GEMEENTE WADDINXVEEN 99 Priesterwijding Benedict Banning leverde veel publiciteit op KLACHTEN BEZORGING ,1* DANK U HOND IN GOOT TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN VRIJWILLIGERS WERK Overhemd Schade NISSAN KOK C.V-BOSKOOP y WADDINXVEEN - Vroeger, als kind, keek je met ontzag en veel eerbied tegen hen op. De priester! Een lange tijd leek dat in zijn tegendeel omgesla gen. Op dit ogeblik lijkt er zoiets als een kentering gaande. i Maak dan meteen een afspraak met Garage Kok. Want Garage Kok levert niet alleen alle merken personen auto’s, zoals o.a. Opel, Ford, Nissan (Datsun), Audi en Volkswagen, maar zorgt ook voor perfect onderhoud. Voor vele jaren veilig rijplezier met uw nieuwe auto. En over de inruil van uw oude auto worden we het wel eens! Bekroning PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL. 01727-2110/3410 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 JULI 1984 I 01820-16066 010-362244 Kapelaan Benedict Banning:Jezus ging steeds meer voor mij betekenen ”Ik vind dit voor mijzelf geen VOLKSWAGEN DATSUN AUDI FORD OPEL ,Ik heb verlangend uit gezien naar het priesterschap je je Het is geweldig langzamerhand in je eigen leven een stukje evangelie, een stukje van de Blijde Boodschap te herken nen. Je groeit steeds meer naar de Heer toe. En ik ondervind steeds veelvuldiger hoe belang rijk, hoe vruchtdragend medi tatie is en het gebed. Voor de priester, voor iedereen.” ”Je niet aflatende omgang met de Heer, hetzij door contem platie, hetzij door actief bezig zijn, heeft zijn weerslag op je persoon en dat heeft weer on- tegenzeggelijk een gunstige in vloed op je omgeving, op de maatschappij, op je contacten met de mensen.” Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 NIEUWE AUTO? Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan de heer F. A.M. Klomp, de Akker 88. alhier, voor het oprich ten van een erfscheiding; - aan de heer G. A.M. Kraan. Middelburgseweg 3, alhier, voor het geheel vernieuwen van een warenhuis; Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Diaken Benedict Banning doet daar geen uitspraak over. Al leen zegt hij dat hij met zeer veel anderen onthutst is over het gemak waarmee men te genwoordig oordeelt over le ven en dood van de naaste. ’’Dit is toch een regelrechte aanslag op Gods Liefde”, zegt hij. ’’Maar ook de mensen, die zo makkelijk over zaken van menselijk leven denken moeten niet op hun beurt veroordeeld, doch geholpen worden”, vindt hij. je moet in die mensen die je gaat helpen, de gebroken Christus zien. Moeder Teresa van Calcutta zei het zo: ”We moeten in de eucharistie de ge broken Christus herkennen en erkennen en beleven. Daarna zul je in de hulpbehoevende mens ook de gebroken Chris tus zien. Dan ga je ook verlan gen Hem te helpen”. - aan mevrouw E.J. de Vries-Star, Vijverlaan 8, alhier, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak; - aan Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V., Dorp straat 130, alhier, voor het gedeeltelijk veranderen van een be- drijfsruimte; - aan de heer A. den Oudsten, Berkengaarde 44, alhier, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. probleem. Ik kan er zelfs hele maal van leven. En wat meer is, Hij laat zien dat dit celibaat ook essentieel is voor gehuw den. Dit klinkt misschien te genstrijdig. Maar, zoals een priester een'hechte verbintenis voor het leven heeft met Jezus en de liefde die hij van Hem ontvangt ook aan anderen, aan derden, overdraagt, zo zullen ook gehuwden de liefde die zij van elkaar ontvangen, kunnen overdragen aan hun kinderen, hun verwanten, aan hun naas ten. Dit bedoel ik met ’celiba tair’.” De nieuwe kapelaan van de Sint-Victorkerk in Waddinx veen weet door zijn contacten met de jeugd uit zijn parochie dat deze keus voor het celibaat moeilijk aan jongeren te slijten is. "Er is natuurlijk nog een aantal andere problemen waarmee niet alleen een plaatselijke pa rochie geconfronteerd wordt, maar de hele wereldkerk. ”Ja, die tegenstellingen zijn er nog steeds wel, helaas. En erg veel onnodige discussies. Wat dit laatste betreft heeft mijn ei gen ervaring mij inmiddels ge leerd dat dit geen enkele zaak dient en alleen maar schade be rokkent. Ik geef toe dat je het niet altijd in de.hand hebt, dat je soms wel door anderen wordt uitgedaagd een niet- oxerwogen oordeel uit te spre ken.” "De crisis waarin onze kerk nog steeds verkeert”, zegt ka pelaan Banning, ”is in de ge schiedenis wel vaker voorgeko men. Je hebt identieke perio des gehad waarin alles zo zeker leek, maar dat opeens aan het wankelen werd gebracht, ook de mensen. En dan kun je wel met je vinger gaan wijzen. Benedict is gestoken in een goed zittend zwart kostuum. Een witte, drie centimeter brede boord komt bescheiden tussen de punten van zijn over hemd te voorschijn, maar ver raadt niettemin duidelijk zijn status. ”Ik heb eens ergens gelezen dat iemand alleen echt kan ge ven wat hij in stilte heeft ge vonden. Daarom vind ik het dagelijkse in-stilte-alleen-zijn met God zo belangrijk. In het gebed en de meditatie ligt, vol gens mij, de bron waaruit je de inspiratie put om met de men sen te werken. Zoals Jezus zich aan ons geeft, zo moet je je ook aafi Hem geven, zo moet je je ook aan de mensen ge ven.” ’’Treedt de mensen niet tege moet met opgeheven vinger, om hen iets op te leggen. Dan slaan ze dicht en dan kun je verder contact wel vergeten. Je moet trachten ze tegemoet te treden zoals Jezus dat tegen over ons allemaal doet: met die alles-overweldigende liefde, zonder verwijt, maar vol medeleven, vol begrip en een en al oor voor onze moeilijkhe den.” Benedict Banning heeft zelf ook ervaren hoe weldadig het kan zijn als iemand echt naar je luistert, zonder je iets te wil len aanpraten. Hij bekent ech ter eerlijk dat hij, net als zoveel anderen, ook niet altijd zin had om geduldig naar proble men van anderen te luisteren. Dat hij vroeger ook wel wat al te gemakkelijk dacht over de tegenstellingen in de rooms-ka- tholieke kerk, met name in Ne derland. Dat het misschien niet zo nodig was om je oor te le nen voor de moeilijkheden van een ander. - aan de heer P. van den Heuvel, Brugweg 135, alhier, voor het op richten van een bergingen een pergola; maar daar schiet je niets mee op. Wijs maar eerst naar jezelf en bid oprecht tot de Heer. Zonder Hem lukt het écht niet.” ”Je mag er best voor uitkomen dat die crisistijd er is. Je hoeft je kop niet in het zand te ste ken. Een klein kind ziet het. Ik kom zelf ook voort uit die puinhoop en ik beken eerlijk hoe ik mijzelf verborgen heb achter allerlei dure woorden en in hoogdravende discussies om die puinhoop maar niet te zien. Maar ik ben blij dat niemand mij iets in de weg heeft gelegd toen ik uiteindleijk besloot om, ondanks die chaos, naar Jezus toe te groeien. En als je dan zo gelukkig bent om daar inderdaad uit te groeien en kijkt hoe Jezus met de mensen omgaat. Zó verzoenend, zó be grijpend.” Benedict Banning, de sym pathieke kapelaan van Wad dinxveen met zijn vijfduizend katholieken van wie opvallend veel praktizerend, heeft dat in zicht grotendeels zelf verkre gen, door zijn eigen inzet. Worstelen is een begrip dat hem niet vreemd is. ”Je krijgt het niet op een pre senteerblaadje aangereikt”, zegt hij. Als priesterstudent wordt er veel aan je eigen ini tiatief overgelaten. Dit komt alleen maar ten goede aan je vorming, aan je persoonlijk heid in dat priesterschap. Je moet er voor 200 procent ach ter staan, je voor 200 procent geven. Anders kun je het wel vergeten. Je leert dit alles voor een belangrijk deel uit het evangelie.” ’’Het evangelie geeft aan hoe Jezus met de mensen, voor wie je als priester de verantwoor ding krijgt, omgaat. Als je Zijn woord op je laat inwer ken, ga je dit van Hem overne men en kun je dit, als priester, ook overbrengen naar de men sen.” Het lijkt me zó intens mooi om, net als de apostelen dat deden, de mensen de weldaden die het evangelie biedt, die Je zus ons biedt, bij te brengen. En om dit te kunnen doen, om aan deze opdracht te kunnen voldoen, heb ik voor het ce libaat gekozen. Ik vind het es sentieel en belangrijk je geheel op Jezus’ liefde te concentre ren, wat Hij mij en de mensen wil geven, dat ik wel moet kie zen voor het celibaat.” Werklozenprojecten Oproep'. Jongelui die tijd en zin hebben om deel te nemen aan een werklozen project kunnen daartoe contact opnemen met de Vakaturebank Vrijwilligerswerk Waddinxveen (tel. 01828-14433, toest. 272). Bij voldoende animo kunnen de volgende plannen nader worden uitgewerkt: - eethuisje voor alleenstaanden; - agrarisch project (volkstuin); - grafisch project (wijkkrant); - klussendienst. Gesproken wordt over wat paus Johannes Paulus 11 noemt ”een geschenk van on schatbare waarde, dat ons van Godswege geschonken is”: de priester. Vorige week, in de Lijdensweek, zei de heilige va der in een oproep tot de pries ters dat de dienst van de pries ter ”nu meer dan ooit noodza kelijk is, omdat Christus nu meer dan ooit noodzakelijk is”. ’’Iedere priester moet vasthou den aan het geschenk van het celibaat en hij moet zich inzet ten om de mensen met elkaar te verzoenen, in deze wereld vol spanningen”, aldus nog maals de paus, die daarbij vooral wijst op de biecht, het sacrament der Verzoening. Met deze alinea's begon een ver haal in het Katholiek Nieuws blad over de in april tot priester gewijde jonge kapelaan van de St. Victorparochie Benedict Banning. De in de Waddinx- veense pastorie wonende jonge man van 25 jaar toonde zich be reid deze pauselijke oproep ten volle te onderschrijven toen hij zijn lang gekoesterde wens in zijn nog jonge leven in vervul ling zag gaan en hij tot priester werd gewijd. Mgr. Philippe Bar, de bisschop van Rotterdam, ver richtte de plechtigheid in de ka thedrale kerk van de H.H. Lau- rentius en Elisabeth aan de Rot terdamse Mathenesserlaan. De jongeman is Benedict W.J.M. Banning, tot voor kort als diaken werkzaam in Wad dinxveen in de parochie van sint Victor. ”Ik ken Rotter dam wel enigszins. Na mijn studie aan het seminarie Rol- duc heb ik stage gelopen in Rotterdam-Kruiningen, in de Eendrachtskerk. Vorig jaar heb ik de priesterwijding van drie diakens meegemaakt, ook in de kathedraal van Rotter dam en ook door monseigneur Bar. De kerk was toen stamp vol.” De nieuwe pastorvan de in 1880 gebouwde Sint Victor- kerk in Waddinxveen, waar hij de vaste pastoor, pater P. M.i Olsthoorn, reeds geruime tijd ter zijde staat, denkt niet dat er deze keer ook zo’n grote toe loop zal zijn. ”Ik ben de enige, die dag, die gewijd wordt. Er zullen mis schien toch vrij veel mensen komen. Vooral uit de parochie van de Eendrachtskerk, want daar heb ik nog steeds goede contacten mee.” OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: i elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Benedict Banning is geboren in de Achterhoek, in Zeddam. De Bannings geiden als een ’nor maal’ katholiek gezin. Een goede vader, een lieve moeder en acht kinderen. Benedict is de enige wiens aspiraties naar het priesterschap gingen. "Toen ik^ 15, 16 jaar was - ik zat op de middelbare school - voelde ik mij al in die richting getrokken. Eerst nog wat vaag, maar allengs begon het mij steeds meer te fascineren, te boeien.” Benedict ging zich verdiepen in zo’n beetje alles wat met de kerk te maken had. Na zijn middelbare-schooltijd stond zijn besluit vast: hij wilde priester worden. "Jezus ging steeds meer voor mij betekenen. Dat ik van Hem mag getuigen, helemaal van Hem en voor Hem mag le ven. Dit vind ik iets groots. De crises is er. Daarvoor moet - KLACHTEN? VOOR DONDER DAG 18.00 UUR BELLEN!!! f

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3