GEMEENTE WADDINXVEEN Salonorkest opent nieuwe concertreeks Meeting maakt zich op voor eerste lustrum Joyrider (18) strandde op IJsermanweg Werknemers In raadzaal gemeentehuis Eminent in de bijstand POLITIENIEUWS WADDINXVEEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN MILIEUZAKEN BURGERZAKEN BESTEMMINGSPLANNEN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN SPREEKUREN 120 km per uur Vrachtauto vast Diefstal VERGADERINGEN OPENBARE WERKEN Wandelingen Vissers Bedreigd Zwaar geladen Prijzen Schade aan uw auto vereist deskundige jW reparatie. yDL~" Aanrijdingen Hechte band BOUWVERGUNNINGEN Dan is er maar één beste keus: Garage Kok en Mercedes-Benz. Met een keuze uit vele modellen voor erg veel betrouwbare kilometers. Met een minimum aan onderhoud. Een logische keus dus. GLASBEEK WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1084 01820-16066 010-362244 Het in Waddinxveen tijdens een nieuwe serie kamermuziekconcerten op- !focwa I KOK C V. - BOSKOOP "i 1 Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan ’’Noordkade langs de Gouwe” (gedeeltelijk) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 16 augustus 1984 gedurende één maand voor een ie- Waddinxveen, 15 augustus 1984. De burgemeester voornoemd, P.F.J. van Schie. l.b. Waddinxveen, 15 augustus 1984. De burgemeester voornoemd, P.F.J. van Schie, l.b. De Waddinxveense kamermuziekcon certen mogen zich in een stijgende be langstelling verheugen. Vorig seizoen werden de concerten door gemiddeld 126 mensen bezocht. Een jaar eerder waren dit er 112. Voor de organisatie hebben zowel het gemeentebestuur als het Nederlands Impressariaat extra fi- nancile steun verleend. De toegangs prijzen zijn niet verhoogd. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Voordracht algemene decoratieverlening 1985 Zoals te doen gebruikelijk zal ook in 1985 en wel op 29 april de alge- tredende Amsterdamse Gitaartrio. Burgemeester C.M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. NIEUWE BESTEL WAGEN? Op dinsdag 14 augustus werd van 18.00 uur tot 20.00 uur door de rijkspolitie op de vrij drukke Sniepweg een snelheids controle gehouden. Van de 290 gepas seerde voertuigen reden 28 bestuurders (dat is 28%) te snel. De gemeten te hoge snelheden varieerden van 66 tot liefst 121 km per uur. Automatisering bevolkingsregister In het najaar zal een begin worden gemaakt met de automatisering van het bevolkingsregister van Waddinxveen. Nadat alle gegevens van het bevolkingsregister in het geautomati seerde bestand zijn opgenomen, zal, naar wordt verwacht, binnen niet al te lange termijn de bevolkingsadministratie niet meer geregi streerd worden op de thans in gebruik zijnde zgn. persoonskaarten. Mede in verband hiermee wordt nog eens onder de aandacht ge- De afgelopen week werd twee keer aan gifte van diefstal van een fiets gedaan. Twee stalen rossen werden gevonden en een werd bij de eigenaar bezorgd. Op maandag 6 augustus werd ontdekt, dat er was getracht in te breken bij een bedrijf aan de Staringlaan. De buiten deur werd gedeeltelijk geforceerd. Men is niet in het bedrijf geweest. Tussen 22 en 30 juli werd nabij de Win terdijk een houten schouw, een bootje, weggenomen. Vermoedelijk in de nacht vann dinsdag 7 op woensdag 8 augustus Commissie voor de financiën Donderdag 16 augustus 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Subsidie ad 3.000,- voor het opknappen van een gebouwtje in de speeltuin aan de Jan Willem Frisoweg. Krediet ad 9.550,- voor de aanschaffing van computers voor de Prof. Kohnstammschool. Aanvullend krediet ad 270.000,- voor riolering buitengebieden. LEK eenzijdig ongeval plaats. Een 27-jarige uit Arkel komende chauffeur van een trekker met oplegger van een bedrijf uit Hei- en Boeicop was nabij de Noord- tunnel in de Staringlaan verkeerd gere den en trachtte op de Groenezoom te kunnen keren. Bij deze keermanoe- uvres verpletterde deze chauffeur diver se meters plantsoen en ramde een berm- paal. Tijdens het rijden over de struiken reed deze chauffeur een tankslangetje stuk met gevolg, dat enkele tientallen liters dieselolie in het riool liep. De ter plaat se gekomen Waddinxveense brandweer heeft erger kunnen voorkomen. Nadat het defect aan de vrachtauto was verhol pen kon de chauffeur enkele uren later zijn weg vervolgen. WADDINXVEEN - De zesde nieuwe reeks kamermuziekconcerten in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis gaat donderdagavond 18 oktober om half negen van start met een bijzonder openingsconcert, ver zorgd door het salonorkest Trocadero. Aan dit openingsconcert is volgens het organiserende gemeentebestuur een aangename verrassing verbon- De nieuwe verkoopmaatschappij ont kent dat het gehele bedrijf is overge nomen en voelt zich overvallen door het standpunt van de bedrijfsvere niging. “De nieuwe Eminent voelt zich niet geroepen ook de personeels lasten over te nemen. Bovendien heb ben we daarvoor geen geld.” WADDINXVEEN - De waddinxveense rijkspolitie bekeurde vorige week zondag een 18-jarige Waddinxvener in verband met door hem ge pleegde joyriding. De jongeman had de sleutels van een auto ergens weten te bemachtigen en was daarna, onder invloed van alcoholeen eind met die wagen gaan rijden totdat de auto tijdens zijn tour op de IJsermanweg de fect raakte. De Waddinxvener was niet in het bezit van een rijbewijs. werd ingebroken in een bedrijf aan de Zuidelijke Dwarsweg. Via braak aan de achterzijde kwam men binnen. Ont vreemd werd 565,-. Commissie voor Welzijnszaken Donderdag 16 augustus 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Jaarverslagen 1983 van de Commissie Wijkwerk Waddinxveen- Zuid en de Commissie Wijkwerk Bomenwijk. Verlening krediet t.b.v. renovatie van het gebouwtje van de speel tuinvereniging ’’Oranjewijk”. Uitzending video-programma ’’Golfbreker”. Wegafsluiting In verband met de uitvoering van asfalteringswerkzaamheden zal de Kanaaldijk buiten de bebouwde kom met ingang van maandag 20 augustus 1984 voor de duur van één week, of zoveel korter of langer als de uitvoering van het werk dit noodzakelijk maakt, voor alle ver keer zijn gesloten. Het werk zal in 3 fasen worden uitgevoerd, t.w.: 1. het gedeelte Zuidelijke Dwarsweg-Apollolaan, 2. het gedeelte Apollolaan-Burg. Trooststraat, 3. het gedeelte Burg. Trooststraat-Sniepweg. De omleidingsroute zal d.m.v. borden worden aangegeven. De Industriebond FNV acht het on juist, dat de bedrijfsvereniging dit uit vecht over de hoofden van de ontsla gen Eminent-mensen. De bond vindt dat Eminent de mensen loon moet betalen. “De verkoopmaatschappij heeft zich laten inschrijven bij de Ka mer van Koophandel als producent van en handel in orgels.” De verkoopmaatschappij zegt dat de omschrijving bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- Holland een vergissing was, die is veranderd in alleen verkoop van or gels. Zo worden er regelmatig bowling- avonden, strandwandelingen en der gelijke georganiseerd. Ook de regel matig terugkerende optredens bren gen een flinke stimulans met zich mee. Telkens weer met elkaar een hoop enthousiasme en inzet kunnen opbrengen en uitdragen voor een pu bliek van meestal een paar honderd mensen, daar moet je wel een een heid voor vormen. ’’Kamermuziekconcerten”. Abonne menten worden na ontvangst toegezon den. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Bij gehouden controle op donderdag 9 augustus werden twee vissers bekeurd. De mannen waren zonder de nodige vergunningen te bezitten aan het vissen in ’t Weegje. Op vrijdag 10 augustus werd nabij het NS-station Noord de treinconducteur bedreigd toen hij drie inwoners van Boskoop, respectievelijk 27, 19 en 18 jaar, controleerde. Deze drie personen reisden illegaal met de trein. Bij station Noord stapten zij uit de trein en daarbij werd de conducteur benaderd met een knipmes van 40 cm lang. De gealarmeerde politie wist hen te Boskoop aan te houden (zij waren in middels met een trein uit de andere rich ting vertrokken), waarna zij naar het bureau te Waddinxveen werden overge bracht. Proces-verbaal wegens gepleeg de bedreiging, overtreding wapenwet en het ’’zwartrijden” is ópgemaakt. Eventuele getuigen (mogelijk treinrei zigers) van de bedreiging worden ver zocht met de Waddinxveense rijkspoli tie contact op te nemen, tel. 13000. Op dinsdag 7 augustus werd een te zwaar geladen Volvo-personenauto voor technisch onderzoek naar het poli tiebureau overgebracht. Bij weging bleek, dat deze personenauto 580 kg la ding (stenen) vervoerde. De stenen stonden hoog opgestapeld achterin de auto en naast de bestuurdersstoel. den. De serie kamermuziekconcerten be staat verder uit optredens van het Am sterdams Gitaartrio op 15 november, het Guarneri Trio (piano, viool en cel lo) op 17 januari, Ronald Brautigam (piano) met muziek van Beethoven, Schubert en Schumann op 21 februari, Jard van Nes en Gérard van Blerk (mez- zo-sopraan en piano) op 21 maart, het Telemann Consort (Barokensemble concert in het kader van het Nederlands Belgisch Cultureel Accoord op 18 april. Alle concerten worden gegeven in de raadzaal van het gemeentehuis. Losse plaatsen: 10,-, C.J.P. en Pas+: 7,50. Abonnementen: 45,-, C.J.P. en Pas 65+: 35,-. Verkoop van plaatsbewijzen vanaf 8 ok tober 1984 op het gemeentehuis, Bu reau Burgerzaken, van maandag t/m vrijdag tussen 8.30 uur en 12.30 uur. Tijdens deze uren is ook telefonische re servering mogelijk 14433) en vanaf een half uur voor de aanvang van elk con cert. Uitsluitend abonnementen kunnen tot uiterlijk 4 oktober 1984 ook worden be steld door overschrijving van het ver schuldigde bedrag op gironr. 182466, t.n.v. beheerder legeskas, gemeente Waddinxveen. onder vermelding van Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA. kenmerk voor vakwerk bracht dat m.i.v. 1 januari 1983 de verplichte vermelding in het be volkingsregister van de kerkelijke gezindte is vervangen door een facultatieve. De vermelding van kerkgenootschap of levensbeschouwelijke over tuiging in het bevolkingsregister blijft desverzocht achterwege c.q. wordt geschrapt/verwijderd ten aanzien van degene, die verklaart niet tot een kerkgenootschap etc. te behoren dan wel tegen de ver melding bezwaar te hebben. Historische gegevens m.b.t. het al dan niet behoren tot een kerkge nootschap etc. worden niet in het geautomatiseerde bevolkingsre gister vermeld. Hierdoor zal de vermelding van kerkgenootschap of levensbeschou welijke overtuiging in het (geautomatiseerde) bevolkingsregister van Waddinxveen beperkt blijven tot degenen die verklaren te be horen tot een kerkgenootschap, een vereniging met godsdienstig doel of een Nederlands Genootschap op geestelijke grondslag met volledige rechtsbevoegdheid, niet zijnde een kerkgenootschap en die tegen vermelding hiervan in het bevolkingsregister geen be zwaar hebben. Verleende Hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat door hen, onder 27 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder van ernstige aard, aan de heer N. Diana, Passage 110, alhier, een hinderwetvergunning is verleend voor het oprichten en in werking hebben van een pizzeria annex restaurant aan de Zuidkade 3, alhier. Deze vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen van 8.30 tot 12.3Cfuur en buiten kant ooruren na afspraak, van 16 augustus 1984 tot 16 september 1984 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. Deze beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, ten zij voordien een beroep tegen deze beschikking is ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling Geschil len van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA Den Haag. der ter inzage ligt het raadsbesluit van 20 juni 1984, waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestem mingsplan "Noordkade langs de Gouwe” voorzover het betreft het perceel Noordkade 183, zoals dat op de bij dat besluit behorende si tuatietekening met rode omlijning is aangegeven. Waddinxveen, 15 augustus 1984. De burgemeester voornoemd, P.F.J. van Schie, l.b. Op maandag 13 augustus omstreeks 08.30 uur vond op de Groenezoom een' OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. mene decoratieverlening plaatsvinden. Op die dag zal aan verschil lende personen een Koninklijke onderscheiding worden uitgereikt omdat zij zich in het maatschappelijk leven op de een of andere ma nier bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, b.v. in het werk, in de politiek, als verenigingsbestuurder, of als ambtsdrager in een kerk. Vaak is een combinatie van enige verdienstelijkheden de aan leiding tot het verlenen van een Koninklijke onderscheiding. Gedecoreerden zijn in de regel personen van middelbare leeftijd omdat de bijzondere verdiensten, de nauwgezette dienstvervulling e.d. gedurende vele jaren moet zijn verricht. Een persoonlijke inzet gedurende korte tijd kan, hoe verdienstelijk ook, nimmer aanlei ding zijn tot het verlenen van een Koninklijke onderscheiding. Een voordracht tot het verlenen van een Koninklijke onderschei ding wordt door de burgemeester ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, die over de voordracht van de burgemeester een advies uitbrengt aan de betrokken Minis ter. Omdat de burgemeester nu eenmaal niet van alle verdienstelijkhe den van de inwoners van Waddinxveen op de hoogte kan zijn, dient hij zijn voordracht meestal in naar aanleiding van een tip van ande ren over de verdienste van een persoon. Deze tipgevers doen er ech ter goed aan enige zekerheid te verkrijgen of de betrokkene een Ko ninklijke onderscheiding wel op prijj zou stellen. Er wordt namelijk verschillend gedacht over het verlenen van onderscheidingen en het is een pijnlijke zaak voor alle betrokkenen als het opspelden van de versierselen op het laatste moment niet door kan gaan omdat de be trokkene dat niet wil. Tussen het aanvragen en het verlenen van een onderscheiding kun nen maanden verlopen en lang niet elk verzoek komt voor inwilli ging in aanmerking. Een voordracht voor de algemene decoratie verlening op 29'april a.s. moet de burgemeester al vóór 15 oktober 1984 bij de Commissaris van de Koningin indienen. Wanneer u de burgemeester wilt attenderen op de verdiensten van een inwoner van Waddinxveen, wordt u dan ook verzocht dit tijdig, bij voorkeur schriftelijk, te doen. Maar voor u iemand gaat aanmel den wordt u geadviseerd zich eerst te laten informeren of de betref fende verdiensten van iemand aanleiding kunnen geven tot verle ning van een Koninklijke onderscheiding. Hierover kunt u inlichtin gen verkrijgen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Or dening van de gemeentesecretarie (tel. 14433, tst. 145). Op vrijdag 7 augustus om 11.30 uur vond op de Kerkweg-West-Stations plein een aanrijding-plaats tussen een buus en een personenauto. De bus kwam vanaf het NS-station en de be stuurder van de personenauto reed rich ting station. Bij het nemen van de bocht raakten beide voertuigen elkaar. Lichte materiële schade was het gevolg. Niet voldoende afstand houden was de oorzaak van een aanrijding op donder dag 9 augustus op de Henegouwerweg. Twee personenauto’s waren hierbij be trokken. Een automobilist merkte te laat een afslaande auto op. Dezelfde rijfout op zaterdag 11 augus tus tussen wederom twee personen auto’s nabij de kruising Groensvoorde- Beethovenlaan. Een op de Groensvoor- de rijdende bestuurder stopte voor de kruising om verkeer op de Beethoven laan voorrang te verlenen. De achterop komende automobilist zag dit te laat en reed er achter op met het gevolg, dat beide voertuigen schade opliepen. PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL 01727-2110/3410 zichten te kunnen begroeten. “Het interkerkelijk jongerenkoor Meeting vervult een belangrijke taak in de Waddinxveense gemeenschap, juist omdat bij Meeting mensen van allerlei kerkelijke stromingen terecht kunnen. Of men nu gereformeerd, hervormd, rooms-katholiek is of nog een andere geloofsovertuiging aan hangt, iedereen kan lid worden van Meeting, zolang men de doelstel ling van het koor maar kan onder schrijven,” aldus het jongerenkoor. Het ruimdenkende interkerkelijke ka rakter van Meeting staat een hechte band tussen de koorleden onderling geenszins in de weg. Mensen tussen de 16 en 36 jaar vinden bij Meeting een stuk ontspanning en gezellig heid. Een grote kern van leden die vanaf het prille begin van Meeting (dus van af 1980) lid zijn van het koor, zorgt er echter voor dat de onderlinge verstandhouding tussen de leden be ter is dan ooit. Dat dit niet vanzelf gaat, spreekt voor zich. Er wordt van alles aan gedaan om deze sfeer te be houden en verder te verbeteren. Aanvraag bouwvergunningen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgnalgemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Bloemendaalseweg 7a: Het gedeeltelijk vernieuwen van een waren huis. Het bouwplan ligt met ingang van 16 augustus 1984 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Al gemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen dooreen ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveeh, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. Dit lustrumevenement, dat zal be staan uit een muzikale happening waarvan nog niet precies bekend is in wat voor vorm één en ander ge bracht wordt, stelt ook zangtech- nisch hoge eisen. Goede zangstem men zijn hiervoor dan ook onont beerlijk. En hoewel de stemmen van de Mee- ting-leden in kwaliteit en uithou dingsvermogen door de regelmatig terugkomende zangoefeningen van dirigent Hedzer van der Giezen (te genwoordig ook dirigent bij de plaat selijke brassband Voorwaarts) sinds zijn komst in 1983 een aanzienlijke, hoorbare vooruitgang hebben ge boekt, blijft vers bloed in de gelede ren van het koor broodnodig. Het koor hoopt derhalve in het nieuwe seizoen weer een aantal nieuwe ge- WADDINXVEEN/BODEGRAVEN - In de landelijke pers zijn er berich ten geweest dat het personeel van de failliet verklaarde fabriek van elec- tronische orgels Eminent Electronics BV in Bodegraven met een vestiging aan de Waddinxveense Staringlaan geen uitkering krijgen van de bedrijfs vereniging. Ongeveer 150 voormalige werknemers moeten daarom hun hand ophouden bij de sociale dienst. Volgens de bedrijfsvereniging heeft de nieuw opgerichte Verkoopmaat schappij Eminent Orgels de failliete boedel overgenomen en het bedrijf in afgeslankte vorm voortgezet. “In de wet staat dat de nieuwe werkge ver dan ook de loonverplichting moet ovememen tot de opzegtermijn voor ontslag is afgelopen”, zegt de be drijfsvereniging. WADDINXVEEN Met de repetitie avond op woensdag 29 augus tus van acht tot tien uur in de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage gaat voor het interkerkelijk jongerenkoor Meeting het nieuwe seizoen van start. Het koor - één van de twaalf die we in Waddinxveen hebben - is op weg naar het eerste lustrum. “Nieuwe leden zijn nog steeds welkom”, aldus Jach Schut (tel. 15637) en JanvanMourik (tel. 15188). Het interkerkelijk jongerenkoor zelf verwacht in het nieuwe seizoen steeds weer in de belangstelling te zullen staan. Meeting heeft dan ook wat in het vooruitzicht. Was dat in voorgaande jaren een korenfestijn, een bazar en een concert, dit jaar zal het lustrumfeest van het jongeren koor van de leden, de dirigent en het combo veel energie en inzet gaan vergen. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet bouwvergunning te verlenen ten behoe ve van het perceel Middelburgseweg 13: Het oprichten van bedrijfs ruimte. Het bouwplan ligt met ingang van 16 augustus 1984 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Al gemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3