GEMEENTE WADDINXVEEN Acht Waddinxveners welkom voor 60 Amerikanen W’veffls wilden bedrijf starten Tien nieuwe bedrijven Overzicht werkzaamheden mentorraad Rampen oefening in raadhuis Een boekenbon? 1 Raming BV "Droomdienst” voor jeugd in Immanuëlkerk TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN SPREEKUREN INZAMELINGEN Doelstelling MILIEUZAKEN VERGADERINGEN BO UWVER G UNNINGEN OPENBARE VEILIGHEID Overzicht j 4 1 --’I Dan is er maar één beste keus: Garage Kok en Mercedes-Benz. Met een keuze uit vele modellen voor erg veel betrouwbare kilometers. Met een minimum aan onderhoud. Een logische keus dus. Jw WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 JUNI 1984 01820-16066 010-362244 KOK CV-BOSKOOP' Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Dinsdag 26 juni 1984, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Vaststelling lessentabel cursus ’84-’85. Voorstel informatica-onderwijs cursus ’84-’85. Beleidsnota. Décharge commissie 10-jarig bestaan. Verslagen werkgroep en commissies. Gang van zaken op school Benoemingen. PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL. 01727-2110/3410 Waddinxveen, 20 juni 1984. De burgemeester voornoemd; Van der Linden. Waddinxveen, 20 juni 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Waddinxveen, 20 juni 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 14433 14433 ALTIJD WELKOM! Burgemeester C.M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. NIEUWE BESTEL WAGEN? Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer D. Verweij, Peppelhorst 41, alhier, voor oprichting woonhuis aan de Nesse 3; - aan de heer A.J. Nauta, Wingerd 23, alhier, voor vergroting woonhuis met tochtportaal aan achtergevel; - aan de heer P. van Pruissen. Brugweg 21, alhier, voor plaatsing raam in linker zijgevel en raam in voorgevel; - aan de heerC. Montanje, de Akker 15, alhier voor oprichting erf- scheiding; - aan de heer M.C. Hofman, de Akker 14, alhier, voor oprichting erfscheiding; - aan de heer J. Sonneveld, Piasweg 28c, alhier, voor gedeeltelijke vernieuwing warenhuis. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouwen Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Za ken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. Over deze jeugddienst merken de or ganisatoren op: ‘Dromen zijn bedrog, zeggen we. En we bedoelen dat onze dromen vaak mooier zijn dan de wer kelijkheid. Dat had je gedroomd, zeg gen we tegen iemand die de zaken mooier voorstelt dan ze zijn. En soms is het nodig iemand uit de droom te helpen’. ‘Dromen zijn als golven die stuk slaan op de harde rotsen van de werkelijk heid. Dan maar niet meer dromen? Wie niet meer droomt, heeft geen verwachtingen meer, geen idealen. Dromen is voor het leven net zo no dig als ademhalen’. Niet ingeschreven zijn die onderne mingen welke aan een publiekrech telijk lichaam behoren, die waarin uitsluitend landbouw of visserij door een natuurlijk persoon als enig ei genaar wordt bedreven en ten slotte die waarin uitsluitend straathandel in de vorm van venten wordt uitge oefend door de ondernemer of leden van zijn gezin. Ook uitgezonderd zijn de vrije beroepsbeoefenaren, voorzo ver niet in de vorm van een rechts persoon georganiseerd. ter van de middenstandsvereniging Waddinxveen. Hij kwam met alle 6 Waddinxveense aanvragers in contact. De leden van het Amerikaanse koor Sounds of Hope arriveren bij het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Diabetes Fonds Nederland vergunning verleend voor een collecte in de periode 25 juni t/m 1 juli 1984. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. in de Laurenskerk vindt plaats via Boekhandel Burger aan de Dorp straat. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vrij stelling te verlenen van de bepalingen van het ter plaatse geldende WADDINXVEEN - In de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Bea- trixlaan wordt zondagmorgen 24 juni om half tien een jeugddienst gehou den. Aan deze dienst, die het motto heeft ‘Dromen dromen’, doen mee The Gospeltrain uit Aarlanderveen, de voorbereidingsgroep van de Imma- nuëlkerkgemeente en ds. Th.H.G. Hulst. Van de overige 8 aanvragers is de achtergrond niet bekend. De mentorraad bestaat uit personen met een bepaalde deskundigheid en bedrijfservaring, die op verzoek van het bestuur van de Kamer van Koop handel zich bereid hebben verklaard zich in te zetten voor bovengenoem de doelstelling. De bedoeling is dat mentoren individueel raadvragende ondernemers gelegenheid bieden hun plannen en problemen met hen te be spreken tegen de achtergrond van hun eigen kennis en ervaring. De hoeveelheid tijd die de mentor hiervoor wil beschikken wordt door hemzelf bepaald evenals het tijdstip en de plaats. Indien dit gewenst wordt, kan afgesproken worden in het gebouw van de Kamer van Koop handel. Het secretariaat van de Kamer zal voor de raadvragende on dernemer een afspraak verzorgen met een bepaalde mentor afhankelijk van de problematiek. De Amerikanen, muziekstudenten tussen 15 en 24 jaar en actieve zan gers van 25 jaar en ouder, logeren bij de Waddinxveense leden van Vox Ju- bilans. Hun aankomst in Waddinx veen betekent het begin van een tour nee door Europa (West-Duitsland, Oostenrijk, Liechtenstein, Zwitser land, Frankrijk, Engeland en België). Dit gebeurt al voor de dertiende keer. Na de landing op Schiphol gingen de koorleden van Sounds of Hope direct in een bus naar Waddinxveen, waar het gezelschap bij het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen - de weke lijkse repetitieruimte van Vox Jubi- lans - werden opgewacht én toege zongen door het jeugdkoor De Zang- Beide uitvoeringen beginnen om 20.00 uur, kaarten zijn a f 7,50 voor volwassenen en f 4,— voor kinderen tot 12 jaar aan de beide kerken te koop. Voorverkoop voor het concert WADDINXVEEN/GOUDA - Ra ming Beheer BV, Waddinxveen, heeft een tweetal maanden met mutaties te maken gekregen welke inmiddels weer zijn herroepen, zo blijkt uit mededelingen uit het -handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Zo traden uit de directeuren J.A.M. Linderhof en K.G.H.A. Raming, ver plaatste de onderneming zich naar de Amerikalei 27 in Antwerpen, werd het correspondentieadres van de BV Schieweg 121b in Rotterdam en werd de directie voortaan gevoerd door Veenmaar Vastgoed BV, ‘s Gra- venhage, met als waarnemend di recteur H. Sier jr. ‘Dromen van vriendschap, dromen van liefde en geluk, dromen van vre de. Dromen kunnen je in beweging zetten om te bereiken waar je van droomt. Dromen kunnen inspireren. T have a dream’, zei Martin Luther King. En voor die droom heeft hij zijn leven gegeven. De droom van de nieuwe stad waar iedereen - blank en zwart - in vrede leeft.’ Commissie wijkwerk Waddinxveen-Zuid Donderdag 21 juni 1984, aanvang 20.30 uur e in het wijkgebouw. Belangrijke agendapunten: Voorlopige vaststelling programma seizoen 1984-1985. Vaststelling consumptieprijzen en deelnemersbijdragen. Jaarverslag 1983 wijkwerk Waddinxveen-Zuid. Vervanging vloerbedekking wijkgebouw. Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat door hen onder 104 voorschriften ter beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting, op 5 juni 1984 aan De Jong Waddinx veen B.V., Mercuriusweg 11-13, alhier, een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning is verleend voor fabricage van draadprodukten en import van kunststofprodukten voor bloemiste rij en kwekerij, gelegen aan de Mercuriusweg 11-13, alhier. De vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ie der ter inzage op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en buiten kan tooruren op afspraak, van 21 juni tot 21 juli 1984 op de afdeling Al gemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. Deze beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijnHen- Alarmering Brandweér Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Commissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw Dinsdag 26 juni 1984, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Voorbereidingsbesluit t.b.v. perceel grond nabij Mercuriusweg (aan de Ringvaart). Vaststelling ontwerp-bestemmingsplan "Brugcentrum 1982”. Vaststelling van een verklaring, dat geen geluidszone aanwezig is. Verkoop grond aan woningbouwvereniging ”Ons Begin" t.b.v. bouw cirkelflat. Commissie openbare werken en bedrijven Vrijdag 22 juni 1984, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Beschikbaarstelling krediet verbetering openbare' verlichting Bo- menwijk. Beschikbaarstelling krediet alarmerings- en verbindingsapparatuur brandweer. Beschikbaarstelling krediet verbetering Piasweg. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. WADDINXVEEN/DEN HAAG In de afgelopen winterperiode (september-mei) hebben 6 Waddinxveners contact gezocht met de mentorraad van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland, die onder het motto ‘ondernemers helpen onderne mers’ kennis en ervarinr - zonder vergoeding bescl startende ondernemers.. In de mentorraad heeft ook zitting de Waddinxvener C. de Bas, voorzit- WADDINXVEEN - Donderdag voor een week is in het gemeentehuis een rampenbestrijdingsoefening gehouden. De oefening liet zich omschrijven als een oefening Commando Rampterrein, waarbij de beleidstaf - onder leiding van de burgemeester en gesimuleerde inge zette eenheden - beleidsbeslissingen en bestrijdingssituaties ter coördinatie voorlegde aan het commando rampter rein (een aantal functionarissen belast met de operationele leiding van de rampbestrijding). bestemmingsplan en vervolgens bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Acaciastraat 36a: het vergroten van de wo ning met een achtergevelaanbouw (een zgn. tussenbouw). Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan Waddinxveen, herziening 1953. Het bouwplan ligt met ingang van 21 juni 1984 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algeme ne Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders Raadhuisplein 1 te Waddinxveen schriftelijk bezwaren worden ingediend. WADDINXVEEN Rechtstreeks uit Amerika kwam dinsdagmiddag het 60 leden tellende koor Sounds of Hope in Waddinxveen aan. Het koor, dat vandaag in Amersfoort optreedt en morgen in Rotterdam (Laurens kerk, 20.00 uur), is gast van de Her vormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans, waarmee ook de beide Nederlandse concerten worden ver zorgd. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN/GOUDA - In de maand mei verwerkte de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland tien nieuwe inschrijvin gen in het handelsregister van Wad dinxveense ondernemingen. Overi gens werden er vorige maand ook weer vijf plaatselijke bedrijven opge heven, zodat er uiteindelijk vijf bij kwamen, zo blijkt uit het maande lijkse overzicht van de ontwikkeling van de bedrijvigheid in de regio Mid den-Holland van de Goudse Kamer. Het aantal arbeidsplaatsen in het be drijfsleven in Gouda en omgeving is in mei, volgens gegevens uit het han delsregister, per saldo met ca. 50 toe genomen. Dit ondanks het faillisse ment van Eminent Electronics BV Aanvraag bouwvergunningen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Noordeinde 122a: het oprichten van een landbouwloods. Het bouwplan ligt met ingang van 21 juni 1984 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algeme ne Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen dooreen ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet vrijstelling te verlenen yan de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en vervolgens bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Heemraadweg 33: het ver groten van de woning met een zijgevelaanbouw. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan Zuidkade I. Het bouwplan ligt met ingang van 21 juni 1984 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algeme ne Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen dooreen ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Rampenbestrijdingsoefening Op 7 juni jl. is in het gemeentehuis een rampenbestrijdingsoefening gehouden. De oefening liet zich omschrijven als een oefening Com mando Rampterrein, waarbij de beleidstaf - onder leiding van de burgemeester en gesimuleerde ingezette eenheden - beleidsbeslis singen en bestrijdingssituaties ter coördinatie voorlegde aan het commando rampterrein (een aantal functionarissen belast met de operationele leiding van de rampbestrijding). Het commando ramp terrein zorgde dan weer dat de stafgroep en de ingezette eenheden op de juiste wijze werden geïnformeerd. Aan de oefening werkten mee: de vrijwillige brandweer van Wad dinxveen, de regionale Brandweer te Gouda, Rijkspolitie Waddinx veen, Rijkspolitie Leiderdorp, de Dienst Openbare Werken, de Dienst Bescherming Bevolking te Gouda, DéG.G. enG.D. te Gou da, de Ambulance dienst Midden-Holland en de E.H.B.O.-vereni ging uit Waddinxveen. g van ervaren mensen uit het bedrijfsleven nikbaar laten zijn voor anderen, met name aantrekkelijk vestigingsgebied te zijn. De meeste nieuwe inschrijvingen be troffen de gemeenteA: Gouda, Woer den, Bodegraven, Waddinxveen, Bleiswijk en Reeuwijk. in Bodegraven en Waddinxveen met tussen de 200 en 499 werknemers. In mei zijn 159 nieuwe ondernemin gen ingeschreven, waarvan er 19 van elders in Nederland afkomstig waren. Hiertegenover stond een afname van het aantal ingeschreven ondememin-' gen van 84, te weten: 52 opheffin gen, 9 faillissementen en 23 bedrij ven die naar elders vertrokken. Per saldo is het aantal ingeschreven be drijven met 75 toegenomen. Deze toename is vooral toe te schrij ven aan de sectoren groothandel, de tailhandel en dienstverlening. Van de 19 ondernemingen die van elders kwamen, waren er 16 afkomstig uit de Randstad. Vooral voor de groot handel blijkt Midden-Holland een Uit een door de Goudse Kamer gepu bliceerd overzicht van de werkzaam heden van de mentorraad in de afge lopen negen maanden blijkt dat naast de 5 a 10 (startende) ondernemers die bij de Kamer om inlichtingen ko men vragen, er dagelijks enkele tien tallen bezoekers zijn voor de afdelin gen Handelsregister, Vestigingswet en Handelsvoorlichting. Vrijwel al deze bezoekers kunnen naar bevrediging door de medewerkers van de Kamer geholpen worden. Voor enkele geval len was het noodzakelijk de hulp van leden van de mentorraad in te roe pen. In totaal hebben deze winter 18 (aan staande) ondernemers - waarvan dus 6 uit Waddinxveen - contact gehad met een mentor. Van deze 18 men sen wilden er 14 een nieuw bedrijf beginnen of waren kort daarvoor ge start, 2 wilden het bedrijf van hun werkgever voortzetten, terwijl er 2 reeds langere tijd een eigen bedrijf hadden. De resultaten waren over het alge meen positief: 8 maal werd daadwer kelijk een zaak opgestart, terwijl in 3 gevallen werd afgeraden dit te doen. Van de overige gevallen is de afloop (nog) niet bekend. De mensen die advies vroegen, waren afkomstig uit alle leeftijdsgroepen: 4 van hen wa ren in loondienst, 3 hadden een eigen bedrijf (gehad), er was 1 schoolver later bij, 1 huisvrouw en 1 gedeelte lijk arbeidsongeschikte ambtenaar. zij voordien een beroep tegen deze beschikking is ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor ge schillen van bestuur, Binnenhof 1,2513 AA DEN HAAG. v n Zanghulde voor de Amerikaanse koorleden van Sounds of Hope bij wijze van welkom. (Foto: Sjaak Noteboom). vogels. Dit werd door de Amerikanen bijzonder op prijs gesteld. Behalve zingen zullen in ons land ook een aantal toeristische attracties wor den bezocht. Zoals geschreven treden Sounds of Hope, Vox Jubilans en het jeugdkoor vandaag (woensdag 20 juni) op in de Joriskerk in Amers foort. Het orgel wordt daar bespeeld door Klaas Jan Mulder. Donderdag 21 juni brengen de koren hetzelfde programma in de Laurenskerk in Rotterdam. Het hoofdorgel wordt daar bespeeld door Willem Hendrik Zwart en zijn zoon Everhard Zwart zal de koorzang van Vox en het jeugdkoor begeleiden op het tran- septorgel. A A LH v *-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3