Twee huizen Noordeinde onbewoonbaar verklaard Avond voor startende ondernemers MAVO-directeur werkt Opvallende zwemzaken Lezers schrijven dag minder per week Rijkspolitie betrapt inbreker(37) Huisarts Door volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad diploma’s uit Goudse Operette treedt op reikt 27 EHBO- wsv Vrijwillige'arbeidstijdverkorting J. M. van Hofweegen Goede vangst waddinxveen vorige week dinsdag hield de hengelsportvereni- ging Waddinxveen haar eerste wed strijd in de zomeravondcompetitie in de Oude Rijn. De vangst was goed: 16 vissers vingen 62.080 gr. vis. onderhoudt verlichting Henegouwerweg Afscheid POLITIENIEUWS WADDINXVEEN L Antilope Parcours Lichtreclame Gehandicapten Verkoop Parkeerverbod Inwonertal Onder invloed Benoemd Noordeinde 27 Schade aan uw auto vereist p r deskundige jW reparatie. |*Facwc Beveiliging Spoorlijn Aanrijdingen Ereprijs Dorpstraat Aangehouden Diefstal Speelfilm Noordeinde 29 Felicitaties voor geslaagde EHBO-ers tijdens de slotavond in de Ontmoetingskerk. (Foto: Sjaak Noteboom). GLASBEEK AUTOSCHADE Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 JUNI 1984 Provincie WADDINXVEEN Vorige week donderdag 7 juni om tien voor één ’s nachts heeft de Waddinxveense rijkspolitie een 37-jarige Schiedammer op heterdaad betrapt bij een poging tot inbraak m de openbare mr. A. de Roosschool aan de Wingerd. De man bleek zich aan meer inbraken te hebben schuldig gemaakt. De Schiedam mer, die stond gesignaleerd om een straf van tien maanden uit te zitten en inmiddels naar een huis van bewaring is gebracht, beken de ook nog twee auto’s te hebben gestolen. WADDINXVEEN In het sociaal-cultureel centrum De Bonke- laar wordt dinsdagavond 19 juni om acht uur een informatieavond gehouden voor startende ondernemers. De organisatie van deze avond is in handen van de projectgroep werkloze jongeren. Een beeld uit de operette Der Zi- geunerbaron van de Goudse Ope rette. G n schei- schei- 1 één der i p flrai i! «TTTli De heer P. E. Spek te Waddinxveen, werkzaam op de secretarie-afdeling A.Z.R.O., is per 1 mei 1984 in vaste dienst gedurende 36 uur per week aangesteld. Mej. K. de Gruyl te Gouda is be noemd tot leidster in tijdelijke dienst aan de openbare kleuterschool ’’Pin keltje” voor één dag per week tot uiterlijk 1 augustus 1985. Het midden-terrein van de bij de At letiekvereniging ”Antilope”in ge bruik zijnde atletiekbaan aan de Al- berdingk Thijmlaan zal worden geëg aliseerd. Ten behoeve van de. organisatie van de ”6 van Rijn en Gouwe” op woens dag 4 juli 1984 op het parcours Peu- leyen/Beethovenlaan/Groensvoorde/ Wadde zal medewerking worden ver-' leend. Aan G.J. van der Loo Co. te Wad dinxveen is vergunning verleend ten behoeve van een lichtreclame voor een perceel Nesse 8. De bij de Christelijke Sportvereni ging ”Be Fair” in beheer zijnde gel den voor de gehandicaptensport zul len worden bestemd voor het geschikt maken van de buitenberging van het gymnastieklokaal aan de Staringlaan voor een toestellenberging voor de gehandicaptensport Aan de heer W. Meulmeester te Waddinxveen is een strookje grond aan de Overtoom verkocht. In september start de EHBO in Waddinxveen (met jaarlijks 30 leerlingen en 110 gediplomeer de leden) weer een nieuwe cur sus. Zij die interesse hebben de ze opleiding te volgen, kunnen zich melden bij mevr. E. v.d. Berg, Akkerwinde 23, telefoon 17162. Voor het doodlopende straatgedeelte van de Alpherwetering, voorbij de garage van pand nr. 85, is besloten een parkeerverbod in te stellen, ter uitvoering waarvan een gele streep zal worden aangebracht. In de maand april nam het aantal in woners met 61 toe en bedroeg per 1 mei 1984 21.963. Ten behoeve van de organisatie van een aantal activiteiten ter gelegen heid van het vijftig-jarig bestaan in 1985 zal aan de Waddinxveense Schaakvereniging W.S.V. een extra subsidie van 250,-worden verleend. de Passage betrapt bij diefstal van haarlak. Na verhoor werd zij overge geven aan de ouders. Op woensdag 6 juni werd een 45- jarige vrouw uit Boskoop op heter daad betrapt bij diefstal van een boormachine ter waarde van f. 129,— bij een bedrijf aan de Noordkade. De aangehoudene werd overgegeven aan de Waddinxveense rijkspolitie. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt. Met ingang van 11 mei 1984 is de heer F.C.R.J. Romp te Moordrecht ont heven van zijn functie van plaatsver vangend marktmeester; in diens plaats is de heer C.B. Kroon te Bos koop benoemd; De diploma-uitreiking, onder het genot van een glaasje, ge beurde na een bezoek aan de regionale ambulancedienst in Gouda. Daar werd aan de ge slaagden, het EHBO-bestuur en dokter Vreeken een goede uit leg gegeven over wat er alle maal in de ambulance (auto) aanwezig is en hoe het gebruikt wordt. Na de koffie was er nog een bezoek aan de meldkamer, waar de diverse telefoonlijnen in en uit gaan en een directe verbinding met alle ziekenhui zen en andere ambulancedien sten in de regio te verkrijgen is. De geslaagden voor het EHBO- diploma zijn: de dames J. Bur ger, H. Hilberts, G. v.d. Plas, J. Oskam, -E. Sonneveld, N. Brandhorst, W. v.d. Putten, A. Reijm, M. Cramer, M. Berk- ouwer, P. Kappert, E. de Vo gel, A. Koppenaal, J. v.d. Burg, M. Kuiper, M. de Jong, A. Ploe gers en A. v. Vliet. De heren: P. Zeilstra, M. Verbakel, F. Pom- merel, J. de Roo, C. Evers, A. Cozijnsen, W. Neeleman, W. Peek en C. Glasbeek. vorderen dat genoemde woningen on bewoonbaar worden verklaard. B. en W. hebben de gemeenteraad nog la ten weten terzake van het pand Noordeinde 27 te onderzoeken waar de betreffende bewoner thans woon plaats heeft, alsmede de eventuele ge volgen van het reeds verlaten zijn van het pand voor de krotontruimings- premie. Dat niettemin een ontrui- mingstermijn wordt gesteld houdt verband met het imperatieve voor schrift van de Woningwet en het feit dat betrokkene formeel (volgens het bevolkingsregister) nog in het pand woont. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk misch verantwoorde) voorzieningen niet in bewoonbare staat meer te brengen”, aldus het college. De hoofdingenieur-directeur van de Volkshuisvesting in de provincie Zuid-Holland heeft, in zijn kwali teit van inspecteur van de Volkshuis vesting, in overweging gegeven te be- van het zomerseizoen ’83, de weers omstandigheden ook niet meehad den? Toen was men wijzer en sloot, het openluchtbad, om weer in het overdekte bad te kunnen zwemmen. Enthousiast als altijd las ik in het Weekblad voor Waddinxveen de ge- meenterubriek. Logisch daarin is, dat in het voorjaar de tarieven en ope ningsdatum van het openlucht zwem bad zijn opgenomen. Opvallend daarbij zijn toch een aan tal zaken. In vergelijking met voor gaande jaren kunnen we steeds min der weken gebruik maken van het openluchtbad, maar de toegangsprij zen stijgen wel elk jaar. Dubbel duur dus! Nog even vergelijken. Prijzen voor één keer zwemmen (binnen of open luchtbad) zijn gelijk. Tien- en 20 ba- denkaarten zijn ook gelijk in prijs. Maar dan! Om bijv. 4 maanden bin nen te kunnen zwemmen op vaak on gemakkelijke uren en dan nog be perkt betaal ik f. 103,— (volwassen), mijn dochter f. 60,—. Voor een zo- merabonnement daarentegen (ca. 4 maanden, elk uur van de dag of de gehele dag, keuze te over dus om te zwemmen) betaal ik f. 68,— (vol wassen) en mijn dochter f. 44,—. Opvallend, vindt u niet! W.A. VAN MINNEN Groenezoom 18 Aan de directeur van de dienst Open bare Werken en Bedrijven is machti ging verleend tot het doen voorberei den en uitvoeren van de werkzaamhe den met betrekking tot betere beveili ging van 35 schoolgebouwen door middel van binnenverlichting door één bedrijf. WADDINXVEEN - Aan de heer J. M. van Hofweegen, directeur van de Prof. Kohnstammschool voor open baar MAVO aan de Mauritslaan, is per 1 september vrijwillige arbeids- verkorting gedurende één dag per week verleend, waartoe de heer R. Binkhuijsen als zijn vervanger is aan gewezen. Dat staat in een overzicht van een aantal besluiten en mededelingen, voorzover niet reeds in openbare ver gaderingen aan de orde gesteld of ge publiceerd of nog te publiceren in de gemeentelijke rubriek, uit de verga deringen van het college van Burge meester en Wethouders van 8, 15 en 22 mei 1984. Medewerking zal worden verleend aan de viering van het vijftig-jarig be staan van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn op zaterdag 6 oktober 1984. WADDINXVEEN - De Goudse Ope rette verzorgt - zoals bericht - woens dagavond 20 juni om acht uur de slotavond van het nu afgelopen sei zoen met een gevarieerd aantal avon den voor alle bejaarden door de cul turele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen. Zij die vervoerd willen Worden kunnen zoals altijd het telefoonnum mer 15555 van het Anne Frankcen- trum, waar de slotavond zal worden gehouden, draaien. Aan de voorstelling van de Goudse Operette nemen 28 leden deel, waar onder 9 solisten. Een aantal van hen komt uit Waddinxveen. Voor de pau ze zal een selectie gebracht worden uit ‘Der Zigeumerbaron’ van Johann Strauss uit de in maart vier maal op gevoerde operette in de Goudse Schouwburg. Op woensdag 6 juni omstreeks 00.50 uur vond op de Beethovenlaan een aanrijding plaats tussen 2 personen auto’s. De bestuurder van één van de personenauto’s werd aangereden door een achteropkomende automo bilist. Door de klap werd de voorste’ auto de bossages langs de Groens- voorde ingeduwd om dan tegen een boom tot stilstand te komen. De bestuurder, die dit ongeval ver oorzaakte, doofde de lichten van zijn auto en reed door. De man, een 48- jarige plaatsgenoot, kon korte tijd la ter in zijn woning worden aangehou den. Daar de man onder invloed van alcohol bleek te verkeren, werd van hem een bloedproef genomen. Hem werd een rijverbod opgelegd. De kentekenbewijzen van zijn auto, die aan de voorzijde zwaar was bescha digd, werden ingenomen. De bestuur der van de aangereden auto liep een hoofdwond op. Op donderdag 7 juni omstreeks 13.35 uur vond op de Henegouwer- weg een aanrijding plaats, waarbij 2 personenauto’s waren betrokken. Beide voertuigen raakten hierbij licht beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich hier niet voor. Op dezelfde dag omstreeks 15.00 uur kwam een 20-jarige bromfietser in aanraking met een personenauto. De bromfietser reed vanaf de Staring laan de Herman Heyermanslaan in en reed een rechts geparkeerd staande personenauto voorbij, waarbij zij schrok van een tegenligger en onder uit gleed. Een kop-staart aanrijding deed zich voor eveneens op donderdag 17 juni omstreeks 15.15 uur en wel op de Henegouwerweg nabij de splitsing met de Van Speykstraat. Eén van de auto’s raakte hierbij zwaar bescha digd. Op woensdag 6 juni omstreeks 09.30 uur vond op de Wilhelminakade in de scherpe bocht ter hoogte van de strafhaven een aanrijding plaats tus sen een fietser en een automobilist. Lichte schade was hierbij het gevolg. Op zaterdag 9 juni omstreeks 06.00 uur vond op de Brugweg, onderaan bij het opritgedeelte naar de krui sing met de Henegouwerweg, een aanrijding plaats tussen een perso nenauto en een bromfietser. De au tomobilist keerde en reed daarbij de uit Bodegraven afkomstige bromfiet ser in de flank aan. De eerste vijf waren: 1. J. Verhoef (10.220 gr-.), 2e. B. v. As (7190 gr.), 3e. P. Dorresteyn (6550 gr.), 4e. A. v. Leeuwen (4640 gr.) en 5e. W. Houtman (4310 gr.). Zaterdag 9 juni hield de HSW haar derde wedstrijd in de zomercompe titie in de Oude Rijn. De vangst was redelijk: 27 vissers vingen 42.400 gr. vis. De eerste vijf in de A-groep wa ren: le. D. Heeren (5470 gr.), 2e. J. Verhoef (4660 gr.), 3e. J. de Wit (3930 gr.), 4e. A. v. Leeuwen (2220 gr.) en 5e. W. v.d. Wal (1660 gr.). De eerste vijf in de B-groep waren: le. P. van Exel (3510 gr.), 2e. H. Romijn (3330 gr.), 3e. M. v. Leeuwen (2140 gr.), 4e. J. v. Egdom (2070 gr.) en 5e R. Jenner (1830 gr.). De volgende wedstrijd in de zomer competitie is op 16 juni. Er wordt gevist in de Schie (alternatief Haar- lemmerringvaart). Vertrek vanaf het NS-station om 5.30 uur. Aan het organisatiecomité van de "6 van Rijn en Gouwe” zal ten behoeve van de op woensdag 4 juli 1984 in Waddinxveen te verrijden wielerron de een ereprijs beschikbaar worden gesteld. WADDINXVEEN De gemeente raad is door het college van B. en W. voorgesteld met de provincie Zuid- Holland een overeenkomst te sluiten inzake het onderhouden en bedrijfs klaar houden van de openbare ver lichting langs de Henegouwerweg buiten de bebouwde kom. Tijdens de raadsvergadering van 1 fe bruari 1984 is al besloten tot het slui ten van een overeenkomst met de provincie Zuid-Holland inzake het wijzigen, exploiteren en onderhou den van de openbare verlichting voor het gedeelte van de Henegouwer weg dat binnen de bebouwde kom is gelegen. In het raadsbesluit van toen werd reeds toegezegd, de overeenkomst voor het gedeelte buiten de bebouw de kom later aan de raad te zullen voorleggen. Thans wordt aan de raad voorgelegd de concept-overeenkomst inzake de verlichting voor het gedeelte van de Henegouwerweg, dat buiten de be bouwde kom is gelegen. De onder- werpelijke overeenkomst omvat de regeling betreffende het onderhou den en voortdurend bedrijfsklaar houden van en het leveren van elek trische energie voor bovengenoemde verlichting waarvoor de provincie een bijdrage verleent van 100 procent van de provinciale normbedragen. Enthousiast als altijd volgde ik tij dens de 39e Sportweek Waddinxveen de diverse, door de desbetreffende verenigingen gehouden, schoolsport- ontmoetingen. Logisch daarbij was, dat ik overal vrij toegang had om on der andere mijn dochter, lid van de diverse “schoolsportploegen” te be geleiden. Opvallend was woensdagavond 6 juni bij de schoolzwemwedstrijden dat ik maar liéfst f. 1,50 moest betalen. Een evenement waarbij erg veel ouders, met badjas of handdoek, de kinde ren moesten warmwrijven. Een aardige opmerking van ouders was: “Toch leuk, dat het Sportweekcomité (gesubsidieerd door de gemeente) bijdraagt om het tekort op het zwembadcomplex enig- zins te drukken!” Mocht de ont vangst van toegangsprijzen op een vergissing berusten, hetgeen toch mo gelijk is, lijkt het mij een leuke sug gestie om dit als gebaar terug te stor ten ten behoeve van de deelnemen de scholen met hun diverse sport- commissies. Enthousiast als altijd zwem ik da gelijks mijn meters in het openlucht zwembad. Logisch daarbij was, dat velen dat dag in dag uit met mij de den. Opvallend hierbij is, dat ik nog één van de weinigen ben, onder de ze barre weersomstandigheden. Was het niet zo, dat we in het begin WADDINXVEEN De woningen Noordeinde 27 en 29 zullen door de gemeenteraad van Waddinxveen onbewoonbaar worden verklaard. Voorstellen daartoe komen in de raadsvergadering van volgende week woensdagavond op initiatief van het college van Burgemeester en Wethouders aan de orde. De huizen zijn eigen dom van de heer C.A. Brabers uit Erica (gemeente Emmen). “Blijkens door de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Open bare Werken en -Bedrijven op 1 juli 1983 en 21 oktober 1983 ingestel de onderzoeken zijn de woningen Noordeinde 27 en 29 ongeschikt voor bewoning. De woningen zijn ook door het treffen van (econo- Na de pauze een Weens Café met een keur van Weense melodiën, gebracht door koor en solisten. De muzikale leiding van het programma in het Anne Frank-centrum is in handen van Joop van Eek uit Waddinxveen met aan de piano Frank Gaster, die wordt geassisteerd door Monique de Wit. WADDINXVEEN - In verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd heeft C. Noorlander af scheid genomen als medewerker van de dienst Openbare Werken en -Be drijven van de gemeente Waddinx veen. Sinds jupi 1969 is hij daar werkzaam geweest. Voor de schei dende functionaris waren er vrien delijke woorden van waardering, die werd onderstreept met geschenken. Aan de Winkeliersvereniging Dorp straat is vrijstelling verleend ten be hoeve van de zgn. luilakverkoop op zaterdagmorgen 9 juni 1984 vanaf 7.00 uur. De man trachtte diverse keren via verbreking de school binnen te ko men, doch dat lukte hem niet. Met behulp van de politiehond kon de man worden aangehouden, waarna hij werd ingesloten in het bureau aan de Mozartlaan. Omdat tussen 2 en 6 juni in Waddinxveen werd ingebro ken in 5 scholen en er werd getracht in te breken in 2 scholen ondernam de politie hierop actie en ging pos ten. Dat leidde tot hierbovenge- noemd resultaat. De man heeft alle bovenstaande inbraken in scholen en pogingen daartoe bekend. Ontvreemd werden onder andere een radiocassetterecorder, een draagbare radio, diverse cassetterecorders, een naaimachine, bureaulamp en een vi deorecorder. De ontvreemde goede ren werden door hem nog dezelf de dag verkocht, daar hij geld nodig had om heroine te kunnen kopen. Op maandag 4 juni om 10.00 uur zijn door de Waddinxveense rijkspolitie in samenwerking met de Verkeersgroep ’s-Gravenhage, de Dienst Omzetbelas ting, de Technische Recherche en personeel van het Gerechtelijk Labo ratorium te Rijswijk twee autohan delaren uit Waddinxveen aangehou den. Deze aanhouding was het slot van een reeds lange tijd durend on derzoek naar aanleiding van het om bouwen van gestolen auto’s en het vervalsen van chassisnummers. Vanaf de 2e helft van 1983 werden door de beide aangehoudenen regel matig schadeauto’s verkocht, waarna het motorgedeelte en het chassis nummer, alsmede andere delen van het interieur van de schadeauto’s werden overgezet op een naar later bleek, gestolen auto. Het ging in deze zaak voornamelijk om personen auto’s van het merk B.M.W. Nadat de auto’s waren omgebouwd, werden deze bij de rijksdienst voor het Wegverkeer ter goedkeuring aan geboden en na keuring voorzien van een nieuw kenteken en een nieuw kentekenbewijs. Zodoende werden de auto’s voorzien van een nieuwe identiteit en was het achterhalen van de oorspronkelijke identiteit een lange weg. Tegen beide verdachten, die op donderdag 7 juni in vrijheid zijn gesteld, is proces-verbaal opge maakt terzake valsheid in geschrifte, heling en het vervalsen van merken. De afgelopen week werd 3 keer aan gifte gedaan van diefstal van een fiets. Twee fietsen werden terugge vonden en konden dank zij de inge graveerde postcode-fietscodes aan de respectievelijke eigenaren worden te ruggegeven. Op donderdag 7 juni werd uit een tuinderij een porte feuille met inhoud (geld, rijbewijs en kentekenbewijzen) ontvreemd. De portefeuille moet uit een jas zijn gehaald. Op maandag 4 juni werd een 17- jarige Waddinxveense bij de Spar aan De avond wordt begonnen met een kort inleidend filmpje en koffie. Daarna zullen een paar mensen, die voor dit doel zijn uitgenodigd, een kort praatje houden over hun eigen ervaringen met het opstarten van een bedrijfje. Er zal dan ook gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Dit ‘geprogrammeerde’ gedeelte van de avond duurt tot half tien, daarna is er gelegenheid om aan de bar nog verder te praten en informatie materiaal door te kijken. Dat steeds meer mensen werkloos ra ken, is een bekend gegeven. Een ge volg daarvan is, dat ook steeds meer mensen werkloos blijven; de ‘langdu rig werklozen’. Vooral binnen deze De woning Noordeinde 27 is door de volgende hoofdgebreken ongeschikt voor bewoning en is niet door het treffen van voorzieningen in een be woonbare staat te brengen: 1. gescheurde buitenmuur, voor- en zijgevel; 2. niet voldoende kapconstructie; 3. vochtbezwaren door: optrekkend vocht; doorslaande voor-, zij- en achtergevel; daklekkage 4. te lage ligging van de beganegrond- vloer ten opzichte van voorgelegen weg; 5. niet voldoende vloer- en balklagen beganegrond; 6. brandgevaarlijke houten dings wanden beganegrond; 7. niet voldoende trapopgang, te ge ringe breedte, optrede en aantrede; 8. niet voldoende sanitaire voorzie ningen 9. ongunstige ligging van het privaat buiten de woning; 10. niet voldoende toegang tot de woning; 11. slechte indeling; 12. te lage verdiepinghoogte van woonkamer en keuken; 13. niet voldoende daglicht in keu ken; groep probeert een groot deel van de mensen na verloop van tijd andere bezigheden te vinden. Het opzetten van een eigen bedrijfje, op wat voor manier dan ook, is dan een van de mogelijkheden, waar steeds meer mensen serieus over gaan denken. Omdat ze hun eigen geld willen ver dienen. Of omdat ze gewoon hun vak uit willen oefenen, of gewoon om iets zinnigs te doen te hebben. Helaas blijft het in veel gevallen bij een idee, of een voorzichtige eerste stap. Want de ervaring leert dat je juist na het zetten van die eerste stap terecht komt in een wirwar van rege lingen, van de ene instantie naar de andere en van het kastje naar de muur gestuurd wordt. Veel goede ideeën komen daardoor in de kast terecht, en dat is jammer. Deze informatie-avond in De Bonke- laar is dan ook in de eerste plaats be doeld om wat meer duidelijkheid te scheppen in die zaken, waar men mee te maken krijgt als men voor zichzelf wil beginnen. Voor hen is deze avond vooral bedoeld. De organisatoren ho pen dat ook degenen, die het wel ge lukt is, of die ermee bezig (geweest) zijn, de avond zullen bezoeken. Om ervaringen uit te wisselen en ideeën op te doen. Want ervaringen van an deren zijn erg belangrijk bij het ont wikkelen van eigen plannen. De projectgroep werkloze jongeren hield vorige week dinsdagavond een avond over het huidige arbeidsethos. Dinsdagavond 3 juli wordt de Franse speelfilm ‘Thenroc’ gedraaid over een arbeider (Michel Piccoli) die op nogal ongewone wijze in opstand komt te gen de sleur van het dagelijkse leven. Voor de liefhebbers is er na afloop nog de gelegenheid om na te praten over deze satirische film, die onge twijfeld een hoop discussiestof op zal leveren. 14. niet voldoende ventilatie in ge hele woning. De woning Noordeinde 29 is door de volgende hoofdgebreken ongeschikt voor bewoning en is niet door het treffen van voorzieningen in een be woonbare staat te brengen: 1. niet voldoende kapconstructie; 2. vochtbezwaren door: optrekkend vocht; doorslaande voor- en zijgevel; dakle kkage; 3. te lage ligging van beganegrond- vloer ten opzichte van voorgelegen weg; 4. niet voldoende vloer beganegrond en verdieping; 5. brandgevaarlijke houten dingswanden beganegrond; 6. niet voldoende trapopgang, te ge ringe breedte, op- en aantrede; 7. niet voldoende sanitaire voorzie ningen; 8. ongunstige ligging van het privaat in berging; 9. niet voldoende toegang tot de wo ning; 10. slechte indeling; 11. te lage verdiepinghoogte van woonkamer en keuken; 12. niet voldoende daglicht in keu ken; 13. niet voldoende ventilatie in ge hele woning. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense huisarts C.N. Vree ken heeft vorige week dins dagavond in de Ontmoetings kerk het EHBO-dipIoma üitge- reikt aan 27 geslaagden. Er wa ren afgelopen seizoen 28 leer- lingen/kandidaten voor het EHBO-examen, maar één kan didaat moest worden afgewe zen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11