Boete van 62 dollar voor Evangelisatie FOTO-PUEI.Lt pastoor m ver Amerika 5?ywj mag op straat Vossenjacht bracht schoolhoofd in cel Zoon uit Brazilië bij gouden huwelijksfeest 4 Ds. W. Pieters SUCCESVOL JAAR CVB Vacature bank in Telefoon- cirkels met 20 deelnemers St. Paulusschool vierde 20-jarig bestaan H. G. Vermeij-Vonk halve eeuw getrouwd spreekt voor Bijbelstichting boumci drogisterij parfumerie groensvoorde10 brochure De nieuwe REVUE TR-Film-qeneratip Riool-hobbel Kraam Brugcentrum CV-installatie Pinksterdag Lichtbakken Tournooi Schade aan uw auto vereist I deskundige reparatie. •F0C*n Handzaam Doel bereikt Schoolvlag Samenwerking Deelnemers SES Feest op de 20 jaar oude rooms-katholieke St. Paulusschool. Deze aan de Het 50 jaar getrouwde echtpaar H. G. Vermeij (77) en G. AVermeij-Vonk van de Amalia van Solmsstraat 13. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 JUNI 19X4 behoort tot de beste en nieuwste ter wereld, maar is véél goedkoper! (Foto: Sjaak Noteboom). 3 GLASBEEK AUTOSCHADE Jacob Catslaan gevestigde lagere school werd als zelfstandige school opge richt per 1 augustus 1964 toen bleek dat door de sterke groei van Waddinx veen een nieuwe R.K. -school noodzakelijk werd. Al in 1963 was in een noodgebouw aan het Kon. Wilhelminaplein een dépendance van de St. Jo zefschool - nu wijkschool St. Jozef - gehuisvest. In augustus 1964 begon de toen zelfstandig geworden St. Paulusschool met 37 leerlingen in het noodgebouw aan het K. W.-plein. In augustus 1965 was het aantal leerlingen gestegen tot 84 en werd de school verdeeld over het ge bouw aan het K. W. -plein en een noodgebouw aan de Bilderdijklaan. In augustus 1966 werd met 146 leerlingen een 6-klassig noodgebouw aan de Mauritslaan betrokken, waarna tenslotte op 15 april 1968202 leerlingen hun intrek konden nemen in het huidige gebouw aan de Jacob Catslaan (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De drie da gen geduurd hebbende festi viteiten rond het twintigjarig bestaan van de rooms-katnolie- ke St. Paulusschool, die met de kleuterschool Prinses Beatrix de nieuwe basisschool gaat vor men, zijn donderdag, vrijdag en zaterdag een waar feest gewor den voor leerlingen, leerkrach ten en ouders. Tussen de eucha ristieviering van donderdagmor gen in de Ontmoetingskerk en de fancy-fair met rommelmarkt en reünie op zaterdagmiddag was er sprake van een reeks van evenementen, die zich allemaal in een grote belangstelling kon den verheugen. die INTERNATIONAL. Het grootste fotohuls ter wereld. f «TTX dinxveen is vrijstelling verleend ten behoeve van het geopend hebben van winkels en toonzalen op tweede Pink sterdag 1984. - In de afdeling Andere genomen besluiten zijn: Aan de Lions Club Waddinxveen is vergunning verleend tot plaatsing van een kraam voor de verkoop van fris dranken e.d. langs de route van een op 11 juni 1984 gehouden fietstocht. Aan de Winkeliersvereniging "Brug- centrum” is medewerking verleend ten behoeve van de 15 en 16 juni 1984 gehouden braderie. Aan de directie van de Dienst van Openbare Werken en Bedrijven is machtiging verstrekt tot het opdragen van uitvoerende werkzaamheden aan Heiiker Centrale Verwarming B.V. te Woerden terzake van het verande ren en aanpassen van de c.v.-installa tie in sporthal ”De Sniep”. Aan de Stichting Meubelstad Wad- Aan Van der Ham Assurantiën B.V. te Waddinxveen is vergunning ver leend voor het aanbrengen van een tweetal lichtreclames aan het pand Kerkweg-Oost 15 ld. Aan de Tennisvereniging ”Be Fair” te Waddinxveen zal vergunning wor den verleend voor het houden van een 24 uurstournooi in augustus/sep- tember 1984. De beslissende voordelen van Top Resolution: Meer gelukte opnamen door grotere belich- tingsspeelruimte Grotere scherpte door fijnere korrel Briljantere kleuren door betere weergave vieren hun huwelijksfeest met hun 10 kinderen en 22 kleinkinderen. Hun zoon in Australië kan daarbij niet aanwezig zijn, maar wel hun daar wonende schoondochter. Zij is met haar dochter al enige tijd in Neder land. Aan de directie van de Dienst Open bare Werken en Bedrijven is machti ging verstrekt tot het opdragen van uitvoerende werkzaamheden aan Heiiker Centrale Verwarming B.V. te Woerden terzake van het vervan gen van de lucht-heaters in de tennis hal. slechts Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Nu sensationele Introduktleprijzen, b.v. revue TR100 kleinb. of pocket 24 opn. van 7.95 introduktleprijs Pastoor Olsthoom: “We vlogen met de KLM non-stop naar Los Ange les; dat is een vlucht van 11 uren in één ruk, een hele zit, en een hele voorraad kerosine, maar de KLM had een voortreffelijke service van eten en drinken, en ook een goed servies. Vanuit Nederland hadden we in I..A. een kampeerauto gehuurd, en alles klopte als een bus. Met dit rij dend hotelletje toerden we over de brede, eindeloze wegen van het loei- hete Califomië - men mag nergens harder dan 90 km - en later door Arizona. In een chauffeurscafé vertelde een mevrouw ons, dat het daar de laats te drie maanden niet meer had ge regend! En alles stond dan ook weerbarstig te zinderen in de gro te hitte. Maar wij, zonder aircon ditioning, hadden daar toch geen Wanneer de deelnemers dit graag wil len, wordt ook de volgorde wel eens veranderd. Er is in de cirkels een band ontstaan zowel tussen de deel nemers onderling als met de begeleid sters. Wat de deelnemers betreft, de ze bestaat grotendeels nog uit de ou de kern, die zich van het begin af aan heeft aangesloten. ‘Het blijkt vrij moeilijk voor mensen te zijn, om de stap te nemen om in de Telefooncirkel te treden. Waarom deze drempelvrees bestaat, kunnen wij niet achterhalen. Het blijkt niet alleen in Waddinxveen zo te zijn, maar dit verschijnsel doet zich vrij veel voor, ook in andere plaatsen. Alleen wanneer het werk vanuit een buurt- of dienstencentrum gedaan wordt is men eerder geneigd zich aan te sluiten’. Desalniettemin wordt binnenkort de 500-ste Telefooncirkel in Nederland gestart! Het is dan ook een goed alarm- èn contactsysteem, waarbij men niet zelf de impuls hoeft te ge ven, waartoe men onverhoopt niet meer in staat zou zijn. Het enige gebrek, dat er aan kleeft is het feit, dat men niet meer dan 1 x per 24 uur gecontroleerd kan worden. Het grote voordeel is, dat het contact blijft be staan - elke dag weer -, ook wanneer het alarm is opgeheven. De Telefooncirkels in Waddinxveen houden verder voor het onderlinge contact niet alleen koffieochtenden, maar eerder deze maand was er ook een uitgaansdag naar Brandwijk (schikken van droogbloemen in oude boerderij), Groot-Ammers (ooievaars dorp) en Schoonhoven. WADDINXVEEN Woensdagavond 4 juli om half acht spreekt in het kerkgebouw van de Remonstrantse Gereformeerde Gemeente aan de Zuidkade ds. W. Pieters uit Genemui- den voor de afdeling Waddinxveen van de Gereformeerde Bijbel Stich ting. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft aan de Volle Evangelie Gemeente ”Sion” te Waddinxveen vergunning verleend voor straatevangelisatie op de vrijdagmiddagen in de maand au gustus 1984 aan het Koningin Wilhel- minaplein. Dit blijkt uit het aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gestuurde overzicht van een aantal besluiten en medede lingen, voorzover niet reeds in open bare vergaderingen aan de orde ge steld of gepubliceerd of nog te publi ceren in de gemeentelijke rubriek, uit de vergaderingen van het college van Burgemeester en Wethouders van 5 en 12 juni 1984. waddinxveen Dat de in 1961 tot priester gewijde Antonio Vermeij uit het Braziliaanse Palmeiras de Goias zich deze week bij zijn ouders kan voegen wordt door iedereen heel erg fijn gevonden. Zijn leven staat in het verre Latijns- Amerika geheel in dienst van de arme bevolking. In 1982 was de aan de Orde van Passionisten in Haastrecht verbonden oud-Waddinxvener ook al in Nederland, dus dat wordt voor velen weer een hernieuwd weerzien. De heer Vermeij, drager van de zil veren ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, heeft 43 jaar gewerkt als carrosseriebouwer bij Verheul. Voor zijn werkzaamheden daar, maar ook voor zijn inspannin gen voor de plaatselijke TBC-vereni- ging en de metaalbewerkersbond St. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Vacaturebank Vrijwilligerswerk Wad dinxveen is één van de activiteiten van en voor haanlozen, die worden genoemd in de brochure “Inventa risatie van initiatieven van en voor haanlozen in Zuid-Holland”, on langs uitgegeven door Vrijbaan. Van 145 gemeenten in Zuid-Holland is nu na te gaan, waar en wat voor projekten, adviesburo’s, vakatureban- ken en aktiviteiten er zijn. Gemakke lijk voor wie zelf iets wil starten, maar ook voor al degenen die op een of andere wijze met mensen zonder baan te maken heeft. Deze tweede brochure van de Federa tieve Vereniging Vrijbaan gaat verge zeld van een flap, waarop met één blik te zien is wat er in iedere ge meente aan initiatieven is. In de flap staat het paginanummer vermeld, waar in de brochure meer informa tie staat over het initiatief. Daarvan staan steeds volledig adres (met post code) en telefoonnummer aangege ven. Ook staan eventuele begelei dende buro’s vermeld voor degenen die meer algemene informatie zoeken. De brochure is echter juist voor haan lozen zelf een handzame vraagbaak. Zij kunnen zien wat er in hun ge meente bestaat, en als er een idee is waar soortgelijke ideeën al vorm heb ben gekregen. Op deze wijze kan voorkomen worden dat mensen op nieuw ‘het wiel gaan uitvinden’. De initiatieven en projekten zijn in de brochure als volgt ondervexdeeld: BelangenbehartigingsprojektenSoci- aal-kulturele aktiviteiten; Vrijwilli- gerscentrales en -vakaturebanken; Ar- beidsleerplaatsen en werkervarings- projekten; Werkprojekten en be geleidende buro’s; Eksperimentele Arbeidsprojekten voor Jeugdigen (EAJ); Adviesburo’s en bedrijfsverza melgebouwen. Deze brochure nr. 2 is verkrijgbaar door f. 5,— over te maken per exem plaar op giro 1879724 van Vrijbaan in Den Haag, onder vermelding “In ventarisatie van initiatieven van en voor haanlozen in Zuid-Holland”. WADDINXVEEN Pastoor P.M. Olsthoom van de rooms-katholieke St. Victorparochie is gezond en wel teruggekeerd van een reis naar Ame rika, die hem in 1981 bij zijn 25- jarig priesterjubileum was aangebo den. Met een bevriende pastoor uit Schiedam trok hij een paar weken lang in een kampeerauto 2800 ki lometer door een deel van de Nieu we Wereld (Califomië, Arizona en Utah). “A dream come true” (“Een droom wordt werkelijkheid”) schrijft hij boven een kort verslag van zijn trip in “Victorientje van Waddinxveen”, het gestencilde kerkblaadje van de Waddinxveense rooms-katholieken. Daarin verhaalt hij op lezenswaar- dige wijze van zijn belevenissen en vertelt hij een boete van 62 dollar (180 gulden) te hebben gekregen toen met de kampeerauto bij “right turn only” linksaf werd geslagen. “Halleluia! God bless you. Thank you so very much”, aldus pastoor Olsthoom aan het slot van zijn ge schreven reisimpressie. “Dit is nu al lemaal mogelijk vanwege dat cadeau van de parochie”, zegt nog maar eens de dankbare geestelijke leider van de plaatselijke rooms-katholie ken, die zich tijdens de Ameri kaanse tocht toch uitstekend ver vangen wist door kapelaan B. Ban ning. Eloy, kreeg hij een koninklijk schou derklopje. Met zijn vrouw genieten zij beiden van een goede oude dag in hun huis aan de Amalia van Solms straat, het achtste huis in Waddinx veen waar zij nu alweer 21 jaar wo nen. REVUE TR 100 - »de scherpe» (21 DIN/100 ASA) REVUE TR 200 - »de universele» (24 DIN/200 ASA). REVUE TR 400 - »de snelle» (27 DIN/400 ASA) kleurplaat voor de kleineren de mor gen besloot, ’s Middags waren er op het Wingerd-veld kinderspelen terwijl voor ’s avonds een bonte avond, ge heel samengesteld en uitgevoerd door de leerlingen zelf, op het programma stond. In een propvolle aula werd voor een welwillend en dankbaar publiek door een tachtigtal leerlingen een totaal aantal van 17 acts opgevoerd be staande uit een allerlei van muziek- groepjes, goochelnummers, sketchjes, play-back groepjes en solisten, met verve aaneengepraat door een van de ouders. Sommige dolkomische, soms zelfs ongewilde situaties, deden het gebouw op zijn fundamenten trillen, waarbij het programma door het gro te aanbod ruim één uur uitliep. Zaterdag waren school en schoolplein omgetoverd tot een feestterrein met daarop een fancy-fair met vele attrac ties, een verkooplokaal voor kunst- nijverheidsprodukten en voor de lief hebberd een rommelmarkt. Leerlin gen, oud-leerlingen, oud-leerkrach- ten, ouders, opvallend veel groot ouders en andere belangstellenden hebben een kostelijke dag beleefd die, ondanks alle sombere voor spellingen van de weerkundigen, werd begunstigd door mooi weer. Dankzij de hulp van diverse instan ties en de geweldige medewerking van de Waddinxveense middenstand en van andere bedrijven met materi aal en prijzen kon de gewenste op zet worden verwezenlijkt en het rad van avontuur tot ongeveer 5 uur in de middag blijven draaien. Dat de opbrengst van alle aktiviteiten - het nettobedrag moet nog even worden afgewacht - niet alleen alle kosten dekt, maar dat bovendien het beoog de doel (völdoende middelen voor de aanschaf van een video-recorder) is bereikt is een prachtige bijkomstig heid. Bijzondere aandacht trok vrijdagmor gen de grote vossenjacht door Wad dinxveen. Als vossen fungeerden alle leerkrachten in de meest uiteenlo pende vermommingen. Zo was het hoofd L.WJ. Lazaroms van de St. Paulusschool ingekwartierd in een cel op het politiebureau waar de leer lingen hem, de kleineren met een beetje angst, de grotere onder grote hilariteit, moesten opzoeken. De wachtcommandant was wel zo goed om de bezoekers te berichten dat de politie een goede vangst had gedaan. Ook het stationsloket was door een van de leerkrachten bemand terwijl een derde de in opbouw zijnde markt liep aan te vegen. Inmiddels was op de school een pannekoekenmaaltijd aangericht. In totaal waren alleen al bij deze morgen 70 ouders in touw geweest. De middag werd doorge bracht met het clownsduo Topi en Lopi, dat vooral bij de kleineren in de smaak viel. Donderdag werd gestart met een door de leerlingen mede verzorgde eucharistieviering in de Ontmoetings kerk, waarbij ook veel ouders aanwe zig Waren. Na de stijlvolle en waar dige opening werd op het school plein door het hijsen van de nieuwe schoolvlag, het zingen van het school lied en het oplaten van een groot aantal ballonnen, die vrolijk naar on bekende verten opstegen in een stra lend blauwe lucht, het gebeuren rondom de school begonnen. Vervolgens deden alle leerlingen van klein tot groot mee aan volksdansen waarna een klassewedstrijd voor de groteren en het kleuren van een WADDINXVEEN In de vorige week woensdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering heeft ir. T. Drost (PCW) aandacht gevraagd voor de riool-hobbel in het wegdek van de Chopinlaan bij de kruising met de Kerkweg-West. Wethouder P.F.J. van Schie (CDA) zei hiervan in de rondvraag te hebben kennis genomen. Het gemeenteraads lid noemde de situatie ter plekke ge vaarlijk. WADDINXVEEN - Het 50Jarig hu welijksfeest van de heer H.G. Vermeij (77) en mevrouw G.A. Vermeij-Vonk (73) wordt komende vrijdag wel iswaar een paar maanden later dan de oorspronkelijke trouwdatum - 18 april 1934 - gevierd, maar daar is ook alle reden voor. WADDINXVEEN/UTRECHT - De Stichting Spaarbank Centrale Volks bank (CVB), die aan de Overtoom een door de heer M.N. Vink geleid bijkantoor heeft, meldt een sterke stijging van het netto resultaat. ‘De CVB heeft in sterke mate kunnen profiteren van de rentedaling, die heeft geresulteerd in een sterk toege nomen rentemarge tussen toever trouwde en uitgezette middelen’, stelt drs. P.H. van der Sommen, al gemeen directeur van de bank, in zijn commentaar op het zojuist versche nen jaarverslag 1983. In feite is deze sterke toename van de rentemarge, tot 4,5 procent, het ge volg van de sterke daling van de ren te in 1982 en 1983. Lang uitgezette middelen leverden in 1983 nog de voorheen zeer hoge rente op en de kort opgenomen middelen, vroegen, marktconform, een veel lagere rente vergoeding. Met name deze markt ontwikkeling leidde tot een groei van het netto-resultaat van f 11 mil joen in 1982 tot f 33 miljoen dit jaar. De CVB is een financiële instelling met een sociale signatuur. Van ouds her heeft de bank belangrijke bin dingen met de vakbeweging. Zij be schikt over een landelijk netwerk van vestigingspunten (1983: 619), waar van een groot aantal beheerd wordt door part-timers. De bank heeft met name vestigingen in middelgrote en kleine woonplaatsen en op het plat teland. Een formule van vertrouwe lijkheid en persoonlijke binding in besloten huiselijke sfeer staat daar bij centraal. De bank meldt verder dat zij goede hoop heeft op een positieve afron ding van de samenwerkingsbespre- kingen tussen de Algemene Spaar bank voor Nederland, te ‘s-Graven- hage, de Hollandse Koopmansbank te Amsterdam en de CVB. ‘Wanneer deze samenwerking tot stand komt, hetgeen ik van ganser harte hoop, zal een bank-combinatie ontstaan van circa 1.000 medewerkers, inclusief part-time beheerders. De huidige concentratie-tendens in spaarbank- land doet ons allen beseffen dat deze combinatie, eventueel aangevuld met anderen, een heel sterke zal kunnen worden’, besloot de heer Van der Sommen zijn toelichtend commen taar. hinder van, want de warmte daar is heel anders, en bovendien stak mijn 'i slaapplaats boven de cabine uit, zo- dat de zon niet op de zitplaatsen i' kon komen. We bezochten de Grand Canyon, 'i Dat is een onbeschoft grote scheur p in de aarde, bovenaan 16 km breed, i' en 1600 meter diep, en daar bene- den slijpt zich erdoorheen de Colo- 'i rado-rivier. De zijwanden van die J scheur vormen een soort kalender van aardlagen: geschiedenis van mil- joenen en miljoenen jaren in beeld. Het is werkelijk een imposant stuk p natuur. We hebben er drie dagen langs de rand gelopen; naar gelang i’ de hoek van de zonnestand is het telkens anders en telkens weer in- p drukwekkend. (We hadden veel te zwakke zonnebrandolie gebruikt; I, au voor onze ongetrainde armen). Daarna stuurden we naar de Bryce p Canyon, in de staat Utah. De Bryce is een verzameling van de meest i, grillige en fantastische rotspieken j en pinakels, uitgeslepen door de p lange krachten van de erosie. Het P oog krijgt nooit genoeg van kijken, maar hier kon je zonder al te veel moeite ertussen gaan wandelen en p die dingen aanraken, spectaculair P van vorm en kleur: rode formaties, okergele lagen, vermiljoen, en grijs. Maar het geheel lag wel op 8000 p voet hoogte, dus werd het 's nachts p behoorlijk koud in de camper. Ons derde aandachtsveld was het Zion National Park, ook in Utah, lood- p rechte rotsen, overhangend soms tot enorme alkoven, zoals we in i( Europa nog nergens gezien hadden, b In feite hadden we het zo onbe- p zorgd goed naar ons zin, dat we een J keer compleet kwijt waren, welke dag van de week het was. Ons doel h was: de wonderen van de natuur p gaan zien, en dat is er helemaal uit- gekomen. We hebben een cirkel gereden van zo’n 2800 km, veel ge- zien, veel genoten, alleen maar p vriendelijke en behulpzame Ameri- p kanen ontmoet, alles zat mee (nou ja, de koelkast wou niet koelen als k we niet precies waterpas stonden, p en de 62 boete, toen we bij ‘right turn only’ linksaf gingen), maar i geen ongelukken, geen pech, en al die magnifieke dingen met eigen p ogen gezien!” i' Ten eerste is de bruidegom acht maanden lang herstellende geweest van een verkeersongeval dat hem in oktober vorig jaar overkwam en ten tweede komt deze week hun in Bra zilië werkzame zoon, pastoor A. Vermeij (48), voor een verlof van twee maanden naar Waddinxveen. Het aan de Amalia van Solmsstraat 13 wonende gouden echtpaar is vrij dagmiddag om half drie het middel punt in een in de St. Vjctorkerk aan de Zuidkade te houden eucha ristieviering. Daarna is er van 18.00 tot 19.30 uur een receptie in de feestzaal van café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. De in Oudewater geboren bruide gom en in Haastrecht geboren bruid WADDINXVEEN/GOUDA juni-nieuwsbrief van de Gouda en omstreken van het Neder landse Rode Kruis, die een recente Waddinxveense straatcollecteop- brengst meldt van f 900,--, wordt de vraag opgeworpen of de Telefoon cirkels in Waddinxveen geen te groot aantal begeleidsters (7) heeft in ver houding tot het aantal deelnemers (20). ‘Misschien is het mede dank zij dit gegeven, dat de Waddinxveense Tele fooncirkels voldoen’, stelt echter me vrouw A. Ravensbergen-Demmenie in de Rode Kruis-nieuwsbrief, waarin zij vertelt dat het nu alweer vijf jaar geleden is dat deze cirkels in dit Gou- wedorp van start gingen. Volgens haar draait het systeem nog steeds zoals het werd opgezet en blijkt dit dus goed te functioneren. ‘Door de uitgebreide Waddinxveense begeleiding worden het werk en de kosten nogal gespreid. De deelnemers vinden het ook leuk om eens iemand anders aan de telefoon te krijgen, hoewel het in het begin wat ingewik keld lijkt om met meerdere begelei ding te bellen, lukt dit op de duur toch goed,’ aldus mevrouw Ravens- bergen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13