WADDINXVEEN IS Kritiek VVD en PCW op J. Hielema (CDA) Otto Kempkes (14) heel erg blij met blik(jes) EEN VERADEMING ’’BEDRIJFSBELEID ”De Boog” komt met zeil- en kinderkampen Conducteur Aan het begin van een nieuw seizoen Wegens combinatie raadslid-stichtingsvoorzitter Oplichter (44) veroordeeld Het Weekblad feliciteert Visie van ICW op werkgelegenheidsnota: PSP-avond Westnederland kreeg mes onder neus Evangelisatie- tentweek aan de Overtoom Westduits meisje in W’veens gastgezin Traktatie bij komst 500e blikje 3U HOORT ER 00K BU! Stok Zeilkamp H. P. Barth V Hovenier Technische School Geen gaatjes el WADDINXVEEN - Als er in Waddinxveen iemand blij is met blik dan is het wel de aan de Mozartlaan 85 wonende Otto Kempkes. De 14-jarige Atheneum-3-leerling van de samen werkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg trakteerde vorige week zijn broer Jochem (12) en zijn ouders op een ijsje, omdat hij in zijn slaapkamer het 500e lege blikje kon neerzetten op de door zijn vader aan de muur gemaakte planken. i BBS «J qE-ZEut-iqnEio. hoeoenpret vÉÉl zuvqerc’I-jo ,o^2. u2'L| UuR Voor 30N<;eren en Ouderen Fu-H Brother Enemy op Dinsdag- f Avond 22 Augustus oh 8 uur. IeoeReekj is WEUKOri sss WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1984 WADDINXVEEN - De afdeling Wad- dinxveen van de PSP houdt donderdag avond 23 augustus om half negen een openbare vergadering op het adres Amalia van Solmstraat 14. Op deze bij eenkomst zal worden gesproken over de invulling van de in november te houden avond over "Anti facisme en anti racis me". Inmiddels zijn twee gesprekken met de gemeente gevoerd. Ik heb vertrou wen in de goede afloop operatie.” WADDINXVEEN - De heer H. A. Dupuis is uitgetreden als commissaris bij NV Verenigd Streekvervoer West nederland, Waddinxveen, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. dereen die op reis gaat om allerlei soor ten blikjes mee terug te nemen, maar werpt hij ook regelmatig zelf een blik in de berm, maar eigenlijk nog meer in vuilnisbakken. Het zeilkamp in het weekeinde van 21-23 september doet De Boog samen met de Stichting Vertrouwen in Amsterdam. Het kamp, waarvoor de deelnemerskosten f. 30,— per per soon kosten (inclusief voeding), is be- Otto Kempkes verzamelt blikjes waarin frisdranken, bier en wijn hebben geze ten. Om zijn bijna een jaar oude verza meling verder te kunnen uitbreiden dan de 507 blijkjes die hij sinds het week einde heeft vraagt hij niet alleen aan ie; Het drietal stapte daarop in een trein op het andere spoor, richting Boskoop. De gewaarschuwde conducteur van die trein bracht de Spoorwegpolitie en de rijkspolitie in Boskoop op de hoogte en die stond de mannen in Boskoop op te wachten. De man met het mes bood enig verzet. Hij zat na zijn daad enige tijd vast in het politiebureau. De twee anderen zullen worden vervolgd voor il legaal treinrijden. Zij werden naar huis gestuurd. De Legobouwwedstrijd doet De Boog samen met De Bas Speelgoed uit het winkelcentrum Luifelbaan. Er zijn opdrachten voor kinderen tot 9 jaar en van 9-12 jaar. De werkstukken kunnen uiterlijk zaterdag 8 septem ber worden ingeleverd. De prijsuit reiking is bepaald op woensdagmid dag 12 september om drie uur. De oudere jeugd wordt gevraagd met Lego het vooraanzicht van het nieu we buurtcentrum na te bouwen. Commissielid M. Boere (PvdA) stelde ook met de situatie te kunnen instemmen. Hij memoreerde dat het D’66-gemeenteraadslid H.P. Barth indertijd secretaris was van de com missie van bestuur van de samen werkingsschool voor HAVO/Athe neum, naast zijn raadslidmaatschap, WADDINXVEEN - ”Op de man af”. Dat is kort samengevat de mening van de plaatselijke ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) over de concept-werkgelegenheidsnota "Werken in Waddinx veen” van het college van Burgemeester en Wethouders. Het ICW-stand- punt is in het gemeentelijke Overlegorgaan Werkgelegenheid Waddinx veen verwoord door voorzitter B.F. Boonstoppel. "Het rapport is een goed stuk, ook re dactioneel. Er komen overigens wel herhalingen in voor, maar het rapport is op de man af. Waddinxveen wil een be- drijfsvriendelijke gemeente worden: een verademing na een periode waarin op bedrijven werd neergekeken (winst was vies).” ”De belastingen zijn hoog vanwege een hoog voorzieningenniveau. Dit houdt een nadeel in voor het ondernemerskli maat. Het scheppen van de mogelijk-, heid voor Waddinxveense ondernemin gen om in te schrijven moet worden be nadrukt”, aldus luidde het verdere com mentaar van het georganiseerde Wad dinxveense bedrijfsleven. ”In het verleden kwam het voor, dat bij een moeilijke vraag vanuit de onderne mingen de gemeente zich op de tenen getrapt voelde. Gebleken is dat vaak za ken binnen drie dagen kunnen worden geregeld in plaats van binnen drie maanden. Contact is belangrijk. Bij het lokaal ondernemingsinstituut worden vraagtekens gezet. Moet nader over worden gesproken. Nadruk moet wor den gelegd op verkorting van allerlei procedures, waarbij bekend is, dat de gemeente is gebonden aan wettelijke voorschriften.” Volgens het Industrieel Contact Wad dinxveen hangt bij het werken aan een WADDINXVEEN/BOSkÖOP - Een 29-jarige Boskoper is door de rijkspoli tie in zijn woonplaats aangehouden, omdat hij ervan wordt verdacht vorige week donderdagmiddag in Waddinx veen een treinconducteur met een 30 centimeter lang knipmes te hebben be dreigd, zonder deze overigens te raken. De man, die met zijn vriendin en haar broer op weg was naar Den Haag, werd bij het station Waddinxveen-Noord, om zijn kaartje gevraagd, maar alle drie bleken ze geen geldig plaatsbewijs te hebben. De drie Boskopers weigerden alsnog een kaartje - plus boete - te ko pen. De conducteur stuurde hen de trein uit. Maar eenmaal bij de deur haalde één van de drie knapen een knipmes uit zijn bodywarmer en maakte onder het uiten van scheldwoorden een steekbeweging naar de conducteur. Die had alle overi ge deuren al gesloten om de drie te be letten weer in de trein te stappen. Net toen ook de laatste deur sloot omdat de trein zich in beweging zette, maakte de Boskoper nog een uithaal met zijn mes. Door snel naar achteren te springen kon de conducteur een steek ontlopen. “Ik vind de relatie raadslid-stich tingsvoorzitter onverstandig”, zei de liberaal Van den Berg ronduit in de raadscommissie voor welzijnszaken, waar de christendemocraat juist een toelichting gaf op zijn besluit om tij delijk voorzitter te worden. De heer Uitbeijerse, fractievoorzitter van de Protestantse Combinatie Waddinx veen, sloot zich bij de kritiek van de WD aan. J. VANDENBERG VVD De heer Hielema: “Het was binnen het bestuur van de Stichting Sociaal- Cultureel Werk (waarvan het dage lijks bestuur onder voorzitterschap van Ch.A.A. Wijnen was opgestapt over de wijze waarop de gemeente het sociaal-cultureel werk gaat reor ganiseren) duidelijk dat op korte ter mijn een onafhankelijke voorzitter gekozen moest worden om de her- structureringsoperatie tot een goed einde te kunnen brengen. Verschil lende personen zijn hiervoor bena derd, echter zonder resultaat. Uitein delijk heb ik deze functie, waarbij de tijdelijkheid voorop staat, aanvaard. Het kinderkamp in de herfstvakantie van maandag 15 tot en met vrijdag 19 oktober kost f. 105,—, inclusief vervoer, maaltijden en uitstapjes. Mee kunnen kinderen van 6 tot 12 jaar. Het buurtcentrum De Boog: “We gaan naar kampeerboerderij “De Ol men” in Hoeven (Noord-Brabant) met een hele mooie omgeving met als uitgaansmogelijkheden: bosbad, re creatieparken ge itenkaasb oerderij volkssterrenwacht en nog veel meer.” Het nieuwe onderkomen, de voormalige openbare kleuterschool Pinkelotje aan de C. Huygenslaan, van het buurtcentrum "De Boog". (Foto: Sjaak Noteboom). De Waddinxveense volksdansers hou den komend seizoen avonden tot en met in juli 1985. Op zaterdag 12 ja nuari 1985 wordt het 10-jarig be staan gevierd en de afsluitavond staat gepland voor zaterdag 6 juli 1985. WADDINXVEEN - Vlak voor het begin van het nieuwe schoolseizoen nog een paar Waddinxveense ge slaagden. De Waddinxvener Ron Steenland is aan de Hugo de Vriesschool in Rot terdam geslaagd voor het examen van hovenier. Aan de Technische School voor Gou da en Omstreken zijn geslaagd: diplo ma bouwtechniek timmeren: C.A. Berloth, F. Dineer, meubelmaken: R. El Hamari, mechanische techniek metaalbewerken: C. Brummer, R. Koop, installatietechniekR.J.G. de Jong, electrotechniek: M. de Jong, R.D.W. Hipke, ..motorvoertuigentech niek: G. van Tilburg, A.C.M. Ver- nooy, keramische techniek: P.P. Brands, J.M. Stel, theoretisch tech nisch onderwijs (TTO): A.W. Bouma, R. Sol. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Een 44-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn is onder meer voor oplichting in Waddinxveen veroordeeld door het Haagse gerechtshof tot een gevangenis straf van 6 maanden en een ontzegging van de rijbevoegdheid. De man werd schuldig bevonden aan valsheid in geschrifte en flessentrekkerij. Door de Haagse rechtbank was hij vorig jaar tot 12 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De procureur-generaal had bevestiging van het vonnis geëist, maar het gerechtshof verlaagde dit tot een halfjaar. Volgens de raadsvrouwe van de Alphe- naar had hij geen trucs toegepast, maar berustte zijn handelen op misplaatst op timisme. Bij sommige transacties zou hij teveel hebben vertrouwd op een za kenrelatie. Met name de vuilnisbakken vormen voor Otto Kempkes een ware schatka mer. "Ik heb er een speciale stok voor met aan het einde een spijker om ge bruikte blijkes op te kunnen vissen voor mijn verzameling”, vertelt hij in zijn ka mer, terwijl zijn broer en vader zijn meegekomen om te horen hoe hij zijn verhaal tegenover de verslaggever doet. De Waddinxveense scholier is er het be wijs van dat de blikjesrage in ons land is uitgegroeid tot een volwaardige hobby. Er zijn immers al een twee jaar oude Nederlandse Vereniging van Bier- en Frisdrankenverzamelaars "Blik op Blik”, die ruilbeurzen houdt, de door deze vereniging uitgegeven Bierblik- kenkrant en de spiksplinternieuwe Ne derlandse blikkencatalogtis. ”Ik vind het leuk om blikjes te verzame len”, verklaart Otto Kempkes zijn acti viteiten op blikgebied. ’’Mijn ouders vinden het gebruik van blik door de fris dranken- en bierfabrikanten verspilde energie, maar voor mijn hobby kunnen ze gelukkig wel begrip opbrengen. Daarom hebben ze vorige week ook een ijsje van mij gekregen toen ik het 5ooe blikje in handen kreeg”. op het gebied van de jeugdwerkloos heid.” ‘WADDINXVEEN - Volgende week dinsdag 21, woensdag 22 en donderdag 23 augustus bedrijft de Centrale Her- i vormde Gemeente van Waddinxveen weer evangelisatie onder een linnen dak in een tent aan de Overtoom in de Oost- polderwijk. De tentweek gaat maandagavond 20 au gustus om acht uur al van start met een openluchtzangdienst. Een bijzonder programma-onderdeel is dinsdagavond 22 augustus om acht uur de vertoning van de film ’’Brother Enemy”. De tent week wordt besloten met een thema- dienst op zondagmorgen 26 augustus om half tien in de Brugkerk aan de Ker- kweg-Oost. Voorganger ds. J. Maasland zal dan spreken over ”Jij/U hoort er ook bij!”, het thema van de door een voorberei dingscommissie uit de Centrale Her vormde Gemeente uit te voeren tent- evangelisatieweek. Voor alle activitei ten onder het linnen dak zijn ouderen en jongeren van harte welkom. De speciale tijden voor de kinderen zijn dinsdag, woensdag en donderdag steeds van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Activiteiten die dan gedaan zullen worden zijn luisteren naar verhalen, werkstukjes maken, Indianenspel doen, hoedenpret beleven en veel zin gen. Dat het er aan de Overtoom gezel lig zal zijn staat nu al vast. Otto Kempkes heeft nu al mooie blik jes in zijn verzameling. Zo komt er één uit China (Guava Juice), één uit Brazi lië (Brahma Chopp) en één uit Austra lië (Swan Lager)Maar ook de Weense, Ierse, Amerikaanse, Westduitse, Ne derlandse en ook de grote hoeveelheid (Coca-)colablikjes uit binnen- en bui tenland mogen er zijn in die blik-volle slaapkamer aan de Mozartlaan. ”Die blijkjes die ik nu heb heb ik voor namelijk in parken, langs autosnelwe gen, op het strand en met name in prul lenbakken gevonden. Van vrienden, kennissen en familie krijg ik ook blik jes. Ze komen soms ook van fabrikan ten”, aldus de enthousiaste Waddinx veense scholier, die keurig zijn woordje doet. Hij maakt de blikjes gewoon aan de lip open. ’’Echte verzamelaars prikken twee gaatjes in de bodem, omdat het blikje dan niet wordt beschadigd, maar dat doe ik niet”. Otto Kempkes hoopt dat iedereen die blikjes van frisdran ken, bier en wijn tegenkomt aan hem wil denken. Aan de Mozartlaan 85, tel. 14266, is hij tenslotte heel erg blij met lege blikjes. En wel zo dat zijn broer Jo chem nu meehelpt de verzameling gro ter te maken. Ook vader en moeder la ten zich niet onbetuigd. ’’Kijk, dit was mijn eerste blikje. Een frisdrankenblikje van Sprite. Inmiddels heb ik natuurlijk ook al heel wat dubbe le blikjes, maar die bewaar ik in dozen in de kast om ze te kunnen ruilen. Ge middeld groeit mijn verzameling met één blikje per dag. Ik schrijf ze allemaal in, zodat ik precies weet welke blikjes ik heb, wat er in heeft gezeten en waar ze vandaan komen. Voorlopig heb ik er geen genoeg van en blijf ik blikjes met heel veel plezier in ontvangst nemen”. De eerste volksdansavond van het nieuwe seizoen in De Boog is woens dagavond 5 september. Op het pro gramma halverwege de openingsweek en na de volksdansdemonstratie van zaterdag 1 september staan de Goud se volksdansgroep Eleni, het volks- dansorkest Sedenka en NEVO-films. ven te helpen. Om inzicht te verkrijgen wat de bedrijven eigenlijk doen, zijn de ICW-contacturen van belang. Niet al leen voor de collega-ondernemer, doch ook voor het college van B. en W. ”De gemeente zal ook moeten doen wat het rapport aangeeft. Alleen het be drijfsleven kan zorgen voor arbeids plaatsen. Gemeente kan dan wel steu nen, bijv, woningbouwverenigingen, en daarvoor in aanmerking komende bedrijven inlichten over allerlei uitgekomen rege lingen. Met recht is in het rapport de hand in eigen boezem gestoken”. Waddinxveen telt veel familiebedrij ven. Familiebedrijven sluiten over het algemeen later dan niet-familiebedrij- ven. Daarom is er in Waddinxveen een na-ijleffekt. Als bedrijfsverzamelge bouw zou wellicht de gebouwen van Eminent Electronics kunnen dienen. Gebouwen hebben - per ruimte - goede voorzieningen. Het bouwen van een verzamelgebouw in Coenecoop ziet het bestuur van het ICW nog niet zitten. ”Een slagvaardig beleid zal door de ge meente moeten worden gevoerd. Dit beleid zal met een kritisch oog worden gevolgd. Het ICW wil positief meewer ken om dit beleid gestalte te geven en mede oplossingen aan te dragen voor de vele problemen en aan de uitvoering bedrijfsvriendélijker Gouwe-dorp veel gaarne haar steentje bijdragen, vooral af van burgemeester C.M. van der Lin den als voorzitter van het college van B. en W. ”Op die manier kan voorkomen worden dat wethouders als het ware een ’’eigen leven” gaan leiden. Dit geldt ook voor ambtenaren. Vriéndelijke correspondentie wordt op prijs ge steld. Alleen de op export gerichte be drijven gaat het thans iets beter. De overige Waddinxveense bedrijven, ge richt op produktie voor het binnenland, zitten nog in het dal.” ’’Voorkomen moet worden dat het rap port in de lade verdwijnt wanneer het weer goed gaat. Het ICW staat zeer ge reserveerd tegenover het verlenen van steun uit het plaatselijk werkgelegen- heidsfonds. Zodra een önderneming al leen gebruik gaat maken van steunbe dragen, gaat het verkeerd. Vaak moet het management worden'beetgepakt.” De ondernemingen, aangesloten bij het ICW, zijn verschillend van aard. Bouw ondernemingen hebben meer contacten met de gemeente evenals ’n woning- bouwver. Andere ondernemingen hebben door hun aard geheel geen con tact met de gemeente. Van belang is de intentie van de gemeente om de bedrij- WADDINXVEEN - In het gezin van M.W. Konincks aan de Heem- raadweg 11 in de Oostpolderwijk logeert voor een paar weken de 10- jarige Westberlijnse Kerstin Stel ler. Het is al voor de vierde zomer dat het Westduitse meisje vertoeft bij Simone (11) en Janet Konincks (9) en hun ouders. "Het is een heel spontaan, vrolijk kind en ze draait hier gewoon met het gezin mee”, aldus mevrouw Gerda Konincks tegen verslaggeef ster Lucy Beker in de Goudsche Courant van zaterdag. De krant beschrijft dat elk jaar honderden buitenlandse stadskinderen voor een vakantie naar Nederland ko men. Kerstin Steller kwam in 1981 via de Stichting Europa Kinderhulp voor het eerst in haar Waddinxveense gastgezin terecht. Van beide kan ten is dat bevallen en blijven beval len. ”Ik heb het hier beter dan thuis”, zegt het in een grauwe, niet al te gezellige Berlijnse stadswijk wonende meisje uit een gezin met vijf kinderen. Gerda Konincks, getrouwd met een Duitser, beleeft veel plezier aan de jaarlijkse komst van Ker stin, die thuis overigens met betere gezinsomstandigheden te maken heeft gekregen. ’’Maar we blijven Kerstin Steller uitnodigen. Ook als ze van de Stichting Europa Kin derhulp niet meer mee mag, omdat ze te oud wordt. Dan gaan we pro beren zelf te regelen dat ze kan ko men”, aldus de Waddinxveense, die tegenover de Goudsche Cou rant verklaarde voor de verblijf kosten van het Westduitse meisje geen vergoeding te krijgen. WADDINXVEEN Het over twee en een halve week officieel te openen buurtcentrum “De Boog” aan de C. Huygenslaan timmert al aan de weg met diverse activiteiten, zoals een Legobouwwed strijd, in het Kader van de openingsweek, een zeilweekeinde van 21-23 september, een kinderkamp in de herfstvakantie van 15-19 oktober en een nieuwe volksdanscursus. doeld voor meisjes en jongens van 14- 18 jaar. De Stichting Vertrouwen werkt ge heel met vrijwilligers om kinderen, die op welke manier dan ook niet of nauwelijks op vakantie gaan, een weekend of een week op het water aan te bieden. De stichting werkt uit sluitend op kostprijs en beschikt over een omgebouwd vrachtschip dat ge schikt is om ongeveer 30 man een volwaardige vakantie te bezorgen. Dit jaar heeft het buurtcentrum de beschikking gekregen over een week end welke op 21 september om onge veer 17.00 uur zal aanvangen. De in scheping vindt plaats in Amsterdam, waarna tochten langs Marken, Volen dam of Lelystad tot de mogelijkhe den behoren. Zondagavond om 22.00 uur zal het weekend ten einde zijn. 1 J. HIELEMA CDA Voorzitter wethouder drs. M. Kraa- ijestein (PvdA) zei overigens ver heugd te zijn dat het bestuur in meer derheid is aangebleven. “Het college van B. en W. heeft geen problemen met het voorzitterschap van de heer Hielema, aangezien het een tijdelijke zaak is.” D. UITBEIJERSE PCW WADDINXVEEN De gemeente raadsleden J. van den Berg (WD) en D. Uitbeijerse (PCW) vinden het niet juist dat het CDA-gemeenteraadslid J. Hielema de nevenfunctie van (tij delijk) voorzitter van de Stichting Sociaal-Cultureel Werk in Waddinx veen (De Bonkelaar, De Boog, het gemaal) heeft aanvaard. De aan de Mozartlaan 65 wonende Otto Kempkes 14) met enkele blikjes uit zijn 507 lege blikjes omvattende ver zameling. Zo heeft hij blikjes uit China, Brazilië, Australië, Amerika, Nederlandse Antillen, Wenen en Ierland. (Foto: Sjaak Noteboom). uKom in de tent\rn de Overtoom op 21.22 EN 23 augustus Voor KINDEREN VAN U.-I1 JAAR VERHALEN. WERKSTUKJES INO.ANENSPeu hoort er ook bij”! is het thema van de tentevangelisatreweek van de Centrale Hervormde Gemeente, die ook voorkomt op de affiches voor deze jaarlijks terugkerende activiteit. en dat c gegeven.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9