The Platters I SLOTAVOND ALLIANCE ECHT WAAR FRANCAIS! Regels voor verplaatsbare doelen Contracten zijn allemaal rond voor Brugfestijn ’84 demonstraties te zien van de sport school Den Edel, een concert te ho ren van de Jorisband uit Boskoop., een optreden van de ontsnappings- kunstenaar Joe Alcatraz uit België, vier voorstellingen van een poppen kast, een demonstratie met afgerichte honden, wedstrijden om de titel ‘Sterkste man van ‘t Hollands Hart’, een demonstratie Oosterse vecht kunst met de Waddinxvener René Modeshow met Brugcentrum Waddinxveen kent lange geschiedenis Openlucht zwembad op 26 mei open Avond van ATLETEN ANTILOPE bouwt 68 huizen Een boekenbon? Ontsnappings- kunstenaar Joe Alcatraz in Waddinxveen Mbuma-zending in wijk Zuidplas op Brugfestijn ’84 SCOREN Tweedaagse openluchtmanifestatie op 15 en 16 juni 1984 "Waddinxveen" Jozefschool levert 24 EHBO’ers af Tournooi Feestmarkt Boot Glasbakken Inrit Inwoners Petteplas Autorit Benoemd Ideeënbus Terrassen Rommelmarkt Poppenkast Standplaats Verkiezing Wijn en kaas Schade aan uw auto vereist ['V-l deskundige reparatie. c— Groene Kruis Geslaagden r GRAAG GEGEVEN! ECHT WAAR... BELT U MAAR arrms WEES OOK EENS ZUINIG MET UW EIGEN ENERGIE ZOEK NIET LANGER NAAR EEN GOEDE LOODGIETER MAAR BEL METEEN 12123 DE WIT WADDINXVEEN B.V. winkelcentrum alle contracten de hefbrug deelshow in weer tienduizenden Waddinxveners en streekgenoten op de been zullen brengen. WADDINXVEEN Voor het vrijdag 15 juni en -zaterdag 16 juni te houden Brugfestijn ‘84 heeft het bestuur van dit Waddinxveense _2_ i nu afgesloten om aan de voet van voor de zevende maal sinds 1977 een tweedaagse voor de open lucht te houden, diè naar wordt verwacht GLASBEEK AUTOSCHADE De Ierse zanger/gitarist Michael Robinson. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 MEI 1984 W, cl 'FOCWA optredens van muziek- van ZUIDKADE 116-117-2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 zaterdag 16 juni - duurt van tien uur ‘s morgens tot drie uur ‘s middags. In die twee dagen krijgt het publiek eniging voor Openbaar ONderwijs op zaterdag 7 april 1984 gehouden de organisatie van een auto-oriënta- tierit op 30 april 1984. speelde enkele pianowerkjes van eigen compositie. Alle drie hadden met hun bijdragen bij de aanwezigen groot suc ces. WADDINXVEEN - Het Waddinx- veense gemeentebestuur zal ten aan zien van het gebruik van verplaatsba re doelen door de sportverenigingen regels opstellen. Ten behoeve van het door de Wad- dinxveense Schaakvereniging Aan de marktreclamecommissie is Aan de Waddinxveense Reddingsbri gade is toestemming verleend tot stal ling van een boot in de brandweerga- rage aan de Noordkade. De met Maltha B.V. te Rotterdam gesloten overeenkomst tot verzorging van de in de gemeente geplaatste glas bakken zal worden verlengd tot 31 de cember 1987. Aan de heer H.J. de Rooij te Wad dinxveen is vergunning verleend ten behoeve van de aanleg van een inrit bij perceel Noordkade 12. Het aantal inwoners van de gemeente Waddinxveen vermeerderde in de maand maart met 46 personen en be droeg per 1 april 1984 21.902. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de Waddinxveense Red dingsbrigade is toestemming verleend tot het houden van jubileumactivitei ten in en rond de Petteplas op 7 juli 1984. Aan de Gouwe Rijders te Waddinx veen werd vergunning verleend voor schoolschaaktournooi is een subsidie van 300- verleend. JUJ INSTALLATIEBEDRIJF Met ingang van 1 jjiei 1984 is me vrouw W.J.A. Hermans-Aalbers te Waddinxveen benoemd tot admini stratieve kracht bij de financiële ad ministratie van de dienst van openba re werken en bedrijven gedurende 20 uur per week in tijdelijke dienst. In principe is besloten tot het invoe ren van een ideeënbus voor het in dienst van de gemeente zijnde pers- W.S.V. in samenwerking met de Ver- oneel met tegelijkertijd benoeming van een toetsingscommissie. WADDINXVEEN - Voor de Mbuma- zending in Waddinxveen spreekt woensdagavond 23 mei om half acht in het kerkgebouw van de Remonstrantse Gemeente aan de Zuidkade 59 de heer J. D. Heikamp uit Nieuwleusen. vergunning verleend ten behoeve van het organiseren van de jaarlijkse feestmarkten op 18 en 25 mei 1984. Het Brugcentrum is met het Dorp- straatgebied het oudste deel van de gemeente Waddinxveen. denis van Waddinxveen’ van P. van Balen. Een historisch werkje van voor de Tweede Wereldoorlog. Omtrent 1656 werd er een jaagpad gelegd tussen de Bloemendaalse pol- derkade en de Gouwe. Bij de brug te W’addinxveen stonden toen reeds verscheidene huizen in de weg, die allen w’erden afgebroken. Scharff en groepen. In één van Waddinxveens oudste win kelcentra zal het half juni - wat later dan in voorgaande jaren gebruikelijk is geworden in verband met Hemel vaartsdag (31 mei) en Pinksteren (10 en 11 juni) - aan de voet van de hef- brug weer bruisen van leven, gezel ligheid, activiteiten, demonstraties en allerlei vormen van vermaak voor jong en oud. Aan de Gereformeerde Kerk is ver gunning verleend voor het organisatie van een rommelmarkt en bazar op 30 juni 1984. Dat blijkt uit het door B. en W. aan de gemeenteraad gestuurde overzicht van een aantal besluiten en medede lingen. voorzover niet reeds in open bare vergaderingen aan de orde ge steld of gepubliceerd of tiog te publi ceren in de gemeentelijke rubriek, uit de vergaderingen van het college van Burgemeester en wethouders van 10, 17 en 24 april en 1 mei 1984§ Het Brugfestijn ‘84 - in het teken van volop voordeeltjes voor het publiek - zal er het nieuwe en zoveelste bewijs van zijn dat dit evenement zich in acht jaar tijd (vorig jaar werd door de Brugcentrum-winkeliers deelgenomen aan de middenstandsbraderie langs de Petteplas in het kader van het 750-ja- rig bestaan van Waddinxveen) heeft ontwikkeld tot een fantastisch fes tijn. Het programma begint vrijdagmiddag 15 juni om twee uur en duurt tot ne gen uur ‘s avonds. De tweede dag - nadat het graven van het kanaal IJs- sel-Gouwe het noodzakelijk maakte de Gouwe voor grotere schepen be vaarbaar te maken. In het verleden woonden de nota belen langs de Zuidkade in het hart je van het Brugcentrum. Langs de toegangsweg tot de brug heeft zich zo’n vijftig jaar geleden een winkel- concentratie gevormd, dat in de te genwoordige tijd een zeer actief middenstandsbestuur heeft. Het gebied omsloten door bebou wing aan de Kerkweg-Oost, de Zuidkade, de Jan Dorrekenskade- Oost en de J ulianastraat is echter tot voor kort grotendeels open ge bleven en had meer een achtererf- functie. Inmiddels is op het voor malige ‘achtererf’ het nieuwe ge meentehuis van Waddinxveen ge bouwd, dat in het vooijaar van 1978 door prins Bemhard - ere-bur ger van Waddinxveen - officieel werd geopend. Het nieuwe raadhuis is via de Stationsstraat verbonden met het centrum. WADDINXVEEN - Naar verwacht mag worden zal de minister van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer Waddinxveen binnenkort machtiging verlenen tot gunning van de bouw van een complex van 68 wonin gen: 47 etagewoningwetwoningen (waaronder een gehandicaptewoning) en 21 kleine woningen, in het bestem mingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980”. Deze woningen zullen worden gebouwd in opdracht van de Woningbouwvereni ging ’’Waddinxveen”. Volgens de voorlopig opgstelde bereke ningen worden de grondkosten voor de 47 woningen geraamd op 777.329,-en de bouwkosten op 3.971.013-, ter wijl de grondkosten voor de 21 wonin gen zijn geraamd op 232.667,- en de bouwkosten op 1.471,187,-. Volgens deze cijfers zullen de huren van deze woningen respectievelijk gemid deld rond 429,-en 311,- per maand bedragen. ALPHEN/BOSKOOP/WADDINX- VEEN - In samenwerking met “Na tascha Models”, de Waddinxveense school van Natascha Knoester voor mannequins, fotomodellen en dress- men, en sporthuis Marchant in Bos koop wordt op maandagavond 21 mei om acht uur een modeshow gehouden in Avifauna, Hoorn 65 in Alphen. Voor de derde maal zullen de nieuw bakken mannequins en dressmen hun debuut op de planken maken. Hier mee sluiten zij, onder toenziend oog van een jury, hun opleiding aan de Waddinxveense school af. Stuwen de kracht achter de school is Na tascha Knoester (22). Het wordt een show met spectacu- Ondertussen verdween het omrin gende veenland meer en meer en namen de plassen in omvang toe. De grote uitbreiding der plassen deed de gezeten boerenbevolking uit de polders verdwijnen. Men ves tigde zich gedeeltelijk in en om de oudste kern aan de huidige Dorp straat. Het grootste deel der bevol king echter concentreerde zich langs de westelijke oever van de Gouwe. Het huidige Brugcentrum behoorde vroeger tot de gemeente Zuid-Wad- dinxveen. In 1870 werd Zuid-Wad- dinxveen bij. de gemeenten Noord- Waddinxveen én Bloemendaal of Broek gevoegd. De nieuwe gemeen te werd Waddinxveen genoemd. De huidige hefbrug werd in 1936 voor het verkeer geopend. Zij werd nodig Wie de al door de middenstanders in het Brugcentrum gesloten contracten ziet komt al weer gauw tot de con clusie dat er weer van alles is gepro beerd om het Brugfestijn ‘84 weer een ander karakter te geven dan de jaarmarkten, marktgebeurens met antiek en curiosa, braderieën en Oos terse markten in voorgaande jaren. Ten behoeve van het verstrekken van informatie ter voorkoming van mis drijven is aan de Rijkspolitie vergun ning verleend voor het innemen van een standplaats op 27 oktober en 10 november 1984 op de Passage, res pectievelijk het Koningin Wilhelmi- naplein. WADDINXVEEN - Joe Alca traz heet de Belgische ontsnap- pingskunstenaar die vrijdag avond 15 juni om negen uur met zijn optreden de eerste dag van het Brugfestijn ‘84, het jaarlijkse openluchtgebeuren van de Waddinxveense midden standers aan de voet van de hefbrug in dit bijna 22.000 in woners tellende dorp, zal be sluiten. De Belgische artiest zal drie kwartier lang naar wordt ge hoopt een massaal publiek ge boeid laten kijken. Joe Alca traz laat iedereen van de ene in de andere ontsnappingstoe- stand meeleven. Hij zal in zak ken worden gestopt, met boe ien en kettingen worden vast gemaakt, qp een bank worden gezet en dergelijke. Volgens de organisatoren zijn vele van de stunts van Joe Alca traz een streling voor het oog. Van elk optreden maakt hij een geslaagde onderneming. De Belg brengt spektakel met we- reldattracties en nooit geziene nummers, zoals ‘de deur des doods’ en ‘het bed des doods’. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Met een door 80 mensen bezocht ’’Soireé de fin de saison” in het Waddinxveense Partyhome aan de Passage heeft de Alli ance Frangaise Boskoop/Waddinx- veen vorige week vrijdag het seizoen 1983/1984 afgesloten. De slotavond was een fijne feestavond met een huishou delijk gedeelte, een Franse-taal-kwis en muziek. In een korte huishoudelijk vergadering werden de jaarstukken behandeld en werden de aftredende bestuursleden mevr. E. van Bemmel-Cucchiarini uit Boskoop en de heer A. van Veen uit Waddinxveen herkozen. Hierna volgde een kleine ”Franse-taal”-quiz, samen gesteld door voorzitter C. van de Wall uit Gouda met assistentie van mevr, van Bemmel. Vervolgens kwam de muziek aan de beurt. Otilie Tol (sopraan), studerend aan het conservatorium te Amsterdam en Ernst Stolz (klavecimbel), studerend aan het conservatorium te Den Haag, brachten een uitstekend programma van de grotendeels Franse liederen en Franse componisten. Ook de voorzitter begaf zich op het muzikale terrein en In de pauze werd de ”Vin d’amitié et frontage frangais” geserveerd.' Na de pauze werden aan een aantal cursisten, die voor een tweetal verschillende exa mens waren geslaagd, de getuigschrif ten uitgereikt. Tot slot was er een quiz aan de hand van een aantal dia’s, in Frankrijk opgenomen door de heer van Veen, met vragen daarover, geleid en voorbereid door mevr. A. Geurtsen- Voorbergen. In het afgesloten seizoen namen precies 100 cursisten deel van de cursussen Franse taal, op zes verschillende ni veaus, in de avonduren te Boskoop en op woensdagmorgen in Waddinxveen. Naast de cursussen werden een drietal culturele avonden gehouden met spre kers uit Frankrijk. Ook deze avonden mochten zich steeds in een zeer ruime belangstelling verheugen, en de spre kers stelde niet teleur, hun voordrach ten, geïllustreerd met dia’s, waren boei end en interessant. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Om de veelheid aan activiteiten, de op de Kerkweg-Oost, Nesse, Zuidka de en op het Raadhuisplein aanwe zige gezelligheid te onderstrepen zul len partycentrum De Blauwe Druif, café-restaurant De Unie en specia liteitenrestaurant De Gouwe Dis terrassen inrichten, waar live-optre- dens van interessante muziekgroepen zullen zijn. laire muziek. Voor de tweede maal heeft Natascha Models de Ameri kaanse formatie The Platters weten te contracteren. Tijdens een vorige modeshow zorgde de New Yorkse groep voor een staande ovatie. Naast de nostalgische muziek van The Platters levert ook de Ierse zanger/ gitarist Michael Robinson een bij drage. Liefhebbers van een goed modeshow komen aan hun trekken, evenals de mensen wiens voorkeur uitgaat naar het muzikale aanbod. Toegansbewij- zen kosten 20 gulden, .en zijn ver krijgbaar bij Natascha Models, Brug weg 88 in Waddinxveen, tel: 01828- 12717. De show in Avifauna begint om 20.00 uur. Vanaf 19.00 uur zijn aan de zaal ook kaarten verkrijgbaar. WADDINXVEEN - Atleten en atle tes van de Waddinxveense sportclub Antilope hebben meegedaan aan de persoonlijke Goudse kampioenschap pen in Alphen aan den Rijn, aan de - marathon van Amsterdam en aan de eerste competitiewedstrijd in Spijke- nisse. In Alphen aan den Rijn was Tosca van Vliet bij de dames goed op dreef. Ze behaalde drie keer een le plaats. Bij het hoogspringen met 1,60 meter, bij het speerwerpen met 32,99 meter en bij het verspringen met 5,14 me ter. Op de 200 meter werd zij in haar serie 2e in 27,3 seconden, terwijl bij de finale de vermoeidheid haar par ten speelde, waardoor zij 3e werd in 27,6 seconden. Ruud Kraan, trainer en zelf ook suc cesvol deelnemer (o.a. een 4e plaats verspringen met 6,55 meter), kon terugblikken op goed verlopen wed strijden. Eveneens in Alphen aan den Rijn liep de 8-jarige Jeroen Schildt bij de jon gens pupillen B enige tijd geleden een nieuw baanrecord in 3 minuten en 32,2 seconden op de 1.000 meter. Rob Meyer en Dirk van Vuuren de den zaterdag mee aan de marathon van Amsterdam. Het tweetal bleef 27 kilometer bij elkaar, waarna Dirk van Vuuren alleen vooruitging. De eindtijden van beide heren vielen ten slotte niet eens tegen: Dirk van Vuu ren 3 uur, 16 minuten en 32 secon den en Rob Meyer 3 uur, 24 minuten en 52 seconden. Zondag streden de heren van Antilo pe op de competitiedag met 9 andere ploegen in Spijkenisse om een goede klassering. De 4 x 100 meter leverde in 50,6 seconden 909 punten op en in de serie een 5e plaats. Het ver springen werd door Ruud Kraan ge wonnen met 6 meter en 22 centi meter, goed voor 653 punten. Ook het kogelstoten bracht een goed re sultaat met 9,72 meter voor Etienne Boer met 439 punten. Ruud Kraan legde verder bij de 1100 meter horden beslag op een heel mooie 3e plaats, dit bracht ook het flinke aantal van 546 punten op in de tijd van 18,5 seconden. Tenslotte eindigde Antilope moedig op een 8e plaats met 5.284 punten, terwijl V&L/RC uit Den Haag beslag legde op de le plaats met 6.797 punten. Het pand in het flatgebouw aan de Wingerd, in gebruik als dependance van het "Groene Kruis”, zal worden vernummerd tot Wingerd 12a. Overleg binnen liet bestuur van het winkelcentrum Brug over de opzet Brugfestijn '84. Foto: Sjaak Noteboom). Het bestuur van het winkelcentrum Brug aan het werk bij de voorbereiding van het Brugfestijn '84. Van links naar rechts Bep Baelde, Henk de Bas, Marjo de Graaff, Arie de Bruijn, Gijs Kraijesteijn en Petra. (Foto: Sjaak Note boom). WADDINXVEEN - Het gebied van het Brugcentrum aan de voet van de hefbrug over de Gouwe in Waddinxveen, de plek waar op vrij dag 15 en zaterdag 16 juni 1984 het Brugfestijn ‘84 zal worden gehou den, kent een lange geschiedenis. Het bestuur van het winkelcentrum Brug, met Gijs Kraaijestein als voor zitter, Adrie de Bruijn als secretaris, Bep Baelde als penningmeester, Marjo de Graaff als bestuurslid en Henk de Bas als bestuurslid gaat daaraan ook beslist niet voorbij als zij hun winkelcentrum met 36 le- den-ondememers (winkeliers, am bachtelijke bedrijven en bedrijven in de dienstverlenende sector) on der de aandacht van Waddinxve ners en streekgenoten willen bren gen- In .advertenties en op de nieuwe gele vlaggen van het Brugcentrum wordt de plekgebondenheid met de uit 1936 stammende hefbrug steeds aangegeven. Te Waddinxveen bevond zich van oudsher een veer over de Gouwe. Waarschijnlijk is dat in de 16e eeuw door een brug vervangen, zo valt te lezen in het boekje ‘Uit de geschie- WADDINXVEEN - Van de wijk- school St. Jozef aan de Kanaalweg in Waddinxveen-Zuid zijn 24 meisjes en jongens geslaagd voor hun jeugd- EHBO-examen. Vorige week donder dag vond de prijsuitreiking plaats. De jeugd-EHBO-cursus werd georga niseerd door de heer F. Portman na mens de Waddinxveense EHBO-vere- niging en gegeven door de dames R. Vlug en R. Russcher aan de leerlin gen van klas 6. Dank zij de geweldige inzet van de docenten en de leerlin gen zijn alle examenkandidaten ook geslaagd, aldus de examinator de heer J.W. Boogaards. De diplomauitreiking had een extra feestelijk tintje en om de ouders te laten zien wat hun kind zoal geleerd heeft gaven de leerlingen een demon stratie waarin ze zelf de slachtoffers' als de EHBO-ers speelden. De levens echt geschminkte slachtoffers die in een soort toneelspel hun verwondin gen opliepen, hetgeen vele komische momenten opleverde, werden ter plekke behandeld waarbij luid en dui delijk tekst en uitleg werd gegeven door een “spreker” Na het genot van een kopje koffie voor de ouders en een glaasje limo nade voor de jeugd werden de diplo ma’s uitgereikt en kon er van een ge zellige en vooral geslaagde avond ge sproken worden. De geslaagden zijn: Erik Barelds, René Boekhorst, San dra Bunnik, Tonny Disseldorp, Dirk Doornenbal, Wilko de Groot, Jeanet te Hofman, Astrid van Kersbergen, Iwan Kleiweg, Patrick de Koster, Sandy Lichtenberg, Mariëlle Möhle, Yvonne Moons, Gepke Rippe, Yvon ne Roos, Marike Russcher, Richard Scheurwater, Annemarie Sluys, Mi randa Stoel, Milco Verboom, Rose mary Verkley, Ralph Vink, Eveline Wicherts, Tonny van Wijk. WADDINXVEEN Het openlucht zwembad in het sportpark ‘de Sniep’ gaat zaterdagmorgen 26 mei om tien uur weer open. Zondagmiddag 20 mei om één uur zal het overdekte zwembad voor het publiek worden gesloten. De openingstijden zijn als volgt: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 07.00-19.45 uur. dinsdag van 07.00-19.00 uur, zaterdag van 10.00-16.45 uur en zondag van 10.00 -15.45 uur. Op algemene feestdagen en algemeen erkende christelijke feestdagen is het bad geopend als op zondag. Toegangsprijzen: enkel bad vanaf 16 jaar f 3,10, enkel bad beneden 16 jaar f 1,75, 10-badenkaart vanaf 16 jaar f 28,50. 10-badenkaart beneden 16 jaar f 15,--, 20-badenkaart vanaf 16 jaar f 52,-, 20-badenkaart bene den 16 jaar f 27,-- en voor houders van een Pas-65 gelden steeds de laagste tarieven als hiervoor ge noemd. ’S/s T «j

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11