Zeker acht cursussen m De Bonkelaar Mensen voor Lezers schrijven Openbare school mag maar drie keer ramen zemen splinternieuwe welzijnsgroep Medische weekenddienst BURGERLIJKE STAND Gevonden Weekblad voor Waddinxveen Immanuëlkerk: Samen naar de kerk én lunchen Uur lang geen treinverkeer slipte er tussendoor AGENDA BIOSCOPEN Verkoop van ketelhuis trimsalon van Marjan Wiepking voorwerpen Nieuwe start Reeks activiteiten w Ingrijpen Gedurfd en scherp Voor de jeugd FIÉ - I DE KERKEN NODIGEN NEDERLANDS Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 14.00-/5.00 uur vanaf 19 t In het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar beginnen woens- Zelf 7 7 7 THALIA SCHOUWBURG i Overleden: de Vries, Wilhelmus Christoffel, oud 71 jaar; Cowan, Frederick Martin, oud 20 jaar. Ondertrouwd: B.F. de Jong en P.C.M. Langelaan; A. Hamoen en E. van Boven; W.J. Wijenberg en W.J. Verlooij; M. Brand en D. Vos; R.G. Scharff en A.W. Schimmel. jongerenwerk - De Bonkelaar, De Boog, het “gemaal”, Waddinxveen-Zuid, De Paddestoel Gehuwd;'T. Hendriks en A.G. de Leeuw; D. Kruit en A.J. Over dam; C. de Zwart en G. Oskam; C.A.M. Boekhorst en C.H. de Wit; C. van Vuuren en C.H. Bakker; M.H. Groenenberg en J. Ververs; M.E. Kleiweg en J.J. Verwey; T. Fennema en T.M.H. Schwiebbe; A. Verburg en Y. Smid. De kosten hiervan kunnen uiteenlopen van 35,-tot 65,-. Het "kappen" van de honden gebeurt gemiddeld eens per drie maanden of eens in het halfjaar. Er wordt gewerkt op afspraak. ZONDAG 16 SEPTEMBER 1984 HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. J. Maasland 17.00 uur ds. J.W. Goossen De Hoeksteen: 9.30 uur ds. L. Roetman 18.30 uur ds. J. Maasland Betheikerk: 9.30 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur L. Roetman Immanuëlkerk: 9.30 uur ds. Th.H.G. Hulst 19.00 uur ds. Th.H.G. Hulst Ontmoetingskerk: 10.00 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 59: 10.00 uur ds. A. de Jonge OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Zuidkade 159: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur leesdienst 17.00 uur leesdienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 10.00 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Zaterdag: 17.00 uur Ontmoetingskerk: Zondag: 11.45 uur Dinsdag: 08.45 uur Vrijdag: 09.00 uur Zaterdag: 19.00 uur GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendeiweg: 9.30 uur leesdienst 19.00 uur ds. A.F. Honkoop GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw: Lekkenburg 148, Gouda 9.30 en 16.30 uur ds. J. v. d. Haar BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur ds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek TEAM MR. A. DE ROOSSCHOOL Wingerd 45 Vr. 8.15 uur, Zo. 4.15, 7 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 SCHORPIOEN. 12 jr. Za., Zo. en Wo. 2 uur. Walt Disney’s VOL GAS MET HERBIE. a.l. zes zaterdagochtenden om 10.00 uur van 16.00-17.30 Een bewerkelijk karwei soms, dat wel enkele uren in beslag kan nemen. Maar daarvoor gaan de honden in bad en wor den ze pieffijn door Marjan Wiepking- van der Hoeven geknipt en verzorgd. "Het omgaan met honden is een hele grote hobby voor mij", zegt de Wad dinxveense. Ze heeft er wel eens over gepiekerd een dierenpension te begin nen. maar heeft daar toch van afgezien. De hondentrimster, die wel eens een le zing heeft verzorgd voor de honden sportvereniging Waddinxveen. geniet zichtbaar van de resultaten van haar werk. Lang niet alle hondeneigenaren hebben in de gaten wat er allemaal aan geduld en kennis voor komt kijken om hun dieren te trimmen. en De Overkant - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1984 «i "Het is niet alleen knippen, maar ook heel vaak het uit de klit halen van de ha ren", weet Marjan Wiepking-van der Hoeven, die in het bezit is van alle ver eiste diploma’s. Ze heeft ook in een die renpension gewerkt om dit werk even eens onder de knie te krijgen en weet in ieder geval heel goed de baas te blijven over de tijdelijk aan haar zorgen toever trouwde dieren, die ze eventueel op haalt en weer wegbrengt. WADDINXVEEN - Aan het be gin van het nieuwe seizoen houdt de hervormde Immanuëlkerkge- meente zondag 23 september weer een gemeentezondag onder het motto ’’Samen op weg”. De kerk diensten op deze dag worden geleid door de Waddinxveense ds. Th.H.G. Hulst en door de Gouwe naar ds. J.M. Quartel. WADDINXVEEN - Aan de Bonenak ker 14 in de woonwijk Zuidplas heeft de al bijna drie jaar in Waddixveen geves tigde Marjan Wiepking-van der Hoeven (31) een nieuwe start gemaakt. De eerst aan de Nicolaas Beetslaan wo nende Waddinxveense, die dierenart sassistente is geweest en op het plaatse lijke notariskantoor heeft gewerkt, be schikt nu over een welhaast ideale salon waar langharige honden uitstekend ge trimd kunnen worden. van 16.00-17.30 uur j. ...Z- Geboren: Valérie Juliette Petronille, d.v. G.L.G.M. Petit en A. M.H. Dekkers; Martijn, z.v. M.J. van der Marei en J.M. Feiten; Thijs, z.v. C. Molhoek en J.K. Halkema; Priscilla Christina, d.v. B. van der Roest en M.J. van Steenselen; Kim, d.v. P.H. van Ge- looven en A. M. Boerop. Uitgeverij: VETA B.V. Direktie: F. van Kempen Redactie: B. J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon (01828) 15594 Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon (01828) 14788 Klachten bezorging: Sweelinckhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon (01828) 18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Abonnementsprijs: Postabonnement 29,50 per half jaar Advertentie-tarieven: Losse mm-prijs 0,41 (exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. (Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinx veen). Blauw/groene shawl; blauwe sweater; dwergkonijn; zilveren schakelarmband; zwarte motorkoffer; aluminium ladder; bruine portemonnee met rits; schild pad; groen shirt; stalen ’’Kettingslot”; 2 kinderklompjes; donkerblauw regen jack; zilveren Quatz-horloge met meta len band; stopwatchrood etui met sleu tels; blauw kinderschoentje; plastic zak, inh. badlaken; rood-bruine dames schoen; 1 bankbiljet van 25,-; 2 bank biljetten van 100,-; bruin-zwarte Cy perse kater; gouden armband (2 keer); grijs jack; oranje kinderregenjas; ver der diverse losse sleutels en sleutelbos sen met auto- en/of deursleutels. WADDINXVEEN - Op de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn heeft vori ge week vrijdagmorgen tussen elf en twaalf uur geen treinverkeer kunnen rij den. Oorzaak: een stroomstoririg. De NS zette bussen in. Om twaalf uur werd het treinverkeer hervat. dagmiddag 19 september om twee uur onder meer kleuterinstuiven voor 4-6 jaar en voor 6-8 jaar. Van De Bonkelaar-medewerksters Ir ma en Sandra kregen we dit gedicht voor de Waddinxveen 6-8-jari- gen: De club voor kinderen van 6 tot 8 jaar is weer van start gegaan, Kom kinderen, meld je snel aan. Het is op woensdagmiddag van twee tot half vier, Dan maken we veel plezier. De eerste club is op 19 september, op woensdagmiddag, Dus zegt ze thuis die middag maar gedag. Het is in De Bonkelaar. En Sandra en Irma staan voor je klaar. Het is maar een gulden per middag. Daarvoor krijg je plezier en gelach. We gaan spelen en knutselen met elkaar. Dus geen gemaar, want er staat van alles voor je klaar. We gaan vol goede moed, De eerste clubmiddag tegemoet. We hopen dat het gezellig wordt met elkaar, Dus tot ziens in De Bonkelaar. GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 9.30 uur ds. E. v. Dalen. Den Haag 17.00 uur ds. J.C. de Moor Woensdag 12 september Volksdansen volwassenen, De Boog, 20.00 uur Donderdag 13 september Werklozenproject wijkkrant Noord, De Boog, 9.30 uur Alphabetiseringsproject Turkse Vrouwen, De Bonkelaar, 13.30 uur Vrijdagavond 14 september Volksdanse volwassenen, De Boog, 9.30 uur Zondag 16 september Taallessen buitenlandse mannen, De Bonkelaar, 10.00 uur Maandag 17 september Gemeentelijke commissie wijkwerk Waddinxveen-Zuid, wijkg^bouw St. Victorstraat, 20.30 uur Dinsdag 18 september Informatie-avond afvalwaterzuive ringsinstallatie Reeuwijk-Randenburg. Amicitia, Dorpweg, Reeuwijk-Dorp, 20.00 uur Thema-avond vrouwentrefcentrum en vrouwenemancipatie, De Boog, 20.00 uur Commissie van bestuur HAVO- Atheneum; schoolgebouw Sniepweg, 20.00 uur Woensdag 19 september Raadscommissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften, gemeentehuis, 19.30 uur Donderdag 20 september Ontmoetingsmiddag Immanuëlkerk. Pr. Beatrixlaan, 14.00 uur Raadscommissie voor sociale zaken, volksgezondheid en woonruimte- beleid, gemeentehuis, 19.30 uur Vrijdag21 september Film Dirty Harry, De Bonkelaar, 20.30 uur Kinderkledingbeurs, De Bonkelaar, 9.00-11.00 uur (inleveren kleding) 18.30-20.30 uur (verkoop kleding) Zaterdag 22 september Kinderkledingbeurs, De Bonkelaar, 10.00-11.00 uur (verkoop kleding), 14.00-15.00 uur (afhalen kleding) Zondag 23 september Gemeentezondag Immanuëlkerk, Pr. Beatrixlaan, 9.30-13.15 uur "Elke keer weer is de gemeentezondag een inspirerende ervaring", meent ds. Hulst. In de ochtenddienst op deze dag zullen in het ambt van ouderiing beves tigd worden de dames A.C. Bloem- Wolda. D.A. Broer-Hoogendijk,, J.J.J. Flohil-Mulders en R. Vunderink- Rienstra en de heren N.P.J. Karsten en J.W. van der Schaft, terwijl als ouder- ling-kerkvoogd wordt geïnstaleerd me vrouw J.M.G. Bootsma-van der- Mooren. Zondag 23 september zullen de lidma ten van de hervormde Immanuëlkerk tot kwart over één kennis kunnen ma ken met activiteiten als koorzang, jon geren- en clubwerk, diverse commissies en werk- en gespreksgroepen. Nieuwe activiteiten in, rondom en vanuit de Im manuëlkerk zijn pogingen om (samen met andere kerken) in contact te komen met Waddinxveense jongeren en oude ren zonder een baan, de gespreksgroep ”'t Kan spannen" overspanningen in en om het gezin, huwelijk en relatie en de gespreksgroep "Opnieuw geloven" over het geloven in deze tijd. Het gehele complex van de Immanuël kerk, welke gemeente groeiende con tacten heeft met gelovigen in de DDR- gemeenten Olvenstedt, plus ruimten in de .voormalige MAVO-school, worden voor de gemeentezondag gebruikt. Op het programma staan naast gemeente zang eh de themadienst koffiedrinken, Openbare repetitie kerkkoor Dient den Heer, wereldhandelsspel. creativiteit (kleien, verven, kraampjes, denkspor ten). discuussies (over contacten met gereformeerden e’n over de thema dienst) en een dia-presentatie. De ge meentezondag wordt besloten met een lunch. tz"1' - Evenals de visie van B. en W. waren ook de commentaren van de raads fracties helder en direct. De VVD schrok bijvoorbeeld al gelijk van het slechte financiële beheer van De Bon kelaar (accountant weigerde goed keuring jaarrekeningen, opbrengsten van de stichting zijn niet op peil ge houden (de inkomsten daalden rnet de helft), dalende bezoekersaantal len, kwart minder winst van de bar). “Het bestuur heeft missers gemaakt”, zei ronduit PCW-fractievoorzitter D. Uitbeijerse, die toegaf geschrokken te zijn van het door de nimmer opge richte Stichting Sociaal-Cultureel Werk Waddinxveen gevoerde beleid. CDA, PvdA en D’66 waren milder, maar niet onduidelijk voor wat be treft de nieuwe richting die het plaat selijk sociaal-cultureel werk in 1985 dient te gaan met een gezonde fi nanciële basis. Daarbij wordt ook de nodige soepelheid betracht voor wat betreft de in de loop der jaren ont plooide succesvolle activiteiten in de Bomenwijk, Zeeheldenbuurt en St. Victorwijk. (Naschrift redactie: Soms willen we de panden in onze gemeente er heel blinkend laten uitzien. Na de aange haalde opmerkingen van de chris- ten-democraat Cees Dijkshoorn over het lappen van de ramen van de nieu we wereldwinkel, stelde CDA-raads- lid Jan Hielema in de vorige week dinsdagavond gehouden raadscom missie voor welzijnszaken “er ver trouwen in te hebben dat het pand van het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan goed zal worden onderhouden PvdA-raadsïid Bep Vcrmeij knoopte in dezelfde vergadering aan haar waardering voor de leuke opening van De Boog de opmerking vast dat ze hoopte dat de gezellige ruimte in de voormalige kleuterschool in de toekomst ook zo zal kunnen blijven! PvdA-wethouder drs. Martin Kraa ijestein zei alleen maar De Boog een aanwinst voor het Waddinxveense welzijnswerk te vinden). "Je moet een hond nooit recht in de ogen kijken. Dan voélt het dier zich uit gedaagd. Je moet goed laten merken dat er maar één de baas is. Ze vinden het trimmen overigens best een plezieri ge bezigheid", aldus vertelt de enthou siasme Waddinxveense hondentrimster Marjan Wiepking-van der Hoeven in haar huis, waarvan de schuur door haar echtgenoot, die meubelmaker is, is om getoverd tot een hondentrimsalon met alle benodigde voorzieningen, heeft ze twee kortharige honden. en een foxterriër. (Foto: Sjaak Noteboom). en 9.15 uur. DE WADDINXVEEN Deze zomer is de gemeente druk bezig met de samenstelling van een nieuwe gemeentelijke commissie sociaal- cultureel werk. Aan deze zelfstandig werkende commissie zal het beheer, uitvoering en beleidsvoorbereiding vin het club- en buurt huiswerk en het jeugd- en Z-»4- G »- x-, ZA I A 7 Z-l Z-l 1 VI worden opgedragen. Dit nieuwe orgaan, dat de bestaande gemeentelijke planningsgroep voor sociaal-culturele activiteiten vervangt en een gevolg is van de door de ge meenteraad dit voorjaar al goedge keurde herstructureringsplannen voor deze sector, telt (inclusief voorzit ter wethouder drs. M. Kraaijestein van de PvdA) dertien leden: 6 ver- tegenwoordigers namens de zes buurtcentra en 6 vertegenwoordigers namens de bevolking. Tijdens de zaterdag voor een week gehouden officiële opening van het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan zei drs. Kraaijestein, nadat burgemeester C.M. van der Linden had betoogd dat de herstruc turering van het sociaal-culturele werk door hetTgehele college van B. en W. werd gedragen, dat hem al vrij gauw na zijn benoeming in 1982 was gebleken dat er op korte termijn moest worden ingegrepen, omdat an ders het plaatselijke welzijnswerk kon worden afgeschreven. Volgens hem is het Waddinxveense club- en buurthuiswerk en het jeugd- en jongerenwerk door alle veran deringen nu beter in staat de toe komst - met veel meer vrije tijd voor de mensen - tegemoet te treden en financiële vraagstukken beter aan te kunnen, waarbij ook een grotere be trokkenheid en verantwoordelijkheid van de gemeente werkelijkheid is ge worden. Nu de bestuurlijke verga deringen een feit zijn geworden gaat het thans om het aanwijzen van men sen om het welzijnswerk ook uit te dragen. “Beter bestuurlijk organisatorisch gezien goed uitgerust aan het werk dan de zaken op zijn beloop te la ten”, stelde drs. Kraaijestein. “Doof de nieuwe ontwikkelingen is er spra ke van een nieuw élan. In deze sec tor hebben geen bezuinigingen plaats gevonden, want de operatie voor vol gend jaar wordt budgettair neutraal nitgevoerd. We maken voor het wel zijnswerk een. nieuwe start, waarbij we de kosten in de gaten zullen hou den.” Die probeert nu onder leiding van tijdelijk voorzitter/CDA-gemeente- raadslid Jan Hielema er nog - met een groot gevoel aan loyaliteit - het bes te van te maken. S.A 1 Op de foto de Waddinxveense hondentrimster Marjan Wiepking-van der Hoeven (31) met haar zoon Karsten (6) Uit een publikatie in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week W’oensdag bleek dat het CDA-ge- meenteraadslid C. Dijkshoorn, die ge citeerd werd uit vergaderingen van de raadscommissies voor welzijnszaken en voor openbare werken en -bedrij ven over de verhuizing van de Stich ting Wereldwinkel Waddinxveen naar het voormalige Ghevron-benzinesta- tion aan het Koningin Wilhelmina- plein, beducht is voor vuile ramen bij de wereldwinkel. Het zou prettig zijn als zijn bezorgd heid zich ook uitstrekte tot de ra men van de openbare scholen die toch voor een deel ook onder zijn bestuur vallen. Deze ramen mogen volgens contract wel drie maal per jaar gezeemd worden. Wij wach ten met spanning zijn activiteiten in deze af. ZATERDAG 15 SEPTEMBER 19X4 Arts: C.N. Vreeken, Wcidezoom 50, tel. 12979 Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaari 3-5, tel. 14162 ZONDAG 16 SEPTEMBER 1984 Arts: Th.G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 12112 Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162 Verloskundige gedurende het gehele weekeinde: J. Frinking-Schoiten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-3898 Mededeling: De regeling "medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdagen zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Vr. 8 uur, Za. 3.30, 7 en 9.15 uur, Zo. 3.30 en 8 uur, Ma. en Wo. 8 uur. CANNONBALL RUN II. a.l. Za. half twee, Wo. half drie. De Nederlands gesproken jeugdfilm: CIRCUS OP STELTEN. _.l. Di. 8 uur. CHEECH CHONG STILL SMOKING IN AMSTER DAM. 16jr. De herstructurering van het sociaal- cultureel werk in Waddinxveen kwam in de gemeenteraadsvergadering van mei vorig jaar voor het eerst aan de orde. In de vorig najaar gehouden begrotingsvergadering is zeer uitge breid over deze zaak, die De Bonke laar, De Boog, het “gemaal”, De Pad destoel, wijkgebouw Zuid en De Overkant intensief raakt, gesproken. De bom barstte voig najaar vooral in kringen van De Bonkelaar toen PvdA- wethpuder drs. M. Kraaijestein zijn en scherpe kijk op het ciaal-cultureel-werk-nieuwe-stijl een raad ontvouwde. Vriend en vijand loofde hem voor zijn openhartige aanpak. Dit voorjaar is in alle mogelijke raads- en gemeentelijke commissies de in een nota vastgelegde visie van het college van B. en W. op de her structurering van het sociaal-cultu reel werk in Waddinxveen breeduit en tot in den treure besproken. Daarbij kreeg vooral De Bonkelaar een ongelooflijke lading kritiek te verwerken. Uiteindelijk stapte het da gelijks bestuur onder aanvoering van oud-PvdA-gemeenteraadslid Charles Wijnen op, de meerderheid van het bestuur overigens achter zich latend. WA DDINXVEEN - In het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar in Wad dinxveen staan zeker acht cursussen voor volwassenen op het programma: Hindeloopen!Boerenschilderen. Acht lessen op woensdagochtend van 9,15-11.15 uur. Kosten f 90,-. Start woensdag 3 oktober. Docente Joke v.d. Heuvel (tel. 15832). Fotografie voor beginners en gevorderden. Acht lessen op Woensdag avond. Kosten f 85,-. Docent Hans Daeter. Informatieavond woensdag 3 oktober om 20.00 uur. Donkere kamer voor beginners en gevorderden. Acht lessen op woensdag avond. Kosten f 50,-. Docent Hans Daeter. Informatieavond op woensdag 3 oktober om 20.00 uur. Spaans voor beginners en gevorderden. Dertig lessen op dinsdagavond. Kosten f 75,-. Docente Claudette Cardenas. Opgave tot 1 november (tel. 17272). Start 20 november. Arabisch voor gevorderden. Vijfendertig lessen <>p' woensdagavond om 20.00 uur. Kosten f 200,-. Start woensdag 3 oktober. Docent M. Barkat (tel. 19741). Arabisch voor beginners. Bij voldoende deelname. Inschrijven voor 29 september. Docent M. Barkat (tel. 19741). Tekenen wilde planten. Acht lessen op dinsdagavond om 20.00 uur. Kosten f 50,-. Start dinsdag 18 september. Docente Tineke Pruijmboom-van Beek (tel. 14360). Klassiek ballet!bewegingsleer. Cursussen voor verschillende leeftijdsgroe pen vanaf 4 jaar tot en met volwassenen op maandagmiddag en dinsdag avond. Kosten f 22,50 pe.r persoon per maand. Docente Josephine Las- schuijt (tel. 01820-15396). Vorige week meldden we de reeks nieuwe clubs en cursussen die er in De Bon kelaar op stapel staan. Hier volgt opnieuw het overzicht met daarin een aantal wijzigingen: Koken voor beginners van 9-12 jaar op zes maandagmiddagen van 16.00- 17.30 uur vanaf 17 september. Kosten f 15,-. Koken voor gevorderden van 9-12 jaar op zes maandagmiddagen van 16.00-17.30 uur vanaf 24 september. Kosten f 15,-. Tekenen voor 6-8 jaar op zes dinsdagmiddagen van 16.00-17.30 uur vanaf 25 september. Kosten f 7,50. Tekenen voor 9-12 jaar op zeven dinsdagmiddagen vanaf 18 september. Kosten f 7,50. Instuif voor 6-8 jaar op elke woensdagmiddag van 14.00-15.30 uur vanaf 19 september. Kosten f6,-. Op deze instuif is het voor de kinderen watvrijerdan een club of een cursus. Er wordt die middagen geknutseld, er is poppenkasten er worden binnen- en buitenspelletjes gedaan aan de hand van bepaalde the ma’s zoals: sprookjes, muziek en natuur. Instuif voor 4-6 jaar op elke woensdagmiddag van september. Kosten f 0,75. Cursus spel en toneel voor 9-12 jaar op tien donderdagen uur vanaf 20 september. Kosten f6,-. Cursus fotografie voor 9-12 jaar op vanaf 15 september. Kosten f 15,-. Filmprogramma voor 8-12 jaar, te beginnen op zaterdagmorgen 22 septem ber om 10.00 uur met eerste vergadering van de jeugdfilmcommissie. WADDINXVEEN - De verkoop van het voormalige ketelhuis aan de Tollen slaan, waarin tot voor kort het buurtce- trum De Pionier was gevestigd, aan de Waddinxveense Stichting De Gouwe- bloem voor f 15.000,- is er tussendoor geslipt. In de woensdag voor een week gehouden gemeenteraadsverga dering trok wethouder P.F.J. van Schie (CDA) het boetekleed aan dat deze - zaak niet breder in het gemeentehuis is gedurfde besproken. CDA-fractievoorzitter drs. G. Blom verbaasde zich in de gemeenteraad er over dat dit op zichzelf goede besluit slechts in een paar regels door Burge meester en Wethouders naar buiten is gebracht. Hij wees, erop dat de econ omische waarde van het voormalige ke telhuis veel hoger is dan 15 mille, zodat aan zo’n besluit zowel financiële als po litieke kanten zitten. Daarom wilde de christen-democraat voortaan meer ge gevens hebben over dergelijke verko pen. ’’Achteraf gezien was het goed geweest als deze verkoop aan De Gouwebloem öok in de raadscommissie voor de finan ciën was geweest”stelde wethouder én partijgenoot Van Schie. ”In deze discu tabele zhken gebeurt dat voortaan ook". Drs. Blom zei zich in deze "werkaf spraak" te kunnen vinden, hoewel hij eraan werd herinnerd dat het kopen van het ketelhuis aan de Tollenslaan door De Gouwebloem wel in de raadscom missie voor welzijnszaken is geweest. In deze commissie is nog meëgedeeld dat in een overeenkomst het medege bruik van een peuterspeelzaal is gere geld. so- in ademloos luisterende gemeente-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 5