Circus C. L. Mullens in W’veen en Boskoop Waddinxvener W’veen-tennis houdt ECHT WAAR Lessenpakket muziekschool prijzen in eigen huis uitgebreid betrapt bij stelen trottoirbanden r. LL Totaal D-tournooi in park De Woerd beëindigd Opgeheven DE GOUWE DERDE BIJ Fietstocht met 400 deelnemers Jan Verhoef op eerste plaats ranglijst Richtlijnen bestrijding botulisme verzorgd programma VIJFKAMP FORMULA’S MAAKTEN RONDGANG IN ZUIDPLAS WADDINXVEEN De Waddinx veense drumband Cormula’s heeft vorige week woensdagavond een mu zikale rondgang gemaakt door de in aanbouw zijnde woonwijk Zuidplas. De Cormula’s waren daar voor het eerst. De Zuidplas-bewoners waren, bijzonder ingenomen met de muzi kale geste van de Waddinxveense drumband. Op maandag 16 en dinsdag 17 juli W® ?l 7 Nj WIJ LEVEREN DAKWERK VAN HET HOOGSTE NIVEAU POLITIENIEUWS WADDINXVEEN ECHT WAAR... BELT U MAAR ^LTCTO Mooi DE WIT WADDINXVEEN B.V. B-C-tournooi Valse dollar Aanrijdingen Diefstal/inbraak Waagstuk Programma Ploertendoder Geen rijbewijs m -a. A f spannend een gde diefstal. Bij controle laden met trottoirbanden. eigenaar teruggegeven. De HENRY D. BOOGAARD WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 JULI 1984 WADDINXVEEN De tennisvereniging Waddinxveen heeft onder stralende weersomstandigheden en in aanwezigheid van een grote schare toeschouwers afgelopen weekeinde het D-toumooi op de banen van het tennispark De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan beëindigd. De clubleden slaagden erin de prijzen in eigen huis te houden. Er was sprake van een spannend en goed geleid tournooi waar deelnemers en supporters veel plezier aan beleefden. In het tennispark is maandag het B-C-toumooi van start gegaan. Dit tournooi duurt tot en met zondag. De "gevel” van het nieuwe Nederlandse circus C.L. Mullens. (Foto: Circus Mullens). WADDINXVEEN In de nacht van zondag 1 op maandag 2 juli hield de Waddinxveense rijkspolitie omstreeks middernacht nabij de sporthal ‘de Sniep’ aan de Sniepweg een 26-jarige Waddinxvener aan in verband met door hem gepleei 1 ,r’-1 bleek, dat zijn aanhangwagen was volgei De trottoirbanden zijn inmiddels aan de man bekehde reeds eerder trottoirbanden te hebben weggenomen. Het clowns-programma-onderdeel van het circus C. L. Mullens, zoals dat ook in Waddinxveen en Boskoop te zien zal zijn. (Foto: Circus Mullens). WADDINXVEEN/BOSKOOP De Waddinxveners en Boskopers zijn weer een dag hooggeëerd publiek. Het nieuwe Nederlandse cir cus van C.L. Mullens bezoekt namelijk Waddinxveen op maandag 16 juli en Boskoop op dinsdag 17 juli. In Waddinxveen worden om 15.00 en 20.00 uur voorstellingen gegeven in de tent op het par keerterrein ‘de Sniep’ aan de Sniepweg en in Boskoop op dezelfde tijden op het parkeerterrein bij de Beurshal aan de A.P. van Nes laan. De toegangsprijzen variëren van f 10,- (2e rang) tot en met f 22,50 (loge) voor volwassenen en van f 5,- tot f 11,25 voor kinde ren tot en met 12 jaar en 65-plussers. 1 A i v» Alt Eindstand - 18 pt. onderdelen gen. Totaal werden ontvreemd twee portemonnees, twee bankpassen, rij bewijs en aan baar geld ca. f 200,-. De dader mkakte vermoedelijk ge bruik van de gelegenheid (bij drukte in de betreffende winkel) en slaat dan zijn slag. De rijkspolitie Wad- dinxveen adviseert dan ook de win- keleigenaren, filiaalchefs en winkel personeel de kantines, keukentjes, dan wel de kantoorruimten afdoende te sluiten en/of te bewaken. erkend kLLL nstaiateur ‘Het circus moet er mooi uitzien’, zegt nu ook Charles Mullens jr. ‘Wan- INSTALLATIEBEDRIJF ZUIDKADE 116-117 - 2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 (1.010 gram), 4e C. v.d. Wal (670 en 5e M. v.d. Toom (630 Maandag is het B-C-toumooi van de tennisvereniging W addinxveen van start gegaan. Nadat de Rotterdamse tennisschool (ERTS) in de hitte 3 uur achtereen zware trainingsarbeid had verricht, moesten de jeugdigen reeds vanaf 2 uur aantreden voor de eerste ontmoetingen. De zeer talrijke toeschouwers zagen Waddinxvener Mare Uittenbroek in het B2-toumooi tegen ERTS-leerling Eddie Schol een fantastisch gevecht leveren, waarbij het applaus diverse malen weerklonk. Na een eerste set van 7-6 voor Schol, opende deze jon geling de truckendoos en verhoogde het tempo, waarna de winst werd binnengehaald. Ook andere plaatsgenootjes mochten als geinviteerden tegen echter ‘B- cracks’ spelen. Vaak na moedig ver zet werd dan - volledig volgens ver wachting - een nederlaag geleden, maar wel de nodige ervaring opge daan. Maandagavond was er ‘s avonds een ‘volle bak’ op het tennispark, maar een onverwachte onweersbui zorgde voor een avond vertraging. Teun Los wonnen in een wat saaie partij van de Waddinxveners Lidia Koop/Frank Hes, die respectievelijk 3 en 4 waren geplaatst. De afgelopen week werden bij een Waddinxveense bank twee valse Ame rikaanse dollarbiljetten onderschept. De biljetten zaten in een bepaald be drag aan Amerikaanse dollars. De bil jetten zijn uit de roulatie genomen. WADDINXVEEN - De zaterdag ge houden jaarlijkse fietstocht van de Nederlandse Hartstichting en de Nier stichting Nederland trok ongeveer 100 deelnemers, die ‘s morgens om negen uur werden weggeschoten door burgemeester C.M. van der Linden. De start en finish was bij het politie bureau aan de Mozartlaan. De routes die gereden werden waren respectievelijk 25 en 42 km. lang en voerde de deelnemers rond de Reeu- wijkse plassen. Onderweg kregen de deelnemers diverse versnaperingen aangeboden dank zij aannemersbe drijf J. Baas, Meubelspecialist Bak ker, Albert Heijn, C.J.F. Preitschopf en Kaashandel De Roov. 1 bijna twee uur strijd met 6-3, 7-6. De heren-dubbel werd een Waddinx- veen-Reeuwijk-duel. Wederom was Frank Hoeke, nu met Ricardo Slijn- gard aan zijn zijde, de gelukkige win naar. In een aanvallende en van diver se snelle rallies voorziene wedstrijd dolven Van den Donk/Van de Draai het onderspit (6-3, 6-3). Bij de eindstrijd van het onderdeel damesdubbel waren geen plaatsgeno ten betrokken, met als voornaamste oorzaak, dat de deelneemsters aan maximaal 2 onderdelen mochten meedoen. Fluitend waren de Goudse dames Baan/Huygen in de eindstrijd geko men, met Bolsterlee/Van Leeuwen uit Zevenhuizen, die tweede waren geplaatst, als tegenstandsters. Na een ‘lekkere pot’ verdwenen de ereprijzen mee naar Gouda. Afsluitend toch goed nieuws voor de genen, die de plaatsgenoten graag zien winnen. De Gouwe Smashers Margriet van Rijswijk en good old i 1 WADDINXVEEN - Vorige week vrijdagavond hield de hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW haar laat ste wedstrijd van de zomercompetitie in het Alphense Aarkanaal. Door 17 vissers werd 11.460 gram vis gevan gen. De eerste vijf waren: le P. Dorre- steyn (2.620 gram), 2e D. Heeren (1.360 gram), 3e M. van Leeuwen (1.110 gram), 4e H. Romijn (1.040 gram) en 5e W. Houtman (950 gram). ook m groepsverband popmuziek on derwezen worden. Het ligt in de bedoe ling om het komend seizoen een of meer popgroepen te formeren uit leerlingen van de muziekschool. Z<> mogelijk zal ook de jazzmuziek meer aandacht krij gen. De muziekschool geeft les op alle gang bare strijk-, blaas-, slag- en toetsinstru menten. Bovendien zijn er de opleidin gen kleuterritmiek voor de oudste kleu ters en leerlingen van de eerste klas van de lagere school, en de opleiding alge meen muzikale vorming (AMV) voor kinderen vanaf de tweede klas van de la gere school. Behalve deze vormen van muziekonderwijs kan men zich bekwa men in het orkestspel in verschillende genres.. Het strijkorkest, het blokfluitensemble, het gemengde ensemble en de big band zijn toegankeijk voor iedereen die over enige instrumentale vaardigheid be schikt. Dus niet uitsluitend voor leerlin gen van de streekmuziekschool. Op maandag 2 juli omstreeks 11.45 uur vond een aanrijding plaats op de hoek Anna van Hannoverstraat-W. de Rijkelaan. Een bromfiets en een personenauto werden hierbij bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op woensdag 4 juli omstreeks 18.00 uur raakten twee personenauto’s el kaar nabij de toegangsweg tot de par keerplaats aan de Passage. Beide be stuurders hadden elkaar niet gezien, waardoor de één de ander in de flank aanreed. Op donderdag 5 juli vond omstreeks 21.10 uur op de Onderweg een onge val plaats waarbij twee auto’s waren betrokken. Bij het uitkomen van een ter plaatse in de weg liggende bocht verklaarde een bestuurder te hebben moeten uitwijken voor een andere auto, waarna de aanrijding met een geparkeerde auto volgde. Op zaterdagmorgen 7 juli omstreeks 9.55 uur vond in het Gouwe-aqua- duct een aanrijding plaats, waarbij twee personenauto’s waren betrok ken. Beide voertuigen raakten zoda nig beschadigd, dat deze moesten worden afgesleept. Eén van de be stuurders, een 22-jarige Leidenaar, verkeerde zwaar onder invloed van alcohol. Van de man werd een bloed proef afgenomen. Hij had de voor gaande nacht alcohol genuttigd en had daarna slechts een uurtje gesla pen. Een inzittende van de door hem aangereden auto liep licht lichamelijk letsel op. DEN HAAG Botulisme kan, zodra de temperaturen zomerse waarden bereiken, weer veel slachtoffers gaan eisen onder vooral watervogels. Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland sturen daarom binnenkort aan alle gemeenten, recreatieschappen en wa terschappen richtlijnen voor een doeltreffende bestrijding van botulis me bij watervogels. Aan die bestrijding kan ook het pu bliek een belangrijke bijdrage leveren. De aanwijzingen voor gemeenten en publiek zijn opgenomen in een fol der die gratis verkrijgbaar is in het provinciehuis in Den Haag (telefoon: 070-116622). In de warme zomer van 1983 zijn meer vogelkadavers bij de provincie aangeméld dan in de jaren daarvoor. Vorig jaar kwamen er 16.205 meldin gen van mogelijke botulisme-slachtof- fers binnen (in 1982: 12.709 meldin gen). Van de 433 onderzochte vogel kadavers bleek driekwart inderdaad met botulisme besmet. Het overgrote deel van de meldingen had betrek king op eenden en meeuwen. In juli en augustus ontving de provincie de meeste meldingen: toen ook waren de temperaturen het hoogst. De provincie zal de gemeenten, recre atieschappen en waterschappen vra gen het vinden van kadavers onmid dellijk te melden aan de provinciale waterstaat en te zorgen voor een doeltreffende verwijdering en voor onderzoek van kadavers. Dit onder zoek gebeurt door het Centraal Dier geneeskundig Instituut in Lelystad. In de folder adviseert de provincie het publiek (water)vogels in de zo mermaanden niet te voeren om con centraties van dieren te voorkomen. Waar veel watervogels tegelijk zijn is de kans op optreden of uitbreiding van botulisme namelijk groter dan elders. neer je er voor staat, moet je al het gevoel krijgen binnen te zijn. Voor een circus is de buitenkant namelijk bijzonder belangrijk. Eigenlijk net zo belangrijk als wat er binnen, in de piste, gebeurt. Zó heb ik het van mijn vader geleerd. En zo willen Sjef en ik het ook doen’. En jawel, de broers blijken de ‘lessen’ van hun vader ter harte te hebben ge nomen. De 24 meter lage facade, waarop allerlei circus-taferelen zijn ‘gespoten’, is een schitterend visite kaartje. Zo ook de fraaie kassa-door- loopwagen, waarin onder meer ruim te is voor een kantoortje en de opslag van materiaal. En het van een Bel gisch circus overgenomen viermasten- chapiteau (de circustent van 32 bij 26 meter in groen-witte kleuren) mag er ook zijn. Charles en Sjef hebben, met mede werking van familieleden en anderen, een flink deel van het (rollend) mate rieel zelf vervaardigd. Daartoe beho ren de reeds genoemde doorloopwa- gen én de complete zitinrichting, die plaats biedt aan zo’n 1.500 bezoe kers. WADDINXVEEN/BOSKOOP— Het nieuwe Nederlandse circus C.J. Mullens, welke tijdens de Paasdagen zijn première beleef de in de woonplaats van de broers Josef en Charles Mul lens, werd door het Tilburgse publiek ovationeel bedankt voor het klasseprogramma dat werd gepresenteerd. Er zijn dan ook kosten noch moeite ge spaard om de droom van de broers eens hun eigen circus te bezitten te realiseren. Een groen witte viermasttent, plaats biedend aan 1.400 be zoekers, ademt binnen een sfeer van intimiteit, dit alles omzoomd door fel gele circus wagens. Een kleine dierentuin, welke dieren allen in het pro gramma optreden, bevolkt het circusterrein. Als eerste blik vanger dient een’ 24 meter bre de pronkfacade, welke met cir custaferelen fraai is beschil derd. Maar het belangrijkste, en daar hoopt circus Mullens het Nederlandse publiek weer cir- cusminded mee te maken, is het programma. Wij zijn een nieuw Nederlands circus, maar met een oude tra ditie, een traditie welke ons zware verplichtingen oplegt te genover ons publiek. De ver plichting onze gasten een totaal verzorgde middag of avond echt circusplezier te bieden. Wij proberen dat te doen in een goede sfeer van gastheerschap in een omgeving welke ons pu bliek ambieert. Daarvoor hebben wij een goed uitziend bedrijf gecreëerd, niet te groot, zodat juist die intieme sfeer welke het beleven van een circusprogramma zo apart maakt volledig tot zijn recht komt. Wij hebben zelfs bij de keuze van onze medewerkers dusdanig geselecteerd dat de diverse karakters met elkaar harmoniëren. Het grote publiek ruikt het als het ware, als het intern niet klikt. En in deze omgeving brengen wij hetgene waar wij jaren van gedroomd hebben, en Neder land jaren op heeft gewacht na melijk een tentcircus met een programma, zo goed, in een zo snel tempo gebracht, dat wij als circusmensen diep geroerd waren door de werkelijk ova tionele toejuichingen welke on ze artiesten in de korte periode dat wij optreden mochten ont vangen.’ Perschef Circus C.L. Mullens De afgelopen week werd één keer aangifte van diefstal van een fiets ge daan. Ook werd een bromfiets ont vreemd. Drie fietsen werden gevon den en één daarvan kwam bij de eige naar terecht. Wederom werden te Waddinxveen vlaggen ontvreemd en wel bij het benzinestation langs de Jul. van Stolberglaan. Hier werden tussen zaterdag 30 juni en maandag 2 juli twee vlaggen gestreken en mee genomen. Uit in aanbouw zijnde woningen aan De Akker werden twee c.v.-ketels, merk Benraad, ontvreemd. De waar de van deze goederen bedraagt f 3.600,-. Op donderdag 5 juh werd aangifte van diefstal uit een auto ge daan. Op een gegeven moment ont dekte een automobilist, die zijn auto regelmatig onafgesloten op de Jan Dorrekenskade laat staan, dat di verse persoonlijke eigendommen, zo als een paspoort uit zijn auto waren ontvreemd. In de nacht van woensdag 4 op don derdag 5 juli werd uit een auto, wel ke in een niet afgesloten loods naast een woning stond geparkeerd12 cas settebandjes weggenomen. Op zaterdag 7 juli werden tijdens de middaguren zowel uit een winkel aan de Zuidkade als uit een winkel aan de Passage tassen ontvreemd ten nadele van winkelpersoneel. De tassen wer den ontvreemd uit de kantoorruim ten, welke in de regel meestal meteen achter het winkelgedeelte zijn gele- WADDINXVEEN - Vorige week zon dag werd het wedstrijdseizoen 1983/ 1984 van De Gouwe afgesloten met de laatste zwemwedstrijd in het kader van de vijfkamp tussen de zwemverenigin gen De Plas, Barracuda, De Lansingh, De Gouwe en Rotterdam. In deze laat ste wedstrijd nam De Gouwe deel met 26 leden op 59 starts aan alle 18 pro gramma’s. Onder vrij redelijke weersomstandig heden werd in het Gemeentebad te Nieuwkoop 3x een le, 3x een 2e en 4x een 3e plaats behaald. In totaal zwom men De Gouweleden 19 pers, records. Bij het begin van deze spannende wed strijd stond De Gouwe nog op een 4e plaats met 12 punten achterstand op De Lansingh. Doch mede dank zij de prima gezwom men estafettes (dames le en heren 2e) behaalde De gouwe uiteindelijk nog een 3e plaats met 4 punten vóór De Lan singh Zoals bekend zijn er in de laatste ja ren keiharde klappen gevallen in de Nederlandse circuswereld. Middelgro te ondernemingen als Bassie 8c Adri- aan, Toni Boltini, Mikkenie en Sjouk- je Dijkstra zijn min of meer roemloos ten onder gegaan. Wie deze circen- sische ruine overziet, moet toch wel heel wat lef in zijn donder hebben om met een gloednieuw circus van start te willen gaan Lef, in de goede betekenis van het woord, hebben de broers Charles (42) en Sjef (36) - telgen uit het ver maarde circusgeslacht Mullens uit Tilburg - zeer zeker. Maar naast lef ook vakmanschap, ervaring en vol doende financiële middelen. En dit alles leidde tot de feestelijke start van hun eigen Circus C.L. Mullens. Het klinkt allemaal misschien wat simpel. De keiharde waarheid is echter, dat hieraan een periode van circa tien jaar van ‘dromen, denken, piekeren, sparen en hard werken’ vooraf is ge gaan. Met andere woorden: Het be sluit met een eigen circus te gaan werken, is weloverwogen genomen. Charles Mullens: “Waarom dit alles? Omdat mijn broer en ik graag naar het circus terug wilden. Idealisme ‘Het geluid van de drumband ging wel ver de polder in, maar had veel beter geklonken als er meer huizen staan. En natuurlijk als de Cormula’s meer leden hadden. Fijn was het dat wij wat te drinken kregen van me vrouw Rompelman, waarvoor onze hartelijke dank’, aldus de Cormula’s met B.F. Langendam als directeur- instructeur, W.B. Langendam als ma- joretten- en tamboerinstructeur en B.P. Langendam als trompettisten en jeugdinstructeur. Het blijkt dat de Comula’s, die op 6 november 1982 werden opgericht, zowel trompettisten als tamboers kan plaatsen. Directeur-instructeur' B.F. Langendam uit de Acaciastraat 77 (tel. 15874): ‘Meisjes die interesse» in muziek hebben en dat in onze drumband willen leren beoefenen kunnen wij plaatsen als trompettis ten. Kinderen vanaf plm. 8 jaar kun nen al prima meedoen. Dit om de samenstelling van het tamboerkorps te verbeteren met wat meer blazers. Muziek leren spelen is minder moei lijk dan u denkt. De meisjes krijgen les van een goede muziekinstructeur. De instrumenten zullen worden ver zorgd door de vereniging. Dus geeft u uw kind gerust op als leerling trom pettist!’ ‘Ook is er plaats voor tamboers voor meisjes vanaf 9 jaar. Het slaan op een trom is leuk. Je kunt je erop uitleven en het stimuleert de muzikale ont plooiing. Hoewel aan de meegekregen muzikaliteit weinig te veranderen valt kan deze bij de leerling muzikant toch worden verbeterd. Maar dan is het wel noodzakelijk dat zeer regel matig met de repetities wordt meege daan’. Volgens de heer Langendam kunnen de ouders hierbij behulpzaam zijn door bijvoorbeeld interesse te tonen bij de vorderingen van hun kind, ze ker zolang het kind nog leerling of as pirant muzikant is, interesse te tonen bij de vorderingen van het korps waarbij hun kind is aangesloten en interesse te tonen voor de uitvoerin gen en bij het optreden naar buiten. Wie geihteresseerd is kan na de vakanties een kijkje komen nemen in de wijkschool St. Jozef aan de Ka- naalweg in de St. Victorwijk, waar elke zaterdagmiddag vanaf half twee wordt gerepeteerd. Een opmerkelijk feit hierbij was dat vele finales werden betwist door ei gen verenigingsleden. De herenenkel- titel werd een prooi voor Frank Hoe ke, leerling van de Waddinxveense Tennisschool, die de Reeuwijker Van den Donk in een prima partij achter zich het. In dit onderdeel liet ook Van de Draai (De Sluipers-Reeuwijk) een goede indruk achter. Opvallend was dat geen der geplaatste spelers tot de halve finales wist door te drin gen! Bij het damesenkelspel was de Wad dinxveense overmacht nog sterker. Drie van de vier halve finalistes kwa men uit eigen gelederen. Saskia El- berse versloeg in de halve finale club genote Gea Kok in 3 sets, terwijl San dra van der Sman de eerste geplaatste Van de Wiel uit Gouda een taktisch lesje gaf. De finale was een langdurige affaire met angstig spel. Het spannende ver loop hield de toeschouwers echter op hun plaatsen. Sandra zegevierde na WADDINXVEEN - De Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen heeft haar lessenpakket voor het nieu we cursusjaar 1984-1985 weer kunnen uitbreiden. Na de zomervakantie zal het mogelijk zijn om lessen elektrische gi taar en basgitaar te volgen. Uiteraard blijft de klassieke gitaaropleiding ge handhaafd. MET Ingang van het cursusjaar ’84/’85 heeft de streekmuziekschool Waddinx veen haar lessenpakket weer kunnen uitbreiden. Na de zomervakantie zal het mogelijk zijn om lessen electrische gi taar en basgitaar te volgen. Uiteraard bljft de klassieke gitaaropleiding ge handhaafd. Omdat veel gitaristen vanuit de lichte muziek(jazz- en popmuziek) komen heeft de muziekschool gemeend aan dit genre meer aandacht te moeten beste den. Zo waren er al mogelijkheden om te leren drummen en om electronisch orgel- en synthesizerlessen te volgen. Nu ook opleidingen voor basgitaar en electrische gitaar mogelijk zijn kan er -- speelde daarbij een voorname rol. Na tuurlijk, het is en blijft een waagstuk. We vertrouwen echter ook een beetje op de naam Mullens. Want die is per slot van rekening toch een begrip in de Nederlandse circuswereld’. Wanneer de naam Mullens valt, denk je in de eerste plaats aan de inmid dels overleden Jos Mullens. De in het vak vergrijsde eminentie, die lange tijd een eigen circus exploiteerde en die naderhand als ‘general manager’ vele bekende buitenlandse circussen naar ons land haalde. Eén van de lijf spreuken van Jos Mullens was: ‘Het circus moet vooral netjes en voor naam zijn’. Charles Mullens sr., een broer van Jos en de vader van de twee kersverse circusdirecteuren uit Tilburg, huldig de dezelfde principes. Hij was de gro te man van het variété-theater ‘Pit- toresque Mécanique’, dat vanaf 1951 op talloze kermissen stond. Charles Mullens sr. waakte er steeds voor, dat alles er piekfijn uitzag en dat het pu bliek waar kreeg voor zijn geld. Char les jr. en broer Sjef doorliepen hier, als kind, hun leerschool En dan het programma. Via een Duits agentschap zijn nummers ge boekt, die in geen enkel circus mis staan. Onbetwiste topper is de ver maarde Zwitserse clown Pio Nock en zijn familie, die driemaal acte de pre sence geven: Clownswerk, koorddan sen op de hoge draad en dochter Isa belle aan de trapeze, die ondanks een (recente) lelijke val weer volop mee draait. Andere bekende artiesten zijn de fa milie Streicher uit Oostenrijk met haar chimpansees, de Folcos uit Ita lië met paarden, olifanten en exoten en het trio Urban met acrobatiek. Frits Mullens, een broer van Charles en Sjef, fungeert als spreekstalmees- ter. Hij laat de presentatie van zijn ‘onberijdbare’ ezels aan zoon Freddy over. En, gelukkig, is er levende mu ziek van een echt circusorkest. En dan is er nog Germaine Cools- Mullens (42), een nicht van de circus directeuren, die de klassieke hoge school rijdt. Zij keert daarmee na 21 jaar in de piste terug. Germaine begon vier jaar geleden weer met paardrijden. Het circusleven kreeg haar toen weer te pakken. De eens zo vermaarde hogeschoolrijdster Valeska Wilke leerde haar de fijne kneepjes van deze moeilijke specialiteit. Wie het rijk geïllustreerde program maboekje doorbladert, komt nog veel meer medewerkers met de naam Mul lens tegen. ‘Tja, we hebben een grote familie’, lacht Charles Mullens, die er met broer Sjef terecht trots op is zonder één cent schuld bij de bank van start te kunnen gaan. WADDINXVEEN - Wegens gebrek aan baten zijn de faillissementen van Import en Export Maatschappij H. Kruidenier Hzn. BV, Rotterdam, en H. Kruidenier Hzn. Continental BV, Rot terdam, welke bedrijven beiden in Waddinxveen waren gevestigd, opgehe ven. De eindstand na vijf wedstrijden is: le J. Verhoef 11.680 gram, 2e P. Dorresteyn 11.660 gram, 3e B. van As 9.140 gram, 4e D. Heeren 8.320 gram, 5e M. Reichard 8.080 gram, 6e H. de Haan 7.790 gram, 7e A. van Leeuwen 6.920 gram, 8e H. Romijn 6.730 gram, 9e W. Houtman 6.480 gram, 10e M. van Leeuwen 6.340 gram, lie L. Engels 6.110 gram, 12e R. Aalbers 5.610 gram, 13e R. Jen ner 4.240 gram, 14e M. v.d. Toom 3.710 gram, 15e F. van Steenderen 3.180 gram, 16e M. Hoogerdijk 2.020 gram, 17e W. v.d. Wal 560 gram. Zaterdag 7 juli hield HSW haar zesde wedstrijd in de zomercompetitie in de Haarlemmerringvaart. Door 25 vissers werd 35.580 gram vis gevan gen. De eerste vijf waren: le W. Houtman (10.660 gram), 2e J. Ver hoef (6.390 gram), 3e D. Heeren (4.040 gram), 4e P. Dorresteyn (3.690 gram), 5e W. v.d. Wal (1.660 gram). In de B-groep waren de eerste vijf: le J. van Egdom (1.150) gram, 2e S. Pellekoren (1.060 gram), 3e R. Jen ner gram) gram). Zaterdag 14juli is de eerste wedstrijd in de tweekamp Zevenhuizen-Moer- kapelle-Waddinxveen. Er wordt gevist in de Oude Rijn bij Koudekerk. Ge vist wordt van 7.00 uur tot 10.00 uur, vertrek vanaf het N.S.-station om. 5.45 uur. Op maandag 2 juli werd door de po litie een 19-jarige Waddinxvener be keurd, daar hij een ploertendoder bij zich had in zijn auto. Dit wapen, dat valt onder de Wet Ongewenste Hand wapenen, werd inbeslaggenomen. Op woensdag 4 juli vestigde een mo torrijder de aandacht op zich door zonder een helm te dragen zijn mo torfiets te besturen. De motorrijder, een Waddinxvener, was niet in het bezit van een rijbewijs. H

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13