GEMEENTE WADDINXVEEN RAADZAAL: BEELDEN EN PORTRETTEN Kleuterschool in kantine kost 15 mille Van Peter Tredgett en Carla Rodenberg M. v.d. Heetkamp directeur af bij Roubos BV Thema-avond: Moeilijkheden borstvoeding Drie mille voor opknappen speeltuin- gebouwtje Oranjewijk Goedgekeurd im .st telefoonnummers/openingstijden WELZIJNSZAKEN v 1 Krediet BELASTINGEN SPREEKUREN KUNSTEN CULTUUR A MILIEUZAKEN WMMHM INZAMELINGEN VERGADERINGEN r NISSAN Audi KOKC.V. -BOSKOOP Maak dan meteen een afspraak met Garage Kok. Want Garage Kok levert niet alleen alle merken personen auto’s, zoals o.a. Opel, Ford, Nissan (Datsun), Audi en Volkswagen, maar zorgt ook voor perfect onderhoud. Voor vele jaren veilig rijplezier met uw nieuwe auto. En over de inruil van uw oude auto worden we het wel eens! PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL.01727-2110/3410 Ml WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1984 01820-16066 010-362244 De speeltuin van de speeltuinvereniging Oranjewijk aan de J. W. Frisoweg. Op de foto rechts (niet zichtbaar) staat AUDI DATSUN FORD OPEL A A L/or</ VOLKSWAGEN Voor het maken van de tijdelijke kleu terschool aan de Sniepweg is 15.000,- nodig. Dit geld is bedoeld voor het ko pen van gebruiks- en ontwikkelingsma terialen en dergelijke. De volgende week woensdagavond vergaderende ge- De openingstijden van de raadzaal-ex- positie. die overigens niet alleen met woorden van Karei van Waalwijk ge opend zal worden, maar ook met mu ziek van Maaike Bom op dwarsfluit, zijn tijdens kantooruren (maandag t/m vrijdag van 09.00 -12.00 uur en van 13.30-17.00 uur, donderdagavond van 19.00-21.00 uur en zaterdagmiddag van 13.00-16.00 uur. Commissie Sociaal-Cultureel Werk Op 4 en 11 juli jl. is in deze rubriek een oproep geplaatst voor leden van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk. Daar - gezien de vakan tieperiode - deze oproep aan de aandacht van betrokkenen ontsnapt kan zijn, wordt zij onderstaand opnieuw geplaatst. In zijn vergadering van 24 mei jl. heeft de raad der gemeente Wad- dinxveen de Nota Herstructurering Sociaal-Cultureel Werk geac cepteerd. Bedoelde herstructurering houdt in de oprichting van een commis sie ex artikel 61 van de gemeentewet, waaraan beheer, uitvoering en beleidsvoorbereiding van het club- en buurthuiswerk en het jeugd- en jongerenwerk zal worden opgedragen. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 NIEUWE AUTO? 14433 14433 Onroerend-goedbelastingen HEEFT U PROBLEMEN MET DE ONROEREND-GOEDBE- LASTING, dan is het van belang dat u onderstaand bericht leest. Een groot aantal huurders en/of eigenaren van woningen, bedrijfs gebouwen en/of andere onroerende goederen heeft in de maand juli Peter Tredgett werd geboren in Purley, Surrey in Engeland in 1931. Hij woont sinds 1965 in Gouda, bezocht het Colle ge of Art in Sussex en later de Academie van Beeldende Kunsten te Rotterdam en exposeert regelmatig in binnen- en buitenland, meestal in groepsverband. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. GOUDA Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland meldt dat de Waddinxvener M. v.d. Heet kamp is uitgetreden als directeur van Roubos Holding BV, Waddinxveen, en bij Roubos Vastgoed BV, Wad dinxveen. WADDINXVEEN - De moedergroep voor borstvoeding in Waddinxveen heeft eens per maand een bijeenkomst. Afgelopen maandag was weer zo’n ge- spreksavond. Het thema van deze avond was ’’Moeilijkheden”. Borstvoeding geven is iets heel natuur lijks en veel moeders beginnen dan ook vol enthousiasme. Vaak komen er ech ter al vlug problemen zoals te weinig voeding, ’n altijd maar huilende baby en tepelkloven. Door onwetendheid wordt dan vaak gestopt met de borstvoeding, wat veel moeders toch wel jammer vin den. Op de gespreksavonden praten aanstaande en voedende moeders over die moeilijkheden en proberen hiervoor samen een oplossing te vinden. Kortom, in een gezellig kringgesprek worden ervaringen uitgewisseld! De groep heeft een kleine bibliotheek met boeken over borstvoeding, zwan gerschap en bevallingen, baby- en peu- terverzorging. Deze boeken kunnen te gen een kleine bijdrage uitgeleend wor den. Aan de avond is 8en bijdrage van 2,50 verbonden. Wie interesse heeft en meer wil weten kan bellen met Janny Nossing, tel. 18780. WADDINXVEEN - Volgende week beginnen in Waddinxveen de scholen weer. Voor de jeugd bij het kleuter-, la ger- en voortgezet onderwijs zit de zo mervakantie er dan weer op. Nieuw is dan de geïmproviseerde dependance van de openbare kleuterschool 't Haze- veld in de kantine van de voetbalvereni ging ’’Waddinxveen” in het sportpark ”de Sniep”. Hier vinden tegen de 30 kleuters uit de nieuwe woonwijk Zuidplas hun tijdelijk schooltje, zodat ze niet helemaal naar de vorig jaar nog in grote bestaansmoei- lijkheden verkerende ’’moederschool" aan de Kerkstraat hoeven. De klas met 10 kleuters daar blijft geleid worden door hoofdleidster mevrouw C.G. Blonk. In de kantine-kleuter- school is de leiding in handen van me vrouw A. Meter, afkomstig van de met een kleuterklas ingekorte openbare mr. A. de Roosschool aan de Wingerd het op te knappen gebouwtje. (Foto: Sjaak Noteboom). Burgemeester C.M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder W.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Expositie in de raadzaal van het gemeentehuis Van 1 t/m 22 september a.s. zal in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie van werk van beeldende kunstenaars worden gehou den. Het betreft werk van Carla Rodenberg, portretten en Peter Tred gett, beelden. De opening zal op zaterdag 1 september om 16.00 uur worden ver richt door de heer Karei van Waalwijk, architect, oud-voorzitter van kunstcentrum ’’Burgvliet” te Gouda. De muzikale omlijsting zal worden verzorgd door Maaike Bom, dwarsfluit. Een ieder die belangstelling heeft voor de opening is welkom. Openingstijden: tijdens kantooruren donderdag van 19.00-21.00 uur zaterdag van 13.00-16.00 uur. J i -T- Verleende hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat door hen, onder 25 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder van ernstige aard, aan de heer A. Vork, Rijnkade 42 te Woerden, een hinderwetvergunningis verleend voor het oprichten en in werking hebben van een cafetaria aan de Ker- kweg-Oost 187 alhier. Deze vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en buiten kan tooruren op afspraak, van 23 augustus 1984 tot 23 september 1984 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. Deze beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, ten zij voordien een beroep tegen deze beschikking is ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling Geschil len van bestuur, Binnenhof 1,2513 AA Den Haag. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN - De gemeente is bereid om drieduizend gulden beschikbaar te stellen voor het op knappen van het materiaalgebouw- tje in de nieuw leven ingeblazen speeltuin Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg. B. en W. hebben de vol gende week woensdagavond verga derende gemeenteraad gevraagd dit krediet voor dat doel beschik baar te stellen. De financiële medewerking aan het opknappen van het houten ge bouwtje, dat overigens eigendom is van de gemeente, is gevraagd door het bestuur van de speeltuinvereni ging Oranjewijk. In het onderko men bevinden zich onder meer to iletten en een wasgelegenheid, waaraan de vereniging ten behoeve van de kinderen die van de speel tuin gebruik maken, grote behoefte heeft. Volgens de gemeente is de speel tuinvereniging Oranjewijk bereid het werk met behulp van haar leden zelf uit te voeren, zodat alleen de voor de renovatie benodigde mate rialen behoeven te worden bekos tigd. Het verzoek van het bestuur kenmerken B. en W, als alleszins redelijk. - OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. meenteraad is gevraagd het krediet voor dit doel beschikbaar te stellen. De te gebruiken meubeltjes in de kanti ne - die door de aanwezigheid van grote bloembakken gezellig is af te scheiden - komen uit andere scholen. Voor het spelen buiten is voldoende ruimte. De kantine is door een hek in het nieu we voet- en fietspad tussen Zuidplas en de Sniepweg goed en veilig bereikbaar. De dependance van de kleuterschool ‘t Hazeveld heeft de instemming van de bewonersvereniging Zuidplas en de Waddinxveense afdeling van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs (VOO). Deze commissie, waarvan wethouder Kraaijestein voorzitter zal worden, zal als volgt worden samengesteld: a. 6 vertegenwoordigers namens resp. de Bonkelaar, de Boog, het Gemaal, de Overkant, de Bomenwijk en het Wijkwerk Zuid; b. 6 vertegenwoordigers namens de bevolking. De leden zullen op aanbeveling van het college van burgemeester en wethouders door de gemeenteraad worden benoemd. Het college roept, vooruitlopend op verkrijging van vereiste goed keuring door de provincie, hen die belangstelling hebben voor het lidmaatschap van de commissie als bedoeld onder b, dan wel het col lege op geschikte kandidaten willen wijzen, op hem hiervan schrifte lijk mededeling te do?n. Dergelijke berichten worden graag vóór 1 september a<s. tegemoet gezien. Zij, die alvorens te reageren, nadere informatie willen inwinnen, kunnen zich wenden tot het hoofd van de Afdeling Welzijnszaken, de heer drs. C.J.M. Seelen, telefoon 14433, toestel 270. 1984 één of meer aanslagen onroerend-goedbelasting 1984 ontvan gen. Uit telefonische en schriftelijke reacties, welke bij de gemeente zijn ontvangen, is gebleken dat niet iedereen weet hoe een en ander voor de onroerend-goedbelasting is geregeld. Onroerend-goedbelasting is een gemeentelijke belasting die gehe ven wordt indien u op 1 januari: a. een woning, bedrijfspand of een ander onroerend goed feitelijk gebruikt (huurder enz.); b. van een woning, bedrijfspand of een ander onroerend goed ”het genot krachtens zakelijk recht” heeft (eigenaar bijv.). Bent u eigenaar en gebruiker dan wordt u aangeslagen voor beide belastingen. De belastingen worden geheven naar de toestand op 1 januari van het belastingjaar, voor de aanslagen 1984 dus naar de toestand op 1 januari 1984. Alle wijzigingen, die na 1 januari 1984 optreden, heb ben geen invloed op de belasting. Bij verhuizing, verkoop, enz. na 1 januari 1984 wordt de onroerend-goedbelasting 1984 dus niet aange past aan de nieuwe situatie. BEZWAREN. Op het onderste gedeelte van het aanslagbiljet of op een afzonderlij ke bijlage zijn de gegevens vermeld, welke nodig zijn voor de bere kening van de verschuldigde belasting. U vindt daar of u wordt aan geslagen voor genot krachtens zakelijk recht (eigendom) of voor fei telijk gebruik (de codecijfers 1 en 2), de bruto-oppervlakte van het gebouwde (elke bouwlaag telt mee en wordt buitenwaarts geme ten), de zgn. vermenigvuldigingsfactoren voor ligging, kwaliteit en soort gebruik, de omgerekende oppervlakte (ditjs de bruto_opper- vlakte vermenigvuldigd met de hiervoor genoemde factoren) waar naar de verschuldigde belasting wordt berekend, en tenslotte het be lasting bedrag. Indien u vindt dat één of meer van de hiervoor genoemde gegevens foutief is vastgesteld, dan kunt u uitsluitend schriftelijk bezwaar ma kenDat bezwaarschrift dient binnen twee maanden na dagtekening van het aanslagbiljet te worden gezonden naar de comptabele van de gemeente Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Vermeldt in uw bezwaarschrift ook het aanslagnummer. BETALINGSPROBLEMEN. Veel van de reacties hebben betrekking op betalingsproblemen. Aan de gemeente wordt dan verzocht de belasting kwijt te schelden, omdat het inkomen niet hoog genoeg is om het belastingbedrag te betalen. De gemeente mag niet beslissen op deze verzoeken. Indien u meent dat u om welke reden dan ook de onroerend-goedbelasting niet kunt betalen, dan kunt u uitsluitend schriftelijk een verzoek om kwijtschelding zenden naar de directeur der rijksbelastingen, Ma liebaan 34, 3581 CR Utrecht. Vermeldt in uw brief aan hem waar om u meent niet te kunnen betalen en ook het aanslagnummer. Tenslotte wordt u aangeraden bij de Ontvanger der directe belastin gen, Rijsselseweg 1, 2803 PZ Gouda, schriftelijk uitstel van beta ling te verzoeken, indien u bezwaar heeft gemaakt tegen de aanslag (bij de gemeente) of indien u een verzoek om kwijtschelding van de belasting heeft ingediend (bij de directeur der rijksbelastingen te Utrecht). Zijn werk bevindt zich in vele privé col lecties in Nederland, België, Canada, Engeland en ook in de permanente col lectie van het ’’Catharina Gasthuis" te Gouda. Een portret dat de Goudse beeldende kunstenaar Carla Rodenberg in 1979 maakte. De collectie kan beschreven worden als ’’organisch, abstracte vormen” in brons gegoten. Het thema van dit werk kan zijn: "A gentle homage to life”. De vor mentaal van Tredgett vindt haar oor sprong in vele jaren van ’’looking-liste ning en feeling” in verschillende lan den. Carla Rodenberg werd geboren in Gou da in 1941. Ze studeerde aan de Ko ninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag en kreeg les van o.a. Paul Citroen. De Goudse krijgt ve le opdrachten uit binnen- en buiten land. Ze werkt vrijwel nooit aan de hand van een foto. Het belangrijkste van haar portretten vindt zij de uitstra ling. Ze weet haar modellen zeer tref fend op het doek vast te leggen. Haar portretten zijn bijzonder sprekend. Het doel van haar werk is het onbereikbare te bereiken. Dit houdt de spanning erin en hiermee wordt voorkomen dat het routineus wordt. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven WADDINXVEEN - In de raadzaal van het Waddinxveense gemeente huis opent Karei van Waalwijk, architect en oud-voorzitter van het Goud se kunstcentrum Burgvliet, een expositie van Carla Rodenberg (portret ten) en Peter Tredgett (beelden). Het werk van beide Goudse beeldende kunstenaars is tot en met 22 september in Waddinxveen te zien. WADDINXVEEN Blijkens een aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad overlegde lijst heeft het Zuidhollandse pro vinciaal bestuur goedkeuring gehecht aan de volgende Waddinxveense be sluiten: vorming van vijf openbare basis- scholèn. krediet voor riolering oostzijde Gouwe. aanpassing cv-installatie kleuter school Klein Duimpje. aanvullende kredieten voor aanleg rioleringen ten behoeve van diverse gebieden. versterkte afschrijving via aanwen ding reserves en herziening afschrij vingstermijnen. personeelsuitbreiding gemeentese cretarie. oprichting depot voor probleem- stoffen en afvoer dezer stoffen. plaatsen van een hekwerk op het speelplein bij de kleuterschool Pin- kelotje. opstelling rapport inventarisatie riolerings-hoofdgegevens. aanschaffing aanvullende leer- en hulpmiddelen Bethelschool. krediet renoveren en vergroten NW- veld op het sportcomplex aan de Ka naaldijk. krediet voor tweede fase werk zaamheden ter verbetering ringvaart dijk Oranjewijk/Vondelwijk. vernieuwen dakbedekking Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO. voorzieningen in de noodschool aan de Mozartlaan inzake huisvesting van de Gereformeerde School. aanschaf van 33 alarm oproep- ontvangers en één portofoon. krediet ter realisering van werk zaamheden ter verbetering van de Piasweg. extra krediet ten behoeve van de serie kamermuziekconcerten. vervanging van huisvuilauto. aankoop grond achter de woning Zuidkade 9. Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Koningin Wilhelmina Fonds (kankerbestrijding) vergunning verleend voor een collecte in de pe riode 27 augustus t/m 9 september 1984. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Gemeenteraad Woensdag 29 augustus 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Vaststelling "Verordening tot derde wijziging van de Algemene Po litieverordening Waddinxveen 1983”. Beschikbaarstelling aanvullend krediet t.b.v. riolering buitengebie den. Voorbereidingsbesluit voor het gebied Kleikade-Onderweg. Voorbereidingsbesluit voor de Bomenwijk. Voorstel inzake verzoek tot uitzending videoprogramma "Golfbre ker" van de Culturele Raad van Zuid-Holland via de centrale anten- ne-inrichting. Voorstel tot het aangaan van een borgtochtovereenkomst. Beschikbaarstelling van een krediet t.b.v. het opknappen van het gebouw in speeltuin "Oranjewijk”. Verlening van een krediet t.b.v. een sokkel voor een bij het sta tion te plaatsen beeldengroep. Voorstel tot het accorderen van de concept-indeling in samenwer kingsgebieden. waarbij Midden-Holland als samenwerkingsgebied wordt aangewezen. Aanpassing raadsbesluit tot zekerheidsstellingen. Vaststelling van de jaarverslagen 1983 van de commissies wijkwerk Bomenwijk en Waddinxveen-Zuid. Wijziging van de Verplaatsingskostenverordening gemeente Wad dinxveen 1980. Begrotingswijzigingen, w.o. wijziging gemeentebegroting, dienstjaar 1984 t.b.v. beschikbaar stelling krediet voor verrekening gevolgen functiewaardering 1981 t/m 1984; wijziging gemeentebegroting, dienstjaar 1984 t.b.v. beschikbaar stelling krediet voor bodemonderzoek nabij Oranjelaan t.l.v. post ’’onvoorziene uitgaven (eenmalig)"; wijziging gemeentebegroting, dienstjaar 1984 t.b.v. beschikbaar stelling krediet voor aanschaffingen gebruiks- en ontwikkelingsma terialen enz. voor de dependance van kleuterschool T Hazeveld t.l.v. post ’’onvoorziene uitgaven (eenmalig)”. De stukken liggen voor pers en publiek op het gemeentehuis ter in zage. mi Ml M A

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3