GEMEENTE WADDINXVEEN Lezers schrijven Sponsorzwemmen levert toch nog 4 mille op Moeten bewoners Onderweg zelf actie ondernemen? Overlegorgaan openbaar over werkgelegenheids- nota gemeente Het Weekblad feliciteert Meeting zoekt mannelijke koorleden De Sperwer Met kleuren van tekening in de prijzen WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag vond in het kantoor van Vink Verzeke ringen aan de Overtoom de HTS SPREEKUREN BESTEMMINGSPLANNEN Ontspanning WELZIJNSZAKEN BOUWVERGUNNINGEN Diëtiek Kohnstamm-MAVO LDS Lid van verdienste NISSAN 1 Audi KOK C.V.-BOSKOOP' PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL. 01727-2110/3410 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Maak dan meteen een afspraak met Garage Kok. Want Garage Kok levert niet alleen alle merken personen auto’s, zoals o.a. Opel, Ford, Nissan (Datsun), Audi en Volkswagen, maar zorgt ook voor perfect onderhoud. Voor vele jaren veilig rijplezier met uw nieuwe auto. En over de in ruil van uw oude auto worden we het wel eens! I/" J Jut» k A 01820-16066 010-362244 en Wethouders Drukte tijdens de sponsorzwemactie van De Gouwe. Bij wijze van officiële start duwden bejaardenreiscomité- van za- OPEL FORD DATSUN VOLKSWAGEN AUDI i/orc/ NIEUWE AUTO? Jong. (Foto: Sjaak Noteboom). 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 DE BEWONERS VAN DE ONDERWEG p/a Onderweg 73 WADDINXVEEN - Aan de Christelij ke Technische School Bospark in Al- phen aan den Rijn slaagden uit Wad- dinxveen voor het diploma motorvoer tuigentechniek J. N. Dorreman en P. J. Kooiman. Aan het Van ‘t Hoff Instituut te Rotter- damm is geslaagd voor het HHTS-di- Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Vliet 26-76-79-139; Comb. Wibo 27; Smit-Troost 29-39-44-45-48-80-82-84- 105-111-117-118-144-147-149-151-157; J. v. Erk 30-120-142; M. Verbeek 31-37- 42-43-60-86-94-110-115-119-122-133; J W. Sekeris 34-50-58-64-102-112-125- 134; H. Vink41-74-156; A.H.Kivits46- 51-61-77-137; D. Heeren 49-127; M. Tollenaar 55-59-62-143-145-153; Th. Twigt en Zn. 69-83-146; F. Rip 85-90- 99-107; H. v. Dijk 108-152; A. Hofman 121; D. Degenhardt 138; C. Hofman 148; Concoursvanuit Ruffee, afstand 744 km. In concours 68 duiven. Aankomst le duif 18.59 uur, laatste 22.13 uur. Snelheid le duif 991 meter per minuut. Uitslagen: Tooren Zn. 1-5-15; D. Heer en 2; M. C. Anders 3-9; H. Vink 4; M. Tollenaar 6; M. Verbeek 7; H. Metse laar 8-11-14; Th. Twigt en Zn. 10; Smit- Troost 12-17; N. Hoogerdijk 13; P. Bo- nefaas 16. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat' op 17 april 1984 is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hinderwet van Dhr. A. Vork, Rijnkade 42 te Woerden, voor het oprichten en in werking hebben van een cafetaria aan de Kerkweg-Oost 187. Aangezien'er voorshands wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te brengen, is de door ons opgestelde ontwerpbeschik king tegelijkertijd met het verzoek om vergunning ter inzage gelegd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 25 voorschrif ten ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder bui ten de inrichting. De*aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen tot 12 augustus 1984 op de Afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecre tarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en buiten kant ooruren op afspraak. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift in dient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. voorzitter H. C. Kooyman en De Gouwe-voorzitter Cees Kroon oudste deelnemer K. van Tilburg in het zwemwa ter. (Foto: Sjaak Noteboom). van dit evenement memoreerde de voorzitter van De Gouwe, Cees Kroon, de geweldige medewerking welke de zwem- en poloclub ook dit jaar weer mocht ondervinden van de zijde van de leerkrachten van alle Waddinxveense scholen. Hierdoor konden veel kinde ren bereikt worden en geanimeerd wor den voor het reeds genoemde doel te gaan zwemmen. De heer J. C. Kooy man, voorzitter van het Comité Bejaar denreis Waddinxveen, juichte het initi atief van De Gouwe erg toe, omdat ook dit comité het elk jaar moeilijker krijgt de financiële eindjes voor de bejaarden reis aan elkaar te knopen. Hierna werd door beide heren de oudste deelnemer, te weten oud-slager en (nog steeds) keeper van het vijfde herenteam van De Gouwe, Korsvan Tilburg sr.,”,tq water gelaten”. Ruw geschat verwacht men dat onge veer een 4.000,- bij elkaar zal worden gezwommen. Een bedrag dat op 50/50 basis zal worden gedeeld door Comité Deze commissie, waarvan wethouder Kraaijestein voorzitter zal worden, zal als volgt worden samengesteld: a. 6 vertegenwoordigers namens resp. de Bonkelaar, de Boog, het Gemaal, de Overkant, de Bomenwijk en het Wijkwerk Zuid: b. 6 vertegenwoordigers namens de bevolking. prijsuitreiking plaats van de landelijke RVS-kleurwedstrijd. De heer M.N. Vink, tevens be heerder van het bijkantoor van de Centrale Volksbank (CVB), verwelkomde met limonade en gebak de Waddinxveense prijs winnaars Esther de Rouw en Barrie de Jong. Esther de Rouw van de Over toom won een fiets en Barrie de Jong van de Alpherwetering won een radio-cassetterecorder. Wet op de Ruimtelijke Ordening. Bestemmingplan "Brugcentrum 1982” De burgemeester van Waddinxveen maakt ingevolge het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van donderdag 12 juli 1984, gedurende een maand, voor een ieder ter inzage ligt ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, het bestemmingsplan ’’Brugcentrum 1982”, zoals dat door de ge meenteraad is vastgesteld in zijn vergadering van 4 juli 1984. Bij de vaststelling van het plan zijn door de gemeenteraad ten op zichte van het ter visie gelegde ontwerp-plan wijzigingen aange bracht. Gedurende de hiervoor genoemde termijn van een maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend bezwaren tegen dit bestemmingsplan indienen bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2 te ’s-Gravenha- ge. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen welke bij de vaststelling van het plan in het ont werp zijn aangebracht. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 JULI 1984 TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN WADDINXVEEN - Het Overlegorg aan Werkgelegenheid Waddinxveen gaat in het openbaar de gemeentelijke concept-nota Werkgelegenheidsbeleid bespreken. Dat is bijzonder, want het overlegorgaan vergadert doorgaans in beslotenheid. Het openbare deel van deze vergade ring is gepland op donderdagavond 12 juli om acht uur. Na de bespreking van de concept-nota komt men weer in be sloten vergadering bijeen voor de be spreking van deze punten: Vaststelling van de verslagen d.d. 20 maart 1984 en 10 mei 1984. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a. brochure: lokale initiatieven; b. brief van Van Schaik en Berghuis in zake samenwerking met Van Otterloo Interieurbouw B.V.; c. mededelingen inzake stand ken Eminent en de N.K.F. d. bouw van 222 woningen in de Wijk Zuidplas door de Philips Pensioenfond sen; e. acqusitie-folder bedrijfsterrein Coe- necoop. Overzichten arbeidsmarktsituatie 14 maart 1984, 18 april 1984. 17 mei 1984. Door overlegpartners in te brengen onderwerpen: a. het Industrieël Contact Waddinx veen; b. de Middenstandsvereniging Wad dinxveen; c. de Organisatie voor Land- en Tuin bouw; d. de Vakorganisaties. Wat verder ter tafel komt. Rondvraag Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN - Na de zomer gaat het door Hedzer van der Giezen gediri geerde interkerkelijk jongerenkoor Meeting proberen nieuwe koorleden te werven. Met name bij de heren, zo laat Hetty Brand van Meeting’s publiciteits- commissie ons weten, kunnen, hoewel zij toch wel met z’n tienen staan te zin gen best wat versterking gebruiken van een paar goede tenoren en bassen. Vanaf 12 juli is het koor voor 6 weken op vakantie. Op 29 augustus zal de eer ste repetitie van het nieuwe seizoen plaatsvinden, zoals altijd op woensdag avond van 20.00-22.00 uur in de Kruis kerk aan de Passage. Zoals voor alle clubs en verenigingen is ook voor interkerkelijk jongerenkoor Meeting het einde van het seizoen gena derd. De 60 jongeren hebben een druk seizoen achter de rug. Zij verleenden hun medewerking aan tal van evene menten en diensten, waaronder het voorjaarsconcert "Waddinxveen Zingt” en de bazar die in november vo rig jaar werd in de Immanuëlkerk. Verder waren zij te gast tijdens een theeconcert dat werd gehouden in de Hooge Burch in Zwammerdam, ten bc.- hoeve van de lichamelijk en geestelijk gehandicapte bewoners van het ver pleeghuis. En natuurlijk zong Meeting tijdens een aantal (jeugd-)diensten in de regio, zoals bijv, in Berkel, Nieuwer- brug (Kerstnachtdienst) en Waddinx veen. In Oudewater werd de rij van optredens afgesloten. De jongeren zongen daar in de Geref. Kerk, die overigens een enorm goede akoestiek heeft. Meeting werd daar aan het einde van de dienst tot drie maal toe door de spontane en enthousiaste kerkgangers vereerd met een klinkend applaus. De leden zullen op aanbeveling van het college van burgemeester én wethouders door de gemeenteraad worden benoemd. Het college roept, vooruitlopend op verkrijging van vereiste goed keuring door de provincie, hen die belangstelling hebben voor het lidmaatschap van de commissie als bedoeld onder b, dan wel het col lege op geschikte kandidaten willen wijzen, op hem hiervan schrifte lijk mededeling te doen. Dergelijke berichten worden graag voor 1 augustus a.s. tegemoet gezien. Zij, die alvorens te reageren, nadere informatie willen inwinnen, kunnen zich wenden tot het hoofd van de Afdeling Welzijnszaken, de heef drs? C.J.M. Seelen, telefoon 14433, toestel 270. Wet geluidhinder. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat de gemeen teraad bij zijn besluit van 4 juli 1984, gelet op het bepaalde in artikel 74, lid 2, onder a, van de Wet Geluidhinder, heeft besloten te ver klaren te verwachten dat binnen een periode van 10 jaar minder dan 2450 motorvoertuigen per etmaal gebruik zullen, maken van de na volgende in het bij raadsbesluit van 4 juli 1984 vastgestèlde bestem mingsplan "Brugcentrum 1982” aanwezige wegen: Zuidkade, Jan Dorrekenskade Oost, Julianastraat en Raadhuis plein, zodat deze wegen van het zóneringsstelsel van de Wet Geluid hinder zijn uitgesloten. Waddinxveen, 11 juli 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Ter afsluiting van het seizoen werd door één van de 5 commissies die het koor telt een ontspannende avond georgani seerd, die bestond uit een heerlijk frisse wandeling aan het strand van Scheve- ningen. Na afloop daarvan werd het koor vergast op een Chinese maaltijd. Nadat zo’n vijftig man (koorleden en hun aanhang) het Chinese eethuis aan de Passage waren binnengetreden, was het restaurant op een paar stoelen na helemaal vol. Het bedienend personeel had er de handen vol aan. WADDINXVEEN - De postduiven vereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Strombeek. Af stand 128 km, in concours 634 duiven. Aankomst le duif 9.56 uur, laatste duif 10.06 uur. Snelheid le duif 1.334 meter per minuut. Uitslagen: M. C. Anders 1-3-6-10-12- 13-21 -23-35-38-56-67-91-96-113-128- 131-132-158; T. den Ouden 2-114; J. C. Koren 4-123-130; Toor en Zn. 5-8-25- 28-33-40-47-53-57-68-73-78-89-101-136- 155; J. Jansen 7-70-92-124; Mevr. G. Twigt 9-15-22-24-88-100; C. A. Bode 11-104-116-141; Mevr. G. Toor 14-32- 54-65-72-106; N. Hoogerdijk 16-63-97- 98-103-109; P. Bonefaas 17-18-66-126; F. Middelkoop 19; H. Metselaar 20-36- 52-71-81-87-93-129-135-140-154; N. v. Commissie Jeugd- en Jongerenwerk; Club- en Buurthuiswerk. In zijn vergadering van 24 mei jl. heeft de raad der gemeente Wad dinxveen de Nota Herstructurering Sociaal-Cultureel Werk geac cepteerd. Bedoelde herstructurering houdt in de oprichting van een commis sie ex artikel 61 van de gemeentewet, waaraan beheer, uitvoering en beleidsvoorbereiding van het club- en buurthuiswerk en het jeugd- en jongerenwerk zal worden opgedragen. Verleende bouwvergunningen. Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan Stichting Philips Pensioenfonds, Tramstraat 62 te Eindhoven, voor oprichting van 222 woningen in wijk Zuidplas, alhier, waar van er als le fase in 1984 50 in uitvoering zullen worden genomen; - aan de heer W. de Boer, Jacob Catslaan 2, alhier, voor vergroting dakkapel op achtergeveldakvlak; - aan de heer H. Huizer, Brugweg 55, alhier, voor oprichting gara ge en brug op perceel Brugweg 57, alhier; - aan de heer K.F.W. Groeneweg, Bilderdijklaan 16, alhier, voor vergroting dakkapel op achtergeveldakvlak; - aan de heer JC. Broer, Brugweg 42, alhier, voor plaatsing dakka pel op linker zijgeveldakvlak en plaatsing raam in achteraan bouw. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. De heer M.N. Vink met de prijswinnaars Esther de Rouw en Barrie de WADDINXVEEN - Onder stralende weersomstandigheden werd vorige week vrijdagavond door de Waddinx veense zwemclub De Gouwe voor de tweede maal een sponsoractie gehou den. Dit jaar is de opbrengst ten behoe ve van het Comité Bejaardenreis Wad dinxveen. Aan dit evenement deden nu ruim 100 personen mee. Vergeleken met het vorig jaar een da ling van ongeveer een 65 personen. De bet hieraan zal zekker de ook in deze week gehouden zwemvierdaagse zijn geweest. Dit gebeuren zou namelijk eerst deze week plaatsvinden, doch men heeft deze data naar een week eerder verschoven. Het was voor de Commis sie Gouwe-Plus van De Gouwe niet mo gelijk naar een andere datum uit te wij ken omdat het drukwerk reeds was ver stuurd. Daarnaast heeft ook zeker parten ge speeld de afscheidsavond welke diverse hoogste klassen van Waddinxveense scholen deze avond hield. Bij het begin KENNISMAKING, sa menwonen, huwelijk, alle relaties. Vraag brochure! Telefoon 04160-40483. ploma chemie de Waddinxvener R. Sik- king. Aan de Academie De Laan in Den Haag slaagde voor de opleiding diëtiek uit Waddinxveen Elies van der Laan en uit Boskoop Gejan Mulder. De volgende leerlingen van de christe lijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO Koningin Wilhelmina aan de Sniepweg'slaagden na het tweede tijdvak examen: MAVO: Marjan v.d. Berg uit Waddinxveen en Wilma Zij- derhand uit Zevenhuizen. LTO: Bouw techniek C-niveau: André Koot uit Reeuwijk. Mechanische Techniek C-ni veau: Frank Stam uit Waddinxveen. Voor het eindexamen Lager (Detail)- handelsonderwijs van het Rijnlands In stituut voor Ondernemersonderwijs (R1O) slaagde uit Waddinxveen Marcel van Driel. Het LDS-examen 1984 werd door de leraren van het RIO gewaar merkt als zijnde "niet te moeilijk". Het resultaat is er dan ook naar. Van de 91. kandidaten slaagden er - inclusief her-, kansing - 86. dit is 94,5%Alle kandida- ten slaagden op C-niveau. Hierbij wordt het LDS-diploma eveneens on-, dertekend door de rijksgecommitteer-i de. namens de minister van Economi-. sche Zaken en is daardoor tevens Mid denstandsdiploma. Belangrijk hierbij op te merken is dat de eigenaar van de geparkeerd staan de auto voor de vijfde maal op de zelfde plaats zijn auto in elkaar zag rijden. Op het trottoir, waar je mag verwachten datje redelijk veilig bent, speelden en liepen tijdens het onge val diverse kleine kinderen. Eén geluk hadden ze allemaal, dat ze net voor bij de plaats waren waar de gepar keerd staande auto over het trottoir werd geduwd. Wij zullen maar niet meer denken aan de mogelijke gevolgen welke dit on geval voor onze kinderen hadden kunnen zijn, maar het is zeer op zijn plaats als u daar nog eens bij stilstaat. Als laatste lijkt het ons niet ongepast u tevens op de hoogte te stellen van de uitlatingen van één der agenten, die ter plekke aanwezig is geweest. Hij heeft de Onderweg een gevaarlij ke weg genoemd waar veel te hard en onzorgvuldig gereden wordt. Mocht er nu niet snel iets gebeuren dan gaan wij zelf tot actie over, spe ciaal in het belang van de kinderen die aan de Onderweg wonen of deze weg over moeten steken.’ LEEF VANDAAG en BETAAL MAAR LA TER: Door een persoonlij ke lening te sluiten krijgt u contant geld in handen. Voor het kopen van uw droomwens, zoals een auto, bromfiets, meubelen etc. Vraagt inl. bij Ass. kantoor D. Verwey, Kon. Wilhelminasingel 83, W'veen, tel. 01828-12539. De bewoners van de Onderweg bren gen op deze manier onder ieders aan dacht dat de volgende brief aan het college van Burgemeester en Wethou ders van Waddinxveen is gestuurd óver de'verkeërssituatie op de Onder weg. ‘Aan Burgemeester van Waddinxveen, Zoals u wellicht kunt begrijpen, na het lezen van deze brief, hebben wij als bewoners van de Onderweg geen goed woord meer voor u over en heb ben we voor de toekomst weinig ver trouwen in uw beleid. Het is schan dalig dat u uw toezeggingen genoemd in uw brief van 13 februari 1984 nog steeds niet heeft uitgevoerd. Moeten er dan echt eerst doden vallen? We zijn nu al meer dan een jaar bezig iets aan de verkeersonveiligheid van de Onderweg te doen. Op 13 februari heeft u ons bericht dat er na diverse onderzoekingen uwerzijds, waarvan enkele volgens ons zeer incorrect zijn uitgevoerd, de volgende maatregelen plaats zouden vinden: ‘In navolging van de adviezen van de ANWB en het zgn. klein Ambtelijk Verkeersoverleg hebben wij inmiddels opdracht gege ven de eerder genoemde markeringen aan te brengen, etc.’ (citaat brief 13 februari). Het is nu juli en we hebben nog geen streep gezien!! Moet er nu werkelijk gewacht worden op een incident, zo als zich afgelopen vrijdag op de On derweg voordeed. Er kwam met zeer hoge snelheid een auto (A) uit de richting Moerkapelle, welke in de onoverzichtelijke bocht aan het einde van de Onderweg de bocht afsneed en daardoor het een tegenligger (B), die vanuit Waddinxveen/Dorpstraat kwam, onmogelijk maakte zijn weg te vervolgen. B had hierbij de keus frontaal op A te rijden of proberen A te ontwijken en zodoende op een geparkeerd staande auto te rijden. B koos voor het laatste en ramde de ge parkeerd staande auto en duwde deze over het trottoir in een voortuin aan de Onderweg. Bejaardenreis Waddinxveen en De Gouwe welke het geld zal aanwenden voor de Jeugdafdeling van deze 57-jari- ge Waddinxveense Vereniging. Tijdens een informeel samenzijn van ”De Gouwe” afgelopen zaterdagavond 7 juli, op deze datum werd deze vereni ging 57 jaar geleden opgericht, heeft het bestuur van deze vereniging in manege De Reigersburgh mevrouw Jeanne Nieuwenhuijzen-Tillemans benoemd tot Lid van Verdienste. Zij ontving uit handen van voorzitter Cees Kroon de oorkonde waarin ver meld dat zij werd benoemd ”uit erken telijkheid voor haar inzet gedurende ruim 15 jaar als secretaresse van de Wa- terpolocommissie van deze vereni ging”. Onlangs besloot mevrouw Nieu wenhuijzen-Tillemans deze werkzaam heden te beëindigen. In haar plaats werd toen benoemd mevrouw N. Kroon-Rietveld.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3