Militair (21) valt in huis Wereldwinkel met rondom schone ramen en instuiven Voor de jeugd cursussen, clubs dl Programma open geramd meisje lastig De Boog HET ALTAAR IN Vrees van C. Dijkshoorn (CDA) DONDERDAG 6 SEPTEMBER VRIJDAG 7 SEPTEMBER PIT-collecte ZATERDAG 8 SEPTEMBER In De Bonkelaar ’’ALLEMAAL OM Goedgekeurd WOENSDAG 5 SEPTEMBER DUITSE KERK” ’’Zorgen voor jongeren” ZONDAG 9 SEPTEMBER POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Zwartvissers 18.00 uur - Buurtbarbequefeest 12.00 uur - Koffieconcert Weekmarkt Subsidie Discriminatie In sloot Visie 20.00 uur - Volksdansen 18.45 uur - Levende poppenkast 21.00 uur - Superbingo Levensbelang Doorbraak Opgelost Diefstal 14.00 uur - Toneelspektakel 21.00 uur - Duitse avond Aanrijdingen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1984 MENEER DIJKSHOORN C. DIJKSHOORN (CDA) e Marechaussee in Gouda. Bij wijze 4.00-15.30 uur vanaf 19 sten werpen het sociaal-culturele werk naar een volgend jaar beginnende nieuwe pe riode te begeleiden. Tot ongeveer half elf wordt er bij De Boog een groot buurtbarcequefeest gehouden. Iedereen is welkom: kinderen, volwassenen, buren. Wat men mee naar het plein van het buurtcentrum moet nemen is een barbequebord, bestek, houtskool en prik kers. De Boog zorgt voor zitjes, parasols, vlees en drankjes. Het laatste is tegen re delijke prijzen te koop. Dat geldt eveneens voor stokbrood, aardappelsalade en di verse sauzen. Om ongeveer 21.00 uur is er voor de kinderen die naar bed moeten een afsluitend programma van een half uur. Bij slecht weer gaat deze barbeque niet door en wordt deze verschoven naar woensdagavond 12 september op dezelfde plaats en op dezelfde tijd. Het buurtbarbequefeest wordt georganiseerd door W. Griffioen, H. Meurs en B. v.d. Beid. In het buurtcentrum De Boog wordt de feestweek ter gelegenheid van de officiële opening op zaterdag 1 september door burgemeester C.M. van der Linden besloten meteen tot 14.00 uur durend koffieconcert, bestaande uit een selectie luistermuziek door leerlingen van de Streek- muziekschool Waddinxveen. De koffieconcerten zijn een maandelijke terugkerende activi teit van buurtcentrum De Boog. Het eerste kopje koffie is gratis. Toegangsprijs 2.50. Kaarten kunnen donderdag en vrijdag tussen 10.00-16.00 uur worden afgehaald. Goedemorgen Wat is belangrijker, zuivere koffie of schone ramen? Medewerkers Solidariteitswinkel Boskoop die nog zijn waardering uitsprak aan CDA-gemeentcraadslid J.A. Hielema om als tijdelijk stichtingsvoorzitter Deze advertentie plaatsten de me dewerkers van de Solidariteitswin kel Boeikoop naar aanleiding van opmerkingen van het CDA-ge- meenteraadslid C. Dijkshoorn over het lappen van de ramen van de Waddinxveense wereldwinkel. Het zal overigens nog wel een poosje duren voordat de wereldwinkel aan het Koningin Wilhelminaplein zal zijn gevestigd. Frida Winklaar en Sietze Oudshoom vertelden ons: “Sinds kort hebben we de beschikking over het oude benzinestation aan het Koningin Wilhelminaplein. Daar het nog enige tijd kan duren voor de we reldwinkel daadwerkelijk zijn pro- dukten kan gaan verkopen vanuit het pand, staan wij nog enige tijd op de weekmarkt. Voor het eerst is dat weer op 31 augustus van 13.00 uur tot 18.00 uur. Men kan dan onze produkten zoals koffie, thee, ana nas, lychees, wijn en andere produk ten uit de Derde Wereld weer bij ons kopen.” Aan het begin van het nieuwe seizoen en na twee maanden afwezigheid we gens de vakanties op de weekmarkt doen de mensen achter de Waddinx veense Wereldwinkel een oproep aan de plaatsgenoten om zich aan te mel den als vrijwilliger(ster) of als mede werkster bij Sietze Oudshoom, Bus- ken Huëtlaan 50, tel. 18860 (na 17.00 uur). nen de gemeentelijke post ontwik kelingssamenwerking, waaruit ook de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen wordt “betaald”, is gevonden. Wethouder drs. M. Kraa- ijestein (PvdA) stelt verder dat de wereldwinkel in Waddinxveen een of ficiële stichting is, die reeds lange tijd op zoek is geweest naar een geschik te ruimte. De verwachting bestaat dat de wereldwinkel het nieuwe on derkomen, mede door de subsidie, zal kunnen bekostigen. De afgelopen week werden twee il legale vissers bij de Winterdijk aan getroffen. De uit de residentiestad afkomstige vissers bleken niet in het bezit van vergunning of een viskaart te zijn. Tegen de mannen is proces verbaal opgemaakt. Partijgenoot wethouder P.F.J. van Schie had al direct laten weten: “Zo’n opdracht zou neerkomen op discriminatie. Dat is compleet van de gekke. Ik ga ervan uit dat de men sen van onze Waddinxveense wereld winkel klanten zullen willen trekken en daar hun best voor willen doen.” Woorden die later door PvdA-wet- houder drs. M. Kraaijestein zouden worden onderstreept. De Stichting Wereldwinkel Waddinx veen, welke stichting werd opgericht door de Zeister docent W. Schuur man, werkt al zo’n vier jaar vanuit huiskamers. Voor de 14 actieve le den is het oude pompstation de eer ste eigen “bedrijfsruimte”, waardoor de activiteiten kunnen worden uitge breid en een documentatiecentrum over de situatie in de Derde We reldlanden kan worden opgericht. Op de vroege avond van dinsdag 28 augustus werd de Waddinxveense po litie meegedeeld dat bij de Tweede Bloksweg een automobilist met zijn voertuig te water was geraakt. De bestuurder bleek zich reeds uit de voeten te hebben gemaakt, doch de ze kon op de Sniepweg worden ach terhaald. De chauffeur, een 24-jarige Waddinxvener, bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Van de man werd een bloedproef afgenomen. De gehele voorzijde van de auto raakte ontzet. WADDINXVEEN - Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft inmid dels goedkeuring gehecht aan de Wad dinxveense raadsbesluiten tot verkoop van een pand met ondergrond en ach tertuin aan de heer AVork te Woerden voor het realiseren van een cafetaria aan de Kerkweg-Oost. de verkoop van bouwgrond aan P. Rehorst BV te Wad dinxveen en het wijzigen van de ge meentebegroting voor dit jaar in ver band met de aankoop Van het voormalig Chevron-benzinestation aan het Konin gin Wilhelminaplein. Burgemeester C.M. van der Linden heeft dit meege deeld in de vorige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering. Wethouder drs. Kraaijestein maakte van de gelegenheid gebruik nog eens uit te leggen welke visie er aan het Raadhuisplein heeft geleefd en nog leeft om het sociaal-cultu reel werk in Waddinxveen tè behouden. Volgens hem waren er ingrepen nodig, omdat er anders van het wijk werk onvol doende zou zijn overgebleven, waar bij een rol speelde dat over de werk zaamheden en prioriteiten van de Stichting Sociaal-Cultureel Werk Waddinxveen de gemeente nauwelijks iets te vertellen had. Complimenten had het socialistische collegelid voor het buurtcentrum De Boog, omdat al in de tijd van de bei de ketelhuizen zoveel mogelijk werd ingespeeld op nieuwe behoeften, ont staan in een periode met werkloos heid en toenemende vrije tijd. De sociëteit voor alleenstaanden, de klussendienst en de activiteiten rond het vrouwentrefcentrum noemde hij daarvan als voorbeelden. ‘Dat is erg belangrijk’, aldus drs. Kraaijestein, Tot middernacht wordt er in De Boog een grote volksdansmanifestatie gehouden met medewerking van de Goudse volksdansgroep Eleni en het volksdansorkest Se- denka. In andere ruimtes van De Boog worden films gedraaid uit Israël. Roemenië en de Balkanlanden. Het geheel staat onder leiding van volksdansdocent Hans Wortman. Toegangsprijs 2,50. Voor de kleinsten brengt de Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi tot half acht de levende poppenkastvoorstelling ”Jan Klaassen en Katrijn in Speelgoedland. Toegangsprijs 1,- In De boog tot middernacht een grote superbingo-avond met prachtige prijzen, waaronder een rondje prijzen van het Waddinxveense winkelcentrum Luifelbaan en een superronde. Bingo-leider is Bart van Wichen. De zaal is open om 20.00 uur. Toegangsprijs 7,00. Deze prijs is inclusief deelname bingo-ronden. en deels in de Nederlandse taal werd gehouden.” "De kerkdienst werd gehouden in de op zichzelf al bezienswaardige geheel van hout opgetrokken Heili gen Geistkirche van Clausthal-Zel- lerveld en werd voorgegaan door een Duitse en Nederlandse predi kant, die beurtelings een gedeelte van de liturgie en van de prediking voor hun rekening namen.” In het tekstboekje van de liederen die gezongen werden stond zowel de Duitse als de Nederlandse tekst. De dienst verliep nagenoeg gelijk met de dienst, zoals wij die gewend zijn, behalve aan het einde, want op dat moment schaarden allen zich in een grote kring rondom het altaar en werden de bezoekers door beide dominees brood en wijn aan gereikt.” ”Na afloop van de dienst was er ge legenheid voor een kop koffie te drinken en met elkaar wat te pra ten. Het was voor ons een bijzon dere gebeurtenis om, over de landsgrenzen heen en met mensen van verschillende geloofsrichtingen deze dienst mee te maken,” De wereldwinkel kan het voormalige Chevron -benzinestation betalen dank zij een verhoogde subsidie van de gemeente. De manier waarop stuitte de heer W. Uitbeijerse (PCW) destijds tegen de borst. “Nu geble ken is dat de wereldwinkel de huur niet kan opbrengen wordt middels een omweg de subsidie aan deze in stelling verhoogd. Deze gang van za ken keur ik af’, zei de fractievoor zitter in een vergadering van de raads commissie voor welzijnszaken, hoe wel subsidiëring van de wereldwin kel op zich niet door de PCW wordt afgewezen. Dat er sprake zou zijn van extra sub sidiëring heeft de gemeente steeds weersproken, omdat het geld bin- WADDINXVEEN - Een ent housiast college van Burgemees ter en Wethouders heeft zater dagmiddag klokslag twaalf uur het nieuwe buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan of ficieel in gebruik gesteld. Met de opening kwam er een einde aan wekenlang, soms tot diep in de nacht, zwoegen van diverse vrijwilligers, maar werd er tege lijk een begin gemaakt met een nieuw seizoen. Een succesvolle openingsmarkt en een nu hal verwege zijnde feestweek luidde dat in. De Boog, de door Vincent van Wi- chem (12) van de Tesselschadelaan bedachte naam waarvoor twee panto- mimespelers hem beloonden met een fiets, is de nieuwe ontmoetingsplaats voor Waddinxveen-Noord. Voor het sociaal-cultureel werk in de Oranje- wijk, Vondelwijk en Groenswaard 2 en 3 waren de beide ketelhuizen aan de Busken Huëtlaan en de Tollens laan te klein geworden. De nieuwe huisvesting werd door werkbestuur- voorzitter H. Meurs omschreven als een ‘doorbraak’, waarmee ‘nieuwe wegen’ kunnen worden ingeslagen in deze ook voor het sociaal-cultureel werk moeilijke tijden van bezuini ging en reorganisatie. Burgemeester C.M. van der Linden meende dat de herstructurering van dit plaatselijke wijkwerk geen betere zichtbare start had kunnen krijgen dan met de opening van De Boog. Hij hoopte dat ook de omwonenden, die volgens De Boog gelukkig niets had den ondernomen om de realisering van het buurtcentrum tegen te hou den, blij met het wijkcentrum zullen zijn en blijven. ‘Ook harmonie in de wijk is een stuk je sociaal-cultureel werk. Zorg dat de Boog niet altijd gespannen staat, grapte hij met een duidelijke onder toon om eventuele geluidoverlast zo veel mogelijk binnen de perken te houden. Voordat PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein nog het woord zou voe ren gaf de burgemeester nog maar eens aan dat de herstructurering van het sociaal-cultureel werk in Wad dinxveen gedragen wordt door een voltallig college van B. en W. Per soonlijke hobbies worden niet beoe fend. ‘De besluiten worden in goede harmonie en verstandhouding geno men’, zei hij met die woorden in houd gevend aan de term collegiaal bestuur. Om in het buurtcentrum al coholische dranken te kunnen schen ken had de heer Van der Linden de benodigde vergunning van het ge meentehuis meegenomen. WADDINXVEEN - De vakanties zijn ook in Waddinxveen weer echt voorbij. De scholen zijn begonnen en het aantal berichten over star tende nieuwe seizoenen bij sport verenigingen, cursussen van clubs en repetities van zangkoren heeft weer een behoorlijke omvang be reikt. Sommigen kijken nog eens om naar het beleefde tijdens de vakanties. Zo ook het Waddinxveense echt paar B. Jenner-Kirpesteijn, dat als lidmaten van de Remonstrantse Kerk in Waddinxveen een buiten landse kerkdienst in de Harz in West-Duitsland meemaakten. Ze verhalen daarover in de pasver- schenen "Gemeenteberichten” van de vrijzinnig protestantse ge meenten in de Rijn- en Gouwe- streek. "Het bijzondere was niet”, zo schrijft het Waddinxveense echtpaar, "dat deze dienst - zoals dat in buitenlandse vakantiecentra wel vaker gebeurt, speciaal voor Nederlanders in de Nederlandse taal werd gehouden, maar het hier een gewone zondagmorgendienst betrof, die deels in de Duitse taal Het welslagen van de jaarlijkse PIT- collecte is naar het oordeel van het landelijke PIT-bestuur van levensbe lang voor het op peil houden van de protestantse geestelijke verzorging van militairen. Vorig jaar wees onder zoek al uit dat geestelijke verzorgers bij uitstek gewaardeerd worden als gesprekspartners van (dienstplichtige) militairen. Juist in deze tijd, met alle discus sies over bewapeningsproblematiek, neemt de druk op de geestelijke ver zorging alleen maar toe. De geeste lijke verzorging in de krijgsmacht wordt deels door de overheid en deels door particuliere instellingen als het PIT bekostigd. De gelden worden besteed aan de instandhouding van de militaire te huizen en algemeen vormende acti viteiten onder militairen, alsmede aan allerlei ondersteunende voorzienin gen voor bijv, bezinningsbijeenkom- over religieus-ethische onder- (audio-visuele apparatuur, lectuur e.d.). van opening ‘ramden’ bur gemeester C.M. van der Linden, de wethouders P.F.J. van Schie (CDA), mevrouw L.M. Oosterbroek-Waag- meester (VVD) en drs. M. Kraaije stein (PvdA) en gemeentesecretaris J. Meuleman met een vlaggestok een tweetal rode namaakdeuren bij de in gang van het nieuwe buurtcentrum open. Daarna kon iedereen een kijkje komen nemen in de verbouwde en sfeervol ingerichte voormalige open- bare kleuterschool Pinkelotje. WADDINXVEEN Voor kinderen heeft het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar een reeks nieuwe clubs en cursissen op stapel staan. Wie interesse heeft kan zich tot en met donderdag 13 september opgeven aan de Beukenhof, tel. 17272. De inschrijvingsmiddagen zijn donderdag, dinsdag, woensdag en donderdag. Dit zijn de kinderactiviteiten van De Bonkelaar: Koken voor beginners van 6-8 jaar op zes maandagmiddagen van 16.00- 17.30 uur vanaf 17 september. Kosten f 15,-. Koken voor gevorderden van 9-12 jaar op zes maandagmiddagen van 16.00-17.30 uur vanaf 24 september. Kosten f 15,-. Tekenen voor 6-8 jaar op zes dinsdagmiddagen van 16.00-17.30 uur vanaf 25 september. Kosten f 15,-. Tekenen voor 9-12 jaar op zeven dinsdagmiddagen van 16.00-17.30 uur vanaf 18 september. Kosten f 15.-. Instuif voor 6-8 jaar op elke woensdagmiddag van -september. Kosten 6 1,-. Instuif voor 4-6 jaar op elke woensdagmiddag van 14.00-15.30 uur vanaf 19 september. Kosten f /,-. Cursus spel en toneel voor 9-12 jaar op tien donderdagen van 16.00-17.30 uur vanaf 20 september. Kosten 6 10,-. Cursus fotografie voor 9-12 jaar op zes zaterdagochtenden om 10.00 uur vanaf 15 september. Kosten f 10,-. Filmprogramma voor 8-12 jaar, te beginnen op zaterdagmorgen 22 septem ber om 10.00 uur met eerste vergadering van de jeugdfilmcommissie. WADDINXVEEN - Volgende week wordt ook in Waddinxveen de jaar lijkse PIT-collecte, die nu als motto heeft “Zorgen voor jongeren”, ge houden. De collecteorganisatie is dit maal in handen van de heer H.J. Voskuilen van de Noordkade 243, die men eventueel voor nadere in formatie over de voor de protestan- se militaire tehuizen bestemde PIT- collecte kan bellen (tel. 19808). Volgens hem zijn dit jaar door sub- sidievermindering van de overheid reeds 7 protestante militaire tehui zen gesloten en dreigt de arbeid van krijgsmachtpredikanten en het vor mingswerk te worden beperkt. De be zuinigingen hebben tevens onder meer tot gevolg dat uitbreiding van een aantal bestaande militaire tehui zen beslist noodzakelijk is om aan de groeiende behoefte aan opvang van militairen te kunnen voldoen. WADDINXVEEN Als de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen eenmaal het oude pompstationnetje van Chevron aan het Koningin Wilhelminaplein in gebruik zal hebben genomen zit CDA-gemeen- teraadslid C. Dijkshoorn nog met één probleem: Zullen de ramen wel steeds goed schoongemaakt worden? Het ramen lappen kwam eerder dit jaar in zowel een vergadering van de raadscommissie voor openbare wer ken en -bedrijven als van de raads commissie voor welzijnszaken aan de orde. De christen-democraat wilde namelijk in het huurcontract de ver plichting opnemen tot ramen lappen, hoewel hij dat streven later weer af- zwakte. Het CDA-raadslid Dijkshoorn ver onderstelde de aanwezigheid van smerige ramen en misschien ook wel een niet zo’n schone winkelruimte als de wereldwinkel bijvoorbeeld maar één dag in de week is geopend, waardoor de kooplust niet zou wor den bevorderd. De ervaringen met de wereldwinkel in Boskoop hadden hem wat dit betreft wijs gemaakt. Vanuit Boskoop werd de vrees van de CDA’er overigens in adverten tievorm uit de wereld geholpen. WADDINXVEEN In de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 sep tember zijn, zo heeft de Waddinxveense rijkspolitie laten weten, in een woning aan de Koningin Wilhelminasingel enkele meisjes lastig gevallen. De ter plaatse gekomen politie trof in de woning een 21-jarige uit Gouda afkomstige militair aan. Onder het uiten van diverse bedreigingen was de knaap de woning weten binnen te dringen. De man werd aangehouden en ovefgedragen aan de Ko ninklijke M_.11.. CL Met de aanhouding van een 37-jarige man, die geen vast woon- en verblijf plaats kende, heeft de Waddinxveen se politie een einde weten te maken aan een serie diefstallen en inbra ken. In een schuilplaats van de man, die tot voor vier jaar geleden nog in Waddinxveen woonachtig was, doch sindsdien een zwervend bestaan leid de, werden vele van diefstal afkom stige goederen aangetroffen (boeken, levensmiddelen, tijdschriften, een fiets, lampen, ladders, een kruiwa gen, kleding, kantoorbenodigdheden, tientallen stuks gereedschap en vele cassettes). Tijdens het onderzoek werd een tweede “opslag-verblijfplaats” van de man bekend en ook daar werden di verse van diefstal afkomstige goede ren aangetroffen. De diefstallen wa ren door hem gepleegd uit vele bouw keten vanaf de oude rijksweg 12 en de Zuidelijke Dwarsweg. Ook werden diverse goederen van tuinderijen aan de Winterdijk gestolen. Hij bekende tevens een serie auto’s in de Goudse wijk Bloemendaal te hebben open gebroken. Voor verdere begeleiding is de man aan de zorg van de reclas sering te Leiden toevertrouwd. De afgelopen week werd 4 keer aan gifte van diefstal van een fiets ge daan. Eén fiets werd teruggevonden en kon aan de eigenaar worden af gegeven. Op donderdag 30 augustus werd aan gifte van diefstal van een grote hoe veelheid werkhandschoenen en schoenen gedaan. Een winkelruimte van een bedrijf aan de Bredeweg werd opengebroken, waarna de goe deren konden worden weggenomen. Van een op een parkeerterrein voor de flat aan de Nic. Beetslaan gepar keerd staande personenauto werden 4 wieldoppen gedemonteerd en mee genomen. In de nacht van maandag 27 op dinsdag 28 augustus werd in gebro ken in een woning aan de Herman Heijermanslaan. Een garagedeur werd met grof geweld geforceerd. Ont vreemd werd een éénassige aan hangwagen. In de aanhangwagen zat voor duizenden guldens aan kleding. Later op de dag werd de aanhang wagen te Alphen aan den Rijn te ruggevonden. De kleding bleek daar uit te zijn verdwenen. Vermoedelijk in de nacht van woens dag 29 op donderdag 30 augustus werd ingebroken in het benzinesta tion aan de Sniepweg. Via braak werd toegang tot het pand verkre gen, waarna alles werd doorzocht. Een bedrag aan geld, groot f. 2.000,— blijkt te zijn ontvreemd. In dezelfde nacht werd vanuit een woning aan het Noordeinde diverse electronische artikelen, zoals een mixer, twee versterkers en 2 micro foons, weggenomen. De waarde van de goederen bedraagt f. 4.600,—. Eind augustus werd vanaf de Zuid- kade een plantenbak met 16 gera niums ontvreemd. Het grootse toneelspektakel voor kinderen vanaf vier jaar, zaterdagmid dag 8 september om twee uur in het .nieuwe buurtcentrum De Boog, wordt gebracht door de Binnenmaasspelers uit Mijnsherenland. Deze enthousiaste groep, ontstaan uit de plaatselijke Oranjevereniging (sinds 1946 toneelvoor stellingen op Koninginnedag), brengt in Waddinxveen het stuk "Pierrot valt van de maan'. De Binnenmaaspelers, met nog steeds leden uit de begintijd toen zowel voorde jeugd als voorouderen werd opgetreden, voeren jaarlijks twee stukken op. Eén opvoering voor de jeugd, één voor ouderen. Er tus sendoor wordt soms aan een eenacterfestival meegedaan. Kleding, decor ontwerp en -bouw, en regie wordt door de eigen leden gedaan. Volop acties dus. Het kinderstuk "Pierrot valt van de maan", geschreven door Ben Mi- noli, is een sprookjesachtig verhaal over de lotgevallen van het clowntje Pierrot dat uit nieuwsgierigheid van de maan valt en op het Kikkereiland te recht komt. Het Kikkereiland ligt precies tussen Poppenstad en Palmerland. Tot ongeveer vier uur is er een groots toneelspektakel voor kinderen vanaf vier jaar. Opgevoerd wordt 'Pierrot valt van de maan door de Binnenmaasspelers uit Mijns herenland. Het verhaal gaat over de bekende clownsfiguur Pierrot, die van de maan valt,, in Poppenstad terecht komt en allerlei avonturen beleeft. Toegangsprijs 1,50. Kaarten kunnen donderdag en vrijdag tussen 10.00-16.00 uur afgehaald wor den. Tot middernacht in De Boog een Duitse avond met muziek van disc-jockey Alberto uit Waddinxveen. In de loop van de avond zullen er door dansschool The Style dans- demonstraties gegeven worden. Een volwassen programma voor weinig geld. Toe gangsprijs 2,50. Kaarten kunnen donderdag en vrijdag tussen 10.00-16.00 uur af gehaald worden. Op maandag 27 augustus omstreeks 10.30 uur vond een aanrijding plaats op de hoek Kerkweg-Oost/Juliana- straat tussen een bromfietser en een automobiliste. De bromfietser reed op de Kerkweg-Oost en de automo biliste kwam vanaf de brug en wil de naar links de Julianastraat inrij den, waarbij de aanrijding volgde. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Lichte materiële schade was het ge volg van een aanrijding welke plaats vond op vrijdag 31 augustus op de Wingerd. Een automobilist stond stil bij een bocht en een door deze bocht rijdende bromfietser reed achter op de auto. Niemand raakte gewond. Niet verlenen van voorrang was weer eens de oorzaak van een aanrijding op de hoek van De Akker-IJserman- weg. Hierbij waren twee personen auto’s betrokken. Eén van de auto’s kwam tegen een lichtmast tot stil stand. Op vrijdag 31 augustus omstreeks 16.00 uur raakte een 75-jarige uit Waddinxveen afkomstige vrouw ge wond toen zij bij het oversteken op een oversteekplaats werd aangereden door een bromfietser, die wel tracht te te stoppen, doch met zijn brom fiets onderuit ging. De vrouw is naar het St. Jozefziekenhuis in Gouda overgebracht. De bromfiets is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Voor de opening van het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan trok burgemeester C. M. van der Linden zijn jasje uit om met de ambtsketting om met de kinderen mee te springen op het springluchtkasteel tijdens de ope ningsmarkt van zaterdag. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 13