Waddinxveense schoolvakanties in 1984/1985 Gewonden bij diverse aanrijdingen De Boog is bijna gereed GEB kent in Collecte- Eminent BV gemeente voor minderheden Uitvoering balletschool opbrengst Joséphine Lasschuijt Ruim 1000 Nieuwe rol gulden voor De Paddestoel W’veen meer wanbetalers Werkstukken MAVO-cursisten in Het Drieluik naar Berlijn WSE-jeugd vanavond Met mooie folder timmeren Hopman en Jones Lang Wootton aan de weg Aan de man brengen gestart van bedrijvenpark Coenecoop POLITIENIEUWS WADDINXVEEN 17“ Concurrentie El s |K w h f AANGEHOUDEN t I zm Voor welke branches is Bedrijvenpark Coenecoop vooral geschikt? Kopen, huren of leasen? »K«r '■xvW-c Ook een goede grond; de grond is goedkoop Herfstvakantie Kerstvakantie Voorjaarsvakantie Paasvakantie Koninginnedag Mei-week (waarin Hemelvaartsdag) Pinkstervakantie Zomervakantie Voortgezet onderwijs 5 t/m 19 april Voort ge zet onderwijs 16+17 mei Op dinsdag 22 mei werd door een verte genwoordiger van schoenen aangifte van diefstal van 10 paar schoenen, tota le waarde 1900 - gedaan. Op het mo ment dat de auto onbeheerd was en on afgesloten voor een schoenenzaak te Waddinxveen stond, heeft de dader zijn kans schoon gezien, de schoenen, alle van het merk Kroon-Utrecht en blauw wit van kleur, uit de auto weg te nemen. Op 22 mei werd aangifte van diefstal van enkele vlaggen gedaan. Bij garage bedrijven aan de Dorpstraat en de Wil- helminakade werden totaal 6 vlaggen weggenomen. Door aan de achterzijde een deur te for ceren wisten onverlaten een woning aan de W. de Zwijgerlaan binnen te drin gen. Er Werden rijksdaalders met een totale waarde van 260,- ontvreemd. Uit de fietsenstalling van een school aan - de Sniepweg werd een blauw regenpak van een fiets weggenomen. rrats-ei- et Z5 «se ♦«•’ST* ■V,* - I WADDINXVEEN/BODEGRAVEN - Onder intrekking van de voorlopig verleende surseance van betaling is Em inent Electronics BV te Bodegraven bij vonnis van de arrondissementsrecht bank in Den Haag failliet verklaard. Tot rechter-commissaris is benoemd mr. M. C. Govaerts en tot curator A. J. M. Slot. Alphen aan den Rijn. POGING DIEFSTAL Op maandag 21 mei trachtte een man een metalen container nabij een bedrijf aan de St. Victorstraat weg te nemen. Daar de bak te zwaar was kon men de klus niet klarenLater bleek dat men de bak illegaal had willen meenemen. Als verdacht van poging tot diefstal werd op zaterdag 26 mei een 39-jarige Rotter dammer aangehouden en gehoord. Te gen hem zal proces-verbaal worden op gemaakt. DIEFSTAL/INBRAAK De afgelopen week werd drie keer aan gifte van diefstal van een fiets gedaan. Eén fiets werd gevonden en totaal 2 sta len rossen konden bij hun eigenaren worden afgeleverd. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte voor het Neder lands Astma Fonds heeft 8.954,13 op gebracht. WADDINXVEEN - De leerlingen van de balletschool van Joséphine Las schuijt hebben vorige week woensdag avond in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad een uitvoering verzorgd. Aan dit optreden beleefden zowel de leerlingen van de balletschool als de bezoekers veel plezier. Joséphine Lasschuijt uit Gouda leidt dan ook op succesvolle wijze haar balletschool. Op zaterdag 26 mei werd aangifte van diefstal van 2 hoofdsteunen gedaan. De steunen werden weggenomen uit een aan de Da Costaweg geparkeerd staan de personenauto. Uit een niet afgesloten schuur achter een woning aan de Wingerd werd een hoeveelheid bier ontvreemd. vener en zijn 20-jarige huisgenoot aan gehouden wegens een enkele dagen daarvoor gepleegde inbraak bij een meubelzaak aan de Brugweg. In de wo ning van de mannen werden de ont vreemde goederen, een surfplank en een stereomeubel, totaal ter waarde van 2100,- aangetroffen en inbeslaggeno- men. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 MEI 19X4 Bedrijvenpark [f Coenecoop 11— geeft u de ruimte Een getond en groeizaam ondernemersklimaat Ook door een aantal reserve uren/dagen kunnen de vakanties per school iets verschillen. gende maand opgeleverd. De offici ële opening is bepaald op zaterdag 1 september, waarna een feestweek volgt. Nog enkele aanvullende gegevens. Di rectie: Openbare Werken Waddinx veen. Uitvoering van de verbouwing: Bouwbedrijf GJ. Bakker uit Moerka nt PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein maakt met een 15 t/m 19 oktober 24 dec. t/m4 jan. '85 18 t/m 22febr. 5 t/m 12 april’) 30 april ib t/m 17 mei 27 mei 28 mei 8 juli t/m 16aug. Enkele technische wetenswaardigheden: WADDINXVEEN - De door de speel tuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat gehouden rommel markt heeft netto 1.013.45 opge bracht. Dit geld van de eerste rommel markt wordt gebruikt voor het opknap pen van de speelwerktuigen in de speel tuin van de Bomenwijk. De beer die geraden kon worden is ge wonnen door mevrouw Both van de Ei kenlaan 18. De naam van dit speelgoed beest was Bella. Deze was in een geslo ten enveloppe afgegeven door PvdA- wethouder drs. M. Kraaijesteijn. WADDINXVEEN - Het Gemeen schappelijk Energie Bedrijf Gouda en Omstreken signaleert in Waddinxveen verhoudingsgewijs meer wanbetalers dan elders in de streek, zo heeft GEB- directeur drs. J. Kerkhof laten weten. Volgens hem komt dat door de ’’im port": Waddinxveen telt veel oud-Ha- genaars en in de grote stad is men wat gemakkelijker met schulden maken. Uit een publikatie in de Goudsche Cou rant blijkt dat over de gehele linie geno men het GEB weinig wanbetalers kent. Het GEB levert gas en electriciteit aan 60.000 aangesloten adressen. Per jaar, worden hiervan 25 a 30 aansluitingen af gesloten. "Dat is een te verwaarlozen aantal", aldus GEB-directeur drs. J. Kerkhof. "Waarschijnlijk is dit te dan ken aan de goede betalingsmoraal van de plaatselijke en regionale bevolking”. Wel kloppen er elk jaar heel wat men sen met betalingsproblemen bij het GEB in Gouda aan. Die problemen worden opgelost met het treffen van een zogeheten "betalingsregeling", waarbij het achterstallige bedrag periodiek wordt afgelost. pelle. Verwarming: Firma J.P. v.d. Broek uit Boskoop. Beveiliging: Ar gus Bewaking Waddinxveen. Hek werk: Alura Hekwerk b.v. Noordwij- kerhout. Bestrating: Straatmakersbe- drijf A. Evengroen Gouderak. Af werking en inrichting: Vrijwilligers ‘De Boog’. De gemeente Waddinxveen is o] mistisch gestemd over de mogelijk heden om nieuwe werkgelegenheid aan te trekken. Men wijst op de goe de ligging van het terrein, dicht bij de rijkswegen A12 (Den Haag-Utrecht) en A20 (Rotterdam-Gouda). Met een grondprijs van 135 gulden per vier kante meter denkt men ten opzichte van andere gemeenten de concurren tie goed aan te kunnen. ‘Coenecoop’ heeft een oppervlakte van 23 hectare. Daarvan wordt 13 hectare gereserveerd voor uitplaatsing van bedrijven uit Boskoop, Moerka- pelle en Waddinxveen. W'ADDINXVEEN - Voor het schooljaar 1984/1985 is in Waddinxveen voor het openbaar en bijzonder kleuter-, lager- en voortgezet onderwijs de volgende vakantieregeling opgemaakt: Centraal Beheer heeft de grond te rugverkocht aan de gemeente die het terrein nu als industrieterrein gaan in richten en bouwrijp zal maken. Met de gemeente heeft Centraal Beheer een contract afgesloten, waarin staat dat het levensverzekeringsbedrijf op tie op een deel van het terrein krijgt. Centraal Beheer is voornemens hier op kantoren of magazijnen op voor raad te bouwen, die door geïnteres seerde bedrijven kunnen worden ge huurd. GOUDA - In het winkeltje Het Drie luik aan de Cappenersteeg in Gouda - waar zaterdag 16 juni de jaarlijkse spin- dag wordt gehouden waarvoor mensen met een spinnewiel of -tol zich kunnen opgeven - zijn weer werkstukken te zien van cursisten die de lessen textiele werkvormen aan Het Gouwe College op MAVO-niveau hebben afgesloten met een examen. Zo'n examen bestaat uit een aantal schoolonderzoeken en een schriftelijk examen kunstgeschiede nis. Eén van de schoolonderzoeken was dit jaar het maken van een drieluikje, waarbij de binnenkant vrij geborduurd moest worden. De buitenkant mocht naar keuzein de techniek Zaans stik werk of de matelassé techniek worden uitgevoerd. Het onderwerp was een dier dat kan vliegen, in zijn of haar om geving. Deze drieluikjes zijn tot 19 juni tentoongesteld in Het Drieluik. Het Gouwe College is een scholenge meenschap voor onderwijs aan volwas senen. De leeftijd van de cursisten loopt uiteen. Zo is de oudste cursiste die dit jaar examen textiele werkvormen deed 70 jaar. De opleiding op M AVQ-niveau duurt 3 jaar en het aankomend school jaar wordt textiele werkvormen voor het eerst ook op HAVO-niveau aange boden. Er worden verschillende tech nieken aangeleerd, die in een werkstuk worden toegepast, waarbij de nadruk vooral op het beeldende aspect ligt. WADDINXVEEN - Voor de zesde maal gaat de voetbaljeugd van WSE naar het buitenland. Na eerdere tour- nooien in Frankrijk, Duitsland, Enge land, België en Denemarken vertrek ken vandaag de A-junioren (met be geleiders en supporters) van WSE naar Berlijn.' Men vertrekt per tou ringcar om 22.00 uur. In de bus zal hopelijk feestvreugde heersen, daar de uitslag van de examens dan net be kend zullen zijn. Ook heeft men twee jarigen in het midden. Donderdag om 9.00 uur hoopt de hele groep in Ber lijn te zijn,waar de voetbalvereniging Südstern ‘08, dezelfde vereniging die de afgelopen paasdagen bij WSE te gast was, hen ontvangen zal. Na in kwartiering in de jeugdherberg (waar overnachting en maaltijd zullen plaatsvinden) wordt er ‘s middags al gevoetbald: één elftal speelt een tour- nooi met voornamelijk Duitse tegen standers. Oo s nJe vertarifj twM»» 1 M ac Je user •Sk geste» i ««ilm ax» m tr*x;« Sr verosrJ net Set no-xs:e£s»: wgervjtet Je Jwr/Ukxer. «s Je Van donderdag 24 op vrijdag 25 mei werd ingebroken in een bedrijf aan de Marten Schoutenstraat. Door een raam te forceren werd toegang verkregen. Er werd/ 40,-gestolen. In de middag zullen weer twee elftal len in aktie komen in een toumooi met Italiaanse, Franse en Duitse clubs. Dit toumooi, waaraan ook Hertha BSC deelneemt, zal zaterdag middag voortgezet worden. Voor het zover is zal eerst Oost-Ber- lijn via Checkpoint Charlie bezocht worden. Zondagochtend 3 juni zal de terugreis aanvaard worden. Via een slotmaaltijd in Delden hoopt WSE dan gezond en wel en een ervaring rij ker terug te keren in Waddinxveen. WADDINXVEEN - De rijkspolitie in Waddinxveen heeft in de afgelopen week te maken gekregen met en aantal aanrijdingen waarbij gewonden vielen. Het ging hierbij om botsingen op de kruising Willem de Zwijger- laan-Koningin Wilhelminaplein en op de Chopinlaan. Op zondag 20 mei omstreeks 22.40 uur raakte een 27-jarige Waddinxvener ern stig gewond bij een aanrijding, welke had plaatsgevonden op de kruising le- plaan-Esdoornlaan. Op genoemde kruising kreeg de Waddinxveense auto mobilist geen voorrang, waarna de aan rijding volgde. Tengevolge van de klap kwam hij met zijn auto tegen een lan taarnpaal tot stilstand. Hij raakte be kneld en werd door de brandweer be vrijd, waarna hij naar het ziekenhuis te Gouda werd overgebracht. Beide auto’s moesten worden afgesleept. De kente kenbewijzen werden ingenomen. Op donderdag 24 mei omstreeks 08.00 uur vond op de Henegouwerweg een aanrijding plaats, waarbij 4 personen auto’s waren betrokken. Drie auto’s konden tijdig tot stilstand komen achter een afremmende auto, die een zijstraat wilde inrijden. Een vierde achteropko mende bestuurder had dit te laat door en botste op de voor hem stilstaande auto met als gevolg, dat alle auto’s door schoven. Twee auto’s moesten worden afgesleept. Er was veel materiële scha de. Op zaterdag 26 mei omstreeks 16.40 uur raakte een 22-jarige plaatsgenote ge wond bij een aanrijding, welke plaats vond op de kruising nabij het K.W.- plein. Ook 2 inzittenden van de auto van de bestuurder die geen voorrang verleende, raakten gewond. Alle ge wonden werden naar het Bleulandzie- 'kenhuis in Gouda overgebracht. Op de plaats des onheils moesten een bloe- menbak en een verkeerszuil het ontgel den. Op zaterdag 26 mei omstreeks 13.30 uur werd een 19-jarige inwoner van Wad dinxveen naar het Bleilandziekenhuis te Gouda overgebracht, nadat hij kort te voren als bestuurder van zijn bromfiets achter op een in de Chopinlaan stil staande bus van Westnederland reed. De bromfietser is voor technisch onder zoek uit het verkeer genomen. Bij de zelfde plaats vond even later een kleine aanrijding plaats. De bestuurder van de tegen zijn stilstaande voorligger gebot ste auto maakte zich even later uit de voeten, waarbij hij een verkeerszuil op de hoek Esdoornlaan/Kerkweg-west omver reed. De man is opgespoord. Op dinsdag 22 mei werd door een atten te getuige gemeld, dat de bestuurder van een vrachtauto op de hoek Weide- zoom-Wingerd een lantaarnpaal omver had gereden. Zonder zijn identiteit be kend te maken ging de chauffeur er van door. Aan de hand van het opgenomen kenteken kon de bestuurder, een 36-ja- rige inwoner van Opmeer, worden ach terhaald. Tegen, de man is proces-ver baal opgemaakt. Op maandag 21 en dinsdag 22 mei zijn respectievelijk een 39-jarige Waddinx- OVERTREDINGEN >pti- Ondanks vele controles door de politie op de kruising nabij de hefbrug blijken veel, vooral jeugdige, bromfietsers en fietsers, de verkeersregels aan hun laars lappen. Bij een korte verkeerscontrole de afgelopen week werden meer dan twintig jeugdigen bekeurd, daar zij het rode verkeerslicht negeerden en. niet het verplicht fietspad volgden. Meer controles zullen daar worden gehou den. Het slot van het grootse vuurwerk vrijdagavond langs de Kanaaldijk: "Welkom op Coenecoop"(Foto: Sjaak Noteboóm). V De laatste jaren moest Waddinxveen nee verkopen tegen bedrijven, die zich in de gemeente wilden vestigen. Er waren geen industrieterreinen meer. Aan de voorbereiding van het nieuwe bedrijfsterrein, dat de naam ‘Coenepoop’ krijgt, is vijf jaar ge werkt. De gronden waren aanvanke lijk in bezit van een van de grotere verzekeringsbedrijven van ons land, Centraal Beheer Apeldoorn, dat de grond uit beleggingsoverwegingen had gekocht. Vrijdag 1 juni staat een rondrit op het programma. Beroemde plekjes als de Kurfürstendam en Charlottenburg zullen dan aangedaan worden. Na de rondrit volgt er een ontvangst bij de burgemeester van het stadsdeel waar WSE vertoeft. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen is op 13 juni door het mi nisterie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) uitgenodigd omdeel te nemen aan een discussiebijeenkomst over het volgend jaar in werkingtreden de Rijksplan Welzijn Minderheden (RWM). De lokale bestuurders worden dan ingelicht over hun nieuwe rol in het lokale mindereenhedenbeleid. Zoals eerder is aangekondigd wordt be vorderd dat met ingang van 1 januari 1985 de Rijksregeling welzijn minder heden (RWM) in werking treedt. Het Besluit werk en kosten woonwagencen tra (voorzover betrekking hebbend op het welzijnswerk woonwagenbewoners, alsmede op de coördinatie- en beheers- funkties), de Rijksregeling samenle vingsopbouw, deel E, en de Facilitei tenregeling vluchtelingen zullen door deze nieuwe regeling worden vervan gen. Het kalenderjaar 1984 zal een overgangsjaar zijn, waarin voorberei dende werkzaamheden kunnen worden verricht ten behoeve van een soepele in voering van de RWM. PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein maakt met een bulldozer de weg naar het nieuwe bedrijvenpark Coenecoop vrij. (Foto: Sjaak Noteboom). De WSE-voetbaljeugd was met Pinksteren 1983 in Denemarken. (Foto: WSE). WADDINXVEEN - Aan het verbou wen van het nieuwe buurtcentrum De Boog - waarin de buurtcentra ‘t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan en De Pionier aan de Tollenslaan wor den samengevoegd - wordt hard ge werkt. De voormalige kleuterschool aan de Chr. Huygenslaan wordt vol- J Burgemeester C. M. van der Linden (links) en directeur J. van Hemert van Centraal Beheer BV in Apeldoorn ’’onthullen” het publikatiebord dat duidelijk maakt er weer nieuw bedrijfsterrein in Waddinxveen te koop is. (Foto: Sjaak Noteboom). Om bedrijven te interesseren in het Waddinxveense bedrijvenpark hebben in opdracht van de gemeente Waddinx veen en Centraal Beheer de Hopman- Groep BV in Zoetermeer en Jones Lang Wootton in Rotterdam een kleuri ge en infoematieve folder ontworpen, waarin Coenecoop in termen als "Veel ruimte en een gunstig klimaat in de Randstad" en "Waddinxveen. bedrijvig hart van de Randstad" wordt aangepre- zen. WADDINXVEEN - Er is een begin gemaakt met het bedrijvenpark Coe necoop, zoals het nieuwe bedrijfscentrum tussen Kanaaldijk en spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn wordt genoemd. De officiële start was vorige week vrijdagavond met een bijeenkomst in de kantine van aannemingsbe drijf J. Baas BV aan de Zuidelijke Dwarsweg, waar burgemeester C. M. van der Linden en directeur J' J. van Hemert van Centraal Beheer BV in Apeldoorn feestelijke toespraken hielden, gevolgd door bulldozerwerk- zaamheden van wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) en een groots vuurwerk, door velen op de Kanaaldijk gadegeslagen. - A bednjvig hart van de Randstad Een indruk van de folder die het Waddinxveense bedrijvenpark Coene coop" aan de man moet gaan brengen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 7