1 Petteplas in beweging Vacaturebank Waddinxveen wil een groter takenpakket f directie van Verbakel 01828-17994^1 PRETTIGE VAKANTIE f i Opschudding over dit bericht Raming BV Eén van de vier nieuwe projecten van Vacaturebank Eethuisje voor alleenstaanden Afscheidsfeest Mgr. Bekkers school met kamp WADDINXVEEN Zesde klassers van de rooms-katholieke Mgr. Bek kersschool aan de Peter Zuidlaan en de bij deze school behorende kleuters van de kleuterschool Prins Willem Alexander hebben afscheid genomen van hun school. Onafhankelijk Nieuwsblad 35, 39,90 59,50 39,50 Kleuters RIOOL UVERSTOPTPJ 1 Project eethuisje Project klussendienst Andere kijk op de Tour de France. GERT HUIZER lëgtek Mr.Opticien J.Grit Prijsknaller 10,— Grote maten 20,- MASSA-SPORT leplaan 81-83, Waddinxveen 01828-19448 donderdag-koopavond F" Agrarisch project Wijkkrant Waddinxveen-Noord HARWA” VAKKUNDIGE - VLOERVERWENNERS Stuurgroep Rol Doel 40e JAARGANG - Nr. 1881 Opnieuw enorme partij -- N ALS WIJ HET Redders verlaten hier een snelle rubberboot om te demonstreren hoe zij bij het redden van te water geraakte men- 1 Wat Gert ook bakt, het is lekker en niet duur. HUISWERK DOEN, SLAAGT U ZÉKER, de pater makelaardij b.v. schielandweg 7 2741 ma waddinxveen 01828-13822 4 WOENSDAG 11 JULI 1984 PARTIJ ZWEMBROEKEN HOOFDREDACTEUR: B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 15594 EXPLOITATIE: F. VAN KEMPEN, KANTOOR: ORANJELAAN 9, TEL. (01828) 14788; NA 18.00 UUR TEL. (01803) 8007 Partij ADIDAS POLOSHIRTS PRIJSKNALLER Opnieuw partij Partij ADIDAS SWEATSHIRTS sen te werk gaan. (Foto: Sjaak Noteboom). SPORTSCHOENEN in de maten 38 t/m 47 PRIJSKNALLER 69,50 2 paar: 125,— LUCHTBEDDEN PRIJSKNALLER Partij (ZIE KABOUTERADVERTENTIES) WADDINXVEEN De nu ruim twee jaar functionerende Vacatu rebank Vrijwilligerswerk Waddinxveen geleid door Jorgen Schreu der, blijkt in een behoefte te voorzien. Of deze gemeentelijke acti viteit wordt voortgezet zal eind dit jaar worden bekeken, omdat de gemeenteraad vorig jaar zomer besloot de Vacaturebank voor mini maal één jaar voort te zetten. Die termijn loopt 1 november 1984 SLAAPZAKKEN vulling poly-acryl, deelbare rits PRIJSKNALLER af. Op dat moment zal ook bekeken worden of het takenpakket van de Vacaturebank uitgebreid moet worden. WADDINXVEEN - Modehuis Verbakel aan de Zuidkade, eigendom van de door de heren J.A.M. Linderhof en K.C.H.A. Raminggeleide Raming Beheer BV, is slachtoffer geworden van valsheid in geschriftezo heeft een onderzoek van de Waddinxveense rijkspolitie in samenwerking met de dis trictsrecherche in Leiderdorp aangetoond. Tegen de voor dit feit aange houden Rotterdammer, de 56-jarige economisch adviseur H.J.S., is reeds proces-verbaal opgemaakt. ECHTE BAKKER f Inmiddels is er huiszoeking verricht op het kantoor van S. te Rotterdam en is S, door de recherche verhoord. S. ver klaarde o.a. dat er bij de tientallen di- rectiewijzigingen door hem enkele fou- ten/vergissingen waren gemaakt. Ook in Waddinxveen is een vrij grote groep (ong. 1000) alleenstaanden. Bij hen wil het koken van een verantwoor de warme maaltijd er nog wel eens bij inschieten. Met het oog hierop heeft een aantal mensen het plan opgevat om in het kader van een werklozenproject een eethuisje te starten, speciaal gericht op deze groep. Al een tijd functioneert vanuit ’t Ketel huis de ’’klussendienst”. De bedoeling daarvan is dat allerlei karweitjes wor den gedaan voor mensen die daartoe zelf niet (meer) in staat zijn, en die ook niet de financiële middelen om een vak man te laten komen. Zie onze advertentie elders in dit blad. Zuidkade11 - Tel. 01828-12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 01828-12382 - Waddinxveen BRIL”M\H\I” Kindermaten 116 t/m 164 Kindermaten 128 t/m 176 Adviesprijs 59,95 Het Waddinxveense politie-onderzoek werd ingesteld toen bleek, det er bij Ra ming Beheer BV een directiewijziging was doorgevoerd bij de Kamer van Koophandel voor Midden-Holland te Gouda, zonder dat de huidige directie hiervan op de hoogte was. Model IVAN LENDL Adviesprijs 89,95 PRIJSKNALLER Weekblad voor Waddinxveen Een bepaalde B. V., welke statutair was gevestigd te 's-Gravenhage, doch een ondernemingsadres had te Antwerpen was directrice geworden. Waarnemend directeur van deze B.V. is de econ omisch adviseur H.J.S. die in de Maas stad een economisch adviesbureau heeft. Bij de opgaven aan de Kamer van Koophandel maakte S. gebruik van val se notulen van een vergadering van aan deelhouders. freetime 5-baans, gerubberd textiel met kussen, 198-74 cm. WADDINXVEEN - Direct voor op schudding veroorzaakte het volgende, in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 20 juni, geplaatste bericht met mededelingen uit het handelsregis- ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, wel ke de aanleiding vormde tot de aanhou ding van een 56-jarige Rotterdamse economisch adviseur, namens wie ook al met onze krant was gebeld om ophel dering te vragen over de herkomst van de berichtgeving: Uit het onderzoek kwam naar voren, dat de B.V. van H.J.S. directrice was van vele tientallen vennootschappen. Soortgelijke pogingen tot directiewijzi ging waren gepleegd ten opzichte van ondernemingen te Tilburg, Nieuwegein en Hilversum. De directieleden van de ze BV’s hebben aangifte gedaan bij de rijkspolitie te Waddinxveen. De deelnemers worden, doordat ze in groepsverband werken, behoed voor sociaal isolement en doen ook nuttige werkervaring op wat een voordeel kan zijn bij het solliciteren naar betaald werk. Los van dit alles is zo'n project ge woon een goed middel tegen de verve ling, die bij veel werkloze jongeren vroeg of laat toeslaat. "Totnutoe hebben we in Waddinxveen alleen nog maar plannen gemaakt maar tot realisering daarVan is het nooit ge komen”, aldus coördinator Jorgen Schreuder. ’’Momenteel is er echter een aantal mensen, dat met het nodige ent housiasme de ideeën in praktijk wil gaan brengen. Deze groep moet alleen nog een stuk groter worden. Daarom doen wij een dringend beroep op met name de jeugdige werklozen om zich op te geven voor deelname aan een op te zetten projekt.” De volgende mogelijkheden kunnen, bij voldoende deelname, verder worden uitgewerkt: groep Arbeids Uitgeschakelden Wad dinxveen (WAUW), die zich ten doel stelt de belanggen van hen die een uitkering ingevolge de AAW/WAO ontvangen, te behartigen en educatie ve en recreatieve activiteiten voor hen te organiseren. De coördinator heeft slechts een stimulerende func tie vervuld bij de totstandkoming van de werkgroep, ddchF heeft daarin geen functie. Voorts kan de coördi nator een activerende en stimuleren de rol vervullen bij de oprichting van bijv, werkprojecten. In 1983 heeft een onderzoek plaats gevonden naar de behoefte van een niet-commerciële drukkerij als werk project voor niet-winstbeogende in stellingen e.d. ‘Wij hebben moeten concluderen dat een werkproject in de vorm van een niet-commerciële drukkerij geen haalbare kaart is. Des alniettemin zal onzerzijds worden ge tracht dit soort initiatieven die aan dacht te geven, die ze verdienen en eventuele behoeften en mogelijkhe den te doen onderzoeken’, stellen B. en W. Voor degenen die het altijd al leuk heb ben gevonden om bijv, een volkstuin te bewerken is er nu de kans om dit in praktijk te gaan brengen: het gemeente bestuur is bereid grond in de wijk Zuid- plas ter beschikking te stellen voor een ’’agrarisch project”. WADDINXVEEN - Zaterdagmorgen heeft de Waddinxveense Reddingsbri gade in verband met haar tienjarig be staan een grootscheepse reddingsopera tie gegeven. Deze demonstratie, die geen twee uur maar vijf kwartier in be slag nam, viel eigenlijk - ondanks een goede organisatie - een beetje in het wa ter doordat de vrijwillige brandweer van Waddinxveen niet meedeed en ook niet gerekend kon worden op de toege zegde helikopterdemonstratie van de Koninklijke Marine. Toch beleefden de honderden belangstellenden veel ple zier aan het gebodene, waarvoor de WRB de medewerking had gekregen van reddingsorganisaties uit het Zuid- hollands. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/GOUDA - Ra ming Beheer BV, Waddinxveen, heeft een tweetal maanden met mutaties te maken gekregen welke inmiddels weer zijn herroepen, zo blijkt uit mededelingen uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Zo traden uit de directeuren J.A.M. Linderhof en K.C.H.A. Raming, ver plaatste de onderneming zich naar de Amerikalei 27 in Antwerpen, werd het correspondentieadres van de BV Schieweg 121b in Rotterdam en werd de directie voortaan gevoerd door Veenmaar Vastgoed BV, ‘s Gra- venhage, met als waarnemend di recteur H. Sier jr. 1 f f Vanuit het buurtcentrum Ketelhuis wordt een krant uitgegeven voor Wad dinxveen-Noord. Ook wordt daar het drukwerk van een aantal verenigingen en instellingen verzorgd. Deze werk zaamheden kunnen, wanneer voldoen de vrijwilligers aanwezig zijn, belang rijk worden uitgebreid. Het project zou dan aan een zestal mensen een werk week van ongeveer 20 uur kunnen ver schaffen. WADDINXVEEN - Een wijkkrant in Waddinxveen-Noord, een agrarisch project, de mogelijke start van een eet huisje voor alleenstaanden en een klus sendienst zijn vier zaken die de Vacatu rebank Vrijwilligerswerk Waddinxveen voor het verkrijgen van subsidie heeft aangekaart bij het ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC). Voor het realiseren van deze projecten zouden jeugdige schoolverla ters ingeschakeld kunnen worden, zo blijkt uit een door Vacaturebank-coör- dinator Jorgen Schreuder gegeven toe lichting op de plannen. Steeds meer gemeenten in Nederland gaan er toe over om werkprojecten voor jeugdige schoolverlaters op te zetten of te stimuleren. Deze tendens wordt door het ministerie van W; V.C. gestimuleerd door voor dergelijke initiatieven subsi dies ter beschikking te stellen. Ook Waddinxveen heeft van deze mogelijk heid gebruik gemaakt, omdat het ge meentebestuur overtuigd is van het nut van zulke projecten. zaamheden (vakatures) worden op standaardformulieren opgenomen in vakaturemappen, die voor een ieder ter inzage Éggen op diverse plaatsen in de gemeente. De aard der werkzaamheden is erg verschillend en varieert van het bewa ken van een (school-)fietsenstalling, het begeleiden van hobbyclubs, type- en stencilwerk, schilder- en timmer- werkzaamheden, het repareren van leermiddelen, het assisteren bij voor lezen voor kinderen, het knotten van wilgen, tot het opzetten van een or- thoteek. Het gaat hier dus om zowel eenmalig als meer permanent werk met een variabele tijdsduur. De door instellingen/verenigingen, etc. ingediende aanvragen voor vrij willigerswerk dienen te worden ge toetst aan criteria, teneinde te voor komen dat de uitkeringsgerechtig den, die werkzaamheden gaan ver richten, daardoor hun uitkering zou den verliezen. De toetsing is opge dragen aan de op 2 december 1982 geïnstalleerde Stuurgroep Vrijwilli gerswerk Waddinxveen. Aangezien de gemeente Waddinxveen is aangesloten bij de Regionale WWV- commissie en de Regionale RWW- commissie, is het college van B. en W. van oordeel dat de Stuurgroep mogelijk een regionaal karakter zou kunnen dragen, teneinde tevens een - voorzover nodig - regionaal beleid in het kader van vrijwilligerswerk te kunnen voeren ten behoeve van de Zoals uit voorgaande is gebleken is de Stuurgroep Vrijwilligerswerk Wad dinxveen niet alleen een adviesorgaan (toetsingscommissie), doch heeft daarnaast een duidelijke signalerende functie naar het college, waarmede de facto een uitbreiding van het ta kenpakket heeft plaatsgevonden. B. en W‘Voorts zijn wij van mening dat het Gewestelijk Arbeidsbureau zich tevens zou kunnen bezighouden met daadwerkelijke activiteiten met betrekking tot verwijzing/bemidde- ling naar de mogelijkheden ten be hoeve van het vrijwilligerswerk, i.c. de respectievelijke vacaturebanken. Tot slot zijn wij van mening dat de Vacaturebank Vrijwilligerswerk Wad dinxveen een actieve en stimulerende rol kan spelen bij het onderzoeken van behoeften en wensen in het ka der van vrijwilligerswerk (al dan niet met behoud van uitkering).’ In de raadsvergadering van 6 juli 1983 werd besloten de Vacaturebank voor minimaal één jaar voort te zet ten (tot 1 november 1984). Om streeks medio dit jaar zal derhalve terzake opnieuw een beslissing moe ten worden genomen. Bij de besluit vorming omtrent de continuering van de Vacaturebank dient in elk geval de uitbreiding van het takenpakket te worden betrokken. In april 1982 heeft een aantal inwo ners van Waddinxveen zich verenigd in de Projectgroep Werkloosheid Waddinxveen, vanuit de behoefte ge zamenlijk na te gaan welke activitei ten ten behoeve van niet-werkenden in deze gemeente tot uitvoering kun nen worden gebracht. In samenwer king met de afdeling Sociale Zaken heeft de Projectgroep een enquête ge houden onder alle uitkeringsgerech tigden (ingevolge de Wet Werkloos heidsvoorziening en de Rijksgroeps regeling Werkloze Werknemers) op dat moment. Het doel van deze enquête was om enig inzicht te verkrijgen in de be hoefte aan alternatief werk. Van de 220 verspreide formulieren zijn er 119 ingevuld retour ontvangen. Uit de binnengekomen reacties bleek dat deze behoefte inderdaad aanwezig was. Uiteindelijk resulteerde dit in instelling van de Vakaturebank en aanstelling van een werkloze werk nemer als coördinator van de Vaca turebank. De Vacaturebank heeft tot doel te bemiddelen tussen hen die geen be- Vrijdag 6 juli was het weer zover dat de kleuters van de Prins Willem Alex- anderschool hun afscheidsfeest had den. Het betekende de afsluiting van hun kleutertijd die zij op school doorgebracht hebben. Het is de ge woonte er een feestelijke dag van te maken, waarbij tussen de middag ge zamenlijk met de leidsters gegeten wordt. Daarna naar huis om wat te rusten want ‘s avonds is er een feest waarvoor al weken geoefend is. Het was een avond waarbij de aanwe zige ouders getrakteerd werden op leuke liedjes, dansjes en spelletjes. Als afsluiting zongen de kinderen een door de ouders gemaakt en ingestu deerd liedje waarin de kleuters be dankte voor de leuke tijd op school. Over en weer werden nog wat ca- deau’s gegeven. Zo ontvingen de leidsters José van Ginneken en Irma Sundermann na mens de ouders 4 schommels voor de school. Zijzelf gaven mevrouw Brink huis van de eerste klas, die ook aan wezig was om haar nieuwelingen te begroeten, een vlaggestok, zodat de feestvlag die er reeds was ook daad werkelijk uitgehangen kan worden. Alles bij elkaar was het een avond die zowel de kleuters als hun ouders nog lang bij zal blijven. gemeenten Boskoop, Reeuwijk, Moerkapelle en vanzelfsprekend Wad dinxveen. De besprekingen hierom trent zijn nog gaande. Het rijksbeleid is ook op regionale commissies ge richt. De behoefte aan mensen, die eenvou dige werkzaamheden in en om de woning zouden kunnen verrichten bij personen die van een minimum-uitke- ring moeten leven, heeft geleid tot het initiatief om een klussendienst/ bureau alternatief werk op te zetten in en door “t Ketelhuis’ aan de Bus- ken Huetlaan. Vanaf het begin is er nauw contact tussen de intitiatiefne- mers en - via de coördinator van de Vacaturebank - de Stuurgroep. Als criterium wordt gesteld dat de aanvrager zelf uitkeringsgerechtigd moet zijn, danwel van een minimum inkomen moet leven en dat geen be roep kan worden gedaan op betaalde krachten, danwel familie, buren en/ of kennissen. Inmiddels is - via man daat - een regeling getroffen, zodat snel op dit soort verzoeken kan wor den ingespeeld. ‘Het verdient echter ons inziens wel aanbeveling om de door het Ketel huis opgezette klussendienst/bureau alternatief werk te zijner tijd als werkproject aan de Vacaturebank toe te voegen. Met name bij dit ‘klussen’ dient concurrentievervalsing te wor den voorkomen’, vindt het college van B. en W. Samen met de Projectgroep Werk- looshed Waddinxveen heeft de coör dinator van de Vacaturebank meege werkt aan de oprichting van de werk- Traditiegetrouw hadden de kinderen van de 6e klas van de Mgr. Bekkers school hun schoolverlaterskamp. Dit jaar zijn ze drie dagen naar ‘Bosbeek’ in Bennekom geweest. Nadat men het huis had verkend en de koffers uitgepakt waren was er een goede lunch, ‘s Middags een speurtocht en ‘s avonds een avondspel en film. Op de 2e dag om 7.00 uur ochtend gymnastiek en een fietstocht van on geveer 60 km. over de Veluwe. ‘s Avonds kwamen de leerkrachten en oudercommissieleden op bezoek. Nadat de kinderen hun journaal had den laten zien werd er gezamenlijk spelletjes gedaan. Op de 3e dag spul len pakken, kamers opruimen en win kelen in Bennekom. Moe en voldaan terug naar Waddinxveen. Zaterdagavond 7 juli de musical voor de ouders ‘Disco in Doedorp’. Met veel enthousiasme en plezier hebben de ouders gekeken naar een goed uit gevoerd musical, waarin goede woordspeling tot ongekende humor werd omgezet. Met een schitterend professioneel decor, dat door enkele ouders van de kinderen gemaakt was. Met een gezellig samenzijn voor ou ders, kinderen en leerkrachten, alles begeleid door een disco, werd het een waardig en onvergetelijk afscheid van de 6e klassers van de Mgr. Bekkers school. taalde baan hebben, maar vrijwilli gerswerk willen verrichten en instel lingen, die dat werk aanbieden en het opzetten van werkprojecten te stimu leren en de mogelijkheden te onder zoeken. Voorzover betrokkenen uitkeringsge rechtigd zijn, behot len zij hun uitke ring, mits het werk <ïkt zij willen gaan verrichten de goedkeuring heeft van de toetsingscommissie ‘Stuurgroep Vrijwilligerswerk’ genaamd. Deze Stuurgroep heeft thans (nog) een lo kale functie. Van de diensten van de Vacaturebank kan een ieder die vrij willigerswerk wil verrichten gebruik maken. Dit impliceert dat het niet di rect noodzakelijk is dat men een uit kering geniet. De coördinator van de Vacaturebank heeft tot taak alle daarvoor in aan merking komende instellingen, zoals (sport-)verenigingen, scholen, eman cipatie- en actiegroepen, non-profit- instellingen, etc. te informeren om trent de mogelijkheden in het kader van vrijwilligerswerk. In eerste aanzet leidde dit tot vele positieve reacties, met als gevolg dat voor velen vrij willigerswerk beschikbaar was. De aangemelde en goedgekeurde werk- Ongeoorloofde directiewijziging doorgevoerd Rotterdammer bedriegt LidNBM R

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 1