Twee fietsers aangereden door alcomobilist Koninklijk zilver voor trouwe Ficar-medewerker Beoordeling project-Lima ’’Bezorgd en verontrust over 200 ontslagen NKF Kabel BV” Waddinxveen De letterlijke tekst van de vorige week woensdag door het college van Burgemeester en Wethouders aan de directie van de NKF-groep in het Zuidhollandse Rijswijk gestuurde brief over de herstructurering van de vestiging van NKF Kabel BV aan de Noord- kade luidt als volgt: Politieke Voorwaarts in Passage Uitgereikt in De Blauwe Druif B. en W. sturen lange brief naar directie NKFin Rijswijk Gesteund door Waddinxveen Concert Zaterdag weer fietsgraveren gevangene vrijgelaten WADDINXVEEN POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Fotoboek TOMA LIMA Spil Aangehouden Venten Diefstal Uit het verkeer Aanrijdingen 8 Fietsslot triplexfabriek Ficar Bv v/h Gebr. Van Stijn. De medaille werd door burgemeester C. M. van der linden op de Het vignet van de Waddinxveense triplexfabriek Ficar BV v/h Gebr. van Stijn. De letters FFW staan voor Ficar Fabriek Waddinxveen. Het bedrijf is gevestigd aan de Wilhelmi- nakade25. ■i\l lil IÜV WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 JULI 1984 ‘.rum De Blauwe Druif aan de Nes der Linden vrijdagmiddag de zilve- Orde van Oranje-Nassau op de re- die na zo’n 42 punt zette achter zijn werkzaamheden in dienst en 16.00 uur op de binnenplaats van het rijkspolitiebureau Mozartlaan opnieuw de gelegenheid tot het graveren van 1 zoals daarvan laatst op (320 fietsen in 6 uur) 7.250 tweewielers onae WADDINXVEEN Deze zomer wordt het mede door de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen moreel en finan cieel gesteunde project in de Peruaanse hoofdstad Lima beoor deeld door onafhankelijke bedrijfsdeskundigen. Dat laat de door ‘oep in ‘oma-Lima-Nieuws’ weten. 1 fietsen, het tweedaagse Brugfestijn ‘84 sprake was en vorig jaar oktober toen vier weken lang .250 tweewielers onder handen werden genomen. Koninklijk zilver voor de heer H. Kammeraat uit Gouda, de na 42 jaar vertrokken medewerker van de Waddinx veense i revers gespeld, terwijl mevrouw Kammeraat en directeur J.Mvan Stijn uit Zevenhuizen toekijken. (Foto: Sjaak Noteboom. WADDINXVEEN In partycent: se heeft burgemeester C.M. van d ren medaille verbonden aan de Orde van Oranie-f vers gespeld van de Gouwenaar H. Kammeraat (63 dienstjaren een van de Waddinxveense triplexfabriek Ficar BV v/h Gebr. Van Stijn aan de Wilhelminakade. wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) voorgezeten Kemgn de dezer dagen verschenen editie van ‘Toma-Lima-Nieuws’ w onze gemeente en IR Ficar BV levert halffabrikaten voor onder meer de landelijke houthandel en voor de dure jachtbouw. Twintig procent van de produkten wordt ge ëxporteerd naar landen als Zweden en West-Duitsland. In de naoorlogse hoogtijjaren werkten er bij Ficar BV zo’n 55 mensen. Mede door verder gaande mechanisatie daalde het aan tal werknemers fors. Fiets niet WADDINXVEEN - Opnieuw is de Waddinxveense rijkspolitie gecon fronteerd met een aanrijding, waarbij één van de bestuurders onder in vloed van alcohol verkeerde. Op vrijdag 29 juni omstreeks 21.30 uur werd een 14-jarige fietster op de Juliana van Stolberglaan door een achteropko mende automobilist aangereden. De fietster viel tegen een naast haar rij dend meisje en beiden kwamen, gelukkig ongedeerd op het wegdek te recht. De automobilist ging zonder te stoppen en zich bekend te maken er vandoor. Aan de hand van het opgenomen kente ken kon deze bestuurder, een 32-jarige Waddinxvener, in zijn woning worden aangehouden. Van de man werd een bloedproef afgenomen. Ook in verband met het doorrijden na een aanrijding zal tegen hem proces-verbaal worden opge maakt. De heer Kammeraat, die samen met zijn stadgenoot B. Zwanenburg van de VUT-regeling gebruik maakt, zodat het Waddinxveense bedrijf in één dag driekwart eeuw ervaring de deur zag uitstappen, kwam in 1942 bij Ficar werken. De daar tot chef algemeen opgeklommen Gouwenaar droeg verantwoordelijkheid voor de gang van zaken bij de fabricage van triplex, de fineervoegerij, de plaat- perserij en het laden en lossen. De gedecoreerde, die opviel door zijn de belangen van haar inwoners zo goed mogelijk te dienen en te be hartigen. Wij rekenen daar nadruk kelijk ook toe de werkgelegenheid van de inwoners van Waddinxveen en pogen al geruime tijd door ons beleid bewoners- en bedrijfsbelan gen zo te harmoniëren dat beide daarbij voordeel hebben. De gemeente Waddinxveen voert al sinds jaar en dag een beleid dat openstaat voor de belangen van het lokale bedrijfsleven. Juist dezer da gen verschijnt de werkgelegenheids- nota ‘Werken in Waddinxveen’, die beoogt dat beleid verder vorm en inhoud te geven. de automobilist haalde een voor hem rijdende bestuurder, die juist bezig was linksaf te slaan. Lichte materiële schade aan twee pers onenauto’s ontstond bij een aanrijding, welke op vrijdag 29 juni omstreeks 14.30 uur plaats vond. Een uit een uitrit komende bestuurder merkte te laat een op de Jan Dorrekenskade-Oost rijden de automobilist op. En al dit werk lijkt vruchten af te werpen. ‘Dit jaar werden in de maan den januari tot en met mei 54 fietsen gestolen. Vorig jaar waren dit er tij dens deze periode 66. Mogelijk dus toch een positieve ontwikkeling’, meent de Waddinxveense rijkspolitie, die uit steekproeven overigens ook Inmiddels ontvingen de ongeveer 20 leden van de Waddinxveense Kern groep een prachtig fotoboek over de arbeiders die in de gesteunde bedrijf jes in Lima werken. Het bevat de le vensverhalen van twee arbeiders en hun gezinnen. Het zijn Abel Verga- ray en Olimpio Charqui, die beiden in het glasfabriekje Vidrios Venezia werken. De verhalen zijn geïllustreerd met 23 foto’s, waarop men kennis kan maken met de twee vertellers, hun gezinnen, hun woning en het fabriekje waar ze werken. De beide geschiedenissen verhalen op aangrijpende wijze hoe ze van jongs af aan hebben moeten knokken voor hun bestaan, eerst op het platteland Op zaterdag 23 juni werd de derde da der van de inbraak bij radio Dool aan de Kerkweg-Oost aangehouden. In ver band met deze eind mei gepleegde in- braakpoging waren reeds eerder twee Gouwenaren aangehouden. Deze der de man, een 26-jarige Gouwenaar, werd op heterdaad betrapt bij een in- braak te Nieuwerkerk aan den Ussel. Op donderdag 28 juni werd te Moerka- pelle een 22-jarige inwoner van Zoeter- meer aangehouden. De aanhouding ge schiedde op verzoek van en in samen werking met de gemeentepolitie Zoe- termeer. De aangehouden man wordt verdacht van gepleegde zware mishan deling. Het komt nog regelmatig voor, dat in de gemeente Waddinxveen met allerhande artikelen wordt gevent. De afgelopen week werd en 37-jarige groente- en fruithandelaar uit Krimpen aan den IJs- sel en een 48-jarige bloemenkoopman uit Ouderkerk aan den Ussel bekeurd, daar zij aan het venten waren zonder in het bezit van een ventvergunning te zijn. Op donderdag 28 juni werd zowel bij de Spar (Passage) als bij AH (Kon. Wilhel- minaplein) een persoon op heterdaad betrapt bij diefstal van goederen uit de winkel. Zonder te betalen werden goe deren uit de winkel meegenomen, waar na de betrapten aan de politie werden overgegeven. De afgelopen week werd 3 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Ook werd een bromfiets gestolen. Eén fiets werd teruggevonden en kon dankzij de fietscode aan de eigenaar worden terug gegeven. Op woensdag 27 juni werd ontdekt, dat er was ingebroken in een automobielbe drijf aan de Staringlaan. Ontvreemd werd een Citroen CX 2000, diverse ken tekenbewijzen, autoradio’s en een hoe veelheid geld. Via braak wist men het bedrijf binnen te komen. Op donderdag 28 juni werd rond 17.00 uur vanaf het galerijhek van een flat aan de Vondellaan een gevlekte koeiehuid weggenomen. In verband met schoon- maakwerkzaamheden had men de huid aldaar neergehangen. De afgelopen week werden door de po litie 3 bromfietsen uit het verkeer geno men. Eén van de bestuurders van deze bromfietsen pleegde enkele ernstige verkeersovertredingen, waardoor hij de aandacht op zich vestigde. De voertui gen worden technisch onderzocht. Eén auto total loss en de tweede zwaar beschadigd. Dat was de balans die kon worden opgemaakt na een aanrijding op woensdag 27 juni op de kruising Stat- tionsstraat-Kanaalstraat. Het niet ver lenen van voorrang was de oorzaak van dit ongeval, waarbij gelukkig niemand persoonlijk letsel opliep. Twee auto's raakten licht beschadigd bij een inhaalmanoeuvre op wonsdag 27 ju ni omstreeks 18.15 uur. Een op de Sniepweg, richting Dorpstraat, rijden de Gouwenaar B. Zwanenburg. Voor de man met de langste dienstjaren was er ook nog een vergulde erepen ning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Bij triplexfabriek Ficar (samenvoe ging van ‘fineer op carton’) BV v/h Gebr. Van Stijn werken 11 mensen. De directie wordt gevormd door de heer J.H. van Stijn en zijn neef J.M. van Stijn, beide zoons van de broers die het bedrijf 54 jaar geleden als meubelfabriek stichtten. In verband met de komst van het Gouweaqua- duct werd 17 jaar geleden aan de Wil- helminakade een nieuw bedrijfspand in gebruik genomen. De eigen verantwoordelijkheid van het bedrijfsleven en de samenwer king bedrijfsleven-overheid zijn daarin bepaald niet over het hoofd gezien. Ook de maatschappelijke verantwoordelijkheid van bedrijven wordt in deze nota benadrukt. De gemeente streeft ernaar een zo goed mogelijk produktiemilieu te creëren ten behoeve van de ontwikkeling van de plaatselijke produktie en werkgelegenheid. Het succesvol opereren van lokale bedrijven, waar enigszins mogelijk bevorderd door de gemeente, draagt aan het onder nemingsklimaat in onze gemeente bij. Omvangrijke saneringen, zoals thans bij NKF (en Eminent) brengen t.g.v. de negatieve publiciteit het imago van Waddinxveen als goede vestigingsplaats helaas schade toe. Wij betreuren het dat de in NKF- W’addinxveen noodzakelijke maat regelen zo omvangrijk zijn. Hoewel wij begrip hebben voor de situatie waarin uw bedrijf verkeert, zouden wij er toch de voorkeur aan hebben gegeven wanneer de afvloeiing van personeel meer geleidelijk had plaatsgevonden zodat bedoelde ne gatieve publiciteit niet of in minde re mate zou hebben plaatsgevon den. Daarnaast zullen de ontslagen bij het NKF-bedrijf leiden tot een extra beroep op de gemeente-uitga ven, terwijl wij voor een nog zwaar dere taak zullen staan dan voorzien om aan de gemeentelijke werkloos heid het hoofd te bieden. “Door de directie van NKF-Wad- dinxveen zijn wij op de hoogte ge steld van de herstructureringsmaat regelen welke binnen NKF-T getrof fen zullen gaan worden op basis van het daartoe uitgebrachte her- structureringsrapport. Met name de personele gevolgen zijn tijdens de over de herstructureringsoperatie gegeven toelichting uitgebreid aan de orde geweest. Ons is daarbij gebleken, dat het op grond van de herstructurering nood zakelijk is dat er vóór 1 januari 1985 in de vestiging Waddinxveen 130 werknemers gedwongen af vloeien en vervolgens in 1985/1986 nog eens 70 arbeidsplaatsen in Wad dinxveen verloren zullen gaan. Dit betekent een totaal verlies aan ar beidsplaatsen van 200 binnen enke le j aren. Op een totaal aantal arbeidsplaatsen van ca. 6.000 in deze gemeente, be tekent dit een verlies van ongeveer 3 1/2 procent. Anders benaderd, het totale aantal werklozen dat thans ruim 700 bedraagt neemt al leen t.g.v. de ontslagen bij NKF- Waddinxveen reeds met ongeveer 200 toe per 1 januari 1987, d.w.z. ca. 28 procent! Wij gaan er name lijk vanuit dat verreweg de meeste mensen geen ander werk zullen vin den, zeker niet op zo korte termijn, tenzij er een of meer der na te noe men maatregelen worden getroffen. Hoewel wij er vanuit gaan dat u bij deze reorganisatie zorgvuldig te werk bent gegaan, de ontslagen in Waddinxveen onontkoombaar zul len zijn en u de continuïteit van NKF-Waddinxveen als een belang rijk element in uw besluitvormings procedures heeft betrokken willen wij u onze ernstige bezorgdheid en verontrusting kenbaar maken aan gaande de voorgenomen herstruc tureringsmaatregelen en met name uiteraard de gevolgen daarvan voor de werkgelegenheid voor Waddinx veen en haar inwoners. Tevens willen wij in deze brief aan dacht besteden aan mogelijkheden welke wij zien om de gevolgen voor de werkgelegenheid in de gemeente Waddinxveen te beperken c.q. te verzachten. Wij willen dit als volgt beknopt inleiden. Het gemeentebestuur van Waddinx veen rekent het zich tot haar taak I Voorwaarts heeft ook een uit- nodiging ontvangen om een i concert te komen geven in de 7 Van den Berghstichting in Noord-1 wijkerhout. Dit zal waarschijn- lijk in september plaatsvinden. j Mochten er belangstellenden zijn die bij Voorwaarts een ko- 7 perinstrument willen bespelen, L er zijn nog enkele instrumenten j: 1: onbezet, zoals trombone. Na- j dere inlichtingen bij H. La 7 Grand, tel. 17257. ijver en goed werk- en materialenin zicht, vierde onlangs het feit dat hij 40 jaar lid is van de voetbalvereniging Gouda, waarvan ruim 10 jaar als jeugdleider. Waddinxveens burge meester Van der Linden, die zijn Goudse collega burgemeester drs. K.F. Broekens verving, sprak van een ‘uitstekende staat van dienst’ sinds de Gouwenaar als 20-jarige in dienst trad van het Waddinxveense bedrijf. ‘U was de spil, de steun en de toever laat van het bedrijf’, vond de burge meester, die ook enige woorden wijdde aan het bijna 35-jarige dienst verband van de eveneens vertrekken- op slot: 20,boete WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie blijft actief met het in fietsen graveren van postcodes en huisnummers om paal en perk te stellen aan het kwaad van de fietsendiefstal. Onder het motto ‘Hou wat ie hebt’ is er komende zaterdag 7 juli tussen 13.00 1 i aan de nog te weten is gekomen dat de helft van de gestolen fietsen onafgesloten staat. Naast het graveren van de fiets dus ook aandacht voor het gebruik van het fietsslot. Een fiets op slot maakt het meene men tenslotte wat moeilijker. De fiet sers zelf dachten daar kennelijk wat anders over, want de rijkspolitie trof op een keer bij het zwem bad 15 fietsen en bij de stations 9 fietsen onafgesloten aan. Deze onaf gesloten fietsen werden vervolgens af gevoerd naar het politiebureau op grond van het feit dat de fietser inge volge de Algemene Politieverordening verplicht is zijn fiets afgesloten ach ter te laten. De politie: ‘Tot nu toe hadden deze steekproeven een preventief karakter, hetgeen inhield dat men zijn fiets te rugkreeg zonder een boete. Tevens werd bij teruggave de fietscode inge graveerd, die in de meeste gevallen niet aanwezig was’. Van de 24 meegenomen onafgesloten fietsen werd in 3 gevallen de eigenaar niet bekend. Onderzocht zal worden of de fietsen mogelijk van diefstal af komstig zijn. Opmerkelijk was overi gens dat veel kinderfietsen niet op slot stonden bij het zwembad, terwijl sommige wel voorzien waren van een slot. De politie, die de ouders dan ook ad viseert hun kind(eren) te wijzen op het nut van het gebruik van het fiets slot, gaat door met de steekproeven. Echter, nu is haar optreden repres sief, hetgeen inhoudt dat de fietseige- naar/-gebruiker een boete van f 20,- krijgt, wanneer de politie de fiets on afgesloten aantreft. Gehoopt wordt echter dat een ieder zich van de noodzaak van het op slot zetten be wust is geworden. Daarnaast wil de politie ook doorgaan met het grave ren van de fietscode in de fietsen. 7 WADDINXVEEN - Zaterdag- 4 middag 7 juli om half drie geeft j: de Waddinxveense brassband 7 Voorwaarts een zomerconcert 71 in het winkelcentrum de Passa- ;7 ge. Het muziekkorps staat on- der leiding van de nieuwe diri- ;;7 gent Hedzer van der Giezen. 7 Het programma omvat lichte 7- J populaire muziek. o/ De Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen, die in februari een f 2.650,30 opbrengende, geslaag de financiële actie hield (bestaande uit een straatcollecte, een schoen poetsactie van ir. W.J. de Vos op de markt en in een aantal winkelcentra, giften en het maken van nieuwe do nateurs), helpt mee om 4.500 werk nemers in de sloppenwijken van Li ma aan het werk te houden in zelf standige bedrijven. Nagegaan gaat nu worden of de ge steunde bedrijfjes zich op de lange duur zullen kunnen handhaven, want pas dan is het project geslaagd. Het is er inmiddels voor de bedrijfjes niet makkelijk op geworden. Bijna dage lijks is te lezen hoe slecht de econo mische toestand in Zuid-Amerika is. De inflatie is erg hoog. In Peru was deze in een willekeurig gekozen periode van twee weken in dit voorjaar 3,3 procent. ‘Reken maar eens uit wat dit per jaar bete kent! De totale waarde van de gelden van het hulpfonds voor de bedrijven daalde door de inflatie dan ook met 18 procent,’ aldus de Kergroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinx veen. ‘Maar de bedrijfjes blijven door gaan: er zijn geen mensen ontslagen. We hopen maar dat de opbrengsten alle kosten blijven dekken, want al leen dan is de toekomst verzekerd. De evaluatie zal het leren!’ nomische ontwikkeling in de afge lopen jaren. Onder verwijzing naar de zeer krachtige ontwikkeling van de software-branche in het aangren zende Gouda, de concurrerende ves tigingsvoorwaarden (grondprijs f 135,— per m2 excl. b.t.w.), de unie ke centrale ligging in de Randstad, de uitstekende bereikbaarheid en het goede woon- en leefklimaat is Waddinxveen bij uitstek geschikt voor vestigingen in de sfeer van software, micro-electronica en hoogwaardige, communicatie -gevoe lige distributie. Er bestaat een regio naal potentieel -aan geschikte ar beidskrachten voor deze branches, hetgeen blijkens binnen- en buiten lands onderzoek een uiterste be langrijke vestigingsfactor is (bijvoor beeld Oakey in High Technology industry and industrial location). 5. NKF/Philips zouden kunnen bij dragen aan de voeding van het ge meentelijk werkgelegenheidsfonds. 6. NKF/Philips zouden kunnen bij dragen aan het onderzoek dat de ge meente wil instellen t.b.v. de vesti ging van hoogwaardige dienstverle ning in de gemeente als noodzake lijke structuurversterking van de lo kale economie. 7. Het Philips-concem zou de mo gelijkheid kunnen onderzoeken van de oprichting in Waddinxveen of in de regio van een centrum zoals dat recent in Eindhoven is opgericht t.b.v. de tijdelijke opvang van Phi- lips-personeel dat elders is afge vloeid. Wij zouden gaarne op korte termijn met u in overleg willen treden om de verzoeken en suggesties die wij u hiervoor hebben gedaan met u te bespreken, teneinde daarna tot een convenant te komen dat de schade aan het imago van de gemeente en uw bedrijf beperkt en de gevolgen voor de werkgelegenheid t.g.v. de ontslagen bij NKF-Waddinxveen door gezamenlijke inspanning com penseert of in elk geval zo veel mo gelijk verzacht. De methodiek wel ke door het Philips-concem in Den Haag is gevolgd zou voor wat ons college betreft, daarbij een richt snoer kunnen zijn. Wij menen op u - als veruit de grootste werkgever in deze gemeen te - een dringend beroep te kunnen doen om uw medewerking in dezen. (NKF-Waddinxveen neemt 8 1/2 procent van de totale werkgelegen heid voor haar rekening). Wij zou den het op prijs stellen op korte ter mijn van u een reactie te mogen ontvangen. Afschrift van deze brief hebben wij o.a. gezonden aan de directie van NKF-Waddinxveen en de directie van Philips Nederland N.V. te Eindhoven.” WADDINXVEEN - Eén van de politieke gevangenen waar voor de Waddinxveense adop- tiegroep van Amnesty Inter national zich drie en een half jaar heeft ingespannen, de Viet namees Nguyen Can, is vrij. Hij heeft dat de Waddinxve- ners, die in augustus 1980 van het Amnestyhoofdkwartier in Londen op de gevangene werden geattendeerd en waarvoor in 1981 in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan een schrijfavond werd gehouden, geschreven. Nguyen Can, zo laat Marian Rodenburg van de Tesselscha- delaan ons weten, hoopt gauw zijn burgerrechten weer te krij gen en zich bij zijn gezin in Amerika te kunnen voegen, Zijn vrouw en twee zoons wa ren in 1981 als bootvluchtelin gen naar Amerika gekomen. In zijn brief bedankte hij de Waddinxveense adoptie-groep voor de ondervonden steun en hij verklaarde dat deze voor hem van groot belang was ge weest tijdens zijn gevangen schap. Deze verklaring, en ui teraard de vrijlating van de ge vangene, motiveert de adoptie- groep dóór te gaan met haar werk. Zij heeft dan ook een nieuwe zaak in Londen aange vraagd. Nguyen Can zat sinds 1975 ge vangen in een heropvoedings kamp in Vietnam. Hij had zich hiervoor destijds vrijwillig aan gemeld bij de nieuwe autori teiten na de machtsovername in Vietnam. De autoriteiten verklaarden toen dat het ‘her- opvoedingsproces’ maximaal 3 jaar zou duren. Vijf jaar later echter werd Can nog steeds in het heropvoedingskamp vastge houden zonder enige aan klacht. Bewijzen dat hij op criminele gronden werd vastgehouden werden nooit geleverd door de Vietnamese autoriteiten. Daar om zag Amnesty International het als haar taak de vrijlating of een eerlijk proces voor hem te bepleiten bij de Vietnamese regering. Vanaf augustus 1980 bracht de Waddinxveense adop- tiegroep de zaak van Can regel matig onder de aandacht van de bewindslieden en de lokale gezaghebbers. Zij onderhield contacten met de familie van de gevangene en steunde de ge vangene in moreel en materieel opzicht. later in de miljoenenstad Lima. Want in tegenstelling met hier bete kent werkloos zijn daar geen enkele bron van inkomsten meer hebben. Daarom is het erg belangrijk dat de ongeveer veertig in CEAT (vakbond van bedrijfjes met arbeiderszelfbe- stuur) verenigde bedrijfjes niet ten onder gaan. Deze mensen leven toch al, zelfs met werk, op de grens van ar moede en bittere armoede. Op de foto’s tonen ze trots hun gezin en hun, meestal zelfgemaakte, woning. Abel Vergaray woont met vrouw en twee kinderen in een ‘huis’, dat bestaat uit één klein vertrek, opge trokken rietmatten, die van binnen zijn beplakt met krantepapier tegen de tocht. Deze ruimte dient tegelij kertijd als woonkamer, slaapkamer en keuken voor de hele familie. Water, gas of electriciteit is er niet. ‘Wij van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking zijn diep onder de indruk gekomen van de trots, de moed en het doorzettingsvermogen van deze mensen, die ondanks alle tegenslagen voor een betere toekomst voor hun kinderen blijven vechten. Om meer mensen in Waddinxveen hun geschiedenis te laten lezen en hun moed te doen bewonderen, zijn wij van plan de twee verhalen in de vorm van een brochure te laten druk ken. Binnenkort zullen we een soort gelijk foto-album samenstellen waar in een aantal leden van de Kerngroep zich nader aan de arbeiders van het project in Lima voorstellen’, zo meldt ‘Toma-Lima-Nieuws’. Ons college zou bijzonder gaarne zien dat deze aangelegenheid wordt aangegrepen om de gedeelde maat schappelijke verantwoordelijkheid waarover wij hiervoor spraken in dit geval concreet inhoud te geven. In het overleg dat wij met de directie van NKF-Waddinxveen hadden zijn wij hierop reeds ingegaan. Tijdens dit overleg hebben wij ook ons voornemen aangekondigd om ons hierover bij brief tot u - de groeps directie - te wenden. Primair willen wij u in het licht van het vorenstaande verzoeken: - alles te doen wat in uw vermogen ligt om de aangekondigde gedwon gen afvloeiing in Waddinxveen waar mogelijk te beperken tot kleinere aantallen dan thans bekend zijn ge maakt, middels maatregelen binnen de Waddinxveense vestiging of el ders; - nw invloed aan te wenden dat het in Waddinxveen af te vloeien per soneel intern binnen het Philips- concem wordt overgeplaatst, bij voorkeur naar nabij gelegen andere Philips-vestigingen of - in tweede in stantie - naar verder van Waddinx veen gelegen Philips-vestigingen (b.v. NKF Delfzijl). Verder willen wij u een aantal ‘com penserende’ maatregelen voorleggen met de vraag deze - in samenhang met het hiervoor vermelde verzoek - te bestuderen en met ons te willen bespreken. 1. NKF/Philips en de gemeente Waddinxveen zouden kunnen ko men tot de realisering en het finan cieren van een startersprojekt, zoals dit eerder in Den Haag is gereali seerd, waardoor een aantal nieuwe arbeidsplaatsen wordt gecreëerd, dat overeenkomt met de verloren werkgelegenheid, verminderd met het arbeidsplaatsen-equivalent van andere maatregelen; 2. NKF/Philips geven medewerking aan de totstandkoming van een re gionaal ondememingsinstituut zoals dit gesuggereerd wordt in de werk- gelegeneheidsnota van de gemeente. Daarbij zij te denken aan financiële steun, mankracht, know-how, e.d.; 3. Het kenniscentrum (R D afde ling) van NKF blijft, naar onze in formatie, gevestigd in Waddinxveen. NKF zou kunnen meewerken aan de bevordering van het ontstaan van nieuwe bedrijfsactiviteiten vanuit dit kenniscentrum, die structuurver sterkend (diversificatie) zijn voor de W addinxveense electrotechniek/ micro-electronica sector. Het gaat hier om z.g. ‘spin-offs’, zoals be sproken in de Waddinxveense werk- gelegenheidsnota 4. In vestigingsplaatsonderzoek voor nieuwe activiteiten van het Philips-concern kan bijzondere - ons inziens prioritaire - aandacht wor den besteed aan Waddinxveen als mogelijke lokatie. Zeer onlangs is een aanvang gemaakt met de reali sering van het Bedrijvenpark ‘Coe- necoop’ dat in samenwerking met Centraal Beheer Apeldoorn tot ont wikkeling zal worden gebracht. De gemeente beschikt over een goed vestigingsklimaat blijkens de ver houdingsgewijs zeer gunstige eco-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 17