KIJKEN NAAR MAAN EN VIER PLANETEN Drinkwater W’veense bedrijven richtten De Boog in Winkelcentrum Zuidplas komt steeds dichterbij goedkoper? Parkeer bij Eminent Commissie klaagt: PvdA-wethouder CJP ’84-’85 is er weer Bouw ervan komt in 1985 aan de orde te vaak niet aanwezig Jeugdcentra drooggelegd” Klaverjassen CDA tolereert soft-drugs in Waddinxveens jongerenwerk Inschrijven voor kampen Hans van den Hil: Komend weekeinde Zaterdag opening door burgemeester t B L it f Tesselflatters Nieuw leven Bevoegd Kandidaten i de Heemraadweg 72 wonende Wad- De bar van het buurtcentrum De Boog met daarvoor Elly van Wichen, die in oktober tien jaar in dienst is van de Stichting Sociaal Cultureel Werk Wad- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1984 1 september om één uur der Linden te openen buurt- is geheel ingericht door 1... L neel bewust ocht. De bevolking betaalt tenslotte mee aan geld hier te besteden,” Beid (34). De getekende ingang buurtcentrum De Boog. WADDINXVEEN - Volgend jaar al is in de woonwijk Zuidplas de bouw van een klein winkelcentrum aan de orde. Plannen voor de vestiging van een noodwinkel voor levensmiddelen zim van de iedereen (ge- meer op prijs gesteld, zeker nu dit deel van Waddinxveen zich Waddinxveners leidingwater uit de kraan krijgen, overweegt eind 1984 te bezien of een dan wel een tariefsverlaging pi blijkt uit de beantwoording doe W. van schriftelijke vragen van L. 't Hart uit Boskoop. WADDINXVEEN - Voor de ope- ningsmarkt komende zaterdagmiddag en de andere festiviteiten van het buurt centrum De Boog wordt een grote be langstelling verwacht. dinxveen. Aan de C. Huygenslaan bemoeit zij zich met barbeheer, inkoop en onderhoud. Bovendien is de trouwe Waddinxveense in het bezit van de nodige horecapapieren. (Foto: Sjaak Noteboom). - - Twee maan foto's van de Waddinxveense amateur-astronoom Hans van den Hil. De foto links toont de maan door een telescoop met een vergroting van 22,5 x. De rechterfoto is gefotografeerd met een vergroting van 72 x. "Beiden werden gemaakt op 26 maart 1984 door mijn kijker”, aldus de aan dinxvener. (Foto’s: Hans van den Hil). H.P. BARTH (D’66) winkelcentrum samen te kunnen rea- Eseren. baan. Een definitieve winkelvoorziening wordt door i meen te, politiek en middenstand) de snelle groei van de bevolking in daartoe ook leent. Naar een ontwerp van Roel Visser, medewerker van de gemeentelijke dienst voor Openbare Werken en -Bedrijven, heeft secretaris Matt Kaptein van het buurtcentrum De Boog het nieuwe wijkgebouw in Waddinxveen- Noord voorzien van een schilderwerk dat de activiteiten van het buurtcen trum in beeld brengt. Op de foto Roel Visser en Matt Kaptein. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Het zaterdagmiddag 1 officieel door burgemeester C.M. van centrum De Boog aan de C. Huygenslaan i Waddinxveense bedrijven. “We nebben de inventaris in de eigen plaats gei De Boog, dus vinden we het terecht het vertelt sociaal-cultureel werker Bert van de WADDINXVEEN Het waterleidingbedrijf “De Rijnstreek”, in het bestuur waarvan ook Waddinxveen zitting heeft en waarvan de éénmalige korting op de jaarrekening per 1 januari 1985 haalbaar is. Dat oor het Boskoopse college van B. en het PvdA/D o6-gemeenteraadslid - K 1 V unW U Vts#»r «iiy W kaptein Een CJP-houder kan zich bovendien voordelig abonneren op 60 tijdschrif ten, onder meer op het gebied van kunst, muziek, dans, film, fotografie en opinie. Verder kan men vaak goedkoper lid worden van de biblio theek en de kunstuitleen. Inciden teel ?ijn er aanbiedingen van boeken, grammafoonplaten en reizen met een culturele bestemming. Veel CJP-bureau’s sturen hun CJP- houders regelmatig gratis informatie over de vele gebruiksmogelijkheden die het CJP biedt. WADDINXVEEN - Aan het begin van het nieuwe seizoen kan PvdA-wethou- der drs. M. Kraaijestein zijn leven bete ren voor wat betreft zijn bezoeken aan de vergaderingen van de gemeentelijke commissie voor het wijkwerk in Wad- dinxveen-Zuid (St. Victorwijk). Deze zomer heeft de commissie hem la ten weten dat er niet positief wordt ge oordeeld over het feit dat de socialist de door hem voor te zitten vergaderingen steeds minder bezoekt. En inderdaad, uit de korte verslagen van zowel de openbare vergaderingen van de commissie voor het wijkwerk in Waddinxveen-Zuid, als die voor het wijkwerk in de Bomenwijk (De Paddes toel) blijkt dat de heer Kraaijestein bij herhaling afwezig is. In het seizoen 1979/1980 is als voor lopige voorziening het stichtingsbe stuur in staat gesteld het ketelhuis aan de Tollenslaan, dat De Pionier is genoemd en dat de gemeente nu voor f. 15.000,— heeft verkocht aan de therapieclub Stichting De Gouwe- bloem, te huren, in de verwachting dat na verloop van tijd door uit breiding van ’t Ketelhuis alle acti viteiten in de Vondelwijk weer in dat gebouw geconcentreerd zouden kunnen worden. “Van Mars zien we de bruingekleur- de continenten en Poolkappen af- ge kleur. Eén etmaal duurt hier 24 uur en 39 minuten. Het klinkt nogal aards, maar in werkelijkheid hebben we hier met een vijandige wereld te maken, want de ijle Mars atmosfeer bestaan voor 95 procent uit koolmonoxyde. Zuurstof komt Planologische bezwaren en reacties van omwonenden deden Burgemees ter en Wethouders afzien van een ver bouwing en uitbreiding van het ke telhuis aan de Busken Huëtlaan en kiezen voor Pinkelotje, waarbij overi gens een belangrijke rol speelde dat uoor ae verbouw van de Klaas de Vriesschool de kleuterschool niet lan ger meer voor het onderwijs aan met name buitenlandse kinderen beschik baar hoefde te zijn. Bovendien lever de de nieuwe bestemming van de kleuterschool - de doeleinden bleven openbaar en bijzonder - geen proble men op. slecht weer bestaat hier in ieder ge val de gelegenheid toe. Bij onbe wolkt weer worden telescopen bui ten opgesteld want de maan en maar liefst 4 planeten zullen goed zichtbaar zijn.” Op zaterdag- en zondagavond zal de maan-oppervlakte voor een kwart verlicht zijn. “We zien dan de Mare’s (zeeën) en ruw bekraterde gebieden. En ook de planeten. Elk hiervan toont z’n karakteristieke weergave. Zo is Venus (op Mercu- rius na is dit de planeet die zj«h het dichtst bij de zon bevindt) zicht baar als een wit schijfje. Het opper vlak wordt aan ons oog onttrokken door z’n dik wolkendek.” hier slechts in sporen voor en stik stof ontbreekt. De Poolkappen be staan uit bevroren kooldioxyde (koolzuursneeuw), vermoedelijk komt hier waterijs in geringe mate voor.” “Jupiter, de grootste gigant van ons zonnestelsel, laat z’n bandenstruc tuurachtige oppervlak zien. Hierin bevindt zich ook de bekende Rode Vlek, het gevolg van een storm, ze- kerwel van orkanische kracht die hier al eeuwen woedt. Ook Jupi- ters vier helderste manen zijn te zien, deze werden ontdekt rond de 16e eeuw door Galileo Galilei”. “Satumus, ook een reuzenplaneet, is geel van kleur. Door de telescoop zien we z’n prachtige ringenstel- sel, die voor het eerst werd waarge nomen door Christiaan Huygens in steken tegen z’n rood/oranje-achti- de 17e eeuw”, besluit de Waddinx- vener Hans van den Hil zijn toe lichting op de komend weekeinde door het initiatief van amateur- astronomen uit de Goudse streek beter te bekijken hemellichamen als Maan, Venus, Mars, Jupiter en Satumus. Om het totale wijkwerk in het noor den van dit Gouwedorp een nieuwe inhoud te geven besloot de gemeen teraad in oktober vorig jaar het groe ne Echt te geven voor de verbouwing van de voormalige kleuterschool, die nu een geïntegreerd onderdak heeft gevonden in de uitgebreide open bare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan. Voor dit doel kwam uit de gemeentekas f. 40.000,— omdat voor het veran deren van de lege kleuterschool in De Boog het Koningin JuHana Fonds een kleine f. 140.000,— op tafel had gelegd. Samen dus f. 180.000,—, waarvan de verbouwing zo’n f. 165.000,— opslokte. WADDINXVEEN Maandagavond 3 september om zeven uur kunnen ouderen in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad prijskla- veijassen. De deelnamekosten bedra gen een rijksdaalder. Zoals eerder bericht had “De Rijn streek” dit voorjaar enkele meeval lers te melden, evenals een onver wachte winst van 1,1 miljoen gul-, den. Het Boskoopse gemeenteraads- Ed had verwacht dat deze zaak in een gemeenteraadsvergadering in on ze buurgemeente aan de orde zou worden gesteld. De heer ’t Hart: “De vraag kan ge steld worden of de gezamenhjke ver bruikers niet teveel betaald hebben. Op die vraag behoeft u wat ons be treft echter niet te beantwoorden; wij hebben ons daar zelf al een me ning over gevormd.” De Boskoopse PvdA/D’66-fractie wil echter wel graag weten wat de manier is waarop de winst wordt verwerkt, dan wel terug gegeven aan de ver bruikers. Het publiek dat met de auto komt wordt aangeraden de wagen niet in de buurt van de C. Huygenslaan te parkeren, maar op het terrein van de voormalige orgelkastenfabriek Eminent BV aan de Staringlaan. Vandaar is het maar 300 meter lopen. WADDINXVEEN - Het op voorhand tolereren van alcohol en met name drugs in een deel van het door Waddinx veen gesubsidieerde jongerenwerk is bij zowel de VVD als de PCW in het ver keerde keelgat geschoten. Bij een be spreking van het beleidsverslag jonge renwerk van de Stichting Sociaal-Cultu- reel Werk Waddinxveen (De Bonke- laar, De Boog, het ’’gemaal”) in de raadscommissie voor welzijnszaken huldigen CDA en PvdA wat dit betreft een andere opvatting. VVD-gemeenteraadslid J. van den Berg noemde het zonder meer toestaan van alcohol en drugs geen goede zaak. De christen-democraat J.A. Hielema was dat niet met hem eens. ”Het betreft hier randgroepjongeren. Het is niet juist op voorhand het gebruik van alco hol en drugs af te wijzen. Het is essen tieel voor het gebeuren in die groepen. Accepteren is niet hetzelfde als tolere ren”. De CDA’er, die niet alleen de VVD, maar ook de PCW op zijn weg vond, stelde zelfs dat het volgens hem uitste kende beleidsverslag jongerenwerk goed aangaf waarom het ''gemaal" aan de Kanaaldijk noodzakelijk is. "Hierd oor kan ander jeugdwerk goed functi oneren”, stelde hij, maar dit ging de heer D. Uitbeijerse (PCW) toch te ver. Ingeburgerd Een aanwezige opsteller van het be leidsverslag merkte in de raadscommis sie voor welzijnszaken op dat het ge bruik van soft-drugs bij randgroepjon geren net zo is ingeburgerd als het ge bruik van alcohol tijdens bijvoorbeeld vergaderingen. Een verbod van het ge bruik zou volgens hem een onwerkbare situatie met zich brengen. PvdA-gemeenteraadslid D. Lont zei uit te willen gaan van acceptatie van gedrag dat maatschappelijk voorkomt. "Dit gedrag moet je niet in je eigen spoor probereb te krijgen. In bepaalde ac commodaties moeten jongeren hun ei gen identiteit kunnen beleven. Dit is te vens een voorwaarde voor het goed functioneren van jongerenwerk (vor mend. recreatief9 elders. Welzijnswethouder drs. M. Kraaijes tein (PvdA) beoordeelde het beleids verslag als goed en meende dat met dit werkstuk van de Stichting Sociaal-Cul- tureel Werk Waddinxveen mede rich ting gegeven kan worden aan een goed jongerenbeleid in Waddinxveen. WADDINXVEEN De aan de Heemraadweg 72 wonende Wad- dinxvener Hans van den Hil is één van de amateur-astronomen, die ko mende zaterdag- en zondagavond om acht uur op de jeugdboerderij aan de Bloemendaalse weg in Gou da het pubEek de gelegenheid zal geven via hun kijkers naar maan, planeten en sterren te laten kijken. Dit in het kader van de jaarlijk se Nationale Sterrenkijkersdagen 1984. Het Goudse gebeuren is een acti viteit van Ad Adstra, de bij de Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde (NVWS) aangeslo ten afdeling uit de kaas- een kaar senstad. De toegang tot de jeugd boerderij en het kijken door de daar opgestelde kijkers is gratis. “De komende twee avonden belo ven spectaculair te worden,” weet de Waddinxvener Hans van den Hil nu al. “Eén van de onderdelen be staat namelijk uit een dia-voorstel- ling, waarbij de sterrenkunde op een populair-wetenschappeEjke ma niet wordt besproken. Ook bij WADDINXVEEN/BOSKOOP - Ge meentehuizen, bibliotheken en WV- kantoren zijn onder meer de plaat sen waar het Cultureel Jongeren Pas poort (CJP) voor het nieuwe sei zoen te koop is. Het CJP is geldig in heel Nederland en België van septem ber 1984 tot september 1985. Het Cultureel Jongeren Paspoort is een kortingskaart voor kunst en cul tuur, bestemd voor iedereen tot en met 25 jaar. Op vertoon van deze kaart krijgt men korting op de toe gangsprijzen van theaters, concert zalen, filmhuizen en andere cultu rele centra. Het CJP is ook Museum kaart, waarmee men gratis toegang krijgt tot alle Rijskmusea en de meeste andere musea. WADDINXVEEN - Het buurtcen trum De Boog sSkt met de openings- markt en de feestweek daarna tegelij kertijd een nieuw seizoen. Vandaar dat er dagenlang drie activiteiten bijzonder in de belangstelling staan: Een legobouwwedstrijd van De Bas Speelgoed met opdrachten voor kinde ren tot 9 jaar en van 9-12 jaar. De werk stukken kunnen tot uiterlijk zaterdag 8 september worden ingeleverd. Woens dagmiddag 12 september is de prijsuit reiking. Een zeilweekeinde van 21-23 septem ber met Stichting Vertrouwen in Am sterdam. Het kamp - deelnamekosten 30,- per persoon - is bedoeld voor jon geren van 14-18 jaar. De inscheping ge beurt in Amsterdam. Een kinderkamp in de herfstvakantie van 15-19 oktober. Kosten: 105,-, in clusief vervoer, maaltijden en uitstap jes. Gegaan wordt naar de kampeer boerderij De Olmen in het Noordbra- bantse Hoeven. Een nieuwe volksdanscursus. Op woensdagavond 5 september is de eer ste volksdansavond van het nieuwe sei zoen. Woensdagavond 12 september wordt het 10-jarig bestaan gevierd. De afsluitingsavond is op zaterdag 6 juli 1985. delsmaatschappij BV (2-12-1980) en P. Boerman (Waddinxveen, 26-3- 1982). Uitspraak van een gemeente-ambte- naar: “Het Egt voor de hand dat Waddinxveense kandidaten zoals Van Ringelenstein en Boerman nadrukke lijk in de beschouwingen worden betrokken. Voor de goede gang van zaken zal er in elk geval overleg met de middenstandsvereniging ge voerd moeten worden over deze aan gelegenheid en met name ook het oordeel van de middenstandsvere niging gevraagd moet worden om trent het bedrijf dat de winkels zal gaan reaEseren/exploiteren.” De Boog beidt nu volop ruimte. Geen éénlokaEg gebouw meer met zoveel activiteiten, maar aUerlei ruim tes waardoor tegelijkertijd en onge stoord diverse dingen kunnen gebeu ren. Naast twee pubheksruimtes, waarvan één met een schitterende bar en een disco-hoek, is er vergader- en kantoorruimte. Voor de bezoekers zijn elf parkeerplaatsen aan de oost kant van het buurtcentrum, dat de ingang naar de noordkant heeft ver legd om eventuele overlast tot een minimum te beperken. Als burgemeester Van der Linden za terdagmiddag de openingshandeling verricht kan worden teruggezien op vele weken sjouwwerk door tien- taüen vrijwillig(st)ers. Dag in dag uit en zeer vele uren lang is er gewerkt om noordeEjk Waddinxveen aan een nieuwe ontmoetingsplaats te helpen. De openingsmarkt van komende za terdag en de feestweek daarna moe ten duidehjk makne wat De Boog al lemaal te bieden heeft. Bedacht moet overigens worden dat de bouw van het winkelcentrum de bouw van de daarboven geplande woningen insluit, terwijl het op ste- debouwkundige, architectonische en praktische gronden voor de hand ligt bij de bouw van het winkelcentrum de inrichting en bouw van het ge hele centrum-gebied te betrekken (hetgeen een gefaseerde uitvoering niet in de weg behoeft te staan). gemeenschappeEjke regeling, waar mee de raad van Boskoop reeds op 29 maart 1984 heeft ingestemd. Voorts heeft een rol gespeeld de overweging, dat eind 1984 Val wor den bezien of er een eenmahge kor ting op de jaarrekening 1984, dan wel een tariefsverlaging per 1 januari 1985 haalbaar is,” zo schrijven Bur gemeester en Wethouders van het kwekersdorp. Op de eerste dag staan er op het bui tenterrein een groot aantal attracties, zoals een groot luchtspringkasteel, ballonnen oplaten, buttons maken, diamuziekshow. Rad van Avontuur, Brabants buffet, optreden van clowns, demonstraties, fietsgrave- ren, grabbelton en Legobouwwed strijd. Verder zijn er aUerlei in formatiestands en is er levende mu ziek van het volksdansorkest De Boog. Het avondprogramma omvat optredens van Cool Breeze en de Mamma RoceEi Boys. Elders in dit Weekblad voor Wad dinxveen wordt een compleet over zicht van de festiviteiten rond de opening van De Boog gegeven op een advertentiepagina samen met het winkelcentrum Luifelbaan. Met de winkeEers wil het buurtcentrum voortaan elk seizoen gezamenEjk be ginnen en besluiten. Forse bedragen dus, zeker als moet worden bedacht dat er ook nog het nodige door zelfwerkzaamheid is ge daan. Afgesproken is dat de Stich ting Sociaal-Cultureel Werk Waddinx veen De Boog voor f. 18.000,— per jaar van de gemeente huurt. De aan de C. Huygenslaan te ontwikkelen activiteiten zijn bedoeld voor jong en oud in de Oranjewijk, Vondel wijk, Groenswaard 2 en Groens- waard 3. De Boog moet voor hen een trefpunt worden. De verbetering van de huisvestings situatie van het buurtcentrum ’t Ke telhuis - in 1974 gegroeid uit de in 1971 opgerichte flatvereniging “De Tesselflatters”, die eerst nog over ging in de wijkvereniging Noord - is jarenlang onderwerp van gesprek ge weest. In Zuidplas rijden overigens al win kelwagens met de dageEjkse levens behoeften. Ervan uitgaande dat de bouw van een winkelcentrum, waar boven woningen zijn gedacht, één jaar duurt zou er vanaf 1986 in het gebied tussen Piasweg en IJserman- weg gewinkeld kunnen worden. “Er is dan voldoende draagvlak in de wijk aanwezig om een gezonde start ten behoeve van een permanen te winkelvoorziening mogelijk te ma ken,” oordeelde de heer H.P. Barth (D’66) in de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en woningbouw. De middenstandsvereniging Waddinx veen heeft de gemeente desgevraagd laten weten wat de gewenste omvang van het Zuidplas-winkelcentrum - het achtste in Waddinxveen - zou moeten zijn. Over de definitieve invulling van de winkels en trouwens van het ge hele centrumgebied moeten nog na dere besluiten worden genomen. Bekend is in ieder geval al wel dat uit een overleg met de gezamenEjke Waddinxveense kerkbesturen is geble ken dat alleen de Centrale Hervorm de Gemeente van plan is in Zuidplas een kerk neer te zetten. De overige kerkgenootschappen hebben afgezien van de mogehjke bouw van een ge zamenEjke, danwel een afzonder lijk kerkgebouw in de wijk. Verder behoort een buurthuis tot de moge lijkheden. structie van deze uit- en invalsweg is op- Plan Direct nadat de eerste bewoners zich eind vorig jaar in de woonwijk Zuid plas vestigden werd de roep om win kelvoorzieningen al gehoord. Dat ver onderstelde de gemeente al bij het vaststellen van het bestemmingsplan Zuidplas 1980. Toen werd bepaald dat het winkelcentrum 1.250 - 1.650 vierkante meter groot zou moeten zijn. Voor zo’n centrum is er boord op de plank als er 1.000 - 1.200 hui zen omheen staan. Bouwbedrijven toonden in de loop der jaren grote belangstelling om het Zuidplas-winkelcentrum te kunnen bouwen. Zo kwamen er op het ge meentehuis aanmeldingen binnen van Project Bureau De Kant BV (1-6- 1983), Bemar Nederland BV (3 brie ven vanaf 7-2-1979), Noorlander Be heer BV (4-2-1983), Wilma Vast- goedontwikkeling BV (14-4-1983), Rehorst Bouwmaatschappij (monde ling verzoek) en Stichting Samenwer kende Winkelcentra. Na bespreking van een en ander werd besloten dat de bouwbedrijven die de risico’s lopen met de bouw van wo ningen in wijk Zuidplas en in dit plan hun bouwmaterialen en materieel hebben staan, Noorlander en Re horst, in elk geval tot de kandidaten voor de bouw van het winkelcentrum moeten behoren. “Het zou niet fair zijn deze bedrijven voor “de leu ke klus” die het winkelcentrum voor een bouwbedrijf is, buiten beschou wing te laten en die “leuke klus” - met voorbij gaan aan deze bedrij ven - aan een derde te gunnen”, zo viel er aan het Raadhuisplein te be luisteren. Om nog sterker te staan bundelden Noorlander en Rehorst hun krachten om het Zuidplas- Vandaar dat bureaustoelen en laden kasten van Boekhandel Burger kwa men, de boenschrobmachine van Rhowax, verlichting van Passage- lampenwinkel Smit, barkrukken van Doeco, beveiligingsinstallatie van Ar gus, Lego-spuUen van De Bas Speel goed, gordijnen en stoffering van Van der Linde, keukeninrichting van Nee- leman, afwerkingshout van Huurman en constructiewerk van Weurman. En daarmee is de Ejst nog lang niet compleet. Tijdens de grote openings markt van zaterdagmiddag en in de daarop volgende feestweek zal bEj- ken dat het Waddinxveense midden- en kleinbedrijf op allerlei mogehjke manieren is ingeschakeld. Zo komen het barbequevlees van slager P.C. van Beest en de bloemen van Maap Groe nendijk. De meeste bedrijven hebben als tegenprestatie prijzen beschikbaar gesteld voor de op vrijdagavond 7 september te houden superbingo. Met de opening van De Boog is de finitief een einde gekomen aan het gebruik van de voormalige ketelhui zen van het gemeentelijk wijkver- warmingsproject uit de jaren zestig, ’t Ketelhuis aan de Busken Huët laan en De Pionier aan de Tollens laan. Het daar gestarte en gegroei de sociaal-cultureel werk in Wad- dinxveen-Noord gaat in de voormaE- ge openbare kleuterschool Pinkelotje aan de C. Huygenslaan een nieuw le ven tegemoet onder de vleugels van de te reorganiseren Stichting Sociaal- Cultureel Werk Waddinxveen. In een reactie hebben Burgemees ter en Wethouders van Boskoop er op gewezen dat het algemeen bestuur van “De Rijnstreek” is bevoegd om de rekening van het waterleiding bedrijf zelfstandig - voorlopig - vast te stellen. Op grond van de gemeen schappeEjke regeling (voor samen werkingsverbanden tussen gemeenten onderling) kunnen de gemeenteraden van die gemeenten tegen de rekening bezwaar aantekenen bij het college van Gedeputeerde Staten. “Ons college heeft echter geen aan leiding gezien om de raad voor te stellen van die mogeEjkheid gebruik te maken. Het betreffende besluit is immers genomen met inachtne ming van de laatste wijziging van de De bouw van een noodwinkelcen- trum is - gelet op de gestage groei van Zuidplas - dus voorbij. Uit het archief van de gemeente bleek dat zich ove rigens voor de vestiging van een (nood) supermarkt hadden aange meld: Verduijn Beheer BV (22-3- 1983), Unigro (24-5-1983), Noorlan der Beheer BV (4-2-1983), BV Sper wer Nationaal (2-5-1983), G. van Ringelenstein (Waddinxveen, 16-12- 1979), Spar West Nederland (3-4- 1979), Schuitema Vastgoed BV (29- 10-1979), A en O (14-2-1980), Edah BV (23-10-1980), Verhoeff’s Han- 1 1 A om WADDINXVEEN - Het ’’gemaal”, de ruimte voor randgroepjongeren in het voormalige Van der Breggengemaal aan de Kanaaldijk, en het sociaal-cultu reel centrum De Bonkelaar aan de Beu kenhof, zijn voor het schenken van ster ke drank ’’drooggelegd” geweest. Dat moest opdat op een gegeven moment bleek dat de vereiste vergunningen inz- ke de Drank- en Horecawet niet aanwe zig waren. Het gemeentebestuur heeft er steeds op aangedrongen dit in orde te maken. Op 1 maart vond de ’’droogleg ging” plaats toen daarvan nog geen sprake bleek te zijn. De plek van de randgroepjongeren als zodanig is ook dit jaar een aantal maal besproken, mede naar aanleiding van een notitie van de gemeentelijke werk groep, die de gang van zaken in het ’’ge maal” onder de loep heeft genomen. Kritische geluiden vielen er te horen over het niet bereikte doel, het het afne mende bezoek, botsingen tussen ver schillende jongerengroepen en over de financiën, die door zelfwerkzaamheid zouden kunnen worden beperkt. In het gemeentehuis en door de ge meenteraad wordt er overigens niet aan getwijfeld door te gaan met het ’’ge maal’’-werk. Het geld en de moeite die hieraan wordt besteed wordt noodzake lijk geacht. De plek aan de Kanaaldijk is er overigens ook omdat nu eenmaal niet alle jongerengrooepen in Waddinx veen een eigen ruimte kunnen krijgen. Bovendien vindt de gemeente zichzelf verantwoordelijk voor het bieden van opvang en tijdsbesteding aan de groep kansarme jeugd. Met beroepskrachten en de bevorde ring van de zelfwerkzaamheid onder de gebruikers van het ’’gemaal” wordt ge probeerd dit stukje jeugd- en jongeren werk te laten slagen, al is het natuurlijk irriëel te verwachten dat alle joqge Waddinxveners zich aan de Kanaaldijk, waar het terrein tegelijk met de recon- geknapt, zullen laten zien. het van

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13