Eminent gaat verder onder Pakket met dertien Boskoopse kabel tv in het nieuws andere vlag Scholen sluiten af met toneelprodukties tarieven kost 1202 Beelden uit Waddinxveen Rehorst BV bouwt in Het Weekblad feliciteert Berekening van Consumentenbond Musical en theaterproject vallen in de smaak fl’ 9 ZOMERACTIVITEITEN IN DE BONKELAAR de duinen hotelcomplex Uitslag VBOK- kleurwedstrijd Scoutingleden wassen auto’s NRC Gemiddeld Pedagogische academie Verlies HEAO MAVO Boomteelt MTS Uitvaartverzorger Nieuwe Vaart Duurste MAVO/LTO Leon van Gelder Een moment uit het theaterproject "Tomas” van de christelijke scholenge- meenschap voor MAVO/LTO "Koningin Wilhelmina" aan de Sniepweg. (Foto: Bert Provost). Electronics BV in Bodegraven en Wai re 1 Nu opgeven voor augustus WADDINXVEEN/BODEGRAVEN - Een gedeelte van de activi teiten van de in mei dit jaar ter ziele gegane orgelfabriek Eminent iddinxveen wordt onder ande- vlag en in sterk afgeslankte vorm voortgezet. Dinsdag 14 augustus 9.15-16.30 uur: HAVO/AtheneUm Roeien en Olympische spelen. Fabriekspanden aan de Staringlaan en orgels van de failliete BV Eminent Electronics. (Foto’s: Archief). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 JULI 1984 WADDINXVEEN Een knutselochtend, een fietstocht, een be zoek aan Meyendel, het evenement roeien en Olympische Spelen en het circusgebeuren plus overnachten in De Bonkelaar zijn de vijf activiteiten die het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar in augustus gaat houden voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. WADDINXVEEN Een pakket van veel voorkomende gemeente lijke tarieven kost in Waddinxveen dit jaar f 1.202,-. Dat is in ver gelijking met vorig jaar een stijging van 3 procent. Deze gegevens zijn afkomstig van de Consumentenbond en gepubliceerd in netju- linummer van de Consumentengids. WADDINXVEEN - Met de laatste schooldag in zicht wor den op de Waddinxveense scho len bijzondere activiteiten ge houden. Zo voerden de eerste en tweede klas leerlingen van de openbare Leon van Gelder- school de musical ‘De Letter- boerderij’ op en kwam de chris telijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO Koningin Wil helmina met het tweedaagse theaterproject ‘Tomas’, waaraan 50 leerlingen en leerkrachten meewerkten. Dat kwam ook Ger Jochems, redac teur bij het NRC-Handelsblad ter ore. In een artikel over de ‘uiterst mistige’ toekomst van de twaalfhonderd Ne- Van die vijftig tarieven berekenden L. Willemstein is geslaagd voor het exa men van de pedagogische academie in Oegstgeest. bijzonder zijn toegenomen. Het me rendeel van de kosten bestaat uit sa lariskosten en die zijn in het geheel niet gestegen’, aldus de Consumen tenbond. Het tarief voor nasporingen in het gemeentearchief stijgt met 16 pro cent. Het uurtarief van de ambtenaar komt daarmee op gemiddeld f 29,--. ‘Is dat nu zo weinig ‘kostendekkend’ dat er een bijzondere reden is om het tarief flink te laten optrekken? Als we ons niet vergissen is dit jaar zelfs gekort op de ambtenarensalarissen’, vindt de Consumentenbond. Het achteraf aansluiten op de kabel is maar liefst 47 procent duurder ge worden, een heraansluiting op de kabel kost de burger dit jaar gemid deld 28 procent meer dan vorig jaar. Het heeft er dus wel wat van weg dat grote stijgingen worden doorgevoerd op tarieven waar burgers niet zo vaak mee te maken hebben. Het verlies aan inkomsten uit abon nementen moet betaald worden door de overblijvende abonnees waardoor het aantal opzeggingen nog verder zal stijgen. En onderaan de spiraal wacht het faillissement. Opheffen van het net betekent dat een gigantische in vestering in de goot verdwijnt. Of er moet getracht worden door grote in vesteringen de capaciteit van de ka bel, en daarmee het aanbod van pro gramma’s uit te breiden, de tarieven laag te houden en de verliezen voor haar rekening te nemen. Maar welke gemeenteraad durft zo’n beslissing te nemen? WADD1NXVEEN/SCHEVENIN- GEN - Staatssecretaris P.H. van Zeil van Economische Zaken heeft dinsdag middag op een duinterrein aan het nnoordeinde van de Boulevard de eer ste paal geslagen voor een hotelproject van de Coöperatieve Vereniging ”Oost- duinhaghe", dat gerealiseerd gaat wor den door het Waddinxveense bouwbe drijf Rehorst BV. Het hotelcomplex be vat naast 95 hotelkamers ook 86 suites voor particuliere eigenaars. Het ontwerp van dit budget-hotel is van het Ingeniuersburo voor Architectuur en Stedebouw Van Nierop en Van der Hoeven in Rotterdam. Het hotel wordt vlak aan het strand gebouwd en bevat niet alleen hotelkamers, koop-suites maar ook een restaurant, zalen voor vergaderingen en congressen, een sau na met hot-whirpool en een zwembad. Op de achtste verdieping komt een zwembad met panoramisch uitzicht over zee. Voor de tweede ronde slaagden leer lingen van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniep weg voor het diploma HAVO: Maris- ka van Delden, Harold Groeneveld, Sandra van Hall, Milja Hoonakker, Frans Janssen, Michael van Maaren, Gerard van Nierop, Caroline Peter sen, Ed Romijn, Yvonne Romijn, Elly de Ruiter, Hans Spekman, Han- neke van der Steen, Peter Verheul, René Verschoor, Anja de Wit, Joke van der Meer; voor het diploma Atheneum: Freek Bosch, Theo Ebens, Roelof van Eist, Erik Geerts, Dennis van der Haagen, Ed Oomes, Guus van Teeseling, Marloes Wek- king. Mejuffrouw J. Kool is geslaagd voor het HEAO-examen in Rotterdam. hoopt niettemin het komende jaar ongeveer 2.500 nieuwe orgels te ver kopen, een kwart van de totale Ne derlandse markt. Ondanks de geringe bezetting is het mogelijk nieuwe orgels te maken, omdat de verkoopmaatschappij de voorraden, onderdelen en halffabri katen van de voormalige orgelfabriek heeft overgenomen. Daarvan kunnen nog 1.500 orgels worden gemaakt. Afhankelijk van de resultaten bekijkt de maatschappij volgend jaar of het zin heeft verder te gaan met de pro- duktie van orgels, aldus Brugman. De verkoopmaatschappij maakt voorlo pig nog gebruik van de gebouwen en machines van de voormalige orgelfa briek. De initiatiefnemer en beheerder van dit hotelgebouw is de Coöperatieve Ver eniging Oostduinhaghe, de exploitatie komt in handen van "Hotel Manage ment International” (H.M.I.) in Lon den. Het gebouw, dat vooral opvalt door zijn vorm, waarin het golfeffect van de duinen is doorgevoerd, zal wordn opgetrokken uit spierwitte pre- fab-betonplaten met blauwkleurige be glazing in de vliesgevels. WADDINXVEEN Aan de Gemeen telijke Pedagogische Academie in Den Haag is als bevoegd onderwijzer geslaagd Paul Karreman. Aan de Prof. Kohnstammschool voor openbaar Mavo te Waddinxveen zijn in de 2e periode nog geslaagd: Uit Waddinxveen: Nathalie van Delden, Eelco van Geerensteyn en Marion Uilenbroek. Uit Moerkapelle: Anne- mieke Speelmans. Uit Boskoop: San der Stammers. Hierbij zijn nu alle kandidaten geslaagd. Uit Waddinxveen slaagden voor één van de diploma’s van de Christelijke Lagere Tuinbouwschool in Boskoop Else Fennema, Saskia Bos, Martin Hofman, Wally de Jong, Arnold Moons, Caspar Roefs, Cora Weissen bach, Cees Zoetekouw, Marco van Vliet, Talitha Vijlbrief, André Smith, Nico van Splunter. Aan de MTS in Den Haag slaagde Leo V oorhout. Voor het diploma uitvaartverzorger van de Stichting Vakexamens Uit vaartverzorger slaagde in Utrecht de heer M. Boersma. De cursus is een onderdeel van de stichting NUVU en is landelijk erkend. De geslaagde is de schoonzoon van de Waddinxveense uitvaartverzorger C.H. de Vries. Een citaat uit het artikel in NRC: ‘Het in acht jaar opgelopen verlies van bijna een miljoen gulden in Bos koop is voornamelijk veroorzaakt door het uiterst minimale aanslui- tingspercentage van 45 procent. Toch levert de kabel in Boskoop meer dan met de antenne ontvangen kan wor den. HJJ. Starren is administrateur van het gemeentelijk energiebedrijf, uitvoerend orgaan van de stichting die het plaatselijk kabelnet exploi teert. ‘Wij hebben in onze gemeente nogal wat gelovige mensen die op grond van hun levensovertuiging geen televisie kijken. Veel inwoners heb ben kwekerijen en die hebben ook wel wat anders te doen dan t.v. te kij ken. En anderen hebben geen behoef te aan buitenlandse zenders en kijken alleen naar Nederland 1 en 2 die zij met de eigen antenne prima kunnen ontvangen’, aldus de administrateur. De fundering zal komen te rusten op in de grond gevormde palen. Om te ko men tot een kortere bouwtijd is gekozen voor een prefab-constructie op de bega ne grond en het toepassen van het giet- bouwsysteem op de verdiepingen. De gevels van de hotelkamers zullen be staan uit hardhouten puien evenals de- vliesgevels en de puien van de algemene ruimten. De ronde elementen zijn op gebouwd uit aluminium elementen, waarin blauwkleurig glas wordt opgeno men. Extra aandacht is besteed aan de detaillering in verband met tocht, regen en vooral het aantasten van de materi alen door zeewater en zand. derlandse kabelnetten, stelde hij Bos koop als één der voorbeelden. Want Boskoop is lang niet de enige plaats waar er sprake is van een neerwaartse spiraal. WADDINXVEEN - De Waddinx veense werkgroep Laat Leven van de Vereniging tot Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK) heeft be kend gemaakt wie in de prijzen zijn gevallen met de tijdens het Brugfes- tijn ‘84 gehouden kleurwedstrijd. Het was moeilijk de mooiste uit te zoe ken, maar het is de jury gelukt om de prijzen zo eerlijk mogelijk over de drie leeftijdsgroepen te verdelen. De uitslagen: Jongste groep: le prijs Nicole Cabooter, 2e prijs Arjan v.d. Meeberg. Middelste groep: le prijs Esther Hoogendoom, 2e prijs Arij Molendijk. Omdat in de oudste groep minder inzendingen waren, is voor deze groep één prijs beschikbaar gesteld. Winnares hiervan is Petra Dijkhuizen. Alle prijswinnaars hebben hun prijsje inmiddels ontvangen. Dit zijn volgens de Consumenten bond 13 van de 50 tarieven die in to taal 167 grotere gemeenten werden opgevraagd. Volgens de bond - die Waddinxveen omschrijft als de duur ste gemeente uit de groep met 20.000 tot 25.000 inwoners - zijn ge meenten niet helemaal vrij in het vaststellen van hun tarieven. Van Rijkswege houden de ministeries van Binnenlandse en van Economische Zaken toezicht op de tarieven. Leges vallen onder het eerstgenoemde ministerie, elektriciteitstarieven onder het laatste. Het is echter niet altijd duidelijk welk tarief onder welk ministerie valt. Tot dit jaar kenden beide ministeries een betrekkelijk simpel systeem. Een tariefstijging tot een bepaalde hoogte (vorig jaar 4 procent) was zonder meer toegestaan. Voor een grotere stijging was aparte ontheffing nodig. Een gemeente kent algauw honder den tarieven, maar die zijn voor con sumenten lang niet allemaal van be lang. Als je de tarieven neemt die dat wel zijn, die bovendien in vrijwel alle gemeenten gevraagd worden en ook gemeentelijk worden vastgesteld, hou je ongeveer 50 tarieven over. Daarvan vroeg de Consumentenbond bij de 167 gemeenten met meer dan 20.000 inwoners de ‘prijzen’ van 1984 op. ze de gemiddelde stijging over alle ge meenten. Acht tarieven stijgen dit jaar gemiddeld met minstens 8 pro cent. De grafrechten laten gemid deld een sterke stijging zien van 10 procent. De begraafkosten op zater dag stijgen met 9 procent. Volgens de richtlijn moet er dus bij de tarieven voor begraven in veel gemeenten sprake zijn van ‘extreme situaties’ en moeten er veel ontheffingen zijn ge geven. Hetzelfde geldt voor afgifte van pas poort (8 procent), toeristenkaart (8 procent) en oefenvergunning voor een motor (10 procent). ‘We kunnen ons nauwelijks voorstellen dat de kosten voor deze diensten nu echt Onder de naam ‘Verkoopmaatschap pij Eminent Orgels BV’ gaan zo’n twintig mensen zich bezighouden met de verkoop, service en onderde lenvoorziening van Eminent-orgels. Dit heeft een der directeuren van de nieuwe vennootschap, C. Brugman, meegedeeld. Bij het faillissement van de orgelfa briek raakten 260 mensen hun baan kwijt. Forse offers van het personeel en zo’n twintig miljoen gulden over heidssteun konden niet voorkomen dat het toen al danig ingekrompen bedrijf de poorten moest sluiten. Di recteur Brugman erkent dat de markt voor elektronische orgels de afgelo pen jaren sterk is verslechterd. Hij verschillen echter wel van elkaar. De fietstocht voor de 6-8 jarigen is kor ter, terwijl ook de fietstocht voor de 9-12 jarigen meer een puzzeltocht is. Voor de 6-8 jarigen worden er op de plaats van bestemming opdrachten gegeven. Bij elk groepje kinderen dat van De Bonkelaar vertrekt gaat er ook één begeleider mee. ‘s Middags komen de beide groepen weer bij elkaar en gaan ze uitgebreid pick nicken. Voor het eten en drinken wordt gezorgd. De kosten bedragen f2,50. Donderdag 9 augustus 8.15-18.00 uur: Meyendel. ‘s Morgens om 8.30 uur vertrekt er van De Bonkelaar een bus naar Meyendel. Daar houdt men in de duinen een Indianen-spel en een speurtocht. Deze speurtocht eindigt tenslotte op het strand. Rond een uur of 6 komt men dan weer terug in De Bonkelaar. De kosten bedragen f 7,50. Om 9.15 uur verzamelen in De Bon kelaar. Om 9.30 uur op de fiets naar de Rottemeren bij Zevenhuizen. Daar aangekomen liggen er een flink aantal roeiboten klaar. Bij elke roeiboot gaat er ook een begeleider mee. ‘s Middags worden er de Olympische spelen gehouden. Bij slecht weer komt deze dag te vervallen. Voor tus sen de middag moet men zelf voor een lunchpakket zorgen. De kosten bedragen f 2 Dinsdag 21 augustus t/m woensdag 22 augustus 10.30 uur: Circus en overnachten in De Bonkelaar. Om 10.00 uur verzamelen in De Bon kelaar en gaat het circus beginnen. Om in de stemmin te komen wordt eerst een 5-kamp met circusspelen ge houden. Na ‘s avonds in De Bonke laar gegeten te hebben, zijn om 19.00 uur ouders/verzorgers, broers, zussen, vriendjes van harte welkom om in De Bonkelaar te komen kijken naar cir- cus-optredens. Om 20.20 uur is de voorstelling afgelopen. De bezoekers gaan naar huis en de jongeren maken zich klaar voor een avondspel in het Wamaarplantsoen. Hierna kruipen de 6-8 jarigen in hun slaapzakken. De kosten bedragen f 5 WADDINXVEEN - Het wereldje van de kabeltelevisie is momenteel flink in beroering. Op vele netten staat de satelliet al, abonnee-t.v. is in aan tocht en de aanvoer van buitenlandse programma’s, met een betere kwali teit dan men in Boskoop gewend is, wordt mogelijk gemaakt. Rond de Boskoopse kabel, aangeslo ten op de t.v.- en radiomast aan de Staringlaan in Waddinxveen, is het een poosje rustig. De niet geheel dui delijke plannen voor uitbreiding van het net, en renovatie van een eerder aangelegd deel, laten op zich wach ten. Een nota van Burgemeester en Wethouders in Boskoop om de zaak nader aan te pakken, kwam niet ver der dan een commissievergadering. Een herziene nota is nog niet aange- kondigd en de verwachting lijkt ge rechtvaardigd dat de wethouderswis- seling de zaak slechts nog verder kan vertragen. Dat is niet in het belang van de kij kers, die in Boskoop een steeds gro tere achterstand krijgen dan de kij kers die zijn aangesloten op grotere netten, zoals dat in Gouda. Daar is het programmapakket veel groter, staat Sky Channel er al met speel films, sport en videoclips en boven dien start men in Gouda als één der eersten binnekort met abonnee-t.v. Daarvan niets in Boskoop, al is het tarief een van de hoogste van het land. Uitzicht op een beter program mapakket is er - voorlopig - niet en het is eerder te verwachten dat de tarieven nog verder stijgen als gevolg van het betalen van auteursrechten. WADDINXVEEN De leden van de Waddinxveense scoutinggroepen Ro wans en Sherpa’s gaan zaterdag op het parkeerterrein bij het winkelcen trum de Passage auto’s wassen om geld bij elkaar te krijgen voor het va kantiekamp in Wiltz in Luxemburg. De wasbeurten onder het motto ‘Klaar terwijl u winkelt’ worden ge houden van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17,00 uur. ‘Voor het Luxemburgse kamp willen we het benodigde geld zelf verdie nen’, vertelt ons Michiel v.d. Stam van de Koningin Wilhelminasingel. ‘Daarom is er komende zaterdag een grote autowasactiviteit gepland. Een aantal leden staat zaterdagklaar met spons en zeem om tegen een redelijke vergoeding uw auto een wasbeurt te geven’. Voor de diverse activiteiten kan de Waddinxveense jeugd zich tot en met vrijdag 13 juli opgeven, want er is zo wel een minimum- als maximum-aan- tal deelnemers gesteld. De Bonkelaar zelf (tel. 17272) is nog op zoek naar een aantal vrijwilligers voor het reali seren van de zomervakantie-activitei- ten. Wat er allemaal te doen is, is dit: Donderdag 2 augustus van 10.00- 12.00 uur: Knutselochtend. Voor de liefhebbers worden er naast het knippen, verven, zagen allerlei tik-, ren- en balspelletjes gedaan. Bij mooi weer wordt alles buiten gezet. De kosten bedragen f 0,50. Dinsdag 7 augustus van 10.00-15.00 uur: Fietstocht. Deze activiteit is zowel voor 9-12 ja rigen als voor 6-8 jarigen. De tochten Aan de christelijke technische school Nieuwe Vaart in Gouda slaagden uit Waddinxveen voor het diploma bouwtechniek A/B -niveau: C.J. van Beek, A. Versloot; consumptieve techniek B-niveau: N.P. de Boom, J.A. Heus, C.W.E. Janssen; Motor voertuigentechniek C-niveau: D. Dek ker, R. van de Wijngaard; motorvoer tuigentechniek B-niveau: S.C. Ander son, D. de Jong; bouwtechniek B-ni veau: M.S. Schavemaker, R. Smith, E.H. Tollenaar, HJ. van der Velden, D.D. Vermeulen; bouwtechniek A/B- niveau: P.A. van Aalst, J. Oomkens, M.P. van Tilburg; electro techniek C- niveau: A.C. de Kooter, J. van Vuu- ren; electrotechniek B-niveau: F. Wi- neke; mechanische techniek C-ni veau: S. Kooistra; mechanische tech niek A/B-niveau: R.E. Groesz, R.J.J. Huisman, W. van der Schaft, P.BJ. van Soest. zettend leuke ervaring om aan deze musical mee te werken en de vele ouders en grootouders hebben geno ten van het vlotte en enthousiaste optreden van hun kinderen. Het was vorige week donderdag- en vrijdagavond al weer voor de vierde keer dat de christelijke scholenge meenschap voor MAVO/LTO Konin gin Wilhelmina aan de Sniepweg het jaarlijkse theaterproject opvoerde. Dit keer was er gekozen voor een ge heel eigentijds toneelstuk, waarin de hedendaagse politiek, die in sommige landen bedreven wordt, door de leer lingen op de planken werd gebracht. Onder de titel ‘Tomas’ werd duidelijk 'gemaakt dat er blijkbaar landen zijn, waar je niet zomaar voor je eigen me ning kunt uitkomen. De figuur To mas blijkt te zijn verdwenen en nie mand weet er iets van. Een actie groep, die op illegale wijze pamflet ten stencilt en verspreidt, probeert er achter te komen waar hun vriend Tomas is. De geheime politie doet vergeefs een inval in de illegale werkplaats. De toeschouwer wordt dan ook steeds met de nodige spanning in de wacht kamer gezet. Tomas is en blijft afwe zig. Dat leerlingen in staat zijn om een zeer realistische gezinssituatie op de planken te brengen, bleek wel uit de tweede scène. Een uitstekend ver tolkte vader- en moederrol zorgde voor de nodige humor, maar Tomas blijft zoek. Langzaam maar zeker krijgt de kijker in de gaten dat een zekere boekhan- deleigenares meer van de zaak weet. Dat diezelfde dame gepakt en verwis seld wordt voor de nauwelijks in beeld komende Tomas, had niemand kunnen vermoeden. Het stuk eindigt met de woorden ‘Maar ik ben on schuldig’. ‘Ach, mevrouw dat zeggen ze allemaal’. Voor de vele ouders en leerlingen, die voor twee volle zalen zorgden, heeft het toneelstuk zeker doen denken aan landen als Argentinië en El Salva dor. Het was terecht een goede keus om actuele politieke zaken op een duidelijke manier voor het publiek duidelijk te maken. Daar zijn de bijna 50 leerlingen en vele leerkrach ten zeker in geslaagd. Wat de vele toeschouwers zeker wel gezien hebben, maar niet weten is dat alle decors en kleding zelf zijn ge maakt. Wat dat betreft mag wel ge zegd worden dat de Koningin Wilhel- minaschool voor een jaarlijks terug kerende traditie is gaan zorgen. Voor de ruim 300 bezoekers was het zeker een boeiende avond. Waddinxveen is één van de 122 ge meenten die hun ‘pakket van dertien tarieven’ beoordeeld zien. De tarie ven die onder de loep genomen zijn betreffen: grafrechten, abonnement CAI (kabel), huwelijksvoltrekking, ophalen huisvuil, rioolrecht, paspoort (gem. leges), bejaardenpaspoort, aan vraag rijbewijs, verklaring omtrent ge drag, bewijs van Nederl.schap, attes tatie de vita (bewijs van in leven zijn), uittreksel persoonsregister, le galisering handtekening. Op een ludieke manier protesteerden de leerlingen van de eerste en tweede klas van de openbare Leon van Gel- derschool aan de Essengaarde vorige week woensdag in hun musical ‘De Letterboerderij’ tegen de komst van een nieuw winkelcentrum, dat op de plaats zou komen van hun kinder boerderij. Reeds bij de aanvang van de musical leken alle zenuwen ver dwenen en ‘de schrijfster’ zette met volle borst het eerste lied in, aange vuld door ‘de lettertjes’. Daarna verschenen er ‘vier kinderen’ op het toneel, die klaagden over te weinig speelruimte en de hondepoep, die tegenwoordig overal op de stoep ligt. Een boze agent drukte hen ook nog eens op het hart dat de kinderen niet mochten ballen en dat ze moes ten uitkijken. De vier kinderen kregen toen een ge weldig idee en bouwden een kinder boerderij, zodat ze niemand meer tot last behoefden te zijn. Een plotseling opdoemende architect met z’n assis tent gooide echter roet in het eten en eiste de plaats van de kinderboerderij op voor de bouw van een groot win kelcentrum. Hiertegen kwamen echter alle kinde ren, boeren en boerinnen, lettertjes en de schrijfster in opstand en er werd een echte protestactie georgani seerd, compleet met spandoeken waarop stond: Weg met de architect en z’n assistent en Wij willen een boerderij. Ook de pers, radio en televisie wer den bij dit protest ingeschakeld en de protesterende kinderen versche nen in de krant en op de televisie. Gelukkig bleven alle inspanningen niet vruchteloos en ook hier liep alles weer goed af: de kinderen mochten hun kinderboerderij houden en de architect en z’n assistent mochten hun winkelcentrum op een andere plaats gaan bouwen, zodat iedereen tevreden was. Het was voor de leerlingen een ont-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13