GEMEENTE WADDINXVEEN Filmavond in De Schaapskooi Huis-aan-huis brief: Gemeente ontkent ’’stiekem” gedrag Gemeente probeert onrust over lozing weg te nemen kade, Nesse, Zuidkade, Wilhelmina kade en Henegouwerweg, waaruit verontrusting spreekt ten aanzien van de gevolgen van de in aanleg zijnde rioleringswerken aan de oostzijde van de Gouwe. Daaruit begrijpen B. en W. dat verondersteld wordt dat het gemeentebestuur opzettelijk infor matie over de gevolgen, en inspraak hieromtrent, zou hebben gemeden. Het college zegt dat zij er nimmer een geheim van hebben gemaakt dat het voornemens was een vergunning te vragen bij het hoogheemraadschap van Rijnland om - tot het gereedko- men van de rioolwaterzuivering Ran- denburg aan de oostzijde van de Gou we - het afvalwater van ca. 320 wo ningen tijdelijk rechtstreeks op de Gouwe te mogen lozen. Een en an der is toegelicht op de hoorzittingen voor de bewoners van het te riole- ren gebied, en was ook bekend bij de behandeling van dit onderwerp tijdens openbare vergaderingen van commissie(s) en van de gemeente raad van Waddinxveen. TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN OPENBARE WERKEN INZAMELINGEN SPREEKUREN BESTEMMINGSPLANNEN Jones Lang WoftGoro Centraal Beheer Ter gelegenheid van het GOUDEN SPOORLIJN JUBILEUM, serveren wij de gehele maand October het GOUDEN SPOORLIJN MENU, bestaande uit: VERORDENINGEN VOLKSGEZONDHEID VERGADERINGEN 45,— per persoon NISSAN Audi KOKC.V. -BOSKOOP BOSKOOP TEL. 01727-2110/3410 MOUSSE D’ANQUILLE. (bereid van paling uit de Rijn bij Alphen) FILET DE PORC VILLAGE. (varkenshaas van een Waddinxveense fokkerij) CONSOMMÉ GARNI, (heldere soep met Boskoopse tuinkruiden) FROMAGE OU FROMAGEDESSERT. (kaas of kwarkdessert van Goudse kaas) 3 ^ylrecht WDDINXVEEN tottéraèiïri\/\ Maak dan meteen een afspraak met Garage Kok. Want Garage Kok levert niet alleen alle merken personen auto’s, zoals o.a. Opel, Ford, Nissan (Datsun), Audi en Volkswagen, maar zorgt ook voor perfect onderhoud. Voor vele jaren veilig rijplezier met uw nieuwe auto. En over de inruil van uw oude auto worden we het wel eens! 01820-16066 010-362244 i. WADDINXVEEN. HARTJE RAND Groningen 125 km: 75 kms .Amsterdam Pa; IWA 2 F Antwerpen APELDOORN Verkoop Vastgoed tel. 055-793641 RESTAURANT OPEL VOLKSWAGEN FORD DATSUN AUDI MM t I 25 km: </Den (100 meter van het station) NIEUWE AUTO? Gecombineerde vergadering commissies Welzijnszaken en Financiën. Maandag 8 oktober 1984, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. ^7 Wilt u een perfekte lokatie voor uw nieuwe onderneming in de Randstad? Of zoekt u noodgedwongen naar een nieuwe vestigingsplaats voor uw bestaande bednjP Er zijn tientallen redenen om neer te strijken in het Bedrijvenpark Coenecoop m Waddmxveen. in Waddmxveen vindt u een kerngezond leef- en ondernemersklimaat en een bednjfsvnendelijk gemeentebestuur. in Waddmxveen betaalt u voor een vierkante meter grond het lage bedrag van slechts 135,-excl.BTW 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Burgemeester C.M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meer argum en ten Die vindt u in de informatieve kleurenfolder die bij onderstaande adressen beschikbaar is. U ZIT NERGENS ZO GOED EN GOEDCOOP ALS IN BEDRIJVENPARK COENECOOP. Men ziet hoe de politie kordaat moet optreden als een kind dreigt te stikken, als een dronken chauffeur doorrijdt, als ze indringers achterna zitten. Een dyna mische film, die ook de kracht laat zien die alleen God kan geven in tijden van verdiet en verlies. De film duurt ruim een uur. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Geopend vanaf 19.45 uur. Aanvang programma 20.30 uur. 14433 14433 Gemeente Waddinxveen Direkteur Grondbedrijf tel. 01828-14433 tst. 220 Tel. 01828-16695 Passage 210 Waddinxveen De afgelopen dagen bereikte het ge meentebestuur een groot aantal (meestal eensluidend vóórgedrukte) brieven van bewoners van de Noord- BEDRIJFSTERREIN 135r PER M 3 Bekendmaking voorbereidingsbesluiten diverse bestemmingsplannen. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, op de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening met ingang van 4 oktober 1984 gedurende één maand voor een ieder ter inzage liggen de raadsbesluiten van 26 september 1984, waarbij wordt verklaard dat herzieningen worden voorbereid van de bestemmingsplannen: 1. ’’Oranjewijk ’75, na le herziening” voor zoveel het betreft het perceel Koningin Wilhelminaplein 42 en omgeving; f. het tijdig verzamelen van aktiviteitenplannen, van de instellingen die vertegenwoordigd zijn in de commissie, het toetsen en onder ling afstemmen hiervan en het geven van adviezen aan raad en burgemeester en wethouders inzake deze plannen; g. het organiseren van inspraak inzake de aktiviteitenplannen; h. het verdelen van de financiële middelen op grond van de goedge keurde aktiviteitenplannen, gebaseerd op de door de raad vast gestelde begroting; het verstrekken van gegevens en inlichtingen en het doen van verslag als bedoeld in artikel 23 en artikel 24. Het voor deze verordening vereiste ontvangstbericht van Gedepu teerde Staten is op 17 augustus 1984 afgegeven. Voor het gestelde in artikel 26 van de Verordening (aanwijzing als tak van dienst) hebben Gedeputeerde Staten de beslissing omtrent goedkeuring vooralsnog aangehouden. De verordening treedt in werking op 6 oktober 1984. Waddinxveen, 3 oktober 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. “De lozing op de Gouwe is daarbij naar onze overtuiging zeker de minst kwade keuze en als tijdelijke maatre gel volstrekt verantwoord. Elders in de Gouwe wordt reeds jaren, even- Verlening medewerking aanschaffing schrijfmachine Groen van Prinstererschool. Krediet aanschaffing brandkastje en kasregister. Verkoop bouwgrond M.M. Sanders te Gouda. Verkoop bouwgrond Fa. De Langen Van den Berg te Bergam bacht. Concept-opzet gemeenschappelijke gezondheidsdienst Midden- Holland. Verhoging belastingemen tarieven voor 1985. Begin 1984 bleek dat in het kader van de bezuinigingen op de rijks- begroting en het opheffen van spe ciale uitkeringen aan gemeenten, de regeling waarbij het rijk meebetaalt aan aanleg van riolering in buiten gebieden, met ingang van 1985 aan zienlijk ongunstiger zal worden. De ontwikkeling welke recent heeft plaatsgevonden in de toepassing van drukriolering (met electrische pomp jes wordt het afvalwater naar de lo- zingsplaats geperst) maakt het moge lijk de aanleg en exploitatie van de huisriolering voor ca. 320 woningen aan de oostzijde van de Gouwe zon der extra kosten voor de overige bewoners van Waddinxveen te realise ren, mits van de in 1984 nog gun- t ge- Op 26 september 1984 is de tweede wijzigingsverordening van de Verordening op de commissies ingevolge artikel 62, lid 2, van de ge meentewet in werking getreden. Als gevolg van deze wijzigingsver ordening is de commissie voor sportzakendie burgemeester en wet houders advies en bijstand verleende met betrekking tot het beleid ten aanzien van de gereglementeerde sport en de recreatieve sport, met ingang van 26 september 1984 opgeheven. De wijzigingsverordening kan ingezien worden op de afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening der gemeentesecretarie. Planningsgroep sociaal-culturele aktiviteiten. Donderdag 4 oktober 1984, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Stand van zaken met betrekking tot herstructurering. Concept-programma sociaal-culturele aktiviteiten, emancipatie-ak- tiviteiten en aktiviteiten t.b.v. culturele minderheden 1985. Commissie voor Kunst en Cultuur. Maandag 8 oktober 1984, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Behandeling Programma Sociaal-Culturele Aktiviteiten 1985. Instelling werkgroep theaterprodukties. Voortgang inzake: - kunstvoorziening Zuidplas; - voorbereiding Kunstmarkt; - kamermuziekconcerten; - exposities. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Vanaf heden ligt voor een ieder gedurende veertien dagen de beslui tenlijst van de vergadering van dé gemeenteraad van 29 augustus 1984 ter gemeentesecretarie, afdeling Interne Zaken, ter inzage. Tevens bestaat de mogelijkheid tot het beluisteren van de op deze vergadering betrekking hebbende cassettebandjes. Bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker. In de periode van 4 t/m 25 oktober 1984 zal het derde deel van de 3e, tevens laatste, ronde van het bevolkingsonderzoek op baarmoeder halskanker worden uitgevoerd. Een derde deel van alle in Waddinx veen woonachtige vrouwen van 35 t/m 54 jaar zal hiervoor persoon lijk worden uitgenodigd door middel van een oproepingskaart. De dames, geboren in 1932, 1935,1938,19411944,1947 en 1950die vandaag nog geen oproepkaart hebben ontvangen, maar wel aan het onderzoek willen deelnemen kunnen dit opgeven ter gemeentese cretarie, bureau Burgerzaken (tel. 14433, tst. 242). Een oproep kaart zal dan alsnog worden toegezonden. Met de uitvoering van bovenvermeld onderzoek zal het bevolkings onderzoek op kanker in de baarmoeder worden afgesloten. Dit houdt in dat de vrouwen die voor een dergelijk onderzoek in aanmerking willen (blijven) komenzich in het vervolg, op eigen ini tiatief dienen te wenden tot hun huisarts. Verordening Commissie Sociaal-Cultureel Werk. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat met ingang van 4 oktober 1984, gedurende drie maanden, ter gemeentesecretarie afdeling Welzijnszaken, voor een ieder ter inzage ligt de door de raad in zijn vergadering van 4 juli 1984 vastgestelde Verordening, regelende de samenstelling, be voegdheden en werkwijze van de commissie sociaal-cultureel werk. De commissie is ingesteld voor onbepaalde tijd. Bij het gemaal aan de Henegouwer- weg tussen Waddinxveen en Boskoop aan de kop van de maaltocht bestaat de mogelijkheid om de Henegouwer- weg te kruisen zonder kostbare extra investeringen en/of overlast voor het verkeer. Óm die technisch/financiële reden is de lozing in de Gouwe daar ter plaatse geprojecteerd. Het colle ge zal er zorg voor dragen dat alle voorwaarden welke de vergunningge- ver aan het daar te maken lozings- punt stelt, nauwkeurig zullen wor den nageleefd. Herbestratingswerkzaamheden. In verband met herbestratingswerkzaamheden zal het gedeelte Sta tionsstraat gelegen tussen het Stationsplein en Kanaalstraat gedu rende de periode van 8 oktober tot 2 november a.s. zijn afgesloten voor alle rijdende verkeer. De wegomleiding zal door middel van borden worden aangegeven. WADDINXVEEN r Vrijdagavond 5 oktober zal in de hervormde koffiebar "De Schaapskooi” de film Heavens Heroes worden gedraaid. Deze film is gebaseerd op het waar gebeurde ver haal van 2 toegewijde politie-mensen, waarvan één bij de uitoefening van zijn plicht door een kogel geraakt wordt en sterft. WADDINXVEEN Het Waddinxveense gemeentebestuur heeft bewo ners van de Noordkade, Zuidkade, Wilhelminakade. Henegouwerweg en Kromme Esse met een uitvoerige brief gerust willen stellen over de tijdelij ke rechtstreekse lozing van afvalwater op de ’’schone” Gouwe. De Gou- we-bewoners menen dat de gemeente stiekum aan het werk is en zijn vast van plan de lozing niet zonder meer te laten plaatsvindenEr worden al wa termonsters genomen om in een eventuele procedure die nog kan volgen zo sterk mogelijk te staan. De door het gemeentehuis deze week huis-aan-huis verspreide brief over de lozing in de Gouwe bevat onder meer deze informatie: Collectevergunning. De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan Wereldwinkel Waddinxveen ver gunning verleend voor een collecte in de periode 7 t/m 13 oktober 1984. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Inentingen kinderen geboren in 1980. Op woensdag 10 oktober 1984 bestaat in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12, van 13.30 tot 14.30 uur gelegenheid tot kos teloze inenting tegen difterie, tetanus en polio voor de kinderen ge boren in 1980 in de maanden juli t/m december. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. De inentingspapieren moeten worden meegebracht. Inlichtingen: gemeentesecretarie, bureau burgerzaken, tel. 14433. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Tegen het ontwerp van de vergunning kunnen eveneens gemotiveerd bezwa ren worden ingediend. Na afloop van de termijn waarbinnen de bezwaren kunnen worden ingediend neemt het college van dijkgraaf en hoogheem raden een beslissing. Tegen de be schikking kan beroep op de Kroon worden ingesteld. Asfalteringswerkzaamheden. In de periode van 15 oktober tot 16 november a.s. zal de Piasweg van een nieuw asfaltwegdek worden voorzien. In verband hiermede zal deze weg gedurende voormelde periode voor al het doorgaande verkeer zijn gesloten. De omleidingsroute zal d.m.v. borden wor den aangegeven. Commissie voor de financiën Donderdag 4 oktober 1984, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Aanvullend krediet ad 10.000,- renovatie groene velden. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. A 4^ Internationale Onroerend Goed Adviseurs Westblaak 109 3012 KH Rotterdam Tel. 010-110440. Telex 24534 eens in afwachting van het gereed komen van bedoelde zuivering, met vergunning, ongezuiverd huishoude lijk afvalwater van ca. 500 wonin gen geconcentreerd geloosd. Ons is niet gebleken dat op de lozingsplaats bijzondere extra vervuiling op treedt”. in Waddinxveen zit u precies tussen de vier grote steden van ons 1H land, dus helemaal in het hart van de Randstad, met een optimale bereikbaarheid via de A12 en A20. PLANKIER 22-26 stige rijksregeling gebruik wordt maakt., De bijdrage van het rijk bedraagt ge durende 25 jaar f. 1.080, per jaar. Samen met het door de aangeslote nen te betalen rioolrecht ad f. 132,— De commissie heeft tot taak: a. het bevorderen van het club- en buurthuiswerk en het jeugd- en jongerenwerk; b. Het adviseren van raad en burgemeester en wethouders over sub a genoemde zaken, zowel op eigen initiatief als op verzoek; c. het verstrekken van adviezen aan organisaties, instellingen en personen, welke werkzaam zijn in het werk als bedoeld onder a; d. het beheer en exploiteren van de gemeentelijke gebouwen welke door burgemeester en wethouders daartoe worden aangewezen. Burgemeester en wethouders kunnen gebouwen aan het beheer en de exploitatie van de commissie onttrekken; e. het uitvoeren van het inhoudelijk werkgeverschap voor de be roepskrachten in dienst van de (nog op te richten) Stichting Werknemerspool Sociaal-Cultureel Werk Waddinxveen. Hieronder is tevens begrepen het opstellen van funktiebeschrij- vingen, verdeling van de beschikbare uren over de aktiviteiten en het opstellen van richtlijnen voor de wijze waarop de beroeps krachten in dienst van genoemde Stichting dienen te funktione- ren; per jaar is een sluitende exploitatie verzekerd. Als gewacht wordt tot in 1989, het jaar waarin de afvalwater zuivering in Randenburg in gebruik zal komen, zal voor de aanleg van de ze riolering in het geheel geen rijks- bijdrage meer worden ontvangen, waardoor het gemeentebestuur ge noodzaakt zou zijn om met ingang van 1 januari 199Ö per woning in ge heel Waddinxveen gedurende 25 jaar de rioolrechten met f. 40,— per jaar te verhogen om tot eenzelfde finan ciële situatie te geraken. Geheel afgezien van deze forse fi nanciële consequenties, hebben B. en W. zich vooraf doen informeren over de ambtelijke mening van het hoog heemraadschap van Rijnland ten aan zien van de tijdelijke rechtstreekse ongezuiverde lozing van het huishou delijk afvalwater van deze 330 wo ningen. Het hoogheemraadschap is namelijk bij wet belast met de zorg voor de kwaliteit van het oppervlak tewater en het afgeven van lozings vergunningen. B. en W.: “Wij hebben daarbij de indruk gekregen dat aan ons gemeen: tebestuur een vergunning tot (tij delijke) lozing op de Gouwe zal wor den verstrekt. Het gaat hier om de keuze tussen twee ongewenste situa ties, nl. het voortbestaan van de on gewenste lozing op het water van de Bloemendaalse Polder (waarbij de effectiviteit van de aanwezige sep- tictanks ernstig moet worden betwij feld) of de lozing op het Gouwe- kanaal, dat nagenoeg dagelijks wordt afgespuid in Katwijk (een enkele maal ook wel in Gouda), waarbij de te lozen hoeveelheid ten opzichte van de hoeveelheid Gouwewater zeer gering is, nl. ca. 18 m3 afvalwater/ uur”. Het college heeft inmiddels de ver eiste vergunning voor rechtstreekse lozing op de Gouwe bij het Hoog heemraadschap aangevraagd. De pro cedure is thans, ingevolge hoofd stuk 3 van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne, als volgt. Het be voegd gezag, in dezen dijkgraaf en hoogheemraden, maakt de aanvraag zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk binnen zes weken na de datumvan ontvangst bekend. De bekendmaking geschiedt door publicatie in één of meer dag-, nieuws- of huis-aan-huis- bladen, terinzagelegging, aanplakking op het gemeentehuis en op of nabij het terrein van de inrichting. Een niet op naam gestelde kennisgeving wordt aan de gebruikers van gebouwde eigendommen die in de directe om geving van het lozingspunt liggen, toegezonden. In deze bekendmaking wordt de tijd en de plaats vermeld van een te hou den hoorzitting. Tevens wordt het or gaan, waarbij en de termijn waar binnen door een ieder bezwaar kan worden gemaakt tegen het verle- Tenslotte mak<;n B. en W. nog een opmerking over de Gouwe als zwem water: “Wij willen u er met nadruk op wijzen dat tot heden (ook zonder de lozing van de 320 woningen) de kwaliteit van het Gouwewater niet geschikt geacht wordt als zwemwa ter. Jaarlijks waarschuwen de daar voor verantwoordelijke instanties de bevolking via de pers tegen dit weer toenemende verschijnsel. Wij hebben dan ook gemeend dit in de Algemene Politie Verordening van de gemeente te moeten verbieden”. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 OKTOBER 1984 nen van de gevraagde vergunning, vermeld. Gedurende een maand vanaf de dag waarop de aanvraag ter in zage is gelegd, kunnen de stukken tij dens de werkuren, alsmede tenmin ste gedurende drie aaneengesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien. Een ieder kan ge motiveerd bezwaren tegen het geven van de gevraagde vergunning monde ling inbrengen tijdens een openbare zitting. Hierna wordt zo spoedig mo gelijk een ontwerp-vergunning opge steld. Het ontwerp van de vergunning wordt toegezonden aan degenen die bezwaren hebben ingediend. Boerhaavelaan Postbus 206 2700 AE Zoetermeer HOPMAN-GROEP BV Tel. 079-219350 Telex 33363 2. ’’Oranjewijk ’75, na le herziening” voor zoveel het betreft het zuidelijke deel van perceel Noordkade 18; 3. ’’Stationsstraat” voor zoveel het betreft het oostelijk deel van perceel Stationsstraat 12, zoals die percelen op de bij die besluiten behorende situatietekenin gen met rode omlijningen zijn aangegeven. Waddinxveen, 3 oktober 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3