voetbalvelden Kritiek op kwaliteit Waddinxveense sportspetters Jacco van Duyn (16) tennist in Amerika Promotie-aanbod volleyballers Be Fair winnaar van Be Fair maakt start vol vertrouwen Recreanten- Onderlinge Excelsior tournooi TOOS- badminton Hockeysters winnen weer Rotterdammer Ar ie van Beek wedstrijden basketbalteams OVERDAG SPORT BIJ TOOS-GYM Open dag van TOOS met 9 Twee jongens halen ringslang uit ’t Weegje WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Zegelbeurs De Sperwer 2e Antiloperun Akkoord over 3 mille voor "Oranjewijk” Zaterdag wandeldag Topschaker Van Vuuren terug bij WSV Tenniskampioen van "Waddinxveen” i Titels Waddinxveen Voetballers De Gouwe Sportcommissie Toeschouwers Waterwippen Voetbaldoelen Gymnastiek Dampupillen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1984 i --1 WADDINXVEEN - ’’Spirit ap plaus, Be Fair punten”, ’’Zege geeft vertrouwen” en ”Be Fair deelt eerste ik uit” waren de kran- tekoppen van zaterdag over de met 3-1 door Be Fair van Spirit gewon nen eerste competitiewedstrijd in de tweede klasse van de KNVB-za- terdag. Be Fair 2 speelde gelijk (1- 1) tegen RCL 2 en Be Fair 3 won met 1-3 van Voorschoten 2. Een succesvolle start dus voor de Wad- dinxveners, die van de zes te beha len punten er vijf in de wacht slee pten. Het Waddinxveense tennistalent Jacco van Duyn. (Foto: Archief). Komende zaterdag wordt de landelijke wandeldag gehouden. (Foto: ANWB). mH N-'y weliswaar wat aanvulling van DUF I I I I I -spelers en van de doellijn wegkoppen. Be Fairs te genstoten waren minder talrijk hoewel Erny Dieckmann en Hans Wouter Valk erg actief waren konden ze hun voor- waartsen moeilijk bereiken. De rust stand 0-0 was dan ook duidelijk in Be Fairs voordeel. Zaterdag wacht Be Fair thuis een nieu we vuurproef als de getipte titelkandi daat Vitesse Delft om 14.30 uur in het Warnaarplantsoen aantreedt. WADDINXVEEN - Hans Klei weg van de Kleikade en Ton Hof man van de leplaan hebben zater dag voor een week een niet giftige één meter lange ringslang uit de plas van ’t Weegje gehaald. Ze wa ren daar met een familielid aan het vissen op palingen toen de vangst werd gedaan. ”Zo zie je maar weer dat zulke beesten dicht in de buurt zitten”, vertellen Hans Kleiweg en Ton Hofman, nadat ze thuis in een boek hadden opgezocht dat ze inderdaad een ringslang uit het water van het bekende dagrecreatiegebied had den gehaald. De twee jongens: ”Na een paar keer beet gehad te hebben, vingen we een mooie paling. Er zaten wat watervogels aan de kant en een fuut was ook aan het vissen. Toen kwam er ineens, dachten we, een paling aan zwemmen Recht op ons af’. ”Ik zei dat tegen m’n zwager, en die pakte z’n schepnet. Het was er een van ruim een meter, maar toen hij erg dichtbij was zag ik een gesple ten tongetje uit z’n bek komen. We schrokken wel. We schrokken wel. We deden gauw een paar stappen achteruit en de slang dook in de kant”. WADDINXVEEN - In café Sport aan de Kerkstraat wordt woensdag avond 12 september om acht uur weer een postzegelruilbeurs gehou den. Er is tevens een verloting. Op de beurs zijn zeldzafne zegels te ver krijgen. heen onder andere Brevok trainde, werd de opvolger van Willem Jan van Yperen. De Waddinxveense dames kunnen dit seizoen zeker enige tijd niet beschikken over Joke Baans, die in verwachting is. Voor het ove rige bleef de ploeg in tact. Zaterdag overigens kwam Be Fair uit in een driekamp. Tegen eerste divi sionist Van Winden/Berkel werd re delijk gespeeld, maar met 3-1 verlo- Ondanks slechte weersomstandigheden tijdens het finale-weekeinde heeft de tennisvereniging Waddinxveen haar clubkampioenschappen kunnen afron den. Maar liefst 275 deelnemers, waar onder de sterkste jeugdleden, speelden in drie categorieën om de titels. Na 480 partijen bleek de jeugd in de sterkste af delingen wederom met de eer te strij ken. Dat dagelijkse trainingsarbied geduren de het gehele jaar rendement oplevert bewezen Marie-José Rutten (15 jaar) en Jacco van Duyn (16 jaar) door zonder ook maar één set te verliezen drie re spectievelijk twee titels voor zich op te ren. De strijd met SOS/DPC (derde divisie) werd met 3-1 gewonnen. Toen echter speelde Be Fair matig. De oefenende heren van Be Fair ga ven het eveneens in de promotie klasse uitkomende Gemini/Kangeroes 2 goed partij. De ploeg uit Waddinx veen bouwde zelfs een 1-3 voor sprong (15-10, 14-16, 12-15) op, maar ging daarna wisselen. Dat liep verkeerd af: 15-6 en 15-9. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours van uit St. Ghislain. Afstand 187 km. In concours 217 duiven, gelost om 9.00 uur. Aankomst eerste duif 10.56 uur, laatste 11.14.00 uur. Snelheid eerste duif 1610 m.p.m. Uitslagen: N. Hoogerdijk 1-14-16-36-41, Mevr. Toor 2-5-8-24-44, Toor en Zn. 3-9- 13-23-32, Mevr. Twigt 4, H. Metse laar 6-12-22-37-38, A.H. Kivits 7-43- 52, M.C. Anders 10-20-28-39-42-46- 47, D. Heeren 11-15-33-49-50-53, J. W. Sekeris 17-18-29-31-34-45, M. Tollenaar 19-54,' J. Jansen 21, F. Middelkoop 25-48, M. Verbeek 26- 27-35, F. Rip 30-51, P. Bonefaas 40. gemeentelijke onderhoud en de resul taten daarvan hebben omschreven. Het overdragen van de onderhouds plicht aan de voetbalverenigingen wijst de gemeente vooralsnog af, om dat het gaat om specialistenwerk. WSE klaagt nog dat brandweer en ziekenwagen maar moeilijk het com plex aan de Willem de Rijkelaan kun nen bereiken. naar van de aan het eind van het vo rig jaar seizoen gespeelde opvullings- wedstrijden had Be Fair het meeste recht op die plaats. Echt gelukkig kan de nieuwe trainer van de Wad- dinxveners, Dick van Diermen, ech ter niet zijn met de bevordering. van Wendy Posthumus, zijn Addy Ruts en Cees Bonefaas gaat voetballen voor ‘Waddinxveen’ en keert niet terug naar het Goudse GSV. Be Fair-doel- man Kees Verhoef staat nu in de spits van het tweede elftal, omdat Marcel de Vogel en Marcel Straver nu het doel van de tweedeklasser verde digen. Be Fair’s voorstopper Kees Verbree liep een spierscheuring in het dijbeen op en is voorlopig uitgescha keld. De door het Leidse Elmex met 96- 93 van het Antwerpse Sunair gewon nen vriendschappelijke basketbalwed- strijd in de sporthal ‘de Sniep’ is za terdag voor een week bijgewoond door zo’n tweehonderd basketbal- liefhebbers, die een ‘toegangsprijs van vijf gulden moesten betalen. Het or ganiserende 'TOOS-basketbal had op dubbel zoveel kijkers gerekend, maar dank zij de vier sponsors kwamen ze toch nog net uit de kosten. Voor TOOS staaat het basketbalseizoen op het punt te beginnen. In de eerste klas van de kern Den Haag spelen de Waddinsveense heren het hoogst. WADDINXVEEN De zaterdag in ‘t Weegje gehouden wedstrijdloop over 20 kilometer is gewonnen door Arie van Beek uit Rotterdam. Voor deze afstand had hij 1.11.30 nodig. Twee de werd A. Koppendraaier uit Gouda en derde de Hagenaar Jan Schipper. De tweede editie van de door de Waddinxveense sportclub Antilope gehouden Antilope-run trok zo’n 135 liefhebbers, ‘t Weegje blijkt bij uit stek geschikt voor dit soort sportieve evenementen met een parcours langs water, over bruggetjes en smalle paadjes tot een stuk asphaltweg toe. Het is een prachtig stukje natuur schoon. De jeugd liep een kleine ronde van 1,8 kilometer, terwijl de groteren de keuze hadden uit 1 kleine ronde plus 1 t/m 4 grote ronden van 4,5 kilo meter, zodat een totaal afstand van ca. 20 kilometer kon worden gelo pen. Enkele uitslagen zijn: 1,8 kilometer: le Mark Hilberts, Antilope (6 min. en 18 sec.), 2e Robert Smaal, Antilo pe (6 min. en 24 sec.), 3e André Hil berts, Antilope 6 min. en 31 sec.). Volgens hein blijft het regelmatig overleg met de sportverenigingen ge woon plaats vinden. De badminton club Florida schreef de gemeente on langs nog in een brief dat er eigen lijk regelmatig overleg zou moeten zijn tussen respectievelijk binnen- en buitensporters en groene veld-gebrui- kers. Maar ook het in federatiever- band opereren lijkt de verenigingen niet te liggen, gelet op de weinige reacties. WADDINXVEEN -Niemand in de ge- meentèraad had er problemen mee om voor het opknappen van het gebouwtje van de speeltuinvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg een krediet van 3.000,- beschikbaar te stellen. In het van de gemeente blijvende gebouwtje zijn toiletten en is een wasgelegenheid voor de kinderen die van de speeltuin gebruik maken. In de raadscommissie voor welzijnsza ken zei de heer D. Uitbeijerse (PCW) WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van de hockeyclub Wad dinxveen heeftzondag de tweede competitiewedstrijd gewonnen. Te genstander Ommoord werd met 1-0 verslagen. De heren hockeyers, die te gen De Waele zouden spelen, hoef den niet in actie te komen want de wedstrijd werd afgelast. Op het gloednieuwe kunstgrasveld kwam Waddinxveen wat aarzelend op gang, aangezien het spelen op kunst gras een andere techniek vereist. Het spel is sneller, zodat onnauwkeurige passes onmiddelijk tot balverlies leiden. Het waterpolozevental van De Gouwe is tijdens het internationale waterpolotöumooi van het Bode- graafse BZ PC op de achtste en laatste plaats geëindigd. Omdat ze van BZ PC 2 met 5-4 verloren kwa men de Bodegraafse reserves op de zevende plaats. eisen. Beide junioren maken deel uit van de Rotterdamse districtsploeg, de Eerste Rotterdamse Tennisschool en spelen op overgangsklasse A-nveau competitie bij Victoria in de Maasstad. Jacco had echter in de herenenkel I-fi- nale Veel moeite om'tennisleraar Ron Groot af te schudden. In een spectacu laire partij boog hij een achterstand van 2-5 om in een 7-5 setwinst. De tweede set was ook geen sinecure, hetgeen uit de 6-4 uitslag bleek. Bij de dames was van spanning geen sprake. Marie-José draaide een veel te hoog tempo voor Mei-Yin Boere en won met de cijfers 6-0 6-2. Dat het jeugdtennis zich niet beperkt tot enkel spelen werd in de dubbels bewezen. Ook daar sterke progressie bij het jonge talent. Dat Jacco van Duyn en Ron Groot, als eersten geplaatst. Klaas Andringa en Edwin Baan (16 jaar) versloegen lag in de lijn der verwachtingen (6-2, 6-3). de overige titels gingen in andere handen over. Na jarenlange hegemonie moes ten Mei Yin Boere - Henriïte Laan in de damesdubbel en Henriëtte Laan - Rob Kreder in het gemengd dubbel het lood je leggen. Zeer verrassend bleken moe der en dochter Rutten aan de goede kant van de score te eindigen (6-4 7-5) en in een flitsende mixpartij wonnen dat ook andere daarvoor in aanmerking gepasseerd komende verenigingen moeten worden gestimuleerd te handelen, zoals de ’’Oranjewijk” heeft gedaan. VVD-commissielid J. van juichte de zelfwerkzaamheid uit oogpunt f' meentelijke gebouwen niet te lang ach terwege te laten, omdat dat tot nodelo ze kostenverhoging kan leiden. Het opknappen zal door de speeltuin die begin dit jaar met een bestuurswis seling te maken heeft gekregen, zelf worden gedaan. De gemeente vond het niet wenselijk het gebouwtje af te sto ten. Ondanks de sombere vooruitzichten - bekerverlies, blessure Kees Verbree en een zeer geduchte tegenstander - heeft Be Fair in Oudekerk a/d IJssel de voile winst behaald. Hoofdrolspelers waren in dit zeer aantrekkelijke duel Marcel Straver die als sluitpost een meer dan voortreffelijke indruk maakte en Peter Konijn die als laatste man opgesteld was en van geen wijken wist. Dankzij vooral deze twee spelers heeft Be Fair zich in de eerste helft staande kunnen houden. Het als altijd sterk ge motiveerde Spirit heeft er alles aan ged aan om de jeugdige Verzijlboys te inti mideren. Hoewel de eerste kansen voor Be Fair waren, Aart Bos en Leon Ko nijn kwamen kansrijk voor het doel, was het vooral Spirit dat dreigde. Zo werd een inzet van Arie Lingen door Ad Lugthart van de lijn gehaald, werd Ar jan Blom door Jan de Vrij op snelheid 1 en moest Straver een van zijn sublieme reddingen verrichten. Aan de lopende band mocht Spirit cor ners nemen, Be Fair had daar echter den Berg goed oog op al moest Aart Bos eenmaal een --1 van kostenbesparing toe. Wel pleitte hij ervoor onderhoud aan ge in de tweede helft werd er na aanwij zingen van coach Peter van Rooij een korte mandekking toegepast, waardoor Waddinxveen er beter uit kwam, en Eveline Ruiter koelbloedig de Ommoordse doelverdediger pas seerde (1-0). Marie José en Edwin Baan de laatste ti tel (6-3 6-2). In de categorieën II en III was de strijd kwalitatief misschien minder, de span ning was echter enorm en de inzet ge weldig. Doordat de krachtsverhoudin gen klein waren, wekte het geen verba zing dat vele geplaatsten voortijdig ge wipt werden. Dikwijls werden duels na urenlange strijd pas beslist, waarbij good-old Jan Verbakel de kroon spande door ruim drie-en-een half uur op de baan te staan. Zowel de tegenstanders als de wedstrijdleiding werden tot wan hoop gebracht. Na rust ging Be Fair in de eerste minuut door het oog van de naald, wederom was Straver de redder. Toch kon men merken dat de wedstrijd Spirit de eerste helft veel kracht had gekost. Be Fair kwam beter in het spel en de cominaties gingen beter lopen. Uit een van deze combinaties tussen Leon Konijn, Hans Wouter Valk en Rene v.d. Willik bracht laatstgenoemde de bal scherp voor. Pe ter Loef had geen probleem het laatste tikje te geven: 0-1 na tien minuten. Spi rits antwoord was een vrije trap van Lin gen die ontzettend hard uithaalde, Ar jan Blom, de bewaker van Jan de Vrij, blokkeerde goed. Doordat Spirit steeds meer aandrong gaf het Be Fair de broodnodige ruimte voor de snelle spit sen. Rene v.d. Wilk ving een afgeslagen bal op en zond met een uitgekiende pas Valk de ruimte in, deze begaafde tech nicus omspeelde de keeper en tekende in de 25e minuut 0-2 aan. Dit stuntje herhaalde 5 minuten later Rene v.d. Wilk en scoorde 0-3. 1 minuut later strafschop, Lingen haalde droog en hard uit 1-3. Spirit leefde nog even op en zag weer een mogelijkheid. De Vrij week uit naar links maar trof daar de jeugdige Frans Woudenberg die hem geen meter gaf. Ook Tolhoeck kwam op rechts tegen Blom er niet aan te pas, ter wijl Arie Lingen steeds terrier Aart Bos pp zijn weg vond. Kortom, Be Fair was de situatie meester. Bijna werd het zelfs nog 1-4 toen Rene v.d. Willik werd aan gespeeld na weer een vloeiende combi natie tusen Loef en ValkRene vrij voor doel schoot echter tot eigen verbazing naast. Met het opheffen van de gemeente lijke sportcommissie - de sportvere nigingen hebben daar geen traan om gelaten - is het praten met de ge meente in deze vorm overigens ver leden tijd geworden. “Verenigingen zullen zich nu zelf moeten organi seren en vervolgens de gemeente die nen te benaderen”, zei wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) in de raadscommissie voor welzijnszaken van vorige week dinsdagavond. De Waddinxvener Herman Wielinga is geen voorzitter meer van de Goud se korfbalclub Ter Gouw. Omdat hij zich niet met het bestuursbeleid kan verenigen is hij met onmiddelijke in gang opgestapt. Herman Wielinga, die nog wel blijft korfballen en het club blad blijft redigeren, heeft de voorzit tershamer 17 jaar gehanteerd. WADDINXVEEN - De afdeling bas ketbal van de multisportvereniging TOOS houdt zaterdag in de sporthal ‘de Sniep’ een open dag. Van ‘s mor gens tien uur tot ‘s middags vier uur zullen negen competitiewedstrijden worden gespeeld door meisjes-welpen 1, meisjes-adspiranten 1, jongens- adspiranten 2, meisjes-kadetten 1, jongens-junioren 1, meisjes-kadetten 2, jongens-kadetten 1, dames 3 en heren 2. Tijdens de open-basketbaldag, waar met de activiteiten van TOOS kan worden kennisgemaakt, evenals met diverse facetten van het basketbal, wordt verder een videofilm vertoond over het behalen van het Nederlands kampioenschap door de jongens-ad- spiranten. Ook zullen er foto’s te zien zijn van diverse evenementen in het vorige seizoen. In de diverse klassen van de kern Den Haag komen voor TOOS dit jaar 6 meisjes-, 6 jongens-, 3 dames- en 4 herenteams in actie. Het eerste da mesteam heeft dit jaar als trainer coach Toos Posthumus en Peter van Leeuwen. De selectie, uitkomend in de 2e klasse, bestaat uit: Carla Baan, Ellen Geerts, Wilma Happel, Marian Huyzer, Ineke Kuypers, Nicole Leeuwen en - - Bankspeelsters Anja Vink. Het heren I team komt dit jaar weer uit in de le klasse, waarin zij vorig seizoen 2e werden. Het team van trai- ner-coach Mathieu van Litsenburg be staat uit: Klaas Bruins Slot, Alfred Gerrits, Roy Lieuw A Sie, Marco Mak, Rijk Meuleman, Dirk Rijnsbur- ger, Hugo Sijlaar, Bart Zwambom en Peter Zwambom. Bankspeler is Mar cel Vermeer. WADDINXVEEN Zaterdag 15 sep tember houdt TOOS-badminton in de sportzaal Groenswaard tussen 9.00 en 17.00 uur voor de tweede maal een recreantentoumooi. Voor dit tournooi worden alle vijf beschik bare banen gebruikt. Naast recreatiespeelsters en van TOOS zijn er recreatiespeelsters en -spelers uitgenodigd van vereni gingen uit de naaste omgeving, zoals BC Aarlanderveen, plaatsgenoot BC Florida, BC Nieuwerkerk, BC Rewic uit Reeuwijk en BC Zevenhuizen. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag is de Waddinxveense dam vereniging Excelsior haar onderlinge competitie gestart. Ook bij het pril le begin van het damseizoen 1984- 1985 deden zich enkele onverwachte ontwikkelingen voor. Piet van Es deed het meest van zich spreken, gezien het knap behaalde gelijkspel tegen Dick Dibbets, de nummer 2 van de afgelopen compe titie. Via een leuk 5-om-5-eindspel wist Piet het eerste competitiepunt veilig te stellen. In de strijd tussen de oudste en het jongste seniorlid, Teun Twigt en Tijmen den Ouden jr., was de ervaring doorslaggevend voor het succes. Tijmen speelde een slagzet naar dam, doch deze kon worden af genomen met winst en dat had de sluwe Twigt doorzien. Een mooie, gelijkopgaande strijd was te volgen tussen Teun Driesse en Crone. In het middenspel verzuimde laatstgenoemde een vrijwel beslissen de doorbraak te forceren. In het eindspel wist Teun zijn tegenstan der via een damcombinatie te ver schalken. Veel spanning in het eindspel in de strijd Jan Both-Dik Heeren II. On danks diverse verwikkelingen liep de strijd naar remise. Analyse zal uit maken, dat Jan Both mogelijk de winst had kunnen pakken. De langste partij ging tussen Piet Swart en Hen k den Outer. Henks po sitie kwam onder grote druk te staan, maar hij wist zich te handhaven. In de fase middenspel/eindspel miste Henk tot 2 keer toe een remiseaf- wikkeling via een forcing. Piet Swart wist de strijd naar winst af te wik kelen. ’72 overgekomen, maar die jongens zijn nog erg jong. Dat jeugdig talent had ik liever een jaartje in de eerste klasse van het rayon laten rijpen. Maar ach, laten we maar zien wat het wordt. We zullen het in ieder geval erg moeilijk krijgen, dat staalvast”. Ook de damesafdeling van Be Fair, waarvan het eerste team in de tweede divisie uitkomt, trok een nieuwe trai ner aan. Peter Groenwegen, die voor- WADDINXVEEN - In feite zijn de trimmende dames van TOOS-gymnas- tiek, die elke weonsdagmorgen van 9.00-10.00 uur en van 10.00-11.00 uur actief zijn in de Toossoos aan de J.W’. Frisoweg, te rangschikken onder het motto “Sport overdag”, waar aan door de toenemende vrije tijd de laatste jaren steeds meer behoefte bestaat. Onder leiding van mevrouw W. Dicker wordt er voor gezorgd dat de dames zich zolop verantwoord kun nen bewegen. Dames die hun con ditie willen verbeteren of op peil wil len houden kunnen dus ook bij TOOS overdag terecht. Wanneer de animo groot is kan er ook op een an dere ochtend getrimd worden. In lichtingen bij mevr. N. de Ruijg- Schardam (tel. 14827). Overigens heeft TOOS-gymnastiek voor alle leeftijdsgroepen de moge lijkheid om in de middag- of avond uren te sporten. Kleutergymnastiek, gymnastiek voor jongens en meisjes, trimmen, gymnastiek of turnen voor dames of heren, natuurlijk ook jazz en aerobic. De lessen worden alle maal gegeven door bekwame en en thousiaste leiding. De tienjarige W addinxveense Red dingsbrigade (WRB), in afwachting van een nachtmarathon voor ploegen in het overdekte zwembad ‘De Sniep’ van vrijdag 21 op zaterdag 22 sep tember, heeft een paar wat tegenval lende jubileumevenementen achter de rug. De reddingsdemonstraties aan en op de Petteplas waren minder spektaculair dan aangekondigd en Waddinxveens eerste water-wipwed- strijd (gewonnen door de Reddings brigade, die de Waddinxveense lera ren te vlug af was) had te maken met maar 7 deelnemende ploegen. Er deed zich in het openluchtzwembad bijna nog een ongeluk voor toen een kind tussen de zwembadwand en een trap bekneld raakte, maar alles liep gelukkig goed af. De gemeente gaat twee veilige voet baldoelen extra aanschaffen. Deze zullen in de buurt van de Petteplas worden geplaatst. Van deze veilige voetbaldoelen, ter vervanging van de gevaarlijk gebleken kanteldoelen, zijn er al vier gekocht. Dat ze weer in de buurt van de Petteplas worden neer gezet heeft te maken met het feit dat dit gebied uitermate geschikt is voor het voetballen. De aan het Papaverveld 14 wonen de Waddinxvener H. Beek is als pers en propaganda-man van de ’s-Graven- haagse gymnastiekvereniging “Willen Is Kunnen” druk in de weer met het regionaal de aandacht vragen voor de op zondag 7 oktober door WIK voor de vijfde maal te houden mini- gymnastrada. In een 4 uur durende show wordt getoond wat er op het gebied van turnen en gymnas^ek binnen het KNGV te doen is, zoals langemat, moeder en kind, jazzgym- nastiek, toesteltumen, diverse spring vormen, acrobatiek, aerobic etc. Maar liefst 27 fraaie demonstraties zullen door 18 gerenommeerde Ne derlandse verenigingen worden ge toond. De dampupillen van Excelsior heb ben zich niet weten te plaatsen voor de finale pupillenteams om het lands kampioenschap. Via voorronden in de Dambond Midden Holland had het Waddinxveense pupillenteam, be staande uit Fred van Beek, Chantal Niels, Kees Slootweg en Walter Gel- derblom, zich voor de halve finale geplaatst. De halve finale, waarin de Waddinx- veners met 4 punten uit 15 bord- punten op een gedeelde derde en vierde plaats kwamen met VELO uit Wateringen, werd zaterdag in Het Trefpunt gespeeld. De Waddinxve- ners moesten ondanks fel verweer hun meerdere erkennen in de op de le en 2e plaats geëindigde teams Paasbos uit Nijkerk en SDC uit Scha- gen. Van het Excelsior-team was Fred van Beek het meest succesvol. Hij wist uit 5 wedstrijden knap 8 punten te scoren. Excelsior-secretaris J. Both trad op als arbiter bij dit tournooi, dat werd geleid door voorzitter P. Swart. De uiteindelijke winnaar, DW Paasbos uit Nijkerk, heeft zich direct voor de landelijke finale geplaatst. WADDINXVEEN - Het aan het Diederik van Schagenplantsoen wonen de Waddinxveense tennistalent Jacco van Duyn (16) - afgelopen week einde samen met Marie-José Rutten ijzersterk kampioen geworden van de tennisvereniging Waddinxveen - is voor een vijf weken durende trainings stage naar Brcdenton in de Amerikaanse staat Florida vertrokken. De ten nisser krijgt daar les van de bekende Nick Boleteri, die volgens berichten ook de talentvolle Jimmy Arias onder zijn hoede heeft. De vader en moeder van Jacco van Duyn en de tennisser zelf waren al ge ruime tijd op zoek naar een tennisstage in de Verenigde Staten van Amerika. Via een fabrikant van sportschoenen kwam de Waddinxveense tennisser uit eindelijk in contact met Nick Boleteri. Jacco van Duyn behoeft van de geren ommeerde tennistrainer geen privé-les- sen te verwachten. Er wordt gedurende vijf weken getraind in groepsverband. ”Een unieke ervaring", aldus Jacco van Duyn tegen de Goudsche Courant,en kele uren voor zijn vertrek naar Florida. ”Ik heb er mijn zinnen op gezet om een tennis-professional te worden en dit kan de eerste aanzet daartoe zijn. Wanneer ik terug ben in Nederland, wil ik zo snel mogelijk grote toernooien gaan spe len”., Dat de meeste kinderen inmiddels weer gewoon naar school moeten, vormt ■voor Jacco van Duyn geen enkel belet sel. ”Ik ging alleen nog maandagoch tend naar het Gouwe College en daar kan ik eigenlijk zo vaak weg blijven als ik zelf wil”. Jacco van Duyn, zo zet het regionale avondblad nog eens op een rijtje, be haalde dit seizoen aardige resultaten. Hij won B-toernooien in Petten en Vee- nendaal, haalde de kwartfinale van een A-toernooi in Utrecht en werd samen met de Nederlandse jeugdploeg vierde in Spanje tijdens een meerlanden-wed- strijd. De Waddinxvener werd onlangs nog tweede bij de nationale jeugdkampi oenschappen tot en met zestien jaar en zegevierde in de verliezersronde tot en met achttien jaar. BOSKOOP/GOUDA - De VVV’s in Boskoop en Gouda zijn komende za terdag de startplaatsen voor de lande lijke ANWB-wandeldag, die de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond in samenwerking met de AVRO, jVVV’s, NS en de samenwerkende- wandelsportbonden voor de tweede maal houdt. Het doel van deze wandeldag is lan delijk belangstelling te wekken voor natuur, stad en landschap, inhakend op de groter wordende behoefte aan lichaamsbeweging. Er zijn in totaal 75 wandelingen uitgezet. De wande lingen, variërend in lengte van 5 tot 15 kilometer, voeren door fraaie stre ken en steden en bieden wandelmo gelijkheden voor het hele gezin. De kosten van de wandelroutes be dragen f 3,--. waarvan een deel ten goede komt aan de Nederlandse Hart stichting. Men kan vertrekken tussen 09.00 en 14.00 uur, zodat de wandel- tijd zelf bepaald kan worden. Na af loop van de wandeling wordt een her- inneringsmedaille (met jaarhanger) uitgereikt, mits men vbbr 17.00 uur weer terug is. De wandeling zal door de AVRO-radio worden begeleid via Hilversum 2. WADDINXVEEN - Op de vorige week donderdagavond in het Anne Frank-centrum gehouden eerste wed strijd voor de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV kon voorzitter L.J. Bloem een viertal nieuwe deelnemers verwel komen, die de gelederen dit seizoen komen versterken.' W. van Vuuren, gedurende vele jaren een topschaker bij WSV, keert terug van Krimpen a/d IJssel naar WSV en W. v.d. Hoek, één van de sterkste spe lers uit de inmiddels opgeheven schaakvereniging Zevenhuizen, is eveneens tot de rijen van de Wad dinxveense schakers toegetreden. Tenslotte zullen twee veelbelovende jeugdleden, de nummers 1 en 2 van de jeugdcompetitie van WSV, Egbert Schroten en Hans van Woudenberg, hun krachten dit seizoen met de se nioren meten. Van Vuuren en Schroten konden de eerste speelavond nog niet meedoen, maar V.d. Hoek en Van Woudenberg doen het beste verwachten gezien de overmacht, waarmee zij van resp. J. van Oort en Kleiweg Sr. wisten te winnen. Kampioen Van Deelen nestelde zich de eerste avond de beste op de voor hem bekende plaats door een beoor delingsfout van Besemer in het mid denspel feilloos uit te buiten. Van de Ree leek met een' loper meer tegen Ponsioen trionfantelijk naar winst te koersen, tot Ponsioen hem een poets wist te bakken met ‘eeuwig schaak’. WADDINXVEEN - Het eerste he renteam van Be Fair-volleybal is door de Nederlandse Volleybal Bond (Ne- VoBo) verrast met een al lang niet meer verwachte promotie. De Wad- dinxveners mogen, het komend sei zoen in de promotieklasse gaan pro beren. Door het opschuiven van diverse ploegen was er i se een plaatsje vrij gekomen. Als win- WADDINXVEEN - De Waddinx veense voetbalclubs klagen in koor over de slechte kwaliteit van de vel den. Met de verenigingsbesturen gaat de gemeente hierover binnenkort overleggen. In de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven gaf wethouder P.F.J. van Schie (CDAl te kennen dat de afwisselend natte en droge zomer niet zo goed is geweest voor de grasmatten in de Oranjewijk, het Burgemeester War naarplantsoen en het sportpark “de Sniep”. Terwijl nog onlangs door de Wad dinxveense gemeenteraad één ton op tafel is gelegd om het noordweste lijke veld van Be Fair in het Burge meester Warnaarplantsoen te gaan opknappen en er een echt jeugd- speelveld van te gaan maken staan de voetbalbestuurders klaar met hun ste vige kritiek. “De velden zijn verschrikkelijk”, zegt Waddinxyeen-voorzitter Ron Smit. “Ons hoofdveld is op sommige plaat sen liefst drie keer ingezaaid, maar er staat nog steeds geen behoorlijk gras op”, beweesrt WSE-voorzitter Frits Leenen. Niet bijster tevreden is even eens Be Fair-voorzitter Reinhard van den Brink, al wil hij niet met al te sterke woorden het overleg met de gemeente verslechteren. Troosteloos, gevaarlijk, droevig uitgedroogd zijn de woorden waar mee de voetbalbestuurders in een ge sprek met de Goudse he Courant het “Van de spelers van vorig seizoen in de promotieklas- heb ik er nog maar vier over.. Er is

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 19