Gouwenaar (20) Order van 10 Algerijnse Afscheid van Zuidhollands MITSUBISHI COLT ETERNA gooide steen door ruiten pers over Waddinxveen miljoen voor Van den Berg commissaris mr. M. Vrolijk Meeste fietsdiefstallen bij zwembad, station en scholen afsluiten Thema-avond De Bonkelaar Zestien wind turbines in W’veen De Gouwebloem op bezoek in Bollenstreek Zaterdag kijkdag fietsen KVO’80 gaat seizoen Rijkspolitie houdt actie: Eerst meenemen niet op slot staande fietsen ’’Niet delen van provincie verstandig” POLITIENIEUWS WADDINXVEEN FIETS- REGISTRATIE- KAART A. BOONSTOPPEL Jr. B.V. Algerije Historie Journalist Functies Actie Levensloop Op slot Bekeuring 'l NOORDKADE 18-WADDINXVEEN TELEFOON 01828-19285 AUTOMOBIELBEDRIJF VOORKOMING MISDRIJVEN VOOR ZO N GEWELDIGE AUTO! 172. Een voorbeeld van de fietsregi- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 MEI 1984 ciëel in bedrijf worden gesteld en dan in geheel Europa en daarbuiten als de meest moderne in haar soort mogen worden beschouwd. Algerije maakt deel uit van de Magh- reb-landen. ligt in Noord-Afrika en WADDINXVEEN - Zaterdag 19 mei wordt er in het bureau van de rijkspolitie Waddinxveen aan de Mozartlaan voor de eerste keer dit jaar een ’’kijkdag” gehouden. Een zaak van de politie èn u. UIT VERKEER De afgelopen week werden 3 bromfiet sen door de politie uit het verkeer geno men. De voertuigen zullen aan tech nisch onderzoek worden onderworpen. WADDINXVEEN - Vorige week don derdag werd de geslaagde uitgaansdag van de Stichting De Gouwebloem ge houden. Honderden ouderen en ge handicapten gingen in drie bussen, waaronder een speciale rolstoelbus, en 16 auto’s naar de Bollenstreek. koffie en een aperatief zeer goed diner voorge- De heer Vrolijk is begiftigd met een aantal onderscheidingen. Hij is onder meer commandeur in de Orde van Oranje-Nassau en ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en drager van het Erekruis van de Huisorde van Oran je. DOORRIJDERS De afgelopen week werd de politie twee keer gemeld, dat bestuurders na een on geval te hebben veroorzaakt, waren doorgereden: Op donderdag 10 mei reed de bestuur der van een grijze personenauto over het trottoir en vervolgens door een tuin aan de Boekweitakker, waarbij de ge hele tuinafrastering werd meegenomen. Op woensdag 9 of donderdag 10 mei werd een op de Peuleyen geparkeerd staande auto aan de voorzijde aangere den, waarbij aanzienlijke schade het ge volg was. Eventuele getuigen van deze aanrijdingen worden verzocht met de politie contact op te nemen, tel. 13000. Vanuit de bussen kon het “koppen” van de bloembollen door de kwe kers zeer goed worden gadegeslagen. Via Aardenhout met zijn mooie land huizen, welke rustiek in de bossen gelegen zijn, kwam de groep om tien uur aan bij het restaurant De Zoete Inval in Haarlemmerliede. Na het nuttigen van werd een schoteld. In 1956 werd de heer Vrolijk gekozen tot lid van de Tweede Kamer en in 1962 tot gemeenteraadslid van ’s-Gravenha- ge. In de Haagse raad werd hij in 1962 gekozen tot Wethouder van Onderwijs, Kunsten en Sportzaken. Zijn kamerlid maatschap bleef hij vervullen tot medio 1963. Na tweeëneenhalf jaar als wet houder werd de heer Vrolijk in april 1965 benoemd tot minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in het Kabinet Cals. In november 1966 trad dit kabinet af in de ’’nacht van Schmelzer”, waarin de Tweede Kamer een motie van de heer Schmelzer over het financieel-economisch beleid aan nam. Vrolijk keerde terug in de Tweede Ka mer (februari 1967), waarvan hij lid bleef tot zijn benoeming tot Commissa ris der Koningin in de provincie Zuid- Holland (per I april 1972). Tijdens de kabinetsformatie van 1977 onderzocht de heer Vrolijk als informateur samen Het alom bekende Algerijnse am- bachtswezen is niet alleen een beroep, het is inherent aan de levenswijzen zelf van de bevolking. Het uit zich in de pro- duktie van voorwerpen die met de hand worden uitgevoerd en versierd. Het komt voort uit de erfenis van amacht- stechnieken, voor oorspronkelijke ver- sieringsmotieven, van kleurengamma’s die sinds de vroegste tijden dezelfde naam zijn gebleven. Het bezit een eigen originaliteit. Het is een kostbare kunst die zich uitdrukt in het pottenbakken, de keramiek, de beldhouwkunst, het kantwerk, de koper- en lederbewerking en vooral de weefkunst. WADDINXVEEN - De Waddinxveense politie heeft vorige week woens dagnacht om drie uur een 20-jarige Gouwenaar van zijn bed gelicht en in gesloten in het politiebureau aan de Mozartlaan. Kort tevoren had de knaap van een woning aan de Mozartlaan een slaapkamerraam en een ruit van de woonkamer ingegooid met stenen. Ook waren er diverse bedreigin gen door de jongen geuit. Uiteindelijk bekende de Gouwenaar, die voor meer geweldsfeiten met de politie in aanraking was geweest, zich aan de te- lastegelgde feiten te hebben schuldig gemaakt. bromfiets. Een automilist reed vanuit parkeerstand achteruit de rijbaan van de weg op en raakte daarbij de juist pas serende bromfietser. Lichte materiële schade was het gevolg. Maandag 7 mei omstreeks 17.20 uur was er een aanrijding tussen 2 personen auto’s op de Kerkweg-Oost. Een ach teropkomende automobilist had te laat een voor hem rijdende bestuurder nabij de splitsing met de Jul. van Stolberglaan die stopte. Twee bromfietsers reden frontaal op el kaar in op het fietspad langs de Kanaal dijk buiten de bebouwde kom. Eén van de bestuurders moet op het linker rijb- aangedeelte hebben gereden. Eén van de twee bromfietsen werd voor tech nisch ondezoek uit het verkeer geno men. Doordat de ene bestuurder de andere geen voorrang verleende, ontstond 'weer eens een ongeval op de hoek Noordkade/Staringlaan. Dit ongeval vond plaats op woensdag 9 mei om streeks 13.45 uur. Beide hierbij betrok ken auto’s werden licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. In het afgelopen seizoen heeft Wad dinxveen bij veel Arabische landen his torie gemaakt en vele regeringen zijn officieel op de hoogte gebracht van de initiatieven welke in De Bonkelaar wer den en worden ontplooid. Voor alle lan den gold dat deze thema-activiteiten tij dens deze Midden-Oostencyclus de eer ste met een dergelijk karakter waren, waaraan de ambassadeurs meewerkten. Gezien de blijvende contacten, welke hierdoor ontstaan zijn tussen de ver schillende landen en Waddinxveen, zijn de organisatoren van mening dat de dit seizoen gehouden thema-activiteiten zéér geslaagd genoemd kunnen wor den. Tot op heden hebben alle regerin gen van de landen welke binnen de the- ma-serie behandeld zijn zich officiéél positief uitgelaten over de gehouden ac tiviteiten. De activiteiten vonden plaats onder de paraplu van-de Kerngroep van het project buitenlanders te Waddinx veen. Om half zeven kwamen de meer dan 230 deelnemers/sters aan deze jaar lijkse reis moe maar zéér voldaan weer aan in Waddinxveen. De Wad dinxveense Stichting De Gouwe bloem kan terug zien op een zeer ge slaagde dag en het is te hopen dat deze stichting, die geheel zonder subsidie haar vele activiteiten voor de gehandicapten en ouderen ont plooit, nog vele jaren haar werk zal doorzetten. heeft een oppervlakte van 2.381.741 km2. Dat is bijna 5x de oppervlakte van Frankrijk. Het land grenst in het noor den aan de Middellandse Zee, in het westen aan Marokko en Mauretanië, in het zuiden aan Mali en Niger en in het Oosten aan Tunesië en Libye. Algerije is bekend om zijn afwisselend landschap, zijn mooie stranden, de bergmasieven, de oudheidkundige ves tingen en de groene oasen. En wie heeft nog niet horen spreken van de myste rieuze Sahara van gevaarvolle avontu ren tussen de onmetelijke uitgestrekt heid van golvende duinen die voortdu rend in beweging zijn. Verspreid tussen die onmetelijke vlakte van duinen vindt men de kleine paradiz- sen van koelte, vooral langsheen de vaak verdorde oueds. Genoemd kan bijvoorbeeld worden de Oase Quargla, op ongeveer 100 km van de rijke olievel den van Hassi Messaoud. Dit is één van de voornaamste oasen met meer dan an derhalf miljoen palmbomen. De oasen van de vallei van de Saoura in westelijk deel van de Sahara vertonen een zeer bijzondere architectuur. Meer naar het zuiden vindt men twee van de meest tyoische oasen, Touggourt, vroe ger een machtig koninkrijk, nu bekend om zijn dadels, en El Oued, waar de palmbomen geplant zijn in trechters om zo de ondergrondse waterlaag te berei ken. deed staatsexamen voor toelating tot de universiteit en studeerde rechten aan de rijksuniversiteit in Leiden (doctoraal examen in 1946). In de jaren tot 1945 publiceerde hij enkele gedichtenbun dels. Hij was lange tijd als journalist werk zaam en vervulde sinds 1956 een serie politieke functies, als vertegenwoordi ger van de PvdA: lid van de Tweede Kamer, gemeenteraadslid van 's-Gra- venhage, wethouder van Onderwijs, Kunsten en Sportzaken van ’s-Graven- hage en minister van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk. In 1972 werd hij benoemd tot Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland. De heer Vrolijk woont in Wassenaar. Hij is gehuwd en heeft drie kinderen. Hij is Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau en Ridder in de Orde van de Nedelandse Leeuw. In het maat schappelijk leven heeft de heer Vrolijk een groot aantal functies vervuld. De heer Vrolijk begon zijn journalistie ke loopbaan als leeriing-journalist bij het christelijk-historisch blad "De Ne sloten fiets een bekeuring krijgt van tenminste f. 20,-. De politie die ech ter hoopt dat dit deel van de actie ONDER INVLOED In de nacht van vrijdag 11 op zaterdag 12 mei werd een 29-jarige inwoner van Pijnacker aangehouden, daar hij onder invloed van alcohol in de gemeente Waddinxveen werd aangetroffen. Van hem werd een bloedproef genomen. De auto van de man, een Chevrolet Cama- ro, bleek niet te zijn verzekerd. WADDINXVEEN - De Katholieke Vrouwen Organisatie 1980 heeft aan het slot van dit seizen nog een vijftal programmapunten Woensdag 16 mei (vanavond): Mari- aviering in de rooms-katholieke St. Vic- torkerk aan de Zuidkkade; dinsdag 22 mei: Sluitingsavond in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost met een hapje, drankje en een spelletje bingo; woensdag 6 juni; Fietstocht, vertrek 19.00 uur bij Albert Heijn; woensdag 20 juni: Strandwandeling, vertrek 18.30 uur vanaf het station; woensdag 4 juli: Fietstocht, vertrek 19.00 uur bij Albert Heijn. WADDINXVEEN - L van den Berg Zn. Waddinxveen BV aan de Henegou- werweg heeft een technologisch hoog waardige opdracht van tien miljoen gul den in de wacht gesleept. Deze op dracht is voor de Waddinxveense ma chinefabriek, die in 1898 in Rotterdam als timmermansbedrijf voor woningon- derhoud en molenreparatie werd opge richt en begin deze eeuw naar Waddinx veen verhuisde, een welkome aanvul ling op de orderportefeuille. De afgelopen week was het zover dat een overeenkomst kon worden aangeg aan met BP Nutrition, dochteronderne ming van British Petroleum, voor de bouw van een volledig geautomatiseer de en computer-gestuurde premixfa- briek te Northwich bij Manchester in Engeland. Met de realisering van het project is een bedrag van 10 miljoen gulden gemoeid. Deze fabriek, waar in concentraatvorm voedersubstanties geproduceerd gaan "Ook voor ons bedrijf wordt de concur- worden, zal op 1 september 1985 offi- rentiestrijd op de markt steeds harder”, aldus directeur J. P. van Oosten in een reactie op het binnenhalen van de be langrijke order. derlander” (1936-1938). In 1945-1946 was hij redacteur van "De Nieuwe Ne derlander”. Vervolgens werkte hij als parlementair verslaggever bij Het Vrije Volk, was parlementair verslaggever bij de Regionale Dagblad Pers (1948) en chef van de parlementaire redactie van Het Vrije Volk (1948-1956). Van 1956- 1961 was hij medewerker van de Friese Koerier en het Haags Dagblad. De heer Vrolijk is vele jaren voorzitter geweest van het journalistenforum "Bij nader inzien” van de VARA-radio. Een spontaan applaus en een groots zangkoor viel te beurt aan het echt paar De Vlieg uit Souburgh, die deze dag maar liefst 68 jaar getrouwd ble ken te zijn. Na dit echtpaar goed in de bloemen te hebben gezet, ging het gezelschap richting De Keukenhof, de voormalige buitenplaats van Ja coba van Beijeren. Ondanks het slechte weer was de stemming toch opperbest en kon men volop genieten van de grootste bloemenpracht en de prachtige lelie-tentoonstelling in één van de vele kassen op het Keukenhof. met de heer Verdam de mogelijkheid om een kabinet PvdA/CDA/D’66 te vormen. In het maatschappelijk leven heeft de heer Vrolijk tal van functies bekleed. Zo was hij onder meer: voorzitter van de Nederlandse Journalisten Kring, lid van de Persraad, voorzitter van de Om- roepraad, voorzitter van de Nozema (Nederlandse Omroep Zender Maat schappij), vice-voorzitter van de com missie Openheid-Openbaarheid, lid partijbestuur PvdA, lid curatorium Ar beiderspers, commissaris Bijenkorf Be heer n.v., voorzitter Jacob Marisstich- ting, voorzitter Nederlandse Stichting Kunstzinnige Vorming, voorzitter To neelgroep Studio, bestuurslid Holland Festival, voorzitter van de Stichting Na tionale Sporttotalisator, voorzitter van de Provinciale Raad voor de Volksge zondheid Zuid-Holland, voorzitter van het Carnegie Heidenfonds voor Neder land, voorzitter van de Nederlandse Vereniging tot Rheumatiekbestrijding en van het Nationaal Rheumafonds en voorzitter van het Anjerfonds Zuid- Holland. AANRIJDINGEN Op maandag 7 mei omstreeks 16.05 uur vond er op de hoek leplaan/Meidoorn- straat een ongeval plaats tussen een auto en een bromfietser. Beide voertui gen werden licht beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Dezelfde dag omstreeks 18.00 uur deed zich nabij de Brederolaan wederom een ongeval voor tussen een auto en een WADDINXVEEN - Het culturele-, sociale- en economische leven in het Noordafriaanse land Algerije staat donderdagavond 17 mei om acht uur centraal op de dan in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar te hou den Midden-Qosten-thema-avond. De ambassadeur van dit land en een groot aantal van zijn medewerkers(sters) zullen op deze avond aanwezig zijn. Een week later - donderdagavond 24 mei om acht uur - is de ambassa deur van Irak in De Bonkelaar te gast. Het thema is dan de Iraakse land bouw. Over de Algerijnse avond in De Bonke laar is al in de landelijke dagbladen van dit land geschreven. Bij de voorberei ding van het Waddinxveense bezoek is het ministerie van Cultuur in dit Noord- Afrikaanse land betrokken geweest. Aan de Beukenhof zal niet alleen het woord worden gevoerd door de Alge rijnse ambassadeur in ons land, maar er zal ook een video-presentatie zijn, ter wijl de mogelijkheid is geschapen tot een wat persoonlijker contact. DIEFSTAL De afgelopen week werd 1 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Twee fietsen werden gevonden, 1 daarvan kon bij de rechtmatige eigenaar worden terugbezorgd, daar deze fiets was voor zien van een fietscode. Op dinsdag 8 mei werd ontdekt, dat er was ingebro ken in de Leon van Gelderschool. Via braak kon men binnenkomen waarna meerdere lokalen werden doorzocht. Onder andere een koffiezetapparaat en een koffiepot werden ontvreemd. Er werd voor honderden guldens braak- schade aangericht. Op zondag 6 of maandag 7 mei werd in een woning aan de Pr. Bernhardlaan een diefstal gepleegd. Ontvreemd wer den twee gouden kettingen, een gouden armband en een bedrag aan geld, groot 40,-. Algerije en (voor de tweede maal) Irak zijn de laatste landen die dit seizoen op de thema-avonden van De Bonkelaar over landen in het Midden-Oosten aan de orde komen. En dit in het kader - zo als mede-organisator Henry ten Zijt- hoff dat zegt - ”van een culturele ver breding tussen Waddinxveen en de vele Arabische landen”. van de gestolen fietsen niet was af gesloten en dat vooral mensen in de leeftijdsgroep van 10 tot 20 jaar het slachtoffer zijn geworden van een fietsendiefstal. Al met al blijkt dat de fietseneigenaar het over het al gemeen, bewust of onbewust, wel gemakkelijk maakt voor de fietsen dief. Tijdens het diner overhandigde waar nemend voorzitter Dirk Immerzeel, de voorzittershamer van de stichting De Gouwebloem aan de heer Ver hoef, die tijdens het diner voor het eerst officieel optrad als voorzitter, vertelde in zijn toespraak dat het moeilijk zou zijn voor hem de goede staat van dienst van zijn voorganger te evenaren. WADD1NXVEEN/DEN HAAG - Op het grondgebied van de ge meente Waddinxveen is ruimte voor 16 windturbines. In totaal zouden in het groene hart van Hol land - Gouda. Woerden en wijde omgeving - 391 windturbines kun nen worden neergezet voor 91.8 miljoen gulden. Over het opwekken van windener gie en het plaatseen van windturbi nes hebben de ambtenaren van de provincie Zuid-Holland een nog niet gepubliceerd rapport samen gesteld. waarover al in de Goud- sche Courant van zaterdag is gesch reven. Die bijna 400 turbines zullen, naar schatting. 53,6 kilowattuur stroom per jaar opleveren. Het bouwen van zo’n windmolen cm eigen elek triciteit op te wekken is vooral inte ressant voor industrieën en bedrij ven. Bij de huidige hoge elektriciteits prijzen, vooral in het verzorgings gebied van het Goudse GEB, wordt het voor bedrijven en groot verbruikers steeds haalbaarder om zelf (een deel van de benodigde) energie op te wekken. Informatie over energieverbruik bij bedrijven etc. is geleverd door het Gemeentelijk Energie Bedrijf Gouda. Energie Bedrijf Gouda, Energiebedrijf Rijnland, de ge meentelijke distributiebedrijven Boskoop en Woerden, en anderen. Uitgegaan is van individuele elec- triciteitsverbruikcijfers van bedrij ven en instellingen met een jaarver bruik van meer dan 50.000 kilowat tuur. Op basis van de beschikbaar gestelde gegevens is, in opdracht van het Economisch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland. door het Onderzoekbureau "Energie Anders" een methodiek ontwik keld, waarmee op betrekkelijk eenvoudige wijze kan worden na gegaan of investering in een wind turbine haalbaar is. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Zuidhollands commissaris der Konin gin, mr. M. Vrolijk, gaat op vrijdag 1 juni met pensioen. Hij wordt in die functie opgevolgd door dr. S. Patijn, PvdA-Tweede-Kamerlid. Het ver trek van mr. Vrolijk, in Waddinxveen diverse malen op werkbezoek ge weest en steeds ook aanwezig bij bezoeken van leden van het Koninklijk Huis aan Waddinxveen, gaat gepaard met een aantal afscheidsbijeenkom sten in het Haagse Proviciehuis. Op donderdag 24 mei om 16.00 uur is er in de Statenzaal van het provinciehuis in Den Haag een buitengewone vergade ring van Provinciale Staten, waarbij de minister van Binnenlandse Zaken aan wezig zal zijn. In de periode van 21 tot en met 29 mei zijn er afzonderlijke afscheidsbijeen komsten met achtereenvolgens de Zuidhollandse burgemeesters en oud- burgemeesters met de minister van Binnenlandse Zaken en (oud-)commis- sarissen der Koningin, met het person eel van de provincie Zuid-Holland en met het college van Gedeputeerde Sta ten. Op woensdag 30 mei van 15.00 tot 17.30 uur wordt in het provinciehuis, Ko- ningskade 1 in Den Haag de algemene afscheidsreceptie gehouden. Iedereen die afscheid wil nemen van de heer Vro lijk als commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, is op deze re ceptie van harte welkom. Maarten Vrolijk werd geboren op 14 mei 1919 in Scheveningen (gemeente ’s- Gravenhage). Hij doorliep de HBS, niet nodig behoeft te zijn, zal ver der nog overleg plegen met het ge meentebestuur van Waddinxveen voor het eventueel aanbrehgen van verbeterde voorzieningen voor het plaatsen van fietsen (en bromfietsen) bij het zwembad. Overigens adviseert de politie de fietseigenaren van hun fiets het merk de kleur en het framenummer te no teren. Hierbij kan gebruik gemaakt worden van fietsregistratiekaarten, die op het plaatselijke politiebureau verkrijgbaar zijn. De plaats waar het framenummer ingeslagen kan zijn is: op de framebuis onder het zadel, on der trapperas óf op een afzonderlijk plaatje bij de bagagedrager nabij het ringslot. Het verbeterde herkenningssysteem met het graveren van de postcode en huisnummer zal dit jaat eveneens herhaald worden, teneinde degenen die hier tot nu toe van afgezien heb ben, hiervoor in de gelegenheid te stellen. Meer informatie hierover volgt nog. De politie streeft ernaar de (brom) fietsgebruikers bewust te ma ken van de noodzaak van het op slot zetten van hun voertuig. Over de gehele gemeente verspreid zullen ve len dan ook geconfronteerd worden met de affiche” “Hou wat je hebt - Gebruik dat slot”, want voorkoming van misdrijven is een zaak van de po litie en U. Door samenwerking van politie en burgerij kan mogelijk het aantal fietsendiefstallen teruggedron gen worden. De Waddinxveners worden die dag tussen 10.30 en 13.00 uur in de gele genheid gesteld om op het politie bureau te komen of hun vermiste of ontvreemde tweewieler daar bij de gevonden fietsen staat. WADDINXVEEN - Bij het zwembadcomplcx in het sportpark “de Sniep”, de NS-stations Waddinxveen en Waddinxveen-Noord en bij het scholencomplex voor HAVO/Atheneum/MAVO/LTO aan de Sniepweg worden de meeste fietsen gestolen. Dat is de Wad dinxveense rijkspolitie gebleken uit onderzoek naar fietsendief stallen in dit Gouwedorp. Had men in het bureau aan de Mo zartlaan in 1982 nog te maken met aangiften van 119 gestolen fietsen, vorig jaar waren dit er 17“ “Ook in Waddinxveen neemt het aan tal fietsdiefstallen hand over hand toe”, aldus de Waddinxveense rijks politie, die duidelijk maakt dat het aantal gestolen fietsen dat terugge vonden wordt zeer klein is. Voor een deel is dit te wijten aan te wei nig gegevens van de fiets tijdens de aangifte op het politiebureau, waar door opsporing van de eigenaar nau welijks mogelijk blijkt. Gevonden fietsen met een postcode en huis nummer zijn in ieder geval bij hun ei genaar terecht gekomen. Voor 65 ge vonden fietsen in 1983 was dit niet Een voorbeeld van de fietsregi- mogelijk door onvoldoende gegevens. Stratiekaart, die op het rijkspolitie- Verder is gebleken dat zeker de helft bureau aan de Mozartlaan verkrijg baar is. De ongeveer anderhalfuur durende rit voerde het gezelschap door de prachtige Haarlemmermeerpolder en het Kaaggebied. Veel indruk maakten de in ons land zo bekende bollenvelden bij Hillegom en Lisse. De plaatselijke politie wil dan ook actie hierop ondernemen met de be doeling de fietseigenaar bewust te maken van de noodzaak om zijn/haar fiets buiten overal op slot te zetten, ongeacht of dit nu voor kortere of langere duur is. Wanneer men het be lang hiervan zou inzien, zal dit al een belangrijke bijdrage zijn om niet één van de vele slachtoffers te wor den. Verder is het voor de fietseigenaar de overweging waard een deugdelijk slot voor zijn fiets aan te schaffen. Voor velen zal hun fiets dit zeker waard zijn. Natuurlijk is het geen totale vrijwaring voor een fietsendierstal, maar het zal duidelijk belemme rend werken. Geacht moet hier wor den aan veiligheidssloten in de uit voering van beugel-, spaak-, kabel- of kettingslot. Hoewel het grootste deel van het voorkomen van een fietsendiefstal de verantwoording is van de fietsgebrui- ker, wil de plaatselijke politie zich hiermee bewust bezig houden. Inge volge de nieuwe Algemene Politie verordening van Waddinxveen is het namelijk verboden een fiets, brom fiets of motorfiets op de weg te la ten staan, zonder dat deze door mid del van een slot tegen diefstal is be veiligd. Onder “weg” wordt echter medeverstaan terreinen voor een ieder toegankelijk. Gezien de vele onafgesloten fietsen in Waddinxveen zal de politie in eer ste instantie een preventieve actie houden bij het zwembad, de beide NS-stations, winkelcentra en derge lijke. Dit houdt in dat op een bepaal de dag een tijdstip aangetroffen onaf gesloten fietsen zullen worden over gebracht naar het politiebureau. Daar kan de rechtmatige eigenaar zijn fiets na een waarschuwing weer in ontvangst nemen. Tevens zal dan in die fiets de postcode gegraveerd worden, teneinde de opsporing van fietseigenaren van ontvreemde fiets te vergemakkelijken. Deze preventie ve actie zal één of tweemaal op de zelfde plaatsen herhaald worden. Daarna zal de actie een repressief karakter krijgen, hetgeen wil zeggen dat de eigenaar/gebruiker van een door de politie opgehaalde onafge- Hij vertelde het een eer te vinden voorzitter te worden van een stich ting waarin zoveel enthousiasme en inzet van velen waarneembaar is. Dit alleen al is voor hem een stimulans om zich voor 100 procent voor het goede werk van deze stichting in te gaan zetten. Een aantal bestuursleden werden tijdens het diner in de bloe metjes gezet, als blijk van waarde ring voor het vele werk dat zij ver richten. De gehouden collecte onder de deelnemers bracht maarliefst 560 gulden op. die dankbaar door pen ningmeester, Ad Both in ontvangst konden worden genomen. DEN HAAG Het provinciaal be stuur van Zuid-Holland vinden het kabinetsbesluit om het wetsontwerp tot splitsing van Zuid-Holland, waar door Waddinxveen en Boskoop in de nieuwe provincie Midden-Holland zouden komen te liggen, in te trek ken onder de gegeven omstandighe den de meest verstandige beslissing. - Het provinciebestuur heeft het split- singsplan van minister mr. J.C. Riet kerk steeds afgewezen omdat het niets (meer) van doen heeft met een reorganisatie van het binnenlands be stuur. Nu die reorganisatie niet door gaat en er ook geen provincies ‘nieu we stijl’ komen (met meer bevoegd heden) heeft splitsing van Zuid-Hol land geen enkele zin en is het niet verantwoord daar zoveel kosten en moeite aan te besteden. Gedeputeerde Staten realiseren zich met de minister dat intrekking van het wetsontwerp problemen met zich brengt voor het openbaar lichaam Rijnmond en daarmee voor de be stuurlijke organisatie in Zuid-Hol land. Daarbij kijkt men ook nadrukkelijk naar de mogelijkheden van een ver sterking van de positie van de grote steden en naar de mogelijkheden voor decentralisatie van provinciale taken. Deze punten zullen mede in overleg met de betrokkenen verder worden uitgewerkt. Gedeputeerde Staten zullen graag ingaan op het aanbod van de minister om overleg te voeren over de toe komst van het openbaar lichaam Rijnmond. Het komt er nu op aan om in goed en constructief overleg na te gaan welke maatregelen bij opheffing van het openbaar lichaam Rijnmond getroffen moeten worden. Daarbij zal de verdeling van de taken van Rijnmond aan de orde moeten komen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 7