Straatlantaarns Weer met bus W’veense kinderen naar ballet MITSUBISHI COLT ETERNA blijven staan langs Z. Dwarsweg Start Coenecoop nachtelijk gebeuren Bakker’s Parijs-reizen op bezoek in Algerije Superwinst De Rijnstreek wordt gedeeld Vrijdag 22 juni G. A. Bras BV Prijswinnaars niet-afgehaalde waardebonnen HV over schrappen van aantekening "kerkgenootschap” van weekmarkt Met groots vuurwerk te besluiten op vrijdag 25 mei Indeling volleybalsters van Be Fair A. BOONSTOPPEL Jr. B.V. Toezegging ambassadeur op thema-avond Hulde Wind Vuurwerk Het programma Irak NOORDKADE 18 - WADDINXVEEN TELEFOON 01828-19285 AUTOMOBIELBEDRIJF r nu zuinig met energie verstandig voor morgen! Prijzen VERBLUFFEND LAGE PRIJS VOOR ZO N GEWELDIGE AUTO! TT --r T De heer J. Werkman temidden van de door Gebr. Bakker Zn. in de hoofdvestiging aan de Noordkade in de Werkman gingen die naar L. Koster (Alphen aan den Rijn), fam. Zeilstra Omdat ook inwoners van de gemeente Moordrecht belanghebbenden zijn bij de handhaving van deze verlichting heb ben B. en W. deze gemeente verzocht een bijdrage in deze exploitatiekosten te verlenen. De gemeente Moordrecht is bereid 1/5 deel van de kosten voor haar rekening te nemen. dinxveense bevolking wil laten de len. WADDINXVEEN/GOUDA - Auto mobielbedrijf G. A. Bras Gouda BV, Gouda, met als vestigingsplaats Wad- dinxveen, heeft de statuten gewijzigd en de handels- en vennootschappen gewij zigd in G. A. Bras Beheer BV. De statu taire zetl van deze BV is nu Waddinx- veen. Het bedrijf houdt zich ook bezig met de verkrijging, vervreemding en ex ploitatie van vermogenswaarden, zo blijkt uit een wijziging in het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Uit het handelsregister blijkt voorts dat N. A. M. Nederlandse Automobiel Maatschappij BV. Gouda, met als vesti gingsplaats Waddinxveen, de statuten en naam eveneens heeft gewijzigd. De ze BV heet nu voortaan Automobielbe drijf G. A. Bras BV, waarvan de statu taire zetel Waddinxveen is geworden en de bedrijfsomschrijving: de handel in nieuwe en gebruikte auto’s enz. omvat. (Alphen aan den Rijn) en Van Leeu wen (ReeuwijJi). WADDINXVEEN De Rijnlandse Orkestvereniging, vorige week Ontmoe- Onder de be ers bevond zich een groot aantal jongeren. Op Ket programma De door Waddinxveen opgestelde over eenkomst is reeds door de raad van de gemeente Moordrecht aanvaard. De betreffende overeenkomst is gerela teerd aan de met de Provinciale Water staat Zuid-Holland gesloten overeen komsten voor bijv, de openbare verlich ting langs de Henegouwerweg. Op basis van deze toezegging en na het inwinnen van het advies van de commis sie voor Openbare Werken en Bedrij ven hebben B. en W. besloten de open bare verlichting langs de Zuidelijke Dwarsweg over te nemen van Rijkswa terstaat. De eigendomsoverdracht, om niet, heeft inmiddels plaatsgevonden. Met de gemeente Moordrecht moet thans een overeenkomst inzake het ex ploiteren en onderhouden van de ver lichting langs de Zuidelijke Dwarsweg gesloten worden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 MEI 1984 Daarvan was zeker sprake in twee aria’s van Mozart. Met ‘Resta oh Ca ra’ en ‘Chis sa’ sloeg de vonk over, oordeelde Joris Boon. De door Peter van Muijen voortreffelijk genoemde sopraan Barbara Borden kreeg dan ook tweemaal een staande ovatie en niet ten onrechte: een hoge ‘d’ hoort men niet alle dagen. Tijdens een gezellig informeel samen zijn tussen de Algerijnse delegatie en de organisatoren na afloop van de donderdagavond gehouden thema- avond over Algerije kwam de toe zegging in 1985 zorg te dragen voor een bezoek van een aantal Waddinx- veense kinderen van lagere scholen aan het land Algerije. In een overvolle filmzaal van het so- ciaal-cultureel centrum De Bonke- laar hield de ambassadeur van Alge rije een lezing over de sociale- en cul turele achtergronden van zijn land. De ambassadeur begon zijn lezing met een hulde aan Waddinxveen, die met deze activiteit een historische culturele brug geslagen heeft tussen de beide landen. Evenals bij voorgaande thema-avon- den bleek een activiteit met een der gelijk karakter ook voor Algerije de eerste maal plaats te vinden. De am bassadeur, die zijn lezing in het En gels hield, kon zich verheugen op vele vragen vanuit het publiek. De orga nisatoren kunnen terugkijken op een zeer geslaagde avond. 21.45 UUR Genodigden begeven zich naar Be drijfsterrein Coenecoop (Zuidelijke Dwarsweg) voor verrichten officiële handelingen. Aansluitend het ver richten van de officiële handelingen door de burgemeester van Waddinx veen, de heer C.M. van der Linden, de heer J.J. van Hemert, directeur divisie Beleggingen en Financiering van Centraal Beheer Apeldoorn en de wethouder van Economische Zaken en Werkgelegenheid, drs. M. Kraaijestein. De Rijnlandse Orkestvereniging, die in de Tsjechische suite van Dvorzak niet altijd even enthousiast leek te spelen, overtuigde het Waddinxveen- se publiek echter een avondlang van een ware muzikantenaard. De lagere stemmen waren zeer goed bezet. De betekenis van de nieuwe dirigent WADDINXVEEN - Langs de Zuid elijke Dwarsweg zal er straatverlichting blijven, zo blijkt uit het voorstel van B. en W. aan de deze week donder dagavond vergaderende gemeenteraad. Tijdens de reconstructie van de rijkswe- gen nabij het aquaduct is het fietspad enkele jaren opgeheven geweest. (Brom-)fietsers waren aangewezen op de Zuidelijke Dwarsweg, reden waar om Rijkswaterstaat openbare verlich ting langs deze weg heeft aangebracht. Het betreft thans nog 37 lichtpunten. Nu het nieuwe fietspad langs de omge legde rijksweg in gebruik genomen is, is de verlichting langs de Zuidelijke Dwarsweg voor Rijkswaterstaat over bodig geworden. De bewoners van de Zuidelijke Dwarsweg hebben ons ech ter verzocht zorg te dragen voor de handhaving van deze verlichting. Het betreft 10 belanghebbende gezin nen, waarvan er 2 in Moordrecht wo nen. Rijkswaterstaat was bereid de ver- lichtingsarmaturen aan de gemeente over te dragen. De gemeente Waddinx veen moest dan de kosten van de explo itatie en het onderhoud voor haar reke ning nemen. Medio juni 1983 werden deze kosten op 4.720,- per jaar ge raamd. Om die reden wordt op vrijdag avond 25 mei om 22.15 uur, op het bedrijfsterrein aan de Kanaaldijk/ Zuidelijke Dwarsweg een groots- vuurwerk ontstoken dat voor ieder een toegankelijk is. Dit verklaart het nogal ongebruikelijke tijdstip van de officiële handelingen. Het publiek zal voor het aanschouwen van het vuurwerk vrije toegang heb- ben op de Kanaaldijk tussen Apol- lolaan en Zuidelijke Dwarsweg. De weg zal voor het verkeer worden af gesloten gedurende het vuurwerk. Het programma ter gelegenheid van de officiële start van het bouwrijp- maken van het bedrijfsterrein Coe necoop ziet er volledig zo uit: WADDINXVEEN/GOUDA - Wad dinxveen is één van de 21 gemeenten die van de gemeenschap Midden-Holland van het Humanistisch Verbond (HV) een brief hebben gekregen over het kunnen laten schrappen van de aante kening ’’kerkgenootschap” op de per soonskaart van de inwoners. In de aan alle colleges van Burgemees ter en Wethouders en de gemeentera den gestuurde brief spreken de huma nisten de hoop uit dat ze bereid zullen zijn aan deze zaak aandacht te beteden. Als een voorbeeld hoe dit kan gebeuren ontvingen de gemeenten de tekst van een door de gemeente Den Haag in de pers geplaatste advertentie, waarin de wijzigingen in het Besluit Bevolkings boekhouding terzake werden bekend gemaakt. Volgens het Humanistisch Verbond werd in 1983 het Besluit Bevolkings boekhouding zodanig gewijzigd, dat het nu mogelijk is de aantekening ’’Kerkge nootschap” op de persoonskaart van in gezetenen in de bevolkingsregisters van de Burgerlijke Stand desgewenst te4a- ten schrappen. Ook is het nu mogelfjk een geheel nieuwe persoonskaart te la ten aanleggen, waarbij de ruimte ’’Ker kelijke gezindte” blanco blijft. Het Humanistisch Verbond staat al vele jaren op het standpunt dat het aanhan gen van een bepaalde levensbeschou wing een privé aangelegenheid is, die niet behoort te worden geregistreerd door de overheid. De wijziging is dan ook mede door aandrang van de huma nisten tot stand gekomen. ”Wij zijn er voorstander vandat ruime bekendheid wordt gegeven aan de nieu we regeling. In de praktijk blijken slechts weinigen op de hoogte zijn van deze mogelijkheden de kerkelijke ge zindte te laten schrappen en/of een nieuwe persoonskaart te laten aanleg gen”, aldus het bestuur van de gemeen schap Midden-Holland van het Huma nistisch Verbond. Michel Havenith - opvolger van or kestleider Bastiaan Blomhert - heeft zich al afgetekend. Peter van Muijen sprak zelfs van een frisse wind, die hier door dit Alphense orkest waait. ‘De pas afgestudeerde koordirigent.' Michel Havenith heeft bij het Rijn lands Orkest de dirigeerstok van Bastiaan Blomhert overgenomen. Geen slechte keuze gezien de sou plesse en muzikaliteit waarmee Have- nith het orkest naar zijn hand zet. Zijn heldere en professionele directie - stijl vinden hun oorsprong op het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag bij de lessen van Frans Moonen, Pierre Stoll en Lukas Vis. Uit de on- vermijdelijke kwaliteitsverbetering van het Rijnlands orkest zal blijken dat deze lessen hun vruchten afwer pen’, aldus Peter van Muijen. Hij en zijn collega Joris Boon geno ten beiden van het laatste stuk: de 8e symphonic van Schubert, welke ‘on voltooide’ een ‘gouwe ouwe’ ge noemd kan worden. Het orkest kon hier alle kanten mee op. Vooral de ‘tutti’ waren fraai maar ook het zach te dreigende begin klonk verrassend goed. Omdat de jury vond dat er geen eer ste prijs kon worden uitgedeeld wer- der er drie gelijke prijzen beschikbaar gesteld. Uit handen van de heer 22.15 UUR Groots vuurwerk - toegankelijk voor een ieder vanaf de Kanaaldijk tussen Apollolaan en Zuidelijke Dwarsweg. Afgesproken is overigens dat het wa terleidingbedrijf slechts een klein ge deelte van de winst van 1,1 miljoen gulden op het boekjaar 1983 zal te ruggeven aan de gebruikers. Het grootste deel, namelijk acht ton, zal worden gebruikt om de algemene re serves op het gewenste niveau te brengen. Daardoor zal er 300.000 gulden onder de verbruikers te ver delen zijn, wat neerkomt op ongeveer 7,50 gulden per aansluiting. Deze zal worden verrekend met de eindafre kening van 1984. De Waddinxveense afgevaardigde M. Boere (PvdA) zette nogal wat vraag tekens bij het bereiken van deze ‘su perwinst’. Hij was van mening dat het principieel onjuist was om te wach ten met het teruggeven van het te veel betaalde aan de consument. ‘Een waterleidingbedrijf behoort geen winst te maken, dus moeten we zeg gen dat we ons vergist hebben met de begroting. Nu is er winst gemaakt, maar als het andersom was geweest was er ongetwijfeld een voorstel tot tariefsverhoging op tafel gekomen en daarom moet dit te veel betaalde zo snel mogelijk worden teruggegeven aan de consument’, aldus Boere. Hij liet zich echter later weer vrij ge makkelijk overtuigen door plaatsver vangend voorzitter, en belast met fi nanciën, P.F.J. van Schie. De Wad- dinxvener ging namelijk uitvoerig in op de oorzaken van de winst. Bij het opstellen van de begroting voor 1983 dacht men ruim 23.000 gulden winst over te houden, maar het werd een winst van 1,1 miljoen. ‘4.700 Procent meer, maar als we de begroting op nul hadden laten uitkomen, was de winst oneindig geweest’, aldus Van Schie. Hij maakte duidelijk dat 400.000 gul den een eenmalige zaak was en 700.000 gulden structureel van aard. Daarom toonde Van Schie zich rede lijk optimistisch over de tariefstelling voor 1985. ‘Wellicht kunnen we tot een tariefsverlaging komen’. WADDINXVEEN Komende vrij dag houden de marktkooplieden hun tweede en laatste feestmarkt in de Willem de Zwijgerlaan. De marktbe- zoekers die uit het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week een speciale bon hadden geknipt maakten kans op de eerste prijzen van een to taal prijzenpakket van f 4.000,--. Afgelopen vrijdag werden ieder uur 15 prijswinnaars getrokken. Komen de vrijdag is daarvan opnieuw sprake. De gewonnen en nog te winnen waar debonnen zijn te besteden op de Waddinxveense weekmarkt.De prijs winnaars die hun waardebonnen nog niet afhaalden, maar dat alsnog kun nen doen in de feestwagen op de weekmarkt zijn: Waardebon f 100,--: A.M. Fiere, Roemer Visscherstraat 13. Waarde bon f 70,--: G. den Oudsten, Mevr. Kuipers-Rietbergplantsoen 33, J. Rop, Pr. Marijkestraat 15. Waarde bon f 50,-: M. Russcher, Spui 20, S. Postma, Tweede Bloksweg 38, L. Los, Mevr. Kuipers-Rietbergplant soen 7. Waardebon f 30,-: R. Wes sels, Boezemweg 15, A.L. Sol, Pr. Irenestraat 16, Mevr. Van Zeeland, Lindengaarde 12, J. Dool, Amalia van Solmsstraat 23. Waardebon f 10,-: C. v.d. Ree, Sperwerhorst 15, Boskoop, Mevr. Frederiks, Bosboom Toussaintsingel 17, P. Heerschap, Ph. Willemstraat 4, M. Angenent, P.C. Hooftstraat 13, Pascal Slootjes, Apol lolaan 44, J. Groeneboom, Kamille - veld 4, W. Slagboom, Elzenhorst 44, J. van Steijn, Tollenslaan 19, J. Knol, Kon. Wilhelminasingel 46, G.H. Reijm, Busken Huetlaan 94. Waarde bon f 5,-: Mevr. Honkoop, Alpher- wetering 22, J. Lamens-Oudijk, Pias weg 14, P.M. Koster, Mevr. Kuiper- Rietbergplantsoen 111, M. Olie-Co- zijnsen, Esdoomlaan 7, A. Koren, Wingerd 500, Van Eijk, leplaan 110, J. Verheul-de Wolff, Peuleyen 174, J. March, Abr. Kroesweg 29, Mevr. G. Schneider, P. Zuidlaan 133, Van Do- dewaard, Meidoomstraat 50, Mevr. L. Captein, Beethovenlaan 6, B. Kos-' ter, leplaan 12, J. Remmerswaal, W. de Rijkelaan 37, J. ten Berge, Beet hovenlaan 19, K. Los-Verschoor, W. de Rijkelaan 62, L. Rehorst-van Vliet, Jul. van Stolberglaan 92, W.J. Rijkers, J.W. Frisoweg 43, P.C. de Joode, Pr. Bemhardlaan 54, Jeroen de Jong, Meidoomstraat 3, D.H. Zwanenburg, Eikenlaan 30, J. Lan- termaas, J. van Effenlaan 46, J. Hof stede, Wingerd 61, J. Kruit-v.d. Zwaag, Péter Zuidlaan 161, P. Mon ster, Lijsterbesstraat 9, W. Langelaan, Piasweg 28, B. v.d. Putten, Apollo laan 34. Ter afsluiting van de zéér geslaagde cyclus thema-avonden over het Mid- den-Oosten komt donderdag de am bassadeur van Irak, Hafif El Raoui, naar De Bonkelaar waar hij om 20.00 uur een lezing zal houden over de landbouwontwikkelingen in zijn land en de momenteel optimale samen werking op dit gebied tussen Irak en Nederland. Alle Waddinxveners zijn van harte uitgenodigd deze avond te bezoeken. De lezing van de Iraakse ambassa deur zal zich toespitsen op de land bouwontwikkelingen op het gebied van zowel de techniek als de irrigatie. Het feit dat de ambassadeur voor de 2e maal een bezoek brengt aan Wad dinxveen is ontstaan uit de vele ver zoeken van geïnteresseerden, welke aanwezig waren tijdens zijn eerste be zoek aan De Bonkelaar op 6 oktober 1983. Deze extra thema-avond over Irak is tevens de voorlopige afsluiting van de cyclus thema’s over de Ara bische landen. prijzen (en bloemen) gezette winnaars en winnaressen (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Directeur J. Werkman van meubelspecialist Gebr. Bakker en Zn. met vier vestigingen in Waddinxveen en Alphen aan den Rijn heeft in de hoofdvestiging aan de Noordkade vorige week woens dagmiddag de prijzen uitgereikt van de reis-naar-Parijs-actie. In verband met het 15-jarig bestaan van de bij de Stichting Meubelstad Waddinxveen aangesloten zaak werd een slagzinwedstrijd gehouden. WADDINXVEEN - Het damesteam van Be Fair-volleybal is in de komen de nationale volleybalcompetitie als volgt in de tweede klasse B inge deeld: Dames: Shot (Culemborg), VCV Varsseveld)Thomax (Woerden), Abcoude, Gemini (Eist), SVV (Soest), Boemerang (Eibergen), Vier- hout/Valbovol 2 (Woerden), Torpedo (Schaik), Cito (Zeist), Isala (Deven ter), Utrecht. D: Van Santen/Haag 2 (Den Haag), Ruiter/VSC (Rijswijk), Purvo (Purmerend), Tonegido (Voor burg), KDS (Wormer), Deltall/AMCJ 2 (Amstelveen), Gemini/K (Voor schoten), Be Fair (Waddinxveen), Compaen (Oostzaan), Starlift/V 3 (Voorburg), Madjoe (Enkhuizen), DFC (Enkhuizen). WADDINXVEEN - De officiële start van het bouwrijpmaken van het bedrijfsterrein Coenecoop tus sen Kanaaldijk en spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda wordt een bij- na-nachtelijk gebeuren. Vrijdag avond 25 mei rond de klok van tien uur zullen niet alleen de nodige of ficiële handelingen worden verricht, maar zal er ook een groots vuur werk worden afgestoken. De kosten hiervan komen voor rekening van de beleggingsmaatschappij Centraal Beheer Apeldoorn. Bij dit festijn zijn nadrukkelijk be trokken Waddinxveens burgemees ter C.M. van der Linden, de heer J.J. van Hemert, directeur divisie Beleggingen en Financiering van Centraal Beheer Apeldoorn en drs. M. Kraaijenstein (PvdA), wethouder economische zaken en werkgelegen heid van de gemeente Waddinxveen. Gedrieën starten ze officieel de aan- vrijdagavond te horen en te zien in de Waddinxveense tingskerk, heeft een geslaagd optreden achter de rug. O.. zoekers bevond zich een groot aantal jongeren. Op h stonden werken van Mozart, Dvorak en Schubert. De muziekresen- centen Joris Boon (Goudsche Courant) en Peter van Muijen (Al- phens Dagblad) vermaakten zich ermee, evenals de optredende sopraan Barbara Borden. Zowel Joris Boon als Peter van Meijen vond dat de Rijnlandse Or kestvereniging wat moeizaam op gang kwam in de ouverture ‘Titus’ (Mo zart), waarmee de uitvoering geopend werd. De intonatie was wankel, het samenspel nog stroef, de strijkers aar zelend; de juiste stemming moest duidelijk nog komen. menwerking tussen de gemeente en Centraal Beheer Apeldoorn in ont wikkeling worden gebracht. Dit be tekent dat bedrijven ook mogelijk heden als leasen en huren geboden kunnen worden. De verkoopprijs van de grond is aantrekkelijk en be draagt f 135,-- per m2, excl. BTW. Voor de verkoopuitgifte van het be drijfsterrein hebben de gemeente en Centraal Beheer twee makelaars ingeschakeld: Jones Lang Wootton, kantoor Rotterdam, en Hopman Makelaardij Zoetermeer. Aan de voorbereiding van het be drijfsterrein Coenecoop is ongeveer 5 jaar gewerkt. Omdat de gemeente Waddinxveen al enige jaren niet meer over uitgeefbaar bedrijfster rein beschikt is de start van het bouwrijpmaken van ‘Coenecoop’ voor het gemeentebestuur een be langrijk en vreugdevol moment waarin men ditmaal ook de Wad- WADDINXVEEN - Een aantal lagere schoolkinderen zal vol gend jaar een bezoek mogen brengen aan het Noordafrikaan- se Algerije. De vorige week don derdagavond in het sociaal-cul- tureel centrum De Bonkelaar op bezoek zijnde Algerijnse ambassadeur en zijn medewer kers hebben dat toegezegd. De Algerijnen waren in Waddinx veen m het kader van de reeks thema-avonden over het Mid- den-Oosten die dit seizoen aan de Beukenhof zijn gehouden. Het komende bezoek van lagere schoolkinderen aan Algerije is overi gens niet de eerste en enige culturele uitwisseling, die de thema-avonden in De Bonkelaar tot gevolg gehad hebben. Begin juli vertrekken twee in Waddinxveen wonende Marokkaanse kinderen op vakantie naar Marokko, terwijl er op korte termijn tevens een culturele uitwisseling tussen Wad dinxveen en Bagdad in Saoedi-Arabië zal gaan plaatsvinden. leg van het bedrijfsterrein Coene coop in Waddinxveen. Dit nieuwe bedrijfsterrein, gunstig gelegen in het zuidelijk deel van de gemeente aan de rijkswegen Al2 (Den Haag- Utrecht) en A20 (Rotterdam-Gou- da), zal de komende jaren moeten voorzien in de behoefte aan be drijfsterrein van de gemeente Wad dinxveen. Het terrein heeft een oppervlakte van 23 ha. bruto, waarvan 13 ha. is bestemd voor de uitplaatsing van bedrijven uit Boskoop, Moerkapelle en Waddinxveen en 10 ha. is be stemd voor nieuwe bedrijven welke een uitbreiding van de werkgelegen heid voor de Waddinxveense be roepsbevolking zullen moeten be werkstelligen. Het bedrijfsterrein zal in nauwe sa- De Algerijnse ambassadeur (rechts in het midden) op bezoek in het sociaal-cultureel-centrum De Bonkelaar met om hem heen een medewerker en medewerkers en bestuursleden van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Wad dinxveen. In het midden bijvoorbeeld stichtingsvoorzitter Charles Wijnen, links vooraan Henry ten Zijthoff en rechts Mohamed Barkat, de organisatoren van de reeks thema-avonden over het Midden-Oosten. Foto: Sjaak No- teboom). WADDINXVEEN/BOSKOOP De vorig jaar behaalde winst van ongeveer 4.700 procent (geen f 23.000,- maar ruim f 1.100.000,-) beheerste vorige week donderdagmiddag de beraadslagingen in de algemene raad van het waterleidingbedrijf De Rijnstreek, die dit maal werd geleid door plaatsvervangend voorzitter P.F.J. van Schie. De CDA-wethouder uit Waddinxveen is in het bestuur van dit bedrijf, waarin ook zitting hebben de Waddinxveners mevrouw H.J. Groenendijk-Bemard (CDA), J.B. Borger (VVD), M. Boere (PvdA) en J. Havenaar (PCW), beheerder van de financiën. september van dit jaar wordt een de finitieve beslissing genomen. Vorige week kwam ook het voorstel op tafel om een project in de Derde Wereld te steunen. Dit in het kader van de viering van het 75-jarig be staan van het waterleidingbedrijf. Met alleen de Boskoopse afgevaar digde M. Schouten tegen ging de ver gadering akkoord met het voorstel van het dagelijks bestuur van het wa terleidingbedrijf ‘De Rijnstreek’ om 50.000 gulden beschikbaar te stellen voor een project in Boven-Volta. Hij vond dat een dergelijk project niet paste bj een nutsbedrijf. De anderen leden hadden geen problemen met het voorstel. Het project in Boven Volta behelst het beschikbaar stellen van twee handpompen voor bestaande putten om op die manier de watervoorzie ning in de dorpen op een hoger peil te brengen. Hij bepleitte een op peil brengen van de algemene reserve. Toevallig had men in een vorige vergadering ge steld, op advies van een verificatiebu- reau, dat de algemene reserve 15 pro cent van de omzet moet zijn. Een idee, waarmee de betrokken gemeen ten nog akkoord moeten gaan. De Rijnstreek heeft een omzet van 12 miljoen per jaar, zodat de reserves 18 miljoen moet zijn. Van Schie noemde het een meevaller dat het waterlei dingbedrijf binnen een jaar de reser ves op dat peil kan brengen. ‘De driehonderdduizend gulden die dan nog overblijft kunnen we in de vorm van een eenmalige uitkering aan de consument teruggeven bij de eind afrekening van 1984. We kunnen van af dat moment een beleid voeren dat gericht is op drie zaken: het op peil houden van de reserves, het zo scherp mogelijk begroten (op nul) en het teruggeven van alles wat er extra binnenkomt’, stelde Van Schie. In

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 7