Nieuwe bibliotheek is in 1986 een feit Dichters in de clinche met GC-recensent Waddinxveense ouderen in beeld Rechtstreekse I LI lozing op Gouwe ’’Leuk kerkje” van Oud-Gereformeerden kV Kleuterschool onderdeel uitbreiding Seta Sari KOHNSTAMM- SCHOOL WIL Stille tocht COMPUTER Aan Mercuriusweg naast nieuwe SSW-kantoor Kleuterschool HAVO Atheneum Be Fair-clubhuis Twee lagen Schade aan uw auto vereist F"7H deskundige reparatie. Nota Dankbaar Voordrachtsvrees In de clinche Snelstromend Leuk kerkje I t treft een heel onopvallend en merkwaardig Godshuis. Reeds sedert 1894 worden er in deze tot kerk verbouwde avond. In de onder meer bij boekhandel Burger De tweede prijswinnaar. Een foto van mevrouw JMolenaar-van den Ou- arrmi GLASBEEK AUTOSCHADE WADDINXVEEN - Onder de langs de Gouwe wonende Waddinxvtners is vorige week grote onrust ontstaan over de rioleringswerkzaamheden aan de oostkant van de Gouwe, die gaan betekenen dat hèt afvalwater voor taan niet meer op de sloten van de polder De Gouwelanden zal worden ge loosd, maar rechtstreeks op de Gouwe zolang de rioolwaterzuiveringsin stallatie in het Reeuwijkse Randenburg er nog niet is. In de vorige week woensdagavond ge houden vergadering van de raadscom missie voor openbare werken en -be drijven zei wethouder P.F.J. van Schie (CDA) dat dit vanaf het begin bekend is geweest. De enkele kilometers ten noorden van de hefbrug door de Hene- gouwerweg aan te leggen persleiding heeft echter een tijdelijk karakter, maar het hoogheemraadschap van Rijnland stemt met deze oplossing in. den (Wilgenhorst 52) van een in een volkstuin werkende man. WADDINXVEEN - Een grotere en de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen aan de Ju Van Stolberglaan kan in - 1 t'’~ 11 CDA-wethouder P.F.J. van Schie vort; de raadscommissie voor de financiën, maakte zaak dat de leegkomende o’ aan de Van Mecklenburg Schwerin' den betrokken. MEVROUW L. M. OOSTER- BROEK-WAAGMEESTER (VVD) WADDINXVEEN Er zijn nieuwe exemplaren gemaakt van de ge dichtenbundel “Waddinxveen Dicht ’84’die is uitgegeven ter her innering aan de eind vorige maand in een goedbezette zaal van café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost gehouden poëzie- avond. In de onder meer bij boekhandel Burger in de Dorpstraat verkrijgbare bundel staat het werk van 13 amateur-dichters. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1984 Iedereen blij over t Hazeveld verbouwde hoofdvestiging van Waddinxveen aan de Juliana 1986 gereed zijn. Die voorspelling deed van Schie vorige week donderdagavond in Volgens hem is het een uitge- ipenbare kleuterschool Pinkeltje Jaan bij de bibliotheek zal wor- werkplaats godsdienstoefeningen gehouden. Hier komen trouw bijeen de circa 60 plaatselijke leden van de Oud- Gereformeerde Gemeente in Nederland. Het bijna 20 meter lange gebouw, tussen Zuidkade en de vaart Alpherwe- tering, is slechts 3.50 meter breed. De kerkzaal heeft een lengte van 13 meter. Opvallend daarin is de houten - onbe werkte - betimmering van het interieur met het gewelfde plafond, dat in de nok gemeten een hoogte heeft van 4,25 meterHet gebouw verkeert thans in zo'n slechte staat dat het kerkbestuur heeft moeten besluiten om een nieuw ge bouw te stichten. WADDINXVEEN Het is nu zeker dat de Oud-Gereformeerde Gemeente in Nederland aan de Mercuriusweg een nieuwe kerk gaat bouwèn. Daarnaast gaat de Stichting Samenwerkende Wo ningbouwcorporaties SSW (waarbinnen de woningbouwvereni gingen Ons Begin en St. Joseph op technisch gebied samenwer ken) er een nieuw kantoor met werkplaats neerzetten. i> vil 9 en De organisatoren raakten later nog in de clinche met Goudsche Cou- rant-recensent Hans Walthie, die on- In de vorige week woensdagavond ge houden vergadering voor onderwijsza ken stelde mevrouw H.J. Groenen- dijk-Bernard (CDA) de tijdelijke huis vesting voor de in Zuidplas te stichten protestants-christelijke school aan de orde. Of er eenzelfde oplossing getrof fen zal kunnen worden als met 't Haze- veld het geval is - bijvoorbeeld een kieuterschool-dependance in het club huis van Be Fair-tennis - hangt af van de bij de besluitvorming dan bekende feiten. De samenwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum - die voor 10 tot 15 mille wordt voorzien van een beveiligingsin- stallatie - heeft 5 mille uitgetrokken voor de bouw van een informaticalo- kaal. Daar zal informatica-onderwijs gegeven worden gedurende één uur per week voor leerlingen uit de tweede klas sen. Voor de roosterlessen informatica en computerkunde stelt de ouderraad van de school enige computersets beschik baar. De school zal ook een cursus voor docenten en personeel houden. WADDINXVEEN - Donderdag 20 september wordt voor de 3e keer dit jaar in Den Haag een stille tocht in soli dariteit met de Dwaze Moeders in La- tijns-Amerika gehouden. Zoals ge woonlijk begint de tocht om 11.00 uur op het Malieveld. Via het Binnenhof gaat het naar de ambassade van Argen tinië omdat nog lang niet alle vermisten zijn teruggevonden en naar de ambassa de van Peru in verband met de toene mende verdwijningen in dat land. ”De moeders van Zuid-Amerika rekenen op ons!”, aldus de Waddinxveense vrou wen Ineke Verheul-de Wolff .(tel. 15376) en Aty van Weelden-Groene- veld (tel. 13836), die aangeven dat van uit Waddinxveen wordt vertrokken met de trein van 09.45 uur. Wethouder mevrouw L.M. Ooster- broek (VVD) toonde zich dankbaar voor de positieve opmerkingen vanuit de raad over ’t Hazeveld. Zij vertel- Dit is het interieur van de af-te breken kerk van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Zuidkade 159. Het be- WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland blijkt Seta Sari Farma BV, Moerkapelle, met als vestigingsplaats Waddinxveen, een aantal wijzigingen in de inschrijving te hebben aangebracht. Zo zijn de staturen veranderd, de han delsnaam en naam van de vennoot schap, de statutaire zetel en het zaak- adres. De vennootschap heet voortaan Alcofood BV en is gevestigd aan de Noordkade 155. vrouw J. Molenaar-van den Ouden van de Wilgenhorst 52. Omdat het aantal inzendingen, on danks ruime aankondigingen, wat te genviel werden de overige twee waar debonnen van f. 75,— en f. 50,— in de categorie zwart-wit foto’s niet uitgekeerd. De jury, bestaande uit de dames V. J.A. de Bruin-Verkley, HJ, van Drimmelen en H.J. Groenendijk- Bemard en de heren H.J. Munneke, Voor het Godshuis is 310 vierkante meter grond nodig. Het kantoor en werkplaats van de Stichting Samenwerkende Woning bouwcorporaties wordt naar een ont werp van het architectenbureau Tref fers Polgar BV neergezet in twee lagen. De door de woningbouwvere niging Ons Begin om juridische re denen te kopen grond is 750 vier kante meter groot. SSW moet het huidige kantoor aan de Mercurius- weg verlaten, omdat de huur ervan is opgezegd. Bovendien wordt ook de behoefte gevoeld aan een eigen ruimte. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk B. en W. de gemeenteraad op korte termijn een definitief verbouwings- voorstel zullen sturen. Om de nieuwbouw en de verbouwing te kunnen betalen heeft het biblio- theekbestuur al een fonds gevormd. Hoewel de belangstelling voor het uitlenen van vorig jaar opnieuw is gestegen, denkt het bestuur voor dit jaar toch aan een teruggang, want boekenbezit, uitleningen en contri buties blijken - zo gaf de heer C. Dijkshoorn (CDA) in de raadscom missie voor welzijnszaken te kennen - vrij pessimistisch te zijn geraamd. commissie .voor ruimtelijke ordening en woningbouw over het ontwerp van het Eindhovense architectenbu reau Geenen-Oskam. Rondom de kerk, die wordt voorzien van 5 a 6 parkeerplaatsen, komen groenstro ken, waarvan het onderhoud voor rekening van de gemeente komt. Als volgend schooljaar de openbare kleuterschool Pinkeltje van de Van Mecklenburg Schwerinlaan in de la gere Theo Thijssenschool aan de Kerkweg-Oost zal zijn ondergebracht zal het schoolgebouw bij de te ver bouwen en uit te breiden hoofdves tiging van de Openbare Bibliotheek Waddinxveen aan de Juliana van Stol- berglaan worden betrokken. De gemeente, het bibliotheekbestuur en de architect zijn met elkaar in ge- Mevrouw Molenaar-van den Ouden bracht een op de volkstuin actieve man in beeld. Beide prijswinnende foto’s waren in kleur. Tijdens de open dag hingen ze met de andere in zendingen in de toneelzaal van het .Anne Frank-centrum. den van het Noordeinde niet is”, dichtte hij bij zijn inzending. Zijn zoon Rob nam later op de dag de waardebon voor zijn vader in ont vangst. Zodra de kleuterschool is verhuisd naar de Theo Thijssenschool aan de Kerkweg-Oost zal met de uitbreiding en verbouw kunnen worden begon- i nen. De verwachting is dat dit in het najaar van 1985 het geval zal zijn. De mogelijkheid bestaat dat de werk zaamheden in twee fasen uitgevoerd zullen gaan worden. WADDINXVEEN - De openbare Prof. Kohnstammschool voor MAVO- onderwijs aan de Mauritslaan wil 9.550,- hebben om computers te kun nen kopen. Over deze aanschaf is al in de raadscommissie voor de financiën gesproken. Moeite met het krediet had met name de heer A. van Doorn (PCW). Hij ziet als gevaar dat het gebruik van compu ters in het onderwijs te veel gaat ontaar den in een hobbyisme, terwijl automati sering nog geen verplicht vak is. Vol gens de heer D. Lont (PvdA) ontbreekt het geld daarvoor nog. Wethouder P.F.J. van Schie (CDA) zou willen zien dat computeronderwijs al in een heel vroeg stadium werd gegeven. Hij gaf te kennen dat scholen in feite vrij moeten zijn om de voor het onder wijs bestaande gelden ook voor deze - niet structuele - zaken te gebruiken. Gevaar voor precedentwerking ziet de gemeente niet, aangezien zich hier geen soortgelijke scholen bevinden. De dis cussie in de raadscommissie voor de fi nanciën deed overigens CDA-fractie- voorzitter drs. G. Blom opmerken voorstander te zijn van een meer struc tuele aanpak voor wat betreft het plaat selijke onderwijs in automatisering. WADDINXVEEN De openbare kleuterschool ’t Hazeveld, die zich kan verheugen over een dependance in de kantine van de voetbalvereni ging “Waddinxveen” in het sport park “de Sniep”, doet iedereen weer blij kijken. Dat bleek’ ujf de gemeenteraadsver gadering van woensdag voor een week, waarin van harte werd inge stemd om f. 15.000,— beschikbaar te stellen voor de inrichting van deze geïmproviseerde school voor kleuters uit de nieuwe woonwijk Zuidplas. In de gemeenteraad sprak mevrouw H.J. Groenendijk-Bemard van een “prettige ontwikkeling”, omdat de aan de Kerkstraat gevestigde kleu terschool vorig jaar nog met ern stige bestaansmoeilijkheden had te maken, mede door het aanblijven van hoofdleidster mevrouw C.C. Blonk. Blijheid over de resultaten van de ge meentelijke inspanningen voor de kleuterschool uitte ook het WD- raadslid K.A. Warmenhoven, terwijl de heer H.P. Barth (D’66) waarde ring had voor de “oorspronkelijke oplossing” om de^ kieuterschool-de pendance voorlopig voor de tijd van één jaar in de kantine te huisvesten. sprek over de plaats van de ingang, die geen verkeersproblemen tot ge volg mag hebben. PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein zei in de vorige week dinsdagavond gehouden raads commissie voor welzijnszaken dat der het kopje “Waddinxveense dich ters verkondigen Gods Woord” in zijn krant had gemeld dat “al snel bleek dat voor het gros van de dich ters poëzie synoniem bleek te zijn met het verkondigen van Gods Woord”. de dat vorige week dinsdag 19 kin deren de kleuterschool bevolkten en dat de meisjes en jongens verkeer den in een gezellige ruimte. “Heel leuk om te zien allemaal”, vond de liberale wethouder, aangevend met deze situatie erg tevreden te zijn. De geïmproviseerde kleuterschool wordt geleid door leidster mevrouw A. Meter. Op het schooltje zullen dit seizoen meer kinderen worden ge plaatst. Er is al een wachtlijst. In de dependance - met volop ruimte om te spelen en om aan gymnastiek te doen - kunnen in totaal 30 kinde ren geplaatst worden. Elke vrijdag worden met behulp van de ouders de schoolspullen weer opgeborgen om ze elke maandag,weer neer te zetten. J. Neele en E.S. ten Cate, hebben niettemin druk beraadslaagd wie voor de twee uit te reiken waardebonnen in aanmerking kwamen. De heer Van Doom, tijdens de prijs uitreiking aan het begin van de open dag niet aanwezig wegens een congres in het Hongaarse Boedapest, zette de in Waddinxveen bekende Klaas v.d. Zijden op de gevoelige plaat. “Onbespoten groenten en een pruim lang niet mis, als dat Klaas v.d. Zij- De bundel bevat ook bijzondere din gen. Zo blijkt Lodewijk Jansen het pseudoniem te zijn van dichter Jan de Bas. Hij en de andere organisa toren Herbert Bitter, André de Oude en Koen Bregman blijken verder te zijn beetgenomen door Wim de Bas, die onder de naam Kees Jan Hende- riksen (welke naam de voornamen bevat van zijn broers Kees, Jan en Henk) het tienregelige “De gevan gene” dichtte. Kees Jan Henderiksen was dan ook in De Unie en op de door het Week blad voor Waddinxveen gemaakte fo to’s van de amateurdichters de grote afwezige. Hij bleef in de zaal op de achtergrond door “Waddinxveen Dicht ’84” op video vast te leggen. Acte de presence gaven wel Jan de Bas (die zijn vader en moeder onder steboven maakte van zijn zeer luid ruchtige en energiek optreden), Huub Hoek (Hattem), Klaas van Elsacker (een sombere Vlaardinger, die het als maar had over het levenseinde), Annemarie den Hertog, Lodewijk Jansen, Rob Pinkse, Henk van Gils, A. Littooy-Faber, Nic de Vries, Haag)Inez E. Hofman In de drie jaar oude gemeentelijke nota over het plaatselijk bibliotheek beleid spraken B. en W. er nog hun voorkeur over uit om een nieuwe hoofdvestiging van de bibliotheek met enige allure op te richten in het Passagegebied, want “vestiging van een bibliotheek daar past uitstekend in het voor dat gebied geformuleer de kemenbeleid”. Maar gezegd werd, toen al dat verwer ving van het terrein en amovering van de betreffende bebouwing geld zou gaan kosten en tijd, terwijl daarnaast ook de exploitatie bij zondere eisen zou gaan stellen. Als het Passagegebied de hoofdvestiging van de bibliotheek niet zou kunnen gaan krijgen werd het in 1981 mo gelijk geacht op redelijke termijn een lokatie aan de Petteplas tot stand te brengen. Doch voor dit alles was drie jaar geleden nog geen geld. Het ontbreken van ruime financiële middelen hebben B. en W. doen om kijken naar een andere oplossing. Verbouw en uitbouw op dezelfde plek. Gaandeweg werd het aanpas sen van de huidge hoofd vestiging als meest haalbaar gezien en dat legde de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 maart van dit jaar ook vast in het bibliotheekplan voor de periode 1986-1988, al was er toen ook nog even een andere mogelijkheid: nieuw bouw aan de Kerkweg-Oost, op de plaats van het voormalige notaris huis. Zodra de vernieuwde en uitgebreide hoofdbibliotheek een feit is zal de vestiging in het Anne Frank-centrum worden gesloten, zodat dan alleen de bibliobus in Waddinxveen-Zuid (St. Victorstraat) zal blijven functio neren. nieuwe rioolwaterzuiveringsinstalla tie, dat de toegepaste oplossing een zeer geringe belasting betekent voor de Gouwe. ‘Overigens is de Gouwe ons zwembad niet. Er wordt nog steeds afgeraden om daarin te gaan zwemmen’, aldus de christen-demo- craat. In de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven gaf de heer J. van den Berg (VVD) te kennen vol lof te zijn over de voorbereiding van de grootscheepse rioleringswerkzaamhe den aan de oostzijde van de Gouwe en langs de Piasweg en de Abraham Kroesweg. De betrokken bewoners werden op voorlichtingsavonden van de Grontmij NV uitgebreid over het karwei geïnformeerd, waarbij aan heel wat (tuin)verlangens van de Waddinx- veners is tegemoet gekomen. Na het werk betaalt de gemeente het weer in orde brengen van de tuinen. Volgens hem hadden de evangelisch getinte teksten de overhand, werd het in De Unie door een loodzwaar moralisme alsmaar stiller en werd Vlaardinger Klaas van Elsacker (de man die teloren met applaus werd begroet) omschreven als “een ware EO-profeet”. Aan’het slot van zijn recensie sprak Hans Walthie de hoop uit dat een eventuele volgende keer ook wat meer andersgestemde dich ters zouden worden uitgenodigd. Volgens Herman Bitter, André de Oude, Koen Bregman en Jan de Bas klopte het geschrevene in de Goud sche Courant niet met de werkelijk heid, aangezien vier van de acht Wad dinxveense poëten helemaal geen christelijk getinte verzen voordroe gen. Van de dertien voordragende dichters werden er slechts zes dui delijk door de bijbel geïnspireerd. En van de 101 ingezonden verzen waren er slechts 29 christelijk. Het viertal meent dat ten onrechte over loodzwaar moralisme is geschre ven en dat Klaas van Elsacker op on duidelijke gronden is geassocieerd met een EO-profeet. Verder wordt er op gewezen dat in De Unie ook dichters optraden die door “andere dingen” geinspireerd werden wordt duidelijk gemaakt dat er voor iedere Waddinxvener een vrije in- schrijfmogelijkheid was, maar meer anderen hebben zich niet - “Uit voordrachtersvrees - opgegeven. Joseph Nantes (Den Meter (Gouda) en (Gouda). Wat het publiek betreft stal de Wad dinxvener Nic de Vries de poëzie- avond, die werd opgeluisterd met Jacqueline de Bruin op dwarsfluit en Peter den Hertog op piano. De twee Waddinxveners vielen in voor de plot seling afgezegde streekmuziekschool Waddinxveeri, die had toegezegd voor de muzikale omlijsting te zullen zorgdragen. Voor deze tijdelijke voorziening is door alle betrokken instanties geko zen, omdat het te kostbaar is en ei genlijk ook overbodig om een aan- sluting te maken met de overbelaste rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Willem de Zwijgerlaan. Door het lozen van afvalwater op de Gouwe zal het milieu in de polder aanmerke lijk kunnen verbeteren, terwijl de ver wachting is dat de waterkwaliteit van de snelstromende Gouwe niet noe- menswaardig zal kunnen worden aan getast. De langs de Gouwe wonende Wad dinxveners denken daar anders over en menen dat het wonen aan dit wa ter er juist niet beter op wordt naar mate de Gouwe sterker wordt ver vuild. De waterkwaliteit, zo zeggen ze, is juist de laatste jaren zo verbe terd dat, er weer gezwommen kan worden. Voor de lozing van het afvalwater op de Gouwe heeft de gemeente de be nodigde vergunningen gekregen. Dat betekent dat ook het Hoogheem raadschap van Rijnland met deze op lossing zeer goed kan instemmen. Desgevraagd zei wethouder P.F.J. van Schie (CDA) ons vorige week dat deskundigen hem hadden verzekerd, nu er immers een paar jaar gewacht moet worden op de bouw van de In de gemeenteraadsvergadering van deze maand zullen de grondverko- pen voor deze bouwwerken aan de orde komen, nadat de raadsleden op 4 juli van dit jaar al besloten om voor het bebouwen van de stukken grond aan de westzijde van de Mercurius weg te verklaren’dat het geldende be stemmingsplan Zuidkade-Wilhelmi- nakade wordt herzien. In Waddinxveen-Zuid wil de Oud- Gereformeerde Gemeente in Neder land een nieuw Godshuis bouwen, omdat, het vernieuwen en uitbrei den van het bestaande kerkgebouw aan de Zuidkade als gevolg van inge diende bezwaren niet mogelijk bleek. Aan de Zuidkade wordt al sinds 1894 gekerkt in een ruimte die eerder een timmermanswerkplaats is geweest. De kerkzaal hier valt op door de hou ten - onbewerkte - betimmering en het gewelfde plafond. “Het is een leuk kerkje”, oordeel de burgemeester C.M. van der Linden in de vorige week dinsdagmiddag gehouden vergadering van de raads- De eerste prijswinnaar. Een foto van D.C. van Doorn (Prins Bernhard- laan 5) van de Waddinxvener Klaas v.d. Zijden. WADDINXVEEN De in het kader van de zaterdag gehouden open dag van de Stichting Dienstverleningscen- trum Waddinxveen op touw gezette fotowedstrijd “De ouderen (65-plus- sers) in Waddinxveen” is gewonnen door de heer D.C. van Doom van de Prins Bemhardlaan 5. Hij won de eerste prijs, een waarde bon van f. 75,—. De tweede prijs - een waardebon van f. 50,-was voor de fotografische inzending van me- K’*' i -MwfeVI 1 il

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9