ECHT WAAR Bewoners wooncomplex W’veen kritiseren slechte huisvesting Misschien fusie tussen water- leveranciers Rijksweg A 20 sluit in Afscheid ds. A. P. Verloop Beroepsrenners en dames op 4 juli in Waddinxveen Waddinxveen aan op A 12 Actie Brugwegflat Comité (ABC) in actie tegen vochtigheid Karwei kostte 130 miljoen gulden en duurde 10 jaar Kinder- en Etappe in zevende uitgave ”6 van Rijn en Gouwe Monumenten- wacht-depot in Gouda Beperking van varen ff n tienerkamp van De Boog in watergang EO-presentator Jan v.d. Bosch in koffiebar de wit waddinxveen b.v. Olteto i» lil I I Vocht Kunstwerken Tienerkamp Opening Gratis Ongevallen Bouwtijd Voorprogramma vvOENSDAG 20 JUNI 1984 ECHT WAAR... BELT U MAAR a De vertrokken predikant van de Christelijk Afgscheiden Gemeente, ds. A. P. Verloop (74), gefotografeerd in de 1 WEES OOK EENS ZUINIG MET UW EIGEN ENERGIE ZOEK NIET LANGER NAAR EEN GOEDE LOODGIETER MAAR BEL METEEN 12123 Zu? RANöb FLATS VOO? 2 de RAHGiS s de flatwoningen langs de oprit naar de hefbrug aan de Kerkweg-Oost. Foto: Sjaak r:. WADDINXVEEN - "SWW? Je zit ermee!’', "2e rangs flats voor 2de rangs bewoners" en "Weg met vocht en kou” waren enkele van de leuzen, die de bewoners van de fla twoningen langs de oprit naar de hefbrug aan de Kerkweg-Oost op spandoeken hadden opgehangen om het vrijdag en zaterdag massaal naar het Brugfestijn '84 gekomen publiek de onvrede met hun woon situatie duidelijk te maken. de zevende uit- w x van Rijn en het parcours Peuleyen, Beethovenlaan, Groens- het Waterleidingbedrijf ‘‘De Rijnstreek (waarbij Boskoop zijn aangesloten) willen fuseren. Dit om beide waterleveranciers. vl werkkamer van zijn pastorie. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN De Waddinxveense editie van gave van de wielerzesdaagse voor beroepsrenners ‘6 Gouwe’ wordt op 1 voorde en Wadae verreden op woensdag 4 juli. Starten de be roepsrenners, waaronder de Waddinxveense profrenner Hans Lan- genjs, om 19.15 uur voor hun rit over 100 kilometer, de dames beginnen om 17.30 uur voor het afleggen van 60 kilometer. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Goudse, Waterleidingsmaat- schappij NV en 1 Waddinxveen en wille van de versterking van WADDINXVEEN/NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Volgens* het al uit 1968 stammende Rijkswegenplan loopt het tracé van de rijksweg A 20 - waar ter hoogte van Nieuwerkerk aan den IJssel op zaterdag 22 september een grote braderie wordt gehouden tijdens een open dag op dit wegvak - vanaf Maassluis via Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam, Capelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, naar Waddinxveen waar deze aansluit op de A 12 nabij Gouda. iteur 7 der Pieter Piris en Rob Remming, de eerste sleutels uit. dere woonruimte. De zondag in het kerkgebouw aan de Dorpstraat gehouden erediensten wer den zowel om tien uur als om vijf uur goed bezocht. Sinds jaar en dag preekte ds. Verloop op elke zondag tw'eemaal. Onbeantwoorde (aangetekende) brie ven hebben inmiddels bijgedragen aan wegvak. De aanlegkosten bedragen ca. f 130 miljoen. De bouwtijd heeft 10 jaar in beslag genomen inclusief van de eigen- r De Christelijk Afgescheiden Gemeente zal nu wekelijks leesdiensten gaan hou den. Een nieuwe predikant heeft men nog niet op het oog. het zinvol is op de ingeslagen weg voort te gaan. Zo ja, dan zullen za- j uj INSTALLATIEBEDRIJF ZUIDKADE 116-117-2741 JH WADDINXVEEN-TEL. 01828-12123 GOUDA In Gouda is dezer dagen aan de Deventerweg het Monumen- tenwachtdepot in gebruik genomen. Er zijn nu al 500 abonnees van de Regionale Stichting Monumenten- wacht Zuid-Holland, dat met enig- zins officieel vertoon het eerste in spectierapport van het 500ste ob ject, het Christina Gijsbertshofje in Gouda, aan de Goudse wethouder drs. R. Harms heeft aangeboden. Het depot zelf werd officieel in gebruik genomen gesteld door Zuidhollands gedeputeerde mevrouw drs. I. Gun ther. In dit wegvak zijn een 11-tal grotere en kleinere kunstwerken gebouwd. Het meest opvallende en duurste ob ject is wel het aquaduct in de Ring vaart. De Ringvaart vormt de schei ding tussen enerzijds de polder Prins S de slechte sfeer, die een aantal bewo ners deed besluiten voorlopig de huur niet te betalen. Dat bij hevige regenval het in huis onvoldoende droog gehou den kan worden, natte muren voor schimmelvorming zorgdragen, de voch tigheid nadelig is voor vloerbedekking en meubilair en er gewoon sprake is van een nare lucht zijn zaken die de bewo ners actiebereid hebben gemaakt. Voor de huiseigenaar ligt er nu de taak om op korte termijn de woonproblemen te onderzoeken en waar mogelij k te ver helpen, zodat er onder de bewoners van dit nog geen negen maanden oude woon- en winkelcomplex weer een goe de sfeer kan ontstaan en er geen aantas ting van het woongenot meer hoeft te bestaan. Want iedereen is het er over eens dat vochtige huizen bijzonder on plezierig zijn. Dat anders wonenwaardoor ook de be bouwde omgeving verandert, betekent volgens de in het Actie Brugwegflat Co mité (ABC) verenigde bewoners overi gens niet dat slechte woonomstandighe den dan maar geaccepteerd dienen te worden. Vocht in de vloer, aan de mu ren en het plafond en de aanwezigheid van ongedierten (pissebedden en kak kerlakken) zijn voor de huurders in het wooncomplex onaanvaardbare zaken, waarover - naar hun zeggen - nog geen overleg is geweest met de Stichting Sa men werkende Woningbouwcorporaties of de woningbouwvereniging St. Jo seph, hoewel dat een aantal maal wel is gevraagd. Zuid-Holland heeft meer dan 6.700 beschermde monumenten, dat is on geveer 17 procent van alle monu menten in Nederland. De rijkdom aan monumenten in deze provincie is eigenlijk nog veel groter omdat de vele beeldbepalende panden in de oude Zuidhollandse steden in feite ook tot dat bezit behoren te worden gerekend. Vandaar dat in december 1977 ook in Zuid-Holland een regionale monu- mentenwacht is gesticht. Het aantal monumenten is zo snel gegroeid dat eind 1982 de Regionale Stich ting Monumentenwacht Zuid-Hol land een tweede team van twee des- WADDINXVEEN - De in Alphen aan den Rijn wonende presentator van de Evangelische Omroep (EO), Jan van den Bosch, is vrijdagavond 22 juni om half negen aanwezig op de thema-avond van de hervormde koffiebar De Schaapskooi in Wad dinxveen. Over het thema zal Jan v.d. Bosch, bekend als presentator van EO’s Ronduitprogramma’s, zijn licht laten schijnen. De spandoeken vielen temidden van het feestgedruis goed op. Het door de be woners gevormde Actie Brugwegflat Comité (ABC), bestaande uit Peter Pi ris, Perry Odenwalder, Paul van Ek, Sibbald Reggie en Rob Remming, kreeg in de afgelopen dagen veel be langstellende vragenstellers op bezoek. Ook deplaatselijke rijkspolitie nam kennis van de protestactie, maar trad niet op. in oostelijke richting en het daarmee gepaard gaande forensenverkeer zul len de verkeersintensiteiten van ca. 35.000 toenemen tot meer dan 45.000 motorvoertuigen per dag. Naast de bestaaude grote woonwij ken Alexander Polder en Ommoord zijn in aanbouw de woonwijken Ze venkamp en Oosterflank en Rotter dam, Schollevaer te Capelle aan den IJssel en Zuidplas te Nieuwerkerk aan den IJssel. In verband met de be perkte capaciteit van rijksweg 216 en uit milieu-overwegingen (o.a. geluid hinder) past deze rijksweg niet meer in het huidige autosnelwegenpatroon. Protestdoeken op de gevel van Noteboom). (SSW), die is gevestigd aan de Mercuri- usweg. Over vooral de aanblik die het woning- bouwcomplex aan de voet van de Wad- dinxveense hefbrug biedt is onder de bevolking een levendige discussie ge voerd. Daarbij werd gesproken over het toppunt van fanfasieloze middelmaat en van burgerlijke zuinigheid bij de entree van ons toch al architectonisch misdeel de dorp. Architect P. B. de Bruin verdedigde zich tegen deze kritiek door het woon complex, met nog steeds onbezette win-, kelruimten juist een nieuwtje voor Waddinxveen te noemen. ”Het com plex, dat een eenheid is, heeft een stads karakter en is voor Waddinxveen een goed wooncollectief dat samenhangt met de maatschappelijke ontwikkeling, want er wordt nu eenmaal tegenwoor dig anders gewoond”. (op 1 sept. en 1 okt.) worden betaald? Bij inschrijving krijgen de deelnemers meer informatie overhet kamp. Het tienerkamp wordt gehouden van vrijdag 21 september tot en met zondag 23 september op het motorschip ’’Ver trouwen” welke een tocht maakt over het Ijsselmeer. De kosten van dit unie ke kamp zijn 30,-. Deelnemers moe ten tussen de 14 en 18 jaar zijn en kun nen zich tot 2 juli opgeven bij ’t Ketel huis (daarna bij het nieuwe buurtcen trum) of bij Matt Kaptein, J. Postlaan 81. Het kampbedrag bij inschrijving voldoen. Wees er snel bij want het aan tal plaatsen is beperkt. De 29 woningen voor 1- en 2-persoons- huishoudens en 4 woningwetwoningen aan de Kerkweg-Oost zijn 30 september 1983 officieel in gebruik genomen. Wet- houder mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (VVD) reikte toen aan ken als °de nieuwe bestuursvorm, vier alleenwonende jongeren, waaron- rechtspositie van het personeel en de tarievenstructuur moeten worden uit gewerkt. Bij alles zal voorop staan dat een eventuele fusie in het belang moet zijn van de drinkwatervoorzie ning voor alle verbruikers. De Goudse Waterleidingmaatschappij vóórziet 58.000 aansluitingen, uitge smeerd over 15 gemeenten, van wa ter. Voor de ‘Rijnstreek’ bedragen deze cijfers 38.000 en 10. Beide be drijven zijn geheel in handen van de aangesloten gemeenten en leveren ge zamenlijk 20 miljard liter water per jaar. De tarieven van beide water- leveranciers liggen niet ver uit elkaar. Gezien zijn gevorderde leeftijd en zijn afnemende lichamelijke krachten heeft de predikant gemeend zich los te moe ten maken van zijn gemeente. De Chris telijk Afgescheiden Gemeente, die on geveer 175 lidmaten telt, waaronder een aantal uit Boskoop en Zevenhuizen, gaat proberen een nieuwe predikant te krijgen. Is dat het geval dan zal ds. Ver loop de pastorie aan de Dorpstraat gaan verlaten en moeten omzien naar een an- De huizen, gebouwd door Rehorst Bouw BV naar een ontwerp van het Amsterdamse architectenbureau Oye- vaar, Van Gooi en De Bruin, zijn ei gendom van de rooms-katholieke wo ningbouwvereniging St. Joseph. Voor het beheer en het onderhoud van de wo ningen werkt deze corporatie met de christelijke woningbouwvereniging Ons Begin samen binnen de Stichting Sa menwerkende Woningbouwcorporaties vertragingen mede als gevolg slechte grondmechanische schappen van de ondergrond. de eindzege. Als bekendste outsider mag Gerrie van Gerwen zeker niet van de kandidatenlijst worden ge schrapt. Zoals al vanaf het eerste jaar het ge val is, zal ook in 1984 de toegang tot alle parcoursen gratis zijn. Dit mag een uitzondering worden genoemd voor de Nederlandse criteria. Meestal, ook voor wedstrijden die tijdens de Tour de France worden gereden, dient men tussen de vijf en de vijftien gulden entree te betalen. In Nieuwkoop wordt gestart om 12.00 uur en in Alphen om 17.00 uur. In de overige plaatsen start het voorprogramma om 17.30 uur en de beroepsrennerskoers om 19.15 uur. De heren professionals rijden dage lijks 100 km met dien verstande dat zij in Nieuwkoop voor het eerste cri terium uit een individuele tijdrit over 2.300 meter zullen rijden. De A 20 kent enkele bottle-necks, waarvan de tijdelijke aansluiting op rijksweg 216 er één is. Door de twee haakse bochten en een verkeersregel- installatie vormt deze aansluiting een obstakel in deze drukke autosnelweg. De frequent voorkomende ongeval len, kop-staart botsingen en kantelen de vrachtwagens, wijzen op een ver- keersonveilige situatie. Bij slechte weersomstandigheden en tijdens de spitsuren ontstaan regelmatig files met een lengte van 1 a 4 km. Door de toenemende verstedelijking De openstelling vindt gefaseerd plaats. Begin oktober 1984 wordt de noordbaan voor het verkeer officieel in gebruik genomen. Enkele weken later zijn de resterende werkzaamhe den voltooid en kan het verkeer opti maal gebruik maken van dit nieuwe WADDINXVEEN - Zondag heeft ds. A. P. Verloop van de Christelijk Afge scheiden Gemeente in het kerkgebouw aan de Dorpstraat afscheid genomen van zijn gemeente. De 74-jarige predi kant vierde afgelopen maandag zijn 40- jarig ambtsjubileum, omdat hij op 18 juni 1944 in zijn geboorteplaats Alblas- serdam zijn werkzaamheden als domi nee begon. Ds. Verloop is sinds 18 juni 1959 in Waddinxveen werkzaam. Nieuwelingen, dames, liefhebbers en veteranen komen de overige dagen in het voorprogramma. Hoewel ook dit jaar weer gesproken kan worden van een zeer sterk ren- nersveld, is de complete lijst met alle namen nog niet bekend. Afgewacht zal moeten worden hoe de ploegen van Panasonic en Kwantum Hallen voor deelname aan de Tour de Fran ce zullen zijn samengesteld. Wel hebben de ploegleiders meege deeld dat tenminste drie renners van hun ploeg in de ‘6’ zullen aantreden. Zeker is de deelname van Hans Lan- gerijs, winnaar in 1978 en 1983, en die van Theo Smit, oranje trui drager in 1982. Wat betreft Jos Lammer- tink, de beste in 1980 en 1981, is het wachten op de goedkeuring van de zijde van Peter Post. Jos Schipper, Wies van Dongen, Jaques van Meer, Marin Havik, Teun van Vliet zijn vol gens ingewijden naast de vorige win naars de grootste kanshebbers voor WADDINXVEEN - Het buurtcen trum De Boog - de nieuwe naam van de beide ketelhuizen in Waddinxveen- Noord - houdt in het najaar twee kam pen. Een kinderkamp in Nöord-Bra- bant van 15 tot en met 19 oktober (herfstvakantie) en een tienerkamp op een motorschip op het Ijsselmeer van 21 tot en met 23 september. Het kinderkamp wordt dus in de herfst vakantie van maandag 15 tot en met vrijdag 19 oktober gehouden. De kos ten hiervan zijn f 105,-. Dit is incl. ver voer, maaltijden en uitstapjes. Het kamp wordt gehouden in kampeerboer derij ’’De Olmen” in Noord-Brabant en is voor kirtderen van 6 tot 12 jaar. In de omgeving van de kampplaats zijn veel mogelijkheden voor recreatie, zo als geitenkaasboerderij, sterrenwacht, speurtochten, pottenbakkerij, zwem bad en diverse speeltuinen. Inschrijving voor dit kamp tot 2 juli bij 't Ketelhuis (daarna in het nieuwe buurt centrum). Inschrijfgeld 30,-. Het res terende bedrag kan in twee termijnen Bij de Waddinxveense ronde van het wielerfestijn, dat op zondag 1 juli in Nieuwkoop begint en vrijdag 6 juli in Gouda eindigt, is niet alleen de Waddinxvener Hans Langerijs met zijn ploeg AVP-Viditel-Dirk v.d. Broek-Lotto betrokken, maar ook zijn plaatsgenoten burgemeester C.M. van der Linden, die lid is van het ere- comité, en P. Versluis van de Hegge- winde 5 7, die lid is van het organi satiecomité. Aan alle zes ronden van de wieler zesdaagse, bedoeld om de renners die niet meedoen aan de Tour de France toch brood op de plank te bezorgen, komen in totaal meer dan 600 wieler- Een tijdje terug zijn de dagelijkse bestuursdelegaties van beide partijen begonnen aan wat ‘oriënterende’ be sprekingen worden genoemd. De delegaties hebben naar aanleiding van door de directies uitgebrachte rapportages de intentie uitgesproken samen te gaan. Aan de wil om te fuseren liggen een aantal overwegingen ten grondslag die in een nader rapport zullen wor den uitgewerkt. Dit stuk zal in sep tember worden besproken door de raad van commissarissen van de Goudse Waterleidingmaatschappij en door het algemeen bestuur van de ‘Rijnstreek’. De beide bestuurscolleges zullen zich hierna uitspreken over de vraag of Alexander en anderzijds de Zuidplas- polder. Bepalend bij de keuze van een aquaduct was de zeer lage ligging van de polders, de hoge waterstand van de Ringvaart en de uiterst slechte ondergrond. In de gegeven situatie is de snelweg ter plaatse op 3,50 m beneden maaiveld aangelegd, waar door het ruimtebeslag ten opzichte van een hoge kruising met de Ring vaart met ongeveer 50 procent ver minderd kon worden. Langs de A 20 zijn ter hoogte van de woonwijk Zevenkamp, de Ichtuskli- niek, het woonwagencentrum, de Westringdijk en de Albert van ‘t Hart- weg geluidwerende voorzieningen zoals wallen en schermen aange bracht. Om te voldoen aan de Wet Geluidhinder zijn of worden aanvul lende maatregelen aan de gevels van de Ichtuskliniek en incidenteel aan woningen uitgevoerd. Nadat de A 20 voor het verkeer is opengesteld kan de Schollevaertse- weg op de gemeentelijke ringweg worden aangesloten. Direct oostelijk gelegen van de Schollevaertsetocht zijn, ter weerszijden van de A 20, ver- zorgingsplaatsen annex benzinesta tions geprojecteerd. Naast een vlotte en veilige verkeersafwikkeling zijn na realisatie van rijksweg 20 voor de in dustriegebieden ‘Hooge Veenen’ en ‘Hoofdweg’ goede ontsluitingen op de A 20 tot stand gekomen. In Capelle aan den IJssel en Nieuwer kerk aan den IJssel ontbreekt een ge deelte van de A 20 tussen de ‘tijdelij ke aansluiting’ en tertiaireweg 67. De verbinding over het ontbrekende ge deelte van de A 20 wordt thans in stand gehouden door Rijksweg 216. Dit gedeelte is ongeveer 5 km lang en bestaat uit 2x2 rijstroken deels met en deels zonder vluchtstroken. BOSKOOP/WADDINXVEEN - De provinciale staten van Zuid-Holland gaan in hun vergadering van donder dag 21 en vrijdag 22 juni met een wij ziging in het reglement van het wa terschap De Gouwelanden de vaar- gelegenheid in een watergang van De Gouwelanden nabij het gemaal Th. Brans in Boskoop beperken. De situatie is dat over de vaarsloot langs de oostzijde van de Gouwekade zich onder de gemeente Boskoop ten zuiden van het gemaal Th. Brans een brug bevindt. Deze brug is van oor sprong draaibaar maar is in 1981 vastgemaakt. Tegen het vastmaken van deze brug werd door enkele kwekers bezwaar gemaakt bij het bestuur van het wa terschap De Gouwelanden. Als gevolg van het vastmaken van de brug was per schuit geen grondaanvoer meer mogelijk naar de aan het einde van de vaarsloot gelegen kwekerijpercelen. Het bestuur van het waterschap heeft daarop de onderhoudsplichti gen van de draaibrug aangeschreven de brug weer in beweegbare staat te brengen. Het waterschap De Gouwe landen is namelijk volgens zijn re glement verplicht zorg te dragen voor een onbelemmerde vaargelegenheid tér plaatse. Aan de opdracht van het water schapsbestuur is inmiddels voldaan. De onderhavige brug kan met be hulp van een (electrische) lier worden geopend, waardoor in het midden van de brug een doorvaarthoogte van circa 2 meter is verkregen. Voor deze beperking van de vaarge legenheid is een reglementswijziging noodzakelijk. De verenigde verga dering van het waterschap heeft de provincie verzocht daartoe over te gaan. liefhebbers uit, naast de beroepsren ners. Alle wedstrijden zijn gratis toe gankelijk. De organisatie is in handen van het Dagblad van Rijn en Gouwe BV in Alphen aan den Rijn. Behalve de beroepsrenners zullen tal van andere categorieën aan het ver trek verschijnen. Zo starten op de eerste dag trimmers (uit de gemeente Nieuwkoop) en amateurs waarbij tal van streekrenners. Alphen biedt start- gelegenheid aan een selectie uit de horecabedrijven en de clubrenners uit Gouda, Alphen en Woerden. kundige “monumentenwachters” in dienst moest nemen. Het abonnee bestand kan nu nog groeien tot 600 alvorens moet worden overwogen een derde team aan de monumenten wacht toe te voegen. Met een moderne service-bus, uitge rust met allerlei gereedschap en reparatie materiaal, bezoeken de mo numentenwachters ten minste één keer per jaar de monumenten voor een grondige inspectiebeurt. Tijdens zo’n inspectie kunnen zij kleine ge breken verhelpen. Jammer genoeg beschikte de stich ting tot voor kort niet over een eigen depot, een centrale plaats waar de beide service-busjes onderdak kunnen vinden, waar reserve (bouw)materiaal kan worden opgeslagen en waar de monumentenwachters kunnen ver blijven voor administratieve werk zaamheden bij bijvoorbeeld slechte weersomstandigheden. Daarin is nu voorzien. Het contact met het provinciaal bestuur van Zuid-Holland is zeer po sitief; de provincie verleent subsi die tot een bedrag van 50 procent van de personeelslasten en Jret se cretariaat van de stichting berust bij de provinciale griffie. Aan de hand van de inspectierappor ten die de monumentenwachters van elke inspectie samenstellen kan wor den vastgesteld dat de monumenten die via een abonnement onder de aandacht komen van de Monumen tenwacht, zorgvuldig worden be heerd. De preventieve zorg is uiter aard door deze regelmatig terugke rende inspectie op praktische wijze gediend.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11