Groei Waddinxveen -n tt reparatie. In alle stilte nu meer dan 22.000 inwoners ECHT WAAR Radio Rijnmond verzorgt lokaal videoprogramma i vereist deskundige Hgl 1 a 1 WHtf 1 Schade aan uw auto woroief* Hocknnriino Iföcwa L gif I TV-uitzending duurt llh uur De Gouwestem van Ds. J. Maasland bevestigde vriend ds. W. v. Gorsel Mr. K. H. Beyen op exportinstuif Goudse Kamer Franse les in W’veen start in Goudse St. Jan OMROEP WIL MEEHELPEN fit fif STICHTING LOKALE Evangelisatie- activiteiten ”Sion” en Boskoop Gospelgroep aan begin van 2e lustrumjaar De Schaapskooi PROVINCIE STEMT NOG NIET IN MET AANKOOP OUD-BENZINESTATION ƒ- 1W- WIJ INSTALLEREN HET MOOISTE SANITAIR 1 X- Subsidie Contacten O®] F £lll Belang Kerngroep Gezegende tijd Representatief PI VW V" mei '84 2o.opo t I W FOCWA, j^lTETO ECHT WAAR... BELT U MAAR tl n t 1 fi 4 VAN BUITENKRAAN TOT HOT-WHIRL-POOL DE WIT WADDINXVEEN B.V. S.A 2d GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 O fffli ri-r ia 76-80 81-85 66-70 71-75 61-65 inwoners -tri 22.000 p- -- '78 21.000 aug. X H '72 aug t '70 dec 19.000 - in n *70 18.000 jun *69 17.000 t apr '67 dec 16.000 '66 15.000 nov i '65 14.000 sep '63 13-000 sep. '62 12.000 apr - '60 - 11.000 sep. juli *58 10.000 ■tn LL '52 dec 9.000 mvihihihmfifRb»? I u f-T -- t L S_ {LIT frtrr ■L tt r LI - :t: - De Stichting Lokale Omroep Waddinx veen, die nu druk bezig is met het opzet ten van een raamwerk voor wellicht tien radioprogramma’s die nog deze winter op het Waddinxveense kabelnet zouden kunnen worden uitgezonden, wordt ge leid door een bestuur dat minimaal 7 en maximaal 15 leden telt. gustus 1972 werd Jacobus Michel Duij- ker als 20.000ste Waddinxvener gebo ren. Eind vorig jaar telde Waddinxveen 21.769 inwoners: 10.999 mannen en 10.840 vrouwen. Nadat de 15.000ste in november 1%6 kon worden verwelkomd is het allemaal heel snel gegaan. Na 1972 raakte de groei eruit. Er was toen een einde geko men aan een groei van steeds 1.000 in woners per jaar! r t - WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1984 -- r_ Tt ~TT' JBUJ INSTALLATIEBEDRIJF ZUIDKADE 116-117-2741 JH WADDINXVEEN - TEL. 01828-12123 TtT 1:11’111 Werd de 20.000ste ingeschreven in 1972, Waddinxveens 10.000ste kon worden begroet in de zomer van 1958. Hét zou dus in het tijdperk van burge meester C. A. van der Hooft (1958- 1976) maar veertien jaar duren voordat dit Gouwedorp haar inwonertal zou kunnen verdubbelen. 1.000-tal bereikt in Alle uitzendingskosten van het nieu we, eenmalige programma “Golfbre ker” komen voor rekening van de Culturele Raad van Zuid-Holland. WADDINXVEEN - Het comité de Boskoop van de Alliance Frangaise des Pays-Bas gaat in het komend seizoen in Waddinxveen een dagcursus op woens dagmorgen geven en in Boskoop een avondcursus op woensdagavond. De 27 lessen Frans, die worden gegeven door ervaren docenten, beginnen op woens dag 26 september en omvatten zes ni veaus: van basis tot en met gevorderde spreekvaardigheid Wie interesse heeft in de cursussen Frans, waarvan het lesgeld 175,- (les sen van 1 uur) en 260,- (lessen van l’/z uur) bedraagt, kan zich op woensdag 12 en 19 september in laten schrijven in het Waddinxveense Het Trefpunt aan de Stationsstraat van 10.00-11.30 uur en in de Boskoopse LHNO-school aan de Zijde van 19.30-21.00 uur. Het volgen van de Franse lessen bete kent dat men lid is van de Alliance Fran gaise en dat er tevens gedurende het sei zoen een interessant cultureel program ma kan worden gevolgd. Voor inlichtin gen kan men bellen: 01727-2251 of 079- 165840. Waddinxveners, o telde Waddinxveen op 1 1 van 1 WADDINXVEEN - De in oprichting zijnde Stichting Lokale Omroep Wad dinxveen zou best mee willen helpen met het op het Waddinxveense kabelnet brengen van het videoprogramma ’’Golfbreker”, hoewel het wellicht te laat is voor deze samenwerking met de Culturele Raad van Zuid-Holland en Radio Rijnmond/Omroep West. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 kenmerk voor vakwerk subsidiëren en in de kosten van de ex ploitatie van een eigen winkel. Hierbij gaat het om maximaal 5 procent van het voor ontwikkelingssamenwer king in de gemeentebegroting staande bedrag (voor 1984: 46.000,-, waarvan 5 procent is 2.300,-). De gemeentelij ke subsidieverordening is gewijzigd om dit mogelijk te maken, te meer omdat de wereldwinkel zelf meent met inacht neming van de te verlenen subsidie tot een sluitende exploitatie te kunnen ko men. Aan het elf maanden lang dalend aantal ingezetenen kwam in december 1983 een einde tengevolge van de snelle bouw in de woonwijk Zuidplas. De wo ningbouw daar heeft de verwelkoming van de 22.000ste inwoner snel naderbij doen komen. •- f ■««■i !59i i:Ei WADDINXVEEN-De Volle Evange lie Gemeente ”Sion”, met als contact persoon de heer P. van der Heyden aan Ide Tesselschadelaan 28, heeft onder het motto ’’Hoor en ervaar” een aantal evengelisatie-activiteiten op stapel staan. Bijzondere avondsamenkomsten in Het Trefpunt, het evangelisatiebusje op het Koningin Wilhelminaplein en een rondtour van dit busje door Wad dinxveen zijn daarvan de onderdelen. De Waddinxveense regisseur Wim G. van Baarle van het eerste plaatse lijke televisieprogramma ’’Wad dinxveen van harte”, dat op 23 juni 1983 werd uitgezonden en ook in Boskoop te zieh was. Op de monitor een beeld van dat programma. (Fo to: Archief). t;:: 11 u X Bi - WADDINXVEEN/GOUDA - De her vormde predikant ds. J. Maasland ontbrak zondag in beide diensten in de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost omdat hij op dat moment in een vol le Goudse St. Janskerk voor de der de maal de predikant W. v. Gorsel in het ambt bevestigde. De nu aan de Hervormde Gemeente Gouda verbonden dominee is een vriend van de Waddinxvener. De Gouwenaar, die de met emeritaat ge- gane ds. L. Kievit opvolgt, had als F77 vFF -ji tt~— ttt-— WADDINXVEEN Het videotelevisieprogramma ‘l| dat binnenkort op het Waddinxveense kabelnet zal w zonden als de Waddinxveense gemeenteraad volgende week dagavond een verzoek daartoe van c Hcnland inwilligt, zal op de plaatselijki bracht door Radio Rijnmond/Omroep 1 Dat blijk! uit een voorstel dat B. en W. de gemeenteraad hebben gedaan. Het door de Culturele Raad gepro duceerde televisieprogramma van an derhalf uur is gemaakt om een zo groot mogelijk publiek te laten ken nis maken met videokunst^ MOORDRECHT - Oud-staatssecre- atris voor buitenlarfdse handel, mr. K.H. Beyen, is woensdagavond 12 sep tember tussen zeven en negen uur inlei der van de export-instuif, die geregeld door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland wordt gehouden. Plaats van handeling is ditmaal de Ko ninklijke Vereenigde Tapijtfabrieken NV (KVT) aan het Westeinde in Moordrecht. De gast mr. Beyen is thans directeur van IFAS (Internationaal Fi nancieel Advisory Services) BV en voorzitter van het Nederlands Centrum voor Handelsbevordering. De bijzondere samenkomsten in Het Trefpunt worden gehouden op de zon dagen van 26 augustus en 9 september. Beide avonden van 7 tot 8 uur in de ach terom gelegen kapel van het complex aan de Stationsstraat. Het zijn open diensten, waar iedereen ‘Golfbreker”, worden uitge- woens- de Culturele raad van Zuid- e beeldschermen worden ge ep West. den van “Golfbreker”, zoals we vo rige week al berichtten. Het college deelt de raad nog mee dat de Culturele Raad van Zuid-Holland de anderhalf uur durende uitzen ding wil bestemmen voor produk- ties van kunstenaars, die het medium video of televisie gebruiken om hun ideeën vorm te geven. Deze kunste naars, die vanuit verschillende ach tergronden, zoals beeldende kunst, theater, film enz. opereren, zijn al jaren bezig de relatie tussen de ver schillende kunstvormen te onderzoe ken. Van de zijde van het publiek en van de overheid is tot nu toe wei nig aandacht besteed aan deze kunst vormen. Om een groter publiek hier mee kennis te laten maken heeft de Culturele Raad het programma “Golfbreker” geproduceerd. B. en W.: “Het programma moet worden verzorgd door een repre sentatieve culturele instelling. Aan deze eis wordt ons inziens voldaan nu een alom erkende instelling als “de Culturele Raad” deze vorm van kunst van groot belang acht en van oordeel is dat deze breed gepresen teerd dient te worden. Bovendien moet er sprake zijn van een speci fiek plaatselijk belang. Wij zijn van mening dat een groot gedeelte van de Waddinxveense bevolking van de ze produktie kennis moet kunnen nemen. Aangezien het hier een video- produktie betreft, moet men ge bruik maken van de televisie. Een groot gedeelte van Waddinxveen kan aldus via het lokale kabelnet worden bereikt.” Het benzineverkoopstation, waarin de Waddinxveense wereldwinkel zal wor den ondergebracht, is door de gemeen te voor 20.000,- aangekocht van de Chevron Petroleum Maatschappij (Ne derland) BV in Den Haag. Deze aan koop zal al sinds vorig najaar in de pen. Hoewel toen al werd gesproken over de plaatselijke wereldwinkel als nieuwe gebruiker lanceerde de afdeling Wad dinxveen van de VVD de idee om in het al een poosje buiten gebruik zijnde pompstation een VVV-kantoor onder te brengen, maar dit plan leed schip breuk. De twintig mille die voor de aankoop van het benzinestation met omliggende grond op tafel zullen worden gelegd zijn nodig omdat het gebouwtje zelf 10.000,- kost, het verwijderen of on schadelijk maken van de ondergrondse tanks en leidingen 7.500,- en voor het aanpassen van de bestrating 2.500,-. De gemeenteraad moet zich nog buigen over de definitieve inrichting van het terrein, inclusief het aanbrengen van parkeervakken. Omdat de gemeente het voormalige pompstation niet wil verkopen, maar wel wil verhuren is de Stichting Wereld winkel Waddinxveen verteld dat de huurprijs circa 250,- per maand gaat bedragen bij een afschrijving in 20 jaar. Om dit op te kunnen brengen heeft de gemeenteraad vier maanden geleden al besloten de wereldwinkel jaarlijks te hartelijk welkom is. Men kan kennis maken met mensen die geloven en er van getuigen, dat alles wat er in de Bij bel staat waar is. Ze spreken ervan, dat ze tot de ontdekking gekomen zij n waar ze vandaan komen, waarvoor ze leven en waar ze heen gaan. Jezus Christus heeft dit aan hun bekend gemaakt, door wat hij gezegd heeft, door hen de zuive re richting aan te geven door Zijn Woord. Aan de activiteiten doet ook een evangelisatiebusje mee, om zo veel mo gelijk mensen -te bereiken en wel op vrijdagmiddag 24 en 31 augustus tussen 2 en 6 uur. Deze bus staat dan op het K.W.-plein Iedereen heeft daar de gele genheid om eens te komen praten. Ook zal het busje op 31 augustus door de straten van Waddinxveen rijden tus sen 10.30 en 12.30 uur om de mensen op te wekken de bijeenkomsten te bezoe ken. Elke zondagmorgen staan om tien uur de deuren open van Het Trefpunt, waar men de samenkomsten van de Volle Evangelie Gemeente ”Sion” kan meemaken. -^L Htj De gewijzigde subsidieverordening van de gemeente betekent dat voortaan het ’’alleenrecht” op gemeentegeld voor ontwikkelingsamenwerking, zoals de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen (met projecten in Boven-Volta en Peru) die in de praktijk brengt, voorbij is. Ook de kosten van andere plaatselijke acties met hetzelfde doel zullen door de gemeente financieel kunnen worden gesteund. Om die reden werd vorig jaar al beslo ten de Stichting Wereldwinkel Wad dinxveen een subsidie van duizend gul den toe te zeggen om mee te werken aan de bevordering van de bewustwording van de Waddinxveners ten aanzien van de problemen in de ontwikkelingslan den. Voor dat doel werd de Derde We- reld-post van 4(x000,- op 47.000,- gèbracht, maar met het oog op de stich ting van een wereldwinkel doet zich nu een nieuwe situatie voor. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 24 augustus begint de hervormde koffie bar De Schaapskooi in Het Anker aan de Nesse een nieuw seizoen, waarin het tienjarig bestaan zal worden ge vierd. Op de eerste avond kan ieder een van 15 jaar en ouder om kwart voor acht kijken en luisteren naar een optreden van de gospelgroep Sar- fath. De groep brengt voornamelijk zelfgeschreven folkloristische lie deren ten gehore. Het koffiebarwerk van de Centrale Hervormde Gemeente, dat dus niet het eerste lustrum (zoals onlangs ten onrechte werd geschreven) maar het tweede lustrum gaat herdenken, startte in 1974 in “Het Krotje” aan de Dorpstraat. Nadat deze ruimte te klein werd begon men in een oud pakhuis aan de Nesse een nieuwe koffiebar. Sinds twee jaar wordt achter de Brug kerk het opgeknapte en vergrootte Het Anker elke vrijdagavond gebruikt voor het hervormde koffiebarwerk. Dat was ook wel nodig, want De Schaapskooi kon in de oude behui zing, die weer voro ander jeugdwerk wordt gebruikt, geen (zit)plaats meer bieden aan de 150 bezoekers of meer. Het koffiebarteam: “De afgelopen tien jaar is een goede en gezegende tijd geweest voor vele medewerkers en bezoekers. We mochten spreken over en luisteren naar de Bijbelse boodschap, het evangelie van Jezus Christus. Dat gebeurde en gebeurt op een eigentijdse wijze. Onder an dere door middel van sprekers, films zanggroepen en eigen programma’s. Maar altijd zo, dat niet zij, maar de Heere Jezus op de voorgrond staat.” Het team van De Schaapskooi is dankbaar dat het 10 jaar koffiebar werk kon doen in de kracht die God hen daarvoor gegeven heeft. Deze dankbaarheid kotm tot uiting in de lustrumavonden die de komende zes weken, iedere vrijdagavond, worden gehouden, met als hoogtepunt de op donderdagavond 27 september in De Hoeksteen aan de Esdoomlaan te houden lustrumavond. vorige gemeenten Wijk (Land van Heusden en Altena), Oude Tonge' en Ridderkerk. De Goudse Kamer organiseert enkele malen per jaar een export-instuif, tel kens bij ander bedrijf. De bedoeling hiervan is ondernemers en export-me- dewerkers van verschillende bedrijven met elkaar in informele sfeer in contact te brengen om zodoende tijdens een drankje ervaringen en gedachten uit te wisselen met betrekking tot bepaalde landen en/of produkten, opdat men van eikaars ervaringen kan leren Ook beginnende exporteurs zijn hierbij welkom. Om de contacten te bevorde ren wordt een overzicht uitgereikt met vermelding naar welke landen men ex- porteert/wenst te exporteren en met welke produkten. De toegang is gratis. Tijdens deze bijeenkomst zullen ook landelijke exportbevorderende organi saties aanwezig zijn, teneinde informa tie te verstrekken over hun activiteiten. -it 4)1 F® In ieder geval heeft Waddinxveen op de komst van deze 22.000e zes jaar moeten wachten, want het was Jessika Boom, het eerste kindje van de toen vijfhoog aan de Peter Zuidlaan wonende Arie Boom en Marja Boom- Theussen, die in oktober 1978 door de toenmalige burgemeester A. G. Smal- lenbroek als 21.000ste in de armen ge nomen kon worden. Op die 21.000ste moest ook al (ruim) zes jaar worden gewacht, want op 29 au- De Stichting, die binnenkort bij notaris kantoor J. in ’t Hol en mr. P.L. van der Meulen haar nu goedgekeurde concept- statuten laat passeren, schrijft dit in een dinsdag aan het college van Burgemees ter en Wethouders verstuurde brief. Het Golfbreker-experiment wordt daarin een lofwaardig initiatief ge noemd, hoewel het maar om één enkele uitzending gaat. In het huidige stichtingsbestuur hebben zitting voorzitter J. Kuper (op persoon lijke titel), secretaris F.G. Bos (namens de georganiseerde sportverenigingen), penningmeester M.P. Oosterom (CNV), B. Klik (Vereniging voor Openbaar Onderwijs), M. Barkat (na mens Arabisch sprekende etnische min derheden), ir. J.P. van der Fluit (onder- nemerskring Industrieel Contact Wad dinxveen) en ing. T.S. van der Kaay (namens de technische staf van de plaat selijke lokale omroep). WADDINXVEEN - De wijziging van de gemeentebegroting, waartoe de Waddinxveense gemeenteraad op 26 april van dit jaar besloot voor wat be treft de aankoop van het voormalig benzineverkoopstation aan het Konin gin Wilhelminaplein, is door de provincie Zuid-Holland nog altijd niet goedgekeurd. B. en W. schrijven de volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad dat Gedeputeerde Staten hun beslissing over dit raadsbesluit hebben verdaagd. Gezien het specifiek kunstzinnige ka rakter van dit videotelevisieprogram ma schrijven B. en W. aan de raads leden dat aan de uitzending via het plaatselijke kabelnet best meege werkt kan worden. Dat betekent dat Radio Rijnmond/Omroep West, bij wijze van experiment, als repre sentatieve instelling zal worden er kend, zodat de minister van Wel zijn, Volgsgezondheid en Cultuur (WVC) kan worden geadviseerd de Rotterdamse omroeporganisatie toe stemming te verlenen tot het uitzen- WADDINXVEEN - De eerste repe- titieavond op maandagavond 27 augustus van het christelijk Waddinx veens mannenkoor De Gouwestem zal niet - zoals gebruikelijk - worden gehouden in de protestants-christe- lijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO Koningin Wilhelmina aan de Sniepweg, maar in de her vormde St. Janskerk in Gouda. Deze avond geldt dan tevens als ge nerale repetitie voor een medewer king in dit monumentale kerkge bouw op woensdag 29 augustus. “Vanzelfsprekend zijn nieuwe leden of mannen die zomaar eens komen luisteren op deze eerste repetitie van harte welkom. Zij kunnen het imposante geluid van het koor dan direct in een ideale ruimte beluis teren,” aldus het bestuur van De Gouwestem, welk koor reeds vele ac tiviteiten voor het nieuwe seizoen gepland heeft. Op 5 oktober wordt in de Waddinx veense Ontmoetingskerk een “Man- nenkoorconcert” georganiseerd met het jongerenkoor “Meeting”, enkele leerlingen van de Waddinxveense streekmuziekschool en enkele solis ten. In november is een concert gepland in Boskoop met Sander van Marion en Fred Mann (respectieve lijk orgel en panfluit). Rond het kerstgebeuren zal ook in en buiten Waddinxveen worden opgetreden. Naast al deze activiteiten zal vanzelf sprekend elke maandagavond worden gewerkt aan nog verdere verbetering van de uitvoering van reeds ingestu deerde en nieuwe muziek. De Gou westem: “Wanneer u zin hebt om al de activiteiten van het mannenkoor als zanger mee te beleven, zullen de meer dan zeventig leden van het koor u met enthousiasme begroeten op één van hun repetities”, zegt secre taris D. Westerduin (Boezemweg 23, telefoon 18839), die gaarne nadere informatie verschaft. WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen is in de maand mei in alle stilte de grens van 22.000 inwoners gepasseerd. Waren er op 1 mei nog 21.963 Waddinxveners, op 1 juni waren dit er 22.061. Inmiddels telde Waddinxveen op 1 juli alweer 22.123 in woners, zo blijkt uit mededelingen van het college van Burge meester en Wetnouders. Na alle publiciteit rond allerlei bouw activiteiten in de nieuwe woonwijk Zuidplas (waar 8 maart 1983 de eer ste spade in de grond ging, op 2 mei de eerste paal werd geslagen en op 15 november de eerste Jieutels werden uitgereikt), de start van het bouw- rijpmaken van het bedrijvenpark Coe- necoop op 25 mei van dit jaar, de drie maanden durende festiviteiten rond het 750-jarig bestaan in 1983 en de komende gebeurtenissen rond het 50-jarig bestaan van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn hebben het gemeentebestuur doen besluiten de komst van de 22.000e in alle rust voorbij te laten gaan. In dit al een poosje leegstaande Chevron-benzinestation aan het Koningin Wilhelminaplein in Waddinxveen zal de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen ondergebracht worden. (Foto: Sjaak Noteboom). T

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9