sIblb. 7T®J pizzeria in Brugcentrum Gouden spoorlijn Zilveren penning Drie bronzen treinreizigers in plantsoen bij NS-station GEMEENTERAAD Tantarella naam van Initiatief T. W. Verweij gaat door Dankwoord 01828-17994 commissaris mr. S. Patijn Bij het KWF telt elke dag en elke cent Een boekenbon? Een boekenbon? Bedrijfsleven betaalt beeldengroep, gemeente de sokkel DANSLESSEN Neuzen in brievenbus Expositie over gouden spoorlijn Nieuwsblad Onafhankelijk Motie RIOOL VERSTOPT? Sokkel Alphense Avondschool GERT HUIZER Aantal Feestp r o gram ma Tweede station ’’HARWA” VAKKUNDIGE - VLOERVERWENNERS I r WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1984 I ALS WIJ HET 1 •k l VIXXIZI! MET SEIZOENGEBONDEN! Woensdag 29 augustus 1984, raadzaal, gemeentehuis, 19.30 uur ALTIJD WELKOM! HUISWERK DOEN, SLAAGT U ZÉKER, de pater makelaardij b.v. schielandweg 7 2741 ma waddinxveen 01828-13822 40e JAARGANG - Nr. 1888 HOOFDREDACTEUR: B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 15594 EXPLOITATIE: F. VAN KEMPEN, KANTOOR: ORANJELAAN 9, TEL. (01828) 14788; NA 18.00 UUR TEL. (01803) 8007 tende treinreizigers worden geplaatst in het kader van het 50-jarig bestaan Rijn. (Foto: Sjaak Noteboom). ECHTE rt'.I BAKKER Im] WADDINXVEEN - Het staat nu vast dat er ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn een speciale munt zal worden geslagen. Het initiatief hiertoe is genomen door de Wad- dinxvener T.W. Verweij van de Stationsstraat. De zilveren penning van wege de gouden spoorlijn wordt gemaakt door ’s Rijks Munt in Utrecht. Vorig jaar werden daar 1.250 zilveren daalders geslagen in verband met het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. De Waddinxveense T.W. Verweij met prins Bernhard ter gelegenheid van de uitreiking van de gouden munt vanwege het 750-jarig bestaan van Wad dinxveen. (Foto: Archief). Wat Gert ook bakt, het is lekker en niet duur. voorstellende een drietal wachtende treinreizigers - worden geplaatst. Het Waddinxveense NS-station aan het Stationplein. Op het grasveld rechts zal de beeldengroep van drie wach- van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den (ZIE KABOUTERADVERTENTIES) WADDINXVEEN - Ter herinnering aan het 50-jarig bestaan van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn, welke gouden lijn 6 oktober 1934 officieel werd geopend, waardoor de trein ook Waddinxveen ging aan doen, zal er in het plantsoen aan het Stationsplein een beeldengroep - De drie bronzen wachtende treinreizigers, een beeldengroep van de kunstenaar IV. G. Verhuist, die in Waddinx veen wordt geplaatst. De spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn kende tot in 1973 alleen het stati on Waddinxveen. In dat jaar kwam Waddinxveen-Noord erbij. Opgeheven werd de goederenlosplaats en ook de met de hand bediende spoorwegbomen verdwenen. De foto laat de oude situatie in de Kerkweg-West zien. (Foto: Archief). X A A I Dansschool der Linden. Hij vond de heer A 0 De raadsleden besloten in hun vergade ring van 20 juni van dit jaar mr. Patijn, op dat moment met de Provinciale Sta ten in vergadering bijeen, een telegrafi sche groet over te brengen. Ze deden dat op voorstel van burgemeester C.M. van der Linden. Muiderkring 98, Leiden Tel. 071-761249 B. GLASER, Namens het KWF, afd. Waddinxveen. Het college van Burgemeester en Wet houders stelt zich voor de beeldengroep van de kunstenaar W.G. Verhuist op de jubileumdag over ruim zes weken te onthullenOmdat het rechts van het sta tion gelegen plantsoen, waar de bron zen schepping moet komen, eigendom is van de Nederlandse Spoorwegen is er met NS contact opgenomen. In september starten we met nieuwe cursussen: Praktijkdiploma Boekhouden in 10 maanden M.B.A. in 10 maanden Middenstand 1 of 2 jaar met examen garantie Boekhouden Basisopleiding Ned. Bedrijfscorrespondentie Stenografie Nederlands Engels, Frans, Duits, Spaans Computerboekhouden 3 mnd. Computerkunde voor beginners 10 weken AMBI MODULE 1-1 v. COBOL Programmeur - 3 mnd. Inl. tel. 01720-22450 (na 13.00 uur) Zuidkade 11 - Tel. 01828-12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 01828-12382-Waddinxveen LidNBM Weekblad voor Waddinxveen Inschrijving en gelijk aan vang van onze danslessen voor jongeren (beginnérs) in BOSKOOP Woensdagavond 29 aug. 19.30 uur in de ROZEN BURCHT, Rozenlaan Aanvang danslessen voor gehuwden en paren in Bos koop (beginners) woens dagavond 12sept. 21.30 uur in de Rozenburcht. Voor deze lessen graag alleen telefonisch tevoren opgeven tussen 13 en 18 uur 's middags 071-761249 DANSAVOND BOSKOOP Zondag 26 aug. 20.30 uur ingetrokken. Zo kon in oktober 1934 de eerste trein in Waddinxveen wor den begroet; maar vooraf had het ge meentebestuur van Waddinxveen, in de ijdele hoop om nog iets van de bij drage te kunnen afknibbelen, het voor elkaar de halte Zuid piaspo ld er, ten zuiden van het station, te laten vervallen. zal gaan slaan. Een officiële penning, voorzien van het muntmeesterteken en de Mercuriusstaf, het muntteken van ‘s Rijks Munt. Het idee om weer een munt uit te geven is afkomstig van Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden. Hij vond de heer De spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn, waaraan Waddinxveen twee stations heeft (Waddinxveen en Waddinxveen-Noord), is een druk lijntje. Er kunnen dagelijks zo’n 69 treinen genomen worden: 34 in De bij het station te plaatsen beelden groep is onderwerp van gesprek in de volgende week woensdagavond te hou den vergadering van de Waddinxveense gemeenteraad, omdat B. en W. de raadsleden hebben gevraagd 12.500,- beschikbaar te stellen orn voor de beel dengroep teen sokkel te maken, het om liggende terrein aan te passen en de plaatsing van het kunstwerk zelf. De verfraaiing rond de beelden gebeurt naar een plan van gemeente-ambtenaar Roel Visser. De beeldengroep, die de gemeente een aanmerkelijke verfraaiing van het Sta tionsplein en een belangrijke aanwinst voor het Gpuwe-dorp noemt, kan naar Waddinxveen worden gehaald dank zij giften van het Waddinxveense be drijfsleven. In het raadsvoorstel reppen B. en W. van ’’zeer gelukkige omstan digheden” om het kunstwerk hier ge plaatst te krijgen. WADDINXVEEN - ”La Tantarella” gaat de pizzeria heten die de Waddinx- yeense Passage-bewoner N. Diana gaat inrichten in het pand Zuidkade 3, waar tot voor enkele jaren.terug de levens middelen- en drankenwinkel A. van Eeuwen was gevestigd. B. en W. hebben het nieuwe pizzeria restaurant in het Brugcentrum aan de voet van de hefbrug over de Gouwe ver gunning verleend voor het aanbrengen van een tweetal lichtreclames. Het col lege stelde de restauranthouder tevens in het bezit van een hinderwetvergun ning. die tot en met 16 september in het gemeentehuis voor een ieder ter inzage ligt. Dit voorjaar al maakte burgemeester C. M. van der Linden bekend dat het college het plan had om de heer Diana voor zijn pizzeria ”La Tantarella” met toepassing van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en de Woningbouw vrijs telling te verlenen van de bepalingen van het ter plaatse geldende bestem mingsplan en vervolgens een bouwver gunning te verlenen voor het (inwendig) veranderen van de voormalige winkel in een restaurant annex woonhuis. Ómdat het bouwplan strijdig was met het oude bestemmingsplan Brugcen trum heeft het twee weken in het ge meentehuis ter inzage gelegen. Tegen de pizzeria werden geen schriftelijke bezwaren ingediend. WADDINXVEEN - Zuidhollands commissaris der Koningin mr. S. Patijn heeft de Waddinxveense gemeentaraad bedankt voor de felicitatie ter gelegen heid van zijn benoeming tot opvolger van de met pensioen gegane mr. M. Vrolijk, zo blijkt uit een mededeling van B. en W. aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Een boete van 500,- en een voorwaar delijke gevangenisstraf van één maand kreeg een 21-jarige Boskoper door de Rotterdamse politierechter opgelegd, omdat hij in brievenbussen van flatwo ningen in Groenswaard 2 neusde. De man ging met zaklantaarn, schaar en fonduetang op pad om op die manier waarde volle poststukken op het spoor te komen. Horloges, sieraden en cheques kwamen zo op onrechtmatige manier in zijn be zit. Een evenoude plaatsgenoot van de Boskoper stond op de uitkijk. Deze zal nog voor zijn hulp worden veroordeeld. Hoewel de officier 1.000,- boete had geëist, halveerde de politierechter dit bedrag omdat de Boskoper van een be perkte uitkering moest leven. Verweij direct bereid zijn schouders onder dit projept te gaan zetten. Gestreefd wordt rond de produktie en uitgifte van de zilveren penning over het 50-jarig gestaan van de spoorlijn bijzondere activiteiten te organiseren, waarbij natuurlijk ook de burgemeesters drs. K.G. Broekens (Gouda), C.M. van der Linden (Wad dinxveen), J.H. Reinders (Boskoop) en M. Paats (Alphen aan den Rijn) betrokken zullen worden. Indien de verkoop van de zilveren penning een positieve opbrengst oplevert dan zal dit geld worden bestemd voor een nog nader aan te wijzen goed doek De heer Verweij, directeur van het aan de Brugweg gevestigde architec tenbureau Stuurman BV en verwoed muntenverzamelaar, heeft van de burgemeesters van Gouda, Waddinx veen, Boskoop en Alphen aan den Rijn schriftelijk toestemming gekre gen om op de voorzijde van de zilve ren penning de vier gemeentewapens te zetten en op de keerzijde een af beelding van de stoomlocomotief 5531, waarmee de eefste dienstrege ling werd uitgevoerd. De zilveren penning zal circa 25 gram gaan wegen, een diameter hebben van 38 millimeter en waarschijnlijk f 75,- gaan kosten. De uitgiftedag is be paald op zaterdag 6 oktober, de dag waarop het precies een halve eeuw is geleden dat er treinen tussen Gou da en Alphen aan den Rijn gingen rijden. Het aantal aan te maken pennin gen bedraagt 750 exemplaren en maxi maal 2.000. Zeker is in ieder geval dat ‘s Rijks Munt in Utrecht de zilveren penning fl De onthulling van de bronzen beelden groep is één van de activiteiten ter her denking van de 50-jarige spoorlijn dit najaar. Volgens de gemeente is er rond dit gebeuren een feestelijk programma in voorbereiding. Hoewel kort dag is het nog niet precies bekend wat er alle maal en wanneer gaat gebeuren. In het regionale feestprogramma neemt de of ficiële opening van het nieuwe NS-stati- on in Gouda op vrijdag 12 oktober, ge volgd door een opendag op zaterdag 13 oktober, een belangrijke plaats in. Met het pakket van festiviteiten houdt men zich in alle gemeenten aan de spoorlijn bezig: Gouda, Waddinxveen, Boskoop en Alphen aan den Rijn. Ge sproken wordt over het laten rijden van een oude stoomlocomotief tussen Gou da en Alphen aan den Rijn, sportieve activiteiten (wedstrijd lorrierijden bij voorbeeld), een materieelshow van de Nederlandse Spoorwegen, een tentoon stelling, filmvoorstellingen, een foto wedstrijd en een prijsvraag. WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen gaa/i dit jaar tus sen volgende week maandag 27 augustus en zaterdag 8 sep tember weer de collectanten op pad voor de jaarlijkse col lecte voor het Koningin Wil helmina Fonds voor de kan kerbestrijding. Uw geld gaat naar wetenschap pelijk kankeronderzoek, naar voorlichting over kanker, naar patientenbegeleiding en naar onderwijs en opleiding op het gebied van kanker. U bent gewend elk jaar iets te géven, maar dit jaar krijgt U ook iets. Het KWF verspreidt namelijk huis aan huis een kleine brochure met informatie over wat U zélf kunt doen te gen kanker. Ook kunt U daarin lezen welke signalen kunnen wijzen op kan ker en waarmee U dus even naar de dokter moet, want U weet: hoe eerder kanker kan worden behandeld, hoe groter de kans op genezing. Gemakkelijk leesbare informa tie die een belangrijke bijdra ge kan leveren aan de strijd tegen kanker. In de brochure staat ook hoe kanker tegen woordig kan worden behan deld. Verder vindt U er adres sen van organisaties van kan kerpatiënten en van het Voor lichtingscentrum van het Ko ningin Wilhelmina Fonds zelf. Deze eenvoudige brochure over zo’n moeilijk probleem als kan ker is mede te danken aan uw jaariijkse bijdrage aan het Ko ningin Wilhelmina Fonds. Wat het KWF kan doen, hangt he lemaal af van de giften van de bevolking. Het werk van het KWF moet doorgaan. Daarom roepen wij U op ook dit jaar weer de collecte voor de kankerbestrijding te steunen en U weet: bij kankerbestrij ding telt elke dag en elke cent! WADDINXVEEN - In het Waddinxveense gemeentehuis is de heer F. Nieuwesteeg (tel. 14433, toestel 229) de plaat selijke contactpersoon voor een in Gouda te houden expositie in het kader van het 50 jarig bestaan van de spoorlijn Gou da-Alphen aan den Rijn in ok tober van dit jaar. Ter gelegenheid van het feit dat op 6 oktober de spoorlijn Gou da-Alphen a/d Rijn 50 jaar be staat, hebben de gemeenten Gouda, Waddinxveen, Boskoop en Alphen a/d Rijn besloten om een tentoonstelling over de ze lijn te maken. Het is de be doeling dat deze expositie in de maand oktober op nader vast te stellen data in deze ge meenten wordt tentoongesteld. De archiefdienst van de ge meente Gouda, die deze ten toonstelling namens de vier be trokken gemeenten samenstelt, tracht een zo volledig mogelijk beeld van de spoorlijn te geven; van de voorgeschiedenis - er is vele jaren over de wenselijk heid van de lijn gesproken -; van de aanleg en van de exploi tatie door de jaren heen. De gemeenten hebben zelf reeds het hun ter beschikking staan de materiaal voor de tentoon stelling ter beschikking gesteld. Ook het spoorwegmuseum, ge vestigd te Utrecht, heeft mede werking toegezegd. Daarnaast doen de initiatief- rlemende gemeenten Gouda, Waddinxveen, Boskoop en Al phen a/d Rijn een beroep op ieder die foto’s of ander docu mentatiemateriaal (mogelijk ook voorwerpen) over de spoorlijn ter beschikking heeft, of zij deze tijdelijk in bruik leen voor de tentoonstelling willen afstaan. (Ten aanzien van het fotomateriaal is het de bedoeling dat daar reproducties van worden gemaakt, opdat het originele materiaal weer spoe dig aan de eigenaar kan wor den teruggegeven). Overigens is Waddinxveen in het ver leden helemaal niet zo enthousiast geweest over de spoorlijn Gouda-, Alphen aan den Rijn, want eens na men de Waddinxveense gemeente raadsleden een motie aan om de aan leg van deze lijn tegen te gaan. Toen in 1916 de plannen voor de aanleg van de spoorbaan werden uitgewerkt, bleek dat Waddinxveen f 48.000,- moest gaan bijdragen in de 2 miljoen die het lijntje zou gaan kosten. De conjunctuur liep terug en er moest bezuinigd worden. In 1920 nam de gemeenteraad van Waddinxveen met algemene stemmen een motie aan om de aanleg van de spoorlijn maar ach terwege te laten. Immers men kon toch 11 maal per dag met dé stoom boot naar Boskoop en Gouda en ook nog 5 keer met de bus. Zelfs bestond de richting Gouda en 35 in de rich ting Alphen aan den Rijn. Een trein reis over de gehele, 18 kilometerlan ge, spoorlijn duurt 20 minuten. De trein stopt in Gouda, Waddinxveen, Waddinxveen-Noord, Boskoop en Alphen aan den Rijn. Het was loco-burgemeester P. Lips die op 1 juni 1973 als tijdelijk trein- geleider om 11.39 uur de eerste trein van het station Waddinxveen-Noord liet vertrekken in de richting van het station Waddinxveen. Enthousiast zei hij toen op een feestelijke bijeen komst in het Anne Frank-centrum: ‘De spoorlijn Alphen aan den Rijn- Gouda doorsnijdt Waddinxveen van noord naar ziud. Op zichzelf brengt dat structurele problemen met zich. Door kostbare voorzieningen in de vorm van een drietal ongelijkvloerse kruisingen is getracht zo goed als mogelijk deze problematiek te onder vangen. Toch heeft het gemeente bestuur deze spoorlijn niet alleen maar gezien als een obstakel dwars door de gemeente, maar ook als een mogelijkheid om het wonen en wer ken in Waddinxveen nog aantrekke lijker te maken’. de mogelijkheid om 3 maal per dag met de bus in Rotterdam te komen en als men op de fiets naar Boskoop ging was het ook nog mogelijk om 3 maal per dag naar Leiden te reizen. In 1927 kwam de meerderheid van de raad tot andere gedachten. De motie werd met 7 tegen 6 stemmen

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 1