cultureel werk Rabobank aan ’t werk Met roeiboot in Gouwebos nieuwe commissie Kamer wijst op koopstroom over de Gouwe ECHT WAAR U ZIT ER WERKELIJK WARMPJES BIJ ALS U DE VERWARMING DOOR ONS LAAT INSTALLEREN soberder plan Brugcentrum ’82 nu vast Voor sociaal Directeur fel Raad stelt Fotowedstrijd brengt 65- plussers in beeld Cirkelwoningen in Zuidplas Een boekenbon? Vrijdagavond uitvoering van De Zangvogels H.-. I BELT U MAAR boekhandel veldwijk DE WIT WADDINXVEEN B.V. ECHT WAAR... 7 Weegje ÈSlTEÏO Scoort hoog 7 tl w R4 7* 7 W - '•'7 7^ WOENSDAG 4 JULI 1984 □lQ wh GOUDA De Kamer van Koophandel en Holland heeft het voortouw genomen om trekkelijker te maken voor watersporters. Het Een voorbeeld van een foto van een oudere (65-plusser), die bel angstel- lend de verrichtingen van een hengelende jóngen volgt. De nieuwe directeur van de Rabobank Waddinxveen, de heer G. Visscher uit Rozenburg. (Foto: Sjaak Noteboom). Zo zag het Brugcentrum er uit toen in 1978 begonnen werd met het maken van een grootscheeps renovatie- en ver nieuwingsplan. Hiervan is een stuk minder overgebleven. Langs de oprit naar de hefbrug zijn de oude winkelpan den verdwenen en staat nu een woon- en winkelcomplex. (Foto: Archief). Ï.M Fabrieken voor Midden- Gouda en omgeving aan- t is een uniek water gebied, dat zich wat gastvrijer moet opstellen, vindt de KvK. Er is contact opgenomen met de VVV, met de provincie Zuid-Holland, met het ministerie van Verkeer en Waterstaat en de Nederlandse Spoorwegen over de openingstijden van de spoorbrug. Z Een getekende impressie van een aantal complexen cirkelwoningen in een woonwijk. (Tekening: Rehorst Bouw BV). £7 .2» rear, <-• *1 SsTtja i llV- J PASSAGE 53 - TEL. 12620 F-'-r en ningstijd van dag in het recreatieseizoen. Dat vindt 2_ -n±>ij zij 'Arlijke erkend U!LL installateur 6> JUJ INSTALLATIEBEDRIJF ZUIDKADE 116-117-2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 plan, maar mede door de economische recessie is de gemeente hierop terug ge komen. Het bestemmingsplan Brugcentrum 1982 wil een aantal in deze kern geves tigde bedrijven verplaatsen en hier wo ningen bouwen. Verder wordt gepleit voor renovatie van slechte winkel- woonbebouwing, terwijl bestaande be bouwing zoveel mogelijk gehandhaafd dient te blijven. De bezwaarschriften van P. Baan, C.H. van Es, C.I. de Graaff en E.J. Roskam worden - op een enkel punt - niet ingewilligd. B. en W. betreuren het dat Waddinx- veen geen "hart" heeft. Over de ge meente zijn diverse winkelcentra ver spreid; een echt winkelcentrum ont breekt echter. B. en W. menen dat win kelcentrum de Passage geen echte cen trumfunctie heeft. Het college wil de bedrijfsfunctie in het gebied Brugcen trum terugdringen. Dit vanwege de overlast die het bezorgt in een gebied, dat volgens B. en W. in feite een woon functie heeft. Het aantal winkels moet zoveel mogelijk op peil blijven. Eerst tien jaar lang in de functies van plaatsvervangend-kassier en van onder directeur in het bij Zwolle gelegen Has selt en sinds 1973 als directeur van de Rabobank in Rozenburg. WADDINXVEEN - De nieuwe woon wijk Zuidplas krijgt een wooncomplex dat in heel Waddinxveen nog niet is te vinden en dat ook buiten de gemeente grenzen de aandacht zal trekken: een ’’cirkelflat". Het college van B. en W. heeft de vanavond (woensdag) vergade rende gemeenteraad laten weten het' met de christelijke woningbouwvereni ging Ons Begin eens geworden te zijn over de verkoop van de benodigde grond hiervoor. Het gaat om een stuk bouwgrond van ongeveer 1.300 vierkante meter, gele gen aan de door te trekken Esdoorn- laan, waarvan de totale koopsom 468.308.- (exclusief btw) bedraagt. De "cirkelflat" is een bouwprodukt van Rehorst Bouw BV Waddinxveen. Zo’n flat zal ook in Almere gebouwd gaan worden. WADDINXVEEN - De samenstelling, bevoegdheden en werkwijze van de nieuwe gemeentelijke commissie voor het plaatselijke sociaal-culturele werk zijn door het college van Burgemeester en Wethouders in een nieuwe, door de Waddinxveense gemeenteraad vast te stellen, verordening worden vastge legd. De nieuwe commissie komt in plaats van de nooit echt opgerichte Stichting Sociaal-cultureel werk, die door het ge meentebestuur is opgeheven. Volgens het voorstel van het college worden de commissieleden benoemd door de raad op aanbeveling van B. en W. De com missie gaat bestaan uit vertegenwoordi gers van de centra Bonkelaar, de Boog, het Gemaal, de Overkant, de Bomen- wijk en het wijkwerk Zuid en Zuidplas. kwaliteit optimaal is. Het C-huis is een duidelijk antwoord op de vraag naar goedkope woningbouw, zowel ten be hoeve van de koop- als van de huursec tor. de fotowedstrijd te kunnen meedoen zijn een aantal voorwaarden gesteld, zoals: iedereen kan meedoem (behalve beroepsfotografen), foto’s moeten zijn genomen van en 65-plusser in Waddinx veen, maximaal 3 foto’s inzenden: kleur-of zwart-wit formaat: 13 x 18cmt/ m 24 x 30 cm, voor de beste foto’s zijn prijzen beschikbaar zowel voor kleur als zwart-wit (twee eerste prijzen van 75,-; twee tweede prijzen van 50,- en aan de achterzijde naam een adres vermelden. Inzenden van de foto’s t/m 15 augustus in envelop met vermelding "fotowed strijd aan: Dienstverleningscentrum "Anne Frank”, Jan v. Bijnenpad 1, 2742 VS Waddinxveen. zal een einde worden gemaakt aan een procedure die al in 1978 begon. Uit gangspunt was toen voor het gebied aan de voet van de hefbrug een groot scheeps sanerings- en vernieuwings- In het informatieblad komt ook nog even het Waddinxveense dag- recreatiegebied ‘t Weegje ter sprake. Dit tot het recreatieschap Reeu- lerlei initiatieven ontwikkeld om "goed koper” te bouwen. Het woord is tussen aanhalingstekens geplaatst omdat het niet alleen een beperking van de stich- tingskosten suggereert, doch ook van de exploitatiekosten. Rehorst wil, met haar jarenlange ervaring in de woning bouw. tegemoet komen aan de vraag naar goedkope woningbouw. In samenwerking met het architecten bureau Hoogstad Weeber Schulze Van Tilburg Rotterdam is een 4-kamer een- gezinswoning ontwiklcêfd op basis van een cirkelvormig ontwerp. Hierbij is ondernemer» Op de woningbouwbeurs in de RAI bleek veel belangstelling te bestaan voor de cirkelwoning en het uit de cir- kelwoning voortgekomen C-huis. In sa menwerking met het architectenbureau Hoogstad Weeber Schulze Van Tilburg Rotterdam is een 4-kamer eengezins woning ontwikkeld op basis van een cir kelwoning ontwerp. Het resultaat is een cirkelvormig woonblok, kortweg aan geduid als C-huis. WADDINXVEEN - Komende vrij dagavond om half acht geeft het her vormde kinderkoor De Zangvogels weer de jaarlijkse zanguitvoering in ”De Hoeksteen” aan de Esdoornlaan. Voor de pauze bestaat het programma uit geestelijke liederen. Het tweede ge deelte zullen zij vrolijke verzen ten ge hore brengen, waaronder het bekende Cowboy Billy Boem. Ook wordt er medewerking verleend door een fluitgroep o.l.v. W. Mar chand Het kinderkoor wordt op het or gel begeleid door M. Oosterom. De al gehele leiding heeft A. C. Jongejan. Het cirkelhuis scoort hoog op vele pun ten: efficiënt grondgebruik, lage stich- tingskosten, rationeel van opzet en uit voering en zuinig met energie. Volgens Rehorst worden onder druk van de hui dige financieel-economische situatie al- De heer Visscher. die getrouwd is en va der is van twee kinderen, zat op de Ho gere Handelsschool en volgde allerlei cursussen economie en vanwege de Ra bobank. In Rozenburg bekleedde hij di verse nevenfuncties, zoals voorzitter van het schoolbestuur, lid van een ziek tekostenverzekeringsmaatschappij en lid van een instelling voor het sociaal- cultureel werk. Zoals bekend werd in de gemeente raadsvergadering van 24 mei de Nota Herstructurering Sociaal-Cultureel Werk geaccepteerd. Deze herstructure ring houdt in de oprichting van een com missie waaraan beheer, uitvoering en beleidsvoorbereiding van het club- en buurthuiswerk en het jeugd- en jonge renwerk zal worden opgedragen. Deze commissie, waarvan wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA9 voorzitter zal worden, zal als volgt worden samen gesteld: 6 vertegenwoordigers namens resp.de Bonkelaar, de Boog, het Ge maal, de Overkant, de Bomenwijk en het Wijkwerk Zuid en 6 vertegenwoor digers namens de bevolking. De leden zullen op aanbeveling van het college van Burgemeester en Wethou ders door de gemeenteraad worden be noemd. Het college roept, vooruitlo pend op verkrijging van vereiste goed keuring door de provincie, hen die be langstelling hebben voor het lidmaat schap van de commissie, dan wel het college op geschikte kandidaten willen wijzen, op hem hiervan schriftelijk me dedeling te doen. Dergelijke berichten worden graag vóór 1 augustus tegemoet gezien. De nieuwe Rabobank-man wil probe ren zich zo spoedig mogelijk in Wad dinxveen te vestigen. Hij is al sinds 1963 bij de Rabobankorganisatie werkzaam. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Va ren met een roeibootje in de verbre de vaarten van het Gouw'ebos. Dat is een activiteit die over de groene long tussen Waddinxveen en Bos koop voorkomt in het informatie blad ‘Recreatie in Zuid-Holland’, dat is uitgegeven door het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland. Het Gouwebos, bereikbaar vanuit beide gemeenten en beheert door het recreatieschap Bospark, is al voor een deel aangelegd. In het jon ge bosgebied zijn wandelroutes uit gezet en is veel speelruimte voor de jeugd, terwijl er bovendien een wa terpartij is gegraven die in de winter als schaatsbaan dienst kan doen. wijkse Plassen en omgeving beho rende gebied staat bekend om zijn weidevogelstand. Bij het café Het Praathuis zijn bootjes te huur om de plas op te gaan, aldus het infor matieblad. De provinciale recreatiekrant gaat over de mogelijkheden voor open luchtrecreatie in de provincie, niet alleen in het landelijk gebied, maar vooral ook in de nabijheid van de steden. In ‘Recreatie in Zuid-Hol land’ komen onderwerpen aan bod als recreatie, medegebruik van het landelijk gebied, fietspaden, lange- afstands-wandelpaden, zwemwater- kwaliteit, molens en de zorg voor natuur en landschap. In de krant wordt in de ‘Recreatie- wijzer’ een beknopte beschrijving gegeven van 33 recreatiegebieden, die ook aangegeven zijn op de kaart in deze krant. Naast de kaart zijn adressen opgenomen waar meer re- creatie-informatie te verkrijgen is. WADDINXVEEN - De Waddinx veense gemeenteraad gaat het bestem mingsplan Brugcentrum 1982 nu defini tief vaststellen. In de gemeenteraads vergadering van vanavond (woensdag) WADDINXVEEN - De heer G. Vis scher (44) uit Rozenburg is deze week zijn werkzaamheden begonnen als di recteur van de Rabobank Waddinx veen. De opvolger van de vertrokken drs. W. Broekhuijsen geeft leiding aan 42 mensen, die bij Waddinxveensgroot ste bank met het hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost en bijkantoren aan de Groensvoorde en het koningin Wilhel- minaplein werkzaam zijn. .7.'. Gouda bezit vele bevaarbare singels - tot vlak bij het centrum - en is over water goed bereikbaar. In de singels kunnen passanten een gratis ligplaats vinden. Oude schepen, zoals de twee master. Prins Hendrik en De Zwarte Wouw hebben inmiddels hun plekje gevonden. Tot zover het huidige beeld. Maar er kan veel meer gedaan worden, vindt drs. J.C. Brink van de KvK; meer steigers en betere voorzie ningen zoals toiletten, drinkwater, te lefoon, brandstof en vuilnisbakken. Ook het verhuren van fietsen of het uitreiken van VVV-folders, vergezeld van Goudse kaas of stroopwafels, noemt hij als voorbeelden van tege moetkomen aan pleziervaarders. Van zelfsprekend ziet de KvK het econo mische aspect van die ‘koopstroom over het water’, maar Brink - zelf ent housiast watersporter - vindt de re creatieve kant minstens zo belangrijk. Midden-Holland biedt de Lek en de IJssel, de Reeuwijkse Plassen en de Oude Rijn, met historische plaatsen als Schoonhoven, Haastrecht, Bos koop en Bodegraven. De route over de Gouwe is de enige beschutte vaar weg voor schepen met niet- of moei lijk strijkbare mast van het noorde lijke vaargebied naar het zuidelijke deel van Nederland. ‘Wij moeten vermijden, dat ons unie ke waterstelsel wordt gebarricadeerd door bruggen, die de doorvaart voor pleziervaarders belemmeren’, aldus de KvK. Daarbij wordt als voorbeeld de nieuwe Steve Biko-brug in Gouda genoemd, waar niet eens een kano onderdoor kan, maar die ‘gelukkig’ wel af en toe open gaat. Bij de pro vincie Zuid-Holland, die onlangs een recreatievaarwegenplan lanceerde, is al aangedrongen op uitbreiding van toeristische accommodatie. Dit sluit aan op de wens van de overheid om het binnenlands toerisme te bevor deren. De VVV is gevraagd om meer aandacht aan watersporters te beste den. Behalve de trossen los gooien kan de KvK zelf niets daadwerkelijks doen, hoewel zij wel jaarlijks een be drag geeft voor VVV-activiteiten. Met de aanstelling van een nieuwe VVV-directeur verwacht men binnen kort wel positieve reacties. Boven dien verwacht Brink van de Goudse burgemeester, die zelf ook zeiler is, een persoonlijke inzet voor het wa- tersportgebeuren Tenslotte heeft de KvK een dringen de brief geschreven aan het ministerie over de spoorbrug over de Gouwe. De NS is van plan deze brug te ver vangen en men denkt aan één ope- lingstijd van drie a vier minuten per de KvK onaanvaardbaar, waadrij zij wijst op chaotische en gevaarlijke situaties. Eén succesje is er inmiddels al ge boekt: de NS heeft beloofd de sug gesties (méér brugopeningen en ook buiten het seizoen) in haar plannen te zullen meenemen. Het tweede, goede resultaat komt van de gemeente Gouda: één van de Goudse wateren, namelijk de Katten- singel, wordt over enige tijd aange past en voorzien van betere water- sportaccommodatie. Passanten, die het volgend vaarseizoen Gouda aan doen, treffen een ligplaats aan, die beantwoordt aan de idealen van de Kamer van Koophandel. WADDINXVEEN - Mevrouw V.J.A. de Bruin-Verkiey, mevrouw H.J. van Drimmelen, mevrouw H.J. Groenen- dijk-Bernard. de heer H.J. Munneke, de heer J. Neele en adviseur de heer E.S. ten Cate (secretaris Fotokring ’’Vi sie”) zijn de zes leden tellende jury, die is gevormd voor de fotowedstrijd, die door de Stichting Dienstverlening Wad dinxveen onder het motto ”De ouderen (65-plussers) in Waddinxveen” wordt gehouden met het oog op de zaterdag 8 september in het Anne Frank-centrum te houden open dag. Op die open dag, die om tien uur wordt geopend, zullen de ingezonden foto’s worden tentongesteld en zal ook de uit slag worden bekend gemaakt. Om aan T‘ 4)*' uitgegaan van het door Rehorst gehan teerde gietbouwsysteem. Het resultaat is een cirkelvormig woon blok, kortweg aangeduid als C-huis, waarvan de relatie tussen kosten en l 0 j/i t y ‘u. A pi V F rA--» K WSL g? Bi «4», W JU K ..Jt wip T?

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9