Revue was prima troef OPEN REPETITIE AVOND MEETING Vier burgemeesters slaan spoorlijnmunt NOTA Bij ’s Rijks Munt in Utrecht op dinsdagmiddag menu aan NS-loket TOI-IOI MET EENACTER IN HAZERSWOUDE Woensdagavond 10 oktober in de Kruiskerk RPF-Kamerlid Wereldwinkel Zaterdag verkoop van munt in Moerkapelle gaat open Graslandpolders scoren hoger dan Limburgse heuvels WADD1NXVEEN/DEN HAAG - De provincie Zuid-Holland heeft als sterk verstedelijkt gebied toch vele natuur waarden van grote internationale bete kenis. Tot die conclusie komen onder zoekers van de provinciale planologi sche dienst (PPD) van Zuid-Holland op grond van een systematisch inventarisa- tie-onderzoek naar de wilde-planten- groei in deze provincie. Van het onder zoek, dat al enkele jaren gaande is, heeft men nu de eerste inventarisatier- onde voltooid. Geheim van Bear Island Weer verkoop kinderzegels Vox Jubilans in Vianen Speciaal ’’Gouden spoorlijn” r f* Volop te zien Rabobanken rf&F Nh WEEKBLAD VOOR WADD1NXVEEN - WOENSDAG 3 OKTOBER 1984 1 ©B ©B ©B ©B ©II «I ©I ©I ©I ©I Of cg si c- |C i< Ie tc wc ^F©e V to. V (Vervolg van pagina 5 hospitaalkerkschip Rijks 's Munt te de bij- V. Aanbevelingen. 4 Vervaardiging: Utrecht. De technische kenmerken van de munt zijn: WADDINXVEEN - Woensdagavond 10 oktober om acht uur wordt in de gereformeerde Kruiskerk aan de Passage door het Interkerkelijk Jonge renkoor Meeting weer de - overigens jaarlijkse - open repetitie-avond ge houden. Zoals de naam ’’open repetitie” al zegt: een open huisavond. waarop iedereen tussen 16-36 jaar kan binnenvallen onder het motto: Al les mag. niks moet! Metaal: zilvergehalte 925/1000. Gewicht: ca. 25 gram. Diameter: 38 mm. Oplage: minimaal 750 exemplaren, ma ximaal 2.000. Kwaliteit: proof. Meeting is de volgende maanden weer volop te zien bij allerlei soorten gele- deel van zo’n avond is dat je als nieuwe ling zeker weet, dat je niet als enige vreemdeling binnenstapt. Op de vorige open huis-avond heeft het koor wel zo’n 15nieuwe gezichten mo gen begroeten. Het grootste deel van deze mensen is naderhand ook lid ge worden. Het feit, dat je komt kijken, schept echter in het geheel geen ver plichtingen. Een hele positieve bijdrage aan het nog steeds groeiende aantal le den van het jongerenkoor dus. Filet de Pore Village, (varkenshaas van een Waddinxveense fokkerij) Consommé Garrri: (heldere soep met Boskoopse tuinkruiden) Voorde pauze wordt er gewoonlijk nor maal gezongen zodat men kan horen hoe een gewone repetitie in zijn werk gaat en wat het repertoire van Meeting heeft te bieden. Na de pauze, dus van ongeveer 21.15-20.00 uur, studeert het koor een heel nieuw lid in. Omdat dit voor iedereen nieuw is, behoeft men dus niet bang te zijn, als men een toon tje lager zingt als de rest, want dat ge beurt de mensen die al jaren lid zijn ook wel eens. Verder is er uiteraard tussen de bedrij ven door ook nog gelegenheid om koffie of iets fris te drinken teneinde de dorsti ge kelen te laven. Traditiegetrouw een hele gezellige en ontspannende avond dus. Informatie over deze open repeti tie op 10 oktober kan men inwinnen bij het secretariaat van Meeting. Jan van Mourik. tel. 15188 en Jack Schut, tel. 01820-15587. J WADDINXVEEN - Het nieuwe sei zoen van de Culturele Commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen is weer goed van start gegaan door het optreden van ’’Alter Ego”. De revue ’’Tijd is troef” bleek een prima troef te zijn van deze groep uit Lekkerkerk, maar ook van de Cultu rele Commissie, want de ouderen van Waddinxveen kregen op 25 september in het Anne Frankcentrum een werve lende show voorgeschoteld. Na de rustige zomermaanden met maar weinig warme dagen gevolgd door een WADDINXVEEN - Vrijdagavond 5 oktober wordt in Hazerswoude een eenacter-avond gehouden. De Wad dinxveense toneelvereniging Toi-Toi neemt hieraan deel met de door Dick van Maasland geschreven eenacter “Laura”. WADDINXVEEN - De deze week bij ’s Rijks Munt in Utrecht geslagen zilve ren herdenkingsmunten ter gelegenheid van de gouden spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn is zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur te koop aan het loket van het NS-station Waddinxveen. Daarna is de munt bij alle Rabobanken in de plaat sen langs de spoorlijn verkrijgbaar. WADDINXVEEN/MOERKAPELLE Drs. A.H.D. Wagenaar, lid van de Tweede Kamer voor de RPF komt op vrijdagavond 5 oktober om acht uur in gebouw “Concordia” aan de Bre- deweg 66 te Moerkapelle spreken over het actuele onderwerp: “De RPF-visie op het regeringsbeleid”. Iedereen is op deze avond, georga niseerd door de Waddinxveense afde ling van de RPF (Reformatorische Politieke Federatie), hartelijk wel kom. In de plaatsen Moerkapelle/ Zevenhuizen is tot nog toe geen plaatselijke kiesvereniging. Het is de bedoeling deze avond dan ook tot de oprichting van een RPV Moerkapelle- Zevenhuizen te komen. Samenvattend komen wij tot de vol gende advisering ten aanzien van de voortzetting van het onderzoek. installaties; saldi- f. tarievenniveau over hele linie laag; opbrengst ten opzichte van kosten redelijkvoor gemeentelijk bad; laag ten opzichte van sportfondsenbad; bezoekfrequentie bevolking gemid deld; noodzaak de baden meer recrea tief te maken; zwembaden meer bedrijfsmatig ex- ploitaren (marketing, reclame); schoolzwemmen en verenigings- zwemmen worden ten laste van ex ploitatie versluierd gesubsidieerd; onderhoudsuitgaven hoog; energieverbruik relatief hoog; pachtcontract tussenbouw koppe len aan omzet; winst op horeca is sterk te verbe teren door betere accommodatie voor de horeca, ook in het binnen bad. Korte conclusies uit het rapport Sportfondsenbaden: De munt weegt ongeveer 25 gram en heeft een diameter van 38 millimeter. Dit bijzonder aandenken ter gelegen heid van de gouden spoorlijn wordt voorzien van ‘s Rijks Munt- en Munt- meesterteken. Daardoor wordt de waarde voor verzamelaars nog groter. Indien de verkoop van de herden- kingsmunt positief verloopt zal de netto-opbrengst worden bestemd voor een nog nader aan te wijzen charitatief doel. Bij de verkoop van 1.000 munten is dit f 2.000,-,en bij 2.000 munten f 20.000,-. Fromage ou Fromagedessert. (kaas of kwarkdessert van Goude kaas) WADDINXVEEN - Vier burgemeesters hebben dinsdagmiddag bij 's Rijks. Munt in Utrecht de eerste exemplaren geslagen van de zilveren herdenkingsmunt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn. De allereerste munt werd geslagen door Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden. Na hem volgden de burgemeesters van Boskoop (J.H. Reinders), Alphen aan den Rijn (M. Paats) en Gouda (drs. K.F. Broekens). De vier burgemeesters verrichtten hun werkzaamheden in de gebouwen van ’s Rijks Munt in Utrecht. Zij deden dit op verzoek van de Waddinxvener T.W. Verwey, die heeft besloten met de uitgifte van deze bijzondere her denkingsmunt de festiviteiten rond de gouden spoorlijn in de Gouwe- streek luister bij te zetten. Vorig jaar nam hij het initiatief tot het slaan van de gouden en zilveren daalder ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen in 1983. De voorbereidingen voor deze happe ning zijn vlak na de vakantie al gestart. Allerlei zaken moesten hiervoor gere geld worden, gezien de bekendheid die het koor aan deze avond wil geven. De ervaring heeft geleerd, dat de drempel voor Jiet vrouwelijk geslacht niet zo hoog is. De heren hebben er echter des te meer moeite mee om eigener bewe ging eens te komen kijken en de sfeer te proeven. Met die wetenschap gewapend, is de PR-commissie van het koor aan de slag gegaan. Om te beginnen werden een fiks aantal mensen dit jaar persoonkijk aangeschreven. Een zeer gerichte actie om nieuwe leden, liefst heren, te wer ven. Verder werd speciaal voor deze ge legenheid een extra editie van het ver enigingsblad De Schakel vervaardigd. Alle informatie over deze avond is hie rin te lezen, terwijl ook de komende op tredens werden opgenomen. D. Ten aanzien van politieke beslis singen. Tenslotte adviseren wij uw college om met spoed over deze nota een standpunt te bepalen, het personeel te informeren hieromtrent en de raad bij de discussie te betrekken door middel van behandeling in de com missies voor Welzijnszaken en voor de Financiën, zo nodig ook de com missie Openbare Werken en Bedrij ven. M. Kraaijestein, P.F.J. van Schie, wethouders. en bedrijfsopzet. Hierbij ware de op vattingen van de huidige pachter te betrekken. Het onderzoek op te dra gen aan derden. Totale privatisering van het horeca-gebeuren ware niet bij voorbaat uit te sluiten. 2. Een rapport op te doen stellen ten aanzien van de consequenties voor het huidige pachtcontract wanneer tot privatisering van de tennishal wordt besloten, zodat bij de onder- handelingen dit direct ter tafel kan komen. E. Ten aanzien van de huidige ex ploitatie: Sportfondsen Nederland NV heeft op 5 augustus 1983 een rapport uit gebracht in drie delen: a. Exploitatie-analyse gemeentelijke zwembaden; b. Exploitatie-analyse horeca-exploi- tatie zwembaden en tennishal; c. iden ten aanzien van energiebe sparende mogelijkheden en prognose onderhoudskosten (hiervoor reeds onder D genoemd). Commentaar dienst Openbare Wer ken d.d. 18 oktober 1983 gaat voor namelijk in op rapport c. Commentaar afdeling Welzijnsza ken d.d. 28 september 1983 naar aanleiding van de uitgebrachte rap porten van Sportfondsen Nederland NV, waarin teleurstelling over de in houd wordt uitgesproken. (Bovenstaande zie bijlage E). Een door de afdeling Welzijnszaken geadviseerd nader gesprek met Sport fondsen Nederland NV heeft niet plaatsgevonden, wellicht is daartoe thans aanleiding. WADDINXVEEN - Volgende week vrijdag gaat de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen de nieuwe huisvesting aan het Koningin Wilhelminaplein - het voormalige Chevronbenzinestation - in gebruik nemen. De openingstijden zullen zijn: donder dag van 19.00 uur tot 21.00 uur. vrijdag van 13.30 uur tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. Van 6 tot en met 12 oktober zal een collecte gehou den worden. Het meest opmerkelijke resultaat noe men de onderzoekers de enorme rijk dom in de vegetatie van het veenweide landschap. Zij signaleren overigens ook dat deze rijkdom ernstig wordt be dreigd, voora door de steeds intensiever wordende melkveehouderij, en daard oor in hoog tempo afneemt. Bij het bepalen van de natuurwanden van vegetaties is gelet op de internati onale zeldzaamheid van de plantesoor- ten. Internationaal gezien blijken de voor Nederlandse begrippen alledaagse graslandpolders met hun vele sloten en oevers helemaal niet zo ’’gewoon” te zijn. Voor het meestal hoger gewaar deerde bos en Zuidlimburgse heuvel landschap ligt dat in feite net andersom. Op rijksniveau wordt dit onvoelde on derkend, aldus de onderzoekers. De natuurgebieden worden de planten groei steeds voedselarmer en agrarische gebieden steeds voedselrijker. Daard oor is er geen vloiende overgang meer tussen natuurgebied en agrarisch ge bied. Plantesoorten die op deze over gangsgebieden zijn aangewezen worden nu sterk bedreigd, aldus de onderzoe kers. Om de natuurwaarden in Zuid- Holland te behouden pleiten zij vooraf voor een actief beleid, gericht op een zo effectief mogelijke bescherming van de natuurwaarden in het veenweideland schap en voor volledige stopzetting van verdere aantasting van de natuurwaar den in de duinen door met name water winning. Het onderzoek naar de wilde-planten- groei in Zuid-Holland heeft een schat aan gegevens opgeleverd in een "alge meen rapport over het vegetatie-onder- zoek van de provincie Zuid-Holland". De gegevens worden veelvuldig ge bruikt, onder meer voor streekplannen, bestemmingsplannen en landinrich- tingsplannen en voor wetenschappelijk onderzoek. koude septembermaand konden de ou deren zich geestelijk koesteren in de zo merse warmte van deze vrolijke revue en stond de ’’tijd” even stil. Stien v.d. Berg heeft met haar dames en één heer, zelf deze revue samengesteld, die klonk als een klok; eigen teksten en eigen muziek is in hun 5e revue prachtig verwerkt rond hun thema ’’tijd is troef”. Knap zoals alles soepel in elkaar over loopt. rustig beginnend en het verder uithuwen naar vele hoogtepunten voor en na de pauze. Het klokkenlied was al een uitstekend begin, waarbij de enige heer uit de groep gestrikt wordt om het bekende lied "Grootvaders klok” te zingen, waarmee hij meteen de hele zaal in zijn ban kreeg; een hoogtepunt de ’’zingen de keukenmeiden” die heel wat nostal gische gevoelens opwekten onder de aanwezigen; als grote verrassing ver scheen Louis Davids zeer levensecht op het toneel, geweldig gedaan! Uitspraken van verschillende leeftijds groepen, de bekende generatiekloof, werden op de korrel genomen, heel geestig, maar ook even een serieus mo ment voor 1984 met al zijn milieuvervui ling. Het deel na de pauze speelde zich af in een dorpsherberg. Het ’’drielinglied” was weer een schot in de roos. De hele revue werd uitstekend begeleid door de eigen band ’’Alter Ego”. Stien en haar groep hebben een geweldige prestatie geleverd en ik kan me voorstellen dat zij al 20 keer voor een optreden werden uitgenodigd want de show was "af’ en de tijd vloog om! Maandag 22 oktober brengt de Culture le Commissie een film over o.a. de vis serij maar ook een prachtige film over Urk en niet te vergeten een film over het bekende hospitaalkerkschip ”De Hoop”. A. Ten aanzien van de tennishal. 1. Pogingen tot afzonderlijke priva tisering van de tennishal nog 1 jaar voortzetten. Inmiddels geen investeringen aan de tennishal doen, maar door middel van o.a. verhuur via de tennisvereni gingen het jaarlijks tekort op ca. f. 200.000,— handhaven. Indien medio 198 o privatisering niet- tot resultaat lijkt te leiden, dient een voorstel te worden voorbereid waar door door middel van investeringen de hal geschikt gemaakt wordt voor multifunctioneel gebruik, zo moge lijk inclusief schoolgebruik, waarbij het tekort wellicht niet fors zal da len, maar de intensiteit van het ge bruik sterk dient toe te nemen. De tennissport zal daarbij niet meer een voorkeurspositie innemen. 2. Voor 1985 de herziene tarieven van 1984 als basis nemen (tot augus tus 1985), verhoogd met maximaal 5 a 10 procent. B. Ten aanzien van horeca-exploi- tatie tennishal en zwembaden. 1. Conform het advies van Sport fondsen Nederland BV een rappor tage te doen opstellen met inschake ling van Bedrijfschap Horeca te Den Haag, compleet met investeringsplan WADDINXVEEN - Restaurant bistro Bibelot aan de Passage ser veert in deze maand oktober het "Gouden spoorlijn-menu” ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn. De kosten zijn 45,- per persoon. Het "Gouden spoor- lijn"-menu omvat: Mousse d’Anquille. (bereid van paling uit de Rijn bij Alphen) WADDINXVEEN - Vrijdagavond 5 oktober om half negen draait in het soci- aal-cultureel centrum De Bonkelaar de film "Het geheim van Bear Island” naar een boek van Alistair McLean. In deze avonturenfilm spelen de hoofdrollen Donald Sutherland en Vanessa Redgra ve. Korte inhoud: ”Een wetenschappelijke expeditie wordt uitgerust met als be stemming het Bereneiland in de Noor delijke Ijszee. Na aankomst in de ijzige hel komen enkele deelnemers op ge heimzinnige wijze om het leven. In een ondegrondse duikboothaven wordt het wrak van een Duitse U-boot gevonden met aan boord de skeletten van de gehe le bemanning; alle blijkbaar geëxecu teerd. Dan blijken alle expeditieleden slechts één doel voor ogen te hebben: het bem achtigen van het goud dat in de onderze eër verborgen ligt! WADDINXVEEN/BOSKOOP - Ook in Waddinxveen en Boskoop is van daag de kinderpostzegelactie weer van start gegaan. De leerlingen van meer dan 8000 scholen in het hele land belden aan om bestellingen van kinderpostzegels en kaarten op te ne men. Zij verkopen velletjes kinderzegels ter waarde van f. 5,—. Op de kinderze gels staan stripverhaaltjes, voor het eerst in de geschiedenis van de post zegel. De vier zegels zijn ontworpen door Joost Swarte, een bekende Ne derlandse striptekenaar. Eén van de mapjes wenskaarten is getekend door Anton Pieck. De map jes kosten f. 2,50 per stuk. Vanaf 14 november worden de zegels en kaar ten bezorgd en afgerekend. Dan zijn de kinderpostzegels ook in de post kantoren verkrijgbaar. Met de hulp van al deze kinderen én van veel volwassenen wil het Neder lands Comité voor Kinderpostzegels proberen de opbrengst te verhogen. genheden. Binnenkort is het jongerenk oor te beluisteren op het door het Chr. Waddinxveens Mannenkoor "De Gou- westem" te organiseren concert op 5 ok tober in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde, waaraan behalve Mee ting nog een aantal in deze regio prom inente figuren en verenigingen hun me dewerking verlenen. De combinatie van de donkere volumi neuze mannenstemmen van het man nenkoor en de vrolijke, enthousiaste sound van het zeer eigentijdse jonge renkoor zullen het ongetwijfeld goed doen. Men verwacht dan ook een groot publiek deze avond. Dit is een gelegen heid bij uitstek dus om Meeting wat be ter te leren kennen. Is men eenmaal ent housiast geworden, dan is de stap om de woensdag daarop naar de open repetitie in de Kruiskerk te bezoeken niet zo’n grote meer. Watis eigenlijk een open repetitie? Wel. het fenoneem open repetitie is een paar jaar geleden in het leven geroepen om aan belangstellende jongeren de ge legenheid te bieden eens vrijblijvend te komen kijken bij Meeting. Het voor- rapport Buro Verhoeven d.d. 4 februari 1982; advies ten aanzien van onderhoud installaties zwembadencomplex van de dienst Openbare Werken d.d 8 juni 1982; advies ten aanzien van bouwkun dige voorzieningen zwembadencom plex van de dienst Openbare Werken d.d. 29 juni 1983 (zie bijlage D). Sterk samengevat komen genoemde rapporten tot de conclusie dat met ingang van 1984 elk jaar een bedrag van ca. f. 100.000,— gestort dient te worden in een direct aanwendbaar fonds voor groot onderhoud, ten las te van de exploitatie. Daarbij ware het normale onderhoud en de inspec- tiebeurten te intensiveren, geraamd op f. 20.000,— per jaar. Daarnaast is in het kader van de exploitatie-analyse door Sportfond sen Nederland NV een deelrapport C uitgebracht, waarin aandacht wordt gevraagd voor de mogelijkheid een TOTAL-ENERGY installatie te in stalleren. Voorbands mag niet wor den verwacht dat hieruit een sterke verbetering van de exploitatie zal voortvloeien. Commentaar directeur Openbare Werken d.d. 18 oktober 1983. (De hiervoor genoemde stukken in bijlage D). Opm.: Het adviesbureau Kompleet- bouw heeft er op geattendeerd dat na aanname van de wet voor Hygiëne van zwembaden een nieuwe water zuiveringsinstallatie nodig zal zijn ad. f. 510.000,— investering (is ca. f. 70.000,— exploitatielast!). F. Suggesties van personeel zwem bad en derden (zie bijlage F). reeds in de periode- mei-oktober 1982 heeft de werkgroep van het zwembadpersoneel een rapport ge produceerd, waarin suggesties opge nomen zijn welke zouden kunnen lei den tot een betere exploitatie. Dit stuk bevat ons inziens zeker as pecten die nadere aandacht verdie nen. Een essentiële bezuinigingsmo- gelijkheid bevat het rapport echter niet. In januari 1984 heeft het zwem badpersoneel wederom gereageerd naar aanleiding van berichten over de Regron-voorstellen. Dit stuk bevat de suggestie om te onderzoeken of af stoting buitenbad tot een oplossing van de problemen kan leiden. Privatisering wordt ontraden, de lo- katie Gouwebos afgewezen. In mei 1984 schreef de heer P.J. v.d. Laarse het college en de raad een brief waarin hij onder meer zijn ver ontrusting uitte over de privatise- ringsonderzoeken. In een 5-tal mappen treft u lagen aan. C. Ten aanzien van het zwembad- complex. 1. Elke reële mogelijkheid tot priva tisering met sterke beperking van het exploitatietekort blijft de aandacht verdienen. Gezien de geringe kans op resultaat in deze richting dient echter tegelijkertijd actie te worden onder nomen om tot een beperking van het exploitatieverlies bij blijvend eigen beheer te komen. 2. Omdat bij handhaving van de hui dige omvang van de exploitatie geen bezuiniging van wezenlijke omvang mogelijk zal zijn, verdient het aanbe veling om taakstellend een bezuini- gingsbedrag vast te stellen ten opzich te van het huidige exploitatieverlies. 3. Gezien het feit dat ook de gemeen te Boskoop thans zoekt naar een op lossing voor zijn zwembadproblema- tiek verdient het aanbeveling om be stuurlijk te overleggen of een voor beide gemeenten aantrekkelijke op lossing binnen het bereik ligt. Ge dacht kan daarbij worden aan het handhaven (en moderniseren?) van het overdekte bad in Waddinxveen en het handhaven van een open bad (zonder ballon) in Boskoop. Exploitatie via een stichting van bei de baden behoort dan tot de moge lijkheden. 4. Aan een interne werkgroep of (we gens tijdsbeslag) aan een “derde” dient opdracht gegeven te worden om voorstellen te doen leidend tot een lager exploitatietekort. Hierbij dient te worden betrokken: tariefstellingsontwikkeling; personeelsbezuiniging door kortere openstelling; geheel of gedeeltelijk afstoten open bad met alternatieve exploi tatie voor vrijkomend terrein alternatieve energievoorziening; vermindering van bovennormale kosten; bijdragen ouders ten aanzien van schoolzwemlessen en vrij zwemmen via de school; overige reeds gesuggereerde of nog aan te dragen bezuinigingsmogelijk- heden; structurering organisatie en mana gement. 5. In relatie tot de resultaten van punt 4 dient te worden overgegaan tot het vormen van een reserve groot onderhoud/vervanging storting f. 200.000,— uit reserve, jaarlijkse voeding van 100.000,— uit algemene dienst. 6. De technische advisering door der den inzake inspectie en vervanging installaties dient een structureel ka rakter te krijgen. In eigen dienst kan geen volledig inzicht worden op gebouwd inzake de marktontwik keling terzake. WADDINXVEEN Komende zater dag zal de Waddinxveense Hervorm de Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans samen met haar jeugdkoor op uitnodiging een concert geven in de Grote Kerk te Vianen. Al eerder zongen de koren in deze akoes tisch unieke kerk, en gezien de gro te belangstelling welke daarvoor be stond ontvingen de koren het ver zoek dit jaar weer te komen con certeren. Wegens ziekte van Feike Asma, zullen de koren ditmaal op het orgel worden begeleid door de Rotterdamse organist Addy de J ong. De avond begint om 8 uur. Zaterdag 10 november zal Vox Ju bilans staan opgesteld in de Evange lische Lutherse Kerk te ’s Gravenhage voor een TV-opname door de NOS. Er zullen twee werken worden op genomen: Psalm 150 op muziek van JClarke in een arrangement van Pie ter Stolk en de Cantate “Heilig hei lig, Gij alleen zijt heilig”, een werk geschreven door Pieter Stolk voor 3 koren. Aan deze opname zal ook mede werking worden verleend door het “Christelijk Bunschoter Meisjes koor” en de Christelijke Mannen zangvereniging “Jubilate” uit Kat wijk. Het geheel zal worden omlijst door Addy de Jong op het orgel. Het werk dat bij beurtzang zal worden opge nomen wordt afgewisseld door de feestelijke muziek van 16 Koper blazers. De uitzending van deze TV- opname is gepland op Nieuwjaars dag 1 januari 1985, het jaar waarin “Vox Jubilans” haar 40-jarig jubi leum hoopt te vieren. Er zullen in Utrecht minimaal 750 exemplaren en maximaal 2.000 van de herdenkingsmunt worden gesla gen. De munt, overigens geen wettig betaalmiddel, maar wel als zodanig geslagen, wordt door de Rabobanken in Gouda, Waddinxveen, Boskoop en Alphen aan den Rijn in de verkoop gebracht voor f 70,-- per stuk, inclu sief b.t.w. Exclusief b.t.w. bedraagt de prijs f 58,82. De herdenkingsmunt heeft een voor zijde en een keerzijde. Op de voorzij de staat de tekst ‘50 jaar spoorlijn Gouda Alphen 1934 1984’ en wordt een lokomotief uit de 5500-serie van de Nederlandse Spoorwegen afge- beeld. De keerzijde wordt gesierd met de vier gemeentewapens van de gemeenten langs de spoorlijn en de vier plaatsnamen. De werkzaamheden in ‘s Rijks Munt zijn inmiddels zover gevorderd dat het gereed zijnde gipsmodel naar de reduceermachine kan. De bijzondere zilveren herdenkingsmunt komt in een blauw etui, terwijl de munt zelf in een transparant doosje wordt gedaan ter bescherming tegen vinger afdrukken. g C g f F* f c c ito» jWP» I

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 7