Be Fair-tennis: Korbis stelt Waddinxveense sportspetters WIELAARD VOOR DE FIETS Dorpstraat 22-28 Tel. 12009 leklas veilig V oetbalcompetitie zit er nu echt op w Geen verassingen Waddinxveen-zo. verloor tot besluit Florida 7 Schaaktitel Excelsior van WSE voor P. C. v. Deelen Schaak mee met WSV Mutaties WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Excelsior beëindigt damseizoen Afsluiting damseizoen Sjoelers krijgen bekers Verlies voor De Sperwer Marcel Lugthart turnt redelijk kampioen badmintonners Frits Meisenbach (18) beste badmintonner ■i WSE üi Waddinxveen-za. Jeugd W’veen Activiteiten Felle wind Prijsuitreiking Promotie Toumooi Waddinxveen-zo Be Fair Be Fair De Gouwe Smash Titel I 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 MEI 1984 de afgelopen week. 1 4 A A 4 op. Be Fair verloor elae gelijk (1-1) tè- in de eersteklasse van de Goudse zinderende wedstrijd met 2-3 van WADDINXVEEN De Waddinxveense korfbalvereniging Korbis heeft zich definitief in veiligheid gesteld door met 5-3 van Spirit te winnen. Zodoende werd het eerste klasserschap met tenminste t was de degradatiezone persé gewonnen te worden. één jaar geprolongeerd. Na drie achtereenvolgende nederlagen Rob Poldervaarts twaalftal gevaarlijk dicht bij de degradaties gekomen en diende er persé gewonnen te worden. WADDINXVEEN Het in de sporthal 'de Sniep’ gehouden twee daagse open BC-toumooi van ae Waddinxveense badmintonclub Florida heeft Florida-badmintonner Frits Meisenbacher (18) de eerste plaats opgeleverd. A Het Florida 7-team met slaand van links naar rechts Mark Jonge- jan, Erwin Nienhuis en Menno Wiersma. Zittend van links naar rechts Martine Winkel en Janneke van der Knaap. (Foto: E. S. ten Ca te}. WADDINXVEEN - De voetbalcompetitie zit er o met 1-3 van Zwaluwen Vlaardingen, WSE, spec., gen Nieuwerkerk en promoveerde 1 KNVB Oudewater door in een Waddinxveen te winnen. 9 De prijswinnaars van hel in de sporthal "de Sniep" door de badminton club Florida gehouden open B-C-tournooi. (Foto: Florida). WADDINXVEEN De tennissers van Be Fair zorgen dit seizoen voor weinig verrassingen, zo blijkt uit de wedstrijdresultaten van I C. TORENBEEK een een In een gezapige eerste helft dolden WSE en Nieuwerkerk wat met elkaar. WSE was de meer aanvallende ploeg en kreeg ook wat meer kansen. Al in de aanvang schoot Kees Mounts net voor langs en even later net naast. Aan de an dere kant behoedde Ton Kling zijn ploeg voor achterstand door een knap pe redding. In de 20e minuut kreeg de scheidsrech ter een bal tegen het hoofd en ging daardoor tegen de vlakte, maar kon na enkele minuten de wedstrijd vervolgen. Hij zou het nog moeilijk krijgen met het vervolg van de wedstrijd, want de tweede helft kreeg een aanzienlijk an der karakter. In de 25e minuut nam Zwaluwen defini tief afstand van Be Fair toen Dik Kijzer- waard 1-3 scoorde. Al met al een wat ontgoochelend einde van deze voor Be Fair zo bewogen competitie. Kort voor het einde werd de jeugdspeler Frans van Woudenberg nog in het veld gebracht voor routine Jan van Rijn, maar toen stond de nederlaag al vast. Zaterdag speelt Be Fair uit om 19.00 uur tegen Moerkapelle. Terwijl Be Fair 10 de beslissende wedstrijd tegen WIS verloor was er door de promotie van het Cl elftal na een beslissingswedstrijd te gen Soccer Boys toch nog een positief bericht. WADDINXVEEN - Een nieuwe afle vering van de rubriek ‘Schaak mee met WSV’ in het Weekblad voor Wad- dinxveen. Wit: Gerard Braat jr. Zwart: Hans Berrevoets Waddinxveen(za.)-Spirit 5 was een on gemotiveerde en slechte wedstrijd, waarbij geen enkel belang meer op het spel stond. Zowel het al gedegradeerde Spirit als Waddinxveen leden aan veel balverlies. Tot driemaal toe kwam een Waddinx- veen-aanvaller alleen voor keeper Duy- vendijk, maar tot driemaal toe verzuim de men de kans af te maken. De rust stand brak aan met 0-0. Na de rust wist een matig Waddinxveen Spirit ver terug te dringendoch het overleg ontbrak en wederom werden de vele kansen om zeep geholpen. De beste kans ontstond toan Edwin de Vrindt loeihard uithaal de. doch de bal kwam niet verder dan tegen de paal, die reeds driemaal eerder succes in de weg stond. In de rebound was het Hans Berlijn die neergeiegd werd en de terechte penalty werd door Klaas Hoek op de paal ge- schote. Spirit trok tenslotte aan het langste eind, toen één van de spaarzame aanvallen van Spirit door de goed keep ende v. d. Berg tot tweemaal toe werd gepareerd, maar in de onoverzichtelijke situatie was het Jaap Lips die de on macht van Waddinxveen gestalte gaf door de bal in eigen doel te schieten. De vierde competitiedag zit er voor de tennis jeugd van Waddinxveen weer op. 4 teams wonnen en slechts 1 team verloor. Het verliezende team was ook dit keer het le gemengde team. Zij verloren met 3-2. Opval lend was dat Danny Liem er opnieuw voor zorgde dat een grotere nederlaag uitbleef. Danny heeft trouwens deze competitie nog geen ene keer verlo ren. Het 2e gemengede team won met 5-0 van de Sluipers uit Reeuwijk. Kampi oenschap komt naderbij. Tevens voor het 2e team kunnen de bloemen al bijna gekocht worden. Zij wisten overtuigend met 5-0 te winnen. Het 3e herenteam verloor opnieuw van Be Fair met 3-2. De singles van Alexander van de Hoek en Roderik Kapaan gingen beiden verloren. Oud Be Fair en Gouwe Smash lid Rob van Doom zorgde voor de enige twee winstpunten door de beiden dub bels te winnen. Het woensdagmiddag mini team (be neden de 12 jaar) won met maar liefst 9-2 van de Sluipers. WADDINXVEEN De Waddinx veense damvereniging Excelsior heeft de laatste inhaalrondes uit de diverse finalerondes voor de onderlinge dam competitie gespeeld. Bekend was al de eerste plaats van Fred Zaadhof in de finalepoule gevolgd door D. Dib- bets. In de tweede poule wist Kees Kramp, die zich reeds van een plaats in het eerste achttal had verzekerd, deze poule als winnaar te beëindigen door tegen Teun Twigt te remiseren. Deze remise betekende voor laatstgenoem de, dat hij op de 2e plaats beslag legt en zich daarmee ook juist nog in het le achttal wist te handhaven. In de 3e poule verloor Dik Heeren in de laatste ronde. Teun Driesse speel de gelijk tegen Piet van Es en door dat resultaat wist Dik Heeren I Teun Driesse een punt voor te blijven en poulewinnaar tc worden. Eindstand finalepoule: 1. F. Zaadhof 8, 2. D. Dibbets 8, 3. P. Swart 6, 4. A. Blom 5, 5. J. v.d. Eist 3, 6. H. den Outer 0 (niet ge speeld). af. Dl werd door Bleiswijk ingepakt en kan het nu wel vergeten. D2 behaalde winst. D3 en nu resp. op WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours van uit Noyon. Afstand 297 km, gelost om 9.45 uur. Aankomst le duif 15.15 uur, laatste 15.52 uur. Snel heid le duif 901 m.p.m., in concours 390 duiven. Uitslagen: D. Heeren 1-4-6-33-77-86-98; H. Met selaar 2-15-17-19-31-32-35-42-57-68- 81-83-87-88-93, J. Jansen 3-18-30-60 -70-94; Smit-Troost 5-12-20-40-47- 51-52-73-74-79-89; Toor en Zn. 7-11 -13-36-53-59-62-97; M.C. Anders 8- 34-37-39-61-71-75-76-82; H. Vink 9; J. Koren 10-49; N. Hoogerdijk 14- 24-27-55-63-66 Mevr. G. Twigt 16; Mevr. G. Toor 21-28-67-69-90-91; P. Bonefaas 22-56-64: J.W. Sekeris 23- 45-50; M. Tollenaar 25-29-41-58-92- 95; C. Hofman 26; N. van Tol 38- 80-96, Twigt en zn. 43; M. Verbeek 44-48-78-84-85; F. Middelkoop 46; A.H. Kivits 54; Comb. Wibo 65; A. Hofman 72. Zaterdag 19 mei wordt op de velden van Be Fair-voetbal in het Burge meester Wamaarplantsoen het derde thuistoumooi, ditmaal voor B-2 en C-3 elftallen, gehouden. Naast Be Fair nemen deel: ASWH (Hendrik ido Ambacht), Soccer Boys (Bleis wijk), Haastrecht en Nieuw Lek- kerland. Het toumooi begint om 11.00 uur, de prijsuitreiking zal ca. 16.30 uur zijn. Gespeeld wordt er om de ‘Ernie’ bokaal, die als verenigings- prijs uitgereikt zal worden. WADDINXVEEN - Met een vorige week donderdagavond gehouden le denvergadering heeft de Waddinxveen se damvereniging Excelsior het seizoen 1983-1984 afgesloten. Het was om twee redenen een gedénkwaardig seizoen, want Excelsiors eerste achttal behaalde het kampioenschap in de hoofdklasse van de Goudse Districts Dambond en de niuwe dambond Midden Holland (D.M.H.) hetgeen inhoudt, dat de Goudse afdelingsbond wordt opgehe ven. Dankzij het behaalde kampioenschap van Excelsiors eerste en uitgaande van de eindstanden in de Goudse en de l.eidse afdeling is de nieuwe indeling van de D.M.H. als volgt: Samen Sterk (Hazerswoude). W.D.G. (Wassenaar), RDC 1 en RDC 2 (Rijnsburg). LDG (Leiden). OGB (Bodegraven), HDC Alphen). KDV (Krimpen). DID (Zoe- termeer) en Excelsior uit Waddinx veen. Excelsior wacht een geweldige uitdaging om zich in deze sterke hoofd klasse proberen staande te houden. Naast deelname van twee achttallen en een viertal in de clubcompetities van de nieuwe dambond is de Waddinxveense damvereniging voornemens de volgen de activiteiten te organiseren: Samen met de evenementeheommis- sie van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs zal in januari 1985 voor de 13e keer het 3 zaterdagen omvattend scholendamtournooi worden gehou den. In september wordt de halve finale kampioenschap van Nederland voor pu pillenviertallen gespeeld Dit jaar zal op 26 september voor de tweede keer het Bakke,r-Meubelen sneldamtournooi voor clubteams wor den gehouden. Dit jaar zal hieraan wor den deelgenomen door 12 achttallen uit de provincie Zuid-Holland. In het kader van de Waddinxveense Sportweek zal begin 1985 de alom be kende Waddinxveense damdag weer vele ciubdammers uit de regio naar het Waddinxveense doen komen. Alle activiteiten zullen als voorheen worden gehouden in Het Trefpunt aan de Stationsstraat tc Waddinxveen. WADDINXVEEN - TOOS-tumer Marcel Lugthart (13) is redelijk voor de dag gekomen op de zaterdag in Emmeloord gehouden Nederlandse kampioenschappen voor jongens en jeugdtumers. De Waddinxvener werd 20e met 45.85 punten. Zoals gewoonlijk draaide Marcel w’eer een goede ringoefening (8.15). Hij had daarentegen een matige voltige- oefening (6.05). Ook de rekoefening kon beter (7.05). Zijn vrije oefening was redelijk (7.80) en hij had goede brugoefening (8.20) en dito sprong (8.55). de oorzaken van. Gelukkig duurde deze fase niet al te lang en wist Spirit slechts éénmaal te profiteren (3-2). sies maken. Het 5e klasse mixed team zal mede door onervarenheid een de gradatie niet kunnen ontlopen. Het 6e klasse heren team, gemiddelde leeftijd 16 jaar, staat op een houdba re 3e plaats. De heren op zaterdag doen het niet al te best. Het ontlopen van degradatie voor heren 1 zal niet eenvoudig, maar toch haalbaar moeten zijn. De andere teams zullen niet verder dan een 2e of 3e plaats kunnen reiken. De mixed-teams doen het veel beter. Het le en 2e team maken een goede resp. redelijke kans op het kampioen schap, mixed 3 draait aardig mee. De dames gaat het ook niet gemakkelijk WSE begon sterk en Nieuwerkerk moest alle zeilen bijzetten om het doel schoon te houden. Rene Moons en Jan Verb^tkel misten echter enkele, goede kansen en naarmate de wedstrijd vor derde werd de oranje-zwarte ploeg wat te nonchalant, in de 70e minuut werd de bal onderschept uit een verkeerde pass door Fred Sokalovski die de snelle Eel- co Boon aanspeelde. Diens schot trof doel: 0-1 Nog in dezelfde .minuut kwam WSE op gelijke hoogte doordat een voorzet van Peter Janssens door Leo Wesseling werd ingekopt. Na dit doelpunt laaide de emotie hoog op in de Nieuwerkerk- ploeg enkele spelers betwistten de be slissingen van de scheidsrechter en ver dwenen dan ook in het boekje. Het onvriendelijk karakter van de wed strijd bleek even later toen enkele spe lers elkaar te lijf gingen met als gevol dat drie Nieuwerkerk-spelers en een WSE-er in het boekje. Het onvriendelijk karakter van de wed strijd bleek even later toen enkele spe lers elkaar te lijf gingen met als gevolg dat drie Nieuwerkerkers en een WSE-er in het boekje van de scheidsrechter ver dwenen. WSE kreeg in de slotfase nog de kans op de overwinning maar een kopbal van Kees Maurits ging net naast en twee schoten kort na elkaar van Leo Wesseling troffen ook geen doel. de lagere klassen van de nationale competitie. In het Cx toumooi, be stemd voor recreanten en kompeti- tiespelers niet hoger spelend dan 5e klasse distrikt, wisten Yolanda en Robert Slot van TOOS alle finales te bereiken. Florida-voorzitter Dick van Gemeren reikte de prijzen uit. Hij constateer de, dat de jeugd zich in de meeste fi nales nadrukkelijk had laten gelden, ondanks de aanwezigheid van vele ervaren spelers van de oudere genera ties. Ook vestigde hij er de aandacht op, dat de organisatie van het zeer sportief verlopen toumooi niet haal baar was geweest zonder de sponso ring van Tenson-sportkleding. eindelijk de eerste D4 verloren en staan de derde en tweede plaats. D5 behaalde de volle winst en nestelde zich op de 3e plaats. Bij de jeugd gaat het best. De jeugd t/m 14 jaar stevent rechtstreeks op de titel af, terwijl de jeugd t/m 17 jaar een zeer goede kans maakt. De kweek (de woensdag meisjes en mixed mini’s) speelt met veel plezier en behaalt wisselende successen. Het C-l team van Be Fair-voetbal is gepromoveerd naar de hoofdgroep. In groep 1 van de C-jeugd (12-14 jaar) eindigden Soccer Boys uit Bleiswijk en Be Fair gelijk, als twee de, zodat een beslissingswedstrijd moest uitmaken wie zou promove ren, naar de hoofdgroep. Op het ONA-terrein in Gouda werd zaterdag deze wedstrijd gespeeld en gewonnen door Be Fair. Voor rust zorgden Erik Bron en Henk Jan Verzijl reeds voor een 2-0 voorsprong. Opnieuw Erik Bron scoorde en bracht de einduit slag op 3-0, waarna het feest kon be ginnen. *Stelling na de 19e zet van wit. 1. d4-e6; 2. c4-b6; 3. Pc3. Ook goed is e4 met bijv.: Lb74. Pc3-Lb4; 5. f3-Pc6; 6. Pge2-d5; 7. cxd5-exd5; 8. e5-f6;9. f4-fxe5 en wit staat beter. 3. Lb7. Ook 3. Lb4; 4. e3-Lb7; 5. Pe2-f5; 6. a3-Ld6; 7. d5-Pf6; 8. Pd4-00! 9. dxe6-Pe4! met voldoende compensatie voor de pion. 4. e4-Lb4; 5. Ld3. Hier zijn er ver schillende andere mogelijkheden voor wit: bijv. f3-Pc6; 6. Pe2-d5; 7. cxd5- exd58. e5-f6; 9. f4-fxe5 en wit staat iets beter. 5. f5, 6. Ld2? Niet zo goed want nu dreigt er pionverlies. Slecht is: 6. exf5 Lxg2; 7. Dh5plus-Kf8 en wit verliest een toren. Goed was wel: 6. Dh5plus-g6; 7. De2-Pf6;8. Lg5-h6;9. Lxf6-Dxf6; 10. Pf3-c5; 11. 00-Lxc3; 12. bxc3-00; 13. Tfel-Dg7; 14. Tabl- Pa6; 15. e5 en wit staat beter. 6. Lxc3; 7. Lxc3-Pf6. Op 7. fxe3 volgt 8. d5-exd3;9. Dh5plusKf8 enz. 8. d5-fxe4; 9. Lxe4-00. Op 9. Pxe4 volgt 10. Lxg7-Tg8; 11. Dh5plus- Ke7; 12. Dxh7-Pg5; 13. Dh6 met de dreiging 14. Lf6 en 15. Lxg5. 10. Dd4-exd5; 11. cxd5-Te8; 12. f3 lxd5 13 000! De penning is opgehe ven en wit dreigt nu op d5 te nemen. Zwart moet nu ook zijn tweede loper ruilen. 13. Lxe4; 14. fxe4-Txe4; 15. Dd3- Te6. De enige, na elke andere zet zou zwart een toren verhezen door 16. Dd5plus. 16. Ph3. Niet 16. Pf3want dan volgt 16. Pe4 met de dreiging 17.Pf2. 16. Pe4; 17. Thel-Pxc3; 18. Txe6- Pxdl; 19. Dd5! Er dreigt nu 20. DxTa8, maar dit is niet interessant voor wit. De dreiging 20. Te8plusplus is veel leuker. 19. Kh8; 20. Pg5. Het matnet is bijna gesloten. 20. Dg8. 20. Df8 is beter, maar na 21. De4 met de dreiging 22. Dxh7plus moet zwart de dame geven. 21. Te7! Dreigt 22. Pf7plus of Dxg8- Kxg8; 23. Te8plusplus. 21. Dxd5 mag niet wegens 22. Te8plus-Dg8; 23. Pf7plusplus. 21. Df8; 22. De4. Zwart kan het nu wel opgeven, omdat mat binnen enkele zetten niet te pareren is. 22. g6: 23. Txh7plus-Kg824. Dd5plus-Df725. Df7plusplus. Dat nu lukte prima en was het recht streekse gevolg van een door de ploeg goed uitgevoerd taktisch concept. Als belangrijkste voorwaarde voor het slagen daarvan was het parool ‘getem poriseerd en zuiver spelen’, waardoor de bal lang in bezit zou blijven om zodoende de tegenstander niet in het spel te laten komen. Mede door dit frequente balbezit ge lukte het na 6 minuten Aart Wester- duin een onoplettendheid van zijn te genstander doeltreffend af te straffen (1-0). Vooralsnog gelukte het even wel niet de score verder uit te bou wen en moest Korbis zelfs genoegen nemen met een tegentreffer (1-1). Na de wissel smaakte Truus Visser het genoegen om in één minuut twee maal van afstand te scoren en bracht zodoende Korbis op een 3-1 voor sprong. Dat was na zo’n 12 minuten het geval en de toeschouwers gingen er eens goed voor zitten. Doelpunten echter bleven uit ondanks de toch wel gecreëerde kansen. Heel langzaam gelukte het Spirit om een licht veldoverwicht te veroveren. Dat kon vooral gebeuren doordat bij Korbis het middenvakspel te on nauwkeurig verzorgd werd. Onzuiver plaatsen cn slecht timen waren daar Frits Meisenbachter leverde een uit stekende prestatie door het enkelspel -in de B-klasse te winnen, onder ande re via een opvallende zege in de halve finale op de Alphense kampioen Fred Hofman (20) met 15-5, 15-9. Ronald Struys (Florida) werd een goede tweede. Bij de dames won de zeer talentvolle Angélique van Bodegom (17) uit Heenvliet met overmacht het enkel spel. In het gemengd dubbel werden Frits Meisenbacher en Herma Schwiebbe tweede. Florida's sterkste koppel, Ilona Groeneveld en Ronald Struys, kon wegens een ernstige schouderblessure van Ilona niet spe len. In de dames dubbel viel Angéli que van Bodegom voor Ilona in en samen met Liesbeth van Bergeijk (Florida) behaalde zij de eerste plaats. In de C-klasse wist Rogier Steenber gen (15) van Florida na veel spanning het enkelspel te winnen van zijn even oude tegenstander. Na een 13-16 ach terstand won Rogier met 18-16 in de 3e game. Het damesenkelspel werd op overtuigende wijze gewonnen door Monique van Zanten (18) uit Bodegraven. De als eerste geplaatste Alma van Winkel (25) uit Leiderdorp verloor al spoedig van Florida’s Con- ny v.d. Hijden (16), die op een mooie tweede plaats eindigde. Spelers van top C-niveau spelen al in De sterke beginfase van Waddinx veen tegen Oudewater werd be loond via een doelpunt van John Speelman: 1-0. Kort daarna werd echter de gelijkmaker gescoord: 1-1. Na een overtreding tegen zich zelf bracht John Speelman uit een strafschop Waddinxveen opnieuw aan de leiding: 2-L Oudewater gaf echter nog niet op: 2-2. Ron Stalvoort zorg de uiteindelijk voor de beslissing: 3-2. In een vooral voor rust lauwe partij voetbal tegen Zwaluwen Vlaardingen nam Be Fair door Leon Konijn in de 30e minuut een verdiende voorsprong: 1-0. De Vlaardingers, die nog zoveel belang hadden bij deze wedstrijd, bakten er voor rust weinig van. Na rust werd dit duidelijk anders. Bin nen een minuut was de stand gelijk ge trokken door Ulrich Purperhart 1 -1en meteen zag men weer mogelijkheden. Bij Be Fair was inmiddels Hans Wouter Valk vervangen door Rens Overdijk. Na een kwartier werd de aanvalsdrift van Zwaluwen bellond (1-2). Weer was Ulrich Purperhart de maker. De aanval- slinie van Be Fair liet af en toe wel aar dige dingen zien, maar de mooiste kan sen werden niet afgerond. Pal daarop wist Hennie Noordam, weer terug in de basis, met een knap afstandschot weer ruimte te schep pen (4-2). Even later was het rusten geblazen. De tweede speelhelft zou een sterk opererend Korbis te zien geven. De felle tegenwind kon daar geen verandering in aanbrengen. Kort samenspel bracht de bal vaak en langdurig onder de Korbis-korf. Spi rit wist hierop feitelijk geen juist ant woord te geven. De enkele aanvallen duurden veel te kort en waren erg onzuiver van opzet. Toen Aart Westerduin van achter de korf voor de tweede maal wist te sco ren betekende dat in feite de nekslag voor de bezoekers. Niets wilde bij hen meer gelukken en het was Korbis dat qua veldspel het overwicht wist te houden. Een toegekende straf- worp tegen bracht in dat patroon geen wijziging. Bekwaam op balbezit spelend haalde Korbis het eindsig naal. Het eerste klasserschap was vei liggesteld. WADDINXVEEN Waddinxveen- doelman Arie Plaisier gaat in het vol gend seizoen bij het Goudse ONA spelen, zo is aan het slot van de voet balcompetitie 1983-1984 bekend ge maakt. Cees Bonefaas verruilt het Goudse GSV voor Waddinxveen, waar hij naar alle waarschijnlijkheid in een la ger elftal gaat spelen. WADDINXVEEN - Nu de jeugdcom- petitie ten einde is kan de badmin tonclub Florida tevreden terugzien op een goed verlopen badmintonsei- zoen. Er waren 7 jeugdteams inge schreven over 4 leeftijdsgroepen en in verschillende sterkteklassen. Men speelt in de jeugdcompetitie met 6 teams in een afdeling en speelt dus 10 wedstrijden. Florida 1 speelde in de 2e klasse A en werd 3e, Florida 2 inde 2e klasse B werd 4e. Team 3 in de 3e kl. be haalde een goede 3e plaats evenals team 4 in de 6e klasse. Team 5 kwam op een eervolle 2e plaats en moest dus slechts 1 tegenstander (Delft 6) voor laten gaan. Van team 6 speelden 3 teamleden dit jaar voor het eerst badminton en tóch bereik ten zij een 4e plaats in de 7e klasse. Maar last but not least het 7e team. Zij werden kampioen in hun afdeling. Erwin Nienhuis, Mark Jongejan, Men no Wiersma, Martine Winkel en Jan neke van der Knaap, allen niet ouder dan 12 jaar, hebben buitengewoon goed gespeeld. Zeker als men in ogen schouw neemt dat geen van hen ooit eerder competitie had gespeeld. Het was ook ontzettend spannend, want het kampioenschap werd pas een feit na de allerlaatste set van de allerlaatste wedstijd. Team 7 moest de laatste wedstijd spelen in Alphen tegen Flair 9 en alleen een overwin ning stelde het kampioenschap veilig. Bij gelijkspel zou Zigo 7 (ook uit Alphen) kampioen worden. Na de enkelspelen was de stand 2-2 en toen de eerste gemengd dubbel ook werd verloren en de stand dus 3-2 was, moesten ze voor de rest al les winnen. Gelukkig voor Florida hebben ze dat gedaan. Met veel spannende momenten en ontzettend veel zenuwen werd de stand tenslotte 3-5 en konden de bloemen in ont vangst genomen worden. Op deze één na laatste ronde van het seizoen is de strijd om de 2e en 3e plaats echter nog geheel open. Muit wist Philipse op remise te houden en ook de partij tussen De Haan en Wolfs eindigde in deling van het punt. Claassen won echter van Ver sluis en schoof daarmee wat op in de richting van de ereplaat sen. Stand aan de kop: 1. Van Dee len; 2. Philipse; 3. M. de Haan; 4. Claassen; 5. Wolfs. Het eerste tennisteam van Be Fair verloor in de tweede klasse mixed nipt met 2-3 van CTC, maar de overi ge Waddinxveense teams in de 5e klasse wonnen overtuigend. Team 4 zelfs met 5-0 van Diotip 8. Voor het eerste team begint het er somber uit te zien en er zal hard gewerkt moeten worden om niet op de laatste plaats te eindigen. Bij de dames won team 26 uit de 3e klasse met 5-0 van Bergambacht, ter wijl ook team 27 uit de 4e klasse Waddinxveen met 5-0 versloeg. De overige damesteams verloren ruim, hetgeen vooral een matige prestatie is van het enige team in dé 2e klasse dat met 4-1 de winst aan de Slijpers moest laten. Het eerste herenteam, spelend in de 3e klasse, deed het uitstekend en won met 4-1 van Krimpen. Ook team 7 won, zij het wat bescheiden met 3- 2 van Berkenrode. In de 4e klasse werden de punten met de tegenstan ders gedeeld: verlies tegen Waddinx veen en winst op Triompf. De wedstrijden in de 5 e klasse gingen allemaal verloren op één na: Be Fair 12 won van Schiebroek met 3-2. En ook de veteranen misten weer de boot en verloren met 5-0 van CTC. Bij. de junioren wisselden verlies en winst elkaar regelmatig af. Bij de jon gens t/m 14 jr. werd gewonnen van Sluipers en verloren van TVM. De 17- jarigen wonnen van Waddinxveen met 3-2. In de gemengde afdeling werden 3 overwinningen en 2 neder-' lagen genoteerd. Bij de minicompe- titie van 9 mei hetzelfde beeld: 3 wedstrijden gewonnen (teams 1, 2 en 5) en 3 verloren (teams 3,4 en 6). Voor de in het Burgemeester War- naarplantsoen spelende tennisvereni ging De Gouwe Smash verloopt de competitie niet geheel zoals ze dit gehoopt hadden. Nu de competitie halverwege is kan voorzichtig een prognose over de afloop worden ge maakt. Wat de zondagcompetitie betreft kunnen de tennissers zich geen illu- Deze beslissingswedstrijd Bergam bacht 2- WSE 3 om het kampioen schap in zondag klasse 2a werd ge speeld op het terrein van het gast vrije Gouda. WSE begon met leuk en attractief voetbal en een paar leuke kansjes. Maar wat vaker gebeurt scoorde de tegenpartij 1-0 voor Berg ambacht. De tweede helft probeerde Bergam bacht de voorsprong te behouden, hetgeen ze aardig lukte. Nu maakte WSE echter een doelpunt waardoor verlenging volgde waarbij beide ploegen leuke kansen kregen maar niet gescoord werd. Zodoende is er aanstaande zondag weer een wedstrijd op het veld van Haastrecht om 12.00 uur (onder voorbehoud). WADDINXVEEN - De Wad- dirixvener P.C. van Deelen is dit seizoen de nieuwe kam pioen van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV. Zoals al enige ronden verwacht kon worden, heeft Van Deelen zich niet meer van de eerste plaats in de onderlinge schaak- competitie van WSV laten ver drijven. Zijn afgebroken partij uit de 33e ronde tegen J. van Oort werd remise, maar in de 34e ronde versloeg hij Besemer en daarmee heeft hij een be slissende voorsprong op zijn achtervolgers. WADDINXVEEN - Heren-senioren 2 van TOOS-basketbal speelde een uitwedstrijd in Gouda tegen Rabo 4. Rabo, dat het kampioenschap al op zak had, bleek veel te sterk voor TOOS. TOOS moest het namelijk zonder enkele lange spelers doen en die handicap werd door Rabo slim uitgebuit. Het werd 114-32, met als topscorers voor TOOS: Dwight Sloo- te 14 en Gert Jan Oskam 10. Dames-senioren 2 trad aan in Voor burg tegen Nusa Indah 5. Nadat de TOOS-dames bij de rust nog leidden (21-24), ging de wedstrijd toch nog verloren: 50-44 in Voorburgs voor deel. Topscoorsters: Wendy Posthu mus 20 en Marian Huyzer 10. Jongens-kadetten 1 heeft afgelopen zaterdag een overwinning geboekt op Blitz 1 uit Voorschoten. De TOOS- jongens wonnen, na een moeizame eerste helft, uiteindelijk met ruim verschil: 81-54. Topscorers: Marcel Vermeer 27 en Robbert Kaufman 24. J ongens-welpen 1 leed een nederlaag tegen Leiderdorp 1. Het werd 44-56, met als meest scorende TOOS-ballers Erik Zwaan (16) en Rudo van Loo (15). Jongens kadetten 2 leed haar tweede competitienederlaag, op nieuw tegen het Leidse Elmex 3:37- 59. Door dit resultaat moet TOOS haar laatste wedstrijd winnen om het kampioenschap veilig te stellen. Top scorers: Hans Kimmel 14, Bart Mole naar 8 en Marco Dolislager 8. Jongens-adspiranten 2 speelde een uitstekende wedstrijd tegen Zoebas 3 uit Zoetermeer. De TÖOS-jongens, die wat lengte betreft in het nadeel waren, wonnen met 68-37. Topsco rers: Sven Thijs 26 en Ralph Schou ten 19. WADDINXVEEN Woensdagavond 23 mei wordt de laatste avond van dit seizoen gehóuden door de sjoel vereniging Waddinxveen in de kanti ne van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijm- laan. Op die avond zullen de bekers worden uitgereikt, evenals de door De Bas Speelgoed beschikbaar ge stelde wisselbeker. Uitslagen van de laatste sjoelwed- strijden: Klasse .4 1. Ton Cozijnsen 1362 punten; 2. Jan Kersbergen 1359 punten; 3. Kees Kuijpers 1324 punten; 4. Peter Slie- drecht 1309 punten. Klasse B 1. mevr. T. van Leeuwen 1324 pun ten; 2. A. van Helden 1322 punten; 3. Rob Kuijpers 1300 punten;4.Jan Harkes 1246 punten. Klasse C 1. Ingrid van Halewijn 1222 punten; 2. mevr. M. van Renesse 1218 pun ten; 3. mevr. T. van Helden 1156 punten; 4. Hanny Harkes 1151 pun ten. Klasse D 1. mevr. G.G. Cozijnsen 1053 pun ten; 2. M.C. Taktor 964 punten. tenson

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 17