GEMEENTE WADDINXVEEN wy zyn mei vakantie Waddinxveen-tennis kon B-finales niet afmaken Hoffelij kheidspluim Na kritiek andere opzet Slechte weer deed wedstrijden Open huis in De Bonkelaar i A uitstellen DIVERSEN SPREEKUREN VERKEER EN VERVOER Paris Notaris kiest L- telefoon 01828 17689 Betere verdeling Conclusie Consument Toekenning Heren Toeschouwers BO UWVERGUNNINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Evaluatie achteraf BESTEMMINGSPLANNEN Kritiek BELASTINGEN on Bsarcarés O van maandag 23 juli tot en met maandag 6 augustus. ah,-, O?- Dan is er maar één beste keus: Garage Kok en Mercedes-Benz. Met een keuze uit vele modellen voor erg veel betrouwbare kilometers. Met een minimum aan onderhoud. Een logische keus dus. -- PASSAGE 228 WADDINXVEEN kruiderij de peperboom nu zuinig met WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 JULI 1984 01820-16066 010-362244 van woning, een schuur of een kantoor e.d. in ei- rode omlijning is Rijksbelastingen, Finalisten van het B-touniooi van de tennisvereniging Waddinxveen Fo- 'T i L.;: KOK CV.-BOSKOOP' k to: Waddinxveen-tennis). het bedrag van de aanslag is uitgegaan van de de betreffende woning, schuur of kantoor PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL 01727-2110/3410 Waddinxveen, 18 juli 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Waddinxveen, 18 juli 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. WADDINXVEEN - In de vakantiepe riode zal het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar dinsdagmiddag en don derdagmiddag haar deuren geopend hoüden van 2 uur tot 5 uur. Iedereen is dan van harte welkom voor het leggen van een kaartje of het maken van een praatje. 14433 14433 De selectie zal niet meer gebeuren door het Bedrijfschap, maar door een notaris. Per periode worden 215 be drijven geselecteerd en door inspec- aan de 34, NIEUWE BESTEL WAGEN? SCHOONHEIDSSALON BYOUX DROGISTERIJ PARFUMERIE hTMiekg Bescherming daken scholen Jaarlijks wordt er aan de daken van de scholen veel schade toege bracht doordat kinderen zich hierop begeven. In een poging deze schade te beperken zal thans worden overgegaan tot het bij de Mr. A. de Roosschool en de Prof. Kohnstammschool aanbrengen van een kleverige en afgevende substantie op de randen van de daken en aan de bovenkant van de regenpijpen. Daar deze substantie moeilijk van kleren en handen is te verwijderen willen wij u hierbij nadrukkelijk van deze maatregel op de hoogte stellen. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. k hoffelijke bedrijven te selecteren, iets wat volgens het Bedrijfschap niet is voorgekomen en dat het met het gastheerschap in Nederland niet zo bar slecht gesteld is als men graag wil doen geloven. Dat neemt echter niet weg dat een dergelijke selectie vrij willekeurig is, ondernemingen die wijd en zijd als zeer gastvrij bekend staan lopen daar door de kans nooit door de hoffelijk- heidscommissie bezocht te worden. Daarin verandering brengen is, met 35.000 horecabedrijven en 12 zilve ren pluimen per jaar natuurlijk moei lijk, maar het Bedrijfsschap wil in het nieuwe concept toch een poging in die richting wagen. maal Litania Vrijland. In de finale bleek het kruit verschoten en Corin ne Vrijenhoek (Victoria) won sterk spelend met eveneens 6-2, 6-1. Bij de onderdelen B2 dames en he renenkelspel grote verrassingen. Alle favorieten gingen voortijdig onderuit, met uitzondering van Margot van den Oudenrijn (Tean-Alphen), die tegen de ongeplaatste Meriam Moerkerken (Heenvliet) uitkwam. De Alphense bleek het minst bestand tegen de druk en verloor kansloos met 6-2 6-0. r - - -- eveneens voor één pluim. De verschil lende wegingsfactoren die door de bezoekende inspecteurs in aanmer king genomen moeten worden zijn niet meer, zoals voorheen, voor ieder bedrijf gelijk, maar zullen aangepast worden aan de verschillende secto ren. Hoffelijkheid in een Amstel Ho tel is tenslotte iets heel anders dan in een informele coffeeshop. -Ook kritiek op de beoordelingsnor- men heeft het Bedrijfschap zich ter harte genomen. Om te bewerkstelli gen dat in iedere sector van de horeca bedrijfstak naar verhouding evenveel pluimen terecht komen, zodat ook iedere sector door plaatselijke of lan delijke publiciteit belicht zal worden heeft men besloten voortaan per jaar 12 pluimen uit te reiken, die al naar gelang het totaal aantal bedrijven over de verschillende bedrijfstypen verdeeld zullen worden. Op die manier komen de gezamelijke café-barbedrijven voor 3 pluimen per jaar in aanmerking, restaurants en ca- fé-restaurants met meer dan tien per soneelsleden voor 1 pluim per jaar, aan de restaurants en café-restaurants met minder dan 10 personeelsleden zullen 3 pluimen worden toegekend. Voor de cafetaria’s, ijssalons e.d. zijn twee pluimen gereserveerd, voor de bistro’s één. De hotel-café-restaurants met minder dan 4 sterren komen voor één pluim in aanmerking, soort gelijke bedrijven met 4 en 5 sterren Conclusie aan het eind van dit tour- nooi: bar slecht weer, veel talent volle jeugd (vooral tennisschool Rot terdam), een aantal op hoog peil staande wedstrijden en een staartje voor vier finales begin september. Om te komen tot een betere selectie en om pers en publiek nauwer bij het gebeuren rond de hoffelijkheidspluim te betrekken wordt in het nieuwe concept een voorselectie aan de con sument overgelaten. Middels adver tenties in dag- en weekbladen wil het Bedrijfschap horecagasten stimule ren bedrijven aan te melden die volgens die gast in aanmerking zou den moeten komen .voor de zilveren hoffelijkheidspluim. Een actie die uiteraard een tweeledig doel heeft: niet alleen krijgt men zo namen van bedrijven die volgens het publiek hoffelijk en gastvrij zijn, men vraagt ook nog eens aandacht voor de gehele horeca bedrijfstak en voor het gezellige van uit-gaan. Uit die aanmel dingen zullen dan de bedrijven wor den geselecteerd die aan een nader onderzoek zullen worden onderwor pen. Die selectie en dat nadere onderzoek blijven noodzakelijk. Had men bij voorbeeld gekozen voor een systeem waarbij de pluim aan het bedrijf met de meeste ingezonden meldingen zou worden uitgereikt, dan is het niet moeilijk voor te stellen op welke ma nieren ondernemingen het inzenden van aanmeldingen zouden kunnen sti muleren. Vandaar ook dat per bedrijf slechts een aanmelding zal gaan tel len, ieder aangemeld bedrijf komt voor selectie in aanmerking. Wet op de Ruimtelijke Ordening Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan ’’Zuidkade-Wilhelminakade” ged. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, kamer 124, met ingang van 19 juli 1984 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 4 juli 1984, nr. 4, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan ’’Zuid kade-Wilhelminakade”, voor zover het betreft een perceel grond; gelegen nabij de Mercuriusweg aan de Ringvaart; zoals dat op de bij dat besluit behorende situatietekening met een r' aangegeven. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Burgemeester C. M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Vervanging brugdek hefbrug De provinciale hefbrug over de Gouwe in Waddinxveen zal in de pe riode van 30 juli tot 17 augustus worden gereconstrueerd. Het hou ten brugdek is versleten en zal worden vervangen door een stalen dek. Tijdens de werkzaamheden moeten het wegverkeer en het scheep vaartverkeer rekening houden met vertragingen. Bovendien zal de brug vanaf maandag 6 augustus 1984 op dinsdagnacht 7 augustus 1984 0.00 uur t/m maandag 13 augustus voor al het verkeer zijn afge sloten. Provinciale Waterstaat brengt gedurende die week een veerpont in de vaart om (brom-)fietsers en voetgangers (kosteloos) over te zetten. De pont vaart niet van 0.30 uur tot 5.30 uur. In de nacht van zaterdag op zondag 12 augustus zal de pont echter niet va ren van 0.30 uur tot 8.00 uur. Het scheepvaartverkeer zal van dinsdag 7 augustus tot en met vrij dag 10 augustus geheel zijn gestremd. T.a.v. het verkeer binnen de gemeente zullen omleidingsroutes worden aangegeven. Het busverkeer zal eveneens een andere route volgen. Publicaties hierover volgen nog. Uiteraard dienen geselecteerde be drijven, maar ook collega’s van die uitverkorenen, een zo optimaal mo gelijk gebruik te maken van de publi citeit die een dergelijke toekenning met zich mee brengt. In overleg met de ondernemer wordt bijvoorbeeld bepaald wie de pluim zal uitreiken. Behalve de zilveren hoffelijkheids pluim, bijbehorende oorkonde en kleine hoffelijkheidspluimpjes voor de medewerkers van het winnende bedrijf, krijgt de winnende onderne ming de mogelijkheid geboden voor een eigen bedrijf publiciteit te ple gen. Het Bedrijfschap zorgt voor een persbericht voor de regionale pers en een redactioneel artikel voor de huis- aan-huis bladen ter plaatse. afgelopen weekeinde op de banen aan J 1 niet alle finales van het B-toumooi worden gesp finales naar een latere datum verschuiven. Dit o< enkel en -dubbel C en de darnes- Van de zeven toumooidagen verre gende twee avonden en een middag volledig en kon tijdens het slotweek- eind pas worden gespeeld op zater dag na 15.00 uur en op zondag na 14.00 uur tussen de buien door. Van de 12 onderdelen zijn er 8 tot een einde gekomen. De finales he renenkel en -dubbel C alsmede het gemengd dubbel en damesdubbel B moeten dus nog worden beëindigd. Waarschijnlijk wordt dit een week einde begin september. De damesdubbel B finale zal worden betwist door de jeugdige dames Vrij- land/Rutten (Victoria-Rotterdam en tennisschool) en het gelegenheids- dubbel Ritman (Dekker Sport War mond) en Van den Oudenrijn (Tean- Alphen). Dit laatste duo versloeg zeer verrassend de als eerste geplaatsten Kaldenberg/Van der Zweep (Tiod- Gouda). Marie-José Rutten speelt met Norbert Salau waarschijnlijk ook nog een finale gemengd dubbel B. De herendubbel C is tot de halve finale gevorderd. Een spannende strijd wordt verwacht tussen vier ge lijkwaardige dubbels: Lingeman/Jas pers (Tiod-Gouda), Ponsioen/Van der Klei (Tean-Alphen), Meyer/Bierman (Waddinxveen) en Lems/Troost (ten nisschool Rotterdam). Bij de heren een lange finale met gro te spanning. Tennisleraar Klaas An dringa (Waddinxveen) moest spelen tegen de 14-jarige Erwin Lems (ten nisschool), die als C-speler zeer ver rassend de finale haalde, maar daar in te voorzichtig opereerde om de ge slepen Andringa de baas te kunnen. Bij tijd en wijle leek de partij meer op een schaakontmoeting, dan op een tenniswedstrijd. Geduld en tac tiek gaven de doorslag: 6-2, 4-6, 6-2 voor Andringa. In het C-toumooi werden drie fi nales afgewerkt. De herenenkel en herendubbel zijn uitgesteld. De jeugd maakte de dienst uit in de C-onder- delen, een verdwaalde routinier daar gelaten. Het damesenkelspel ging tussen Mar garet Schouten (tennisschool) en Ir ma van den Oudenrijn (Tean-Alphen) respectievelijk 12 en 13 jaar. Na eerst alle geplaatsten te hebben opgerold werd een spannende finale verwacht. De jongste van de twee, Margaret, bleek veel te sterk: 6-1, 6-0. In de dubbels speelden de Waddinxveners weer een rol van betekenis, waarbij echter moet worden opgemerkt, dat de damesdubbel niet de sterkst mo gelijke bezetting kende. Na drie sets waren de als tweede geplaatste Jolanda Los/Jacqueline Verbakel te sterk voor het dubbel Sandra van der Sman/Gea Kok: 6-7, 6-3, 6-3. Helmy Rutten/Marc Uittenbroek (Waddinx veen) tenslotte startten goed tegen Anneke Weide/Charles Westerhout: 7-5 in de eerste set, maar wilden ken nelijk vóór de regen en vóór donker weer binnen zijn, want de partij werd alsnog snel ingeleverd. Uitslag: 7-5, 3-6, 0-6 in het voordeel van de Reeu wijkers. WADDINXVEEN Wat nog nooit in de toumooigeschiedenis van de tennisvereniging Waddinxveen is voorgekomen, gebeurde in het l van net tennispark De Woerd de Alberdingk Thijmlaan: Vanwege het slechte weer konden >eeld, zodat vier ^etreft de heren en gemengddubbel B. Genoemde Erwin Lems speelt ten slotte ook nog een finale herenenkel C tegen Klein uit Moordrecht. Ondanks kou, mist en regen trokken de finales zondagmiddag nog flink wat toeschouwers (ongeveer 150), maar in vergelijking met 1983, toen onder prachtige omstandighe den werd gespeeld, natuurlijk maar een schijntje! Er viel echter nog veel te genieten. Topfavoriet Norbert Salari wilde de toeschouwers niet teleurstellen, haal de alles uit de kast en toonde aan niet voor niets in de hoofdklasse te spelen. In het enkelspel BI bood Ron Groot (Waddinxveen) moedig tegenstand maar het tempoverschil was te groot (6-2, 6-1). Norbert Salari/Ron Groot als duo was uiteraard eerste geplaatst in de dubbel B en Edwin Boon (Waddinx- veen)/Michel Devilée (Hendrik-Ido- Ambacht) konden met een tweede plaats naar huis (6-2, 6-1). Bij de damesenkel BI troffen de fi- nalistes 1983 Joke Ritman (Dekker Sport-Warmond) en Litania Vrijland (Victoria-tennisschool) elkaar. Na he vige strijd van ruim twee uur won dit- teurs van de buitendienst van het Be drijfschap bezocht. Hun bevindingen leiden tot de selectie van 5 bedrijven die voor de hoffelijkheidspluim in aanmerking kunnen komen. Een defi nitieve beslissing is mede afhankelijk van informaties die worden ingewon nen bij gemeente, politie, VVV, Ka mer van Koophandel en bij onder nemers c.q. werknemersorganisaties. Hoewel de hoffelijkheidspluim tot doel heeft de gastvrijheid van Neder landse horeca onder de aandacht te brengen, wordt door het toekennen en uitreiken van een pluim één on derneming duidelijk in het zonnetje gezet. Om te trachten die belangstel ling wat te verbreden en een ruimer uitstralingseffect te laten hebben wordt nog overwogen of de vijf be drijven die in eerste instantie voor de hoffelijkheidspluim in aanmerking kunnen komen, een nominatie toe te kennen, zoals dat bijvoorbeeld bij de Edisons in de muziekwereld of de Os cars in de filmwereld gebruikelijk is. Om naast regionale publiciteit op ge zette tijden ook de landelijke pu- bliekpers te ‘halen’ is aan het Be drijfschap bovendien voorgesteld periodiek, bijvoorbeeld jaarlijks te komen tot een soort gala van zilveren pluim winnaars. Aanvraag bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgnalgemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Piasweg 35a: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een landbouwloods. Het bouwplan ligt met ingang van 19 juli 1984 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algeme ne Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgeme.esteren wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven WADDINXVEEN - De aan het res taurant De Gouwe Dis aan de Zuid- kade door burgemeester C.M. van der Linden uitgereikte hoffelijkheids pluim van het Bedrijfschap Horeca vraagt om een nadere uitleg, want het blijkt dat een nieuwe opzet rond de uitreiking van deze pluim de belang stelling voor een gastvrije horeca moet gaan stimuleren. Al enkele jaren reikt het Bedrijfschap Horeca op gezette tijden een zilveren hoffelijkheidspluim uit aan een hore cabedrijf dat zich, naar mening van een daartoe benoemd panel, onder scheidt door een grote mate van hof felijke gastvrijheid. Een nieuw con cept voor deze toekenning moet tot een grotere betrokkenheid van be drijfstak, pers en publiek leiden. Regelmatig wordt in Nederlandse kranten en tijdschriften de horeca- sector over de hekel gehaald. Vooral het gastheerschap moet het daarbij ontgelden. De Nederlandse horeca is niet hoffelijk, zo is in dat soort be richten de generaliserende teneur. Om aan te tonen dat de Nederlandse horeca wel degelijk hoffelijkheid kent en dat het niet bijzonder veel moeite kost een werkelijk gastvrij horecabedrijf te vinden, heeft het Be drijfschap Horeca enkele jaren gele den een zilveren hoffelijkheidspluim ingesteld. Deze erkenning wordt pe riodiek uitgereikt aan een horecabe drijf dat door een speciaal daarvoor samengestelde commissie als uitschie ter in gastheerschap wordt geken merkt. Bij dat alles is het niet ondenkbaar dat een eenmaal toegekende hoffe lijkheidspluim, bijvoorbeeld na een verkoop, niet meer bij een bedrijf past. Naar het publiek toe zou op die manier het zilveren kleinood alle waarde die men zo zorgvuldig tracht op te bouwen, verliezen. Om dat te voorkomen wordt aan alle bedrijven die eenmaal de zilveren hoffelijk heidspluim hebben gewonnen één maal per jaar een controlebezoek ge bracht, waarvan een eveluatierapport wordt opgesteld. In dat rapport zou het dagelijks bestuur van het Bedrijf schap aanleiding kunnen vinden een eenmaal toegekende hoffelijkheids pluim terug te vorderen. Het bedrijf dat een dergelijk noodlot treft krijgt een waarschuwing en vervolgens drie maanden de tijd om bij te sturen. Na een herhaald bezoek kan eventueel de toekenning worden ingetrokken. Wet op de Ruimtelijke Ordening Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan ’’Dorpstraat” ged. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, kamer 124, met ingang van 19 juli 1984 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 4 juli 1984, nr. 19, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Dorp straat”, voor zover het betreft een perceel grond gelegen aan de Jan Dorrekenskade-West, zoals dat op de bij dat besluit behorende situ atietekening met een rode omlijning is aangegeven. Waddinxveen, 18 juli 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. De wijze waarop het Bedrijfschap Horeca in de afgelopen jaren de zil veren hoffelijkheidspluim heeft toe gekend heeft nogal aan kritiek bloot gestaan. Kritiek die niet zonder ge volgen is gebleven, zo kan men con cluderen uit het feit dat nu bij het Bedrijfschap een nieuw concept klaarligt voor de verdere toekenning van deze bekroningen. Een van de belangrijkste veranderin gen daarbij is de selectieprocedure. Tot nu toe werden maandelijks uit het adressenbestand van het Bedrijf schap 25 adressen geselecteerd, be drijven die door de hoffelijkheids- commissie werden bezocht en waar uit men dan de ‘winnaar’ selecteerde. Een procedure waaraan nogal wat na delen kleefden. In principe was het natuurlijk mogelijk 25 beslist niet Aanslagen onroerend-goedbelastingen 1984 De comptabele van de gemeente Waddinxveen deelt u hierbij mede dat de Rijksbelastingdienst in de periode 18 juli t/m 24 juli 1984 de aanslagen onroerend-goedbelastingen 1984 zal verzenden. De onroerend-goedbelasting is een gemeentelijke belasting die u geheven wordt indien u op 1 januari 1984: - bijvoorbeeld een woning, een schuur of een kantoor e.d. feitelijk gebruikt; - bijvoorbeeld een gendom heeft. Bij de berekening van totale oppervlakte van e.d. (inclusief de bouwlagen). Bovendien is uitsluitend de bebouwde oppervlakte van belang. Indien u het om welke reden ook niet eens bent met de u toegezon den aanslag kunt u uitsluitend schriftelijk bezwaar maken en dat be zwaar binnen twee maanden na de dagtekening van het aanslagbiljet zenden aan de comptabele van de gemeente Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK WADDINXVEEN. Het verdient daarbij aanbeveling de Ontvanger der Rijksbelastin gen uitstel van betaling te verzoeken tot op het bezwaar is beslist. Een verzoek om uitstel van betaling dient u te zenden aan de Ont vanger der Rijksbelastingen, Rijsselseweg 1, 2803 PZ GOUDA. Tenslotte kunt u, in het geval u meent de aanslag niet te kunnen be talen, de Directeur van ’s Rijksbelastingen om kwijtschelding ver zoeken. Een verzoek om kwijtschelding dient te worden gezonden Directeur van ’s Rijksbelastingen, Maliebaan 3581 CR UTRECHT.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3