GEMEENTE WADDINXVEEN d al Afscheid van zeer trouwe gitaarleraar Hoffelijk- heidspluim voor Gouwe Dis ’’Waddinxveen miste bedrijf met 100 man” Vraaggesprek met C. M. van der Linden in het buurtblad Het Ommetje uit Oostpolderwijk r TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN SPREEKUREN RECREATIE WO ONWA GEN ZAKEN Verkeer VERKEER EN VERVOER WELZIJNSZAKEN MILIEUZAKEN Hondentoilet Geen drempels Iri Lr WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 JULI 1984 r0 u 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Dan is er maar één beste keus: Garage Kok en Mercedes-Benz. Met een keuze uit vele modellen voor erg veel betrouwbare kilometers. Met een minimum aan onderhoud. Een logische keus dus. 01820-16066 010-362244 veen). Burgemeester C. M. van der Linden heeft het na de nodige aarzelingen nu eindelijk naar zijn zin in Waddinxveen, 4 KOK C V - BOSKOOP ~IK -ar pak, was actief voor de woning bouw, deed aan meubelpromotie en PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL. 01727-2110/3410 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Burgemeester C.M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Zwemwater in de provincie Zuid-Holland Onlangs heeft de provincie Zuid-Holland een folder uitgebracht NIEUWE BESTEL WAGEN? WADDINXVEEN ‘Mijn aanvankelijke aarzeling is omgeslagen in enthousiasme. Ik werk hier momenteel met plezier!’ Dat zegt Wad- dinxveens burgemeester C.M. van der Linden (52) als antwoord op de vraag of hij dit Gouwedorp een prettige gemeente vindt om eer ste burger van te zijn, welke hem werd gesteld tijdens het interview dat de bewonersvereniging Overtoom-Molenring in de Oostpolder- wijk voor het juni-juli nummer van het buurtblad Het Ommetje met hem had. ‘Het is een mentaliteitskwestie, waar bij opnieuw de sociale controle een rol speelt. De aanwezigheid van an derhalve lammeling noopt de over heid tot deze voorzieningen, die ei genlijk niet nodig zijn. Er is voldoen de mogelijkheid om de hond via het bruggetje op de Kanaaldijk te luch ten; er zijn daar kilometers dijk be schikbaar van het gemaal tot de Zui delijke Dwarsweg. Bij diegene die dit te ver vindt, is er ook geen bereidheid om de hond mee te nemen naar het hondentoilet’. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) verkeer. Te hard gereden wordt er alleen door een enkele dwaas uit de wijk. Hierbij kan ook sociale con trole een belangrijke rol spelen. Het Tot en met 31 juli 1984 ligt op de afdeling Algemene Zaken en ‘Wat de Zuidkade betreft: Hier wordt momenteel een onderzoek naar inge steld. Ook de middenstand ter plaat se heeft gepleit voor een trottoir. Wil je hier structureel iets doen, dan moet je eigenlijk éénrichtingsverkeer instellen, maar dan komt begrijpelij kerwijs de middenstand in oproer. Nogmaals, hier wordt op gestudeerd en het is moeilijk om hier nu nadere gegevens over te geven’. Met de heer Van der Linden zijn ook allerlei verkeersknelpunten bespro ken, zoals de Zuidkade tussen het Modehuis Verbakel BV en het specia liteitenrestaurant De Gouwe Dis waar geen voetpad is, het onoverzichtelijke kruispunt Burgemeester Trooststraat- Mercuriusweg, de splitsing Oostpol- derweg-Overtoom en het uit de Oost- polderwijk houden van vrachtver keer. Burgemeester Van der Linden: ’’Bij de zaak Eminent hadden we een directe betrokkenheid door het geven van een obligatielening van een half miljoen en daar kunnen we naar fluiten. In het algemeen ge sproken proberen we vanuit dit huis inzicht te krijgen in wat er zoal bij de inustrie speelt door het opou- wen van een indringend contact. U moet overigens de rol van de ge meente niet overschatten, ezien onze beperkte financiële en perso nele middelen op dit punt. In een vraag daarover werd gewe zen op het failissement van Emin ent Electronics BV en de inkrim ping bij NKF Kabel BV, terwijl voorts werd gevraagd naar de per spectieven van het bedrijvenpark Coenecoop tussen de Kanaaldijk en de spoorlijn. sief met zijn instrument bezig was. Heeft veel liefde voor oude muziek, vandaar dat ook een tijdlang luitles- sen werden gevolgd. In huize Ong Alok wordt veel gemu siceerd. Een dochter speelt dwars fluit, een andere dochter piano en keyboard, 2 zoons zijn professioneel in de muziek bezig (natuurlijk gitaar) en met de rest van de familie wordt er in een groep gezongen (die groep heet Brotherhood), eerst negro-spi- rituals, later meer pop-achtig. Vader Ong Alok heeft dus een grote muzi kale inbreng gehad in de familie. doorgaande verkeer is daarnaast zeer beperkt. U heeft natuurlijk wel de vrijheid om op deze zaak nader te reageren’. Coenekoop is geheel voor eigen ri sico van de gemeente opgezet, we zitten daar voor de komende jaren voor enkele miljoenen in. De uit voering heeft helaas lang geduurd door enkele beroepsprocedures en de trage behandeling bij de provin cie. De exploitatie zal niet gemak kelijk zijn, want waar vind je mo menteel bedrijven die iets nieuws willen beginnen? Door het uitstel hebben we een bedrijf verloren dat aan 100 man werk zou bieden. Nu bouwen ze elders in de buurt." ‘Het kruispunt Burg.Trooststraat/ Mercuriusweg is inderdaad onover zichtelijk. Ik heb hier zelf ook al en kele keren verkeer van links voorrang moeten geven. Voorde situatie Oost- polderweg/Overtoom bestaan mo menteel geen plannen. Hoewel er en kele ongevallen gebeurd zijn, is hier statistisch gezien geen sprake van een verkeersonveilige situatie. Ik denk dat het punt om het vrachtverkeer uit de wijk te houden bespreekbaar is. Er staat immers al een verbods bord voor vrachtauto’s bij de brug naar de Burg. Trooststraat’. ’’Naar aanleiding van de reorgani satieplannen van de N.K.F. zullen wij hen wijzen op hun maatschap pelijke verantwoordelijkheid. Zij vervullen naast hun financiëel- economische functie ook een soci- aal-maatschappelijke functie. Wij zullen met N.K.F. in Rijswijk en eventueel met Philips Eindhoven overleggen over het opstarten van nieuwe activiteiten die voor de werkgelegenheid kunnen zorgen". Gewijzigde busdienst 176 Westnederland. In verband met jubileumaktiviteiten van de Waddinxveense Red dingsbrigade, waarvoor de benodigde vergunningen e.d. zijn afge geven, zal op zaterdag 7 juli 1984, van 08.00 tot 14.00 uur een ge deelte van de Kerkweg-West, gelegen tussen de Esdoornlaan en de spoorweg, voor verkeer worden afgesloten. Hierdoor zal busdienst 176 richting Zoetermeer) via de Prins Willem Alexandertunnel en de Prinses Beatrixlaan rijden, waarbij de haltes aan de Chopinlaan komen te vervallen. Commissie Jeugd- en Jongerenwerk; Club- en Buurthuiswerk. In zijn vergadering van 24 mei jl. heeft de raad der gemeente Wad dinxveen de Nota Herstructurering Sociaal-Cultureel Werk geac cepteerd. Bedoelde herstructurering houdt in de oprichting van een commis sie ex artikel 61 van de gemeentewet, waaraan beheer, uitvoering en beleidsvoorbereiding van het club- en buurthuiswerk en het jeugd- en jongerenwerk zal worden opgedragen. Deze commissie, waarvan wethouder Kraaijestein voorzitter zal worden, zal als volgt worden samengesteld: a. 6 vertegenwoordigers namens resp. de Bonkelaar, de Boog, het Gemaal, de Overkant, de Bomenwijk en het Wijkwerk Zuid; b. 6 vertegenwoordigers namens de bevolking. De leden zullen op aanbeveling van het college van burgemeester en wethouders door de gemeenteraad worden benoemd. Het college roept, vooruitlopend op verkrijging van vereiste goedkeuring door de provincie, hen die belangstelling hebben voor het lidmaatschap van de commissie als bedoeld onder b, dan wel het college op ge schikte kandidaten willen wijzen, op hem hiervan schriftelijk mede deling te doen. Dergelijke berichten worden graag vóór 1 augustus a.s. tegemoet gezien. Zij, die alvorens te reageren, nadere informatie willen inwinnen, kunnen zich wenden tot het hoofd van de Afdeling Welzijnszaken, de heer drs. C.J.M. Seelen, telefoon 14433, toestel 270. veld aan de Overtoom nooit te ge bruiken om honden uit te laten. Het liefst zou men een officieel honden toilet zien aangeftgd. Deze kwestie is ook voorgelegd aan Waddinxveens eerste burger, die er dit van zegt: ‘Ik geloof er persoonlijk niet in. Dit punt is in maart 1983 uitgebreid aan de orde geweest in B. W. Er bestaat echter weinig enthousiasme. Honden toiletten geven op zich namelijk weer aanleiding tot nieuwe klachten, zoals stankoverlast. Formeel kan altijd een beroep worden gedaan op artikel 14 van de Algemene Politie Verorde ning, waarin staat dan de hond zich alleen in de goot van uitwerpselen mag ontdoen. Hierin is ook een straf bepaling opgenomen, maar het colle ge wil in principe niet zo ver gaan’. met gegevens over de zwemwaterkwaliteit van oppervlaktewateren zoals rivieren, meertjes, zandwinplassen etc. in de provincie Zuid- Holland. Deze folder bevat verder enkele informatie-adressen en nuttige tips over het zwemmen in oppervlaktewater. De folder is gratis verkrijg baar in het gemeentehuis. In het kader van de hoffelijkheidsac- tie van het Bedrijfschap Horeca be zoeken inspecteurs hiervan maande lijks 25 a-selectief gekozen bedrijven uit het register van het bedrijfschap. Na beoordeling worden de 5 beste nogmaals bezocht door leden van de hoffelijkheidscommissie. Daarna pas wordt de maandelijkse winnaar vast gesteld. ge. Zowel de winkelcentra als de be drijven' zijn momenteel erg versnip perd. Uit een inventarisatie bleek overigens dat er in Waddinxveen 1.000 bedrijven zijn met in totaal 6.000 arbeidsplaatsen’. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - De bewo nersvereniging Overtoom-Molen ring in de Oostpolderwijk hebben voor hun buurtblad Het Ommetje niet alleen met burgemeester C.M. van der Linden gesproken over het verkeer en de voorzieningen in de eigen woonwijk, maar ook over de naar hun mening teruglopende werkgelegenheid in Waddinxveen. Hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat op 31 januari 1984 is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hinder wet van Waterschap Noordwoude, Raadhuisplein I te Hazerswou- de, voor het oprichten en in werking hebben van een gemaal aan de Noordkade 112 alhier. Aangezien er voorshands wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te brengen, is de door ons opgestelde ontwerpbeschik king tegelijkertijd met het verzoek om vergunning ter inzage gelegd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 43 voorschrif ten ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder bui ten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen tot 5 augustus 1984 op de afdeling Al gemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzage elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en buiten kan tooruren op afspraak. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift in dient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Door de redactie van dit buurtblad gevraagd naar enkele positieve en ne gatieve aspecten van de Waddinx veense samenleving betoogt de heer Van der Linden: ‘Positief vind ik dat Waddinxveen een boeiende en brui sende samenleving is. Door het ont breken van een echt hart, wat ik erg mis in deze gemeente, komt dit mis schien niet altijd even duidelijk naar buiten over. Dit wordt versterkt doordat er veel mensen van buiten in Waddinxveen wonen. Men toont daarom betrekkelijk weinig betrok kenheid. We willen dit ondermeer verbeteren door het vergroten van de werkgelegenheid in de toekomst’. ‘Naar mijn mening zou het beleid er in de komende jaren op gericht moe ten worden Waddinxveen een hart te geven door bijv, de winkelcentra meer te concentreren. Ondanks een aantal bezwaren kan dit mijns inziens toch het beste gebeuren bij de Passa- Aanvankelijk aarzelende burgemeester werkt hier nu met veel enthousiasme Het vraaggesprek met de burgemees ter van Waddinxveen, die per 1 janu ari 1982 in dit Gouwedorp werkzaam is, is gepubliceerd onder de kop ‘Bur gemeester mist hart in Waddinxveen’. Hij zegt daarin bijzondere belangstel ling voor de bewonersvereniging Overtoom-Molenring te hebben om dat de Oostpolderwijk nog in een af- bouwfase is. ‘Ik hoop dat eind 1985 uw wijk helemaal klaar is en alle bouwactiviteiten afgerond zijn. Het bouwbedrijf Kats zal nog enkele pa- tiobungalows bouwen op de resteren de open ruimte aan het begin van de Oostpolderweg. Op de plaats waar nu de caravan van de uitvoerder staat zullen 2 huizen onder één kap ge bouwd worden’, zegt hij tot de redac tie van het buurtblad van de 88 leden (van de 93 woningen) tellende vereni ging- De bewoners van de Oostpolderwijk vragen elkaar dringend om het speel- zo laat hij weten. Onze op 7 december vorig jaar 52 geworden eerste burger is sinds 1 januari 1982 in Waddinxveen actief. Daarvoor was hij burgemeester van Koudekerk aan den Rijn (1975), Haastrecht, Stolwijk en Vlist (1981). Van Koudekerk is hij ereburger. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). Het maken van een woonerf, zoals de bewoners zouden willen, zien Burge meester en Wethouders misschien wel zitten. Burgemeester Van der Lin den: ‘Dit punt is in het college van B. W. aan de orde geweest en over het algemeen positief benaderd. We hebben er met een welwillend oor naar geluisterd, hoewel het een af wijking is van het tot nu toe gevoerde beleid in Waddinxveen. Wat de plan tenbakken betreft stellen we wel de voorwaarde dat de vereniging zich verantwoordelijk stelt voor het be heer en onderhoud. Wat de bomen betreft gaan we akkoord; alleen moe ten de mensen later niet komen zeu ren dat men parkeerproblemen heeft, bijv, omdat de bomen dikker en gro ter zijn geworden en dat het wegdek door de wortels beschadigd is’. ‘We voelen niets voor het plaatsen van verkeersdrempels in de Over- toom/MoIenring. Zeggen we hier ‘ja’ tegen, dan is het hek van de dam. We zullen dan overigens prioriteiten op andere plaatsen in Waddinxveen moe ten leggen. Verkeersoverlast bestaat uit te hard rijden of veel doorgaand WADDINXVEEN Met een algeme ne afscheidsavond op zaterdagavond 7 juli om zeven uur neemt de Streek- muziekschool Waddinxveen afscheid van gitaarleraar A. Ong Alok, die ver vroegd uittreedt. De nestor van het lerearencorps maakt sinds de oprich ting deel uit van de Waddinxveense muziekschool. De bijzonder punctuele, rustige, vriendelijké en bescheiden man, die steeds werd geconfronteerd met wachtlijsten voor gitaar, wordt zater dagavond door leerlingen, oud-leer- lingen, collega’s en verdere belang stellenden in het zonnetje gezet en een muzikaal vaarwel toegeroepen. De heer Ong Alok is 63 jaar en vindt dat hij plaats moet maken voor jon gere leraren, die moeilijk een baan kunnen krijgen. De gitaarleraar werd geboren in Paramaribo (Suriname) in 1920. Naar Nederland gekomen, heeft hij hier muziek gestudeerd, hoewel hij in Suriname al zeer inten- Een reeks van activiteiten ken- van der Linden heeft aan het burge- foto’s tonen dat. Hij plantte bomen pak, was actief voor de woning- opende champagneflessen. (Foto’s merkt het plezier dat de heer C.M. meesterschap in Waddinxveen. De in het Gouwebos, trad op in judo- bouw, deed aan meubelpromotie en Archief Weekblad voor Waddinx- Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage het ontwerp-provinciaal woonwagenplan Zuid-Holland. In gevolge het bepaalde in artikel 4a, lid 5 van de Woonwagenwet maakt de burgemeester bekend dat een ieder tot en met genoemde datum schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp kan indienen bij Pro vinciale Staten van deze provincie. WADDINXVEEN Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden reikt volgende week donderdagavond 12 juli om zeven uur de zilveren hof- felijkheidspluim uit aan eigenaar Maarten M. van Velzen en zijn mede werkers van het specialiteitenrestau rant De Gouwe Dis aan de Zuidkade. De hoffelijksheidspluim is een maan delijkse prijs van het Bedrijfschap Horeca. Lit

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3