Muziek op terrassen aan voet van hefbrug Prijzen van feestmarkt raadweg 70; N.P.J. Karsten, Tollens laan 44; M. Harmse, Omloop 16; E. Verwey-Overeem, Wingerd 212; D.H. Zwanenburg, Eikenlaan 30; W. Lan gelaan, Piasweg 28; W. Huizer, Lijs terbesstraat 63; C.H. de Joode-de Wit, Mevr. Kuipers-Rietbergplantsoen 5; mevr. Vemooy-v.d. Voorn, Miner- valaan 10; P.K. Baas, J. v. Bijnenpad 125, CJ. Houdijk, Zuid. Dwarsweg 14; mevr. Helmer-Engels, W. de Rij- kelaan 108; S. Attema, Alpherwete- ring 103; De Frankrijker, Tesselscha delaan 116; G. van Woudenberg, Aca ciastraat 9; mevr. Geers, Rozenlaan 63, Boskoop; N. de Vries, Da Costa- weg 20; H. La Grand, leplaan 47; G. Harkes, Henegouwerweg 55A; Verzij- den, Tesselschadelaan 80. DE HUREN IN 1984 T"- theater TATheman Waddinxveense TOOS weerde Azaleaboot- tocht Boskoop Onder dak, nieuw SSVV- informatie- zich goed in kringfinale Brugfestijn ’84 in Waddinxveen Provinciale samenwerkings gebieden verdachte (21) vrijgesproken Joop Kruisinga hijst Belg Joe Alcatraz geboeid omhoog Bingo-avond KVO 1980 bulletin if I Meer informatie W The four Aces Paramount Jazzband Huurharmonisatie Joe Alcatraz Legesheffing Percentage Jorisband Boskoop Poppenkast Auto's en mode A 1 I BW* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 MEI 1984 M Drukte bij de feestwagen op de twee weken achter elkaar gehouden feestmarkt van de Waddinxveense weekmarkt. MM WADDINXVEEN - Het op vrijdag 15 en zaterdag 16 juni te houden Brugfestijn ’84 - een openluchtvoordeelshow aan de voet van de Waddinx veense hefbrug door het winkelcentrum Brug - wordt niet alleen een pu blieksevenement van koopjes, aanbiedingen en demonstraties, maar ook een tweedaags kijk- en doe, sportief en muzikaal festijn, dat waarschijnlijk tienduizend bezoekers zal trekken'. M Drukte bij de feestwagen op de twee weken achter elkaar gehouden feestmarkt van de Waddinxveense weekmarkt. Op de foto rechts mevrouw G. den Uijl-Bravenboer. Zij is 69 jaar en staat al 23 jaar met bloemen op de markt. (Fo to: Sjaak Noteboom). Het Goudse orkest The four Aces, treden op het Brugfestijn 84 op. WADDINXVEEN/BOSKOOP/DEN HAAG Hoe zit het met het huurbeleid van de overheid in 1984, de legesheffing voor het in dienen van bezwaren tegen huurverhogingen, de huurverhogings- percentages, de huurharmonisatie en nog meer van die huur-zaken. Op die vragen wordt in dit artikel van het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer antwoord ge geven. Ingrid BOSKOOP - In Boskoop wordt op za terdag 9 en maandag 11 juni (Tweede Pinksterdag) door ANWB en VVV de traditionele Azaleaboottocht gehouden. Als vertrekpunt geldt het verenigings gebouw De Rozenburcht aan de Rozen laan. Routes: le: rondvaart langs bloeiende kwekerijen en rondleiding te voet door de proeftuin, o.l.v. ervaren gidsen. 2e: wandelroutes door het dorp, keuze tussen routes van 4,Zz en 10 km. 3e: fietsroutes van ca. 30, 40, 70 km eventueel uit te breiden tot langere. Honden: Uitsluitend aangelijnd. Wan delwagentjes: Mits niet te breed, geen probleem. Extra: Behalve de vaartocht ontvangt u ook een ’’levend" souvernir. een sier- heestertje of conifeertje, dat u thuis öf in uw tuin kunt opkweken. Tarief: Niet leden 9,-p.p. ANWB-le- den zonder WFB 6,75 p.p. WFB-hou- ders 4,50. Kinderen tot 12 jaar en honden 2,75. kan daarmee dan geen rekening meer houden. De uitspraak van de com missie is voor huurder en verhuurder bindend, tenzij een van beiden bin nen twee maanden de kantonrechter inschakelt. Waardebon f 70,— P. Hoogeveen, J. van Bijnenpad 175; G. Tollenaar, Tesselschadelaan 174. Waardebon f 50,—: A.J. van Rijn, Brugweg 33; mevr. Vermeulen, Kon. Wilhelmina- plein 25; mevr. Saaf, leplaan 125. WADDINXVEEN - In de sporthal ‘de Sniep’ vond zaterdag de finale plaats van de tumcompetitie meisjes van de kring Gouda en omstreken van het Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Verbond (KNGV). Tot de deelnemers behoorde het Wad dinxveense TOOS. In poule A heeft TOOS-I zich gewel dig geweerd. Door de zeer goede lan ge mat oefening van Paola van Bergen met 9.05 punten heeft TOOS zich als tweede geplaatst in deze finale. Uitslagen poule A: le KDO (Lekker- kerk) 157.65 punten, 2e TOOS-I (Waddinxveen) 154.95 punten, 3e DOS (Schoonhoven) 153.85 punten en 4e Boskoop-I 152.00 punten. Individueel behaalde José Verwaal van de Lekkerkerkse vereniging KDO de eerste plaats met 33.95 punten. De gedeelde tweede plaats was voor Karin van Dorp van DOS en Hoogendoom van TOOS met 32.80 punten. De derde plaats ging naar Paola van Bergen van TOOS met 32.75 punten. Er komen in Nederland nogal wat huizen voor waarvan de huurprijs niet in juiste verhouding staat tot de geboden kwaliteit en de grootte van de woning. Om een en ander enigs zins in overeenstemming met elkaar te brengen kan de huur extra worden verh.oogd ofwel geharmoniseerd. Er zijn twee mogelijkheden: *voor de zittende huurder: deze kan een geleidelijke harmonisatie krijgen. Voor dit jaar kan dat maximaal 6 procent zijn (behalve voor de nieuw gebouwde en verbeterde woningen in stadsvernieuwingsgebieden van de 22 gemeenten, daar kan het niet meer dan 4 1/2 procent zijn). *voor de nieuwe huurder; daarvoor kan de huur in een keer worden opgetrokken tot maximaal redelijke huurprijs. De verhuurder kan dat zelf bepalen. Veel huurders ontvangen van hun verhuurder tegelijk met de huuraan- zegging het vouwblad ‘Huuraanpas- singen 1984’, uitgegeven door het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer. Daarin staat welke huurverho ging voor welke woning geldt. Als u dit vouwblad niet hebt, kunt u het gratis afhalen bij de gemeente of uw verhuurder of telefonisch aanvra gen bij het ministerie (tel. 070- 264201, toestel 2301/2983). Als u nadere informatie wilt over de huurverhoging of het bezwaar maken kunt u terécht bij de huurcorrimissie of bij het Bureau Persoonlijke Voor lichting van het ministerie (tel. 070- 262221). WADD1NXVEEN/DEN HAAG-Ge- deputeerde Staten van Zuid-Holland willen de provincie vooralsnog indelen in twaalf samenwerkingsgebieden, waarvan Midden-Holland (waarin ook Waddinxveen valt) er één is. Gemeen ten mogen in het vervolg in beginsel al leen binnen zo’n gebied gemeenschap pelijke regelingen aangaan voor het be hartigen van taken die zij niet alleen af kunnen. De twaalf samenwerkingsgebieden zijn: Goeree-Overflakkee. Hoeksche Waard. Voorne-Putten en Rozenburg., Rotterdamse regio, Westland en de Delftse regio (incl. B-driehoek). Haag se regio (incl. Wassenaar), Leidse re gio, Bollenstreek, Rijnstreek, Midden- Holland, Drechtsteden en Alblasser- waard/Vijfheerehlanden. Uitgangspunt van deze voorlopige ge biedsindeling door GS zijn de wensen van de Zuidhollandse gemeenten zelf. Deze komen globaal overeen met de ge bieden van de reeds bestaande interge meentelijke overleg- en samenwer kingsverbanden. De ca. 250 in Zuid- Holland functionerende gemeenschap pelijke regelingen moeten te zijner tijd worden getoetst aan de nieuwe inde ling. Afwijkingen zijn in bepaalde ge vallen mogelijk. Met dit voorlopige standpunt voor de indeling in samen werkingsgebieden lopen GS vooruit op de nieuwe Wet gemeenschappelijke re gelingen die op 22 mei in de Tweede Ka mer wordt behandeld. Het voorlopige standpunt van gedepu teerde staten is voor commentaar aan de Zuidhollandse gemeenten opge stuurd. Deze moeten voor 1 augustus reageren. Daarna volgt een eventuele bijstelling door GS. Vervolgens wordt het bijgestelde stand punt opgestuurd naar de minister van binnenlandse zaken. Nadat de nieuwe Wet gemeenschappelijke regelingen van kracht is geworden, volgt opnieuw een overlegronde met de gemeenten, waarna provinciale staten de indeling in samenwerkingsgebieden definitief zul len moeten vaststellen (vóór medio 1985). naam Ehrich Weiss - werd in de varië- téwereld de ontsnappingskunstenaar ontdekt. De expert in België op dit fas cinerende gebied is Joe Alcatraz. Deze 36-jarige Belg heeft de moed en de vaar digheid van wijlen Harry Houdini. Joe Alcatraz doet de ontsnappingen, die soms ongelooflijk lijken voor het publiek. Ook op het Brugfestijn ’84 zul len daarvan staaltjes worden gegeven. Voor dit doel komt het Goudse kraan- wagenbedrijf van Joop Kruisinga naar het Raadhuisplein in Waddinxveen om de Belgische ontsnappingskunstenaar zich door een telescopische kraan onge veer 25 meter geboeid omhoog te laten hijsen. Joe Alcatraz weet als geen ander om te gaan met slotenhandboeienket tingen en dwangbuizen. The Four Aces is de naam van het Goudse dansorkest dat te zien en te ho ren zal zijn op de tweede dag van het Brugfestijn ’84, zaterdag 16 juni van 13.00-17.00 uur, op het café-terras van hotel-café-restaurant De Unie van de Kerkweg-Oost in Waddinxveen. Het Goudse viertal, bestaande uit drummer Fred Janssen, zanger Piet Akerboom, organist Ron Geukes en gi tarist Leo Cornelissen, heeft al een goed ontvangen langspeelplaat, die de_titel "Hits from now and then” draagt, uitge bracht. The Four Aces bestaan sinds december 1983 en zijn dus een jonge groep. Direct na de jaarwisseling begonnen de vier le den, die eerder in andere orkesten speelden en muzikaal bezig waren, re pertoire te zoeken en in te studeren. Ron en Leo waren gauw óp elkaar inge speeld en de reacties van het publkiek waren lovend. Het Goudse orkest heeft een eigen stu dio, waar de eerste langspeelplaat werd opgenomen. Dat gebeurde in de avonduren en in het weekeinde, want bandleden hebben overdag ieder een baan. De naar perfectie strevende groep zingt in het Engels en het Neder lands. The four Aces zien er tijdens een optreden steeds goed uit. Op het caféterras van de Blauwe Druif, gedreven door partyserviceman Gert Waardebon f 30,-: Mevr. Vaneman, St. Victorstraat 36. Waardebon f 10,-: C.G. Droog, Acaciastraat 68; M.P. Kamperman-Hofman, J. v. Bij nenpad 251; G.H. Reijm, Busken Hu- etlaan 94; C. v.d. Ree, Sperwerhorst 15, Boskoop; E.C. Leenheer-Frater- man, Sweelinckhof 27; J.J. Wagens- veld, Mozartlaan 97; M. Langelaan, J. v. Bijnenpad 199; A. Hulst, Sou- burghlaan 17; J. Brinksma-Prijs, Ak- kerwinde 47; J. van Hooft, Mozart laan 9; S. van Strien, Ernst Casimir- laan 20. Waardebon f 5,—: J. van Nielen-Oudshoom, Frederik Hendrik- laan 15; M. v.d. Wiel, Passage 72; Van Loon, Gruttodreef 5; H. Wielaard, Peuleyen 13; M. Rijnsburger, Heem- WADDINXVEEN - Vrijdag hebben de marktkooplieden de tweede ach tereenvolgende feestmarkt gehouden. Op die dag en de dag in de week er voor is in totaal f 4.000,— aan markt- waardebonnen uitgedeeld aan de daartoe aangewezen indieners van bonnen uit het Weekblad voor Wad- dinxveen. De volgende prijswinnaars kunnen hun prijzen komende vrijdag afhalen bij de marktmeester op de Waddinxveense weekmarkt. Huurders van woningen, etages of ka mers kunnen in een aantal gevallen bezwaar maken tegen een voorstel om de huur te verhogen. Als u dat wilt doen moeten daarvoor natuur lijk wel redenen zijn. Dat is het ge val als de verhuurder niet aan zijn verplichtingen voldoet, dringende noodzakelijke reparaties achterwege Iaat of het onderhoud aan de woon ruimte ernstig verwaarloost. U moet hem van die klachten dan wel eerst - liefst schriftelijk - op de hoogte hebben gebracht. Een andere reden om bezwaar te ma ken is dat het voorgestelde percenta ge hoger is dan volgens het punten- stélsel en bijbehorende tabel redelijk is. Die tabel kunt u vinden in het vouwbald Huuraanpassingen 1984. In deze gevallen heeft bezwaar ma ken zin. In veel andere gevallen niet. De huurcommissieS krijgen bijvoor beeld nogal eens bezwaarschriften die in verband staan met de financiële si tuatie van de huurders. Deze huur ders maken gebruik van de mogelijk heid om bezwaar te maken, zonder daarvoor een wettelijke grond te hebben. Dat is uiteraard niet de be doeling van de wetgever geweest en deze bezwaren worden dan ook niet toegewezen. Als u vindt dat u een te hoge huur betaalt voor uw inkomen komt u misschien wel in aanmerkin voor in dividuele huursubsidie. Als u wel een gegrond bezwaar heeft tegen de voorgestelde huurprijs, maakt u dat dan kenbaar aan de ver huurder. Dit moet schriftelijk binnen zes weken na de voorgestelde datum waarop de nieuwe huurprijs ingaat. De verhuurder kan dan binnen twaalf weken na die datum op zijn beurt de zaak aanhangig maken bij de huur- commissie. Het is belangrijk dat alle bezwaren in het bezwaarschrift wor den genoemd. Tijdens de zitting van de huurcommissie - waarvoor huur der èn verhuurder worden uitgeno digd - kunt u geen nieuwe bezwaren meer opperen. De huurcommissie WADD1NXVEEN/DEN HAAG - De "aarzelende” Haagse rechtbank heeft een 21-jarige Waddinxvener vrijgespro ken van'medeplichtigheid aan een ge wapende roofoverval in Zoetermeer. Hij is vrijdag onmiddellijk vrijgelaten. De aan klacht luidde dat hij samen met twee anderen in november vorig jaar een gewapende roofoverval heeft ge pleegd op een flatwoning in Zoeter meer. Daarbij zou de Waddinxvener de bewoonster met een pistool heb ben bedreigd terwijl hij uitriep: ‘Geef op je geld, anders gaat je kind eraan’. Ook zou hij de vrouw hebben ge stompt en geslagen. Uiteindelijk werd 3.500 gulden buitgemaakt; van de verwachte heroine werd in de flat echter niets gevonden. De verdachte Waddinxvener heeft al tijd ontkend iets met de roof te ma ken te hebben en er door de andere twee daders te worden bijgelapt ‘Ik weet ook waarom, want met de vrouw van een van hen heb ik een seksuele relatie gehad. Die wil hij me betaald zetten. En de ander is ge woon bang voor tegenmaatregelen als hij hieraan niet meedoet’, zo hield hij de rechtbank voor. ‘Ze willen me gewoon een kunstje flikken’. De als getuigen opgeroepen andere roofovervallers hielden hun beschul diging ook ondep ede vol en wezen de Waddinxvener aan als de mededader. Volgens verdachtes advo caat waren hun verklaringen echter op vele punten strijdig met elkaar en hij wees erop dat geen enkel tech nisch spoor, vingerafdrukken of iets dergelijks, naar de Waddinxvener leidt. ‘Bovendien heeft het slachtof fer hem niet herkend, ook niet aan zijn stem’, aldus de raadsman. Als u het aantal punten van uw wo ning en de huurprijs op 30 juni weet, kunt u nagaan welke huurverhoging in uw geval redelijk is. Dat kunt u aflezen op de tabel in het vouwblad Huuraanpassingen 1984 van het mi nisterie van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer. Daar staan ook de punten in die voor de verschillende onderdelen kunnen worden toegekend. Het muzikale plezier en amusement voor jong en oud is onder meer in han den van het Goudse orkest The Four Aces, de Paramount Jazzband, de Bös- koopse Jorisband, de Belgische ont snappingskunstenaar Joe Alcatraz, het Rotterdamse poppentheater van Jaco bus Wieman, optredens van de sport school Den Edel, een demonstratie Oosterse vechtkunst door René Scharff en een show door de hondensportver eniging ’’Waddinxveen” (in oprich ting). ’’Voor elk wat wils om zich mee te ver maken, zich over te verbazen of mee te leven”, aldus het bestuur van het win kelcentrum Brug in Waddinxveen on der voorzitterschap van Gijs Kraijeste- ijn. Zijn bestuur heeft in de afgelopen tijd weer alles in het werk gesteld om van de zesde editie van het Brugfestijn ’84 weer een in alle opzichten aantrek kelijk spektakel te maken in het nu 751 jaar oude Waddinxveen. Het optreden van de Belgische ontsnap pingskunstenaar Joe Alcatraz belooft aan het slot van de eerste dag van het Brugfestijn ’84 óp vrijdag 15 juni om 21.00 uur een geweldig boeiend spekta kel te worden dat de bezoekers onge twijfeld het nodige kippevel zal bezor gen. Het ontsnappen gebeurt in feite door de eeuwen heen. En door zowel armen als rijken. Want gladiatoren braken uit hun cellen in Rome, koning Charles II ont snapte als arbeider uit Engeland, minis ter Leon Gambetta ontvluchtte Parijs in een luchtballon en Winston Churchill brak uit een gevangenis in Zuid-Ameri- ka. Ontsnappingen zijn er dus altijd ge weest. Ook in de religie is daar sprake van. Zo verloste Mozes de Israëlieten uit de Egyptische slavernij, trachtte Mohammed aan een vervolging te ont komen door naar Medina te vluchten en moesten Jozef en Maria uitwijken naar Betlehem. Verhalen over ontsnappingen hebben de mensheid altijd zeer bezig gehouden De meest moeilijke "ontvluchtingen" zijn vaak nagespeeld. De meest beken de ontsnappingsartiest was Harry Hou dini (1874-1926). Door hem - zijn echte WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Katholieke Vrouwen Organisatie 1980 hield in café-restaurant De Unie de sluitings- avond van dit seizoen. Onder het genot van een kopje koffie werd een denkspelletje gedaan. Daarna kreeg iedereen nog 2 consumpties met wat hartige hapjes. Er werden nog een paar spelletjes bingo gespeeld om leuke prijsjes. Op het programma staat alleen nog op 20 juni een strandwandeling. Eind maart is de Tweede Kamer in meerderheid akkoord gegaan met het huurbeleid voor dit jaar. Dat beleid staat vooral in het teken van de be perking van de woonlasten: *de voorgestelde trendmatige huur verhoging van 4 procent werd terug gebracht tot 3 procent; *ook het harmonisatiepercentage werd teruggebracht van 4 naar 3 pro cent; de maximale huurverhoging kan dit jaar maar 6 procent bedragen (1983: 10 procent) *in aangewezen stadsvernieuwingsge bieden wordt de harmonisatie gehal veerd tot 1 1/2 procent voor ingrij pend verbeterde of nieuwgebouwde woningen waardoor hier de maxi male huurverhoging 4 1/2 procent mag zijn *de subsidiebijdragen voor isolatie van huurwoningen zijn verhoogd; *de voorgestelde bovengrens van de huur waarbij nog individuele huur subsidie kan worden toegekend is van f 600,- verhoogd tot f 650,-. Voor de komende jaren zal bekeken worden of en in hoeverre hogere woonlasten door het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer kunnen worden beperkt. Staatssecretaris Brokx van Volkshuis vesting had ook voorgesteld om een bijdrage van f 25,- te vragen voor het „.71i van een bezwaar tegen de huurverhoging bij de Huurcommissie. Ook de verhuurder zou f 25,— moe ten storten. Degenen die door de Huurcommissie in het gelijk gesteld werd, zou zijn geld terugkrijgen. Voor dit voorstel tot legesheffing is echter een wetswijziging nodig, die. niet op tijd kan worden behandeld om nog voor 1 juli van kracht te zijn. Het uitgangspunt van deze heffing blijft wel geldig. Gebleken is dat een groot aantal huurders ten onrechte een bezwaar maken tegen de voorge stelde huurverhoging. Daarom is het beter dat zij hun vermeende bezwa ren eerst voorleggen aan hun ver huurder; bij een blijvend geschil kan de verhuurder de zaak voorleggen aan de Huurcommissie. Verhuurders doen er in dit verband goed aan om aan hun huurders duidelijk uiteen te zetten op grond waarvan zij de huur voor dit jaar verhogen. Nieuwbouwwoningen en ingrijpend verbeterde woningen van na 1 juli 1980 krijgen een verplichte huurver hoging van 3 procent. Daar kan geen bezwaar tegen worden gemaakt. Alle andere woningen kunnen een huur verhoging van meer of minder dan 3 procent krijgen. Dat hangt af van de grootte en kwaliteit van de wo ning en de prijs die daarvoor moet worden betaald. De kwaliteit van de woning wordt uitgedrukt in punten. Er worden punten gegeven voor voor zieningen in huis, zoals centrale ver warming, douche, isolatie enzovoorts. Meegeteld worden ook aspecten uit de omgeving van de woning. Zodoende krijgt een comfortabele woning meer punten dan een klein eenvoudig huis en .dus ook een ho gere huurprijs. Hetzelfde geldt trou wens ook voor kamers of gedeelten van woningen. De organisatoren van het Brugfestijn '84 in Waddinxveen op vrijdag 15 en zaterdag 16 juni 1984. Van links naar rechts Bep Baelde (penningmeester), Henk de Bas (bestuurslid), Petra (Bruggastvrouw), Marjo de Graaff (be stuurslid), Gijs Kraaijesteijn (voorzitter), en Adrie de Bruijn (secretaris). Jan van der Loo en compagnon, treedt eveneens op de tweede dag van het Brugfestijn ’84 op de Paramount Jazz band. Omdat er in totaal drie terrassen zijn wordt er op vrijdag 15 en zaterdag 16 juni op evenzoveel plaatsen muziek gemaakt. Naast De Unie en De Blauwe Druif zal daar ook specialiteitenrestau- indienen rant De Gouwe Dis zorg voor dragen. De Boskoopse Jorisband is op de eerste dag van het Brugfestijn ’84 te zien en te horen. Een geweldig orkest dat voor massaal muzikaal plezier kan zorgen. De organisatoren betrekken op deze manier ook een stukje Boskoop bij Waddinxveen, tenslotte twee gemeen ten aan de Gouwe met ieder een hef brug. Aan de voet van één van die hef- bruggen wordt nü voor de zesde maal in successie het Brugfestijn ’84 gehouden. Op de tweede dag van het Brugfestijn ’84 - dat die dag tot 17.00 uur duurt - ver zorgt het poppenkasttheater Jacobus Wieman uit Rotterdam vier voorstellin gen: 10.30, 11.30, 13.00 en 14.00 uur. Enkele stukken van het poppentheater, die regelmatig worden gespeeld zijn Een berenverjaardag. Het elfje en de kermisbaas en Circus Pom Pierke. Jaco bus Wieman verzorgt traditionele straatpoppenkastvoorstellingen. die met veel improvisatie worden aange past aan publiek en omstandigheden. Naast de poppenkast gaat de poppen kastspeler rond met een klein draaior geltje. De Waddinxveense autobedrijven Van Leeuwen (Piasweg). De Kouwe Hoek (Zuidelijke Dwarsweg). Van Beynum (Brederolaan) en Boonstoppel (Oran- jelaan/Juliana van Stolberglaan) zullen aan het Brugfestijn '84 meedoen met een autoshow, waaraan ze voor het pu bliek een wedstrijd hebben verbonden. Verbakel Mode BV (Zuidkade) ver zorgt op zaterdag 16 juni een drietal mo- deflitsen op het podium tussen het win kelpand van dit bedrijf en de streekmu- ziekschooL WADDINXVEEN - De huurver hoging per 1 juli met 3 procent, de huurharmonisatie op dezelfde da tum met een evenhoog percentage en de individuele huursubsidie zijn ook de onderwerpen die ter sprake komen in "Onder dak”, het eerste informatiebulletin van de binnen de Stichting Samenwerkende Wo- ningbouwkorporaties (SSW) aan de Mercuriusweg samenwerkende woningbouwverenigingen St. Jo seph (rooms-katholiek) en Ons Be gin (christelijk). "Onder dak” is bestemd voor alle SSW-huurders/bewoners in Wad- dinxveen en Zevenhuizen en is een produkt van de sectie bewonersza- ken van de SSW. De naam v.an het informatiebulletin maakt duidelijk dat het gaat om mensen die onder een dak van de Stichting Samen werkende Woningbouwkorpora- ties wonen, terwijl de SSW mede tot taak heeft woningzoekenden ’’onder dak” te helpen. "Met dit informatiebulletin willen wij alle huurders/bewoners infor matie verstrekken over zaken, die voor u en ons belangrijk zijn. Die informatie verstrekken wij ook op onze bewonersvergaderingen, maar op die vergaderingen ont moeten wij helaas slechts een klein aantal huurder/bewoners”, aldus de sectie bewonerszaken van de SSW, die er voorlopig naar streeft "Onder dak” 2 a 3 keer per jaar uit te geven. Indien daartoe aanleiding is zal ook nog een informatiebulletin worden uitgegeven per complex woningen of per wijk. ’’Niet uitgesloten is dat het huidige informatiebulletin kan uitgroeien tot een bewonersblad met nog meer informatie en waarin ook huurders/bewoners hun zegje kunnen doen”, aldus secretaris A. L. M. Boer van de Stichting Sa menwerkende Woningbouwkorpo- raties, die duidelijk trots is op het ’’geesteskind van de sectie bewo nerszaken”. 'V i

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11