WSE WINT VAN FLOREANT: 2-1 Waddinxveense sportspetters Positieve punten uit ’n verloren wedstrijd Sponsorzwemmen brengt De Gouwe 5,4 mille op Voortreffelijk begin schaak- competitie WSE evenwichtig Geen sterke start Be Fair- De Gouwe moest in PSV meerdere erkennen Winst BRIEVEN Tafeltennissers van Kwiek nu Badmintonners niet te stuiten Florida zonder BIJNA 7 MILJOEN meisjes-junioren TOOS-basketbal Onderlinge Excelsior DAMMEN MET EXCELSIOR Herfstdag met weinig vissen volleybalsters Helft voor bejaardenreis punten WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Damdiploma Mager zwem- resultaat F-competitie B Excelsior 1 Onderlinge Be Fair Meegevallen Heren WSE Excelsior 2 Jeugd overwinning naar PSV ging. i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 ne- wint. Oplossing volgen- C. BARELDS Ter vergroting van de dienstverlening behoorde ook het postkantoor Wad- dinxveen sinds 5 maart vorig jaar tot die kantoren welke ook op zaterdag ge opend zijn. Florida 4 (le klasse Z.H.) kwam tegen Nieuwkoop 1 nog ver: 3-5. Het team heeft veel tegenslag met blessures van de dames. Ditmaal moest Inge Zaat Magda Merkestijn vervangen en speel de José de Wit pas haar eerste wedstrijd dit seizoen. Over de andere teams valt ook alleen te melden, dat ze het bijna, niet of helemaal niet gered hebben. Er volgen nu twee weken competitiepauze. nent BVO 4. In de beginperiode van de wedstrijd kwam TOOS amper tot sco ren, terwijl BVO juist wel goed draaid. Toen het schot echter weer in orde was kwam TOOS snel langszij. Door daarna snel iets uit te lopen kon de overwinning veilig gesteld worden. Eindstand: 67- 59. Topscorers: Matthieu van Litsen- burg 33 en Jelle Marchand 12 punten. De dames 3 hebben hun 1ste overwin ning behaald. Ze bleken gedurende de hele wedstrijd net iets beter dan Gym- nova 3. hetgeen resulteerde in een 31-27 overwinning. Saskia Bos nam de meeste punten, 11voor haar rekening. Door de sterke le helft konden de jon gens kadetten 1 winnen van Rijnvalken, de rivaal van vorig seizoen, met 62-49. Peter Zwaan scoorde 29 en Robert Kansman 18 punten. Een doelpunt kon niet uitblijven en dat kwam in de 65e minuut. Een goede voorzet van de uitblinkende Rob Verbakel bereikte het hoofd van Kees Mourits die beheerst inkopte. Even later had WSE de mogelijkheid om de score verder uit te bouwen, de doorgebroken Kees Maurits, alweer hij, werd door doelman Kortenoever onderuit gehaald, de strafschop door René Moons werd echter goed gestopt. Geheel tegen de verhouding in kwam Floreant toch nog op gelijke hoogte, uit een goed genomen vrije trap kwam de bal op het hoofd van Kees van Veen, het zachte rollertje verdween tot grote schrik van doelman Kling in het net: 1- 1. WSE hield het hoofd echter koel en trok weer ten aanval waaruit diverse kansen kwamen, de steeds beter draai ende ploeg heeft echter nog niet het zo genaamde "Torinstinkt" zodat de doel punten nog uitbleven. WADDINXVEEN - Vrijdag hebben de meisjes-junioren 1 van TOOS-bas ketbal hun tegenstander Voorburg vrij makkelijk overspeeld. Door met 53 punten verschil te winnen maakte TOOS overduidelijk dat zij de sterkste was. Komende vrijdag om 20.45 uur spelen zowel dames 1 als heren 1 weer in "de Sniep". De dag daarop moet heren 1 dan al weer aantreden in Voorhout. nuten nam Floreant alle risiko’s en men trok massaal in de aanval, WSE kwam hierdoor in die slotminuten onnodig on der druk te staan maar gelukkig voor WSE kreeg de Boskoopse ploeg niet meer dan het had verdient. Gelukkig voor WSE was het nog een keer raak, uit een goed genomen hoek schop kopte Rob Verbakel de bal in het Boskoopse net, 2-1. In de laatste 5 mi- In de onderlinge competitie van WSV viel vooral de knappe winst op van De Bock op Wolfs, een speler die hoogstzelden verliest. In deze partij bleek De Bock van begin tot eind in het voordeel! Stand aan kop: 1. Van Deelen, 2. Kardol, 3. Claassen, 4. V. d. Hoek, 5. W.v. Dort. Speciaal in het zonnetje werden gezet Arjan van Dijk. Mariëlle Kroon en Ar jan van Erk. Gedrieën hadden ze 200,- bij elkaar gezwommen.‘Koplo per was Arjan van Erk met 583,25. Ook vorig jaar waren ze actief toen De De meisjes junioren 1 waren veel te sterk voor Voorburg 2. Door een goed sluitende verdediging kon TOOS veel breaks lopen waardoor de scores om de oren van de tegenstander vlogen. Slechts enkele minder produktieve mi nuten in de 2e helft gaven Voorburg wat ademvrijheid. Het resultaat was dus een grote winst voor de meisjes die geleid worden door Hugo-Jan Ruts; 83-30. Topscoorsters: Mirjam Akkerhuis 28 en Bernice Posthumus 19 punten. Heren 4, vorig jaar het 3e team, zullen ook dit jaar waarschijnlijk weer hoge ogen gooien. Zij bevestigden dit met een overwinning tegen de sterke oppo- WADDINXVEEN - Regen zorgde ervoor dat Be Fair zaterdag niet speel de, maar dat WSE zondag wel binnen de lijnen kwam. WSE won de derby tegen Floreant met 2-1. Dë regen zorgde ervoor dat de elftallen van Be Fair zaterdag niet binnen de lij nen behoefden te komen. Komende za terdag staat de wedstrijd Be Fair-ARC op het progamma. De Alphense ploeg, waarin de oud-Be Fair spelers Nico Oosteree, Ron Coppejan en Frits van Dijk staan opgesteld, is debutant in de 2e klasse. Deze Gouwe-Rij n-derby vangt aan om 14.30 uur. Be Fair 2 speelde tegen Ex celsior Maassluis. Be Fair 3 heeft een vrije dag. WADDINXVEEN - De vijfde ronde van Excelsiors onderlinge damcompeti- tie telde 13 wedstrijden en slechts 2 daarvan eindigden onbeslist. De korste partij was de strijd tussen Piet Swart en Gerrit van der Zijden. Reeds na de 8e zet wist Piet Swart naar winst te combi neren. Clubkampioen Fred Zaadhof reageerde te laat op een soort opsluiting, welke Cor Barelds in de stand wist te brengen. Eén en ander had tot gevolg, dat de kampioen dit seizoen zijn tweede derlaag al te pakken kreeg. Een fraaie wedstrijd was te zien tussen Dick Dibbets en Ruud van Dijk. Eerst in een 8-om-8-eindspel wist Dick door braak te forceren na een foutzet van Ruud en deze doorbraak luidde uit eindelijk partij winst in. Piet van Gils had in de beginfase een schijf winst weten te boeken op Sjaak de Wit. In een voor Piet gunstig eindspel van 5 om 4 leek Sjaak alsnog remise uit het vuur te slepen, doch Piet combi neerde op eenvoudige, doch leuke wijze naar dam en de resterende stand was juist voldoende voor winst. W. van Oort kreeg van Krol een zware stormloop met twee torens en een dame te verwerken, maar wist zich er goed uit te redden en toen Krol een remisekans benutte, verloor die zelfs de partij en was WSV nog een punt rijker. Het 4e winstpunt was voor Van Vuuren aan het 9e bord, die te sterk bleek voor Rook. Drie remises stelden de winst voor WSV zeker: De partijen Woerlee- Claassen en J. v. Oort-Bosch bleven in evenwicht en Kardol zag tegen Stoep een aanvankelijk materieel voordeel verloren gaan. Het (voor lopig) enige verliespunt van de avond 26-31, 37x17 28x37, 39x30 27-31, 36x27 37-41, 46x37 9-14, 10x19 13x24, 30x19 15-20 (op direkt 8-13 maakt wit remise door 25-20, 33-29 en 48x46), 25x14, 8-13, 19x8 3x41 en zwart staat gewonnen. Waarlijk schitterend. In het tweede gedeelte van deze ru briek wil ik de lezer een leuke ope- ningsslagzet van de “DC Groningen”- speler B. Plijter tegen J. Habets niet onthouden. Partijverloop I. 31-26 20-24 2. 37-31 14-20 3. 41-37 18-23 4. 34-30 10-14 5. 30-25 12-18 6. 31-27 7-12 7.46-41 1-7 8. 33-28 18-22 9. 27x29 24x22 10. 36-31 20-24 11. 38-33 De winstgang: II. 14-20 12. 25x23 24-30 13. 35x24 13-19 14. 24x13 9x36 en wit gaf zich enkele zetten later gewon nen. Als probleemopgave deze week een compositie van Monsma. Zwart: 4, 10, 13, 24, 26 en 38. Wit: 20, 28, 29, 31, 36, 37 en 48. Een nieuw idee van eigen vinding. Probeer de bedoeling van de auteur te doorgronden zonder de schijven aan te raken. Wit speelt en de rubriek. WADDINXVEEN - Zaterdag traden 30 leden van de hengelsportvereni- ging HSW aan om de jaarlijkse herfstdag te vissen. Er werd gevist in de Heimanswetering. De vangst was evenals het weer erg slecht. Er wer den maar 42 vissen gevangen. De uit slag van deze wedstrijd wordt be kend gemaakt op de jaarlijkse herfst avond, die dit jaar op 13 november in café-rest. “De Unie” gehouden wordt. Zaterdag 13 oktober is de tweede wedstrijd in de tweekamp tegen HZM. Er wordt gevist in de Rotte. Vertrek vanaf het NS-station om 6.15 uur. WADDINXVEEN Het damesteam van Be Fair-volleybal kende in de tweede divisie bepaald geen sterke start. De tweede wedstrijd ging, net als de eerste, met 1-3 verloren. Za terdag was Tonegido de boosdoener. In Waddinxveen werden de volgende setstanden genoteerd: 6-15, 15-11, 5- 15 en 9-15. Tonegido buitte het leng- tevoordeel knap uit. De aanval van Be Fair kwam bovendien duidelijk snelheid tekort. Ook het positioneel verdedigen was aan Waddinxveense zijde slecht verzorgd. Alleen Joke Maarsen en Liesbeth van Diermen haalden bij Be Fair hun normale ni veau. De rest bleef onder de maat. Een levensgrote cheque met f 2.500,- voor het Comité Bejaardenreis Waddinxveen. Op de foto staan van links naar rechts C. Kroon, H. v. Erk en H.C. Kooyman en de jongeren Arjan van Dijk, Arjan van Erk en Mariëlle Kroon. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De vierde competitieweek is voor de 12 teams van de Waddinxveense badminton clubs Florida zeer slecht verlopen. Alle teams verloren behalve team 3, waarvan de tegenstander, Mari- ahoeve, zich uit de competitie had teruggetrokken. Voorzitter H.C. Kooyman nam verrast en blij kennis van deze opbrengst. De cheque nam hij graag in ontvangst, om dat het volgens hem elk jaar veel gere ken geeft om met steeds zo’n 300 bej aarden op pad te gaan. De heer Koöy- man stak zijn bewondering voor de jeugdzwemmers niet onder stoelen of banken, want door hun toedoen kon op nieuw een geslaagde sponsoractie wor den gehouden. De eerste periode kenmerkte zich door een wat zenuwachtig gezwem, waaruit na bijna 4 minuten PSV het eerste doelpunt kon aantekenen. De Gouwe kwam in deze eerste periode nauwelijks aan de bal. De tweede periode werd door doel- De derde periode werd afgesloten met wederom 2 doelpunten van PSV 2- 5. De Gouwe kon in deze periode geen vuist maken en werd overtroefd door PSV. Veel persoonlijke' duels werden door De Gouwe-spelers on nodig verloren. De vierde periode kenmerkte zich door misverstanden en verkeerd flui ten van het scheidsrechterlijk duo. Leon van Beek werd voor een niet begane overtreding uit het water ge stuurd, terwijl toen de scheidsrech ter PSV-aanvoerder Van den Hooge- band uit het water stuurde deze nor maal bleef doorspelen. Na anderhal ve minuut werd dit ook het publiek wat te gortig en werd de scheids rechter op zijn fout gewezen. Aanwijzingen van de kant van de jury-tafel werden tot dan toe gene geerd. Enfin, de zaak werd weer te ruggedraaid naar nul en men ging verder. In deze periode werd als volgt gedoelpunt: PSV 2-6, Marc Faber 3- 6, Eric van Leeuwen 4-6, PSV 4-7, Eddy den Boon 5-7 en PSV 5-8. De coach van PSV vertelde na afloop van de wedstrijd dat het hem alle maal was meegevallen. Men had re kening gehouden met een kleine ne derlaag. De Gouwe dient echter in de volgende trairringsuren de man meer situatie wat meer te oefenen. Het is onvoorstelbaar hoeveel kansen hier door om zeep worden geholpen. Nu is het een bekend feit dat dit on derdeel bij De Gouwe nooit heeft ge lopen. Het lukte niet onder coach Arie Domburg, terwijl ook Leo Nieu- wenhuijzen geen kans heeft gezien dit onderdeel De Gouwe “bij te bren gen”. Het is te hopen dat coach Nico Noordergraaf er wel in zal slagen. Na rust kreeg WSE de wind mee en de Oranje-zwarte ploeg had veel minder moeite met het gladde veld als de ploeg van trainer Hans van der Winden. Vooral de verdediging van WSE onder leiding van Martin Moons had de zaak goed onder controle en vooral ”de zwarte parel uit Senegal”, Sésé Fonfana kwam niet in de wedstrijd doordat de ij zersterk spelende Ton Sleeuwenhoek de man volledig uit de wedstrijd speel de. In de 55e minuut werd de bal opge pikt door Kees Maurits uit een slechte uittrap maar de iets te zachte bal werd nog net van de lijn gehaald. Zondag 14 oktober speelt WSE de moei lijke uitwedstrijd tegen het mede op de tweede plaats staande Soccer Boys uit Bleiswijk. Aanvang 14.30 uur. In de Zuidhollandse promotieklasse verloor het herenteam van Be Fair met ruim verschil van Jupiter. De he ren van Be Fair konden Jupiter maar een set goed partij geven. Dat was in de eerste set, toen Be Fair onder an dere met 7-11 voorkwam. Nadat het sterke Jupiter, een van de titelkandi daten ongetwijfeld, echter deze set alsnog met 15-11 gepakt had, stortte Be Fair in: 15-3 en 15-2. De wedstrijd WSE-Floreant (2-1) staat altijd in een speciale belangstelling. Im mers, Waddinxveen tegen Boskoop is een derby. WSE bleek in deze wedstrijd de betere ploeg en de score is nog pover te noemen gezien het gehele beeld. Al na 10 minuten kreeg Rob Verbakel een goede kans om de score te openen, maar doelman Nico Kortenoever bleek deze middag goed op dreef want het harde schot werd goed gestopt. De kan sen regen zich aaneen. Kees Mourits kopte net over, Martin Moons schoot net naast, maar Floreant bleef over eind. Na een half uur spelen kreeg Pim Sluijs een unieke kans toen hij vrij voor het doel kwam, maar hij kapte de bal net een keer te veel zodat de doelman zich goed kon opstellen. De eerste competitiewedstrijd in de hoofdklasse van de Dambond Midden Holland heeft het eerste achttal van Excelsior aangegrepen om met de be kende daalderslag een waardig begin te maken in deze nieuwe klasse. In Zoetermeer werd de club met die naam in eigen huis door de Waddinx- veners geklopt met 7-9. Het tweede team van Excelsior ver loor thuis de eerste wedstrijd tegen Mariahoeve (‘s-Gravenhage) met rui me cijfers 5-11. Tegenover 4 nederla gen van Kees Blonk, Jan de Heer, Tij- men den Ouden jr. en Piet van Gils, stond slechts 1 winstpartij. Kopman Ruud van Dijk deed deze alle eer aan door via schijfwinst in het midden spel op gedegen wijze de eerste bord- speler van de Hagenaars te kloppen. Remises werden behaald door Gerrit van der Zijden, Dik Heeren I en Ger rit Heeren. Excelsior had deze keer duidelijk Vrouwe Fortuna niet mee. In minstens 3 partijen had meer re sultaat kunnen worden behaald. WADDINXVEEN - De zwem- en waterpoloclub De Gouwe heeft vorige week vrijdagavondin bar Pardon bekend gemaakt dat de deze zomer in het openluchtzwembad gehouden tweede editie van het sponsorzemmen 5.424,85 heeft opgebracht. Na aftrek van de kosten is de helft hiervan be stemd voor het Comité Bejaardenreis Waddinxveen. Gouwe voor de eerste maal het sponsor zwemmen organiseerde en de helft van de opbrengst bestemde voor de Stich ting De Gouwebloem. De Gouwe-voorzitter C. Kroon gaftij- dens de afsluiting van de tweede spon- sorzwemactie aan dat de exploitatiepe- rikelen rond het zwembadcomplex hem met angst vervullen. Volgens hem wordt het steeds moeiijker om het hoofd financieel gezien boven water te houden. Hij rekende voor dat zwmtrai- ningen in het overdekte zwmbad al 75,- per uur kosten. In ieder geval hoopte de voorzitter dat er volgend jaar weer van het buitenbad gebruik ge maakt zal kunnen worden voor de derde editie van het sponsorzwemmen. Florida 1 speelde met ’’good old" Bert Wijnbergen in plaats van Ronald Struys tegen Velo 3 uit Wateringen. Na de en kelspelen stond het 0-4. Bert haalde er nog een 3e game uit, evenals Conny v. d. Hijden, die erg dichtbij een overwin ning was. Met gering verschil verloren daarop Erik de Frankrijker en Herma Schwiebbe hun gemengd dubbelen de nederlaag was een feit. Overwinningen in de 2e gemengd dubbel en de dames- dubbel waren nog slechts troostprijzen. Velo toonde vooral meer vechtlust. Het tot zondag nog ongeslagen Florida 2 liep min of meer verassend tegen een 2-6 nederlaag op bij Apollo 1 in Roelo- farendsveen. Alleen Rogier Steenber gen won weer zijn enkelspel en zorgde in het gemengd dubbel met Ilona Groe- neveld voor het tweede punt. Ilona ver loor met ruim verschil in het enkelspel, haar eerste nederlaag. Anita v.d. Star ren speelde zeer wisselvallig, getuige de uitslag 1-11, 11-2, 0-11. De herendubbel werd verloren in de verlenging van de 3e game en toen miste de damesdubbel de motivatie. WADDINXVEEN - Het postkantoor Waddinxveen, geleid door directeur P.F. v.d. Hek, was in 1983 goed voor 349.000 geregisteerde handelingen, de bestelling van 6.901.000 op 10.392 afgif- tepunten. Dit blijkt uit het pasverschenen jaar overzicht 1983 van het postdistrict ’s- Gravenhage. In dit overzicht wordt ook gemeld dat de afdeling PR van het post district betrokken was bij de postdienst- inzending voor de historische optocht in het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. WADDINXVEEN - Ook op de vier de competitiedag bleken de 5 teams van TOOS-badminton niet te stuiten in hun dadendrang. Zaterdags onder vonden de tegenstanders van het le en 5e team dit al terdege. Het le team ging op bezoek bij Shuttle ’74 in Ter Aar. Men liet er daar geen twijfel over bestaan wie de sterkste was, hetgeen resulteerde in een 7-1 overwinning. Het 5e team be haalde evenals vorige week de maxi male winst. Ditmaal moest Shuttle- woude 7 in Zoeterwoude het met 8-0 ontgelden. De teams 2, 3 en 4 speel den zondags. Het 4e team speelde in Woerden te gen Saturnus 7 een moeilijke wed strijd, waarin beide teams wisselend een voorsprong namen. Uiteindelijk werd het een 4-4 gelijkspel. Het 4e team, bestaande uit het zeer jeug dige talent Carla Meiderwijk, Gerrie Verkley, Gijs Heikamp, Ricardo Lamberts en Nico van Grieken, speelt dit seizoen in de 8e klasse van het district Zuid-Holland Noord. Het 2e team speelde een uitwedstrijd in sporthal “de Sniep” tegen plaats genoot Florida 9. Men voelde zich echter goed thuis in de sporthal en kwam tot een 8-0 overwinning. Het 3e team speelde zondag, in tegenstel ling tot de andere teams, een thuis wedstrijd in het gymnastieklokaal van de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. Ook zij lieten de bezoekers weinig illusies. Het le team van Smash ’70 uit Woubrugge werd met 7-1 verslagen. Besemer, aan het 10e bord debute rend in het 1ste team van WSV, maakte een uitstekende start door zijn partij tegen Heuperman in een luttel aantal zetten te winnen en de score voor WSV te openen. Aan nog drie borden wisten de Waddinx- veners de volle buit binnen te halen. Philipse, aan het 2e, had een moei lijke positionele Konings-Indische partij te verwerken tegen Van de Pa- voordt. Het leek op remise uit te draaien, maar in de tijdnoodfase wist hij zich, ondanks een pion achter stand, in betere positie te manoevre- ren en in reeds verloren stand ging V.d. Pavoordt door zijn vlag. WADDINXVEEN - De multisportver- eniging TOOS, afdeling gymnastiek, start donderdag 25 oktober met een cur sus ski-gymnastiek. Daar skiën heel wat van de spieren vergt, wil Flip Bruins van TOOS iedereen op verantwoorde wijze voorbereiden op z’n ski-vakantie. De cursus bestaat uit veertien lessen welke op donderdagavond van 21.15-22.15 uur worden gegeven in de gymzaal ach ter het Kon. Wilhelminaplein. Voor de ze cursus kunnen nog enkele dames en heren worden ingeschreven. De kosten bedragen zes en vijftig gulden. Inlich tingen en aanmeldingen bij Regina Hus, Klaverveld 15, tel. 14968. Wit voerde de combinatie als volgt uit: 34-29 23x34, 27-22 18x27, 28-23 19x28, 30x10 en nu volgt fijntjes: WADDINXVEEN - Twaalf pupillen van de damvereniging Excelsior (5 meisjes en 7 jongens) hebben het damdiploma A behaald. De hiervoor benodigde test werd afgenomen door de jeugddamleiders Piet Swart en Gert Dankers. De opleiding voor het diploma A is een stuk voorbereiding op de zwaardere testen voor het Schijf- en het Randschijfdiploma. Het damdiploma werd behaald door: Chantal Niels, Marjan Dijkstra, Da nielle Terpstra, Esmeralda van Veen, Eke Westra, Svenno Hylkema, Andy Vons, Gerard den Dekker, Joeri Kraaijestein, Robbert Vermeulen, Auke Siersema en Michael den Ou den. W’ADDINXVEEN Eén van de moeilijkste gedeelten van het dam men is het klassiekachtig aandoend eindspel (o.a. Woldouby). In onder staande klassieke stelling, een mid- denspelstand, staat zwart oppermach tig. Zwarts laatste zet zou als lokzet kunnen worden gezien (10-15). Wit denkt zich nu via de combinatie te kunnen redden, doch hij stoot zijn neus. WADDINXVEEN Sloeg een week geleden de balans voor de Waddinx veense tafeltennisvereniging Kwiek net even door naar de overwinningen kant, afgelopen week hielden over winningen en nederlagen elkaar pre cies in evenwicht. Kwiek 1 herstelde zich van de rake nederlaag tegen Gouda 1 en won met 7-3 van Smash Schoonhoven. Alleen Jacques Brand heeft bij dit team de vorm nog niet te pakken, want hij bleef opnieuw zonder een zege. Kwiek 2 kon het niet bolwerken tegen Ilac 3 en verloor met 7-3, waarbij invaller Ed Slappendel voor 2 van de 3 tegenpunten zorgde. Kwiek 3 liep tegen z’n tweede 10-0 nederlaag op en zal nu echt uit een ander vaatje moeten gaan tappen. Kwiek 4 veroverde beide punten op Vriendenschaar 14, waarbij Hans v.d. Drift bewees er nog wel degelijk bij te horen. Kwiek 5 behaalde door z’n 9-1 overwinning op TOP 6 z’n 2e zege. Bij de 4e klassers wisselende succes sen: Kwiek 6 en 8 behaalden hun 2e overwinning, maar Kwiek 9 liep tegen z’n 2e nederlaag op, terwijl ook Kwiek 11 en 12 de eer aan hun tegenstanders moesten laten. Kwiek 13 won met 6-4 van ZTTC dank zij 3 overwinningen van Wilfried Melse en Kwiek 16 zegevierde voor de 2e maal met 10-0. Bij de jeugd had Kwiek het knap moeilijk met Vriendenschaar 2. Wel iswaar werd de 3e overwinning een feit, maar de Kwiek 3-spelers moes- i ten stuk voor stuk hun meerdere er kennen in Vriendenschaar-speler Den Hollander en door een 2e nederlaag van Bert Smorenburg werd het slechts een benauwde 6-4 zege. Kwiek 2 had het eveneens moeilijk in de uitwedstrijd tegen TTVN 1 uit Nieuwkoop. Dank zij 2 overwin ningen van Marco v. Wageningen en Patrick Verburg en een zege in het dubbelspel, kon toch nog 1 punt mee naar huis genomen worden. Kwiek 3 en 4 liepen beiden tegen 1 hun 3 e nederlaag op en zijn thans de rode lantaam-dragers. WADDINXVEEN Het eerste team van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV, dat het tweede team van Messemakers uit Gouda op bezoek kreeg, kan terugzien op een voortreffelijk begin van de wintercompetitie in de 2e klasse van de Rotterdamse Schaakbond: met een 5 1/2 - 2 1/2 achterstand eri 2 af gebroken partijen moesten de gasten huiswaarts keren. voor WSV incasseerde Bloem, die geen raad wist met de uitstekend ge speelde Aljechin-verdediging van S wij ter. Van de twee afgebroken partijen zal die van Muit tegen Reiss denkelijk het 2e verliespunt voor WSV inhou den. Van Deelen, die met zwart aan het le bord voor WSV speelde, zal daarentegen de score waarschijnlijk nog florissanter voor de Waddinx- veners maken, hoewel hij het aanvan kelijk heel moeilijk had met de En gelse opening die zijn Goudse tegen stander Kuiper hem voorschotelde. In het late middenspel leek hij zelfs kritiek te staan, maar hij wist knap overeind te blijven en de kansen te laten keren. Na het afbreken staat hij met twee pionnen voor in een ge wonnen stand, waardoor de eind stand waarschijnlijk 6 1/2 - 3 1/2 zal worden! WADDINXVEEN Met 5-8 verloor het waterpolozevental van De Gouwe zaterdagavond in het overdekte zwembad “de Sniep” de eerste competitiewedstrijd tegen het Eindhovense PSV. Beiden kenden elkaar nog uit het hoofdklasse-tijdperk. De Gouwe, voor het eerst begeleid door de nieuwe coach Nico Noordergraaf, ma nifesteerde zich als vrij jong team goed, ondanks het feit dat de punten van PSV (3x) en daarna door De Gouwe-spelers Marco Kraak en Leon van Beek afgesloten met een 2-3 voorsprong voor de Eindhove naren. Aangetekend moet worden dat De Gouwe zeer goed exelleerde en dat het doelpunt van Leon van Beek een juweeltje was. WADDINXVEEN, - Zaterdag voor een week werd in het Vijf-mei-bad te Leiden de eerste wedstrijd ge zwommen in het kader van de vere- nigingscompetitie afdeling F. Tijdens deze wedstrijd, waaraan het Wad dinxveense De Gouwe deelnam met 25 leden op 47 starts, werd slechts éénmaal een 2e plaats (Alma v.d. Meer) en tweemaal een 3e plaats (Alma v.d. Meer en Mirjam Vitalis) behaald. Helaas kon De Gouwe - wederom - niet op volle sterkte aantreden we gens het gelijktijdig plaatsvinden van polowedstrijden van heren 1 en 2. Overigens werden toch nog een twin tigtal persoonlijke records gezwom men, waaronder fraaie verbeteringen op de 100 m vrije slag door Erwin Arnold j.o. 16 jr. in 1.03.6 (- 4.8), Daniëlle Rehorst m.o. 10 jr. in 1.49.3 (- 17.4) en Pim Los j.o. 10 jr. in 2.04.7 (- 30.1) en op de 100-m rugslag door Christine Sol m.o. 14 jr. in 1.30.7 (- 5.8), Axel Russcher j.o. 12 jr. in 1.54.8 (-11.4) en Ariëlle v.d. Velden m.o. 12 jr. in 1.50.6 (- 17.1). 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 21