GEMEENTE WADDINXVEEN nieuwe activiteiten MEIVAKANTIE OP 14 JUNI? DOEN WAT NODIG IS Meeting kijkt uit naar eerste lustrum 39e Sportweek gestart; Koor - met 60 leden - kreeg nieuw bestuur make-up van Nelly Vollebregt Van den Berg ’’Imperator” Sprookj es speurtocht Fietspaden in Reeuwijk Mode en inzamelingen telefoonnummers/openingstijden VERKEER EN VERVOER BOUWVERGUNNINGEN MILIEUZAKEN GROOTS VUURWERK OP 25 MEI Maandag 28 mei Donderdag 24 mei Dinsdag 29 mei Vrijdag 25 mei Woensdag 30 mei Zaterdag 26 mei OPENBARE WERKEN SPREEKUREN VERGADERINGEN Woensdag 23 mei Bestuur Hoogtepunt - Audi Niet alleen de aanschaf, maarzeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto Is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 14433 14433 Laat uw stem bij de verkiezingen niet verloren gaan en stem bij volmacht Dat is heel gemakkelijk, als u nu de speciale folder even aanvraagt Bel: vóór 30 mei a s-: WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 MEI 1984 01820-16066 010-362244 Recreatieschai al diverse optredens geboekt tijdens kerkdiensten deze C k PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 De opbrengst van de collecte wordt ter kennis stuur gebracht. Vanwege de beperkte beschikbare parkeerruimte worden de toe schouwers verzocht zoveel mogelijk met de fiets of te voet te komen. 18.30 uur - Straat- en wijkvoetbal 20.00 uur - Klaverjassen voor 65- plussers in het Anne Frank-cen- trum 18.30 uur - Bedrijfs- en straat/wijk- voetbal 18.30 uur - Bedrijfs-, straat- en wijkvoetbal 08.30 uur - Badmintontournooi in de sporthal "de Sniep” 19.00 uur - Damesvoetbal 21.00 uur - Nachtrit autoclub Gou we Rijders 19.30 uur - Damesvoetbal Voor de autopuzzelaars organiseert de Waddinxveense autoclub de Gouwe Rijders” een auto-oriëntatierit. Insch rijven vanaf 20.30uurtot21.30uurin de cantine van de V.V. Waddinxveen. De start van deze 29e ’’Nachtrit”, die tot in de vroege ochtenduurtjes van de volgende dag duurt, vindt plaats vanaf 21.00 uur. De kosten bedragen voor Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. De bevolking zal voor het aanschouwen van het vuurwerk vrije toe gang hebben op de Kanaaldijk tussen de Apollolaan en de Zuidelij ke Dwarsweg. Waddinxveen, 23 mei 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 17.30 uur - Straat- en wijkvoetbal Wijziging huisvuilophaaldienst Op donderdag 31 mei 1984 (Hemelvaartsdag) zal geen huisvuil wor den opgehaald. De dienst van deze dag Wijk III (Vondelwijk, Oran- jewijk-noord) zal worden uitgevoerd op vrijdag 1 juni 1984. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. van het gemeentebe- Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 15 mei 1984 besloten aan Stearine Kaarsenfabriek Gouda B.V.Mercurius- weg 14 te Waddinxveen een vergunning ingevolge de Hinderwet te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een fabricage van stearine kaarsen aan de Mercuriusweg 1.4, alhier; Omdat de gemeente ook de bevolking wil laten delen in de feest vreugde rond de start van de aanleg van het Bedrijfsterrein Coene- coop zal op vrijdag 25 mei aanstaande op het terrein aan de Kanaal- dijk/Zuidelijke Dwarsweg vanaf 22.15 uur een groots vuurwerk worden ontstoken. De vergunningen en alle daarbij behorende bescheiden liggen op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Or dening ter inzage elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en op verzoek op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur gedurende de periode 24 mei tot 24 juni 1984. De vergunningen worden van kracht na af loop van deze termijn tenzij voordien tegen de beschikking(en) be roep wordt ingesteld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Gravenhage. Parkeergelegenheid bij bedrijfs-, straat- en wijkvoetbal In verband met het lunapark dat t/m 26 mei a.s. op het parkeerter rein bij het zwembad gehouden zal worden, zal de parkeergelegen heid voor belangstellenden voor en deelnemers aan het bedrijfs-, straat en wijkvoetbal, dat op de voetbalvelden van voetbalvereni ging Waddinxveen gehouden zal worden, beperkt zijn. Men wordt daarom verzocht om zoveel mogelijk lopend of met de fiets te ko men. Tegen fout-parkeerders zal door de politie worden opgetre den. ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S s WADDINXVEEN/GOUDA - Blij kens een wijziging in hethandelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland is bij J. v. d. Berg Zn. Waddinxveen BV, Wad- dinxveen, de heerC. J. A. A. Bouwman te Alphen (Noord-Brabant) benoemd tot commissaris en de heer L. W. E. Rauwonhoff te Woudenberg tot procu- ratiehouder/bedrijfsleider. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. Burgemeester C. M. van der Linde: gaat niet door. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Waddinxveen 01828 - 12347 Boskoop 01727-6097 Dinsdag 29 mei organiseert de badmint onclub Florida in de sporthal "de Sniep" het Sportweektournooi, be stemd voor de 4e, 5e en 6e klassers van de Waddinxveense lagere scholen. Voor de eerste keer kan het tournooi op een door de weekse dag in de schoolva kantie worden gehouden, waardoor het niet samenvalt met andere sportevene menten op de zaterdag. De inschrijving is dan ook enorm, want liefst 185 jon gens en meisjes hebben ingeschreven. Het tournooi wordt gespeeld in zes groepen. Per klas een groep jongens en een groep meisjes. In iedere groep zijn tenminste vier prijzen beschikbaar; voor iedere deelnemer is er een herin nering. Rackets en shuttles worden be schikbaar gesteld en alle partijen zullen door Florida-leden worden geteld. Het tournooi zal beginnen om 08.30 uur en de prijsuitreiking zal om plm. 18.00 uur plaatsvinden. Het bouwplan ligt met ingang van 24 mei 1984 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algeme ne Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Het zittende bestuur werd wegens de drukke werkzaamheden van een aan tal leden grondig veranderd. In het nieuwe bestuur van Meeting (weke lijks op woensdagavond tussen 20.00 en 22.00 uur repeterend in de Kruis kerk aan de Passage) hebben zitting: Jeanne Kastelein (voorzitster), Joke van Straalen (penningmeesteresse), Immy Paul (vice-voorzitster)Jack Schut en Jan van Mourik (secretari aat). Gemeenteraad Donderdag 24 mei 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Beschikbaarstelling kredieten voor oprichting depot voor (het af voeren van) probleemstoffen. Verlening bouw- en grondvoorschotten bouw 68 woningen aan Wo ningbouwvereniging "Waddinxveen”. Aangaan overeenkomst met gemeente Moordrecht voor exploite ren verlichting langs Zuidelijke Dwarsweg. Verlening medewerking aanschaffing aanvullende leermiddelen Bethelschool. Verlening medewerking aanschaffing meubilair Gereformeerde school. Goedkeuring jaarrekening 1982 Stichting Openbare Bibliotheek te Waddinxveen. Beschikbaarstelling krediet renoveren en vergroten N.W.-veld sportcomplex Kanaaldijk. Vaststelling tarieven gebruik tennishal periode 1 oktober tot 1 april 1985. Aanbieding rekening 1982 Samenwerkingsschool HAVO-Athe- neum. Aanbieding gemeenterekening 1982. Vaststelling herziene exploitatie-opzet bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980” en beschikbaarstelling werkkrediet uitvoering be stemmingsplan. Vaststelling Nota Herstructurering Sociaal-Cultureel Werk. Vaststelling Voorjaarsnota 1984. Personeelsuitbreiding gemeentesecretarie Vaststelling wijziging Bouwverordening. Begrotingswijzigingen, w.o. beschikbaarstelling krediet ad 11.500,- voor inventarisatie riole- rings-hoofdgegevens; beschikbaarstelling krediet ad 4.200.- voor plaatsing hekwerk kleuterschool "Pinkelotje”. Commissie voor Kunst en Cultuur Maandag 28 mei 1984, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Kunstvoorziening Zuidplas Kamermuziekconcerten programma seizoen 1984-1985 afrekening seizoen 1983-1984. Mededelingen werkgroep exposities. Oriëntatie over adviestaak van commissie in verband met opheffen planningsgroep. Commissie Openbare Werken en Bedrijven Woensdag 30 mei 1984, aanvang 16.00 uur in het gemeentehuis Belangrijke agendapunten: Milieuzaken. Verkeerszaken. Krediet verbetering Ringvaartdijk Oranjewijk. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. niet-leden van de Gouwe Rijders 17.50; leden betalen 12,50. Dege nen die het minst aantal strafpunten be halen kunnen kiezen uit een lange reeks prachtige prijzen (le prijs: een fiets). Afsluiting van wegen In verband met het vuurwerk zal de Kanaaldijk tussen de Apollol aan en de Zuidelijke Dwarsweg op vrijdag 25 mei aanstaande tussen 20.30 en 23.00 uur voor alle verkeer met uitzondering van voet gangers zijn afgesloten. In deze periode zal ook gedurende korte tijd een gedeelte van de Zuidelijke Dwarsweg voor het verkeer worden afgesloten. Omleidingsroutes zullen door middel van borden wor den aangegeven. Wegafsluiting In verband met de uitvoering van herbestratingswerken zal het ge deelte Jan Dorrekenskade-Oost gelegen tussen de Julianastraat en de Alpherwetering gedurende de periode van 4 juni 1984 tot en met 22 juni 1984 voor het d oorgaande verkeer zijn gesloten. de heer L. Markus, leplaan 87 te Waddinxveen een vergunning in gevolge de Hinderwet te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een siroopwafelbakkerij aan de Maarten Schouten straat 11, alhier. WADDINXVEEN - De 39e Sportweek Waddinxveen. die vorige week vrijdag met prestatiezwemmen in het zwembad ”de Sniep” van start is geg aan, duurt nog tot en met zaterdag 9 juni. Inmiddels hebben scholen ge voetbald, is de 10-Gemeenten fietstocht met weinig publieke belangstel ling verreden, moest de eerste ronde van het damesvoetbal wegens slechte weersomstandigheden worden verzet naar woensdag 30 mei en ging het bedrijfsvoetbal van start. De Sportweek Waddinxveen omvat in belangrijke mate op de velden van de voetbalvereniging Waddinxveen te ver spelen dames-, school- en bedrjfsvoet- baltournooien, een geweldig straatvoet- baltournooi en een aantal andere eve- menten. Hoewel er dit jaar van een be trekkelijk rustig programma gesproken kan worden - mn is duidelijk aan het "sparen" voor de volgend jaar te hou den 40e Sportweek Waddinxveen - valt er toch weer veel te genieten. 19.30 uur - Atletiek in het Gouwe- bos. Inschrijven aan Alberdingk Thijmlaan. Loopafstanden: 3-5, 4-7, 8-10,2 en 12,5 kilometer. De route die gelopen wordt gaat over de verharde paden van het Gouwebos en het Wilgenlaantje. Inschrijven tot 5 mi nuten voor de start in het clubgebouw van de atletiek- en trimvereniging Anti lope. De beloning voor deze loop zal een ’’frutige” verrassing zijn. Naast verslaglegging van de com missies en opvolging van de vertrek kende commissieleden stond ook de bestuursverkiezing op de volle agenda van de jaarvergadering van Meeting. WADDINXVEEN/GOUDA - Bij BV Transportbedrijf "Imperator”, Berg- schenhoek, met als vestigingsplaats Waddinxveen, is tot directeur benoemd T. H. van Noort te Waddinxveen. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Nederlandse Rode Kruis ver gunning verleend voor een collecte in de periode 28 mei t/m 10 juni 1984. WADDINXVEEN Maandagmorgen 28 mei om tien uur wordt er door het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar tot 12.00 uur een sprook- jesspeurtocht gehouden. De deelna mekosten bedragen f 1,50. De speurtocht is bestemd voor jon gens en meisjes van 5 t/m 8 jaar. Ver zameld wordt in De Bonkelaar. Van daaruit start de vrolijke sprookjes- tocht. Onderweg komen de kinderen diverse sprookjesfiguren tegen, waar bij ze verschillende opdrachten uit moeten voeren^ Een dolle boel dus.... Na afloop is er voor iedereen wat te drinken en worden er sprookjes ver teld. Aanvraag bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en vervolgens bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Kerkweg-Oost 181-183; het gedeeltelijk vernieuwen en het vergroten van de winkel annex wo ning Kerkweg-Oost 183. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan Brugcentrum (het ’’oude” plan). De vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ie der ter inzage op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en buiten werku ren op afspraak, van 24 mei tot 24 juni 1984 op de afdeling Algeme ne Zaken en Ruimtelijke Ordening. Deze beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking is ingediend. Een beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor geschillen van bestuur, Binnenhof 1,2513 AA ’s-Gravenhage. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen, onder 4 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting, op 24 april 1984 een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, hinderwetvergunning is verleend aan Fa. P. en J. van der Eijk, Noordeinde 106, alhier, voor een agrarisch be drijf gelegen aan de Piasweg 4-6. alhier. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schoonheidsspecia liste Nelly Vollebregt-Vijver- berg van de De Genestetlaan 26 heeft vorige week maandag avond in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost een modeshow gehouden, gecombi neerd met make-up-demonstra- ties. In een volle feestzaal namen de kennissen, vriendinnen en rela ties van Nelly Vollebregt, die haar schoonheidssalon drijft onder de naam Beauty-Plus, kennis van de collectie van de Italiaanse fabrikant Laura M. Deze mode is alleen via mode shows en op party’s te koop. Het thema van de avond was ‘Totaalverzorging van de vrouw’ en omvatte dan ook niet alleen het laten zien van Italiaanse mode maar ook het tonen van de nieuwste make- up. Wat dit betreft werd er in formatie gegeven over stan daardbehandelingen, snelle be handelingen (speciaal voor een avondje uit), ontharingsbehan- delingen (harsen van de boven lip en kin, harsen van de benen, definitieve elektrische ontha ring), peeling (wat is dat en wanneer heb je een peeling no dig) en acné behandelingen. WADDINXVEEN/REEUWIJK Reeuwijks burgemeester mevrouw Y. Verstoep-Bauer, voorzitter van het Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving (waarvan ook Waddinx- veen met ‘t Weegje lid is), en Zuid- hollands gedeputeerde drs. J. Borg man, die waarnemend voorzitter is van dat schap, zullen vrijdagmiddag 25 mei enkele fietspaden in het re creatiegebied de Reeuwijkse Hout of ficieel openen. Het gaat hier om in totaal zo’n 6.750 meter recreatief fietspad. Een gedeel te loopt over de noordkade van de plas Broekvelden en Vettenbroek, de rest door de Reeuwijkse Hout. De fietspaden langs de ontsluitingsweg en de geluidwal zijn drie meter breed. Hier mogen ook bromfietsen rijden. De breedte van de fietspaden door het recreatiegebied en langs de plas bedraagt 2,5 meter; bromfietsen zijn hier verboden. De werkzaamheden hebben ongeveer elf maanden in beslag genomen. De totale aanlegkosten bedragen zo’n 1,5 miljoen gulden. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Een beeld van de in café-restaurant De Unie gehouden Laura M-mode- show van van schoonheidsspcialiste Nelly Vollebregt. (Foto: Sjaak Note- boom). dank zij de volledige inzet van mensen en de overige koorleden mocht Meeting zich verheugen in een opkomst van ca. 400 bezoekers. Verder verleende Meeting haar mede werking aan zes kerkdiensten, vier concerten, één zangavond en één ba zar. Uit deze laatste gegevens blijkt nogmaals de volledige inzet van het koor, maar vooral ook van dirigent Hedzer van der Giezen, die met veel enthousiasme en geduld het koor dirigeert en dit enthousiasme ook weet over te brengen op de leden. Verder mag ook vermeld worden, dat Meeting zich gesteund weet door een vast combo, dat bestaat uit organist Ben Kramer, drummer Martin Vos kuilen, dwarsfluitiste Ineke Assche- man en klarinettist Bram de Jonge. De samenwerking tussen koor- en comboleden en dirigent leidde steeds tot volle tevredenheid, hetgeen o.m. tot uiting wordt gebracht tijdens de - meestal zeer succesvolle - optredens. Naast een terugblik op enige ‘huis houdelijke’ zaken van het afgelopen jaar werd door de voorzitter ook een blik vooruit geworpen door enige plannen voor het komende jaar be kend te maken. Dirigent Hedzer van der Giezen benadrukte nog eens de waarde van het bestaan en instand houden van een jongerenkoor in Waddinxveen. WADDINXVEEN Het interkerkelijk jongerenkoor Meeting be staat volgend jaar 5 jaar. Dit eerste lustrum zal niet ongemerkt voorbij gaan, zo werd duidelijk uit de eerder deze maand gehouden ledenvergadering van het koor dat wordt geleid door dirigent Hed zer van der Giessén. Meeting wacht eerst nog een druk seizoen. In het najaar wordt meegedaan aan een concert van De Gouwestem, worden er met open repetities ledenwerfacties gehouden en staan er al diverse optredens geboekt tijdens kerkdiensten en op andere bijeenkomsten. Het terug- en vooruitblikken op de jaarvergadering van Meeting gebeurde door de inmiddels vertrokken voor zitter Jacques Rietdijk. Zijn koor telt 60 leden. De voorzittershamer bij Meeting wordt nu gehanteerd door Jeanne Kastelein. Oud-voorzitter Jacques Rietdijk: ‘Het koor is vooral energiek, want in het afgelopen seizoen werd er weer heel wat werk verzet; door de leden, die het met hun zang toch telkens maar weer waar moeten maken, door het bestuur, dat zo’n beetje de motor van het koor genoemd mag worden en niet te vergeten door de vijf com missies die Meeting telde’. Hiertoe behoren de muziek-, feest-, publiciteits- en concertcommissie en de koorkrantredaktie. Naast deze commissies werden de lief en leed ak- tiviteiten onder de 60 leden ook het afgelopen jaar weer nauwgezet ge volgd. Door de voorzitter werd stilgestaan bij het hoogtepunt van dit jaar. Voor Meeting was dit het concert ‘Ont moet Meeting’, dat op 14 oktober 1983 gehouden werd in de Ontmoe- tingskerk. De hiervoor ingestelde concertcommissie heeft een paar maanden heel intensief gewerkt en

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3