W’veens hart? Fooien zonder BTW Op loonlijst van ECHT WAAR boven water Beeldje van naakte vrouw Aanlegplaats Gouwe in Spuitfestijn voorjeugd op 8 september gemeente staan nu 262 personen i Verzoek van Goudse Kamer te ruiken Van Ginkel: Conditie- Inenting van alle varkens training Florida Jubilerende Schaapskooi houdt avond in De Hoeksteen Gasolielucht was hier Waddinxveense meubelbranche Passage-vondst in Boskoop op meubelbeurs WADDINXVEEN/UTRECHT Van zondag 9 tot en met woensdag 12 september wordt de internationale Meubelbeurs Utrecht 1984. waar ook de Waddinxveense meubelindustrie te vinden zal zijn, gehouden. De beurs wordt georganiseerd door de Koninklij ke Nederlandse Jaarbeurs in opdracht van de Vereniging Vakbeurs Meubelen. De geweldige publieke belangstelling tijdens de kijkdag van de Internationale Meubelbeurs Utrecht 1983 - ruim 17.000 bezoekers - is voor de Vereni ging Vakbeurs Meubelen aanleiding ge weest ook dit jaar met een kijkdag voor het publiek te.beginnen. Karwei verloopt vlot tegen varkenspest meer Oostenrijkse vakantiehuisjes U ZIT ER WERKELIJK WARMPJES BIJ ALS U DE VERWARMING DOOR ONS LAAT INSTALLEREN LX l/W Werklozen ECHT WAAR... BELT U MAAR ÈJirf-ro Rondrit DE WIT WADDINXVEEN B.V. Belangstelling Avondopening Theorie Vreemd gezicht - de lage- pen jaar en ook dit jaar gesteld - de ’’koopstroom” over het water. ■r. de omleidingsroutes I ZUIDKADE 116-117 - 2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 ,i Wegdek van 60.000 kilo WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1984 erkend kVLL rtsfalatecr —i nrrszKrnrsK"» litie in het kwekersdorp het zoek werk gestart. Al gauw bleek dat de omkijkende naakte vrouw de afgelopen winter al voor de nieuwbouw van het Bos- koopse proefstation uit het water was gebaggerd. Het Waddinxveense gemeentebestuur heeft inmiddels de mensen daar bedankt voor het be waren van het gehavende beeldje. Op dit moment wordt nagegaan of het mogelijk is de schepping van Mar cus van Ravenswaaij te restaureren. Plannen, waar PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein in de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur eens over repte om het beeldje te laten na maken, zijn nu van de baan. De gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven verleent de no dige assistentie bij de organisatie van deze jaarlijkse jeugdbrandweerwed- strijden. Brandweersecretaris O. van Geffen heeft inmiddels de hoofden van de lagere scholen in Waddinxveen gevraagd op te geven welke leerlingen aan het spuitfestijn zullen meedoen. WADDINXVEEN Vanaf vrijdag 10 augustus zal de Waddinxveense bad mintonclub Florida vijf weken lang ex tra conditietraining geven op het terrein van de atletiekvereniging "Antilope” aan de Alberdingk Thijmlaan ter voor bereiding van het nieuwe badmintonsei- zoen. Alle leden, dus ook de nieuwe leden, zijn welkom, ongeacht de aanvangscon- ditie. Voor nadere informatie tel. 01727-7477. Aanvang: heren 19.00 uur. dames 20.00 uur. op die manier aan de westkant van de Gouwe te kunnen komen. Voorafgaande aan de wedstrijden is er weer de gebruikelijke rondrit door de gemeente met de beide Waddinx veense brandweervoertuigen, waarbij de jeugd een ritje mee mag maken. Vertrek van de eerste rit is om onge veer 08.00 uur vanaf de brandweer- garage aan de Noordkade. Een even tuele 2e en 3e rit vertrekken even eens vanaf de brandweergarage. Begin november verdween het bronzen beeldje van een omkijkende naakte vrouw uit het winkelcentrum ”de Passage”. Van het werkstuk van Marcus Ravenswaaij is nog geen spoor gevonden. Het beeldje stond er sinds het voorjaar van 1979. JUJ INSTALLATIEBEDRIJF De wedstrijden zullen evenals vorig jaar worden gehouden op het speel terrein langs de Petteplas. Afhanke lijk van het aantal deelnemers zullen ze geheel ‘s morgens worden afge werkt, waarbij als aanvangstijd 9.00 uur is gesteld, terwijl rond 12.30 uur de prijsuitreiking is te verwachten. Mocht het aantal deelnemers dit noodzakelijk maken dan zullen de wedstrijden ‘s middags worden ver volgd, waarbij de prijsuitreiking dan rond 15,00 uur zal zijn. Voor een tweetal van deze personen is het mogelijk na beëindiging van de arbeidsovereenkomst een aanstelling in gemeentedienst te verlenen. Waar mogelijk dient de gemeente aan te werkstelling op grond van de Werk Verruimende Maatregelen mede te werken. Ondanks de enorme bezui nigingen welke de gemeente door het rijk worden opgelegd, zal het van be lang zijn in elk geval te trachten de bestaande werkgelegenheid te hand haven. Een belangrijk middel daartoe is het bevorderen van deeltijdarbeid. Dinsdagavond tegen zes uur werd het oude wegdek van de Waddinxveense hefbrug onder grote belangstelling weggevaren. Dit wegdek, dat totaal versleten is, zal worden gesloopt. Het nieuwe wegdek komt uit Alphen aan den Rijn waar het constructiebedrijf Grimbergen BV tekent voor het ver loop van dit gigantische karwei. Met het hele werk is ongeveer 700.000 gulden gemoeid. Het nieuwe Per 1 september 1983 waren er op de secretarie 50 mannen en 25 vrouwen werkzaam, bij de dienst openbare werken (incl. buitendienst) 76 man-, nen en 26 vrouwen. Bij het onderwijs (excl. Havo/Atheneum) waren 39 mannelijke en 46 vrouwelijke leer krachten werkzaam. Dit betreft de openbare kleuter- en lagere scholen, het vakonderwijs, de MAVO, de ad ministratie en de conciërge/schoon- houdsters. Bij deze getallen zijn inbe grepen diegenen die part time werk zaam zijn. Bij het Havo/Atheneum werken 84 personen. Het college i Het middagprogramma begint om 13.30 uur, mits de schoolwedstrijden ‘s morgens geheel zijn afgewerkt, met het gebruikelijke wedstrijdje voor de brandweerkinderen, daarna kan een ieder uit het publiek, hetzij groot of klein, zijn/haar behendigheid en spuittechniek tonen - evenwel zonder een prijsje te kunnen verdienen - en tenslotte zal traditiegetrouw rond 15.00 uur het juryhokje weer in de fik gaan. "Vigilate” heet het pontje van Voor het eerst zal deze Internationale Meubelbeurs Utrecht op maandag avond tot 21.00 uur geopend zijn. De Vereniging Vakbeurs Meubelen heeft hiertoe besloten, omdat de maandag door de vakhandel de drukst bezochte dag is. een direct gevolg van de winkel sluitingen op deze dag en men de vakbe- zoeker ruim gelegenheid wil geven deze beurs optimaal te kunnen bezoeken. Door deze avondopening is de duur van de beurs met een dag bekort en zal woensdag 12 september 1984 de laatste dag van de beurs zijn Ondanks de relatief korte inschrijvings periode blijkt er van exposantenzijde dusdanig veel belangstelling voor de In ternationale Meubelbeurs Utrecht te bestaan, dat de beschikbare ruimte nu reeds is volgeboekt. Dit betekent dat de Internationale Meubelbeurs 1984 een totale oppevlakte van ca. 35.000 m2 net to gaat beslaan. De openingstijden zijn zondag ,9 sep tember - kijkdag voor het publiek - van 10.00 tot 18.00 uur. Maandag 10 sep tember is de avondopening, dan kan de vakhandel terecht van 09.00 tot 21.00 uur. Dinsdag 11 en woensdag 12 sep tember van 9.00 tot 18.00 uur. Volgens de Kamer van Koophandel en Fabrieken is sinds enige tijd het econ omisch beleid van het Rijk en dat van de Provincie gericht op het meer benutten van de mogelijkheden die de individu ele regio’s bieden. Eén van de terreinen die hierbij met name de aandacht krijgt is het toerisme. ”In dit verband vragen wij uw aandacht voor het belang van de waterrecreatie voor de economische ontwikkeling van Midden-Holland dat als een waterrijk gebied ken worden gekenmerkt. De wa terrecreatie kan namelijk onder andere van aanzienlijke betekenis zijn voor de middenstand van de aan water gelegen gemeenten zoals de uwe”, aldus de Goudse Kamer in de brief. "Hiervan zijn elders in het land vele voorbeelden. Met name de pleziervaart over de belangrijkste verbindingsrou- tes, die door Midden-Holland lopen, kan als een ’’koopstroom over het wa ter" worden gezien. Uitbreiding van de toeristische aanlegplaatsen en van de daarbij behorende voorzieningen die aansluiten bij de behoeften van de wa terrecreant als passant is in het voordeel van de plaatselijke middenstand, wat ook de werkgelegenheid in uw gemeen te ten goede komt”. Het gaat in dit verband niet zozeer om ligplaatsen in een jachthaven als vaste verblijfplaats, maar juist om aanleg plaatsen voor een kort verblijf, waarbij voorzien wordt in behoeften die zich richten op primaire zaken zoals water, levensmiddelen, brandstof, telefoon, toiletten en vuilafvoer. De Kamer meent dat binnen de rand voorwaarden en in samenhang met de belangen van natuur en landschap, het wegverkeer, de gewenste ontwikkelin gen. het waterstaatkundig beheer en qua schaalgrootte hierop aangepast, ook in een hemeente als Waddinxveen nog mogelijkheden aanwezig zijn tot re alisering hiervan. Reis- en passagebureau Van Ginkel BV, zo meldt het Algemeen Dagblad, heeft het aantal vakantiewoningen in Oostenrijk uitgebreid. Ook dichtbij huis, in bungalowparken in West- Duitsland, Nederland en België, is een grotere keus mogelijk. De prijzen zijn tot tien procent gedaald. De ski- bus, waarvoor wordt samengewerkt met De Jong Intratours, blijft gelijk in prijs. heeft verder de bevordering van deel tijdarbeid ter hand genomen, on danks het feit dat deeltijdarbeid ook voor de gemeente financieel minder aantrekkelijk is. Op 1 september 1982 werkten bij de secretarie/open- bare werken 2 mannen en 33 vrou wen indeeltijd. Op 1 september 1983 waren deze getallen 7 mannen en 37 vrouwen. De toename van deze aantallen vindt mede zijn oorzaak in het feit dat aanstellingen van jeugdi gen plaatsvinden tot maximaal 36 uur per week. Bij het openbaar onderwijs werkten op 1 september 1983 7 mannen en 25 vrouwen in deeltijdarbeid. Het versleten wegdek van de uit 1936 stammende Hefbrug over de Gouwe ging in de loop van de dag rusten op twee onder de vaste oever verbinding gelegen platte boten. De ‘theorie-ronde’, die vorig jaar aan de wedstrijden werd gekoppeld, bleek niet zo’n succes en de vragen waren voor veel kinderen en zelfs W’veens jongste woning inrichter gaat van 4 t/m 18 aug. op vakantie, v.a. 20 aug. bent u weer van harte welkom in de thuiswinkel. Harwa Tapijtservice, Jan Dorrekenskade 0.40, Tel. 01828-16119, Waddinx veen WADDINXVEEN De hervormde koffiebar De Schaapskooi gaat op don derdagavond 27 september met een avond in het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen het eerste lustrum vie ren. Op weg naar het vijfjarig bestaan, waarvan de viering op vrijdagavond 28 september ook nog een optreden van de zanggroep Totally Different omvat in de eigen koffiebar aan de Nesse, wordt weer een wekelijks programma afge werkt. Op het programma staan de zanggroep Sonfath (24 augustus), de Waddinx veense groep Voetlicht (31 augustus), de film De Tien Geboden (7 septem ber), de zanggroep Courage (14 sep tember) en de Hollandse groep Hiné Matou, die Israëlische volksdansen uit voert. Voor de gebruikelijke avonden en het eerste koffiebarlustrum wordt iedere jongere vanaf 15 jaar uitgenodigd. In de afgelopen jaren is gebleken dat voor de vrijdagavongprogramma’s bestaande uit groepen en films, steeds grote be langstelling bestaat. ”Op zulke avonden staat ook het evangelie van Jezus Christus centraal. Dat klinkt op uit de woorden van de groepsleden. En dat blijkt ook uit de ge beurtenissen in de films”, aldus de her vormde koffiebar De Schaapskooi. voor ouderen wat aan de moeilijke kant. Daarom dit keer geen theorie- ronde en behoeven de kinderen al leen aan de straalpijp en op het on derdeel behendigheid hun kunnen te tonen. De wedstrijden zullen dan ook dit jaar weer volgens het oude ver trouwde ‘afvalsysteem’ kunnen wor den gespeeld. -I De hoofdprijs voor de winnende school bestaat uit een door het ge meentebestuur beschikbaar gestelde wisselbeker. Deze in 1964 beschik baar gestelde beker is momenteel in het bezit van de Gereformeerde Basisschool en zal dus dit jaar door deze school moeten worden verde digd. Naast deze schoolprijs zijn er voor de snelste spuitgasten van elke school weer leuke persoonlijke prijs jes te verdienen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het bronzen beeldje van een omkijkende naakte vrouw, dat begin november vorig jaar op brute wijze van de sok kel in het winkelcentrum ‘de Passa ge’ werd gezaagd, is terecht. Het werkstuk van de kunstenaar Marcus van Ravenswaaij lag zondar dat ie mand de herkomst vermoedde rustig op de rechtmatige eigenaar te wach ten bij het Proefstation voor de boomkwekerijen in Boskoop. Direct nadat men op het gemeente huis van Waddinxveen in de gaten kreeg dat het beeldje - dat sinds het vooijaar van 1979 in ‘de Passage’ het voetgangersgebied sierde - zich in Boskoop bevond werd via de rijkspo- "Vigilate” heet het pontje van de Provinciale waterstaat van Zuid- Holland, die maximaal 40 personen in één. keer kan overzetten, of drie ton lading. KENNISMAKING, sa menwonen, huwelijk, alle relaties. Vraag brochure! Telefoon 04160-40483. WADDINXVEEN Ook in het Wad dinxveense is eind vorige week iets te merken geweest van een zeer irritante gasolielucht. Het vermoeden bestaat dat dé stankgolf boven de Alblasser- waard en Krimpenerwaard is ontstaan doordat een veiligheidsklep van een schip spontaan is gaan blazen. De eerste klachten kwamen uit de om geving van Hardinxveld-Giessendam. De rijkspolitie te water heeft alle sche pen op de Merwede aangehouden, maar kon geen onregelmatigheid vin den. Eén reder is benaderd, maar hij ontkende dat er met zijn schip iets aan de hand zou zijn. De Technische Mi lieudienst (TMD) vermoedt dat de ont snapte stof het brandgevarlijke propeen is geweest. Door het weer bleef de stankgolf laag bij de grond en vermengde deze zich niet met de lucht. De vervuiling was daardoor goed merkbaar voor de bevol king van de Alblasser- en Krimpener waard. Sommige klagers hadden zelfs last van hoofdpijn. Het onderzoek naar de dader is inmiddels stopgezet. WADDINXVEEN - Ook Waddinx veen behoort tot het Zuidhollands? gebied tussen Katwijk, Hoek van Hol land, Schoonhoven en Kamerik waar in sinds zaterdag tot en met dinsdag 21 augustus geen varkens meer ver voerd mogen worden. Bovendien moeten de ongeveer 250.000 gezonde dieren van twee we ken en ouder in deze streek in de ko mende weken op kosten van het mi nisterie van Landbouw en Visserij worden ingeënt tegen varkenspest. Het voorlopig verboden vervoer van varkens, op de Waddinxveense bui tenwegen aangegeven met witte bord jes met rode letters, is om rust op dit gebied te krijgen na diverse geval len van varkenspest in de afgelopen maanden. Staatssecretaris A. Ploeg heeft beslo ten dat het vervoerverbod voor var kens niet geldt voor slachtvarkens van tenminste 85 kilogram van bui ten het getroffen gebied naar slacht huizen in de streek waarin ook Wad dinxveen is gelegen. In de periode 1 september 1982 - 1 september 1983 waren er 6 jeugdige werklozen op arbeidsovereenkomst aangesteld op grond van de regeling Werk Verruimende Maatregelen. Op 1 september 1982 waren er reeds 3 jeugdige werklozen op arbeidsover eenkomst werkzaam. De tewerkstel ling geschiedde op de secretarie, af deling Sociale Zaken en bij de dienst Openbare Werken (plantsoenen dienst, onderhoudsdienst, garagecom plex). WADDINXVEEN/GOUDA Ook het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethouders heeft van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland een brief gekregen met betrekking tot de onwikkeling van het watertourisme. Het Gouwe-dorp is daarbij ook betrokken, gezien - zo heeft de Goudse Kamer bij herhaling in het afgelo- WADDINXVEEN - Tot de landelijk werkende reisorganisaties die hun winterreizen voor 1984-1985 bekend maakten behoorde deze week ook reis- en passagebureau Van Ginkel BV met vestigingen in Waddinxveen (de Passage en Tweede Bloksweg), Gouda en Zoetermeer. Traditiege trouw blijkt Oostenrijk een favoriet wintersportland te zijn. Vorig jaar trokken meer dan 700.000 Nederlan ders naar de sneeuw. Vidiotheek de Waal, Zuid- kade 56, Waddinxveen. tel. 01828-13671. Uitslui tend legale Videofilms. VHS - Betamax - VCC. Geopend: ma.-di.-wo.- do.vr.: van 13.00-21.00 uur; zat.: van 09.00-17.00 uur. Op de leerkrachten heeft hij het ge bruikelijke verzoek gedaan zich be schikbaar te willen stellen als jurylid of behulpzaam te willen zijn bij de puntentelling. Wachten langs de Henegouwerweg totdat het pontje heeft aangelegd om WADDINXVEEN Zaterdag 8 september worden in Waddinx veen voor de 22e maal de jeugdbrandweerwedstriiden gehouden. De organisatie hiervan - in het kader van de jaarlijkse Nationale Brandweerdag - is traditiegetrouw in handen van de Waddinxveen se vrijwillige brandweer. De jeugdbrandweerwedstrijden zijn be doeld voor de leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de lage re scholen. WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen is, het openbaar onderwijs meegerekend, qua personeelsbezetting de derde werkge ver wat grootte betreft in dit Gouwedorp, zo blijkt uit de gemeen- telijke concept-nota werkgelegenheidsbeleid ‘Werken in Waddinx veen’. Het totale personeel op de gemeentelijke loonlijst is thans 262 personen, waarvan 177 niet in het onderwijs werkzaam zijn. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Goed nieuws voor de ook in Wad dinxveen gevestigde horecabedrijven. Staatssecretaris mr. H.E. Koning van Financiën heeft besloten af te zien van het heffenvan omzetbelasting over fooien die worden betaald voor extra-dienstbetoon (de zogenaamde overtip). De staatssecretaris is van mening dat, hoewel de werkzaamheden binnen het kader van de onderneming wor den verricht, de overtip veelal de waardering uitdrukt die de klant heeft voor de wijze waarop het perso neelslid in de dienstbetrekking zijn of haar werk verricht. Ook het feit dat het doorgaans een gering bedrag be treft, heeft bij de besluitvorming een rol gespeeld. De nu gekozen handelwijze zal niet worden gevolgd indien de overtip het karakter van een geringe beloning voor persoonlijk dienstbetoon te bo ven gaat en indien het personeelslid voor wat betreft zijn inkomen voor een niet onbelangrijk deel is aangewe zen op fooien. Deze regeling beteffende de overtip staat los van de heffing van omzetbe lasting over het bedieningsgeld dat veelal in de prijs is inbegrepen. Om zetbelasting wordt namelijk berekend over het totale bedrag dat in rekening wordt gebracht. Wordt meer voldaan dan in rekening is gebracht dan wordt over het hogere bedrag omzet belasting geheven. Dit laatste geldt dus nu niet meer voor de zogenaam de overtip. Staatssecretaris Koning behoudt zich wel het recht voor om het nu ingeno men standpunt opnieuw in overwe ging te nemen indien zich ontwikke lingen voordoen op het terrein van de maatstaf van heffing. wegdek is van staal. Door het zware wegverkeer gingen de bouten steeds losser zitten, waarmee het wegdek jaarlijks werd aangedraaid, zodat het provinciaalbestuur heeft besloten gaandeweg alle bruggen in Zuid-Hol- land van een nieuw stukje weg te voorzien. Nadat het karwei zal zijn geklaard is er rond de Waddinxveense hefbrug een einde gekomen aan alle verbete- ringswerkzaamheden. Eerder werd het kruispunt Henegouwerweg-Kerk- weg-Oost-Brugweg opgeknapt en kreeg de hefbrug voet en fietspaden. Het is nu alleen nog een vreemd ge zicht de hefbrug zonder het 60.000 kilogram wegende wegdek te zien. Maar dat is maar even het geval. Volgende week is alles weer voorbij. Het in deze vakantieperiode lagere aanbod van autoverkeer, helemaal geen fietsende scholieren en ook minder vrachtverkeer zorgt ervoor dat in een goeduitgekiende operatie een groot karwei groots wordt ge klaard. Dat is iets anders geweest in 1964, toen de hefbrug drie maanden lang niet kon worden gebruikt door dat op 23 september van dat jaar het 55 ton wegende contragewicht van de oostelijke heftoren naar beneden stortte. De Provinciale Waterstaat maakte zich toen verre van geliefd door de w’ijze van optreden toen. weggevaren WADDINXVEEN Vigilatie heet het pontje van de Zuidhollandse Provinciale Waterstaat dat sinds dinsdagmorgen voetgangers en (brom)fietsers aan de noordkant van de Waddinxveense hefbrug overzet, omdat het wegdek van de vaste oeververbinding van een nieuw wegdek wordt voorzien. Het pontje vaart voorlopig tot en met vrijdag tussen 05.30 en 00.30 uur. Verwacht wordt dat het grote karwei, waarmee in de nacht van maandag op dinsdag is be gonnen, die dag zover gevorderd zal zijn dat de voetgangers en (brom (fietsers dan weer van de hefbrug gebruik zullen kunnen ma ken. De auto’s zullen er pas dinsdag 14 augustus weer overheen kunnen, dus tot zolang duren de omleidingsroutes over Boskoop en Gouda. Het pontje dat in Waddinxveen tus sen de Nesse en de Henegouwerweg voor de oversteek zorgt kan maxi maal 40 personen meenemen of drie ton aan lading. Het heen en weer va ren verloopt soepel en iedereen die zich laat overzetten schijnt dat ergens nog leuk te vinden ook. Gemord wordt er in deze vakantiepe riode nauwelijks. Ook de waterspor ters, die met hun plezierboot een dag lang vertraging opliepen, leken de overlast met een glimlach te aanvaar den. Lastiger is alles natuurlijk voor de beroepsvaart, die zeker tot en met vrijdag met een stremming te maken zal hebben.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9