Gemeente wil parkeren in Dorpstraat verbeteren Journalisten bezoeken Meubelstad Waddinxveen in woonwijken ’’Bevolking wilde winkelcentra Middenstandsvoorzitter C. de Bas streeft naar centrale kern 99 (Boven Volta) Tiende druk plattegrond van W’veen Trainer van Be Fair wil Kerngroep en Bourkina l asso PLATTEGROND VAN Veham BV nieuw bouwbedrijf in Waddinxveen Gouwe eerst tegen PSV Indeling hockey- competitie Appel Fineer er stevig tegenaan gaan Op uitnodiging van de Stichting Meubelstad Waddinxveen D.W. Oppedijk heeft WSE- selectie met 33 man onder zich /W' 11 25.000 mensen boekhandel veldwijk Meubelstad WADDINXVEEN Oefenprogramma Leegstand Desastreus Indeling Resultaten Gouwe-aquaduct 51 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 8 ALGLSI LS 1984 l l W De Stichting Meubelstad Wad- dinxveen telt 19 leden. Voorzitter is de heer G.Th.B. Mulleman en secretaris C.A.P.M. Loose. De redakties van de in en buiten Wad- Op initiatief van de gemeente is het tot samenwerking gekomen van de in Waddinxveen werkzame bedrijven in de meubelbranche, waartoe ook de woninginrich- tingsbedrijven gerekend worden, het initiatief heeft geleid tot het op richten van de Stichting Meubel stad Waddinxveen. Voor de acti viteiten van de Stichting heeft de gemeente f 10.000,- beschikbaar gesteld uit het fonds werkgelegen heidsbeleid. Tevens heeft het gemeentebestuur erin toegestemd dat een ambte naar, voorlopig voor een jaar, se cretaris van de stichting is gewor den en de werkzaamheden voor de stichting onder diensttijd mag dinxveen verschijnende kranten zijn door het bestuur al ingelicht over de te houden persmiddag, die zal worden afgesloten met een maaltijd. verrichten (praktijk is echter dat de werkzaamheden ook in eigen tijd worden verricht). Wellicht is het mogelijk ook voor andere bedrijfstakken in Wad dinxveen soortgelijke activiteiten te stimuleren teneinde de samen werking te vergroten en de be kendheid van deze bedrijven in het land te verhogen. "Een finan cieel ruggesteuntje van de gemeen te sluiten wij daarbij geenszins uit, aldus B en W. helstad Waddinxveen. Waddinx veen is van oudsher een centrum van meubelindustrie en ook thans zijn nog verschillende meubelfa brieken in bedrijf. Ook zijn ver schillende grote en kleinere meu- beltoonzalen aanwezig. Middenstandsvoorzitter C. de Bas. De persmiddag wordt gehouden op maandag 24 september. Er wordt dan een rondrit gemaakt met een bezoek aan toonzalen en meubelfabrieken, zoals bekend is sedert begin van dit jaar in Wad dinxveen een samenwerkingsver band van de Waddinxveense meu belindustrie en -handel aanwezig in de vorm van de Stichting Meu- De voorzijde van de tiende druk van de "Plattegrond van Waddinx veen”. de meubelindustrie en -handel te bieden heeft. WADDINXVEEN Om van het in 1975 eens zo groot geworden winkelcentrum ‘de Passage’ een écht hoofdwinkelcentrum te ma ken - dat het nu nog steeds niet is - moeten er planologische maat regelen worden genomen om dit te bereiken. Dat kan door belang rijke winkeiuitbreidingen buiten de Passage niet meer toe te staan. Uitspraken In een rapport van mei 1964 (toen X/,. WIJK ZUIDPLAS PASSAGE 53 - TEL. 12620 I AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Met buslijnen westnederland o Verzorging van hypotheken assurantiën - beheer taxaties y BLOEMEN-EN PLANTENCENTR ..VERKLEI” ‘Behoudens dan de Stichting Meubel stad Waddinxveen, die wel extra aan dacht krijgt’, aldus de heer De Bas, WADDINXVEEN In het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is Ve ham BV. Waddinxveen, nieuw ingesch reven. Omschrijving bedrijf: het aanne men, uitvoeren en doen uitvoeren van bouwwerken enz. Maatschappelijk ka pitaal f 250.000,-. waarvan geplaatst/ gestort 35.000,-. Directeuren: A. van Hees en J. van hees-Klootwijk. beiden te Waddinxveen. WADDINXVEEN Op 6 oktober speelt het eerste waterpolozevental van De Gouwe de eerste competitiewed strijd. De in de tweede klasse B uitko mende heren spelen dan thuis tegen het Eindhovense PSV. De Waddinxveners worden getraind en gecoached door Ni co Noordegraaf. die van het Goudse DONK afkomstig is. WADDINXVEEN De hockeyers van de hockeyclub Waddinxveen zijn voor het nieuwe seizoen opnieuw inge deeld. Zowel de heren als de dames spe len in de derde klasse A. De nieuwe competitie_ beginnen de hockeyers van Waddinxveen uit tegen Alphen a/d Rijn en de hockeysters thuis tegen het Goud se GMHC. kelend publiek. In de Dorpstraat is dit duidelijk niet het geval, zodat van,een probleemsituatie kan worden gespro ken. het gemeentelijk beleid dient er dan ook op te blijven gericht een ade quate parkeervoorziening ten wsten van de Dorpstraat tot stand te brengen". In het gemeentelijke stuk wordt verder nog gesteld dat er in het verleden in bij na iedere nieuwbouwwijk een buur twinkelcentrum is gerealiseerd. Door dit beleid beschikt de gemeente over Uw adres voor objectieve deskundige adviezen en bemiddeling bij KOOPVERKOOP HUUR VERHUUR van ONROERENDE GOEDEREN Het oefenprogramma van Be Fair I en II luidt als volgt: 14 augustus Ypenburg I - Be Fair I 19.00 uur 16 augustus D.W.O. I - Be Fair I 19.30 uur 19 augustus Excelsior (H) I - Be Fair I 14.30 uur 21 augustus Be Fair I - VIOS I 19.30 uur Be Fair 2 - Vios 2 19.30 uur 23 augustus Be Fair I - ADO I 19.15 uur Be Fair 2 - ADO 2 19.15 uur 25 augustus Be Fair I - Floreant I 16.00 uur Be Fair 2- Floreant 2 16.00 uur 28 augustus Waddinxveen I - Be Fair I 19.30 uur Waddinxveen 2 - Be Fair 2 19.30 uur 30 augustus Be Fair I B.T.C. I 19.30 uur Be Fair 2- SCC 3 19.30 uur 1 september Bekerwedstrijd Be Fair I Be Fair 2 - DSO 2 12.30 uur 8 september Aanvang competitie. voldoende winkels, doch een echt hoof dwinkelcentrum ontbreekt. In de nota Kernenbeleid is gekozen voor het gebied Passage als hoofdwin kelcentrum. Het is echter gewenst, als gevolg van de financieel-economische situatie, de Nota Kernenbeleid te evalu eren en zonodig bij te stellen. De ver sterking van de functie van de Passage zal bezien dienen te worden in het kader van de evaluatie van de Nota Kernenbe leid. Over de winkelleegstand merkte hij op: ‘Er zou nauwelijks winkelleeg- stand zijn. Dit is onjuist. Er is mo- sterkere woon- menteel plm. 1.000 m2 leegstand.’ WADDINXVEEN Bij vonnis van de arrondissementsechtbank in Rotter dam, waarvan door het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland melding wordt gemaakt, is de vereffening van de ontbonden vennootschap Appel Fineer BV, Waddinxveen. beëindigd ver klaard. De heer De Bas zei hog in de gemeen telijke commissie dat de jaarcijfers over 1983 een relatief slechter netto- bedrijfsresultaat aangeven in de de tailhandel. Ook in de kleine industri ële sectbr waren de productiecijfers volgens hem niet best. ‘Als er door de gemiddelde Waddinxvener relatief goed werd verdiend in 1983, dan is dit niet geweest bij de detailhandela ren in Waddinxveen’, stelde de heer De Bas. Hij haalde uit de gemeentelijke werk- gelegenheidsnota dat in de niet dage lijkse goederen sector plm. 60 pro cent van buiten Waddinxveen zou worden omgezet (incl. de meubelza ken). ‘Dit is een vertekend beeld en doet de werkelijkheid geweld aan. Het is zo dat plm. 60 procent van de Waddinxveense bevolking zijn niet dagelijkse goederen buiten Waddinx veen koopt (excl. meubelhandel)’. WADDINXVEEN In de gemeente lijke concept-nota werkgelegenheids beleid "Werken in Waddinxveen" be pleiten B. en W. het belang van goede parkeermogelijheden bij de Waddinx veense winkelvoorzieningen. In de Dorpstraat is daar geen sprake van. De nota letterlijk: Erg belangrijk voor de middenstand is het beschikken over voldoende parkeerruimte. Doorgaans zijn in Waddinxveen voldoende par- keermogelijkheden aanwezig voorwin- die de mening van het college van Burgemeester en Wethouders deelt dat deze eerder dit jaar opgerichte stichting moet worden blijven ge steund, maar dat deze steun (oor spronkelijk f 10.000,-) evenwel bin nen de perken dient te blijven. ‘De meubelhandel buiten de stichting krijgt geen steun. De eenmalige finan- ciële steun had onze instemming, maar nu: Op eigen benen verder’. De middenstandsvereniging Waddinx veen heeft bij monde van baareerste man in het Overlegorgaan Werkgele genheid Waddinxveen laten weten gaarne medewerking te verlenen aan de herziening en bijstelling van de gemeentelijke nota Kemenbleid uit 1978. In deze nota, waarvan dc heer De Bas zich afvroeg of deze eigenlijk wel aangepast diende te worden, staat de Passage als hoofdwinkelcentrum ge noemd (centrale kern) met meer win kels, kantoren en ontmoetingsruim ten en minder bedrijven) en wordt aangedrongen op een WADDINXVEEN Afgelopen maandag is Be Fair-voetbal met de nieuwe A-selectie voor het seizoen 1984/1985 van start gegaan. Dat ge beurde door het houden van de eer ste training. Trainer G. Hup - die z’n tweede trai- ningsjaar bij Be Fair ingaat - wil er stevig tegenaan gaan. In de maand augustus worden de spelers - uitge zonderd de vrijdag en zondag - dage lijks door hem onder handen geno men. Zaterdag speelt Be Fair I de eerste oefenwedstrijd thuis tegen Maasdijk I, aanvang 14.30 uur. De - voorlopige - A-selectie bestaat uit de volgende spelers (tussen haak jes de herkomst van de nieuwelin gen): Klaas Angenent, Arjan Blom, Aart Bos, Ed v/d Brink, Erik Jan Co- dee (jeugd), Erny Dieckmann (VEP), Fred van Draanen (jeugd), Ronald van Dodewaard, Leon Konijn, Peter Konijn, Peter Loef (Sparta), Rens Overdijk, Erik Plaisier, Andre Pronk (DSO), Wout Roskam, Ed de Schep per, Rik Sip (jeugd), Marcel Straver (Quick Steps), Hans Wouter Valk, Kees Verbree, Cees Verhoef, Erik Verkerk (B-selectie), Henk Vermulm, Arjan Versloot (Rohda), Marcel de Vogel (Moordrecht), Bert de Wilde en Rene v/d Wilk. zowel consumenten- als winkeliers- winkeloppervlak winkelbedrijf. De omvang van het winkelcentrum Passage, aanvankelijk begeleid door een visie dat Waddinxveen wel eens tot 40.000 inwoners zou kunnen uitgroeien, werd voorlopig gepland op circa 9.500 m2, waarvan 1.800 m2 aanwezig was en 7.000 a 8.000 m2 bedrijfsvloeroppervlakte zou worden bijgebouwd. Reacties hier op o.m. van de middenstandsvere- de Kerkweg niet geko- niging (rapport juni 1970 en augus tus 1970), waarin werd aangetoond dat deze visie desastreuze gevolgen zou hebben voor de bestaande win- kelvestigingen, die in fuime mate in de wijken waren gevestigd, leidden tot verwerping van dit plan door de gemeenteraad. -Uiteindelijk werd in 1974 toch be sloten tot bouw op die plaats in de vorm van de huidige Passage, met als nieuw element de opname van 100 flatwoningen, waarbij het be- drijfsvloeroppervlak aan nieuwe winkels werd beperkt tot circa 4.000 m2. Een en ander werd ge baseerd op een bevolkingsgroei lei dend tot 20.000 inwoners in 1975 en oplopend tot 25.000 inwoners in 1995, hetgeen ongeveer overeen komt met de huidige verwachtin gen. Bij die beslissing werden een aantal duidelijke randvoorwaarden aange nomen, waarvan als belangrijkste beperkende voorwaarde kan wor den genoemd dat, tenzij nieuwe inzichten tot andere conclusies zou den leiden, geen medewerking van gemeentewege meer zou w'orden ge geven aan winkeluitbreiding van enige omvang elders in de gemeente en dat verplaatsing van bestaande vestigingen naar de Passage zou worden bevorderd. Dit beleid is tot nu toe gehandhaafd. HEREN Derde klasse A: Waddinx veen. Evergreen. GMHC. Souburgh. HLC. Ommoord. Rijswijk, De Waele en HDS DAMES Derde klasse A: DSHC. Nieuwkoop. Waddinxveen. Pijnacker. Ommoord. Roomburg, Westland, 'CL. Alphen WADDINXVEEN Terwijl de meubelboulevards als paddestoe len uit de grond blijken te schieten (Capelle aan den IJssel, Leider dorp) en de commerciële aanprij zing daarvan zichtbaar toeneemt (Meubelstad Culemborg, Meu- belstraat Zevenaar) gaat de Stich ting Meubelstad Waddinxveen een persmiddag houden om jour nalisten eens in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van wat Waddinxveen op het gebied van belangen in het oog worden gehou den. Feitelijk is het natuurlijk zo dat de planologische opbouw van het te genwoordige Waddinxveen wordt gekenmerkt door een verbinding van de twee reeds sinds de vorige eeuw bestaande kernen. De oudste is gelegen bij de aansluiting Dorp- straat-Kerkweg en de tweede bij de brug over de Gouwe. Er is in de periode van nieuwbouw- ontwikkelingen in de polders ten noorden van zen voor de ontwikkeling van één van die oude kernen tot hoofdkem, noch van beide. Integendeel, want, tegemoetkomend aan de wensen van de nieuwe bewoners is op 3 plaatsen in de nieuwe wijken een dat het Toma-project. dat leidde tot hartelijke contacten met de bevolking daar, gesymboliseerd in boer Basil Paré (in 1977 in Waddinxveen op bezoek), fi nancieel onafhankelijk werd (zodat het project dus geslaagd genoemd kan wor den) besloot de Waddinxveense kern groep - die in tien jaar tijd met steun van de gemeente ongeveer een half miljoen gulden voor deze vorm van ontwikke lingssamenwerking bijeen kon brengen - de bijdrage te bestemmen voor een project in het Peruaanse Lima. Dit Lima-project. waarbij steun wordt verleend aan bedrijfjes die door arbei ders zelf worden geleid, brengt een heel ander aspect van ontwikkelingssamen werking naar voren. Met Torna in Bo- ven-Volta. nu dus Bourkina Fasso, zijn de contacten overigens gebleven. mogelijk bijgewerkt. Zelfs het nog te openen buurtcentrum De Boog aan de C. Huygens- laan staat er al op. Het gemeentehuis wordt “stad huis” genoemd en het Gere formeerd Verenigingsgebouw moet de tegenwoordige naam Het Trefpunt ontberen, maar dat doet niets af aan de waarde van deze nieuwe plattegrond. Dit tiende exemplaar (schaal ca. 1:7.250) is overigens groter van omvang dan de negen eerdere drukken. tehuis al jarenlang wordt gehakke takt. Een nieuw rapporf wil deze steeds door de middenstand aange vochten uitbreiding nu wel toestaan. Over de gemeentelijke nota, waar voor de heer De Bas ook waardering kon opbrengen, merkte de midden standsvoorzitter overigens op dat er in het 200 pagina’s omvattende stuk (inclusief de bijlagen) erg weinig aan dacht is besteed aan de detailhandel, ambacht en diensten in Waddinx veen. uitbreidingen buiten de Passage functie in de op te knappen gebieden Brugcentrum «n Dorpstraat. In het algemeen noemde de voorzit ter van de middenstandsvereniging Waddinxveen een nieuwe gemeente lijke commissie voor werkgelegenheid en economische zaken van groot be lang voor het goed met elkaar func tioneren van overheid, bedrijfsleven en middenstand. Over de komst van zo’n commissie wordt in Waddinx veen al een paar jaar gesproken. VVD en D’66 hebben zich daar steeds een voorstander van getoond. WADDINXVEEN Volgend jaar heeft de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen, een 20 le den tellende groep enthousiaste Wad dinxveners onder voorzitterschap van PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein. tien jaar lang bemoeienis mét projecten in Boven-Volta (Torna) en Peru (Li ma). Nieuw is dat deze dagen de naam van de Afrikaanse staat Boven-Volta is veranderd in Bourkina Fasso ("Land van Rechtschapen Mannen”). Het land, dat ook een nieuwe vlag en een nieuw volkslied heeft gekregen, kreeg een jaar geleden te maken met een staatsgreep door officieren onder leiding van kapitein Thomas Sankara. De wijzigingen in het kader van de "Afrikanisering” en het afstand nemen van het koloniale verleden. Het landbouwontwikkelproject in Bo ven-Volta was het eerste project van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. Toen in 1980 bleek ’’Stop met belangrijke winkel Die mening verkondigde de heer C. de Bas, voorzitter van de midden standsvereniging Waddinxveen, in een openbare vergadering van het ge meentelijk Overlegorgaan Werkgele genheid Waddinxveen over de con cept-nota werkgelegenheidsbeleid ‘W’erken in Waddinxveen’. Zijn op merkingen zijn ongetwijfeld ingege ven door het feit dat de winkelcentra in de woonwijken toch steeds krach tiger beginnen te worden. Zo staan er winkelruimten leeg in het Brugcentrum, hebben diverse winkels buiten het centrum belangrijke uit breidingen kunnen realiseren en dreigt Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein een grote uitbreiding te realiseren, waarover in het gemeen- WADDINXVEEN Waddinxveen winkelarsenaal (totaal ongeveer kent nu zeven winkelcentra: Passa- 5.000 m2) tot stand gebracht met ge, Brugcentrum, Dorpstraat, Sniep- meer betekenis dan alleen ‘buurt- galerij, Luifelbaan, Groensvoorde winkelcentrum’, en Oranje-galerij. Een echte hoofd- Bovendien is in de kern ontbreekt, W addinxveense WADDINXVEEN - De Leidse uitgeverij en het reclame-ad- viesbureau “Rijnland” heeft in Waddinxveen huis-aan-huis de tiende druk van de plattegrond van dit Gouwedorp verspreid. Op het stratenplan, nu inclu sief de al bewoonde straten in de nieuwe woonwijk Zuidplas tussen IJsermanweg en Pias weg, staan niet alleen de drie buslijnen van Westnederland aangegeven, maar ook een klei ne tachtig openbare gebouwen, zoals kerken, scholen, stations, politiebureau, PTT-kantoren, wijkcentra, bibliotheken en sportvoorzieningen. De “Plattegrond van Waddinx veen”, die nog steeds gratis kan verschijnen (extra exem plaren kosten een rijksdaalder per stuk) door op de voor- en achterzijde van de kaart ge plaatste advertenties van onder meer Waddinxveense bedrijven, wijst iedereen op een duide lijke manier de juiste weg. Werd voorheen de St. Vic- torwijk (Waddinxveen-Zuid) nog wel eens apart in kaart ge bracht, ditmaal is dat het ge val met het gebied rond het Gouwe-aquaduct (rijskweg A 12, Wilhelminakade, Zuidelijke Dwarsweg, Noordringdijk). De Rijnland-plattegrond is zoveel WADDINXVEEN De 36-jarige Nieuwkoper D.W. Oppedijk is de nieuw aangetrokken hoofdtrainer van de rooms-katholieke sportvereniging WSE. De oefenmeester, die twee jaar als jeugdtrainer en drie jaar als hoofd trainer bij SV Nieuwkoop werkzaam is geweest, krijgt een selectie van 33 man onder zich. Van de WSE-selectie maken deel uit: Jan Bresser. Gerard Brinkhuis. Andree Disseldorp. Joop Disseldorp, Hennie van Es, Theo de heer. Rob Heuvelman. Peter Janssens (aanv.). Marcel Jaspers. Ton Kling, Ad van Leeuwen, René Moons. Mathé Moons Kees Mourits, Ton Segers. Ton Sleeuwenhoek, Pim Sïuijs. Jan Troost, Nico UYitenbroek. Rob Verbakel. Jan Verbakel, Bert Ver- laan. Henk Verwoerd. Leo Wesseling en Peter Zaat; weer begonnen zijn: Manuel van Dijk, Jan Janssens én Mar tin Moons; van de junioren komen: Ton Boekhorst. Andree Koot. Michel La- cor. Jos Sluijs en Ramon Vakkers. De gemiddelde leeftijd is 23,2 jaar. Bij de selectie van WSE zijn Andree Moons n Wilfred van der Klauw gestopt met voetballen en is Jaco Vermeij over gegaan naar VV-Haastrecht. Voor dit jaar is het Waddinxveense aannemers bedrijf in kabelsystemen en bouwleidin- gen Standaard Montage sponsor van-de selectie. Elftalleider is Rob Schilper- oord. voedingssector signaleerde het een grootwinkelbedrijf gesticht van gemeentebestuur 800 m2 nabij het Koningin Wilhel- onder aanvoering van de toenmali- minaplein. In de stormachtige önt- ge burgemeester mr. A.G. Smallen- wikkeling van Waddinxveen welke broek al in de Nota Kernenbeleid in de jaren ‘60 plaatsvond is onvol doende aandacht besteed aan het feit dat een dergelijke groei ook de de bouw van een kern eist. de pater makelaardij b.v. Scf e^arcweg 7 274’ ma Waöa-xveen uWj Postous 225 - 2740 AE Maddmneeo Telefoon 01628 - 36 22 LasNVM/ uit 1978. Dus -daar moest wat aan worden gedaan besloot de gemeen teraad bij het aannemen van dc daarna eigenlijk in de kast verdwe nen belangrijke kemennota. r gerekend werd met een inwoneraan- Zes jaar geleden formuleerden B. en tal van Waddinxveen van 25.000 in W. voor de Waddinxveense kernen- het jaar 1980, toen de tweede win- nota deze uitspraken: kelgalerij aan het Koningin Wilhel- Het gebied rond de huidige Passa- minaplein, de vestiging van Albert ge wordt als centrale kern van Wad- Heijn, de Luifelbaan en het winkel- dinxveen aangewezen. In dit gebied centrum Groensvoorde nog niet dient in de toekomst de winkel- waren gerealiseerd) werd sterk aan- functie, de kantoorfunctie en de bevolen in Waddinxveen een hoofd- ontmoetingsfunctie te worden ver- winkelcentrum met annex sociaal- sterkt en de bedrijvenfunctie te culturele voorzieningen te stichten, worden verminderd. Als voor de hand Eggende situering Het gebied rond de Dorpstraat werd aangegeven het gebied ten zui- wordt als te renoveren en te verster- den van de Kerkweg tussen de toen- ken woongebied aangewezen, waar- malige Kerkweg-winkelgalerij (nu door het bestaande winkelapparaat onderdeel van de Passage) en het een buurtfunctie kan behouden en Brugcentrum). binnen het oude dorp voldoende De Provinciale Planologische Com- nieuw woongelegenheid wordt ge- missie, zich in december 1967 even- schapen. Bedrijfsvestigingen worden eens baserend op een inwonertal zo mogelijk en - indien nodig - naar van uiteindehjk 25.000, bepleitte industrieterrein verplaatst. situering van een hoofdwinkelcen- Het gebied tussen Kerkweg, Oran- trum eveneens in die richting, nl. jelaan en Gouwe, noordehjk van de ten noorden en ten zuiden van de Brug, wordt als te renoveren en te Verlengde Stationsstraat (dus gele- versterken woongebied aangewezen, gen ten oosten van de Kanaal- waarbij de bedrijfs- en winkelfunc- straat), aansluitend op het Brug- tie geen uitbreiding meer krijgt en centrum. Beide adviezen werden zo mogelijk zelfs wordt terugge- niet gevolgd door een daarop afge drongen. stemd ruimtelijk beleid. Het gebied tussen Kerkweg, Bestaande inzichten en het feit dat Gouwe, Jan Dorrekenskade Oost, de Pas3age(galerij)-winkeliers erop Rijnlandstraat, Beukenhof, wordt rekenden dat tegenover hun vesti- aangewezen als te renoveren en te ging ook winkels zouden worden saneren gebied, waarin de bedrijfs- gebouwd (reeds in het bestem- functie wordt teruggedrongen, de mingsplan ‘de Putte’, vastgesteld bij winkelfunctie op dezelfde schaal raadsbesluit van 5 juni 1959 en wordt gehandhaafd d.m.v. gedeel- goedgekeurd door Gedeputeerde telijke vernieuwing, de kantoor- Staten van Zuid-Holland bij besluit functie zonodig wordt versterkt en van 3 december 1959 was een te de woonfunctie wordt geihtensi- bouwen winkelgalerij, gelegen aan veerd. de noordzijde van de toenmalige De Kleikade/Onderweg-bebou- Kerkweg, tussen Juliana van Stol- wing ten westen van de huidige Re- berglaan en Prinses Beatrixlaan, op mogelijk genomen met een vloeroppervlakte wederom de bestemming woning- van circa 1.500 m2), hebben ertoe bouw dienen te krijgen. Tevens zal geleid dat een bestemmingsplan de driehoek, omsloten door de Plas- werd ontworpen waarbij het hoofd weg, het toekomstig zoetwaterka- winkelcentrum werd gevestigd, op naai en de Onderweg (groot onge- een uit de verkeersroulatie genomen veer 4 ha.), aansluitend aan dit ge- deel van de Kerkweg tussen Kanaal- bied tot woongebied worden ont- straat en spoorlijn. wikkeld. Inmiddels had echter, tegen eerdere De omvang van het winkelappa- adviezen in, een vrij grote winkel- raat, alsmede de brancheverdeling vestiging in de woonwijken plaats- dient, voordat tot uitbreiding van gevonden, waarbij vooral het Ko- enige omvang wordt besloten, ge- ningin Wilhelminaplein tot een toetst te worden aan een distribu- sub-centrum dreigde uit te groeien tie-planologisch onderzoek, waarbij door vestiging van circa 3.000 m2 L en 800 m2 groot- Kleikade/Onderweg-bebou- hobothschool zal zoveel 76 76 L'JN 176 VAN/NAAR ZCETERMEER

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11