GEMEENTE WADDINXVEEN D. Verboom-de Wit Halve eeuw samen ’Wij kennen maar een klacht over vochtig huis SSW reageert op spandoeken-protestactie: 5 Aanvaardbaar Wisselbeker Onder Ons Ons Begin bouwt eerste Spoedig gesprek met huurders PSP over acties in Waddinxveen Streekcommissie over inspraak nieuw streekplan zwemwater in ’t Weegje Herindeling omvat dertig gemeenten SSW stuurt huurders een brief ’’cirkelflat” Bijna 50 jaar woonachtig in hetzelfde huis in Zuidplas F TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN SPREEKUREN VERKEER EN VERVOER SPORTEN RECREA TIE Woongedrag VERGADERINGEN Bouwfysicus - NISSAN Audi" KOK C.V.-BOSKOOP'' 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL. 01727-2110/3410 Maak dan meteen een afspraak met Garage Kok. Want Garage Kok levert niet alleen alle merken personen auto’s, zoals o.a. Opel, Ford, Nissan (Datsun), Audi en Volkswagen, maar zorgt ook voor perfect onderhoud. Voor vele jaren veilig rijplezier met uw nieuwe auto. En over de inruil van uw oude auto worden we het wel eens! f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 JUNI 1984 01820-16066 010-362244 28 juni tot 14 juli 10 gezinsétagi en OPEL DATSUN FORD AUDI l. J VOLKSWAGEN NIEUWE AUTO? duidelijk dat het vindt dat er in het leven de handen uit de mouwen gestoken moeten worden. Beiden hebben dat gedaan en genieten nu van een goed be staan in hun woning aan de Wilhelmina- kade in Waddinxveen, dicht bij het mo torcrossterrein van de Goudse Motor club Holland, een sportieve hobby van de heer Verboom. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Asfalteringswerken Gemeentelijke tennishal Waddinxveen Tennissen voor maar 146,-*) per persoon gedurende het gehele Het bestuur van de woningcorporatie betreurt het dat door de spandoeken actie op zijn minst aan de buitenwe reld een onjuist beeld is gegeven van de werkelijke situatie, gelet op die ene concrete klacht, waarvan men overigens ook wil dat deze gauw tot het verleden zal behoren. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag 3 juli 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Nota werkgelegenheidsbeleid. Verordeningen commissie sociaal-cultureel werk. Oprichting stichting werknemerspool sociaal-cultureel werk. Bezoldigingsverordening 1981. Geluidshinderverordening recreatie inrichtingen (derde wijziging Algemene Politieverordening). aan Christelijke Woningbouwvereniging ”Ons Be- - Een gedeelte van de gemeente Leidschendam - de kern Stompwijk - wordt samengevoegd met de gemeen te Zoeterwoude. - Het voorstel van Gedeputeerde Staten bevat voorts enkele grenscor recties. Donderdag voor een week speelde On der Ons (winnaar groep A) tegen De Unie (winnaar groep B) de finalewed strijd, die werd gewonnen door Onder Ons met 6-2. Voor de biljartwedstrijd bestond een aardige publieke belang stelling. Een trotse biljartvereniging Onder Ons nam voor een jaar de wissel beker mee naar huis. De SSW zegt op dit moment vrijwel dagelijks bezig te zijn om de bewo ners die protesteren, maar ook de be woners die juist hebben laten weten dat er met hun woningen niets aan de hand is, tegemoet te komen, al zijn daarvoor natuurlijk wel gemotiveerde klachten voor nodig. Burgemeester C.M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. WADDINXVEEN De streekcom missie Gouda en omstreken, waarin streekbewoners kunnen meepraten over de ruimtelijke ontwikkeling in dit gebied, vergadert donderdagavond 28 juni om acht uur in café-restau- rant Rijnzicht in Woerden over het inspraakplan voor het nieuwe streek plan Zuid-Holland Oost. Een belangrijk onderwerp uit het nieuwe streekplan is de problematiek van kleine kernen (dorpen) in Zuid- Holland. Op het ogenblik voert de provincie een onderzoek uit naar de positie van de kleine kernen. De streekcommissie wil in ieder geval garanties, dat de streekbevolking in spraak heeft in die kleine kernen pro blematiek en de mogelijke oplossin gen. Zij zal beoordelen of de inspraak op het nieuwe streekplan daar vol doende ruimte voor biedt. De in spraak start in september. Zij wordt georganiseerd en begeleid door de streekcommissie. In de periode van 28 juni tot 14 juli a.s. zullen in deze gemeente as- falteringswerkzaamheden worden verricht. Het verkeer zal hier enige hinder van ondervinden. Door het plaatsen van verkeerslichten of het aanwijzen van omlei- dingsroutes zal een en ander worden geregeld. de ventilatie door de bewoners. Een aantal zijn er de hele dag weg, een ander aantal is de hele dag thuis en bekend is nu eenmaal dat te weinig ventilatie en gebrek aan frisse lucht voor problemen zorgt. Zo ook hier. Het is de Stichting Samenwerkende Woningbouwcorporaties ook wel duidelijk dat het wonen in geïsoleer de huizen nadrukkelijk om een aan gepast woongedrag vraagt. In de voorlichting bij de toewijzing van de huizen wordt hier ook steeds op gehamerd. Het gebeurt ondanks dat nog te vaak dat de mechanische ven- - De gemeenten Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Nieuwerkerk aan den Ussel, Nieuw koop, Waddinxveen, Woerden en Zoetermeer blijven zelfstandig. - Er worden zes nieuwe gemeenten gevormd door samenvoeging van: 1. Alkemade, Leimuiden, Rijnsater- woude en Woubrugge; 2. Ter Aar, Nieuwveen en Zevenho ven; 3. Benthuizen, Hazerswoude Koudekerk aan den Rijn; 4. Moerkapelle en Zevenhuizen; 5. Begschenhoek, Berkel en Roden rijs en Bleiswijk; 6. Reeuwijk en Driebruggen (met uitzondering van het gedeelte ten zui den van de spoorlijn). WADDINXVEEN/DEN HAAG - ’t Weegje heeft aanvaardbaar zwemwa ter. Dat staat in een door de provin cie Zuid-Holland uitgegeven folder over zwemmen in het provinciale oppervlaktewater, ’t Weegje is één van de in 1983 bacteriologisch on derzochte recreatiewateren. Er is in Zuid-Holland meer dan 450 vierkante kilometer oppervlaktewa ter. Daaronder vallen niet alleen ri vieren, kanalen, zandwinplassen en meertjes, maar ook een stuk Noord zee, want Zuid-Holland heeft maar liefst negentig kilometer strand. De kwaliteit van dat oppervlakte water als zwemwater is niet altijd en overal even goed. De waterkwa- liteitbeheerders in de provincie, zoals waterschappen en hoogheemraad schappen, en rijkswaterstaat onder zoeken in de zomer de bacteriolo gische kwaliteit van recreatiewater. Aan de hand van deze gegevens heeft de provincie de zwemwater- kwaliteit vastgesteld van 51 recrea tiewateren. Deze kwaliteit is in kleur aangegeven op een kaart die in een folder is opgenomen. De folder, die ook nog enkele infor- matie-adressen en nuttige tips bevat voor het zwemmen in oppervlakte water, is onder meer verkrijgbaar bij gemeenten, waterschappen en VVV- kantoren en bij Bureau voorlichting van de provincie, Koningskade 1, 2596 AA Den Haag (telefoon 070- 116622). Tevens bestaat de mogelijkheid tot het beluisteren van de op deze vergadering betrekking hebbende cassettebandjes. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) DEN HAAG - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben een voor stel uitgebracht voor gemeentelijke herindeling van noord-oostelijk en midden Zuid-Holland. Bij deze her indeling zijn 30 gemeenten betrok ken. Het voorstel van Gedeputeerde Staten ziet er als volgt uit: WADDINXVEEN - Met een zaterdag middag 30 juni tussen 15.30en 17.00uur te houden receptie in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad staan de heer D. Verboom (70) en me vrouw de Wit (70) erbij stil dat het 50 jaar geleden was dat zij met elkaar trouwden. Dat was om precies te zijn 29 juni 1934. Het gouden paar, dat op 14 oktober pre cies een halve eeuw woonachtig is in hun woning aan de Wilhelminakade 97, heeft 7 kinderen, 20 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen. De in Moordrecht geboren bruidegom en in Hekendorp geboren bruid hebben het best naar hun zin aan de zuidgrens van Waddinxveen. Ze laten nog maar eens weten onder geen beding naar Gouda te willen, zoals de provincie Zuid-Holland vorig jaar voorstelde. Het echtpaar Verboom-de Wit heeft een werkzaam leven achter de rug. De vrouw in haar drukke gezin en de man in de landbouw, voor de spoorwegen en langs de wegen. Voor zijn pensionering was de heer Verboom provinciaal amb tenaar. Zo bekleedde hij de functie van voorman-kantonnier en weg-kanton- nier en had hij bemoienis met de opleg- haven voor schepen in de Gouwe. ”Met handen op de schoot verdien je geen brood” als spreuk in de keuken maakt het Waddinxveense gouden paar Vaststelling verklaring dat geen geluidszone aanwezig is. Beschikbaarstelling krediet aanschaf 33 alarm oproep-ontvangers en één portofoon. Votering krediet ad 400.000,- realisering werkzaamheden verbe tering Piasweg. Votering krediet ad 200.000,- vernieuwing openbare verlichting deel Bomenwijk. Beschikbaarstelling extra krediet serie kamermuziekconcerten. Vaststelling Verordening beheer Commissie Sociaal-Cultureel Werk en Verordening regelende de samenstelling, bevoegdheden en werkwijze van deze commissie. Oprichting Stichting Werknemerspool Sociaal-Cultureel Werk Waddinxveen. 'Verkoop grond gin". Garandering betaling rente en aflossing van door Woningbouwver eniging ”Ons Begin” aan te gane geldlening ter financiering bouw 42 één- en tweepersoonswoningen en 10 gezinsétage-woningen. Garandering rente en aflossing van door Muziekvereniging "Con cordia” te sluiten geldlening. Garandering betaling rente en aflossing van door Korfbalvereniging ’’Korbis” aan te gane geldlening. Garandering betaling rente en aflossing geldlening, aan te gaan door Prot.Chr. Stichting Bejaardentehuis ’’Souburgh” te Waddinxveen. Beschikbaarstelling krediet vervanging huisvuilauto. Voorbereidingsbesluit gebied Jan Dorrekenskade-West. Automatisering diverse gemeentelijke administraties. Vaststelling Bezoldigingsverordening gemeente Waddinxveen 1981. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Vanaf heden ligt voor een ieder gedurende veertien dagen de beslui tenlijst van de vergadering van de gemeenteraad van 24 mei 1984 ter gemeentesecretarie, afdeling Interne Zaken, ter inzage. Gedeputeerde Staten zijn met het uit brengen van hun voorstel de gemeen tewettelijke procedure begonnen voor herindeling van noord-oostelijk en midden Zuid-Holland. Zij hebben het voorstel aan de betrokken ge meenteraden voorgelegd. De ge meenten hebben tot 15 oktober a.s. de tijd om hun standpunt over het voorstel te bepalen en aan gedepu teerde Staten mee te delen. Daarnaast zullen Gedeputeerde Sta ten een onderzoek instellen naar een mogelijke samenvoeging van de ge meente Moordrecht met de in het ka der van de gemeentelijke herindeling van de Krimpenerwaard nieuw te vor men gemeente Ouderkerk (bestaan de uit de huidige gemeenten Goude- rak en Ouderkerk aan den Ussel). Het voorstel van Gedeputeerde Sta ten voor de gemeentelijke herinde ling van noord-oostelijk en midden Zuid-Holland is een volgende stap in de procedure tot herindeling van dit gebied. Eerder, midden vorig jaar, hadden Gedeputeerde Staten een voorlopig standpunt over deze herin deling uitgebracht. Na overleg met de betrokken gemeenten en de staten commissie voor Bestuurlijke Zaken hebben zij besloten dat zij hun voor lopig standpunt ten aanzien van de hoofdlijnen op één punt moeten wij zigen en dat een groot aantal eerder voorgestelde grenscorrecties niet moeten doorgaan. Dat ene punt be treft Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel. In hun voorlopig stand punt hadden Gedeputeerde Staten voorgesteld deze twee gemeenten sa men te voegen. Gemeenteraad Woensdag 4 juli 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Elfde wijziging Legesverordening 1977. Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan "Zuidkade-Wilhelmina- kade” perceel grond Mercuriusweg. Vaststelling bestemmingsplan "Brugcentrum 1982”. WADDINXVEEN - Vice-voor- zitter H.G. van den Dool en se cretaris A.L.M. Boer van de Stichting Samenwerkende Wo- ningbouwcoiporaties (SSW) hebben vorige week in het wooncomplex met 33 huizen aan de Kerkweg-Oost, welke woningen eigendom zijn van de rooms-katholieke woningbouw vereniging St. Joseph, bij alle huurders een brief bezorgd met deze inhoud: ‘Met verbazing èn teleurstelling hebben wij kennis genomen van de actie van een aantal uwer met spandoeken, ter gele genheid van de Brugcentrum- Braderie op 15 en 16 juni jl. Met verbazing: omdat wij de mening zijn toegedaan dat wij en ook het betreffende bouw bedrijf alle ons bekende klach ten hebben onderzocht en ver holpen. Er is ons nog slechts 1 klacht bekend, die wat hard nekkiger is. Daarvoor is dan ook een bouwfysicus ingescha keld. Met teleurstelling: omdat wij vinden dat klachten niet aan de gevels thuishoren. Klachten dienen gemeld te worden bij de SSW of bij het bestuur van de SSW. Met dit schrijven nemen wij dan ook uitdrukkelijk afstand van deze actie en wij spreken de hoop uit dat u in voorko mende gevallen de juiste weg naar de SSW weet.’ Commissie voor welzijnszaken Woensdag 27 juni 1984, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Verordening beheer commissie Sociaal-Cultureel Werk en Veror dening regelende samenstelling, bevoegdheden en werkwijze van deze commissie. Programma en begroting serie kamermuziekconcerten seizoen 1984-1985 en afrekening seizoen 1983-1984. Afrekening 1982 subsidie emancipatie-activiteiten N.B.P.V. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de PSP houdt woensdagavond 11 juli om half negen een openbare vergadering ten huize van Elzenhorst 58. Er zal dan onder meer gepraat worden over acties die de pacifistisch-socialisten het ko mende jaar in Waddinxveen willen gaan voeren. winterseizoen (1-10-1984 tot 1-4-1985) ’s-avonds en in het week einde. Op 1 oktober a.s. start weer het winter-tennisseizoen in de gemeen telijke tennishal. Een tennisbaan kost u slechts 20,- per uur per keer indien u voor overdag een seizoencontract afsluit. ’s-Avonds (vanaf 18.00 uur) en in het weekeinde kost dezelfde baan bij een seizoencontract u slechts 22,50 per uur per keer, ongeacht het aantal spelers per baan. Belangstellenden kunnen zich zowel schriftelijk als telefonisch wen den tot de ambtenaar sportzaken, de heer A.R. Bakker, p/a Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen, tel. 01828-14433. Bij een seizoencontract 1 -10-’84 tot 1 -4-’85) van 1 uur per week en bij een bezetting van 4 personen per baan. Er op gewezen wordt dat de in het najaar van 1983 opgeleverde huizen aan de Kerkweg-Oost zoals gebruike lijk te maken hebben gehad met veel bouwvocht. Het feit dat de woningen voldoen aan de modernste normen van warmteisolatie en zwaar geïso leerd zijn betekent dat er de nodige aandacht besteed moet worden aan WADDINXVEEN - De Waddinx veense biljartvereniging van De Unie, Royal-Inn, Sportvrienden en Onder Ons (Anne Frank-centrum) hebben elk met twee teams tijdens de Sportweek Waddinxveen een volledigege competi tie afgewerkt. WADDINXVEEN - De Stichting Samenwerkendc Woningbouw corporaties (SSW), waarbinnen op technisch- en administratief ge bied samenwerken de rooms-katholieke woningbouwvereniging St. Joseph en de christelijke woningbouwvereniging Ons Begin, gaat praten met de tegen hun woonsituatie protesterende bewo ners van de huurwoningen in het wooncomplex aan de Kerkweg- Oost, onderaan de oostelijke oprit naar de hefbrug. Het bestuur van SSW vindt dat eventuele (vocht)problemen zo snel mogelijk de wereld uit moeten en dat de rust in het 34 woningen tellende complex weer gauw moet terugkeren, omdat anders het woon genot van iedereen op die plek in het Brugcentrum onaanvaardbaar OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. De uit te voeren werkzaamheden zijn: a. het aanbrengen van slijtlagen op de Brederolaan, de Alb. Thijm- laan, het parkeerterrein Station Noord en de Kromme Esse; b. het aanbrengen van een asfalt-toplaag op de Bosboom Tous- saintsingel en de oprit van de Kerkweg-Oost naar de hefbrug; c. het onder profiel brengen d.m.v. het aanbrengen van een toplaag op de wandelpaden in het Burg. Warnaarplantsoen, nabij de R.W.Z.I. en de voetpaden nabij de Kerkweg-West; d. het uitvoeren van plaatselijke reparaties aan het wegdek van de Sniepweg, de Brugweg en het Noordeinde, alsmede de overgan- gen bij bruggen, duikers, etc. wordt aangetast. Dit lieten waarnemend-voorzitter H.G. van den Dool en secretaris A.L.M. Boer ons maandagavond we ten in een gesprek op het kantoor van de Stichting Samenwerkende Wo ningbouwcorporaties aan de Mercu riusweg. Het SSW-bestuur zei ons ver baasd en teleurgesteld te hebben ge reageerd op de spandoeken-actie van een deel van de bewoners van het wooncomplex. Tijdens het Brugfes- tijn ‘84 trokken zij de aandacht met leuzen als ‘Help!’, ‘SSW - Je zit er mee’, ‘Crisisbouw - Tocht en kou’, ‘Crisisbouw’, ‘Schimmelbajes’ en ‘SSW - Weg ermee’ aan de voorzijde, achterzijde en kopgevel. De SSW stelt dat er weliswaar hier en daar nog vochtproblemen heersen in het negen maanden oude wooncom plex, maar dat er zegge en schrijve één terechte klacht in behandeling is. Direct nadat deze bewoner, Peter Pi- ris, op 10 januari van dit jaar een aan getekende brief aan de woningbouw corporatie had gestuurd werd er de volgende dag gereageerd door de bouwer Rehorst Bouw BV te vragen, de klacht te onderzoeken. Een inge schakelde bouwfysicus constateerde aan de hand van metingen gedurende de periode 13-27 maart dat een vochtgehalte van 70-95 procent (nor maal is 60-70 procent) in de woning inderdaad buitensporig hoog is. Nog niet bekend is wat daar aan gedaan kan worden. Het 50 jaar getrouwde echtpaar D. Verboom (70) enN. G. Verboom-de Wit (70) van de Wilhelminakade 97. (Fo to: Sjaak Noteboom). tilatie - die voortdurend draait in snelle of langzame stand - ten on rechte wordt uitgeschakeld. WADDINXVEEN De volgende week woensdagavond vergaderende Waddinxveense gemeenteraad is door B. en W. gevraagd de betaling van rente en aflossing te garanderen van door de christelijke woningbouwvere niging Ons Begin te sluiten geldlenin gen voor de bouw van 42 één- en tweepersoonswoningen en 10 gezins- etage-woningen in de categorie premie-huur-non-pro fit. Deze leningen van respectievelijk 3,2 miljoen gulden en 1,2 miljoen gulden dienen ter financiering van 42 één- en tweepersoonswoningen en 10 gezins- etage-woningen die door bouw- en aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V. als ‘cirkelflat’ in het plan Zuid plas zullen worden gebouwd. Voor de bouw van deze woningen is reeds een aanvraag ingediend ter verkrijging van geldelijke steun uit ‘s Rijks kas, beschikking geldelijke steun huurwo ningen 1975. De aan te trekken financiering zal zijn in de vorm van een zgn. klimle- ning met een looptijd van waarschijn lijk 20 jaar. De voorwaarden, waar onder de geldleningen zullen worden verstrekt, zullen in een later stadium worden vastgesteld. De door de ge meente te verlenen garantie is geba seerd op de Woningwet en zal slechts worden gegeven onder de algemene voorwaarden en bepalingen zoals be doeld in de Beschikking leningen toegelaten instellingen. Het verlies dat voor de gemeente zou kunnen voortvloeien uit het garan deren van de rente en aflossing van de te sluiten geldleningen zal het rijk volledig voor zijn rekening nemen, mits daartoe een verzoek wordt ge daan. - ■Kfvx v l v’

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3