Korbis Verlies tot besluit Lions-fiets Voetbalstanden tot besluit Waddinxveense sportspetters WIELAARD VOOR DE FIETS Dorpstraat 22-28 Tel. 12009 Geen geweldig goede resultaten tennissers Jeugdtitels badmintonners tochten op 2e Pinksterdag Kampioenen zijn nu bekend Schoolkorf- baltournooi van Korbis Waddinxveense atlete naar WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE TOOS-gym: 5 medailles en Een boekenbon? JONGENS-JUNIOREN BE FAIR-VOLLEYBAL NAAR NK-EINDRONDE AAV’36 (Alphen) •S Goede vangst Toekomstprijs De Sperwer Antilope- pupillen Snelle Mi De Gouwe Smash Voorzitter Be Fair a ■■■a Prestaties FIETS MEE. HELP EEN GEHANDICAPTE VOORT. 2‘ PINKSTERDAG, 11 JUN11984, Tr ai aster Schade aan uw auto vereist p deskundige reparatie. Engels voetbal Jeugdschaak Cees Visser Pech WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN-WOENSDAG 30 MEI 1984 CIO 1 A I NIET SEIZOENGEBONDEN! de multisportvereni- op de donderdag (van [eeld over een drietal GLASBEEK WADDINXVEEN Vorige week donderdag kwam er met de jeugdclubkampioenschappen een einde aan het seizoen 1983/1984 voor de jeugd van de badmintonafdeling van ging TOOS. Gezien de beperkte speeltijd 17.00 tot 18.30 uur) was de titelstrijd ven speelavonden in de sporthal ‘De Sniep’. WADDINXVEEN De jongens-junioren van de afdeling volleybal van de christelijke sportvereniging Be Fair zullen deelnemen aan de eindronde voor het Nederlands kampioenschap op zaterdag 16 ju ni. De Waddinxveense volleybaljongens blijken zich tot de ‘beste acht’ teams van Nederland te mogen rekenen. Mark Hilberts van de Waddinxveense sportclub Antilope, tweede van rechts, op weg naar een zege op de 1.000 meter. (Foto: Antilope). IÜMR de Waddinx- FOCWA V C winst om te zetten en, werd zodoende derde in zijn poule. 22 34 22 31 22 24 22 24 22 24 22 23 22 21 22 20 22 17 22 16 22 15 22 15 22 22 22 22 22 22 22 9 7 6 6 6 7 7 6 20 30 20 26 20 26 20 24 20 22 20 22 9 9 Meisjes/jongens 8 t/m 12 jaar: 1. Na tasja van Es, 2. Jeanette Smit, 3. Ca rina Verwey. Dames-junioren 13 t/m 18 jaar: 1. Carolien Slootjes, 2. Lies- beth van Pelt, 3. Carla Meiderwijk. Hereri-junioren 13 t/m 18 jaar: 1. Ed win Tollenaar, 2. Hans var; Grieken, 3.Juliën Verwey. Voorzitter Ron Smit van de voetbal club Waddinxveen heeft zijn aftreden aangekondigd in de najaars-vergade- ring. De geel-zwarten hebben dus ruim de tijd om naar een opvolger uit te zien. Ammerstol Bergambacht Stolwijk Nic. Boys Moerkapelle 2B RVVH Vitesse ‘s-Gravenzande SV Lyra Xerxes Everstein Spirit Duno Lisse Be Fair Zwaluwen Zwervers AFDELING GOUDA Oudewater RVC Esto Waddinxveen Cabauw Gouderak DE OMLOOP VAN HET GROENE HART. 40, 80 OF 230 KM Nu voor de districts zaterdag- en de landelijke zondag de tenniscompetitie weer voorbij is kan ook door de tennis vereniging De Gouwe Smash, spelend op de velden in het Burgemeester War- naarplantsoen, de balans opgemaakt. Helaas heeft heren 1 het degradatie spook niet bang'kunnen maken en viel tegen Bleiswij k de beslissing dat het vol gend seizoen weer in de 3e klas begon nen moet worden. Heren 2 wist de be slissende wedstrijd waarin de verliezer zou degraderen na een 2-2 stand in een laatste spannende driesetten in een 3-2 C. Hofman 1; N. van Vliet 2-11-30- 46-62; D. Heeren 3-23-24; P. Bone- faas 4-15-44-49 H. Metselaar 5-35-38 -42-48; M.C. Anders 6-25-29-36-43- 60-68, J.W. Sekeris 7-45-53-61; Smit- Troost 8-22-39-66; Toor en zn. 9-21 37-59-69; A.H. Kivits 10-40-41-50; M. Verbeek 12-17-19-51-56-67; D. Degenhardt 13-64; H. van Dijk 14- 34-55; M. Tollenaar 16-18-63-65; N. van Tol 20-57; J. Jansen 26-28; F Middelkoop 27; N. Hoogerdijk 31 47; H. Vink 32-33; Twigt en Zn. 52; T. den Ouden 54; Comb. Wibo 58. Hiermee ziet de jeugdleiding haar plannen verwezenlijkt worden door het volgend seizoen van start te kun nen gaan met een groep kinderen in de leeftijd van 6-8 jaar. Evenals dit seizoen zal zij het volgende seizoen weer de beschikking hebben over sporthal ‘de Sniep’ op de donderdag van 17.00 tot 18.30 uur. teams in de afgelopen jeugdcompeti- tie. Het 2e team kreeg in verband met het behalen van het kampioen schap een aandenken in de vorm van een houten wandbordje. De jeugdleiding sprak dan ook van een zeer geslaagd seizoen en maakte tevens melding van een grote toeloop van vooral jonge kinderen in de leef tijd van 6-8 jaar, die interesse toon den voor het badmintonspel. Zij hoopt hen, naast eventuele andere belangstellenden, volgend seizoen te kunnen begroeten als nieuw lid. De mixed teams verging het beter. Mi xed 1 werd met grote overmacht kampi oen en zal naar gehoopt wordt op 16 ju ni tijdens het D-tournooi in een thuis wedstrijd promoveren naar de 4e klas. De ’’oudjes” van mixed 2 deden het uit- Wie eerste en tweede zou worden werd in de laatste wedstrijd tegen het district Rotterdam/Grevelingen/Dor- drecht beslist. Daar was Intermezzo kampioen geworden. Beide teams wa ren gebrand op winst omdat een eer ste plaats in verband met de kruis finales in de eindronde nu eenmaal gunstiger is. Eén set moest Be Fair toegeven. Met het 1-1 gelijkspel was Be F air ongeslagen eerste geworden. Trainer-coach Dick van Diermen zegt dat het knappe resultaat te danken is aan het systeem dat Be Fair speelt. Het Waddinxveense volleybal was gewoon verder ontwikkeld dan bij de overige teams, hoofdzakelijk dank zij gebruik van een extra aanvaller op de midvoor positie. 20 22 20 17 20 13 20 20 te wegen. Bij de start-finish en de controlepunten worden diverse activiteiten georgani seerd. zodat het gezelligheids-element. naast het sportieve fietsen, de nodige aandacht krijgt. Elke deelnemer die de tocht volbrengt, ontvangt een herinne- ringsvaantje. Van de deelnemers wordt slechts'een gering bedrag aan inschrijfgeld ge vraagd. Voor 40 km 4,- per persoon en voor 80 km 8,- per persoonGezin nen (max. 4 personen) 10,-. Start-fi nish 40-80 km 09.00-16.00 uur en start finish 230 km 07.00-20.00 uur. Van de Lions-organisatie is bekend dat zij veel doen voor de minder bedeelden onder ons. Ook bij deze fietstochten is dit het geval. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van tandems voor vi sueel gehandicapten. De tandems wor den beschikbaar gesteld aan de Provin ciale Sportraden. WADDINXVEEN - De Waddinx veense atlete Tosca van Vliet komt naar AAV’36. Van Vliet, die reeds jaren lid is bij SC Antilope, wil na een jaar rust te hebben genomen bij de Alphense atle tiekvereniging haar carrière voortzet ter!. Enkele jaren geleden draaide Tosca van Vliet mee in de nationale jeugdtop van de meerkamp. Tijdens de Goudse kam pioenschappen enkele weken geleden pakte ze drie titels. SC Antilope is, wegens gebrek aan trai ners, niet meer in staat voldoende aan dacht te besteden aan dit jonge talent. "De huidige trainer Ruud Kraan heeft gekozen voor een carrière als sportman bovendien moet hij binnenkort in mili taire dienst. Ik wil weer wat bereiken in de atletiek en kan daarvoor beter te recht bij AAV-’36”, aldus Tosca van Vliet. AAV’36 is reeds op de hoogte van de komst van Van Vliet. Het ligt in de bedoeling Van Vliet tijdens de finale van de competitie in september op te nemen in de damesploeg. De Waddinxveense, die zeker als ver sterking voor de damesploeg geldt, zal tijdens de finale meer dan waarschijn lijk op de onderdelen hoogspringen en verspringen uitkomen. De overschrij ving zal begin juni geregeld worden. Tijdens de prijsuitreiking werd er ook nog even stilgestaan bij de niet onver dienstelijke prestaties van de vier tegen Midden-Brabant. Na eveneens winst op West-Brabant was een plaats bij de eerste twee van deze poule ver zekerd. Ook trainster Ingrid Berwerf ging niet met lege handen naar huis: zij won in Heerenveen de Toekomstprijs 1984, klasse IV. Deze prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan de train(st)er die het grootste aantal meisjes heeft dat mag deelnemen aan de NK klasse IV. Hiervoor was naast Ingrid nog één kandidaat, namelijk Bart Bis dom van K.V. Mountain Shipping uit Rotterdam (ook 3 turnsters). Aangezien de TOOS-tumsters echter hoger eindigden dan de Rotterdamse meisjes, werd de bokaal aan de Wad dinxveense TOOS-trainster uitge reikt. WADDINXVEEN Zaterdag 26 mei hield de hengelsportvereniging Wad dinxveen haar eerste wedstrijd in de zaterdagcompetitie. Er werd gevist in de Amstel, de vangst was goed, er werd 61.950 gram vis gevangen. De eerste vijf in de A-groep waren :1e M. Reichard 5.560 gram, 2e J. Ver hoef 5.210 gram, 3e A. van Leeuwen 4.950 gram, 4e D. Heeren 4.700 gram en 5e W. v.d. Wal 4.250 gram. De eerste vijf in de B-groep waren: le M. Hoogerdijk 3.120 gram, 2e S. Pellekoren 2.810 gram, 3e P. Hofman 2.630 gram, 4e J. van Egdom 2.420 en 5e P. Grootendorst 1.820 gram. De volgende wedstrijd is op zaterdag 2 juni; er wordt dan gevist in het Voomse kanaal (alternatief voedings- kanaal). Vertrek vanaf het N.S.-sta tion om 5.30 uur. De eerste wedstrijd in de zomeravondcompetitie wordt gehouden op 5 juni. Er wordt gevist in de Oude Rijn nabij Koudekerk (al ternatief Aarkanaal), verzamelen aan de waterkant om uiterlijk 18.30 uur. In de gemengde competitie was het voor Be Fair-tennis een zeer goede dag. Het eerste team speelde een geweldige partij en Berkenrode werd met 4-1 verslagen. Daardoor zal het dit team wel lukken om zich in de 2e klasse te handhaven. De andere teams in de 5e klasse wonnen eveneens en wel met 5-0 van Aeolus en eveneens met 5-0 van Berkenrode. Maar de kampioen is het team van E. Groe- nendijk-J. Houterman, E. v.d. Oest en S. van Gemeren. Zij gaan proberen op 16 juni de promotie naar de 4e klas te bereiken. De jonge heren 18 t/m 24 verloren, evenals de veteranen. Maar toch een geweldige dag voor team 8. Onder lei ding van captain H. Simons behaal den L. van Dam, A. van Dijk en D. Frericks het kampioenschap na een zwaarbevochten zege van 5-0 op Ze vensprong. De promotiewedstrijden zullen bepalen of dit team volgend jaar in de 3e klas uit kan Komen. Het 6e team, spelend in de 3e klasse, miste net de boot: op één wedstrijd na, slechts op één punt bleef men van het kampioenschap steken. Team 7 verloor kansloos met 5-0 van Be Quick. Team 9 onder leiding van J. v.d. Maas behaalde ook een 2e plaats. Datzelfde resultaat behaalde ook team 10 onder leiding van P. Huis man. Het lijkt erop dat dit team in deze samenstelling een goede kans maakt om volgend jaar door te bre ken. De teams 11-12-14 verloren, hetgeen voor de stand niet erg be langrijk was. Team 13 en 15 wonnen met resp. 4-0 en 3-2. Ook bij de mini’s waren er kampioe nen en wel bij de meisjes. Be Fair 1 won met 4-8 en werd kampioen. Dat zelfde presteerde Be Fair 2 door met 10-2 van Tiod te winnen. Bij de jon- Bij de junioren was er verlies voor team 17 en winst voor team 18. Bij de 17-jarigen was er 2 keer verlies. En ook de jongens deden het niet al te best: meer verlies dan winst. istandig- Ook bij de dames zijn nu reeds 2 teams kampioen. Alhoewel er nog één wedstrijd gespeeld moet worden is team 26 onder leiding van captain A. van Erk nu reeds zeker van het kampioenschap. Samen met H. Coot, T. Boere en J. van Hooft werd Lom merrijk met 3-2 verslagen. De vlag kan eveneens uit voor team 28. De dames R. Gilhuis, L. Sekeris en M. Jansma behaalden onder lei ding van captain W. Borst het kam pioenschap in de 5e klasse door een 5-0 overwinning op Berkenrode. Be Fair 25 behield via een 4-1 zege op Love 70 haar plaats in de 2e klas se. Team 27 won nipt van Bergvliet, terwijl team 29 ruim met 5-0 Lange - land versloeg, eveneens met 5-0 won team 30, terwijl de teams 31 en 32 met 3-2 wonnen. WADDINXVEEN - De gymnastiek vereniging TOOS is tijdens het vorig weekeinde in Heerenveen gehoudert nationale kampioenschappen tumen goed voor de dag gekomen, vooral in de jongste klassen. Zo won Esther Glasbeek de bronzen medaille in klas se IV-B (10 jaar) en werden bij dé toestelfinales nog eens 4 medailles ge wonnen: 2 maal goud voor Tamara Hamer (balk en vrije oefening) en zif- ver (balk) en brons (vrije oefening) voor Chantal Heerma van Vos (bei den klasse IV-A, t/m 9 jaar). Maar liefst 12 TOOS-tumsters had den zich door goede resultaten op dé voorafgaande Grand Prix toernooien te Hoorn, Rotterdam en Badhoeve- dorp gekwalificeerd voor deelname aan deze NK. Gestart werd met dë Jeugdklasse (13 en 14 jaar), waar Belinda Leunis door een wat zwakke balk- en brugoefening ‘slechts’ op de 27e plaats eindigde. Vervolgens traden de klassen IV-A en IV-B aan. Esther Glasbeek (IV-B) turnde zelfverzekerd en dat resulteer de in de 3e plaats. Tamara Hamer, Rachel Verbaan en Chantal Heerma van Vos eindigden resp. als 8e, 9e en 10e in klasse IV-A (t/m 9 jaar). Dat dit vooral te danken was aan vrije oe fening en balk, blijkt uit het feit dat Chantal en Tamara zich plaatsten voor de toestelfinales van zowel balk als vrije oefening en Rachel voor vrije oefening. Aan een toestelfinale mogen de beste 6 meisjes per toestel meedoen. Deze toestelfinales vonden de volgende dag plaats. Het was al uniek dat 5 meisjes van 1 vereniging de toestelfinales haalden, laat staan dat deze meisjes dan ook nog 4 medailles winnen! WADDINXVEEN De Vtfaddinx- veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours van uit Mennecy. Afstand 419 km. In concours 275 duiven. Gelost om 12.00 uur. Aankomst le duif 17.50 uur, laatste 19.30 uur. Snelheid le duif 1.197 m.p.m. Uitslagen: Daarnaast was er ook een poule met meisjes en jongens, die ondanks dat ze slechts kort lid zijn van TOOS- badminton, toch graag mee wilden doen aan de clubkampioenschappen. Voor hen waren er echter geen titels weggelegd, maar wel een leuke atten tie voor het feit dat ze meededen. Na zo’n 89 spannende en minder spannende partijen zag de rangschik king in de drie categoriën er als volgt uit: WADDINXVEEN - Aan het slot van de tenniscompetitie is er van gema tigde tevredenheid sprake bij tennisvereniging Waddinxveen, Be Fair en De Gouwe Smash. ’’Alles bij elkaar dit jaar niet zulke geweldig goede re sultaten maar gezellig was het toch weer en dat is veel waard"zo werd ons verteld bij De Gouwe Smash, dat twee kampioenen kon verwelkomen. Ook bij Be Fair-tennis werden de kam pioenen bekend: mixed (1), heren (1), dames (2) en mini's (2). In de over gangsklasse B speelden de tennissers van Waddinxveen met 4-4 gelijk tegen Be Quick/Maassluis. behaalde derde plaats een kroon op zijn werk. In de staart van de competitie heeft Waddinxveen-zo. de resterende 20 minuten in het gestaakte duel tegen Ammerstol nog uitgespeeld. De met 10 man - zonder Cor Honkoop - spe lende Waddinxveners verloren deze wedstrijd met 3-1. Beide clubs zijn door de KNVB veroordeeld tot het betalen van honderd gulden boete voor het moeten staken van deze wedstrijden wegens onregelmatig heden. Be Fair heeft de wedstrijd tegen het gecombineerde Moerkapelse elftal met 3-0 gewonnen. Voor de Wad dinxveners scoorde René v.d. Wilk tweemaal. Zondag 3 juni doen de da mesteams van WSE 1 en 2 mee aan het damesvoetbaltoumooi van het Goudse DONK. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk WADDINXVEEN - De Lionsclub Waddinxveen houdt samen met 13 an dere Lionsclubs in Midden-Nederland op maandag 11 juni (Tweede Pink sterdag) tien speciale fietstochten. De door de deelnemers hieraan te be werkstelligen opbrengst komt geheel ten goede aan visueel gehandicap ten. De fietstochten zijn opgezet door de Stichting ’’Omloop van het Groene Hart", die de in totaal 14 Lionsclubs in Utrecht en Zuid-Holland verenigt. In Waddinxveen, waar de aan de Peuleyen 32 wonende heer C. J. Los deel uit maakt van het algemeen bestuur van de Lions-stichting, is het rijkspolitiiebu- reau aan de Mozartlaan gekozen als startpunt voor fietstochten van 40 en 80 kilometer. In de hele regio zijn er in totaal 9 toch ten van 40 km en 1 tocht van 230 km uit gezet. De routes van de 40 km tochten zijn zodanig, dat er onderweg koppel- punten zijn en men aaneengesloten 2 routes van 40 oftewel 80 km kan fietsen. Er kan op 20 plaatsen worden gestart. Het accent van de tochten ligt op indivi- duelen, groepen en/of families, die eens een dag een fijne fietstocht willen ma ken en alle routes voeren door prachtige natuurgebieden en over weinig gebruik- Heren 3 zat met hetzelfde probleem als heren 2, doch haalde het niet en moest met een 3-2 nederlaag volgend seizoen weer proberen uit de 5e klas te ko men. Het vierde herenteam met drie nieuwkomers deed het in de tweede helft van de competitie uitstekend, won zelfs van kampioen Kralingen, maar kwam uiteindelijk door het onwennige begin adem te kort. Heren 5 was in de tweede helft uitge blust en moet gehandicapt door ziekte, blessures en ’'duivenkoorts' na een re delijke start genoegen nemen met de laatste plaats. Terugblikkend kan gesteld worden dat de zaterdagploeg een goed sei zoen achter de rug heeft, temeer daar door de vele blessures in het begin van de competitie een laatste plaats op leverde na 6 wedstrijden. Voor scheidende trainer Kortlever is de WADDINXVEEN Woensdag middag 6 juni zal de Waddinx veense korfbalvereniging Kor bis wederom als afsluiting van het veldkorfbalseizoen een goed en groot opgezet school- korfbaltoumooi organiseren. Dit toumooi, waaraan zo’n 250 korfballertjes zullen gaan deel nemen, zal worden gehouden op het gravelveld aan de Sniep- weg. De aanvang is gesteld op half twee ‘s middags, terwijl de prijsuitreiking om ongeveer half vijf zal gaan plaatsvinden. De strijd om de ereplaatsen zal gaan tussen de leerlingen van de 5 e en 6e klassen van de Waddinxveense basisscholen. Ook ditmaal belooft het een spannende strijd te gaan wor den. Kanshebbers voor de hoogste klasseringen zijn ook dit jaar weer de ploegen van de protes- tants-christelijke Willem van Oranjeschool en de De Savor- nin Lohmanschool, terwijl ook de openbare Jan Ligthartschool hoge ogen zal gooien. ‘Wie er ook zal winnen is niet het belangrijkste, wel belang rijk is een leuk toumooi waar op iedereen met plezier kan te rugzien’, zo hoopt de toumooi- commissie van Korbis. Op Hemelvaartsdag (donderdag 31 mei) zal door Be Fair-voetbal het laatste thuistoumooi van dit seizoen worden georganiseerd. Het betreft een toumooi voor C-l en D-l elftal len. Tegenstanders van Be Fair C-l (12-14 jaar) zijn: Geinoord, Nieuw koop, Ter Leede (Sassenheim), Vites se D (Delft) en Bam Sports (Londen, Engeland), terwijl de tegenstanders van D-l (10-12 jaar) zijn: Nieuw koop, Vitesse D, Barn Sports en Unio (Oudewater). Het toumooi zal om 11.30 uur beginnen. De prijsuitrei king zal om ca. 17.00 uur zijn. Ook voor de jeugd van veense Schaakvereniging WSV is het schaakseizoen weer voorbij. Na een seizoen vechten om de eerste plaat sen is de eindstand als volgt gewor den: Groep A 1. Egbert Schroten, 2. Hans van Woudenberg, 3. Edwin van Es, 4. Menno Houdijk, Peter Moons, Rudo van Loo, 7. Wilfried Dries, Arthur Kollmann. Groep B 1. Erik Brandhorst, 2. Dik Doornenbal, 3. Iwan Kleiweg, 4. Jeroen Bonsel, 5. Arjan van Dijk, 6. Marcel Haan, 7. Dien Kerkhoven. Erik Brandhorst mag het in het sei zoen ‘84-‘85 proberen in de A-groep en Arthur Kollman degradeert naar de B-groep. stekend, maar kwamen tegen Be Fair net wat tekort en moesten de titel aan de jeugdige plaatsgenoten laten. Mixed 3 moest een 4-1 zege halen om niet op de laatste plaats te eindigen, doch redde het niet en mag de lantaarn blijven vast houden. Bij de jeugd is er reden tot optimisme. De mixed jongelui t/m 14 jaar waren na vijf wedstrijddagen al zeker van de eer ste plaats met een royale voorsprong op nr. 2. De jeugd t/m 17 jaar miste netaan de ti tel die met twee puntjes meer door Bleiswijk. dat in de laatste wedstrijd geen fatale fout maakte, werd binnen gehaald. Door de beide zondagteams werden geen hoge ogen gegooid. Het mixed team behaalde in de laatste wedstrijd een redelijk resultaat (3-5) maar kon hiermee de degradatie niet ontlopen. Het herenteam hield aan een 5-1 nederlaag tegen Berkenrode een derde plaats en een vreemd gevormd racket over. De dames hebben nog een ronde te gaan. Dames 1 zal met een tweede of derde plaats genoegen moeten nemen, dames 2 zal moeten knokken om niet te degraderen, terwijl dames 3 niet hoger dan een derde plaats zal reiken Dames 4 moet tegen het over een zeer sterke, vaste invalster, beschikkende Sluipers een 4-1 overwinning halen om de titel in de wacht te slepen, wat geen eenvoudige opdracht zal zijn. Voor dames 5 is het jammer dat het niet wat eerder op dreef was; ze zouden ze ker een goede kans gemaakt hebben of schoon kampioen Langeland een moei lijke tegenstander gebleven zou zijn. Op de twee voorgaande donderdagen 10 en 17 mei werden de voorrondes gespeeld. Op de laatste donderdag 24 mei werd er gestreden om de plaat sen. Er werd in totaal in drie leef tijdscategorieën gestreden om de titel in het enkelspel, t.w. meisjes/jongens 8 t/m 12 jaar, damesjunioren 13 t/m 18 jaar en heren-junioren 13 t/m 18 jaar. WSE had voor het laatst trainer Fred van der Lem in de dug-out. De in de afdeling Gouda spelende zaterdag- voetballers zijn op de derde plaats ge ëindigd met 25 punten uit 22 wed strijden. Volgend seizoen zal onge twijfeld getracht worden de felbe geerde promotie te bewerkstelligen. i 8 4 29 41-24 5 5 29 40-2'6 7 6 25 29-22 7 8 21 31-30 9 7 21 27-29 9 7 21 32-38 9 7 21 22-26 7 8 20 33-38 6 9 20 32-31 8 8 20 35-41 4 11 7 19 24-27 3 12 7 18 25-39 (gedegr.) WADDINXVEEN De Waddinx veense korfbalvereniging Korbis heeft het veldkorfbalseizoen met verlies be sloten. Tegen Maassluis 1 werd met 9-2 verloren. In de uitwedstrijd tegen Maassluis bakten de Waddinxveners er niet veel van. Slecht plaatsen en weinig moti vatie, gevoegd bij een zuiver schot van de tegenpartij, waren de oorza ken van een 9-1 achterstand bij het rustsignaal. Vreemd genoeg lukte het in een be tere tweede helft Korbis om qua sco re Maassluis met 0-1 voor te blijven. Een 9-2 nederlaag derhalve voor de Waddinxveense korfballers van Rob Poldervaart die stopt met de training en coaching. Zijn taak zal het komende seizoen hoogstwaarschijnlijk door ex-le- twaalftalspeler Cees Visser worden overgenomen, daarbij geholpen door Dick Haagsman. In elk geval zullen beiden voor een zware taak komen te staan, aangezien komend seizoen de gens gingen alle wedstrijden verloren, jeugd van Korbis zal moeten trach- - J ------- -----'- ten het le klasserschap tenminste te prolongeren. Zoals gezegd: eenvoudig zal dat niet worden. Wellicht dat een midden- mootpositie in de gegeven oms heden het maximale is wat mag wor den verwacht. WADDINXVEEN - Nu de voetbal competitie er op zit nog één keer de eindstanden van de eerste voetbal elftallen van Be Fair, WSE en Wad dinxveen aan het slot van het afge lopen seizoen: WADDINXVEEN - Welgeteld drie pupillen van de Waddinx veense sportclub Antilope de den zaterdag mee aan de pupil lenwedstrijd van AV Holland op de kunststofbaan de Leidse Hout te Leiden. Dat de Antilope-pupillen op deze accommodatie aanmerke lijk sneller uit de voeten kon den dan op het sintelbaantje aan de Alberdingk Thijmlaan bleek uit de gelopen tijden. Bij de jongens pupillen A 2e jaars bleef Mark Hilberts op de 1.000 meter de concurrentie van AV Holland de baas. Mark eindigde als le met een tijd van 3 min. en 20,6 seconden. Jeroen Schildt (pupil B) be wees ook dat hij op kunststof sneller is. Op de 1.000 meter liep hij een tijd van 3 minuut en 29 seconden, goed voor een 2e plaats bij de B-pupillen meerkamp, terwijl dit tevens een nieuw clubrecord, overge nomen van Rob van Doorn, be tekende. Jeroen liet afgelopen zaterdag meer clubrecords sneuvelen, n.l. de 40 meter sprint in 6,7 seconden en het verspringen met 3,66 meter. De overige uit slagen zijn: Mark Hilberts meerkamp 16e plaats, André Hilberts meerkamp 23e plaats, 1.000 meter in 3 minuten en 55,5 seconden. 15e Plaats. Voor de jonge volleyballers zijn na het behalen van de districtsbeker en het kampioenschap de verdere goede resultaten niet uitgebleven. Van de twintig districten, die Nederland telt, kwamen de kampioenen in 4 groepen van 5 teams samen om 8 eindronde- plaatsen te verdelen. De jongens-ju nioren van Be Fair kwamen in de groep van Zuid-West-Nederland te recht. De 4 tegenstanders waren de kampioenen van de districten Den Haag, Midden-Brabant, West-Brabant en Rotterdam/Dordrecht/Grevelin- gen. Elke wedstrijd telde 2 sets. Met 4 wedstrijden, en dus 8 sets, een zware opgave voor de jongens. De eerste wedstrijd die in een Haagse sporthal gespeeld moest worden was tegen de kampioen van district Den Haag, waarvan beide sets werden gewon nen. Een zeer sterke tweede wed strijd leverde ook de volle winst op 4E KLAS E Soccer Boys 22 11 Woerden 22 12 Nieuwerkerk 22 WSE VEP Groeneweg Schoonhoven 22 Lekkerkerk F lore an t Haastrecht Unio Moordrecht 22 Geturnd werd er ook in de klassen III-A en III-B. In III-B (11 en 12 jaar) eindigde Brigit Moors als 14e. Voor klasse III-A (10 jaar) had Tessa Visse zich geplaatst; helaas moest zij van wege een blessure de wedstrijd vanaf de tribune gadeslaan. In klasse II (11 jaar) had TOOS wat pech: Miriam v.d. Woud blesseerde zich bij het in- turnen en moest van verdere deelna me afzien. Mascha Smeels ondervond hinder van een teenblessureniette min eindigde zij uitstekend met een 14e plaats in de middenmoot. Nathasja Bresser turnde in klasse I (12 jaar) een goede balkoefening en eindigde als 14e. Nanette Bergwerf en Jacqueline v.d. Brink turnden in de Juniorklasse (15, 16, 17 jaar). Jacqueline werd, met een mooie vrije oefening, 23e. Nanet te turnde een uitstekende vrije oefe ning van hoge moeilijkheidsgraad, maar liet op de balk wat puntjes lig gen. Zij eindigde tenslotte op de 6e plaats.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 17