Geluidsisolatie voor 30 huizen Henegouwerweg Meubelstad krijgt in 1985 vijf mille Nieuw wegdek voor Brugweg en Zwarteweg Openbare Werken: Man erbijvacature vervuld Roostervrije dagen vraagt om meer mensen Collecte voor Opbrengst van bazar vier mille Bingo-avond in treinsfeer Jantje Beton Wapiti-groep legt tachtig verbindingen Esdoornlaan wordt doorgetrokken, woonwagens aan één kant In 1985 kunnen in Zuidplas 536 huizen worden gebouwd van toelichting bij de begroting van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer en ten opzichte van 1984 minder contin genten te verdelen zijn in de sociale huursector en in de marktsector met premie premiekoop A/B en -huur- (beleggers).” Esdoornlaan Markt Werkgelegenheid Zuidplas Energiekosten Werkprojecten Regionaal beleid Wo on wagen b eleid Investeringen Onderhoud WADDINXVEEN - In de woonwijk Zuidplas zullen volgend jaar wellicht 536 huizen kunnen worden gebouwd. Dit blijkt uit de begrotingstoelichting 1985, van het Waddinxveense ge meentebestuur. geringe bijdrage grotere mate achterwege blijft. veel Aafigezien de werkgelegenheidsnota in de raadsvergadering van 29 oktober 1984 aan de orde komt en daarmee de Ten behoeve van de ontsluiting van de wijk Zuidplas zal binnenkort worden begonnen met het doortrekken van de Esdoornlaan. Deze geprojecteerde ver lengde Esdoornlaan - na ingebruikname Dreef genoemd - maakte het noodzake lijk dat enige illegaal op het woonwa genkamp verblijvende woonwagenbe woners dienden te vertrekken. Deze zijn uiteindelijk uit eigen beweging naar andere gemeenten vertrokken. De aansluiting van de gereed gekomen Kanaaldijk op de Gouwebrug is thans zeker, maar het tijdstip van gereedko- Een beperkt verkeersonderzoek over drie moeilijke kruispunten in Waddinx- veen wordt binnenkort afgerond. Zono dig zullen B. en W. de raad kredieten vragen voor uitvoering van aanbevolen voorzieningen ter verbetering. Voor de wegen en kruispunten in en rond Zuidplas zijn thans de gedetail leerde oplossingen bij het college in stu die. Daarbij behoort een oversteekop- lossing bij het kruispunt Eikenlaan- Sniepweg-Dreef. men is opgeschoven naar eind 1986. Het college ziet die datum met verlangen te gemoet, omdat vanaf dit moment de knelpunten bij het hefbrug goeddeels zullen zijn opgelost. De voorstellen ten aanzien van de be steding van de herstraat-gelden voor 1985 zullen ter zijner tijd aan de raads commissie openbare werken en bedrij ven worden voorgelegd. De asfaltering van het noordelijk deel van de Noordkade over de bestaande bestrating heen leidt tot heden tot grote tevredenheid. Het college zoekt wegen om dit procédé toe te passen voor het resterende deel van de Noordkade. Het college blijft bereid tot ondersteu nend beleid in voorkomende gevallen. De gemeentelijke financiële bijdrage aan de Stichting zullen B. en W. afbou wen. Voor 1985 stellen B. en W. voor nog eenmaal een bedrag van 5.000,- ten laste van het fonds werkgelegenheid beschikbaar te stellen. Nu de wijk Zuidplas langzamerhand een ’’eigen” gezicht begint te krijgen en het aantal woningen gestaag toeneemt wordt de behoefte aan een aantal bijk omende voorzieningen als een winkel centrum, wijkvoorzieningen en goede verkeersontsluitingen steeds groter. Genoemde aspecten hebben thans in ruime mate de aandacht.Omtrent de voortgang in dezen zullen B. en W. de raad regelmatig informeren in de be treffende raadscommissies. Ten aanzien van de gasprijs zal, on danks verzet van de gasbedrijven, ver enigd in de V.E.G.I.N., het tarief we derom wel bepaald worden door vast stelling van een verhoging van 3 ct./m3 door de minister van Economische Za ken. In het bestemmingsplan Zuidplas is on der meer vastgelegd, dat het nieuw- bouwprogramma voor de gehele ge meente (inclusief het inhalen van de achterstand) in totaal 1040 woningen zal bedragen gedurende de jaren 1983, 1984 en 1985. Met ingang van 1 januari 1984 is de heer J.K. Meijer, gemeentebode, aangesteld als marktmeester op de weekmarkt. Tij dens het afgelopen jaar is er steeds een goed overleg geweest tussen de markt meester en de secretaris van de markt- commissie, wat de werkzaamheden met betrekking tot de marktzaken naar onze mening ten goede is gekomen. De kos ten van de markt zijn ten opzichte van de vorige begroting gestegen. Door het tarief voor de verhuur van de stand plaatsen met 5% te verhogen wordt een dekkingspercentage bereikt van 87. De Vakaturebank Vrijwilligerswerk zal WADDINXVEEN -In de begrotingstoelichting 1985 wordt meegedeeld dat uit gelden, beschikbaar gesteld door het ministerie van Volkshuisves- ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, op korte termijn aan 30 par- hoefte bestaat aan een werkterrein bij ticuliere woningen gelegen aan de Henegouwerweg geluidsisolerende het centrum. Vanwege het feit dat Waddinxveen, krachtens het Provinciaal Woonwagen plan voor de jaren 1985-1990, vóór 1 ja nuari 1986 dient te beschikken over een woonwagencentrüm met 14 standplaat sen, wordt op dit moment haast ge maakt met de vöprbereiding van een herziening van dit bestemmingsplan voor wat betreft het woonwagencen trum. Op grond van het Provinciaal Woonwa- genplan voor de periode 1985-1990 dient Waddinxveen, het werd hiervoor reeds gesteld, vóór 1 januari 1986 te be schikken over een woonwagencentrum met 14 standplaatsen. In dit plan wordt als uitgangspunt geformuleerd dat erop dient te worden toegezien dat dit woon wagencentrum niet wordt uitgebreid. Kinderen van Waddinxveense woonwa genbewoners, die niet meer op de standplaatsen in Waddinxveen kunnen worden gehuisvest,kunnen in beginsel standplaats innemen in de gemeente In feite is de goedkeuring onthouden omdat de oppervlakte voor het centrum groter is dan noodzakelijk zou zijn om de huidige woonwagenbewoners te huisvesten, o.a. omdat niet langer be- WADDINXVEEN - In de begrotingstoelichting 1985 van het Waddinx veense gemeentebestuur wordt geconstateerd dat er in een jaar tijd op dit terrein van de meubelbranche door de vorming van de Stichting Meubel- stad Waddinxveen veel ten goede is veranderd. zijn werkzaamheden voortzetten. Met de gemeente Zevenhuizen wordt sa mengewerkt. De tijdelijke arbeids plaats voor de medewerker Vacature bank komt per 1 november 1984 te ver vallen. De structuele versterking van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelij ke Ordening ten behoeve.van de werk gelegenheid en van de afdeling Welzijn maakt het, zover B. en W. nu kunnen voorzien, mogelijk de activiteiten voort te zetten. Inmiddels hebben B. en W. van het Rijk eenmalig middelen be schikbaar gekregen voor 1984 ten be drage van 10.000,- voor de uitvoering van een tweetal werkprojecten: het ’’agrarisch project” en het project klus- sendienst. (Deze post is nog niet in de begroting geraamd). Teleurstellend is tot nu toe en de ervaring met het opstar ten van leerlingenbouwplaatsen. ”Dit gaat naar onze mening veel te traag. Wij blijve/i terzake alert”, aldus B. en W. maatregelen zullen kunnen worden getroffen, met een van de eigenaren c.q. bewoners (subsidie max. 200.000,-). De voorbereiding, subsidie-aanvrage en uitvoering hiervan zullen door het Milieubureau Midden-Holland ver zorgd worden. Van de zijde van de ge meentelijke dienst Openbare Werken wordt enige administratieve en techni sche bijstand gevraagd. Door de festiviteiten rond 50 jaar spoor lijn Gouda-Alphen aan den Rijn is te recht weer eens de spot gezet op het openbaar vervoer. De bewoners van Zuidplas wórden voorlopig bij het openbaar vervoer betrokken door de tijdelijke route van de bus over de IJser- manweg met halte's nabij de Akker. beleidsvoornemens van het college op dit beleidsterrein worden behandeld, volstaan B. en W. in de begrotingsnota met korte opmerkingen. Zij stellen de raad voor éénmalig het werkgelegenheidsfonds te voeden met 100.Ö00,-. De in het beleidsprogram ma voorziene versterking van externe of ambtelijke bijstand zal dit jaar weerlijn vervolg krijgen. B. en W. stellen de raad voor hiervoor structueel 25.000,-beschikbaar te stellen. Daar naast is de in het beleidsprogramma voorziene post voorzieningen school verlaters en werklozen structueel opge voerd ten bedrage van 8.000,- voor materiële uitgaven De werkgelegenheidsnota heeft nog eens benadrukt hoe in de gemeenten in Midden-Holland de economische acti viteiten, het werken en wonen onder ling zijn verweven. Dit maakt het nood zakelijk regionaal te denken. Het colle ge heeft zich positief opgesteld ten op zichte van activiteiten van het interge meentelijk samenwerkingsorgaan om Midden-Holland economisch te promo ten. Ook de ontwikkeling van bedrijf sterreinen in de regio Gouda - Wad dinxveen vraagt om een gezamenlijke aanpak, welke realistisch van aard moet zijn. Voor het maken van een integraal ver keersplan voor Waddinxveen is in de meerjarenbegroting vanaf 1986 een be drag opgenomen. Voor de uit zo’n plan voortvloeiende lasten bij uitvoering zijn echter geen middelen beschikbaar. WADDINXVEEN - De vorige week vrijdagavond en zaterdag in het wijkgebouw De Padde stoel aan de Lijsterbesstraat ge houden jaarlijkse bazar van de speeltuinvereniging De Padde stoel heeft bruto f. 4.136,— opgebracht. De bazar werd geopend door PvdA-weth ouder drs. M. Kraa- ijestein, wiens draai aan het rad van avontuur werd voorafge gaan door een enthousiast op treden van de Dolly Dots uit de Bomenwijk. Het lid van het college van B. en W. was zichtbaar verrast door het wervelende optreden van de zes meisjes, zodat hij ze nog om een toegift verzocht. Voor het sociaal-cultureel werk in Waddinxveen had drs. Kraa- ijestein nog een verrassing in petto want hij kon mededelen dat er volgend jaar geen bezui nigingen zullen worden doorge voerd. Voorzitter E.J. Oskam toonde zich bijzonder verheugd met deze uitspraak en was ook bij zonder ingenomen met de ope ningshandeling van de PvdA- wethouder. De opbrengst van de bazar stemt iedereen tevre den. De speeltuinvereniging De Pad destoel: “In deze dure tijd mo gen wij met de opbrengst niet ontevreden zijn. Het optreden van de Bomen wijkse Dolly Dots was zeer geslaagd. Ook willen wij alle helpers en de mensen die gekomen zijn harte lijk danken voor hun mede werking.” De heer H. Hollander trok de nummers van de verloting. De ze was als volgt: le prijs: nr. 210 een draagbare televisie; 2e prijs: nr. 946 een cassettere corder; 3e prijs: nr. 376 een radio. De prijzen kunnen worden af gehaald bij W. v/d Schee, Aca- ciastraat 22. De uitslag van het sjoelen was als volgt: le prijs: Hr. Van de Plaat; 2e prijs: C.H. Kramp; 3e prijs: Hr. Taktor. ’’Niettemin verwachten wij dat het be oogde aantal van ’’netto” 1040 wonin gen dicht zal worden benaderd. Indien genoemde aantallen woningen (328, 354 en 536) zullen zijn gerealiseerd zul- “Wij hechten aan een goed inzicht, de nieuwe begrotingsopzet vraagt om dergelijke gegevens. Om die reden stellen wij u voor deze vacature we derom te ramen met ingang van 1985”, aldus het college, dat overi gens vindt dat de groei van de ge meente bijdraagt tot het vinden van compensatie voor de opgelegde be zuinigingen. De dienst Openbare Werken draagt hieraan zelfs in beduidende mate bij. Toch is deze rek niet eindeloos. De onderhoudstaken in Zuidkade I en Zuidplas maken het noodzakelijk om per 1 januari 1985 een extra man in de buitendienst te ramen en een post schoonmaken op te nemen ten be hoeve van de gebouwen aan de Noordkade. In de begroting zijn de consequen ties verwerkt van de besluiten om het personeel dat in de sportvoorzie- ningen op onregelmatige tijden werk zaam is, een daarbij passende vaste onregelmatigheidstoeslag uit te ke ren. Ook de ervaringscijfers ten aan zien van de inhuur van tijdelijke krachten ten behoeve van de zwem baden (bij ziekte en zomerse drukte) zijn thans in de begroting verwerkt. Gezien de vele werkzaamheden in de aanleg van Wijk Zuidplas is in de be groting voor 1985 een groter deel van het technisch personeel ten laste van de begroting van het Grondbedrijf gebracht. Aandacht dient nog gevraagd te wor den voor het probleem van de steeds toenemende toekenning van rooster vrije dagen aan het personeel als compensatie voor de niet toekenning van prijscompensatie aan de ambte naren. Vooral in de buitendienst leidt dat onherroepelijk tot de noodzaak extra personeel in te huren van der den. De directeur vin de dienst heeft het college hiervoor een jaarlijkse compensatie van f. 50.000,— per 1985 gevraagd. B. en W. hebben hier voor de ruimte in de begroting nog niet kunnen vrijmaken. Op deze problematiek zal bij voor jaarsnota worden teruggekomen, wanneer gebleken is dat deze vermin dering van beschikbare manuren niet kan worden gecompenseerd door het verlagen van het service-niveau of het onderhoudsniveau in de buiten (en binnen) dienst. Deze wens van Open bare Werken hangt dus nog boven de markt. mende jaren zal ook structureel een bedrag beschikbaar moeten komen voor geleidelijke renovatie van de 22 tennisbanen (bijv. 2 per jaar). De negatieve uitkomst van het on derzoek naar de afstoting van de zwembaden wettigt de verwachting dat thans uit gemeentelijke midde len de noodzakelijke technische vervangingen moeten plaatsvinden. De t van f. 59.000,— per jaar in de be groting 1984 worden verhoogd tot 100.000,— per jaar structureel. Stor ting van deze bedragen in een onder- houdsfonds garanderen dat de baden de komende jaren technisch in tact kunnen worden gehouden.' Diverse onderhoudswerkzaamhe den aan de scholen zoals dakbedek king voor het oude deel van de Klaas de Vriesschool en vervanging van vu- rehouten kozijnen aan deze school en aan de Prof. Kohnstammschool voor MAVO worden uit de eenmalige ruimte 1984 of uit het onderhouds- fonds voor de MAVO bestreden. Wegens utibreiding van diverse on- derhoudsposten in de sector riole ringen en oppervlaktewater, alsmede voor het uitbesteder van kleine mi- lieu-onderzoeken zijn diverse posten bij wensenpakket verhoogd tot een totaal van ca. f65.000,—. In de meerjaren-ramingen zijn de minimaal noodzakelijke volumeuit- breidingen voor de periode 1986- 1989 opgenomen. Nader moet wor den bezien of hieraan nog kapitaal- lasten moeten worden toegevoegd voor wegreconstructies voor de wegen buiten de bebouwde kom. In 1983 zijn in aanbouw genomen 328 woningen. Gedurende 1984 zijn/zullen in aanbouw worden genomen tenminste 354 wonin gen waarvan 63 als zogenaamde HVAT-eenheden. In voorraad of in voorbereiding voor 1985 zijn de volgen de plannen voor 536 huizen: 10 woning wetwoningen, lokatie Jan Dorrekens- kade-West, opdrachtgever: woning bouwvereniging Ons Begin, 16 vrije- sectorwoningen, lokatie Zuidplas, op drachtgever: De Langen en Van den Berg (div. particulieren), 172 premie C huurwoningen, lokatie Zuidplas, op drachtgever: Philips Pensioenfonds (restant 222), B. en W. is gebleken dat het opheffen van het Ambtelijk Verkeersoverleg, goed door de betreffende ambtenaren is opgevangen. Zij ontvangen terzake thans geïntegreerde ambtelijke advie zen (politie - openbare werken - secreta rie), welke, indien nodig, aan de raads commissie openbare werken en bedrij ven worden voorgelegd. odzakelijke technische gereserveerde (kapitaaï-)lasten Zevenhuizen. Om deze woonwagenbe woners op te kunnen vangen dient Ze venhuizen een woonwagencentrum met 4 standplaatsen te realiseren voor 1 ja nuari 1988. WADDINXVEEN - Als te ’’reconstrueren” weg buiten de bebouwde kom stellen B. en Wt in hun begroting 1985 voor de Brugweg-Zwarteweg. Nu de beslissing over het al dan niet dempen van de Brugwegsloot voor on bepaalde tijd is uitgesteld en de rioleringsaanleg definitief achter de wo ningen is gepland, zijn er geen beletselen meer om het wegdek van deze wegen van een nieuwe slijtlaag te voorzien. ”Het blijft te betreuren dat er geen ruimte kan worden gemaakt voor afzon derlijke fietspaden. Voor de Zwarte weg wordt overigens nog onderzoek gedaan, om tot een vrij liggend fietspad op de kade te geraken, aansluitend op het fietspad Baarsje-Reeuwijk-Brug van het recreatieschap”, aldus het colle ge- 68 woningwetwoningen, lokatie Zuid plas, opdrachtgever: woningbouwver eniging St. Joseph, 30 vrije-sectorkoop- woningen, lokatie Zuidplas, opdracht gever: Bouwfonds Nederlandse Ge meenten (restant 83 vrije-sectorwonin- gen), 125 premie A/B-huurwoningen, lokatie Zuidplas, 40 vrije-sectorhuur- woningen, lokatie Zuidplas, 10 vrije-se- torkoopwoningen, verspreid, 65 pre- miehuurwoningen, lokatie Brugcen- trum. zijn fluit en ’’spiegelei" het sein tot ver trek, waarna het schrille géfluit van de locomotief, het gesis van de stoom en het denderende geluid van de wielen de indruk gaven van een vertrekkende trein. De winnende kregen een trein kaartje voor een bepaald traject. In de pauze voorzagen de serveersters iedereen van koffie. De restauratie had het druk met de verkoop van snoepen chocolade, terwijl de stroopwafels van de man met de bak ook gretig aftrek vonden. De stemming was uitstekend en de avond verliep verder in een bijzonder gezellige sfeer. Toen het laatste trein kaartje was uitgereikt, kregen de win- nenden hun prijs, waarvan het nummer overeenkwam met dat op hun kaartje uit handen van ’’treinbeambte” Van Dijk. In het bestemmingsplan ’’Landelijk Ge bied West” was een lokatie opgenomen waar het nieuwe woonwagencentrum zou kunnen worden gesitueerd. Tijdens de beroepsprocedure rond dit bestem mingsplan is door de Kroon recent on der andere goedkeuring onthouden aan het plandeel met de bestemming ’’Woonwagenkamp (F)” en artikel 9 van de planvoorschriften (behorende bij de bestemming ’’Woonwagen- kamp”. WADDINXVEEN - Volgende week wordt er ook in Waddinxveen weer ge collecteerd voor het Nationaal Jeugd- fonds, de actie Jantje Beton. De leden van de Waddinxveense scoutinggroe pen, de Gereformeerde Jeugdraad en de speeltuinvereniging ’t Vondelparkje gaan er weer opuit voor dit goede doel. Het Nationaal Jeugdfonds ondersteunt al jaren allerlei vormen van jeugdwerk door het verstrekken van giften en/of le ningen voor nieuwbouw, verbouwing of aanschaf van materiaal. Van de opbrengst van de collecte mag een gedeelte door de collecterende groep besteed worden, zodat men met zijn gift ook het plaatselijke jeugdwerk steunt. Alle destijds voorgenomen energiebe- sparingsmaatregelen voor de gemeente lijke gebouwen en scholen, alsmede voor de bijzondere scholen, zijn thans gerealiseerd. Ook in 1985 zal worden bezien of verdergaande financieel dek kende besparingsmaatregelen mogelijk zijn. Tot en met 1983 werden door de wo- ningbuwverenigingen reeds 800 on der hun beheer staande woningen van nadere isolatie voorzien. Dit aantal is in 1984 met 450 woningen toegenomen. In voorbereiding voor 1985 zijn thans 350 woningen. In de electriciteitssector zijn de ontwik kelingen dit jaar enigszins gunstiger ge weest. Op het moment van het uitbren gen van de begrotingstoelichting 1985 is nog geen inzicht in de tarieven voor 1985 verkregen. Door de verlaging van de capaciteitskosten bij de energiepro ducent E.Z.H. mag gerekend worden op een matige tariefsontwikkeling, wel licht op een gelijk blijven van de electri- citeitstarieven voor de gemeentelijke bedrijven. Na overleg met de woonwagenbewo ners kunnen dankzij wat verhuizingen na de aanleg van de Dreef alle bewoners aan één zijde buiten het tracé een stand plaats vinden. Er bevinden zich thans geen bewoners op het kamp zonder de vereiste ontheffing ingevolge de Woon- wagenwe.t; voor nieuwe bewoners is na realisering van de Dreef op het kamp geen plaats meer. len ca. 339 daarvan zij gebouwd in de sociale huursector, 193 daarvan in de marktsector met premie, 222 daarvan in de vrije (huur) sector met eenmalige bijdrage (premie C) en het restant in de grotendeels ’’goedkope” ongesubsidie erde sector. Wij beschouwen het voren staande als het maximaal haalbare re sultaat.” Thans wordt definitief afgezien van het aankopen van een straatveegauto. Voor het grote werk wordt een auto met chauffeur gehuurd. Wegens de besluiten van april 1984 om diverse afschrijvingstermijnen te verlengen, worden voor 1985 geen vervangingsinvesteringen in materieel voorgesteld. Van een raming voor extra auto’s voor de plantsoenendienst wordt ook dit jaar afgezien. Ten behoeve van de tweede fase vernieuwing Openbare Verlichting is een kapitaallast geraamd WADDINXVEEN - Vorige week maandagavond had de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum, zoals we in het Weekblad voor Waddinxveen al hebben laten zien, tijdelijk het aanzien gekregen van een stationsemplace- ment, omdat de bingo-avond werd ge houden in de periode dat het 50-jarig bestaan van de spoorlijn Gouda-Al phen aan den Rijn werd gevierd. De recreatiezaal aan het Jan van Bij- nenpad was heel toepasselijk afgesloten door de bekende rood-witte sluitbo men Een zeer getrouwe nabootsing van de oude stoomtrein maakte het geheel compleet. De bezoekers hadden meegewerkt aan het welslagen van de avond door voor werpen mee te nemen, die wat met het treinvervoer te maken hadden. De "sta tionschef” was uiteraard ook aanwezig, evenals ’’serveersters” en dames van de ”NS-restauratie”. De man met de bak vol snoepjes, lopend langs de wagons, ontbrak evenmin. Vóór elk spel gaf de stationschef met @0 De officiële opening van de jaarlijkse bazar van De Paddestoel werd voorafgegaan door een optreden van de Bo menwij kse Dolly Dots. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Mede dank zij de hartelijke medewerking van zend amateurs is de zaterdag door de Waddinxveense Wapiti-scoutinggroep voor de tiende maal gehouden JOTA (Jamboree On The Air) een succes geworden. Het weekeinde was het luchtruim weer gevuld met heen enweer gepraat tussen de ver schillende scouting- en niet-scouting stations. Voor die gelegenheid was de Wapiti-groep veranderd in het station PApNVL/J. De zendapparatuur stond vrijdag avond ruimschoots op tijd klaar voor de officiële opening om 0.01 zater dagnacht door Radio Sccouting Ne derland. Helaas was de zelfgemaakte mast pas aan het eind van de zater dagmiddag zover dat de antenne er op gezet kon worden. Tijdens de zendwerkzaamheden heeft de Wapiti-groep getracht om voor de jongere jeugdleden een gezellige mor- gen/middag te verzorgen. Voor de al lerkleinsten, de welpen en de kabou ters, was er door Waddinxveen een postenspel uitgezet met diverse op drachten. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 OKTOBER 1984 ’s Middags was-er voor de gidsen ma teriaal aanwezig om een mobile van Japanse vouwkunst te maken. Voor de verkenners was er gelegenheid om de toegangspoort van het internatio nale scoutingterrein in Kandersteg, Zwitserland, op schaal na te maken. Op dit terrein heeft de Wapitistam in 1982 2 weken gekampeerd. Gedurende het gehele weekend zijn er in totaal zo’n 80 verbindingen gemaakt met Nederlandse en buiten landse scoutinggroepen of amateurs. Onder de bereikte buitenlanders bevonden zich Engelsen, Duitsers, Luxemburgers en zelfs een Rus en een Joegoslaaf. Zondagmiddag kwam er een einde aan het zeer geslaagde weekend in het clubhuis van Scou ting St. Victor aan de Jan W. Friso- weg. De amateurs werden nog even in de bloemetjes gezet en hartelijk be dankt. Zij beloofden om volgend jaar weer hun medewerking te zullen ver lenen. Zowel de Wapiti-groep als de zendamateurs kijken nu alweer uit naar dat volgende jaar. WADDINXVEEN Een bij de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven bestaande vacature zal nu toch weer bezet gaan worden, zo blijkt uit de Waddinxveense begrotingstoelich ting 1985. Het is B. en W. namelijk gebleken dat de uit bezuini- gingsoverweging genomen beslissing om de in 1983 ontstane va cature van technisch/administratief ambtenaar (gegevens verza meling, inspectie etc.) niet te vervullen, er toe zal leiden dat essen tiële informatie, benodigd voor een onderbouwd beleid, in steeds Realisering van het nieuwbouwpro- gramma voor 1985 zal, voor zover dat valt binnen de gesubsidieerde sector primair afhankelijk zijn van het aantal te verkrijgen financiële contingenten. B. en W. "Wij mogen ten aanzien daar van geen al te hoge verwachtingen koes teren, te meer daar blijkens de memorie 20.000,— (vorig jaar f. 25.000,— voor de eerste fase). Ten behoeve van de derde fase ver betering beschoeiing Ringdijk is een kapitaallast van f. 10.000,— opgeno men (le en 2e fase f. 12.000,—). Ten behoeve van de vervanging ver keersborden etc. voortvloeiend uit contracten met de AMWB zijn kapi- taallasten geraamd ten bedrage van f. 2.500,-. Ten behoeve van het aanbrengen van een slijtlaag voor de Brugweg en Zwarteweg zijn kapitaallasten opgenomen tot een bedrag van f. 25.000,—. Voor een noodzakelijke aanpak van de 14 groene sportvelden is de jaarlijkse (kapitaal)last welke reeds in de begroting 1984 werd geraamd ad f. 20.000,— verhoogd tot f. 80.000,—. Hierdoor is het mogelijk elk jaar één veld intensief of twee vel den partieel, een grote renovatie te doen ondergaan. Voor de tennisbanen wordt aan schaf van een wals begroot. De ko-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11