Gemeente betaalt VVD: Van Velde Wijkwerk Zuid Hele mooie portretten in W’veense raadzaal Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. sokkel beeldengroep Plannen van lokale omroep in ijskast: Eerst media-nota I gebruikt te veel parkeerruimte gaat van start Folder met activiteiten Mario Rescio Bibelot-diners zingt tijdens Italiaanse Gemeente gaat alle ontwikkelingen op rijtje zetten EHBO-cursus Experiment op tv niet ’’Golfbreker” gaat door Jeugdraad over vrede en veiligheid I). Uitbeijerse (PCW) is tegen lokale omroep Kampweekeinde van wijkwerk in Bomenwijk t dl Bronzen werkstukken maken expositie compleet ’’Geld voor kunstwerk is er nagenoeg" I* Giften Geen opmerkingen Vacatures Verrijking Zuidplas Treffend Geen zin Woningbouw -<S Op de foio van links naar rechts Karel van Waalwijk, die de raadzaalexpositie zaterdagmiddag opende, en por- Schie (CDA) heeft verzocht hieraan FOCWA, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1984 Jong en oud vermaakten zich tijdens de portretten- en beeldenexpositie in het raadhuis. (Foto: Sjaak Noteboom). GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 kenmerk voor vakwerk Hl D. UITBEIJERSE PCW WADDINXVEEN Het Waddinxveense gemeentebestuur gaat zich verdiepen in de ontwikkelingen rond het lokale kabelnet. Tot zolang kan de vorige week opgerichte Stichting Lokale Omroep Waddinxveen, die het plan had nog deze winter tien plaatselijke radio-uitzendingen te verzorgen, duimen blijven draaien. Wat voor lopig wel doorgaat is het experimentele televisieprogramma „Golf breker” van de Culturele Raad van Zuid-Holland, waarin video- en tv-kunstenaars zich anderhalf uur kunnen uitleven. WADDINXVEEN Zeventien hele mooie portretten van de Goudse schilderes Carla Rodenberg (43) en evenveel bronzen beel den van stadgenoot Peter Tredgett (53) sieren sinds zaterdag middag de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis, waar tot en met donderdagavond 22 september voor de vijfde maal een ex positie wordt gehouden. WADDINXVEEN In de raadscommissie voor de ruimtelijke or dening en de woningbouw heeft WD-fractievoorzitter K.W.Th. van Soest opgemerkt dat autobedrijf Van Velde aan de Dorpstraat te veel beschikbare parkeerruimte op de openbare weg in beslag neemt. Hij betoogde dat hierover klachten zijn gekomen, zodat hij wethouder P.F.J. van Schie (CDA) heeft verzocht hieraan aan dacht te schenken. WADDINXVEEN - voor het wijkwerk in Waddinxveen-Zuid gaat het nieuwe seizoen in de week van maandag 17 september van start. Over de activiteiten in het wijkgebouw aan de St. Victorstraat heeft de gemeente lijke commissie voor het wijkwerk een folder gemaakt met informatie over de verschillende activiteiten, voor welke leeftijdsgroep ze bestemd zijn, wanneer ze gehouden worden, voor wie de begelegingzorgt en hoeveel het kost om er aan deel te nemen. De volgende activiteiten staan op het programma: Jeugdclubs, kinderbin- go, peuterclub, volksdansen voor de jeugd, gezelligheidsmiddag, cursus sen (bloemschikken, stijldansen, algemene creativiteit), hobbyclub voor volwassenen, bingo, klaverjassen. De cursus algemene creativiteit is een nieuwe activiteit. Zowel voor deze cursus als voor het stijldansen voor be ginners kunnen belangstellenden zich nog aanmelden. Het volledige seizoenprogramma ziet er zo uit: Maandag 18.30-20.00 uur Hobbyclub meisjes 5e en 6e klas, kosten f 1,25. 20.15-22.00 uur Cursus bloemschikken, kosten 5,- per avond, excl. bloemen. Begeleiding: Bep Baelde. WADDINXVEEN Voor de sokkel gaat een dure paal de grond in (CDA), de beeldengroep is een werkelijke verfraaiing van de ge meente (PvdA), een voordeel is dat de beeldengroep herkenbaar is (PCW) en het geheel om de sokkel is een kunstwerkje apart (bur gemeester). I - 7 Ws; bronzen beelden voor plaatsing in het plantsoen aan het Stationsplein. Het streven naar de plaatsing van een kunstwerk deed de heer C. Dijks hoorn (CDA) een compliment uiten, De PvdA in de jeugdgemeenteraad heeft inmiddels laten weten dat de twee nog bestaande vacatures zijn be zet door Alan Berloth en Erik Ver heul, zodat de jonge socialisten nu alle vier de toegestane zetels in ge bruik heeft. “Wij zijn echter nog steeds op zoek naar jongeren die ook belangstelling hebben voor de jeugdgemeenteraad (meiden, waar blijven jullie?), omdat aan het eind van dit jaar twee frac tieleden zullen vertrekken wegens het bereiken van de maximumleeftijd,” aldus de PvdA-jeugdgemeenteraads- leden in het septembernummer van het plaatselijke PvdA-blad ‘Prikbord’. De beeldengroep van de kunstenaar W.G. Verhuist kan worden aange schaft dank zij giften van het be drijfsleven. “Het geld is er nage noeg”, jubelde burgemeester C.M. van der Linden, die meedeelde dat de beeldengroep gereed wordt gemaakt WADDINXVEEN - Dinsdagavond 11 september begint de afdeling Waddinx- veen van de Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO met een nieuwe cur sus EHBO. Deze cursus omvat 16 les avonden van 2 uur en de kosten bedra gen 135,- (instructieboekje en exa mengeld inbegrepen). Belangstellenden kunnen zich aanmel den bij mevr. E. v.d. Berg-v.d. Laan, Akkerwinde 23, tel. 17162 of mevr. E. Boon-Schultz. A. v. Solmsstraat 10, tel. 17731. 20.00 uur Elke laatste donderdag van de maand: bingo. 20.30-21.45 uur Danscursus voor begin ners o.l.v. de heer Swart. Vrijdag 20.00 uur Eén keer in de maand: Tip 15 van de speeltuinvereniging. Voor leden van 11 tot 16 met pasje. 19.00-21.00 uur Eén keer per twee maanden: bingo voor de jeugd t/m 16 jaar. In de vorige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering zei PvdA-wethouder drs. M. Kraa- ijestein voor Waddinxveen alle media ontwikkelingen in een notitie op een rijtje te willen zetten. Die opvatting had hij ook al kenbaar gemaakt in de raadscommissie voor welzijns zaken. De ontwikkeling van het kabelnet, de kwaliteit, de uitbreiding en ver andering van kanalen, de culturele aspecten, de tarieven, toekomstige vervangingsinvesteringen en het ge bruik van het kabelnet door der den zijn volgens de socialist belang rijke zaken, die het nu nodig maken zich erin te verdiepen. Dat betekent dat het verzoek van de Wethouder drs. Kraaijestein gaf ech ter aan dat natuurlijk werd bedoeld dat B. en W. zich zouden kunnen voorstellen dat veel Waddinxveners van deze uitzending, waarvan de kos ten voor rekening zullen komen van de Culturele Raad van Zuid-Holland, willen zien. Dinsdag 13.30- 16.00 uur Gezelligheidsmiddag voor volwassenen. Kosten 2,50. 18.30- 20.00 uur Hobbyclub meisjes klas 3, 4, 5. Kosten 1,-. 20.15-21.45 uur’Hobbyclub voor vol wassenen. Kosten 1,50. In de raad verklaarde de gehele (vier leden tellende) PCW-fractie zich on der aanvoering van voorzitter D. Uit- beijerse tegen de gevraagde goedkeu ring van het verzoek tot uitzending van het videoprogramma “Golfbre ker”. Omdat zij echter een minder heid in de raad vormden zal de Cul- WADDINXVEEN - “Vrede en vei ligheid” is het derde onderwerp dat de jeugdgemeenteraad van Waddinx veen op dinsdagavond 16 oktober gaat bespreken. Andere onderwerpen van het op 24 april van dit jaar van start gegane jeugdpaflement waren “Arbeidsverkorting. Oplossing voor werkloosheid?” en “Wat heeft Wad dinxveen de jeugd te bieden?”. Werd de installatievergadering in aan wezigheid van burgemeester C.M. van der Linden druk bezocht, de tweede bijeenkomst trok slechts een klein aantal aanwezigen. Tot nu toe ston den de vergaderingen van de jeugd gemeenteraad onder leiding van wet houder P.F.J. van Schie (CDA). Passend bij de portretten in de Wad- dinxveense raadzaal zijn de 17 bron zen werkstukken, in prijs variërend van f. 1.000,— - f. 2.900,— van de sinds 1965 in de kaas- en stroop- wafelstad wonende Engelse beelden de kunstenaar Peter Tredgett. Hij werkt onder meer in opdracht van de gemeente Waddinxveen. Zijn col lectie in de raadzaal kan beschreven Stichting Lokale Omroep Waddinx veen om erkenning, subsidiëring en uitzendmogelijkheden vooralsnog de ijskast ingaat bij de gemeente. Van daar dat drs. M. Kraaijestein in de ge meenteraad zei op dit moment over de wensen en verlangens van het door de heer J. Kuper voorgezeten stich tingsbestuur geen enkele opmerkign te willen maken. Positief noch ne gatief. In een brief zal de Stichting Lokale Omroep Waddinxveen geïn formeerd worden over de door de ge meente te maken media-notitie. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 Kritiek kwam er van CDA-fractie- voorzitter drs. G. Blom, die de me ning van het college aanvocht “dat een groot gedeelte van de Waddinx- veense bevolking van deze produk- tie kennis móet kunnen nemen”. Hij vond dat een aanmatigende zin. WADDINXVEEN - Hoewel over de komst van een lokale omroep in Waddinxveen nog in het gemeente huis uitgebreid zal worden gespro ken is al één fervente tegenstander bekend: D. Uitbeijerse, de fractie voorzitter van de Protestantse Combinatie Waddinxveen (PCW). In de raadscommissie voor wel zijnszaken heeft de aan de Hene- gouwerweg wonende agrariër als zijn mening te kennen gegeven he lemaal niets voor een lokale om roep te voelen. Hij is dan ook geen voorstander van de experimentele uitzending van het tv-programma ’’Golfbreker" van de Culturele Raad van Zuid-Holland via het plaatselijke kabelnet. Zijn vier- mans fractie steunt hem in die op vatting. Bekend is dat de PCW (Hervormde Kiesvereniging/SGP/RPF) wél ak koord ging met de eenmalige lokale televisie-uitzending "Waddinx veen van harte" en het de ether in sturen van drie lokale radiopro gramma’s ter gelegenheid van het in 1983 gevierde 750-jarig bestaan van Waddinxveen. In verband met problemen rond deze uitzendingen gaf de heer Uit beijerse in de raadscommissie als zijn oordeel dat de gemeente ook geen experimenten meer moet toe staan op de kabel. Nieuw is echter de gedachte om het lokale kabelnet in te schakelen voor de informatie verstrekking over wat de bevolking moet doen bij rampen. Of de Centrale Antenne-Inrichting (CAI) voor dat doel kan worden gebruikt wordt inmiddels nageg aan, zo heeft burgemeester C.M. van der Linden in een antword op een vraag van de heer M. Boere (PvdA) in de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken laten weten. WADDINXVEEN - De gemeen telijke commissie voor het wijl^- werk in de Bomenwijk houdt een kampweekeinde in oktober en komt met een cursus bloemschik ken op woensdagavond van 20.00- 22.00 uur onder leiding van me vrouw A. Littooy (opgave: tel. 16720). Het kampweekeinde wordt in Vier houten gehouden van vrijdag 26 tot en met zondag 28 oktober. Er zijn nog enige plaatsen vrij voor kinderen. De kosten zullen circa 25,- bedragen. Er zal voor vol doende (volwassen) leiding worden gezorgd. Informatie en aanmelden bij de heer Van der Schee, Acaci- astraat 22 of de heer Oskam, Meid- oornstraat 15. De bloemschikcursus is recent aan het programma van het in het wijk- gebouw De Paddestoel aan de Lijs terbesstraat zetelende wijkwerk toegevoegd. De avonden worden steeds op woensdag van 20.00- 22.00 uur gehouden. Leidster me vrouw A. Littooy staat er garant voor dat er weer heel wat op te ste ken valt. worden als “organisch, abstracte vormen” in brons gegoten. Een paar uur verbleven de genodig den zaterdagmiddag in de Waddinx- veense raadzaal. Het was er dan ook goed toeven. Er was dan ook sprake van een boeiend, geïnteresseerd pu bliek uit de Goudse streek, dat het zichtbaar naar de zin had. De ruimte, de spotjes en de manier waarop voor al de bronzen beelden geëxposeerd worden deden menigeen waarderen de woorden uiten in de richting van het Waddinxveens gemeentebestuur, waarvan eveneens aanwezig waren de wethouders drs. M. Kraaijestein (PvdA) en P.F.J. van Schie (CDA). omdat Waddinxveen naar zijn mening “beeldarm” is. Blijdschap over het kunstwerk was ook afkomstig van PvdA-raadslid mevrouw A. Vermeij. PCW-fractievoorzitter D. Uitbeijerse plaatste wat kanttekeningen bij het bedrag van de sokkel, maar ging hier verder aan voorbij omdat er al een aantal toezeggingen waren gedaan. In de raadscommissie voor welzijns zaken had de heer J. van den Berg (VVD) de beeldengroep een verrij king van de gemeente genoemd. De liberaal gaf te kennen zeer content te zijn met de geste van het bedrijfs leven, hoewel de schenkingen van Waddinxveense bedrijven in het raadsvoorstel werden verwoord als “zeer gelukkige omstandigheden” waardoor het kunstwerk kon worden aangeschaft. Burgemeester Van der Linden maak te in de gemeenteraad nog duidelijk dat de festiviteiten rond de gouden spoorlijn zich wat Waddinxveen be treft zullen afspelen op zaterdag 6 oktober, de werkelijke dag waarop in 1934 de eerste trein op deze lijn ging rijden. Overigens verbetert niet alleen de beeldengroep bij het Stationsplein straks wat aan het kunstarme Wad dinxveen, er zijn ook plannen om in de woonwijk Zuidplas langs de Zuid- plaslaan kunstzinnige dingen te gaan doen. De portretten en mogen er dan ook zijn. Want Carla Rodenberg, die onder meer van Paul Citroen les kreeg, weet haar model len zeer treffend en goedgelijkend op het doek vast te leggen. Tijdens de opening van zaterdagmiddag was het voor de aanwezige genodigden boeiend om te zien hoe de Goudse haar 'modellen portretteert, want de meeste van de geschilderden liepen ook rond in de raadzaal aan het Raadhuisplein. Op het doek zijn ze welhaast nog mooier en kleurrijker dan de werke lijkheid doet vermoeden. Het por tretteren is bij Carla Rodenberg in hele goede handen. Bijzonder sprekende portretten zijn het resul taat. Van een routineuze aanpak is geen sprake, zo maakt de schilderes, die in opdracht portretten in krijt maakt voor f. 1.500,— en in olie verf voor f. 1.900,— - f. 2.500,— duidelijk. Woensdag 08.45-11.15 uur Peuterclub 2, 3, 4 jaar. kosten 1,50. 13.30- 14.30 uur Volksdansen las 3,4. 5. jongens en meisjes. Cursus van 5 we ken, kosten 5,-. 18.30- 20.IX) uur Hobbyclub jongens klas 4,5,6, kosten 1.25. 20.15-22.00 uur Algemene creativiteits- cursus. Kosten f 7,-. 20.00 uur le woensdag van de maand: Kaartavond voor leden en donateurs van speeltuinvereniging "Zonnig Zuid”. t trettenschilderes Carla Rodenberg en bronzen beeldenmaker Peter Tredgett. Eén van twee exposerende kunst enaars is zaterdag steeds in het gemeentehuis aanwezig voor het geven van uitleg of het beantwoorden van vragen van bezoekers. De expositie is geopend tot en met zaterdag 22 september. (Foto: Sjaak Noteboom). Heijden BV uit Woerden bezig met de bouw van vier vrije sectorwo- ningen aan de IJsermanweg, waar het Moordrechtse bouwbedrijf Vink BV 68 etage-woningen voor de wo ningbouwvereniging “Waddinxveen” neerzet. De voor de bouw van de Ons Begin- cirkelflat door Rehorst BV aange vraagde bijdrage om geldelijke steun was vorige maand nog niet toege kend. Met betrekking tot de bouw van een hervormde (Rehoboth) school en een openbare (Jan Ligt- hart)school in Zuidplas is bekend ge worden dat Burgemeester en Wet houders de voorkeur geven aan ge stapelde bouw in twee lagen. Binnen kort zullen voorztellen worden ge daan voor nieuwe straatnamen in Zuidplas. turele Raad van Zuid-Holland voor één keer worden toegestaan een ex perimentele uitzending te verzorgen, mits het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) daar geen stokje voor steekt. Het PCW-raadslid betoogde de zin van een dergelijk programma van kunstenaars die het medium video of televisie gebruiken om hun ideeën vorm te geven niet te zien. Boven dien was er geen plaatselijk belang mee gemoeid. De andere raadsleden dachten daar echter anders over. Me vrouw A. Vermeij (PvdA) sprak van een “goed en leuk initiatief’, terwijl eerder al lovende opmerkingen hier over in de raadscommissie voor wel zijnszaken te horen waren van CDA- raadslid J.A. Hielema en VVD-raads- lid J. van den Berg. WADDINXVEEN - Vlak voor de winter weer in het land is verzorgt bistro-restaurant Bibe lot aan de Passage een Italiaan se vakantieherinnering op cu linair gebied. Caroline en Ton Ververs houden vrijdag 14 en zaterdag 15 september twee Italiaanse avonden met een uit gebreid Italiaans diner voor f. 55,— per persoon. Voor de muzikale omlijsting zorgt de rasechte Italiaanse organist en zanger Mario Rescio. “Zo in de maand september denkt men altijd nog wel eens met heimwee terug aan de zo mervakantie, hetzij aan de fijne dagen thuis, hetzij in een dorp je of stadje in Nederland of elders in Europa. Wij willen iedereen nog een keer aan zijn of haar vakantie herinneren door twee Italiaanse avonden halverwege deze maand,” ver tellen Caroline en Ton Ververs, het eerder dit jaar getrouwde horeca-paar dat de scepter zwaait over Bibelot. Het uitgebreide Italiaanse diner omvat parmaham met meloen, Italiaanse groentesoep, ravioli gegratineerd, kalfsschnitzel met gesmolten kaas en witte wijn of gegrilde entrecote met cham pignons en paprika, verse tro pische vruchten met ijs, ma raschino en slagroom en koffie met likeur. Het hoofdgerecht wordt geserveerd met spaghetti of frites en sla. Met een toespraakje van (eveneens) Gouwenaar Karei van Waalwijk, ar chitect en oud-voorzitter van het Goudse kunstcentrum Burgvliet, en met muziek van oud-streekmuziek- schoolleerlinge Maaike Bom op dwarsfluit, werden de 34 werkstuk ken van de twee Goudse beeldende kunstenaars in de belangstelling van zeer velen aanbevolen. Donderdag 15.30-16.45 uur Hobbyclub jongens en meisjes klas 12. 3. Kosten 1.-. Het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat met daarnaast de speeltuin van de speeltuinvereniging Zonnig Zuid. (Foto: Gemeente Waddinxveen). Het gebruik van de openbare weg voor occasions van het autobedrijf Van Velde is in het gemeentehuis in de afgelopen jaren meermalen aan de orde geweest. Vorig jaar nog tracht te het college van B. en W. de groene plek bij het bedrijf aan te wijzen als tijdelijke parkeerplaats voor Van Vel de, maar omdat de omwonenden (Heuvelhof) zich hier hardnekkig te gen hebben verzet en ook de raads commissie voor de ruimtelijke or dening en de woningbouw hierover zo zijn bedenkingen had werd hier van afgezien. Aan de orde was ook een mogelijke verplaatsing van het autobedrijf van de Dorpstraat naar de hoek Dreef- IJsermanweg in de nieuwe woonwijk Zuidplas. Maar de verwachtingen hierover zijn niet hooggespannen. Dit vooijaar richtte de gemeente zich tot alle Waddinxveense garagebedrij ven om na te gaan of zij voor ruimte in Zuidplas in aanmerking wilde ko men. Wat Zuidplas betreft is door de ge meente meegedeeld dat de Rijks verkeersinspectie om goedkeuring is gevraagd voor het verleggen van de busroute van Westnederland over de IJsermanweg. De woningbouw in de woonwijk loopt voorspoedig. Binnen kort zal begonnen worden met de bouw van 222 woningen van Phi lips Pensioenfonds BV en van 83 wo ningen van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten. Voorts is aannemingsbedrijf Van der Deze opmerkingen werden in de vo rige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering gemaakt voordat unaniem werd besloten f. 12.500,— beschikbaar te stellen voor het maken van een sokkel - en het inrichten van de omgeving daar van - voor een op zaterdag 6 oktober te onthullen beeldengroep van drie wachtende treinreizigers ter gelegen heid van het die dag 50-jarig bestaan van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9