Vier W’s weekblad-sport en recreatie wedstrijd belooft wat Voor vijfde maal W. v. Es-toernooi Gratis sjoelen aan het begin van competitie WADDINXVEEN - Er kan gratis gespeeld worden op de woensdagavond 22 augustus om half acht beginnende nieuwe competitie van de Waddinx- veense sjoelvereniging in het clubgebouw van de schuttersvereniging Wad- dinxveen aan de Alberdingk Thijrnlaan. Open D-tournooi van Be Fair met 300 deelnemers Presentatie Be Fair V i Be Fair wint, WSE 2e Organisatie Reddingsbrigade De Sperwer Zaterdag worden de finales verspeeld Florida start Hans Langerijs 11e in Kamerik Landelijke wandeldag ook in Gouda weer met badminton GELIJKE TARIEVEN SPORTCLUBS Bijna 100 tennisballen in struikgewas WADDINXVEEN - Op een gegeven moment zijn er uit het struikgewas rond het tennispark De Buitenhof in het sportpark 'de Sniep" door de leden van de afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair 97 tennisballen gehaald. Ringwedstrijd hengelaars Voetbaljeugd Zó inschrijven Verzijl Sport voor derde maal sponsor Voor iedereen Twee wippen Be Fair Reglement WSE 1 h nu u’ zuinig met energie verstandig voor morgen! 1 TT.’ WsJ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1984 I Be Fair tijdens he{ Open D-tournooi. (Foto: i dragen 15- per ploeg. De Waddinxveense Water Wip Wed strijd duurt zaterdag 25 augustus de hele dag. Begonnen wordt om 10 uur ’s mor gens en 's middags om vijf uur zijn de fi- De ongeveer 25 leden tellende vereniging, die aan haar dej-dt; seizoen be gint, sjoelt elke drie weken. Tot en met woensdagavond 29 mei 1985 zijn er 14 competitieavonden gepland. De kosten bedragen vier gulden per ronde van 10 sjoelbakken. Verenigingskampioen is al driejaar de Waddinxvener Jan Kersbergen. (Oudewater), en Lely- "Een absoluut record", aldus voorzitter F. Eversteyn in het tennisclubblad Sportschakels. Deze ballen werden door vier jeugdleden van de vereniging opgespoord. De afspraak is dat de leden zelf hun ballendie over de hekken wor den geslagen, opzoeken of er een rijks- daalder voor betalen. WADDINXVEEN - Zaterdag 18 au gustus is er voor de wedstrijdvissers van de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) weer de jaarlijkse Ring Zeven- huizen-wedstrijd. die dit jaar wordt ge organiseerd door.Waddinxveen". Diegenen die zich opgegeven hebben voor deze wedstrijd dienen zich om 5.30 uur bij het N.S.-station verzameld te hebben waar ook de kastnummers uit gereikt worden. UITSLAGEN H. Metselaar 1-2-3-9-15-16-25-31-33; 38-45-49-54; D. Heeren 4-11-14-17-26- 63; M. C. Anders 5-7-10-21-44-50-59- 70-72-73; J. Jansen 6; N. Hoogerdijk 8- 27; Smit-Troost 12-32-34-47; J. W. Se- keris 13-24-41; Mevr. G. Tuigt 18-20- 37-43-48; A. Hofman 19-42-53-57; C. A. Bode 22-28; Toor en Zn. 23-39-68; M. Verbeek 29-46-55-56; A. H. Kivits 30-69; N. v. Tol 35; ~M. Tollenaar 36; Twigt en Zn. 40-58; Mevr. G. Toor 51- 52-62-67-71; H. VinK 60-61-66; P. Bo- nefaas 64; T. den Ouden 65. Maar wat omvat de wedstrijd met 11e vier W’s nu? Het organisatiecomité in antwoord op die vraag: "WWWW is een gezellige zaterdag in het zwembad, waarbij ploegen van 4 personen elkaar voorbij proberen te wippen. Niet in af stand, maar in het aantal malen op en neer, vooral neer. In het ondiepe ge deelte van het zwembad worden twee wippen van ca. 8 meter lengte geplaatst met 4 zitplaatsen. Twee aan elke kant. Hiervoor heeft Rehorst Bouw de beno digde materialen geleverd. Deze zit plaatsen worden door een ploeg in be slag genomen. Hierna proberen de 4 personen de onderkant van hun zit plaats zovaak mogelijk met het water in aanraking te laten komen, natuurlijk eerst de ene en daarna de andere kant, zoals echte wippers betaamd. Hiervoor krijgen zij tweemaal 10 minuten de tijd.” "Aan het einde van de dag zal er een winnaar zijn of er moet nogmaals wor den gewipt als er ploegen gelijk eindi gen. Voor en na het wippen kan iedere ploeg gebruik maken van het zwembad, zonder dat hieraan extra kosten zijn verbonden. De deelnemerskaart geeft namelijk recht op gratis toegangsbewij zen voor het zwembad.” GOUDA - Het VVV-kantoor aan de Markt in Gouda is zaterdag 15 septem ber één van de 72 plaatsen in het land die dag waarvan wandelingen zullen worden gehouden in het kader van de ANWB-Landelijke Wandeldag, Deze Landelijke Wandeldag wordt in het land georganiseerd in samenwer king met een aantal VVV’s, de Samen werkende Wandelsportbonden. de AVRO en met medewerking van de Ne derlandse Spoorwegen. De wandelin gen voor het hele gezin, variërend van ca. 5 tot 15 km. leiden door fraaie stre ken van Nederland. De kosten van wandelroutes bedragen 3,-en een deel van de opbrengst is be stemd voor de Nederlandse Hartstich ting. De vertrektijden vallen tussen 09.00 en 14.00 uur. Men kan de wandel- tijd zelf bepalen. Onderweg zijn op veel routes rustpunten opgenomen. U wordt vóór 17.00 uur terugverwacht voor uit gifte van een herinneringsvaantje. De routes zijn nauwkeurig beschreven en van een kaartje voorzien. Deze rou tes zijn alleen op 15 september verkrijg baar bii alle e-’rekpunten. Voor het toumooi komen in actie de Waddinxveense scheidsrechters A. Monster en J. Nieumeyer. De andere twee zijn K. de Jongste (Gouda) en A. van Steenderen (Nieuwerbrug aan den Rijn). Het Willem van Es-tour- nooi, waarvoor een toumooiregle- ment is opgesfeld, wordt voor de vijfde maal gehouden. Eerdere win naars waren Unio TAVV (Ter Aar, tweemaal) stad. Zaterdagtweedeklasser Be Fair begon het oefenprogramma met 3-1 winst op vierdeklasser Maasdijk. Omdat de vakanties nog aan de gang zijn was het een gelegenheidselftal dat trainer Ger Hup op de grasmat bracht. Een opvallende rol daarin speelde doel puntenmaker en linkerspits Peter Loef, die na de Feyenoord-regiona len en Sparta 2 nu Be Fair dient. Na een wat onwennig begin was een flitsende reactie van doelman Kees Verhoef noodzakelijk om Be Fair van achterstand af te houden. Nadat René v/d Wilk uit een combinatie met Aart Bos eerst nog naast had ge schoten, vonden zij elkaar wederom en kon René z’n eerste seizoendoel- punt bijschrijven. Dat dit ook de ruststand werd was mede te danken aan Arjan Versloot en Frans van Woudenberg, die beiden een inge schoten bal van de doellijn afhaal den. Na rust vergrootte René met z’n tweede doelpunt Be Fair’s voor sprong. Een misstap van Eric Jan Co- dee - die zich hierna knap in de wed strijd speelde - was de inleiding van het tegendoelpunt. Keeper Marcel Straver, die ook voor een plaats on der de lat strijdt, was kansloos. De nieuwe linkerspits Peter Loef smaak te het genoegen om z’n eerste op treden - na een sublieme combina tie met de bekwame Hans Wouter Valk - met het derde doelpunt te bekronen. De heer D. P. Vermeij van de Waddinxveense vestiging van Verzijl Sport overhandigt hier trainingskledij aan Be Fair-voorzitter R. W. van den Brink en elftalaanvoerder Aad Bos. Op de foto de leden van de A-selectie met van WADDINXVEEN - Het belooft de he le week mooi weer te zijn tijdens het open D-tournooi van de afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair. Op de banen van het park "De Buitenhof' in het sportpark "de Sniep" wordt sinds zaterdag en tot komende za terdag getennist door 300 deelnemers. Op de zevende en laatste wedstrijddag zijn de finales. Het open D-tournooi. dat mogelijk is dank zij financiële bijdragen van auto sloperij Bras BV, Rucanor sport artikelen en tennisleraar Klaas Andrin ga, omvat partijen voor dames enkel, dames dubbel, heren enkel, heren dub bel en mixed-dubbel. De organisatoren van het Waddinx veense tennisspektakel verwachten veel belangstelling voor de verrichtingen van de deelnemers aan het open D-tour- nooi. Er worden mooie partijen ge speeld, het weer is goed en de gezellig heid rond de gravelbanen kent geen grenzen. WADDINXVEEN - De wedstrijd met de vier W’s ofwel de Waddinx veense Water Wip Wedstrijd. Die gaat de tienjarige Waddinxveense Red dingsbrigade (WRB) zaterdag 25 augustus voor maximaal 28 ploegen met vier personen houden in het openluchtzwembad ”de Sniep”. De deelna- Van de deelnemende ploegen kan ie dereen deeluitmaken: dik, dun, lang, kort, oud, jong, man, vrouw, georgani seerd, ongeorganiseerd. Het inschrij ven gebeurt volgens het systeem wie het eerst komt het eerst maalt. Volgens het organisatiecomité van de Waddinx veense Water Wip Wedstrijd is de enige spelregel: wie het eerst komt wipt het eerst en wie te laat inschrijft wipt niet. WADDINXVEEN - Zaterdagmid dag heeft de A-selectie van Be Fair- voetbal zich in de nieuwe outfit van Verzijl Sport getoond aan het publiek en de trouwe supporters daaronder. Op het complex in het Burgemeester Warnaarplantsoen kregen voorzitter R. W. van den Brink en aanvoerder Aad Bos uit handen van de Waddinx veense filiaalhouder van Verzijl Sport. D. P. Vermeij, opnieuw trai- ningskleding uitgereikt. Be Fair wordt nu voor de derde maal en weer gedurende twee jaar door Verzijl Sport gesteund. Trainer Ger Hup (45) uit Den Haag is vast van plan de Waddinxveense tweedeklasser in de zaterdag 8 sep tember van start gaande competitie op een hogere plaats te brengen dan de derde plek van onderen, waarmee de competitie 1983/1984 werd afge sloten. Na het verdwijnen van de rasspelers Wim Bron en Bert Graafland pro beert de oefenmeester, die eerder VVSB uit Noordwijkerhout en RVC uit Rijswijk trainde en nu voor het tweede jaar Be Fair oppept, de jeugd klaar te stomen om het werk van de oudere garde op succesvolle wijz voort te zetten. Het oefenprogramma, dat zo'n 16 wedstrijden ‘ómvat en dinsdagavond startte met de uitwedstrijd tegen Ypenburg, vermeldt onder andere partijen tegen Excelsior en ADO. Het eerste en tweede elftal komen ook nog in actie tegen DWO. VIOS. Floreant, Waddinxveen, BTC, SCC en DSO. De - voorlopige - A-selectie bestaat uit de volgende spelers (tussenhaak- jes de herkomst van de nieuwelin gen): Klaas Angenent. Arjan Blom, Aart Bos, Ed v.d. Brink. ErikJan Co- dee (jeugd), Erny Dieckmann (VEP), Fred van Draanen (jeugd),. Ronald van Dodewaard. Leon Ko nijn. Peter Konijn. Peter Loef (Spar ta), Rens Overdijk. Erik Plaisier, An dre Pronk (DSO), Wout Roskam. Ed de Schepper, Rik Sip (jeugd), Marcel Straver (Quick Steps), HansWouter Valk. Kees Verbree. Cees Verhoef, Erik Verkerk (b-seleQtie), Henk Ver- mulm. Arjan Versloot (Rohda). Mar cel de Vogel (Moordrecht). Bert de Wilde. Rene v.d. Wilk en Frans van Woudenberg (jeugd). mekosten (opgave bij P. J. v.d. Laarse, Burgemeester Trooststraat 20) be- nales. Dit nog nooit in het Gouwedorp gehouden festijn, dat bij succes jaarlijks georganiseerd kan worden, kent een aantrekkelijk prijzenpakket, bestaande uit een wisselbeker en 250,- aan ca deaubonnen. De Waddinxveense sjoelvereniging speelt - op basis van een reglement - op 2-meter sjoelbakken met 30 schijven. Een spel bestaat uit drie beurten, waarbij die schijven, welke niet in een vak liggen, één keer geworpen mo gen worden. Een schijf, welke als gevolg van een worp terugkomt, dient di rect uit de bak te worden genomen en kan derhalve in die beurt niet meer gebruikt worden. ’’Terughalen” van schijven onder de dwarsbalk door of ’’terugname” van bokken is niet toegestaan. Na iedere beurt wordt een schijf geteld zodra deze de voorzijde van de ope- ningen van de bak volledig gepasseerd is. Tevens worden dan de schijven in het vak gestapeld. Een schijf welke terugkomt uit een vak, nadat deze eerst volledig in het vak geweest is, wordt niet als punt geteld. De positie bij stilstand van de schijven aan het einde van een beurt is bepalend. Telling: Respectievelijk 1, 2,3 of 4 punten per schijf, afhankelijk van de plaats waar de schijven zich aan het einde van een beurt bevinden. WADDINXVEEN - Ook voorde voet baljeugd van Be Fair zijn de trainingen weer begonnen en werd de eerste oefen wedstrijd alweer gespeeld. Voor ieder elftal en team werd een aantal wedstrij den geregeld op de komende zaterda gen. Op de doordeweekse avonden zal er volop geoefend worden tegen vereni gingen als Hazerswoude Boys, RCL (Leiderdorp) en Kouderkerk, terwijl er op 25 augustus door alle elftallen en teams tegen ARC zal worden gespeeld in Waddinxveen en Alphen a/d Rijn. Op 1 september zal de gehele A.B.C.- jeugd tegen DSVP uit Pijnacker voet ballen en de D.E.F.-jeugd tegen D.S.O. uit Zoetermeer. Op 8 septem ber zal de competitie aanvangen, waar aan Be Fair met 16 teams zal deelne men. waaronder misschien wel 3 F-te- ams (6/8 jaar). WADDINXVEEN Winst van Be Fair, dat zaterdaginiddag voor het eerst in dit nieuwe seizoen oefende tegen Maasdijk (3-1), een in het eigen Dirk van der Starren-tournooi zaterdag 25 augustus te houden Willem van Es-tournooi de zaterdagafdeling van de voetbalvereniging Waddinxveen. Het Dirk van der Starren-tournooi van WSE in Waddinxveen werd ge wonnen door Altior uit Ter Aar. De eindstand was: Altior 10 pnt., WSE 7 pnt., Bernardus 5 pnt., BEC 2 pnt. Martin Moons, die weer bij WSE gaat voetballen, is eerst na augustus weer inzetbaar. WADDINXVEEN - Aan de zaterdag 25 augustus in het openluchtzwembad ”de Sniep” te houden eerste aflevering van de Waddinxveense Water Wip Wedstrijd kunnen maximaal 28 ploegen met vier deelnemers elk meedoen. Inschrijven - de deelnamekosten bedra gen ƒ15,- per ploeg - dient men te doen bij P. J. van der Laarse, Burg. Troost straat 20, 2741 TV Waddinxveen. Het inschrijven kan ook per girobetaalkaart a 17,50 waarna de deelnemerskaart wordt toegezonden. Het gironummer is 1360537 onder vermelding "WWWW”. Na inschrijving en betaling ontvangt men een deelnemerskaart met start- nummer en starttijd. Bij overlegging van deze kaart aan de ingang van het zwembad ontvangt men 4 toegangsbe wijzen. De genoemde starttijd moet men aanhouden. Later dan de aangege ven tijd kan er niet gestart worden an ders loopt het hele tijdschema inde war. De begintijd is 10.00 uur en de. indien nodig, finales beginnen om 17.00 uur. die onder meer 400 maal voor het eerste elftal uitkwam en momenteel leider is van het eerste elftal,” al dus de zaterdagcommissie van Wad dinxveen. Lelystad, de winnaar van vorig jaar, kan door verplichtingen elders dit jaar de wisselbeker niet verdedigen. WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportverenigingen krijgen ervan bericht dat de tarieven voor de huur van sportaccoommodaties per 1 augustus conform de huidige zijn vastgesteld. Bij de begroting van 1985 zullen de tarieven vanaf augustus 1985 moeten worden vastgesteld. In de raadscommissie voor de welzijns zaken merkte de heer M. Boere (PvdA) op bij de tarieven voor halfverharde vel den een inconsequentie te zien. Er treedt een besparing op doordat minder onderhoud is, anderzijds worden de ho gere kapitaallasten bij de verenigingen in rekening gebracht. WADDINXVEEN - De Waddinx veense profwielrenner Hans Langerijs is zaterdag elfde geworden in de beken de Ronde van Kamerik. die werd ge wonnen door Theo Smit en waaraan ook werd meegedaan door Tour de France-winnaar Laurent Fignon en Joop Zoetemelk. Hans Langerijs was in het 110 kilometer lange criterium steeds vooraan te vinden. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours vanuit Soissons. Afstand 309 km. In concours 290 duiven, gelost om 7.30 uur. Aan komst le duif 12.23 uur, laatste 12.46 uur. Snelheid le duif 1050 meter per mi nuut. WADDINXVEEN - De Waddinx veense badmintonclub Florida gaat, dinsdag 21 augustus weer in de sporthal "de Sniep" van start met een nieuw sei zoen na een zomerpauze van twee en een halve maand. De eerste week is bestemd om de orga nisatie in de hal weer op toeren te bren gen en om de training van de 12 compe- titieteams zo tijdig mogelijk te begin nen. Op 16 september begint de compe titie weer. Echter, ook alle seniorenleden kunnen spelen. Tijdens deze eerste week is men niet gebonden aan de vaste speelavond. Vanaf dinsdag 28 augustus worden ook de jeugd en de nieuwe leden verwacht. Florida is bij de senioren bijna vol. Snel le beslissers kunnen zich dus nog opge ven (tel. 01727-7477). Bij de jeugd is er vooral in de groepen 8/ 9 jaar en 10 t/m 12 jaar meer plaats vrij Er is een proefperiode van een maand. V.oor dit seizoen is de jeugdbegeleiding verder versterkt, is een nieuwe trainer aangetrokken en is contributie laag ge bleven. Klaas Andringa met zijn altijd aanwezige sportkraam op het Open D-tour nooi van Be Fair. (Foto: Sjaak Noteboom). In beeld een heren-dubbel op het tennispark "De Buitenhof van Sjaak Noteboom). links naar rechts staand: G. Hup (trainer)Jan de H ilde (leider). Kees Verhoef, Arjan l etsloot, Peter Konijn, Er- nu Dieckmann, René v.d. Wilk, Ronald Dodewaard. Frans van Woudenberg, Marcel Straver, Arie van Beek (lei der tweede elftal) en Jan Visser (materiaalverzorger). Zittend van links naar rechts: Steven de Voogd (verzorger). Aard van Leeuwen (grensrechter), Ed v. d. Brik, Eric Jan C odee, Hans Wouter V alk, Peter Loef, Aai t Bos en Leon Konijn. (Foto: Sjaak Noteboom). Willem van Es is het oudste en nog steeds actieve lid van de zaterdagaf deling van de organiserende voetbal vereniging Waddinxveen. “Een man tweede plaats voor WSE i en het van o Dat zijn de Waddinxveense voetbalactualiteiten van dit moment. Aan het Willem van Es-toumooi in het sportpark “De Sniep” nemen deel de voetbalverenigingen Botlek (Spijkernisse)Gouda, Waddinxveen en WIA (Rotterdam). De eerste wed strijd zaterdag 25 augustus is om half elf en de laatste om drie uur. Er zijn twee poules: één voor de eerste elf tallen en één voor de tweede elf tallen. De speeltijd is 2x20 minuten zonder rust. Be Fair's voetbaltrainer Ger Hup (45) uit Den Haag. (Foto: Sjaak Noteboom). 1 ^zZ IX

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 15