Rumoer in raad Bouw nieuwe scholen Rampenplan dit jaar nog gereed huis na betaling van uitkeringen Zuidplas goedgekeurd Jan Ligthart- en Rehobothschool Cursussen in Wijk Zuid Restauratie van Remonstrantse Kerk begint zeer urgent te worden Een boekenbon? POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Onverzekerd Onder invloed Snelheidscontrole Nieuwe scholen Kunst- en cultuur Volksdansen Schaken Diefstal Zwembaden Emancipatie Aanrijdingen Ouderen Bewustwording Bibliotheek Gehandicapten Programma Muziekschool Sport Aanhoudingen Diverse gebreken Buurthuiswerk Minderhedenbeleid terreinen nog ontbreken. In 1985 zal de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking 10 jaar bestaan. Ook in 1985 zullen er weer veel acti viteiten verricht worden om de be trokkenheid van dé Waddinxveense bevolking te vergroten. Juist in een periode waar de eigen economische problemen veel aandacht vragen, mag de interesse in de Derde Wereld-pro- blematiek niet verslappen. Het is ver heugend te constateren dat bij de jeugd de bewustwording goede voort gang boekt. Het college zal ook in 1985 de activiteiten van de kern groep van harte ondersteunen. WADDINXVEEN - Het welzijnsbeleid vormt in de toelich ting op de gemeentebegroting voor 1985 een belangrijk en omvangrijk hoofdstuk. Er staat dan ook van alles in. Een paar punten daaruit: Er worden stappen gezet op weg naar een an dere muziekschool, er is een laatste redmiddel bedacht om de historische Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade te restaure ren, er is een nieuwe werkgroep theaterprodukties samenge steld en er is 5 mille beschikbaar om te bekijken of de toneel zaal van het Anne Frank-centrum geschikt gemaakt kan wor den voor theaterprodukties. WADDINXVEEN De komende maanden - zo stelt de begro tingstoelichting 1985 - staan geheel in het teken van de Wet op het Basisonderwijs, die per 1 augustus 1985 in werking treedt. Koortsachtig moet worden gewerkt aan allerlei problemen die rij zen over onderwijskunde, gebouwelijke en rechtspositionele aard, terwijl de nodige duidelijke richtlijnen van het ministerie op vele NIET SEIZOENGEBONDEN! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 OKTOBER 1984 werk dat in de wijkgebouwen Zuid en ‘de Overkant’ wordt verricht. De afgelopen week werden door de rijkspolitie 3 bromfietsen in beslag genomen, daar hiermede onverzekerd werd gereden. Twee jeugdige bestuur ders (14 jaar) gebruikten de openbare weg als crossbaan. een 80.000 dat bij Bij een gehouden snelheidscontrole op donderdag 18 oktober werden op de Kon. Wilhelminasingel 10 auto mobilisten bekeurd, daar zij zich niet aan de max. snelheid hielden. De ge nieten snelheden varieerden tot 76 km/per uur. Evenals in 1984 stellen B. en W. de raad voor bij wijze van overbrugging naar de nieuwe situatie f 30.000,- éénmalig te subsidiëren t.b.v. perso neelskosten. past, dat wil zeggen dat B. en W. er naar streven de verbouwkosten te dekken door de “verbouwingsuitke- ring” van het rijk. derzoek uit het verkeer genomen en naar het politiebureau aan de Mozart- laan overgebracht. Tevens achten B. en W. het van be lang dat de abonnementenverkoop die sterk is gedaald weer wordt gesti muleerd. Daartoe stellen zij voor over te gaan tot vereenvoudiging, en vanaf 1 januari 1985 nog slechts 4-maand- se abonnementen te verkopen, tegen een zeer aantrekkelijke prijs. De leef tijdsgrens voor jeugdigen is voor alle tarieven verhoogd van 16 jaar naar 18 jaar. Het ministerie heeft onlangs toestem ming verleend tot het bouwen van een acht-klassige basisschool “Jan Ligthart” en het bestuur van de Her vormde Schoolvereniging heeft toe stemming gekregen tot vervangende bouw van de “Rehobothschool” en de kleuterschool “De Morgenster” tot een zeven-klassige basisschool. Beide in Zuidplas. Het aantal klassen is niet in overeenstemming met de aanvraag, doch het ministerie ge bruikt als criterium de gemiddelde belangstellingsnorm voor een bepaald WADDINXVEEN Vrijdag 12 oktober veroorzaakten 3 mannen en 1 vrouw rumoer bij de afdeling Sociale Zaken op het gemeentehuis. Deze personen wa ren het niet eëns met de hoogte van hun uitkering; zij wilden meer geld zien. Diverse keren werd hen gevorderd het gemeentehuis te verlaten. Eén van de mannen verzette zich tegen de aanhouding door de gealarmeerde politie. Te gelijkertijd pleegde de vrouw enkele vernielingen. Uiteindelijk werden deze 4 personen aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Hoewel het college er nog niet in is geslaagd de reeds toegezegde nota kunst- en cultuurbeleid uit te bren gen, is er in dit beleidsveld sprake van een goede voortgang, waarbij mede de inzet van de leden van de door de raad benoemde commissie kunst en cultuur gememoreerd moet worden. In de geest van het bijgestelde be leidsprogramma zal f 4.000,- extra beschikbaar zijn voor de uitvoering van de nota kunst- en cultuurbeleid. De exposities in de raadzaal mogen zich in een toenemende belangstel ling verheugen. De regelmaat van de exposities, de kwaliteit van het ge bodens, waarbij getracht wordt aan de diversiteit van de beeldende kunst gestalte te geven, is daar oorzaak van. De groeiende belangstelling van jon geren voor de exposities is eveneens verheugend. Ten behoeve van o.m. een betere verlichting in de raadzaal stellen B. en W. éénmalig een bedrag van f 5.000,- voor. Bij de kamermu ziekconcerten is er eveneens sprake van een toenemende belangstelling, tot ongeveer 125 bezoekers per con cert. Inmiddels is er overleg gestart tussen de commissie kunst en cultuur en de stuurgroep Zuidplas om omgevings- kunst en kunstvoorzieningen in de Zuidplas bij de verdere stedebouw- kundige ontwikkeling van de Zuid plas te betrekken. Binnen afzienbare tijd verwachten B. en W. de raad daar nadere mededelingen over te doen. Zoals bekend is de werkgroep Spintol met haar activiteiten gestopt. B. en W. menen echter dat het op zich een goede zaak zou zijn als theaterpro dukties van bescheiden omvang in onze gemeente mogelijk worden ge maakt. De commissie kunst en cul tuur heeft inmiddels een werkgroep theaterprodukties ingesteld. B. en W. stellen de raad voor bij wijze van experiment éénmalig f 5.000,- beschikbaar te stellen. Tevens stellen B. en W. de raad voor om éénmalig f 5.000,- beschikbaar te stellen voor een nader onderzoek naar het meer geschikt maken van de toneelzaal Anne Frank voor theaterprodukties. De restauratie van de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade begint thans zeer urgent te worden. Om dit monu mentale gebouw te behouden is drin gend restauratie noodzakelijk. Monu mentenzorg onderneemt geen (harde) actie zolang de kerk het voor de res tauratie benodigde eigen aandeel van de toegezegde subsidie van f 778.164,-, te weten f 155.632,80 niet heeft bijeengebracht. De kerk heeft te weinig eigen midde len. Om nu uit de vicieuze cirkel te geraken - B. en W. achten dit het laat ste redmiddel - is ii} het wensenpak ket een bedrag opgenomen van f te verstrekken als subsidie, een afschrijving in 40 jaar een kapitaallast betekent van f 9.000,— per jaar bij een rentepercentage van 8 1/2. Voor het dan nog resterende bedrag van f 40.000,- stellen B. en W. de raad voor garant te staan. De kerkelijke gemeente is inmiddels ac tief om tenminste die benodigde gel den te verkrijgen. Op donderdag 1 november start in het wijkgebouw een cursus schaken voor beginners. De cursus duurt ca. 10 avonden. De kosten: f 3,— per •keer. Tijdstip: donderdagavond van 20.00-21.30 uur. Inlichtingen bij de heer C. Boer, tel. 14002. De cursus staat onder leiding van de heer G. Bakker uit Reeuwijk. WADDINXVEEN - In het wijkge bouw Zuid aan de St. Victorstraat staan twee cursussen op stapel: scha ken en volksdansen. Op woensdag 31 oktober wordt weer een cursus volksdansen voor jongens en meisjes van klas 3, 4 en 5 gestart. Op het programma staan nieuwe dan sen uit Rusland en Israël. De kosten: f 5,- voor de hele cursus, die 5 woensdagmiddagen van 13.30-14.30 uur duurt. Data (onder voorbehoud): 31 oktober, 7, 14, 21 en 28 novem ber. Opgeven bij de dames E. Kientz (17662) en R. Bunnik (16883). De afgelopen week werd 6 keer aan gifte gedaan van diefstal van een fiets. Twee fietsen werden uit onaf gesloten schuren weggenomen. To taal 3 fietsen werden gevonden en twee daarvan kwamen bij de eigena ren terecht. Tevens werden op di verse plaatsen in Waddinxveen 3 bromfietsen ontvreemd. 1 Daarvan is inmiddels teruggevonden. Op vrijdag 12 oktober ontdekte een bewoonster van de Peuleyen, dat haar personenauto, een Volkswagen Golf, was ontvreemd. In de nacht van donderdag 11 op vrijdag 12 oktober werd een in de Vondellaan gepar keerd staande personenauto openge broken. Ontvreemd werden een ra- diocassetterecorder, een bril, een re genjas en een boek. In de nacht van vrijdag 12 op zater dag 13 oktober werden uit tuintjes, gelegen langs het Noordeinde, twee groene PTT-brievenbussen ont vreemd. Op maandag 15 oktober werd aangifte van diefstal gedaan van ca. 60 meter elektrakabel. Deze dief stal moet zijn gepleegd tijdens het weekend van 6 en 7 oktober. In de nacht van zondag 14 op maan dag 15 oktober werd ingebroken in een woning aan de Jan Dorrekens- kade. In het pand werden alle ver trekken doorzocht. Het is nog niet bekend of er iets wordt vermist. De afgelopen week bereikten de politie wederom twee meldingen van dief stallen van bier. Uit een clubgebouw werden twee kratten bier (waarvan 36 flesjes gevuld) ontvreemd en uit een. onafgesloten schuur aan de C. Huygenslaan werden een hoeveelheid bier en frisdranken ontvreemd. Op zaterdag 20 oktober werd geduren de de avonduren een volle krat bier ontvreemd vanaf een balkon aan de voorzijde (le etage) van een flat aan de Nicolaas Beetslaan. Over de zwembad- (en tennishal)ex- ploitatie, heeft het college de raad re centelijk zeer uitvoerig gerappor teerd. De in de gecombineerde com missievergadering Welzijnszaken/Fi nanciën gemaakte opmerkingen en de schriftelijke reactie van de VVD-frac- tie zullen bij de verdere voortgang be trokken worden. In het licht van de adviezen van de Stichting Sportfondsenbad, die con stateerde dat het Waddinxveense ta- riefsniveau voor de zwembaden laag is, en wegens de noodzaak het aan zienlijke exploitatietekort niet al te zeer te doen stijgen, achten B. en W. het nodig de raad voor te stellen in 1985 twee tariefsverhogingen toe te passen, te weten per 1 januari 1985 en per 15 september 1985. De extra opbrengst wordt geraamd op f 17.500,-- op jaarbasis (is ongeveer 5 procent). derhedenbeleid. Dit betekent dat uit gaande van de rijksbijdrage en onder aftrek van de subsidie aan de Kern groep buitenlanders ten behoeve van het project Alphabetiserings- en edu catieve activiteiten voor culturele minderheden er in 1985 f 10.650,— beschikbaar is voor uitvoering van de nota minderhedenbeleid. Vanzelf sprekend komt de besteding van deze gelden aan de orde bij de behandeling van de nota in de raad. Binnenkort zal het college een hoor zitting beleggen voor de culturele minderheden in Waddinxveen. Regel matig worden B. en W. door indivi duen benaderd voor allerhande za ken, die voor de minderheden van be lang zijn, bijvoorbeeld, moskee, ont moetingscentrum, etc. Het lijkt B. en W. goed door middel van een hoorzit ting beter inzicht te krijgen in de wensen en mede op grond daarvan nader te bezien waar de gemeente een taak heeft. Het college heeft waardering voor de activiteiten die door de Kerngroep buitenlanders worden verricht. De uitgave van het informatieblad Info kan bijdragen tot een beter weder zijds begrip tussen bevolkingsgroe pen. Het toenemend racisme vraagt alle aandacht. seert in de Klubhoeve gelegen aan de Bloemendaalseweg te Gouda. Zoals bekend heeft het besluit proef- gemeenten consequenties voor het gemeentelijke emancipatiebeleid. Fei telijk betekent dit een mogelijkheid een zelfstandig gemeentelijke eman cipatiebeleid te voeren, hetgeen als een verheugende ontwikkeling kan worden gezien. Het brengt echter te vens de noodzaak met zich het ge meentelijk beleid nader te formule ren. In het herziene beleidsprogramma 1982-1986 is een beleidsnotitie toe gezegd. Deze notitie is in voorberei ding, waarbij tevens gebruik wordt gemaakt van de ambtelijke inventari satie waar in de nota toelichting be groting 1984 gewag van is gemaakt. Deze emancipatienotitie, tezamen met het jaarprogramma 1985, zal zo mogelijk nog dit jaar. anders begin volgend jaar aan de raad worden aan geboden, nadat overleg terzake met de vrouwenorganisaties heeft plaats gevonden. Mede door gemeentelijke bemiddeling heeft het vrouwentref centrum een plaats gevonden in het buurtcentrum de Boog. B. en W. zullen trachten de onrust die daardoor ontstaat bij het perso neel, weg te nemen, door tijdig het beleid bekend te maken. Naast de vaststelling wie directeur en plaats vervangend directeur wordt, moet voor 1 augustus 1985 duidelijk zijn welke leerkrachten aan een school verbonden blijven, inclusief de vak leerkrachten. Daarbij moet rekening gehouden worden met een nog steeds gering teruglopend aantal leerlingen. Voor de openbare lagere school “Theo Thijssen” en de kleuterschool “Pinkeltje” liggen de plannen voor de gebouwelijke integratie bij het minis terie. Dit geldt ook voor de bijzon dere school “Groen van Prinsterer” en de kleuterschool “De Duiventil”. Beide gebouwen dienen binnen de ge stelde rijksnormen te worden aange- De afgelopen week trof de rijkspoli tie 3 automobilisten onder invloed van alcohol achter het stuur aan. Van alle bestuurders werden bloedproe ven genomen. Totaal 4 bestuurders kregen rijverboden opgelegd. Op woensdag 15 oktober vond een aanrijding plaats op de kruising Dorpstraat-Ónderweg-Ieplaan tussen 2 personenauto’s. Door een van de Onderweg naderende bestuurder werd geen voorrang verleend. Beide auto’s liepen aanzienlijke materiële schade op. Bij het achteruitrijden op de par keerplaats nabij de Busken Huët- laan raakten twee personenauto’s licht beschadigd. Het ongevalletje vond plaats op donderdag 18 okto ber. Twee bestuurders waren betrok ken bij een Echte aanrijding op de zelfde dag omstreeks 11.00 uur op de hoek Zuidkade-Jan Dorrekens- kade-Oost. Persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan. Niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een aanrijding, welke op 19 oktober om ca. 18.00 uur plaats vond op de hoek Jan Dorrekens- kade-Oost/Julianastraat. Eén van de personenauto’s raakte hierbij total loss. Lichte materiële schade kon worden geconstateerd na de aanrijding, welke op zaterdag 20 oktober omstreeks 14.35 uur op de Juliana van Stol berglaan ter hoogte van de uitrit naar de parkeerplaats nabij de Pas sage geschiedde. Bij de aanrijding, waarbij twee personenauto’s waren betrokken, liep niemand letsel op. Met ouderenbeleid wordt voorname lijk gestalte gegeven door subsidiëring van de Stichting Diensverleningscen- trum Waddinxveen. Daarnaast zijn er vele organisaties die zelfstandig en binnen het kader van de stichting zich inzetten voor de ouderen in Waddinxveen. De maaltijdvoorzie- ning blijft qua kostenontwikkeling zorgen baren. Het stichtingsbestuur beraadt zich op welke wijze deze ontwikkeling kan worden omgebogen. De door de stichting georganiseerde ‘open dag’ is succesvol verlopen. Het college staat positief tegenover de activiteiten van de stichting om tot een zo groot mo gelijk bereik van de ouderen in Wad dinxveen te komen. De vestiging van de Wereldwinkel in het voormalige benzinestation op het Kon. Wilhelminaplein, mede mogelijk gemaakt door gemeentelijke sub sidiëring, kan ook een goede bijdrage zijn aan de bewustwording. De raad heeft in zijn vergadering van 26 april 1984 door aanvaarding van het' voorstel erkend, dat op het ter rein van bewustwording inzake vrede- en veiligheidsvraagstukken een taak ligt voor de gemeente. Binnenkort zal nader overleg plaatsvinden met het Vredesplatform in Waddinxveen om een en ander concreet gestalte te ge ven. De besprekingen met het bibliotheek- bestuur over de verbouw/nieuwbouw van de bibliotheek duren langer dan B. en W. hebben voorzien. Dit is mede veroorzaakt door het onder zoek naar het betrekken van de vrij komende kleuterschool ‘Pinkeltje’ bij de verbouw/nieuwbouw. Tevens vragen de verkeersvoorzieningen op de lokatie Juliana van Stolberglaan bijzondere aandacht. Uit het voor gaande is duidelijk dat het college heeft gekozen voor de lokatie Ju liana van Stolberglaan. WADDINXVEEN De gemeentelijke werkgroep welke zich bezig houdt met de opstelling van het rampenplan voor Waddinxveen ver wacht nog voor het einde van dit jaar het plan rond te hebben, zodat het vervolgens in het college, de commissie Algemene Bestuurlijke Za ken en de gemeenteraad behandeld kan worden. Het plan op zich zal pas zijn nut kunnen hebben als de organisatie wel ke daar achter staat opgebouwd is. Met vele instellingen en instanties zijn inmiddels afspraken gemaakt omtrent de inzetbaarheid van perso neel en materieel. De vertaling daarvan is onder meer terug te vinden in het zgn. bijstandsregister behorende bij het plan. Ten behoeve van de inzet van zowel eigen personeel als extern perso neel (hier valt te denken aan EHBO-organisatie, Reddingsbrigades, Vrouwenorganisaties e.d.) is het noodzakelijk dat het personeel opge leid wordt in de door hem toegewezen taken. Daarnaast zal er voor het verkrijgen van enige routine in de eigen taak alsmede het op elkaar kunnen inspelen van de verschillende bij de rampenbestrijding betrok ken organisaties geoefend moeten worden. Naar het zich laat aanzien zal onder meer tengevolge van het opheffen van de organisatie Bescherming Bevolking per 1 januari 1985 het op leiden en oefenen van personeel niet meer extern kunnen geschieden, doch zal binnen de eigen dienst opgeleid en geoefend moeten worden. Overigens zoekt men nog binnen de Provincie Zuid-Holland naar mogelijkheden. In verband met de opleidingen is een bedrag van f. 5.000,— op de begroting 1985 gebracht. In de Nota Gehandicaptenbeleid van 2 juni 1983 hebben B. en W. het voornemen uitgesproken tot het pe riodiek organiseren van een evaluatie met (organisaties van) gehandicapten over het'gemeentelijk gehandicapten beleid en het stellen van prioriteiten voor de besteding van het bedrag f 3.000,- dat jaarlijks beschikbaar is voor aanpassingen en voorzieningen. Dit overleg wordt thans tweemaal per jaar gehouden. Met de aanwezigen wordt besproken op welke wijze het bedrag zo nuttig mogelijk besteed kan worden. Daar naast komen ook andere onderwer pen aan de orde de gehandicapten be treffende. Via de begrotingspost wor den in 1985 twee extra algemene in validenparkeerplaatsen aangelegd en verschillende voorzieningen getroffen in gymlokalen, wordt een rateltikker aangebracht bij de zebra over de Cho- pinlaan en is inmiddels een extra trapleuning bij hét overdekte zwem bad aangebracht. Bij de behandeling van de nota Ge handicaptenbeleid is in de raad ook aandacht gevraagd voor de geestelijk gehandicapten. Het college stelt voor per 1985 over te gaan tot subsi diëring van de stichting voor gespeci aliseerd vormings- en ontspannings werk Gouda e.o. met een bedrag van f 4.000,-. Het betreft hier een instel ling die vrijetijds- en vormingsactivi teiten voor geestelijk gehandicapten in de regio Midden-Holland organi- Op weg naar een andere muziek school, theaterzaal AF-centrum? De uitgaven voor welzijnsvoorzienin gen zullen in 1985 nietalleen op peil blijven, maar op een aantal onderde len nog enige uitbreiding ondergaan; bij de afzonderlijke onderwerpen wordt dit nader toegelicht. Dit laat onverlet dat het college de welzijns voorzieningen, zoals alle voorzienin gen, kritisch blijft bezien, met name of de na te streven doelstellingen worden bereikt en de beschikbare middelen optimaal worden ingezet. Het welzijnswerk moet dynamisch blijven teneinde steeds weer aan te kunnen sluiten bij de veranderende behoeften van de bevolking. ‘Wij verwachten dat de vraag naar welzijnsvoorzieningen in de gemeente in de toekomst nog zal toenemen. Tenminste een tweetal factoren is daarvoor aan te wijzen: Ten eerste: de toename van de vrije tijd, welke onder meer wordt’ veroorzaakt door arbeüjlstijdverkortingsmaatregelen, werkloosheid, etc. Ten tweede: veel groepen mensen zullen ook in de toe komst meer geconfronteerd worden met een ongunstige ontwikkeling van de inkomens. Betaalbare welzijns voorzieningen in de directe omgeving zijn daarvoor nu en in de toekomst noodzakelijk’. Dit jaar is de laatste keer dat het so- ciaal-cultureel programma aan de raad zal worden aangeboden conform de daarvoor bestaande procedures. De nota herstructurering sociaal-cul- tureel werk heeft dit mogelijk ge maakt. Overigens zullen B. en W. ook in de toekomst de samenhang tussen sociaal culturele voorzieningen bena drukken en in het beleid tot uitdruk king brengen. De uitgaven in het ka der van het sociaal-cultureel program ma blijven globaal op het niveau van de uitgaven voor 1984. Voor instellingen met personeel in dienst zal bij voorjaarsnota aanpas sing van de post personeelskosten plaatsvinden indien dit op grond van wettelijke bepalingen (CAO) nood zakelijk is. De volgende wijzigingen vinden plaats in het programma: uitbreiding van het speeltuinwerk. In 1984 is ‘t Vondelparkje erbij ge komen. B. en W. stellen de raad een verhoging voor van de post voor de gezamenlijke speeltuinen met f 2.500,-. De Kerkeraad van de Hervormde Immanuëlkerk heeft gevraagd om subsidiëring van onder haar verant woordelijkheid vallende open jonge renactiviteiten. Het college stelt voor dit verzoek gunstig te honoreren en heeft hiervoor een bedrag van f 2.000,- in het programma opgeno men. Conform eerdere besluitvorming door de raad zal de post ontwikke lingssamenwerking als volgt verande ren. In de post ontwikkelingssamen werking van f 46.000,- is 10 procent beschikbaar voor incidentele acties' op het terfein van ontwikkelingssa menwerking. Indien deze gelden niet worden benut, komen zij ten goede van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking. In 1985 zal 5 procent beschikbaar zijn voor incidentele ac ties. De andere 5 procent komen ten goede van de Stichting Wereldwinkel, die. nu f 3.300,- subsidie ontvangt. Ten aanzien van het peuterspeel- zaalwerk kan nog worden opgemerkt dat de Stichting Peuterspeelzalen ge bruik kan blijven maken van de nieuwe accommodatie van de ‘Gou- webloem’ (De Pionier). Overigens wijzen B. en W. de raad nog op het niet-professionele peuterspeelzaal- Het college beraadt zich over de toe komstige huisvestingssituatie van de muziekschool, mede in samenhang met de verdere ontwikkeling van het Brugqentrum. Voorzichtigheidshalve hebben B. en W. in hun meerjarenbe groting rekening gehouden met hoge re huisvestingskosten, voor de mu ziekschool. Het bestuur heeft een nota ‘naar een andere muziekschool’ uitgebracht, waarbij als overwegingen golden: het vergroten van de pluriformiteit in het lesaanbod, behoud van de diversiteit, behoud van werkgelegenheid, geen lesgeldverhogingen in het instrumen taal onderwijs. Op zich vinden B. en W. het positief dat het bestuur tracht in te spelen op nieuwe ontwikkelin gen, waarbij tevens de financiële i^ndvoorwaarden een rol spelen. Het college meent dat muzikale vor ming een belangrijk element in de op voeding van kinderen is. In het on derwijs dient dit een vanzelfspreken de plaats in te nemen. Daarnaast kan een muziekschool functioneren, waaraan ook andere leeftijdsgroepen deel kunnen nemen. Belangrijk daar bij is echter de bereikbaarheid voor met name de lagere inkomens. De tarieven staan nu al op een te hoog niveau voor deze groepen. Een gedifferentieerde tariefstelling, over de wenselijkheid daarvan lopen overi gens de meningen uiteen, kan een op lossing zijn. Het bestuur heeft inmid dels de mogelijkheid geopend, zij het op beperkte wijze, in bijzondere ge vallen lesgeldreductie te verlenen. Met de gebruikers van de groene vel den zal twee keer per jaar overleg ge voerd worden. Het onderhoud in de zomerperiode is door bijzondere om standigheden niet geheel naar wens geweest. Met de gebruikers van de groene velden is afgesproken dat er een speciale werkgroep zal worden gevormd, waarbij deskundigen van de verenigingen, de dienst Openbare Werken en de NS F zullen nagaan hoe het onderhoud zo goed mogelijk kan geschieden, waarbij een grotere in breng van de vereniging zal worden nagestreeft. Het college stelt voor de post reno vatie van de groene velden structu reel te verhogen tot f 80.000,-/jaar. De tariefstijging zal daarmee geen,ge lijke tred houden, aangezien de sport verenigingen ook de last van de eco nomische crises voelen en te grote verhogingen derhalve niet verant woord zijn. De verhogingen zijn be perkt tot 7 procent gemiddeld. Het college stelt voor éénmalig f 10.000,- te besteden voor een onder zoek naar de wijze waarop de groene velden zo optimaal mogelijk kunnen worden benut. De atletiekvereniging Antilope heeft in overleg met de NSF een renovatie- plan voor het atletiekveld ingediend. Mede gezien de groeiende belangstel ling voor de atletieksport is het colle ge bereid als eerste stap voor een deel van het plan éénmalig f 45.000,-be schikbaar te stellen, waarbij echter tevens een stuk zelfwerkzaamheid van de vereniging zal worden ingé bracht. De tariefstijging voor de binnensport- voorzieningen zal gering zijn. Tevens zullen in de accommodaties weer een aantal verbeteringen worden aange bracht. De sportsubsidies blijven op het niveau van 1984. Het college stelt voor f 5.000,- voor alsnog eenmalig beschikbaar te stel len voor een experimenteel project ‘Sport Overdag’. De groeiende groep mensen die overdag geen betaalde ar beid verrichten, brengt wijzigingen in het tijdsbestedingspatroon met zich mee. Concreet houdt het project in: 2 uur per week in de sportzaal ac tieve recreatie onder deskundige be geleiding. Op dinsdag 16 oktober werd een 18- jarige Waddinxvener aangehouden terzake diefstal. De knaap had in augustus van een in Moerkapelle staande personenauto een autojalou- zie weggenomen en deze op zijn eigen voertuig gemonteerd. De jalou- zie werd inbeslaggenomen en aan de rechtmatige eigenaar teruggegeven. Tegen de Waddinxvener is proces verbaal opgemaakt. Op zondag 21 oktober werd kort na middernacht een 17-jarige Waddinx vener aangehouden in verband met diefstal van een fiets. Rond midder nacht nam de knaap in Reeuwijk een fiets mee, daar hij zonder vervoer was. In Waddinxveen aangekomen wierp hij het stalen ros in de sloot langs de Chopinlaan. Tegen de knaap, die de diefstal heeft bekend, is pro ces-verbaal opgemaakt. Op donderdag 18 oktober werd op de Beethovenlaan een personenauto aangetroffen, welke vele gebreken vertoonde. Beide voorbanden waren glad, aan de voorzijde was de auto niet voorzien van een bumper, ken tekenplaat en clignoteurs en de ove rige clignoteurs bleken defect te zijn. De auto is voor nader technisch on- soort onderwijs in de gehele ge meente. In aansluiting op het hiervoor vermel de over de verplaatsing van de Reho bothschool, is door het college voor lopig een reservering gedaan van f. 30.000,— jaarlijkse lasten ten ge volge van het verschil in grondwaar de in Zuidplas ten opzichte van de Onderweg. Voor de Jan Ligthart- school waar sprake is van een school stichting zal het rijk de normkosten voor de grond voor de school vergoe den. Het ziet er naar uit dat het het colle ge lukt de reglementen van de mede zeggenschapsraden onder één noemer te krijgen. B. en W. zullen genood zaakt zijn de geschillen voor te leg gen aan de landelijke geschillencom missie. Binnen enige weken zullen B. en W. deze zaak aan de raad voorleg gen. Door drukke werkzaamheden en ziekte zijn B. en W. helaas niet in staat de raad vóór 1985 een ver nieuwde nota “Onderwijs” voor te leggen. Het college hoopt dat in het eerste halfjaar 1985 alsnog te doen. De herstructureringsoperatie is in vol le gang. De. nieuwe gemeentelijke commissie Sociaal-Cultureel Werk zal in oktober voor het eerst bijeenko men. De afdeling Welzijnszaken is uitgebreid met één medewerker, met name voor dit werk. Met Gedeputeer de Staten zijn B. en W. nog in ge sprek omtrent de wijze waarop aan de gewenste structuur vorm wordt gegeven. Het zogenaamde drie partij- enoverleg vindt inmiddels plaats. De besprekingen zijn vooralsnog pro cedureel van inhoud. Met de Stich ting Sociaal-Cultureel Werk wordt int tensief overleg gevoerd om de over- gang zo soepel mogelijk te laten ver lopen en tevens de continuïteit van het werk te waarborgen, zoals B. en W. hebben toegezegd tijdens de be handeling van de nota herstructure ring Sociaal-Cultureel Werk. In 1985 zal verder met name door de gemeen telijke commissie alle aandacht be steed moeten worden aan de inhoud van het werk. Dit betekent onder meer in overleg met betrokkenen vormgeven aan het bovenwijkse ka rakter van het gemeenschapshuis: ‘De Bonkelaar en het ontwikkelen van een jeugd- en jongerenbeleid in de gemeente’. Een belangrijke mijlpaal in het wijk- werk was de opening van de ‘Boog’. Ook, in de toekomst zal versterking van het wijkwerk aandacht behoeven. De meerjarenbegroting geeft daar voor al een eerste indicatie. Het be treft het ontwikkelen van het wijk werk in de Zuidplas, de verbetering van de wijkwerkvoorziening ‘de Over kant’. Vanzelfsprekend zal de reali satie van een en ander afhankelijk zijn van de beschikbare financiële middelen. Het rapport van de werkgroep ‘ge maal’ is door het college aanvaard en heeft tevens de instemming gekregen van de commissie Welzijnszaken, de planningsgroep en de Stichting Soci- aal-Cultureel Werk. Er wordt nu hard gewerkt aan de plannen van de werk groep. Dit betreft onder meer het aantrekken van een beroepskracht voor 20 uur en het aanbrengen van een aantal noodzakelijke verbeterin gen in het gebouw. Daarnaast wordt gewerkt aan een nieuwe bestuurs structuur. Het college erkent de moeilijkheidsgraad van het werk voor zogenaamde randgroepjongeren. W’ij menen echter dat dit werk blijvende aandacht behoeft. Het college stelt voor de gemeentelij ke commissie Sociaal-Cultureel Werk f 3.000,- beschikbaar te stellen voor vakantiewerkactiviteiten. B. en W. denken hierbij aan activiteiten in de gemeente tijdens de zomervakantie, bijvoorbeeld het project ‘Hutten- bouw’, welke door gebrek aan finan ciële middelen dit jaar niet kon wor den gerealiseerd. De overbelasting van de afdeling Wel zijnszaken heeft vertraging veroor zaakt in het opstellen van het beleids plan. In de eerste helft van 1985 zal dit voornemen nu worden uitge voerd. Inmiddels heeft het feit dat Waddinxveen proefgemeente is ge worden consequenties voor deze be leidssector. B. en W. stellen voor de beschikbare middelen, die zij van het rijk kregen in het kader van de rijksbijdrage, blijvend aan te wenden voor het min-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 15