ENERGIE EXPOSITIE MATEN ODMGSE H AG OORT Aangetekende brief van dierenarts J. Slager a fi°18 van In Bouwv oor lichting Klaverjassen Hulp gevraagd bij opvang buitenlandse kinderen Notitie aan vooravond van grootscheepse verbouwing Make-Up demonstratie ’’Mieke” E. Zwart op orgel van de Brugkerk WADDINXVEEN Zaterdagavond 13 oktober om acht uur verzorgd de Rotterdamse organist E verhard Zwart een concert op het orgel in de hervormde Brugkerk aan de Kerk weg-Oost. In dit Godshuis zullen dit seizoen opnieuw orgelconcerten wor den gegeven, gezien de goede belang stelling die daarvoor in het afgelopen seizoen bestond, aldus de organise rende orgelcommisie van de Centrale Hervormde Gemeente. I 1 I Informatie Automatisering Bibliotheek wil zes Cafetaria Vork geopenc de Kerkweg-Oost. (Foto: Sjaak Noteboom). O wat was de ware doodsoor- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 ond reeds was gecremeerd. ■oor mij nog enkele open vra- e hoogstwaarschijnlijk niet llen worden beantwoord: A. hond wel of niet een baar- mtsteking? B. had de hong n iets anders? C. had de ope- Het interieur van cafetaria Vork aan Mijn twijfels werden ook nog ge sterkt doordat de heer Oldenband- ringh volgens de verklaring van mevr. Konings op summiere telefonische gegevens een feilloze diagnose kon stellen. Voorts dat de heer Olden- bandringh zich zeer sterk laatdun- WADDINXVEEN - Vrijdagavond 19 oktober om acht uur is alweer de eerst volgende klaverj asavond van het buurt centrum De Boog. Begonnen wordt om acht uur. De toegangsprijs bedraagt een rijksdaalder. Er wordt ’’Rotterdams” geklaverjast. van zaken, omdat de beschikbare ruimte één van de randvoorwaarden van goed bibliotheekwerk is. In het huidige stadium van besluitvorming moet er echter een veel bredere kijk ontwikkeld worden op de toekomsti ge bibliotheekvoorziening in onze plaats’. De nota geeft aan hoe het biblio- theekbestuur die voorziening zich voorstelt. Hierbij is getracht de grote re mogelijkheden van de nieuwbouw Op zich een heel begrijpelijke gang zoveel mogelijk uit te buiten, zonder uit, dat 1985 voor de biblio- worden. De realisering van de grote verbetering zijn, de collectie overzichte- te zetten en tentoonstel- verwachting weer tot t won GOUWESTRAAT 20 - BOSKOOP TEL. 01727-7388 OVERSLAG 1 RUIME PARKEERGELEGENHEID ZATERDAG GEOPEND (VAN 9 00 TOT 16 00 UUR DOORLOPEND) De Rotterdamse organist Everhard Zwart is 24 jaar. Hij ontving zijn eer ste orgellessen van zijn vader, Willem Hendrik Zwart, organist van de Bo venkerk te Kampen en vervolgens van Feike Asma organist van de Grote Kerk te Maassluis. In 1983/1984 volgde hij bij de beroemde Franse orgelvirtuoos Jean Guillou een inter nationale meestercursus. Thans stu deert hij muziekwetenschappen aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Everhard Zwart opent het concert met een koraalbewerking over psalm 77, gecomponeerd door zijn leer meester Feike Asma, met aansluitend samenzang. Daarna twee koraalvoor- spelen van J.S. Bach en een concerto van Joh. G. Walter, gevolgd door Ko raal 3 van César Franck.' Een hoogte punt tijdens dit concert zal zeker de vertolking zijn van de indrukwekken de toccata van W.R. Driffill. De ko- raalfinale over Psalm 68 van zijn opa Jan Zwart vormt met samenzang de afsluiting van dit orgelconcert. omstandigheden komt te n. tot mijn verbazing en gro- Op de Bouwvoorlichtings-expositie wordt informatie verschaft over doel matig en veilig energieverbruik, zon- neënergie toepassingen, recente ont wikkelingen op het gebied van ruimte verwarming, verlichting, warmwaterbe- reiding en energiebesparing. Zo zal het Nationaal Isolatie Programma aanwe zig zijn met een computer die, aan de hand van de door de bezoeker te ver strekken gegevens, de besparingsmoge- lijkheden berekend. was mijn conclusie dat ‘sec- zijn ontweken’ door wie dan et diplomatiek genoeg gefor- Ik ben het echter niet eens kwalificatie dat mijn conclu- fundeerd en deswege ook on- :ou zijn. Ik persisteer in mijn g van uw vonnis van 17 sep- 1984 om redenen zoals boven :ven. Naar ik meen heb ik in ■vestie nieuwe feiten aange- Ik verzoek u uw oordeel in >veging te willen nemen. Uw zie ik gaarne ten spoedigste WADDINXVEEN - Vanmiddag (woensdag 10 oktober) heeft Waddinx- veens burgemeester C.M. van der Linden in het Bouwvoorlichtingscen- trum aan de Staringlaan de expositie ’’Wonen: met/zonder zon” officieel geopend. De tentoonstelling, die duurt tot en met zaterdag 20 oktober, is voorafgegaan door een themamiddag. Op deze middag voerden het woord drs* Reltorst-’Böuw toont haar energiezuini- B.W. Buenk (voorzitter van de Stich ting Bouwvoorlichting), G.J. Guyt (me dewerker Rijksgebouwendenst), A.G. Oskam en ir. D.A. Sperling (Rehorst Bouw), ing. T.P. Bokhoven (vice-voor- zitter van de Nederlandse vereniging voor toepassing van zonne-energiesys- temen Holland Solar) en drs. F. Kerk hof (directeur GEB Gouda en omstre ken). Hun onderwerpen betroffen het thema ’’energie en wonen”, zodat ’’energiebe sparing, nu en in de toekomst”, de cir- kelwoning, de toepassing van zonne- energie en de rol van een Gemeen schappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken ruim ter sprake zijn geko men. Onder leiding van de Waddinx- veense eerste burger werd in een forum nog met elkaar gediscussieerd. ge en goedkope "cirkelwoning”, welke op ware grootte en geheel ingericht is opgebouwd. De Vereniging voor toe passing van zonneënergie systemen "Holland Solar” laat zien wat er alle maal met zonneënergie gedaan kan worden. Deze jonge vereniging blijkt, nog zo kort na haar oprichting, reeds over een veertigtal leden te beschikken, zowel uit de hoek van de fabrikanten, gespecialiseerde installateurs, als ont werp- en adviesbureaus. Wel een bewijs dat toepassing van zonneënergie bezig is zich te ontwikkelen tot een volwaar dig alternatief. Het G.E.B. toont onder andere een aantal mogelijkheden van lokale ver warming. Een verwarmingsmethode die de laatste tijd weer meer in de be langstelling is gekomen nu er reeds meer kleine en goed geïsoleerde wonin gen gebouwd worden. Zoals gebruike lijk bij tentoonstellingen in de Bouw- voorlchting is deze voor iedereen vrij toegankelijk tijdens de openingstijden: woensdag, en vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur; donderdag van 09.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur. ’s Maandags is het centrum gesloten. WADDINXVEEN - Woensdag 17 ok tober geeft schoonheidssalon-parfume- rie-drogisterij-bijoux Mieke in de Pas sage drie Colorfast make-up demon straties in Party Home: ’s morgens, ’s middags en ’s avonds. De deelname kosten bedragen 7,50. In deze prijs zit een kopje koffie en een geschenkje van Max Factor inbegrepen. Elke demonstratie duurt ongeveer twee en een half uur. Deze bestaat uit een voorlichtingsfilm van de bekende visa gist Dik Peeters, een uitgebreide dem onstratie door één van de schoonheids specialistes. Zelf uitproberen van ver schillende make-up technieken bege leid door deskundig advies en de uitrei king van een uitgebreid boekje waarin alle tips die tijdens de demonstratie be handeld zijn. WADDINXVEEN - Tijdens de iedere dinsdagochtend in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar te houden taai en naailessen voor de in Waddinxveen wonende buitenlandse vrouwen worden hun kinderen door een aantal dames op gevangen in de aanwezige crèche. Geïnteresseerden hoeven niet iedere dinsdagochtend aanwezig te zijn. Er wordt zoveel mogelijk gewerkt via een rooster. De werkgroep ’’kinderop vang”, welk onderdeel is van het pro ject buitenlanders in De Bonkelaar, be schikt over de benodigde materialen als speelgoed, boxen en meubilair. De ervaring heeft geleerd dat de kinde ren graag naar de crèche komen en deze ochtend als zeer plezierig ervaren. Een en ander stimuleert hun moeders weer de taal- en naailessen te bezoeken, in de wetenschap dat hun kinderen ook een leuke ochténd hebben. Voor de kinderen zelf betekent deze ochtend veel. Ze gaan met kinderen van diverse nationaliteiten om, ze doen spelletjes met de leidsters en met elkaar en worden spelenderwijs in kennis ge bracht met de Nederlandse taal. Wie in teresse heeft aan deze crèche mee te werken of meer informatie hierover wil kan contact opnemen met Corrie Goe- draad, Peuleyen 136, tel. 15752 of met De Bonkelaar. tel. 17272. is dat de vraag van het publiek in ze kere zin aan verandering onderhevig is. De vraag naar rekreatieve materia len als ontspanningslektuur is natuur lijk nog steeds groot, maar de maat schappelijke ontwikkelingen van de laatste jaren veroorzaken een stijgen de behoefte aan informatieve en edu- katieve materialen, waarbij in toe nemende mate een beroep wordt ge daan op de bibliotheek. (VOS, Open school, Moedermavo). Hoogachtend, J. SLAGER verzoekt dit rechtspre- een heroverweging te Het probleem waar de bibliotheek voor staat is dan ook tweeledig: 1. De toenemende kwantiteit. De stij ging van het aantal uitleningen veroorzaakt een groter aantal hande lingen die steeds meer tijd in beslag nemen. 2. De toenemende kwaliteits- verwachting. Deze komt tot uiting in een stijgende behoeft aan hulpverle ning bij het zoeken naar de gewenste informatie en in een grotere diversi teit van de vraag. Daarom is gezocht naar een ander be heerssysteem voor de bibliotheek, een systeem dat alle genoemde nade len kan ondervangen en tevens de voordelen van een snelle en efficiënte uitlening in zich draagt. Het bestuur denkt dit gevonden te hebben in de aansluiting van de bibliotheek op het automatiseringssysteem van de PBC Zuid-Holland. Dit systeem, Automa ted Library Systems, is speciaal ont worpen voor de automatisering van openbare bibliotheken. Bij de PBC wordt er sinds 1978 mee gewerkt en inmiddels zijn er ca. 40 bibliotheken op aangesloten. Ook de Gemeente bibliotheek Rotterdam en de Open bare Bibliotheek Den Haag maken gebruik van het ALS-systeem. na de operatie de hond overlijden, ondanks het loop en dat geen afwijkin- een spoedig herstel aanwe- Wat was dan wel de ware 'aak waar blijkbaar nie- iwsgierig naar was. .andag de 7de november heer BJ. Woudenberg mij telefonisch inlichtte, ver- hem te willen regelen dat ijk sectie zou worden ver- ir ik meen is zulks een ge- iigd verzoek indien een LET OP: tijdens de platen 10-daagse krijgt u bij aankoop van platen of muziekcassettes van min. f 27,50 de elpee >Fof muziekcassette ’’Warm Aanbevolen 1984” GRATIS. Met artiesten als: Star Sisters - Willie Nelson e.v.a. kend ten opzichte van mij heeft uitgelaten. Zoals opmerkingen dat ik bang zou zijn voor honden en dus niet goed durf te onderzoeken en dat ik niet capabel zou zijn te operen. Overigens zou de heer Oldenband- ringh, althans volgens mevr. Konings, dezelfde zeer kwetsende opmerkin gen aan de heer BJ. Woudenberg hebben herhaald. Het is voor mij de laatste jaren een steeds grotere zorg te zien hoe de Nederlandse dierenartsenstand aan het verloederen is. Intercollegiale ver houdingen verslechteren. Steeds vaker komt het voor dat artsen zich laatdunkend ten opzichte van hun collegae uitlaten tegenover de eigena ren van patiënten. Steeds meer wor den onnodige operaties verricht al leen om geldelijk gewin. Het is toch absurd dat het nodig blijkt te zijn de KNMvD haar leden via het Tijdschrift voor Diergenees kunde moet manen zich te gedragen. De feilloze diagnose van de heer Ol- denbandringh gebaseerd op wellicht twijfelachtige onderzoekuitkomsten was endometritis en heer Oldenband- ringh haastte zich de volgende dag, zondag 6 november 1983 om 14.00 uur operatief in te grijpen. De" heer Oldenbandringh twijfelde echter zelf nog enigszins aan zijn feil loze diagnose want hij vroeg om toe stemming de hond te laten inslapen, mocht tijdens de operatie kanker worden geconstateerd. Over de operatie vermeldt de heer Ol denbandringh: ‘Operatie: normaal verloop, grote uterus met een puru- lente inhoud, verder geen afwijkingen geconstateerd. Wat het tweede deel van de klacht betreft bent u van mening dat de door de heer Oldenbandringh be schreven symptomen op een baar- moederontsteking zouden kunnen wijzen. In de eerste plaats ontken ik ten zeer ste dat deze symptomen bij mijn on derzoek van vrijdag 4 november 1983 aanwezig waren. Zelfs bij enig ver moeden had ik zeker een nader on derzoek gedaan. De middelen daartoe had ik ter beschikking. In de tweede plaats heb ik zoals reeds gezegd mijn twijfels over de correcte wijze van het onderzoek door de heer Oldenbandringh danwel juiste inter pretatie van de uitkomsten. De moti vering van mijn twijfel heb ik u naar ik meen hierboven duidelijk gemaakt. In de derde plaats gaat u ervan uit dat de hond een baarmoederontste- king had op de blote beroering van de heer Oldenbandringh. U kent de vermelding door de heer Oldenband ringh dat de operatie een normaal had, derhalve goed was ge- n dat hij geen afwijkingen en de daarmee gemoeide kapitaalsin vestering optimaal worden benut, zonder dat het zo noodzakelijke evenwicht tussen mensen en midde len wordt verstoord. Zoals blijkt uit de jaarcijfers maken thans zo’n 8.200 inwoners gebruik van de bibliotheekvoorziening. Deze 8.200 lezers leeenden in 1983 totaal 280.830 boeken, hetgeen wederom een stijging van 3,5 procent betekent ten opzichte van 1982 (271.104 uit leningen). Er wordt gewerkt met een handmatige vastlegging van de uit leengegevens en het personeel be steedt dan ook een zeer groot deel van de beschikbare tijd aan het ad ministreren van uitleen- en inname- handelingen en de verwerking van deze gegevens. Hierdoor komt de in- lichtingenfunktie van de bibliotheek - het helpen zoeken naar de gewenste informatie - in het gedrang. Naar verwacht mag worden zal het aantal uitleningen in de toekomst nog verder stijgen. Deze verwachting is enerzijds gebaseerd op de nieuwe huisvesting van de bibliotheek het geen in de meeste gevallen leidt tot een toenemend gebruik, en ander zijds op twee belangrijke maatschap pelijke gegevenheden: de toenemen de vrije tijd van het publiek; de stij ging van kosten van boeken en ande re materialen, gekombineerd met een inkomensdaling. Een en ander zal ertoe leiden dat een steeds groter deel van het publiek een beroep zal doen op de diensten van de bibliotheek, met een steeds grote re intensiteit. Een bijkomende faktor dagen in de week open WADDINXVEEN - ‘Het ziet er naar theek een verheugend jaar gaat i nieuwbouw zal in kwantitatief opzicht een zodat er eindelijk ruimte en rust komt om lijk op te stellen, lees- en studietafels neer t- lingen te houden. Dit alles zal naar 1 hebben dat de bibliotheek nog intensiever gebruikt gaat Dat schrijft secretaris F.H. de Ruijter in het stuk ‘De openbare bibliotheek Waddinxveen in 1985. ‘Op zich hoopvolle en prettige geluiden, maar een adekwate huisvesting is niet het enige middel waarover de bibliotheek moet beschikken om haar funktie uit te oefenen’, zo vindt hij. ‘Door de steeds groter wordende huisvestingsproblematiek is er de laatste jaren vrijwel uitsluitend over de nieuwbouw gedacht en gesproken. De organist Everhard Zwart, die zaterdagavond 13 oktober het orgel in de hervormde Brugkerk bespeelt. WADDINXVEEN De Waddinxveense dierenarts J. Slager heeft de Ereraad van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde een uitvoerige brief gestuurd waarin hij meent nieuwe feiten te hebben aangevoerd over de behandeling van de 8-jarige teef Beer van mevrouw A. Konings-Woudstra, welke behandeling hem een berisping van de Ereraad heeft opgeleverd. Hij wijst het ‘vonnis’ van de Ereraad af en kende orgaan van de Maatschappij tot komen. De heer Slager heeft een afschrift van zijn brief naar het Weekblad voor Waddinxveen gestuurd. Om iedereen zo volledig mogelijk van zijn verweer kennis te kunnen laten nemen publi ceren wij hierbij de brief van de Wad dinxveense dierenarts volledig. ‘Aan de Ereraad van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Dier geneeskunde. Uw uitspraak in de kwestie Konings/ Slager acht ik volkomen onrechtvaar dig, onwerkelijk en onaanvaardbaar. Bewust heb ik in de gevoerde corres pondentie de feiten niet al te zeer aangedikt om geen wonden te ma ken, gezichtsverlies van betrokkenen te voorkomen en in de hoop dat u de situatie wel zou doorzien. Mijn hoop bleek blijkbaar ijdel te zijn aangezien u toch heeft gemeend op basis van de aan u bekende summiere en enkele overduidelijk onjuiste gege vens een oordeel te kunnen vellen en uw vonnis wereldkundig te moe ten maken. Want recht moet er na tuurlijk zijn en het resultaat van uw werk heeft u kunnen lezen in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 26 september 1984. ‘Dat hebben wij niet kunnen voor zien’, hoor ik u zeggen, maar dat is alweer een verwerpelijke beoorde lingsfout. Tot lering en vermaak doe ik u hierbij een fotokopie van het be wuste artikel in het Weekblad voor Waddinxveen toekomen. Dat met plaatsing van dit artikel met koplet ters op de frontpagina met vermel ding van naam en toenaam geweld wordt gedaan aan de ethiek van de journalistiek zal ik hier maar buiten beschouwing laten. Ik zal ook voorbijgaan aan de opwel lende gedachte dat ik bewust door wie dan ook voor de leeuwen ben ge worpen; hoewel de schijn zich duide lijk toont. Ik wil maar zeggen dat de ‘schijn’ zo bedriegelijk kan zijn en dat een be-oordeling en zeker niet een ver-oordeling hierop kan en mag berusten. De kwestie met de hond van Konings is hier een schoolvoorbeeld van. De dikke Van Dale omschrijft ‘schijn’ als ‘het voorkomen dat teweegbrengt dat aan een persoon of zaak bepaalde hoedanigheden ten onrechte of zon der zekerheid worden toegekend’. Men leze het na en nog meer daar over. Het ziektebeeld van de hond van Ko nings was niet overtuigend duidelijk. De laatste keer dat ik de hond zag was op vrijdag, 4 november 1983. Zoals reeds eerder vermeld, maakte de hond toen op mij een levendige in druk. Behalve het hoge glucosegehal te kon ik geen verdere afwijkingen constateren die aanleiding zouden kunnen geven voor nader onderzoek. Ik beschik al 20 jaar over een rönt- genapparaat waar ik in het onderha vige geval geen gebruik van heb ge maakt aangezien niets het maken van een foto voor rekening van de klant rechtvaardigde. Voor zover mij be kend, heeft de Goudse dierenarts J.C. Oldenbandringh geen röntgenappa- raat. Hoewel in de urine het hoge glucose gehalte door mij en mijn assistente werd geconstateerd kunt u ‘zich geen oordeel vormen of de hond van klaagster al dan niet aan suikerziekte leed’ en acht u dit onderdeel van de klacht ongegrond, mij het voordeel van de twijfel gevend. Let echter wel dat volkomen in strijd met mijn be vinding reeds de volgende dag, 5 no vember 1983, de heer Oldenband ringh ‘urine, glucose negatief’ consta teerde, lees zijn schrijven van 24 fe bruari 1984. Deze fout in het onderzoek van de heer Oldenbandringh doet mij twijfe len aan de juistheid van de andere be vindingen, zoals: slechte algemene in druk - soporeus - hangbuik, pasteus aanvoelend - purulente uitvloeiing uit de vulva - temperatuur 39.8 - (bij mij steeds 38.5) urine positief, glucose negatief. Met mijn 25-jarige veterinaire prak tijkervaring kan ik mij niet voorstel len, dat ik de vorige dag ook maar niet iets heb kunnen constateren. In dit licht moet u ook mijn veronder stelling zien of het hier wel dezelfde hond zou betreffen. de realiteit van dit moment uit het oog te verliezen. Door de inschake ling van automatisering kunnen de beschikbare personeelsuren hierbij optimaal worden ingezet. Dit leidt tot een kwantitatieve verbetering, doordat de openingstijden gespreid kunnen worden over zes dagen, en een kwalitatieve verbetering, omdat het personeel gedurende de openings uren meer tijd krijgt om de gebrui kers te helpen. Door de grotere ruimte en de auto matisering wordt het tevens mogelijk om tegemoet te komen aan een aan tal bestaande behoeftes, zoals groeps rondleidingen, het organiseren van exposities en tentoonstellingen en het onderhouden van gestruktureerd kontakt met de scholen. Als gevolg van dit alles zal de nieuwe huisvesting slaagd kwam dachte gen, zaak?

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 5