GEMEENTE WADDINXVEEN 39e Editie van de Sportweek Waddinxveen boekhandel veldwijk b.v. Ydo BV VELDWIJK BV Opslag van probleem- stoffen vergaderingen SPOR T EN RECREA TIE GEHANDICAPTENBELEID INZAMELINGEN SPORT EN RECREATIE DIVERSEN SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN VERORDENINGEN f VERKIEZINGEN -X.. Leeftijd 17/18 jaar Opleiding: MAVO of gelijkwaardige opleiding. Oranjelaan 9 - Waddinxveen - Tel. 01828-14788 Waddinxveen Tel. 01828-12620 heeft plaats voor een VERKOOPSTER Solliciaties te richten aan - F. Passage Kies het zekere voor het onzekereKies Kok en Mercedes-Benz. Een ideale en betrouwbare combinatie! •r»- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 MEI 1984 jaarabonn. Zomerabonn. 250- 68,- 44,- 145 c. Bestelbon 198 Welke bestemd zijn voor Naam en voornamen te Postcode Adres Woonplaats PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-21^0/3^0 Sluiting overdekt zwembad Het overdekte zwembad zal voor het publiek worden gesloten op zondag 20 mei a.s. om 13.00 uur. eenkomend ‘herinneringscijfer’. In schrijfkosten: f 3,50. Er kan indivi dueel en met groepen worden inge schreven. De grootste deelnemende groep ontvangt de z.g. groepsprijs! Waddinxveen, 16 mei 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden WADDINXVEEN - Bij Orgaisatie- Adviseurs Ydo BV, Waddinxveen. is H. J. Grote Gansey te Voorburg welis waar uitgetreden als gedelegeerd com missaris, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland. Bij Ydo BV zijn in tegenstelling tot an dere berichten C. de Beer te Eksel (Bel gië) en W. Wijga te Bosch en Duin com missaris gebleven. In het handelsregis ter is nu ook aangegeven dat deze BV het zaakadres gewijzigd heeft in Brug weg 56, Waddinxveen. H. J. Grote Gansey te Voorburg is ove rigens wel uitgetreden als directeur bij Ydo Normenservice BV, Waddinx veen. In zijn plaats is benoemd B. J. A. A. Oosterloo te Overveen. Wijziging rooster vrijzwemmen overdekt zwembad op zaterdag 19 mei a.s. Het rooster voor het vrijzwemmen is als volgt: 10.00-11.30 uur ouder kind zwemmen 13.00-15.00 uur vrijzwemmen. Verwijdering palen vuilverzamelplaats Burgemeester en wethouders hebben besloten, gelet op het verzoek terzake van de desbetreffende bewoners, de palen rond de aanbie- dingsplaats voor huisvuil voor de flat Nic. Beetslaan 162 t/m 240 te doen verwijderen. Dit besluit is genomen om het aanbieden van huisvuil buiten de daarvoor bestemde ophaaldagen te voorkomen. Burgemeester C. M. van der Linden: vrijdagmorgen van 10.00- 11.00 uur. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Geboorte datum ƒ310 15 Man/ vrouw Op 13 april 1984 is door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de ontvangst van deze Verordening bericht, hetgeen vereist is op grond van de gemeentewet. De Verordening treedt in werking op 19 mei 1984. Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Dinsdag 22 mei 1984, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Enquêtevragen 2e ronde. Regeling reis- en verblijfskosten. Verslagen werkgroep en commissies. Gang van zaken op school. Benoemingen. 07.00-19.45 uur 07.00-19.00 uur 10.00-16.45 uur 10.00-15.45 uur algemeen erkende Christelijke feestdagen is het bad geopend als op zondag. bijkaarten houders Pas-65 Soort abonn. a, b, c, enz. VRIJDAG 18 MEI Om 19.00 uur start in het lekker ver warmde binnenbad van het zwembad het prestatiezwemmen over 400 of 600 meter. Degenen die de prestatie tocht met succes volbrengen, krijgen een medaille of wanneer de tocht reeds eerder werd volbracht, een met het aantal gepresteerde tochten Over- Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer. De kiezer, die aan de verkiezingen wil deelnemen in: a. een ander stembureau dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproepkaart ontvangt; b. een andere Nederlandse gemeente bijv, wegens vakantie, werk kring. verhuizing etc. kan hiervoor een verzoek indienen. Er bestaan twee mogelijkheden: A. uiterlijk 30 mei 1984 een schriftelijk verzoek indienen. Voor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formu lier. dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer dan een kie zerslegitimatiekaart; B. uiterlijk 8 juni 1984 een mondeling verzoek indienen. De kiezer dient dan de ontvangen oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie (bureau Burgerzaken). Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door om zetting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. Bovenvermelde mogelijkheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toegestaan bij volmacht of per brief te stemmen. De kiezer, aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt, kan uit sluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien deze kaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart wor den verstrekt. Nadere informatie kan men verkrijgen ter gemeentesecretarie, bu reau Burgerzaken, tel. 14433, toestel 242. a 108.— a 4,40 f 44,— Gemeentelijke studiebijdrage 1984/1985 De gemeente Waddinxveen kan studiebijdragen verlenen aan Wad- dinxveners, die een op een beroep gerichte opleiding in Nederland volgen. In het algemeen worden slechts studiebijdragen verleend voor op leidingen, waarvoor het rijk in beginsel geen bijdragen toekent. Zij, die voor een gemeentelijke studiebijdrage voor het cursusjaar 1984/ 1985 in aanmerking willen komen, moeten zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 1 oktober 1984, bij de gemeente een aan vraag indienen. Nadere informaties'en formulieren voor het aanvra gen van een gemeentelijke studiebijdrage zijn te verkrijgen ter ge meentesecretarie, afdeling onderwijs (tel. 14433, toestel 143). Te vens zijn hier formulieren verkrijgbaar voor het aanvragen van een provinciale studiebijdrage. a/ 15,— houders Pas-65 a 145,— Hoe krijg ik een abonnement 1. U vult onderstaande bestelbon in, knipt deze uit en stuurt deze zonder postzegel in een open enveloppe naar het gemeentehuis, ant woordnummer 12, 2740 VB Waddinxveen. U betaalt d.m.v. storting of overschrijving op postrekening 8708 t.n.v. gemeente Waddinx veen onder vermelding van ’’abonnementsgeld zwembad”. Ook kunt u betalen d.m.v. storting/overschrijving op rek.nr.: 3668.01.694 van de gemeente bij de Rabobank, onder vermelding van ’’abonnement zwembad”. Na ontvangst van het verschuldigde abonnementsgeld wordt het abonnement toegezonden. 2. U vult onderstaande bestelbon in en levert deze ’s-morgens voor 12.30 uur in bij de kassa van het zwembad en u betaalt direct het ver schuldigde bedrag. U ontvangt direct een bewijs, waarmee u het zwembad in kunt. Het abonnement wordt u eveneens toegezonden. I. Zomerabonnementen aabonnementen af 68, babonnementen a 44, cgezinsabonn. d. --- e. II. Jaarabonnementen fabonnementen a 250,— gabonnementen af 145,— habonnementen a 310, ibijkaarten j- Ingaande (mnd.) De openingstijden zijn als volgt: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van dinsdag van zaterdag van zondag van Op algemene feestdagen en auto-orientatierit De Gouwe Rijders, start van deze ‘nachtrit’ om 21.00 uur bij de kantine van de voetbalver eniging Waddinxveen; vrijdag 1 juni: wandeltochten over acht en twaalf kilometer (18.30 uur); maandag 4 juni: klaverjassen in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen (20.00 uur); vrijdag 8 juni: hengelen in de Gouwe, sportweek-bingo in de kantine van voetbalclub Waddinx veen; zaterdag 9 juni: sportweek dis- co-drive in de kantine van de voet balclub Waddinxveen (20.00 uur). Tijdens de sportweek worden ook wedstrijden gespeeld voor het school- voetbal- en bedrijfsvoetbal-toumooi, dat op zaterdag 19 mei begint. Ook is er weer een damesvoetbaltoumooi. Inzamelaktie restanten landbouwbestrijdingsmiddelen en diergeneesmiddelen Op 2122 en 23 mei a.s. van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur zal het mogelijk zijn om aan het magazijn van openbare werken, Noordkade 48 (achter brandweergarage), telefoon 12926, restanten van: landbouwbestrijdingsmiddelen en diergeneesmiddelen in te le veren. 108,- 4,40 Opening openlucht zwembad Het gemeentelijk openlucht zwembad in het sportpark ”De Sniep” zal voor het publiek worden opengesteld op zaterdag 26 mei 1984 om 10.00 uur. WOENSDAG 23 MEI Letterlijk iedereen kan op deze dag vanaf ‘s avonds 19.30 uur meedoen aan prestatielopen over 3000, 5400, 7800, 10200 en 12500 meter. De route die gelopen wordt gaat over de verharde paden van het ‘Gouwe bos’ en het ‘Wilgenlaantje’. Inschrijven tot 5 minuten voor de start in het club gebouw van de atletiek- en trimvere- niging S.C. Antilope. Het clubge- bouw ligt aan de Alberdingk Thym- WADDINXVEEN Komende vrij dag gaat de 39e editie van de Sport week Waddinxveen, een jaarlijks te rugkerend evenement waaronder ie dere keer opnieuw voorzitter Henk van Gelooven en secretaris Fred van der Steen met hun medewerkers de schouders zetten, van start. Op het programma die dag staat pres tatiezwemmen over 400 en 600 me ter in het verwarmde binnenbad van De Sniep. Aanvang zeven uur. Er kan individueel, maar ook in groepsver band worden ingeschreven. Het programma is verder: zaterdag 19 mei: 9 uur, start van de Tien ge- meenten-fietstocht bij sporthal De Sniep, de afstanden zijn 35, 60 en 95 km, woensdag 23 mei: prestatielopen over 3000, 5400, 7800. 10200 en 12500 meter over de verharde paden van het Gouwebos en het Wilgenlaan- tje, start half acht bij het clubgebouw van de atletiekclub Antilope aan de Alb. Thijmlaan; dinsdag 29 mei: bad- mintontoernooi voor jongens en meisjes uit de vierde, vijfde en zesde klassen van de lagere scholen in sporthal De Sniep; woensdag 30 mei: Aanvraag bouwvergunningen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat het college van burgemeester en wethouders voornemens is om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van de percelen: - Brugweg 55: het oprichten van een brug. - Brugweg 123: het oprichten van een brug (ter vervanging van de aanwezige dam). - Brugweg 135: het vernieuwen en vergroten van een brug. - Middelburgseweg 3: het geheel vernieuwen van een warenhuis. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar is, de door de gemeenteraad op 25 oktober 1983 vastgestelde Verordening op het college voor de verlening van bijstand. Deze Verordening regelt de samenstelling, inrichting en bevoegd heden van het college voor de verlening van bijstand Aan dit colle ge zijn verschillende bevoegdheden toegekend, die op grond van de Algemene Bijstandswet aan burgemeester en wethouders zijn opge dragen. Tevens heeft het college een adviserende functie. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan A.V.O. Nederland vergunning verleend voor een collecte in de periode 21 t/m 27 mei 1984. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. WADDINXVEEN - De volgende week donderdagavond vergaderende gemeenteraad gaat ruim 10 mille be schikbaar stellen voor het opslaan en af voeren van probleemstoffen. De afvalstromen van particuliere huis houdens e van kleine bedrijven bevat ten veelal afvalstoffen waarvan het wen selijk geacht wordt deze naar speciale verwerkingsbedrijven af te voeren. De ze probleemstoffen dienen vanwege hun vaak ernstige milieuverontreini gende eigenschappen buiten de norma le afvalstromen te worden gehouden. In verband hiermede heeft Waddinx veen besloten, voor het in ontvangst ne men van deze probleemstoffen een spe ciale opslag creëren, welke zal dienen te voldoen aan de bepalingen van de Hin derwet en de Wet chemische afvalstof fen. Met de aanschaf en het plaatsen van de ze ’’opslagcontainer” is een bedrag ad 7.500,- gemoeid. Daarnaast dienen de kosten van afvoer te worden ge raamd. Hiermede is een bedrag van 3.080,-per jaar gemoeid. Stemmen bij volmacht Bij de op 14 juni 1984 te houden stemming ter verkiezing van de le den van het Europese Parlement kan aan een kiezer worden toege staan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer, die hiervan gebruik wenst te maken, staan twee mo- gelijkheden open,te weten: A. uiterlijk 30 mei 1984 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op 2 mei 1984 in het kiezersregister is opgenomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos ver krijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een vol- machtlegitimatiekaart (tevens oproepingskaart). waarmee hij zich in een stembureau van zijn keuze (in Nederland) voor het. uitbrengen van de stem van de volmachtgever kan aanmelden; Bdoor het overdragen van de oproepingskaart aan een gemachtig de. Zowel volmachtgever als gemachtigde dienen daarvoor het desbetreffende op de oproepingskaart van de volmachtgever voorkomende formulier te ondertekenen, waarna de kaart aan de gemachtigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten bei den wel in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven; de gemachtigde kan bij de overdrachtsmethode de volmachtstem dus alleen uitbrengen in dat stemdistrict en bovendien uitslui tend gelijktijdig met het uitbrengen van zijn eigen stem. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen; bovendien moet hij/zij zijn ingeschreven in een kiezers register. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. ZATERDAG 19 MEI EN 20 MEI Vanaf 9.00 uur ‘s morgens kan wor den gestart voor de 10-gemeenten fietstocht’. Inschrijven tot 14.00 uur in de Sporthal ‘De Sniep’ aan de Sniepweg. Het inschrijfgeld bedraagt f 3,-, voor kinderen t/m 14 jaar f 2,—. Vanuit Waddinxveen kan wor den gefietst 35 km. (keuze uit 2 ver schillende routes), 60 km. of 95 km. De bouwplannen liggen met ingang van 17 mei 1984 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Al gemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijke bezwa ren worden ingediend. laan vlak bij het parcours. De belo ning voor deze loop zal een ‘fruitige’ verrassing zijn. MERCEDES-BENZ BES7EUIMGENS Toegangsprijzen: a. enkel bad vanaf 16 jaar 3,10 b. enkel bad beneden 16 jaar 1,75 c. 10-badenkaart vanaf 16 jaar 28,50 d. 10-badenkaart beneden 16 jaar 15, e. 20-badenkaart vanaf 16 jaar 52, f. 20-badenkaart beneden 16 jaar f 27, g. voor houders van een Pas-65 gelden steeds de laagste tarieven als hiervoor genoemd. Abonnementen Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer J. A.N. Jansen, Peuleyen 73, alhier, voor oprichting woonhuis aan Oranjelaan 11, alhier; - aan de heer P. Bouthoorn, Heuvelhof 26, alhier voor oprichting bedrijfswoning aan Mercuriusweg 6, alhier. - aan de heer A. Evengroen, Wilgenhof 8 te Gouderak, voor op richting drie garageboxen aan de Elzenhorst, alhier; - aan Smit’s Verlichtingen B.V., Mercuriusweg 1, alhier voor ver groting bedrijfsgebouw met een verdieping boven het bestaande magazijn; - aan de heer D. Bakker. Baron van Ghentlaan 24 te Voorschoten, voor oprichting woonhuis aan de Akker 114, alhier; - aan de maatschap A.P. en A.F.T. Captein, Tweede Bloksweg46, alhier, voor oprichting twee woonhuizen aan Tweede Bloksweg 46 en 46A - aan de heer J.W. Verbakel. Noordkade 115, alhier, voor oprich ting duivenhok en kippenhok; - aan Muller Friesland Beheer B.V., Stationsweg 31 te Ternaard, voor oprichtng 17 woningen aan Molenring; - aan de heer T. Goor, Oostpolderweg 72, alhier, voor gedeeltelij ke verandering woonhuis; - aan Bouwmaterialenhandel De Waardt B.V., Staringlaan 8, al hier, voor vergroting opslagloods; - aan Woningbouwvereniging Waddinxveen, leplaan 65, alhier, voor oprichting 68 woningen in wijk "Zuidplas”. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnén worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. Op maandagavond 21 mei 1984, om 20.30 uur, zal in het gemeente huis een overleg gehouden worden over het gehandicaptenbeleid in Waddinxveen. Inwoners van Waddinxveen, vertegenwoordigers van gehandicaptenorganisaties en andere belanghebbenden en be langstellenden worden uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn en aan dit overleg deel te nemen. De agenda voor dit overleg luidt als volgt: 1. Enquête m.b.t. knelpunten voor gehandicapten. 2. Reismogelijkheden met het openbaar vervoer. 3. Voorzieningen die worden/zijn getroffen n.a.v. vorige bijeen komst (19 december 1983). 4. Voorzieningen die verder nog worden/zijn getroffen. 5. Kosten van de getroffen voorzieningen. 6. Suggesties voor aanpassingen/voorzieningen in Waddinxveen. 7. Stand van zaken m.b.t. toegankelijkheid gymlokalen. 8. Eventuele initiatieven tot oprichting van een belangengroepe ring van gehandicapten. Opgemerkt wordt dat het gemeentehuis toegankelijk is voor rols toelgebruikers. a. voor personen die op l-l-’84 lójaarofouderzijn en niet vallen onder punt b. of c. b. voor personen die op l-l-’84 nog geen lójaarzijn, alsmede voor houders van Pas-65 gezinsabonnement voor ouders en hun kinderen die op l-l-’84 nog geen 18 jaar zijn, te vermeerderen per persoon, de abonnementhouder niet meegerekend met:

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3