reparatie. I. Goud voor P. v.d. Waal 659 W’veners zonder werk Euro-avond van het CDA Politie grijpt inbreker(24) VAKANTIE OP 14 JUNI? DOEN WAT NODIG IS Schade aan uw auto vereist deskundige in Boskoop in flatwoningen W. F. MEIJER (62) RIDDER Auke Pol op Hammondorgel GAB-cijfers april Op donderdag 7 juni Occasion show Midden Holland Knutselen Buitenlandse vrouwen-avond Europese Verkiezingen Donderdag 14 juni UITSLAG LOTERIJ In muziekschool op 26 mei POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Garantie Jongeren Vacatures Diploma Oorlog Polder FOCWA, Willem VERGEER GLASBEEK kenmerk voor vakwerk „•-J -i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 MEI 1984 f Door stadsuitbreding van Capelle a/d IJsel werd in 1969 het tuindersbedrijf van de heer Van der Waal naar de Abr. Kroesweg in Waddinxveen verplaatst; hij bleef echter sterk betrokken bij het bestaan van de Boerenleenbank, later Rabo-bank Rotterdam. Overigens heeft hij ook vele activiteiten in het maatschappelijk leven vervuld: 1955-1968 kerkvoogd van de N.H. Ker- kin Capelle a/d IJssel, 1956-1960 ge meenteraadslid voor fractie S.G.P., 1958-1967 voorzitter N.H. Schoolver eniging, 1974-1981 diaken van de N.H. Kerk en 1965-1975 voorzitter Groene Kruis, afd. Capelle a/d IJssel. Laat uw stem bij de verkiezingen niet verloren gaan en stem bij volmacht Dat is heel gemakkelijk, als u nu de speciale folder even aanvraagt Bel: vóór 30 mei a.s.: Waddinxveen 01828-12347 Boskoop 01727-6097 ^FOCWA weg een surfplank en een meubel voor een stereo-toreh ontvreemd. Totale waarde van het ontvreemde bedraagt f2.100-. Op deze dagen houden deze leden een gezamenlijke show bij elke dealer "aan huis”, wat kostenbesparend werkt en voor de klant een uitkomst is. want er is altijd wel een dealer in de buurt aanwe zig- Er zijn nog steeds mensen die te goeder :rouw zomaar ergens een gebruikte wa gen kopen met alle gevolgen van dien. De Bovag dealer-organisatie garan deert een perfecte occasion die tot in de tuntjes is gecontroleerd, en geeft daar >ok een Bovag garantiebewijs bij. PLEZIERJACHT Op woensdag 16 mei werd ’s ochtends een in Uithoorn ontvreemd plezierjacht in de Gouwe aangetroffen. Na somme ren door de politie werd het jacht, dat via een helikopter was opgespoord, naar de kant gebracht. De ’’kapitein”, een 21-jarige man uit Minden (Duitsland) bleek het jacht te hebben gestolen. Hij werd meteen aangehouden. Het jacht werd overgegeven aan de rijkspolitie te water. WADDINXVEEN - Woensdagmid dag 30 mei van 14.00-16.00 uur is er in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar een knutselmiddag, die toegankelijk is tegen betaling van 1,50. Deze middag is bestemd voor kinde ren van 6 t/m 12 jaar. Er is weer van alles te doen, zoals: figuurzagen, glas verven, kleurenkwartet maken, diver se spelletjes, etc. Na afloop is ervoor iedereen wat lekkers en wat te drin ken. WADDINXVEEN - Woensdagavond 23 mei is er in het sociaal-cultureel cen trum De Bonkelaar een avond voor de buitenlandse vrouwenDe avond begint om 19.30 uur en de toegang is vrij. Alle buitenlandse vrouwen zijn van harte welkom. S; ste loco-secretaris werd hij in 1976. Voorts werd hij in 1946 benoemd tot ambtenaar van de burgelijke stand en als zodanig heeft hij in de loop der jaren vele huwelijken vol trokken. Gedurende vele jaren heeft de heer Meijer van de achtereenvol gende burgemeesters steeds het vol ste vertrouwen genoten en hen in hun functioneren steeds met raad en daad terzijde gestaan. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 WADDINXVEEN - De aan de Abraham Kroesweg 2 wonende Waddinx- vener P. van der Waal heeft vorige wéék vrijdagmiddag uit handen van burgemeester C. M. van der Linden de gouden ere-medaille vebonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld gekregen. De nü 70-jarige Waddinxvener kreeg dit schouderklopje van de koningin ter gelegenheid van de beëindiging van zijn ruim 30-jarige bestuursactiviteit bij de Rabo bank te Rotterdam, voorheen kantoor Capelle aan den IJssel. Van 1953 tot 1959 was hij reeds lid van de Raad van Toezicht Boerenleenbank in Capelle a/d IJssel. Sedert 1959 is hij lid van het College van Bestuur van de Boerenleenbank/Rabobank Rotter dam, waarvan hij sinds 1973 fungeert als lijk niet bewoont, sluit de woning - J/j:x t_ J1tl. lid-secretans. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op 24, 25 en 26 mei organiseert de Bovag- groep Midden Holland een grandioze occasion show waaraan 44 Bovag-leden deelnemen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Met het oog op de donderdag 14 juni te houden Europese verkiezingen houdt het campagneteam van de kring Lei den van het CDA donderdagavond 7 juni om acht uur in gebouw Florida in Boskoop een regionale bijeenkomst met als sprekers staatssecretaris drs. G. van Leijenhorst van Onderwijs en Wetenschappen en Willem Vergeer, sinds 1979 ondervoorzitter van de EVP-fractie in het Europese parlement, waar hij tevens belast is met de zorg voor de internationale betrekkingen. Tijdens de door vice-kringvoorzitter van het CDA de Bodegraver H. M. C. 'Voorn, te openen avond, is discussie mogelijk. De Waddinxvener W. Water reus, voorzitter van het regionaal over legplatform Gouwe-IJssel van het CDA, zal als gespreksleider fungeren. De van acht tot tien uur durende avond wordt besloten met een informeel con- tact. Europarlementariër Willem Vergeer vertegenwoordigde in de afgelopen ja ren zijn EVP-fractie bij bezoeken aan Midden- en Latjns Amerika, het Mid- den-Oosten en Afrika. Bij zijn vele be zoeken aan Afrika heeft hij consequent de nadruk gelegd op het belang van so- ciaal-politiek pluralisme en, waar no dig, tot op het hoogste niveau aandacht gevraagd voor de eerbiediging van de fundamentele rechten van de mens. Bovendien ziet Willem Vergeer, die als tweede genoteerd staat op de CDA- kandidatenlijst voor de Europese ver kiezingen, de Europese samenwerking als beste garantie dat arme landen effec tief kunnen worden geholpen. In dat verband merkte hij het volgende op. ”Ik schrik ervan als ik merk dat proble men in eigen land ons vaak blind maken voor de armoede en de honger elders. Wat dat betreft lopen velen vaak nog met een bord voor hun kop. Nederland alleen kan de arme landen maar be scheiden helpen. Europa kan meer doen.” ’’Daarom is Europese samenwerking de beste garantie dat arme landen effectief kunnen worden geholpen. Daarvoor zullen de leden van het Europese Parle ment zich moeten inzetten. Hun inspan ning moet er met name op gericht zijn de mens in de Derde Wereld zichzelf te laten redden. Dat kan niet zonder hulp, ze moeten eerst over de streep getrok ken worden. Met een hongerige maag komt niets tot stand.” ”De tien landen van de Europese Ge- menschap bezitten samen genoeg mid delen om de Derde Wereld over die streep te trekken. Vanuit het Europese Parlement willen we komen tot een vas te jaarlijkse bijdrage van elk Europa- land. Met dat geld kunnen we aan de slag met onderwijsprogramma’s, de voedselvoorziening opstarten en noem maar op.” ”Ook moeten we stappen ondernemen om de belemmeringen voor een vrij WADDINXVEEN - De Waddinxveense rijkspolitie, week na week ge confronteerd met hele reeksen van inbraken en diefstallen, slaagde er dit maal in een flatinbreker op heterdaad te betrappen. De man, een 24-jarige Rotterdammer, werd vorige week dinsdagavond om ongeveer tien uur verrast door de thuiskomende bewoonster van een flat aan de Justus van Effenlaan. Hij koos daarop direct het hazepad, maar kon enkele minuten later al wor den aangehouden, waarna de Rotter dammer werd ingesloten. In de omge ving werd met behulp van een speur hond de verstopte buit, sieraden en di verse munten, gevonden. De knaap be kende de afgelopen weken in Waddinx veen ongeveer 10 diefstallen in flatwo ningen te hebben gepleegd en in onge veer 50 woningen (flats) daartoe pogin gen had ondernomen. Hij bekende ook enkele diefstallen in flatwoningen in Gouda en Alphen aan den Rijn te heb ben gepleegd. Op vrijdag 18 mei werd de knaap voorgeleid aan de Officier van Justitie te Rotterdam en werd hij daar na overgebracht naar een Huis van Be waring. Met betrekking tot deze inbraak wil de plaatselijke rijkspolitie de lezers er op attenderen, dat deze aangehouden man via een bepaalde methode in de flatwo ningen kon binnenkomen via deuren, zonder deze te forceren. Dit ging overi gens alleen op wanneer de deuren niet op het nachtslot waren. Wanneer u uw woning onbeheerd laat, dan wel tijde- i-- -’ J-j cian deugdelijk (dit is dus met gebruikma king van het nachtslot) af’, aldus de po litie, die voorkoming van misdrijven een zaak van de politie en u noemt. De afgelopen week werd 4 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Er werd ook een bromfiets ontvreemd. To taal 3 fietsen werden gevonden en 4 fiet sen konden bij de respectievelijke eige naren worden teruggebracht. In de nacht van zaterdag 19 op zondag 20 mei werd bij een bedrijf aan de Brug- GRATIS GETANKT Op de avond van woensdag 16 mei werd door een automobilist voor 16,- ben zine getankt bij het benzinestation, ge legen langs rijksweg 12. Zonder af te re kenen ging de bestuurder er vandoor. De tanker werd korte tijd later door personeel van de Algemene Verkeers dienst van de Rijkspolitie' aangehou den. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. AUTOBRAND Op zaterdag 19 mei omstreeks 13.30 uur werd in het Gouwe-aquaduct een bran dende personenauto aangetroffen. Het is niet precies bekend, wat de oorzaak van de brand is geweest. De auto is per auto-ambulance afgevoerd. DOORGEREDEN Op donderdag 10 mei vond op de Boe- kweitakker een aanrijding plaats, waar bij de veroorzakende bestuurder met een was doorgereden. Ruim een week later werd bekend, dat deze aanrijding was gepleegd door een 31-jarige plaats genoot, die bij verhoor door de politie dit dan ook meteen bekende. handelsverkeer met de arme landen weg te nemen. De invloed van Europa gaat verder dan alleen economische hulp. SamOT hebben we de kracht om de ontwikkelingslanden ook op weg te helpen naar een meer democratische sa menleving. Een einde maken aan de dikwijls mensonterende dictatuur en aan de economische misere”, aldus Wil lem Vergeer. procent tegen 11,2 procent aan het eind van de vorige maand. Het aantal werkloze mannen nam met 286 af tot 5.555, terwijl het aan bod van vrouwen daalde met 99 tot 2.468. Van de afhankelijke manne lijke beroepsbevolking is nu 10,0 pro cent werkloos, van de vrouwelijke be roepsbevolking 12,6 procent. In ver gelijking met een jaar geleden nam de werkloosheid in het rayon Gouda toe met 587 en in het rayon Woerden toe met 55. Opmerkelijk is de daling van het aan tal jongeren in het rayon Woerden; in april vorig jaar waren er 336 jeugdi gen beneden de 25 jaar zonder werk, dat zijn er nu 329. Naar verhouding is in vergelijking met een jaar geleden de werkloosheid onder ouderen (bo ven de 50) het meest toegenomen. Ten opzichte van vorige maand deed zich een daling voor van het aantal schoolverlaters en wel van 862 tot 816. Het huidige aanbod betreft 296 mannen en 520 vrouwen. Eind april vorig jaar hadden 242 mannen en 430 vrouwen sinds het verlaten van de school nog niet gewerkt. Van de werklozen is 10 procent schoolver later; vorig jaar 9 procent. De langdurige werkloosheid neemt, ook naar verhouding, steeds meer toe. Was in april vorig jaar nog 36 procent van de mannen en 35 pro cent van de vrouwen langer dan een jaar zonder werk. Die aandelen zijn gestegen tot resp. 50 procent en 40 procent. Gedurende de maand april werden 230 nieuwe vakatures bij het GAB gemeld, waarvan 41 van bouw- en installatiebedrijven, 27 van de indus trie, 46 van handels- en transportbe drijven en 60 van dienstverlenende bedrijven en instellingen. Van de 214 vervallen vacatures werden er 95 ver vuld door bemiddeling van het GAB. Aan het eind van de maand april wa ren van bedrijven en instellingen in het eigen gebied nog 243 personeels- aanvragen onvervuld, 23 meer dan aan het eind van de voorafgaande maand. Er is nu iets meer vraag naar o.a. kantoorpersoneel, maar minder behoefte aan metaalbewerkers en tuinbouwpersoneel. De nu openstaande vraag is ingediend door industriële bedrijven (22 pro cent), bouw- en installatiebedrijven (21 procent), dienstverlenende be drijven en instellingen (30 procent), handel en transport (21 procent) en tuinbouw (6 procent). Scott en Billy Smith veel speelden. Op het instuifconcert van zaterdag zal dan ook voornamelijk lichte mu ziek te beluisteren zijn. Auke Pol speelt dan onder meer werken van Lennon/McCLtney, Oscar Peterson, Dave Brubeck en anderen. Zoals ge bruikelijk zullen de werken weer worden toegelicht. Auke Pol studeerde eerst klassiek pijporgel aan de Muziek Pedagogische Academie te Leeuwarden. In 1980 behaalde hij zijn einddiploma. Daar na specialiseerde hij zich gedurende drie jaar in de lichte muziek op elec- tronisch orgel. Kortgeleden behaalde hij ook voor deze richting een eind diploma. Felicitaties van burgemeester C. M. van der Linden voor de zojuist door hem geridderde W. F. Meijer. Mevrouw Meijer-Lafeber slaat het gebeuren gade. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Een totaal ver raste heer W.F. Meijer hoorde vori ge week woensdagmiddag uit de mond van burgemeester C.M. van der Linden dat hij na bijna 45 jaar trouwe dienst als gemeente-ambte- naar was benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. ‘Iedereen die op de hoogte is van de procedure rond het verkrijgen van een dergelijke onderscheiding weet dat dit geen gemakkelijke zaak is. Ik ben de burgemeester dan ook bij zonder erkentelijk voor wat hij ge daan heeft’, aldus de aan de Hene- gouwerweg wonende heer Meijer, --ï--1. -1 J- gemeentedienst zal verlaten. Waddinxveens eerste burger speldde de koninklijke onderscheiding op de borst van de Waddinxvener vlak voordat een lange rij mensen af scheid zou komen nemen van de man die sinds zijn komst naar het Waddinxveense gemeentehuis als volontair in 1939 zijn naam een sy noniem voor ‘de gemeente’ zou la ten worden. Hoewel hij de band met de gemeen te per 1 juni met moeite zal verbre ken, gaf de chef van de afdeling Kabinets- en Burgerzaken, tevens eerste loco-gemeentesecretaris, te kennen deze stap gezond en wel en met vertrouwen in de toekomst te hebben gezet. Dat aan de heer Meijer het ridder schap was toegekend had koningin Beatrix een dag eerder bekrachtigd met haar handtekening onder het koninklijk besluit van 15 mei 1984, nummer 1. De 62-jarige Waddinxve ner trad op 28 augustus in dienst van de gemeente Waddinxveen. Hij is chef geweest van de secretarie-af- deling waaronder naast algemene zaken tevens ressorteert het bureau burgerzaken en kabinetszaken. Na de bevrijding werd hij als twee de loco-secretaris aangewezen; eer- Naast zijn dagelijkse werkzaamhe den heeft de gedecoreerde Wad dinxvener meerdere functies in het maatschappelijk leven vervuld. Zo is hij na de oorlog enkele jaren secre- taris-penningmeester van het pol derbestuur Zevenhuizen geweest en evenzo lid van de oudercommissie van de Theo Thijssenschool in deze gemeente. Voorts heeft hij ca. tien jaar geleden de plaatselijke afdeling van de Vereniging Veilig Verkeer Nederland opgericht en is met name toen ook de jeugdverkeersbrigade van de grond gekomen. Daarenbo ven is hij meer dan tien jaren hoofd zelfbescherming bevolking geweest en is hij tot november 1968 secre taris geweest van de vrijwillige brandweer. AANRIJDINGEN Op dinsdag 15 mei werd ontdekt, dat op het Stationsplein een lantaarnpaal was aangereden, waarbij deze werd afge broken. De veroozakende bestuurder is tot op heden onbekend. Op woensdag 16 mei vond op de Ker- kweg-Oost nabij de inrit Beukenhof een aanrijding plaats tussen een automobi liste en een bromfietser. De automobi liste wilde naar links het parkeerterrein oprijden en op datzelfde moment werd zij ingehaald door de bromfietser, waar na de aanrijding volgde. De bromfiets werd voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Een kop-staart-aanrijding met 3 auto’s vond plaats op vrijdag 18 mei omstreeks 17.30 uur op de Henegouwerweg nabij de splitsing met De Ruyterstraat. Alle voertuigen liepen aanzienlijke schade op. Op vrijdag 18 mei omstreeks 17.05 uur vond een ongeval plaats op de noorde lijke afrit rijksweg 12 nabij de Beyerinc- klaan tussen een personenauto en een vrachtauto. Beide voertuigen liepen aanzienlijke materiële schade op. De vrachtauto is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. De remmen bleken defect te zijn. Op zaterdag 19 mei omstreeks 11.25 uur raakte een Waddinxveense automobi list met zijn personenauto van de weg en gleed de langs de Onderweg liggende sloot in. Dit gebeurde bij het achteruit rijden. De schade viel mee. De auto moest er uit getakeld worden. Op 20 mei raakte een 17-jarige brom fietser gewond, toen hij met zijn brom fiets op de Wilhelminakade de stoe prand raakte, daarna begon te slingeren en tegen een lantaarnpaal reed. De bromfietser is door de ter plaatse geko men arts meegenomen voor verder on derzoek. De organisatie van officiële ont vangsten en gelegenheden zijn steeds op voortreffelijke wijze door hem geregeld. In het bijzonder in die op eigen verzoek vervroegd de het jubileumjaar 1983 - Waddinx veen 750 jaar - heeft de heer Meijer zijn vele kwaliteiten nog eens duide lijk getoond en mede door zijn in zet en esprit is het feest voor Wad dinxveen een succes geworden. Ook in de oorlogsjaren heeft de heer Meijer zich bijzonder verdien stelijk gemaakt, hoewel hij zich nooit op de voorgrond plaatste. Met inzet en risico’s nemend heeft hij vele mensen kunnen helpen en mee gewerkt aan het verzet in de oor logsjaren. WADDINXVEEN - De vorige week donderdag gehouden trekking van de door de Stichting De Gouwebloem ge houden loterij heeft het volgende resul taat opgeleverd: le prijs: fiets (lot: 6436), 2e prijs: handgeknoopt kleed (lot: 0180), 3e prijs: gehaakt sprei (lot: 2893). 4e prijs: tafelkleed (lot: 3892), 5e prijs: speelgoed-kinderboerderijtje (lot: 2731). Bovendien is op alle loten eindigende op het cijfer 3 een prijsje gevallen. De prijzen kunnen worden afgehaald in het Anne Frankcentrum op dinsdag 29 mei tussen 19.00-21.00 uur. Een reden temeer om op een van deze showdagen eens een kijkje te gaan ne tten bij de dealer van uw keuze. De Bo- 'ag-leden garanderen een occasion /oor jarenlang rijplezier. WADDINXVEEN Voornamelijk lichte muziek zal er zaterdag middag 26 mei om half drie te horen zijn op het dan te houden in stuifconcert van de streekmuziekschooï Waddinxveen. In het pand aan de Zuidkade treedt dan op Auke Pol. Hij zal een origineel Hammond toonwielorgel bespelen dat in 1957 in Amerika werd gebouwd. Het laatste instuifconcert van dit seizoen is toegankelijk tegen betaling van f 1,75. De koffie is gratis. De serie instuifconcerten in de streekmuziekschooï kende dit sei zoen veel curieuze hoogtepunten. Ge noemd kunnen worden het piano-re- cital van Else Krijgsman met dia’s en declamatie, een optreden van de slag- werkgroep Katwijk en het concert van contrabassist Peter Luit. De muziekschool probeert-steeds mu sici aan te trekken die men niet zo snel in de bekende circuits zal aan treffen. Ter afsluiting van dit seizoen staat daarom weer een instrument centraal dat op de concertpodia zel den te beluisteren is: het Hammond orgel. In Europa is dit type orgel nooit in de handel geweest, zodat Auke Pol het uit Amerika moest laten overko men. Het is het type orgel waarop be roemde jazz-organisten zoals Thoda WADDINNVEEN/GOUDA Waddinxveen telde volgens cijfers van het Gewestehjk Arbeidsbureau (GAB) in Gouda in april 659 inwoners zonder werk: 449 mannen en 210 vrouwen. Een maand eerder waren dat er nog 699 (477 mannen en 222 vrouwen). Een jaar geleden waren er 620 Waadinxveense werklozen (441 mannen en 179 vrouwen). Aan het eind van de maand april van dit jaar - dus nog zonder de ontslagen bij Eminent Electronics BV - bedroeg het totaal-aantal werklozen in het ge west Gouda 8.023, waarvan 7.119 in het rayon Gouda en 904 in het rayon Woerden. De werkloosheid in het ge west was eind maart 8.408, een da- ling derhalve met 385. Het werkloos heidspercentage bedraagt nu 10,6 K

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11