IMMANUËLKERK 20 JAAR OUD REVUE VOOR BEJAARDEN Gereformeerde school wint wisselbeker Politie pakt zender af Graafwerk in deel Passage wijkplannen PROGRAMMA Jeugdbrandweerwedstrijden ’84 Station Noord Reisje VVH- bejaardensoos naar ’t zuiden Vredesweek ’84 met stiltekring en avondgebed Spoed achter twee nieuwe Godshuis vraagt meer onderhoud Programma in AF-centrum WIJKWERK BOMENWIJK HEFBRUG IN TOP 3 Van Leeuwen BV ’’koninklijk goedgekeurd” Kinderkledingbeurs weer vrijdagavond en op zaterdag Ook gemeente wil geld zien bij executies krijgt loket Waddinxveen staat achter ’’waterfusie” POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Personeel Rondritjes Schoolprijsjes Illegale vissers Aanrijdingen Snelheidscontrole Diefstal I' h Drie ton I A 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1984 Inmiddels is al bijna 27 mille be steed aan het opknappen van de ver zakte vloer om en onder het orgel. WADDINXVEEN - Een optreden van de amusementsvereniging ’’Alter Ego” met de revue ’’Tijd is troef” is dinsdagavond 25 september de eerste, door de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen georganiseerde, avond voor alle bejaarden in het nieuwe seizoen. Dinsdag 25 september Optreden van de amusementsvereni ging "Alter Ego" met de revue "Tijd is troef”. Dinsdag 13 november Het gemengd zangkoor "Zanglust” uit Bodegraven brengt liederen van Schu bert, Mendelsshon en vele Oudholland se liederen. DINSDAG 20.00-15.00 uur: Cursus handwerken. Kosten circa 5,-. Inlichtingen: tel. 16720. WOENSDAG 13.30-15.00 uur: Jeugdbingo 1,-. 20.00-22.00 uur: Cursus bloemschikken o.l.v. mevrouw A. Littooy. Kosten circa ƒ11,- per ZATERDAG vanaf 13.00 uur: Ruilbeurs (laatste zaterdag van de maand), georganiseerd door de speel tuinvereniging. Maandag 22 oktober Voorlichtingsfilm over de visserij in het algemeen. Een prachtige film over Urk, gevolgd door een film over het hospi- taalkerkschip ”De Hoop” en een im pressie over de diverse visvangsten. Dinsdag 15 januari "Juliana in zeventig bewogen jaren”, een unieke en ontroerende film van Bert Haanstra. De culturele commissie, die zich zater dag in het Anne Frank-centrum tijdens de open dag eveneens presenteerde, heeft het programma voor vijf avonden van dit seizoen al rond. De commissie zorgt maandelijks voor «een ontspannende culturele avond voor alle ouderen en mensen met een handicap, steeds in de toneelzaal van het AF-centrum. De toegangspijs bedraagt voor alle avonden 1,50 per persoon. Bezoekers mogen van de culturele commissie een introducé meenemen, ook al behoort deze bezoeker niet tot de ouderen. Het afwisselende programma voor het ko mende seizoen kent alvast deze onder delen: Noteboom). ling voor het spuitfestijn was, mede door het slechte weer in de middag, matig. Voordat burgemeester C.M. van der Linden de wedstrijden officieel van start zou laten gaan werden er rond ritjes met de brandweerwagen ge maakt tussen de brandweergarage avond. Inlichtingen: tel. 16720. Bij,ge- 1 bleken belangstelling wordt een na- jaars- en voorjaarscursus gehouden. WADDINXVEEN - In het gemeente huis is men er een voorstander van dat het waterleidingbedrijf De Rijnstreek in Boskoop, waarbij Waddinxveen is aangesloten, opgaat in de Goudse Wa terleiding Maatschappij NV. Dat bleek in de vorige week woensdagavond ge- houden vergadering van de raadscom missie voor openbare werken en -be drijven, waar gesproken werd over de aan de gang zijnde fusiebesprekingen tussen beide regionale waterleidingbe drijven. "De Rijnstreek eh de Goudse Waterlei ding Maatschappij (GVM) zijn vrij goed op elkaar afgestemde bedrijven, financieel gezond en met niet veel van elkaar afwijkende tarieven”, gaf CDA- wethouder P.F.J. van Schie te kennen. Maar voordat de fusie een feit is zullen eerst alle financiële-, juridische- en technische aspecten bekeken moeten worden. "De Rijnstreek” en de GWM hebben tesamen ongeveer 95.000 aansluitingen, hetgeen ongeveer overeenkomt met de wens van de minister om tot bedrijven met minimaal 100.000 aansluitingen te komen. In Boskoop werken 48 man, de GWM heeft 95 personeelsleden. Het tarief verschilt iets: GWM berekent 97 cent voor een kubieke meter water, "De Rijnstreek" 1,19 gulden. Het boskoops bedrijf heeft een pomp station aan de Rijndijk ih Hazerswou- de. Gouda heeft vier pompstations. Van de bijna 10 miljoen kubieke meter water, die "De Rijnstreek” vorig jaar heeft afgezet, ging 3,6 miljoen kubieke meter (3.600.000.000 liter) naar Heine- 1 ken Bierbrouwerijen in Zoeterwoude, 1 aan het watereidingbedrijf Alphen aan den Rijn werd in 1983 1,2 miljoen ku- bieke meter water verkocht. Van de Leidsche Duinwater Maatschappij werd vorig jaar 6,3 miljoen kuub inge- kocht. aan de Noordkade en het speelterrein aan de Petteplas. Het wedstrijdje ‘vrij spuiten’ viel ‘s middags door de regen in het water. Ook het bekende jury- hokje wilde aan het eind van de dag maar slecht branden. Er was alleen veel rook, maar gelukkig was toen de me- L.M. Oosterbroek-Waagmees- WADDINXVEEN - Ook de ge meentelijke commissie voor het wijkwerk in de Bomenwijk heeft het programma voor het wijkge- bouw De Paddestoel aan de Lijs terbesstraat in dit seizoen rond. Er is vijf dagen in de week van alles te doen. Op elke laatste zaterdag van de maand is er een ruilbeurs, geor ganiseerd door de speeltuinvereni ging De Paddestoel. MAANDAG 13.30-16.00 uur: Instuif voor volwassenen (kaarten en andere activiteiten), 1,25. 18.45-19.45 uur: Meisjesclub 6-10 jaar, kosten 1,-. 20.00-21.15 uur: Meisjesclub 10-16 jaar, kosten 1,50. Alle vloerbalken bleken door zwam te zijn aangetast, zodat er geen an dere keus overbleef dan vernieuwen van balken en afwerkvloer. Vooralle kosten met betrekking tot het groot onderhoud en renovatie heeft de kerkvoogdij van de hervormde Im- manuëlkerkgemeente een nieuw fonds in het leven geroepen. Een gift van duizend gulden zit daar al in. Aan de jeugdbrandweerwedstrijden, voor de 22e maal in het kader van de Nationale Brandweerdag 1984 geor ganiseerd door de plaatselijke vrijwil lige brandweer, deden 144 vijfde en zesde klassers van 12 scholen mee. Dat waren er 40 minder dan een jaar geleden. Ook de publieke belangstel- prijsuitreiking door wethouder ling voor het spuitfestijn was, mede vrouw I - ter (VVD) al gebeurd. De jeugdbrandweerwedstrijden waren dit jaar een beetje anders. Niet alleen de brandslang werd gehanteerd, er moest ook hulp worden verleend. De vrijwillige brandweer had gezorgd voor ‘slachtoffers’, echte (sloop)au- to’s en zelfs een klein beetje vuur, waarvoor A. Vis BV van de Noordka de op ingenieuze wijze in elke wagen een gasbrander had geconstrueerd. De jongelui moesten uiteraard eerst een brandweeijekker aantrekken en de helm op doen. Vervolgens moest van de EHBO-post een deken worden meegenomen, waarna het ‘slachtof fer’ uit de auto werd gehaald, in een deken werd gerold en naar de EHBO- post werd gebracht. De meisjes en jongens gingen hierbij soms niet al te zachtzinnig te werk. Ter afsluiting mocht de straalpijp worden gehan teerd om de brand te blussen. Naast de wisselbeker waren er ook nog enkele schoolprijsjes te verdie nen. De deelnemende scholen waren: Leon van Gelderschool (8 leerlingen, schoolwinnaar Marian Dijkstra), mr. A. de Roosschool (8, Dennis Spek), Rehobothschool (9, Sandra van ‘t Wout), Koningin Julianaschaaol (9, Harry Cuvelier), St. Paulusschool (12, MarcjPlooij), Groen van Prinste- rerschool (4, Marcel van Delden), St. Jozefschool (19, Natasja Hermse), Gereformeerde Basisschool (15, Gert Blijenburg), Eben Haëzerschool (24, Aleander van Ofwegen), Bethelschool (24, Judith de Rooij), De Savomin Lohmanschool (6 individuele leerlin gen, schoolwinnaar Koen Meijer) en Mgr. Bekkersschool (6 individuele leerlingen, Marion Mulder). De Passage krijgt volgende maand een dicht riool en een drainage. Voor dit werk, dat een einde moet maken aan de jarenlange wateroverlast bij de Passa geflats, heeft de gemeenteraad vorig jaar drie ton uitgetrokken. Het te vervangen lekriool transporteert het water tussen Noordkade en Noorde- inde. Vroeger lag daar een sloot voor. De Passage-waterproblemen zijn drie maanden onderwerp van studie geweest voor twee inmiddels aan de Technische Hogeschool in Delft afgestudeerde in genieurs. Donderdag 13 december Uitvoering door het harmonieorkest ’’Concordia” uit Waddinxveen, afge wisseld door declamatie, geheel en al in de sfeer van het Kerstfeest. Een dezer dagen vergaderen zowel "De Rijnstreek” als de GWM over voortzet ting van de fusiebesprekingen. De bon den zijn inmiddels ingelicht om de be langen van het personeel te behartigen. Het streven is de fusie op 1 januari 1987 af te ronden. De GWM is een naamloze vennoot schap, waarvan de vijftien deelnemen de gemeenten aandeelhouder zijn. "De Rijnstreek" werkt op basis van een ge meenschappelijke regeling. In het be stuur, waarvan de Woubrugse burge meester D. Brouwer de Koning voorzit ter is. zijn tien deelnemende gemeenten vertegenwoordigd Het CFO heeft namens haar leden zich al duidelijk uitgesproken voor een NV- vorm, omdat dan de cao voor de water leidingbedrijven kan worden toegepast. van kinderen in Malawi. Aangezien de verkoop op vrijdagavond de vorige beurs een groot succes was, vindt de ze weer plaats op vrijdagavond van half 7 tot half negen en zaterdag 22 september van 10 tot 11 uur. Als gewoonlijk wordt men dringend verzocht niet meer dan 5 artikelen van dezelfde maat tegelijk uit het rek te halen om te passen en de kleding die men niet koopt zo snel mogelijk terug te hangen. Óp die manier heeft iedereen een zo groot mogelijke keu ze. Indien men ervoor zorgt met klei ne biljetten te betalen levert het wis selen en het uitbetalen ’s middags geen problemen op. De afrekening en (iet ophalen van niet verkochte, wel teruggewenste kleding vindt plaats van 2 tot 3 uur ’s middags. Vóór 2 uur wordt er geen kleding afgegeven en niet uitbetaald. Om 3 uur niet afgehaalde kleding en/ of geld vervalt aan de beurs. Deze kleding gaat eveneens naar Malawi. Bij koop en verkoop via de beurs wordt het af te rekenen bedrag ver hoogd respectievelijk verlaagd met 10%. Deze opbrengst wordt gebruikt om de onkosten (schrijf- en hechtma- terialen, koffie, rekken) te betalen. Het bedrag dat overblijft komt ten goede aan twee pleegkinderen van het Foster Parents Plan. Na de vorige beurs heeft De Bonkelaar 500,- ontvangen voor zijn zomerkinderva- kantie activiteiten. DONDERDAG 19.00-20.30 uur: Hobbyclub voor jongens en meisjes van 6-16 jaar, kosten 1,-. 21.00-22.30 uur: Cursus stijldansen voor beginners. De mogelijkheden worden onderzocht een cursus stijldansen te organiseren, moge lijk op een andere avond. Kosten 5,- per jaar (onder voorbehoud). Inlichtin gen: tel. 12200. VRIJDAG 's-avonds: Klaverjassen en jokeren (le vrijdag van de maand). Aanvang 20.00 uur, entree 2,50 (incl. 1 koffie). Bingo (2e vrijdag van de maand). Geor ganiseerd door de speeltuinvereniging. Aanvang 20.00 uur. Klaverjassen (3e vrijdag van de maand). Aanvang 20.00 uur, entree (2,50 incl. 1 koffie). Disco (4e vrijdag van de maand). Aan vang 19.00 uur 8-14 jaar. Entree 2,-. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Waddinxveense hefbrug staat in de pro vincie Zuid-Holland op de derde plaats voor wat betreft het aantal passerende schepen. Vorig jaar telde de brugwach ter hier 25.856 vaartuigen. Alleen bij de Alphense en Woubrugse bruggen is het drukker, zo blijkt uit het cijfermateriaal van scheepvaartbewegingen dat het provinciaal bestuur van Zuid-Holland voor het eerst heeft gepubliceerd. Dit materiaal maakt duidelijk dat het op de plassn, meren en toeleidende vaar wegen in de komende vijf jaar nog steeds drukker wordt. Na 1990 wordt verwacht, dat de recreatievaart zich in deze provincie niet verder zal uitbrei den. Er is door de ambtenaren van de Provinciale Waterstaat materiaal verza meld over de afgelopen tien jaar. Op grond van die cijfers doet men een voor spelling hoe het met de beroeps- en re creatievaart in de komende jaren zal verlopen. De beroepsvaart neemt al jaren in aan tallen schepen af, maar het laadvermo gen van de schepen neemt nog steeds toe. Na 1988 verwacht men bij de be roepsvaart een stabilisatie. Het vervoer van gevaarlijke stoffen blijft ongeveer gelijk. De recreatievaart is sedert 1972 sterk gegroeid en op sommige telpunten zelfs meer dan verdubbeld. Opvallend is dat het aantal getelde schepen in 1972 en 1982 bij de Zijlbrug gelijk is gebleven (ongeveer 17.000). Als oorzaak wordt gezien de vaste brug in de Utrechtse Baan over het Rijn-Schiekanaal. waardoor de doorvaarthoogte is be perkt tot 5.60 meter. Liever vaart men via de enige zogenaamde "staande- mast-route”, de Gouwe. Oude Rijn en Heimanswetering. De brugwachters op deze route hebben het dan ook erg druk gekregen in het zomerseizoen. WADDINXVEEN - Autobedrijf Van Leeuwen BV aan de Piasweg heeft niets meer te vrezen. Nu het bestemmings plan Landelijk gebied West bij konink lijk besluit is goedgekeurd is deze be drijfsvestiging volkomen legaal gewor den en zijn de uitbreidingsmogelijkhe den ervoor nu echt verzekerd. Het bedrijf, oorspronkelijk actief in de landbouw en het transport van groente en brandstoffen heeft in de jaren zeven tig herhaaldelijk een papieren strijd moeten leveren om de onderneming aan de Piasweg ook in de toekomst acti viteiten te kunnen laten blijven ont plooien. Was het bedrijf eerst stilzwijgendd in het raadhuis van de kaart geschrapt, waardoor uitbreidingsmogelijkheden onmogelijk werden, ook in het nieuwe bestemmingsplan Landelijk gebied West waren met goedkeuring van de Waddinxveense gemeenteraad bepalin gen opgenomen die het groter groeien van Van Leeuwen BV moesten tegen houden'. Maar de directie Van het autobedrijf vond het provinciaal bestuur van Zuid- Holland en nu dus ook de Kroon aan zijn zijde, zodat er voor het blijven doorwerken aan de in omvang toene mende activiteiten geen vuiltje meer aan de lucht is. WADDINXVEEN - Vrijdag 21 en zaterdag 22 wordt in het sociaal-cultu- reel centrum De Bonkelaar weer een kinderkledingbeurs gehouden voor najaars- en winterkleding. Kleding die niet wordt verkocht gaat haar kin deren in het Afrikaanse Malawi, ter wijl het geld dat na aftrek van de on kosten overblijft ten goede komt aan twee kinderen van het Foster Parents Plan (FPP). Na de vorige beurs kreeg De Bonkelaar 500,- voor zomer- kinderacti viteiten Vrijdag 21 september kan er kleding worden aangeboden (van 9.00-11.00 en van 13.30-15.00 uur) en worden gekocht (10.00-11.00 uur) en niet ver kochte kleding worden af gehaald, dan wel worden afgerekend (14.00- 15.00 uur). De organisatie van de kin derkledingbeurs is in handen van het Comité Kinderkledingbeurs Wad- dii\xveen (tel. 15171 en 16017). Vrijdagmorgen kan dus tussen negen en elf uur en van half twee tot 3 uur kan men kinderbovenkleding aanbie den in de maten 86 t/m 176. Er wordt geen schoeisel, nachtkleding of on dergoed aangenomen. De kleding moet beslist schoon, heel en eigen tijds zijn. De verkoopprijs wordt vastgesteld aan de hand van richtprij zen maar wel in overleg met de verko per. Bij inlevering wordt er gevraagd of men de kleding die niet verkocht is te rug w il hebben of ter beschikking stelt WADDINXVEEN De Gereformeerde Basisschool (Mozartlaan) heeft tijdens de zaterdag langs de Petteplas gehouden jeugdbrand weerwedstrijden voor het tweede achtereenvolgende jaar de twin tig jaar oude wisselbeker gewonnen. Dat gebeurde door Gert Bleij- enburg, die voor zijn school in de eindstrijd Sandra van ‘t Wout (Rehobothschool) en Marion Mulder (Mgr. Bekkersschool) te slim af was. Op die manier kan de overlast voor het winkelcentrum "de Passage gedurende enkele weken dat het werk duurt be hoorlijk worden beperkt. Daar zag het eerst niet naar uit, vandaar dat de ge meente is nagegaan of het allemaal echt niet anders kon. Eén Passage-winkelier heeft bij voorbaat een schadeclaim in gediend, maar door een gewijzigde uit voering van de werkzaamheden wordt hierop geen invloed uitgeoefend. ’’Verder zijn geen claims ontvangen. Bij de huidge oplossing worden deze ook grotendeels omzeild", zei wethou der P.F.J. van Schie (CDA) in de vorige week woensdagavond gehouden verga dering van de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven. Hoewel de overlast dus zoveel mogelijk zal worden beperkt belofde Openbare Werken-directeur A.M. Zwamborn de commissieleden dat de winkeliers en de bewoners vooraf goed op de hoogte zul len worden gesteld omtrent de plaats van het grootscheepse karwei. van de Stichting Dienstverleningscen- in het Anne Frank-centrum gehouden open dag. In het midden secretaresse mevrouw M.J. Muijs-van Luijk. Rechts kijkt belangstellend-oud-PvdA-wethouder S. Pille toe. (Foto: Sjaak WADDINXVEEN - Het gemeente bestuur heeft 'tot nu toe met zo’n 5 a 7 gedwongen verkopen van huizen te maken gehad waarvoor de eige naar gemeentegarantie had gekregen. Een dergelijke garantie wordt ver leend om bij de bank een hypotheek 'te kunnen sluiten, zodat betaling van rente en aflossing is verzekerd. Uit een discussie in de raadscom missie voor de financiën van vorige week donderdagavond bleek dat nieuwe huiseigenaren van de ge meente voortaan nadrukkelijk te ho ren zullen krijgen dat als er onver hoopt tot executie zou moeten wor den overgegaan ook de ambtenaren aan het Raadhuisplein nog een re kening te vereffenen hebben. “Er zal dan een afbetalingsregeling getroffen moeten worden overeen komstig het draagkrachtbeginsel.”, aldus CDA-wethouder P.F.J. van Schie over het secretarieadvies “tot invordering van schulden met betrek king tot geëffectueerde gemeentega ranties hypothecaire geldleningen”. De 20 jaar oude hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan. WADDINXVEEN - Zondag 30 september is het 20 jaar geleden dat de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan in gebruik werd genomen. In de op die ochtend door ds. Th.H.G. Hulst te leiden kerkdienst zal aandacht aan dit feit worden ge schonken. Met het ouder worden van het Gods huis gaat overigens ook het onder houd meer kosten. Onder de lidma ten is al een extra collecte voor dit doel gehouden, want op diverse plaatsen van het kerkgebouw moet het zink van het dak worden ver nieuwd, moet glas worden ver vangen en is het beton plaatselijk aangetast. Bovendien vraagt de kerk om een aanpassing aan de eisen van deze tijd, een gedeeltelijke nieuwe verwarmingsinstallatie en om een gro tere keuken voor een beter gebruik van de kerkelijke ruimtes. WADDINXVEEN - Er zal met voort varendheid gewerkt gaan worden aan de nieuwe bestemmingsplannenvoor het gebied Kleikade-Onderweg en voor de Bomenwijk. In de woensdag voor een week ge houden gemeenteraadsvergadering stelde drs. G. Blom (CDA) dat niet kan worden doorgegaan met het jarenlang nemen van voorbereidingsbesluiten voor deze twee gebieden. Er wordt we liswaar gewerkt aan het maken van nieuwe bestemmingsplannen, maar het wachten.daarop gaat nu te lang duren. "Hierdoor worden de bewoners telkens op kosten gejaagd”, gaf de christen-de- mocratische fractievoorzitter te ken nen. Burgemeester C.M. van der Lin den deelde de mening van het CD A-ge- meenteraadslid, gaf aan dat voorzich tigheid met voorbereidingsbesluiten ge boden is en hoopte dat de bestemmings plannen voor het gebied Kleikade-On derweg en de Bomenwijk nu binnen een jaar - de termijn van een voofberei- dingsbesluit - gereed zullen kunnen zijn. Op zondag 9 september werden nabij de Winterdijk twee illegale vissers aangetroffen. Eén van hen, een 36- jarige Hagenaar, was met 4 hengels aan het vissen. Hij was niet in het be zit van een visakte en had ook geen vergunning van de Henge Isportver- eniging Waddinxveen. De 4 hengels werden inbeslaggenomen. Op woensdag 5 september vond een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto’s op de hoek van de Kerk- weg-West. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Op vrijdag 7 september omstreeks 16.50 uur vond er op rijksweg 12 (richting Utrecht) bij het Gouwe- aquaduct een kop-staart-aanrijding plaats, waarbij 3 personenauto's wa- WADD1NXVEEN - Een avondgebed voor de vrede in de gereformeerde Kruiskerk en een stiltekring in het win kelcentrum "de Passage”. Dat zijn de activiteiten die door de kern Waddinx veen van het Interkerkelijk Vredesbe raad (IKV) worden georganiseerd in het kader van de van 23 tot en met 30 september durende Vredesweek 1984. Het avondgebed in de Kruiskerk wordt gehouden op donderdagavond 27 sep tember om acht uur. Voorganger is ka pelaan B.W.J.M. Banning. De te hou den stiltekring in de Passage gaat daar aan vooraf en duurt van kwart over ze ven tot kwart voor acht. ”De Vredesweek 1984 is voor de IKV- kern in Waddinxveen weer het moment waarop alle zeilen bijgezet gaan worden voor een nieuw seizoen waarin de ’strijd’ voor de vrede voortgaat”, aldus IKV-contactpersoon Dikkie Kuyt (Groensvoorde 184, tel. 13640). WADDINXVEEN - De Nederlandse Spoorwegen hebben plannen bekend gemaakt om het station Waddinxveen- Noord te gaan voorzien van een loket voor de verkoop van treinkaartjes tij dens de spitsuren. Het ontbreekt de conducteur dan aan voldoende tijd om zelf kaartjes uit te schrijven. De "voorstadhalte” Waddinxveen- Noord langs de lijn Gouda-Alphen aan den Rijn werd in 1973 in gebruik geno men door de toenmalige loco-wethou- der P. Lips (PvdA). Het gaan beman nen van dit station gebeurt volgens de NS uit een oogpunt van bezuiniging, want door deze aanpak worden arbeids plaatsen uitgespaard, zonder het overi ge personeel zwaarder te belasten. WADDINXVEEN De bezoekers van de veertiendaagse bejaardensoos van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening (WH) hebben een geslaagd reisje gehouden. Ditmaal werd Noord-Brabant en Limburg bezocht. Dinsdagmorgen om 8.00 uur vertrok ken ruim honderd bejaarden in 2 bussen en 2 personenauto’s richting Moergestel, waar in Breda’s Welvaren de koffie met gebak al klaar stond. De reis ging verder naar Zuid-Lim- burg. Mooie bossen en heidevelden gingen aan het oog voorbij en boven op de Vaalserberg, op een hoogte van 321 meter, werd in de Wilhehnina- toren de lunch gebruikt. Daarna was er nog wat tijd voor een wandelingetje om vervolgens de mer- gelroute te gaan rijden. Dat beteken de heuse haarspeldbochten en prach tige vergezichten. Zo kwam men aan op de Maasboulevard in Maastricht, waar thee werd gedronken. Het laatste doel van de reis was de ‘Ijzeren Man’ in Vught. Na een ape- ratief, aangeboden door het bestuur van de WH werd genoten van een uitstekend -verzorgd diner. Om half 10 arriveerde het gezelschap bij het AnneTrankcentrum. Op woensdag 5 september werd op enkele wegen in Waddinxveen snel heidscontrole gehouden binnen de bebouwde kom. Totaal 16 bestuur ders hielden zich niet aan de max. snelheid. De gereden snelheden va- riëerden van 65 t/m 85 km per uur. De afgelopen week werd één keer aangifte van diefstal van een fiets ge daan. Twee fietsen werden gevonden en in totaal 3 gevonden fietsen kon den bij de respectievelijke eigenaren worden bezorgd. Eind augustus werd vanaf het veiling- terrein aan de Bredeweg een perso nenauto (Alfa Romeo) ontvreemd. De auto had aldaar geruime tijd te ‘koop’ gestaan. Op donderdag 6 september werd van af een container een dekzeil gehaald en door onbekenden meegenomen. De bewuste container stond geplaatst nabij het K.W.-plein. Uit een schuur achter een woning aan de Groene- zoom werd een zwarte integraalhelm ontvreemd. Op maandag 3 of dinsdag 4 septem ber werd een auto, welke stond op het parkeerterrein bij de flat aan de Wilgenhorst, opengebroken. Een ruit werd ingeslagen, waarna het por tier kon worden geopend. Ontvreemd werden een radio-cassetterecorder, 2 zonnebrillen en diverse cassettes. De waarde van de ontvreemde goederen bedraagt ruim f 2.000,-. Op dinsdag 4 september werden twee Waddinxveense meisjes (14 en 13 jaar) op heterdaad betrapt bij winkel diefstal in een zaak aan de Groens voorde. Na verhoor door de politie werden zij aan de ouders overgege ven. WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie heeft vorige week donderdag van een plaatsgenoot een zender/ontvanger in be slaggenomen. Het apparaat werd uit een personenauto genaaid. De man bleek niet in het bezit te zijn van een zendmachtiging. ren betrokken. Persoonlijke ongeluk ken deden zich daarbij niet voor. Bij een op dezelfde dag omstreeks 19.45 uur plaats gehad hebbende on geval op de kruising nabij de hefbrug liepen een 17-jarige Waddinxveense bromfietser en zijn duopassagier res pectievelijk een onderbeenbreuk en een bovenbeenbreuk op. Beiden wer den per ambulance naar het Bleu- landziekenhuis te Gouda overge bracht. Het ongeval gebeurde nadat de bromfietser het fietspad niet volg de en het rode verkeerslicht negeer de, waarbij hij werd geschept door een automobilist. De auto werd zwaar beschadigd en de bromfiets raakte total loss. De stand van de culturele commissie trum Waddinxveen op de zaterdag WADDINXVEEN In de tweede week van oktober zal de Passage worden opgebroken voor het vervangen van een slecht werkend lekriool. Er is intussen gekozen voor een iets andere opzet van dit karwei, waardoor de werkzaamheden weliswaar ingrijpender zijn geworden maar beperkt kunnen worden tot alleen het plein tussen de gereformeerde Kruiskerk en de Spar en de poort bij bistro-res- taurant Bibelot. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 17