ECHT WAAR Vrachtwagen zat klemvast In half jaar tijd 19 W’veense bedrijven erbij op hefbrug Gouwe College reikte HA VO-diploma’s uit Maarten’s zilveren pluim Pontje gaat over de Gouwe varen w Wegomleidingen door reconstructie van provinciale hefbrug Bedrijvigheidscijfers Goudse Kamer Herstraten deel van Het Weekblad feliciteert Oranjelaan Voor het eerst in vijfjarig bestaan Peuterspeel zaal boordevol met plannen POLITIENIEUWS WADDINXVEEN WIJ INSTALLEREN HET MOOISTE SANITAIR x 11 VAN BUITENKRAAN TOT HOT-WHIRL-POOL ECHT WAAR... BELT U MAAR Tuinbouwschool Onderwijzer Glaasje op? Banketbakker BELONING Vermist sinds 4-7-’84: Grijs gestreept (CYPERS) POESJE, klein en tenger, 1 jaar oud. Weggelopen? Dood gereden? Meegenomen? Ik zou het zo graag willen weten! MBO J. H. Gunning- MAVO DE WIT WADDINXVEEN B.V. Aanrijding Tuinbouwschool Diefstal Reacties Gymnasium Snelheidscontrole Midden-Holland Inschrijven Juni Bedrijf opgelicht Uit verkeer Mutaties Aangehouden WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 JULI 1984 Mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard reikte de eerste Waddinxveense HA VO-diploma’s van het Gouwe College 1 Hiervan waren Goudse Kamergebied. S§)LFETO schap Horeca. vestiging van het Gouwe College, de scholengemeenschap rderwijs aan volwassenen aan de Prins Bemhardlaan. De 20 jen hun diploma’s ijk-Bemard. 1 WADDINXVEEN Het verkeer over de Waddinxveense hefbrug is vrijdagavond laat één uur lang gestremd geweest nadat een vrachtauto onder de hefbrug-opbouw klem kwam te zitten. De vrachtwagen was te hoog met houtblokjes geladen, raakte de op bouw, en verloor vervolgens een deel van de lading. De rijkspolitie én personeel van de Waddinxveense houtfirma, eigenaar van de vrachtwagen-met-oplegger, maakten de weg schoon. Door dit on geluk ontstonden WADDINXVEEN/GOUDA In de eerste helft van dit jaar schre ven 42 Waddinxveense bedrijven zich in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in. 39 bedrijven nieuw en kwamen er 3 van buiten het '.In dezelfde periode daalde het aantal Wad dinxveense inschrijvingen met 23 (19 opheffingen, 2 vertrokken uit district en 2 faillissementen), zoaat er uiteindelijk van 1 januari tot en met 30 juni 1984 19 Waddinxveense bedrijven zijn bijgeko men. ersoneel van de itwagen-met-oplegger, maakten de weg schoon. Door dit ontstonden aan beide zijden van de hefbrug lange files. uit. Op de foto de geslaagde cursisten Tiny van Oudheusden en Bella van Duin. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN In Het Trefpunt zijn vorige week maandag avond de eerste HAVO-diploma’s uitgereikt van de Waddinx veense voor onderwijs aan volwassenen HAVO-geslaagden en 40 MAVO-geslaagden kreg< van bestuurslid mevrouw H.J. Groenendijk-Bemai In het Trefpunt zei mevrouw Groe nendij k-Bemard dat de nu vijf jaar bestaande Waddinxveense vestiging van het Gouwe College dit jaar on geveer 250 cursisten telde. “Een verheugend groot aantal”, vond ze. Zij feliciteerde niet alleen de ge slaagden, maar ook de echtgenoten en huisgenoten van hen, die getuige zijn geweest van de inspanning en het doorzettingsvermogen van de mensen die de eindstreep succesvol hebben gehaald. De Gouwe Dis-eigenaar Maarten M. van Velzen ontvangt uit handen van burgemeester C. M. van der Linden de zilveren hoffelijkheidspluim van het Bedrijfsschap Horeca. Links de leden van de hoffelijkheidscommissie met on der andere oud-NOS-omroepster Viloa van Emmenes. In het midden op de achtergrond een lachende mevrouw S. IJ. van der Linde-Taekema. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Temidden van dinerende gasten heeft burge meester C.M. van der Linden vorige week donderdagavond in res taurant De Gouwe Dis aan de Zuidkade de zilveren hoffelijkheids pluim uitgereikt aan eigenaar Maarten M. van Velzen en zijn mede- werkers(sters). De pluim is een maandelijkse prijs van het Bedrijfs- Sm het ZUIDKADE 116-117-2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 ken en te wijzen op het teamwork in zijn horecabedrijf. Aan de Christelijke Lagere Landbouw- en Tuinbouwschool in Gouda slaagden voor het examen landbouw Izaac v.d. Spek en voor het examen tuinbouw Jaco v.d. Eijk. Aan de gemeentelijke Pedagogische Academie in Den Haag is geslaagd als bevoegd onderwijzer Paul Karreman. Niet alle verkeersdeelnemers nemen de leus “Glaasje op? Laatje rijden!” erg serieus. Bij enkele incidentele controles werden 3 automobilisten onder invloed van alcohol aangehou den. In alle gevallen waren de blaas- testen positief, waarna bloedproeven werden afgenomen. De automobilis ten werden ook rijverboden opge legd. Voor het ondernemersexamen voor het banketbakkersbedrijf is in Bussum ge slaagd R. Hogerbrugge. L. DE WITTE Waterlelie 10 - Boskoop (omg. Vivo-Snijdelw.) Tel. 01727-2686 (na 17.00 uur) Voor het MBO-examen slaagden in Leiden uit Waddinxveen Elsbeth Weck en Marion van Dam en uit Boskoop Ri- anne Kompeer, Elly Blom en Monica Noordermeer. Aan de Prof. J. H. Gunning-MAVO in Gouda zijn geslaagd voor het eindexa men Reinilde Heij en Anita de Roode. L WADDINXVEEN - Aan het Alphens Studiecentrum zijn uit Waddinxveen geslaagd voor het diploma bureausecre- taresse Marjolein van der Linden en voor het diploma receptioniste Astrid Moerings en Sandra Verkleij. INSTALLATIEBEDRIJF varen tussen 5.30 en 0.30 uur en op zondag tussen 8.00 uur en 0.30 uur. Voor de plaatselijke artsen is een aparte regeling getroffen. In toespraakjes namens de hoffelijk- heidscommissie en door Waddinx- veens eerste burger werd erop geat tendeerd dat het in het eethuisje aan de Gouwe bijzonder goed toeven is. Hoewel de gasten van het gebeu ren enigzins opkeken werd de onder breking toch sportief opgevat. Ook Maarten van Velzen leverde een kor te bijdrage door zijn dank uit te spre- Het oude dek zal worden verwijderd en weggevaren naar de constructie- werkplaats Grimbergen BV in Alphen aan den Rijn. Het nieuwe brugdek zal daar worden opgeladen en vervolgens worden vervoerd naar de hefbrug. WADDINXVEEN De gemeente lijke dienst Openbare Werken en -Be drijven heeft de bewoners van de Oranjelaan in een brief laten weten dat binnenkort zal worden begon nen aan de voorbereiding van de uit voering van herstraatwerken aan de Oranjelaan (ged). Bij het uitvoeren van de herstraat werken is het in principe mogelijk, ter verhoging v.an de verkeersveilig heid en/of het wooncomfort, in be perkte mate wijziging in de huidige situatie aan te brengen; dit voor zo ver de wijziging slechts in geringe ma te kostenverhogend werkt. Wie een voorstel tot wijziging heeft of een opmerking wil maken kan die voor 23 juli aan de gemeente doorgeven. Niet verlenen van voorrang was de oorzaak van de aanrijding, welke op woensdag 11 juli omstreeks 17.00 uur plaatsvond op de hoek Lijster- besstraat/Ieplaan. Hierbij waren twee personenauto’s betrokken. Lichte materiële schade was het gevolg. Per soonlijke ongelukken deden zich niet vo or. bedrijven die naar elders vertrokken. Per saldo is het aantal ingeschreven bedrijven dus gelijk gebleven. Opmerkelijk was, naast de reeds ge noemde verplaatsing, de nieuwe in schrijving van een groothandel in Bo degraven met tussen de 20 en 49 werknemers en het faillissement van een bedrijf in de sector ‘bouwmateri alen, aardewerk en binderijen in Gouda met eveneens tussen de 20 en 49 werknemers. Na de gesproken woorden, aange hoord door een gezelschap van 15 staande mensen in het voorgedeelte van het restaurant, schoven alle le den van de hoffelijkheidscommissie van het Bedrijfsschap horeca aan om met een diner het uitreiken van de zilveren hoffelijkheidspluim te vie ren. Ook burgemeester Van der Lin den en zijn vrouw aten mee. De pers vertegenwoordigers en fotografen vertrokken na het officiële gedeelte te hebben bijgewoond. Aan de Middelbare Tuinbouwschool voor meisjes Huis te Lande in Rijswijk slaagden uit Waddinxveen voor het exa men bloementeelt en bloemenbindster Yvonne Hoogendoorn, Margreet Kay- zer, Jorinta Ratsma en Agnes Brouwer en voor het examen tuinaanleg en on derhoud Tabitha van Hoven. De afgelopen week werden 3 fietsen ontvreemd. Twee rijwielen werden gevonden en 1 daarvan kon aan de eigenaar worden teruggegeven. Op zondag 8 juli werd aangifte van inbraakpoging gedaan. Getracht werd het slot van een in de leplaan gepar keerde auto open te breken. Er werd niets uit de auto ontvreemd. Uit kleding in een kleedruimte in het zwembad werd op woensdag 11, juli een jongens-quartzhorloge ont vreemd. Y De bus van Westnederland tussen Gouda en Waddinxveen zal in de pe riode van dinsdag 7 tot en met maan dag 13 augustus niet volgens de nor male route rijden, maar via de tij delijke route: halte British Leyland - rijksweg Al2 (via Gouwe Aquaduct) - Beyerincklaan - Sniepweg - Kanaal straat - Stationsstraat en omgekeerd. In het kader van de hoffelijkheids- actie van het Bedrijfsschap Horeca bezoeken inspecteurs hiervan maan delijks 25 a-selectief gekozen bedrij ven uit het register van het bedrijfs schap. Na beoordeling worden de 5 beste nogmaals bezocht door de le den van de hoffelijkheidscommissie. Daarna pas wordt de maandelijkse winnaar vastgesteld. “Ik ben een groot voorstander van dit tweede-kans-onderwijs”, betoog de mevrouw Groenendij k-Bernard. “Het is gebleken, dat vele mensen op latere leeftijd ontdekken dat ze toch wel graag meer kennis zouden willen hebben van een bepaald vak. En een school, waar men op een rus tige manier stap voor stap deze ken nis kan vergaren, is volgens mij de aangewezen plaats. Van de docenten hoor ik dat ze het prettig lesgeven vinden op een school voor volwas- Op de door de Waddinxveense con- rectrix mevrouw A. Merison-Wolters geopende avond hield ook Gouwe College-rector G. de Goede een toespraak. Tegelijk met hun diploma kregen de 60 geslaagde volwassenen een fles wijn met het etiket van het Gouwe College. Na de pauze voer den de geslaagden sketches op en werden er liedjes gezongen, een dui delijk bewijs dat ze de jaren op school, de studie, de sfeer en de om gang met de docenten en mede leerlingen als positief hadden erva ren. Met een door de docenten ge zongen lied werd de avond besloten. Enkele reacties van geslaagde volwas senen zijn: Lena La Grand: “Ik ben weer gaan leren omdat ik het altijd graag ge wild heb en nu de kans krijg. Ik kan het iedereen aanraden.” Ria Riep: “De cursus aan het Gouwe College heb ik als erg prettig erva ren. Gedurende drie jaar heb ik Ne derlands en Engels gevolgd waarvan ik veel heb opgestoken. Hoewel het laatste jaar wel het drukste is geweest i.v.m. de vele schoolonderzoeken was het achteraf gezien wel het gezellig ste jaar door de saamhorigheid in de klas”. Corrie Bernard: “Waarom weer naar school terug? Het antwoord is sim pelweg: opnieuw werken aan je eigen ontwikkeling. Stilstand is immers achteruitgang. Proberen bij te blij ven en het gemak te hebben van één of meer talen te kunnen lezen en spreken. Daarom: Weer terug naar school.” Minie Boomers: “Jammer, het is weer voorbij. Ik heb de vakken Ne derlands en Engels aan het Gouwe College gevolgd. Ze zijn nu door mij afgesloten met goede cijfers. Het wa ren een paar nuttige en plezierige jaren. Ik heb er heel wat geleerd. Daarom ga ik door met een aantal an dere vakken. Het studeren bevalt me nog uitstekend. Ik zie alweer uit naar het nieuwe schooljaar. Dus tot ziens op het Gouwe College.” Aan de Goudse scholengemeenschap Christelijk Lyceum-Gymnasium slaag de voor het tweede tijdvak Han de Vries. Op woensdag 11 juli werd door de politie tijdens de ochtendspits een snelheidscontrole gehouden op de Sniepweg. Van de ruim 500 gepas seerde automobilisten hielden 22 zich niet aan de maximum-snelheid, derhalve een duidelijke verbetering ten opzichte van de voorlaatste con trole. De snelheden varieerden van 65 t/m 7 8 km. per uur. Uitbreiding en inkrimping van aantal werkzame personen bij onder nemingen na inschrijving in het han- delsregister worden in de overzichten niet vermeld. Faillissementen worden geregistreerd na ontvangst van de melding van de uitspraak van het fail lissement door de arrondissements rechtbank. Het district Midden-Holland omvat de gemeenten: Ammerstol, Bergam bacht, Berkenwoude, Bleiswijk, Bo degraven, Boskoop, Driebruggen, Gouda, Gouderak, Haastrecht, Lek- kerkerk, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk a/d IJssej, Ouderkerk a/d IJssel, Reeuwijk, Schoonhoven, Stolwijk, Vlist, Waddinxveen, Woer den en Zevenhuizen. Volgens de Wet Handelsregister zijn ingeschreven; alle ondernemingen, die in Nederland zijn gevestigd, een filiaal of bijkantoor hebben, dan wel vertegenwoordigd worden door een handelsagent, die gemachtigd is tot het sluiten van overeenkomsten dan wel behoren aan een in Nederland gevestigde rechtspersoon of vennoot schap. De inschrijvingen moeten plaats vinden bij iedere Kamer in wel ker gebied de onderneming gevestigd is. Niet ingeschreven zijn die onderne mingen welke aan een publiekrechte lijk lichaam behoren, die waarin uit sluitend landbouw of visserij door een natuurlijk persoon als enig eige: naar wordt bedreven en ten slotte die waarin uitsluiten straathandel in de vorm van venten wordt uitgeoe fend door de ondernemer of leden van zijn gezin. Ook uitgezonderd zijn de vrije beroepsbeoefenaren, voor zover niet in de vorm van een rechts persoon georganiseerd. Het Gouwe College meldt dat veel ge slaagden zich opnieuw hebben laten inschrijven om een volgend certifi- kaat te behalen. Nieuwe inschrijf- mogelijkheden zijn op maandagmor gen 27 augustus aan de school en bij de administratie in Gouda, dagelijks via het telefoonnummer 01820- 25144. De vorige week donderdag morgen gehouden inschrijfmorgen geeft aan dat het Gouwe College in Waddinxveen weer een goed seizoen tegemoet gaat. senen. Men is zeer gemotiveerd en geïnteresseerd, terwijl het huiswerk ook serieus wordt gemaakt”. Dit alles blijkt uit een overzicht van de ontwikkeling van de bedrijvigheid in de regio Midden-Holland van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. In die periode nam het aantal arbeidsplaatsen in het Goudse gebied per saldo met onge veer 180 toe. Dit ondanks het faillis sement van een electronisch bedrijf in Bodegraven en het vertrek van een bouwinstallatiebedrijf uit Ouderkerk a/d IJssel, beide met tussen de 200 en 499 werknemers. In de periode 1 januari t/m 30 juni 1984 zijn 663 nieuwe ondernemin gen ingeschreven, waarvan er 79 van elders in Nederland afkomstig waren. Hiertegenover stond een afname van het aantal ingeschreven ondernemin gen van 379, te weten: 254 opheffin gen, 39 faillissementen en 86 bedrij ven die naar elders vertrokken. Per saldo is het aantal ingeschreven on dernemingen met 284 toegenomen. Deze toename is vooral toe te schrij ven aan de sectoren groothandel (plus 53), zakelijke dienstverlening (plus 47) en detailhandel (plus 31). Van de 79 ondernemingen die van el ders kwamen, waren er 29 afkomstig uit de regio Rotterdam/Vlaardingen, 9 uit de regio Den Haag, 9 uit het dis trict Utrecht, 22 uit de overige Rand- staddistrjcten en 10 uit andere delen van het land. De bedrijvigheidscijfers van de maand juni bekijkend blijkt dat Waddinx veen één nieuw bedrijf heeft kunnen verwelkomen, terwijl 9 bedrijven door opheffingen (8) en vertrek (1) uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland verdwenen. In het gehele Goudse gebied nam het aantal arbeidsplaatsen per saldo met ca. 390 af. Dit werd voornamelijk veroor zaakt door het vertrek van een bouw- installatiebedrijf uit Ouderkerk a/d IJssel met tussen de 200 en 499 werknemers. In juni 1984 zijn 59 nieuwe onderne mingen ingeschreven, waarvan er 9 van elders in Nederland, voorname lijk de Randstad, afkomstig waren. Hiertegenover stond een afname van het aantal ingeschreven ondernemin gen van eveneens 59, te weten: 42 opheffingen, 8 faillissementen en 9 In mei van dit jaar werd door een be drijf uit Deventer bij een bedrijf aan de Bredeweg (veiling) groente en fruit besteld ter waarde van ca. f. 2200,—. Het Waddinxveense’ be drijf deed meer zaken met de Deven ter firma. Voor de laatste bestel- ling in mei 1984 was het bedrijf uit Deventer van eigenaar veranderd, doch deze eigenaar, die wel de be stelde goederen in ontvangst nam, liet de rekening bij de vorige eige naar bezorgen. Bij onderzoek ble ken meer soortgelijke feiten te zijn gepleegd. Terzake gepleegde oplich ting, c.q. flessentrekkerij zal de De- ventenaar worden aangepakt. en 199 werknemers in Zevenhuizen, en de vestigingen in Woerden vanuit Utrecht van een groothandelsbedrijf (50 t/m 99 werknemers) en een be drijf in het verzekeringswezen (100 t/m 199 werknemers). In Gouda werd een bedrijf in de zakelijke dienstverlening (50 t/m 99 werkne mers) opgeheven. Nadere specifikatie van de gegevens van de Goudse Kamer geeft nog aan dat de nieuwe inschrijvingen van Waddinxveense bedrijven vooral ge zocht moesten worden in de detail handel (10 tot en met 19 werkzame personen), dat bedrijfsopheffingen in de sector bouwnijverheid een ver lies van 10 tot en met 19 arbeids plaatsen betekenden en dat faillisse menten in de wegvervoersbranche Waddinxveen eveneens confronteerde met een verlies van 10 tot en met 19 arbeidsplaatsen. De afgelopen week nam d.e rijkspo litie 5 bromfietsen en een personen auto uit het verkeer, daar deze voer tuigen technische gebreken vertoon den. De personenauto, welke door een garagebedrijf werd verhuurd, ver keerde in zodanige staat, dat deze meteen naar de sloop werd afge voerd. De politie nam de kenteken bewijzen in. Op dezelfde dag werd ontdekt, dat er tijdens een insluiping bij een be drijf aan de Piasweg twee geld kistjes met totaal inhoud van ca. f. 1700,— waren weggenomen. Van de daders ontbreekt thans nog elk spoor. De meeste nieuwe inschrijvingen be troffen de grotere gemeenten in het district: Gouda (179), Woerden (72), Bodegraven (54), Nieuwerkerk a/d IJssel (41) en Waddinxveen (39). Op vallende mutaties in het eerste half jaar 1984 betroffen, naast de twee eerdergenoemde grote bedrijven, de nieuwe inschrijvingen van een bouw- nijverheidsbedrijf met tussen de 50 en 99 werknemers in Bodegraven en van een groothandel tussen de 100 Het nieuwe dek zal op woensdag 8 augustus worden opgevijzeld en op zijn plaats gebracht. Tijdens de reconstructiewerkzaam- heden moeten het wegverkeer en het scheepvaartverkeer rekening houden met vertragingen en stremmingen. Het scheepvaartverkeer op de Gouwe zal van dinsdag 7 augustus 0.30 uur tot vrijdag 10 augustus 12.30 uurvol- ledig zijn gestremd. Tussen maandag 30 juli en dinsdag 7 augustus en tus sen vrijdag 10 en vrijdag 17 augus tus moet het scheepvaartverkeer re- kening houden met oponthoud van telkens maximaal één uur. De brug zal voor alle wegverkeer van dinsdag? augustus 0.30 uur tot uiter lijk maandag 13 augustus 24.00 uur zjjn afgesloten. De omleidingsroutes via Boskoop en Gouda zullen met borden worden aangegeven. Voor voetgangers en (brom)fietsers zal de provinciale waterstaat een mo- torpont inzetten op ongeveer 80 me ter ten noorden van de hefbrug. De overtocht is gratis. De pont zal van maandag tot en met zaterdag Op de vroege ochtend van dinsdag 10 juli werd een 21-jarige Waddinxvener door de politie van zijn bed gelicht. De man is aangehouden op verzoek van de rijkspolitie Boskoop als ver dacht van diverse gepleegde dief stallen. WADDINXVEEN De peuterspeel zaal Kabouterhof aan de J.W. Friso- weg hield ter afsluiting van het schooljaar twee afscheidsfeestjes voor haar peuters. De jongste peuters wer den donderdag getrakteerd op pof fertjes en de oudsten hielden vrijdag een spelletjesochtend. Voor de jongsten was het zelfs dub bel feest: juffrouw Marjan vierde ook nog haar verjaardag. Een heerlijke ochtend, waar de kinderen reikhal zend naar uit hadden gekeken! Voor het volgende seizoen zijn ook al weer veel plannen gemaakt. Zo zal er weer een vaderochtend georganiseerd worden. Maar ook de moeders die graag eens ‘om het hoekje zouden willen kijken’, krijgen de gelegenheid, in overleg met de leidsters, een och tend getuige te zijn van de bezighe den op de peuterspeelzaal. Behalve op de dagelijkse ‘gewone’ ge beurtenissen, kunnen de peuters re kenen op bijzondere evenementen, zoals een uitstapje naar de kinder boerderij in Gouda, de verschillende jaarfeesten en andere festiviteiten. De ouders kunneri zeker een uitno diging voor een ouderavond ver wachten. De laatstgehouden ouder avond was namelijk een groot succes. Maar liefst 40 ouders hebben er wat bestuursinformatie gekregen en de voortreffelijk^ gn leerzame lezing van Margriet Brachel over ‘De groei van de ouder-kind-relatie’ kunnen bij wonen. Margriet Brachel is een psy chologe die verbonden is aan het RIAG. Haar betoog was mede ook daardoor sterk op de praktijk van alle dag in de gezinnen gericht, wat de ouders duidelijk erg aansprak. Informatie over de peuterspeelzaal en aanmelden van peuters vanaf 2 jaar (ze kunnen met 2 1/2 jaar geplaatst worden als u dat wilt) bij Ineke Kraan, Sparrengaarde 29, tel. 13422. WADDINXVEEN Er gaat vijf da gen lang tussen een plek aan de Nesse en de Henegouwerweg aan de over kant een pontje over de Gouwe va ren voor fietsers en voetgangers. Dit gaat gebeuren in de eerste volle week van augustus, omdat de uit 1936 stammende hefbrug voorzien gaat worden van een nieuw wegdek. En deze reconstructie geeft heel wat ver anderingen, zoals de inmiddels ge plaatste, maar nog afgedekte, oranje omleidingsborden al te zien geven. De provinciale hefbrug over de Gou we zal in de periode van 30 juli tot 17 augustus dus worden gerecon strueerd. Het houten brugdek is ver sleten en zal worden vervangen door een stalen dek. De vervangingsope- ratie zal plaatsvinden op 7, 8 en 9 augustus. vfl

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11