GEMEENTE WADDINX VEEN p Gemeente heeft Ww pi Burgemeester praat geregeld met rijkspolitie weer geloof in Midden-Holland I UNICEF HOUDT WEER EEN OPEN HUIS Vier FNV- leden gehuldigd 5 V TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN WONINGBOUW VERGADERINGEN kk INZAMELINGEN BOUWVERGUNNINGEN i s Tropenarts SPREEKUREN Rl IT I I 1.1 i 7 i WELZIJNSZAKEN Stabilisatie i De vier zilveren FNV-jubilarissen met hun in de bloemen gezette echtgenotes. Van links naar rechts Voedings- Commissie voor onderwijszaken Woensdag 31 oktober 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijk agendapunt: Gemeentebegroting 1985, functie 4. Commissie Openbare Werken en Bedrijven Woensdag 31 oktober 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Dan is er maar één beste keus: Garage Kok en Mercedes-Benz. Met een keuze uit vele modellen voor erg veel betrouwbare kilometers. Met een minimum aan onderhoud. Een logische keus dus. der Linden, team van vindt zeer fre- po- net stuurlijke Zaken komt thans tot uitdrukking het halfjaarlijkse verslag van wordt gemeld in de begro WADDINXVEEN Tussen burgemeester C.M. van het hoofd van plaatselijke politie en het leidinggevende de groep Waddinxveen van het korps Rijkspolitie vind quent overleg plaats over de verrichtingen en het beleid van de htie. ‘Het in 1983 aangekondigde streven tot verbreding van overleg met de groepsleiding in de commissie voor Algemeen Be- 11 - «i het bespreken van de politie door‘de commissie’, zo de begrotingstoelichting 1985. WADDINXVEEN Tot tevredenheid van het Waddinxveense ge meentebestuur stelt het bestuur van het intergemeentelijk overleg orgaan Midden-Holland, waarvan ook Waddinxveen deel uitmaakt, zich steeds zodanig op dat voor een vierde bestuurslaag niet ge- vreest behoeft te worden. ‘Goede samenwerking met de gemeenten krijgt onder meer gestalte in het portefeuillehoudersoverleg’, zo staat er in de begrotingstoelichting 1985 van het Waddinxveense college van B. en’... ^rotingstoelichting te H WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 OKTOBER 1984 01820-16066 010-362244 verklaring het perceel I i 2 4 3 1 5 I KOK CV. -BOSKOOP L Aanvraag bouwvergunningen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees- aan de heer W, Meulmeester, Overtoom 1, alhier, voor oprich ting erfecheiding; - aan Tentenfabriek ”De Randstad”, Mercuriusweg 16d, alhier, voor vergroting bedrijfsruimte; Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag 30 oktober 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Wijziging algemeen ambtenarenreglement. Wijziging Marktverordening. Avond-openstelling bureau burgerzaken gemeentesecrètarie gedu-. rende één uur per week. Begrotingen 1985 met bijbehorende stukken. Belangrijke agendapunten: Nota begrotingen 1985. Begroting 1985 dienst openbare werken. - aan de heer A.M. Meskers, Da Costaweg 13, alhier, voor plaat sing dakkapel op voorgeveldakvlak; - aan mevrouw A. Krins-Heuvelman, Da Costaweg 10, alhier, voor plaatsing dakkapel op voorgeveldakvlak; - aan de heer W. Oosterom, Brugweg 105, alhier, voor oprichting brug; - aan de heer P.J. Venema, Noordkade 8, alhier, voorplaatsing da kraam in voorgeveldakvlak. - aan de heer W.L.S. Mathu, de Akker 72, alhier, voor oprichting erfscheiding; - aan de heer P.C. van Beest. Brederolaan 18, alhier, voor gedeel telijke verandering woonhuis Noordkade 251 Waddinxveen, 24 oktober 1984. De burgemeester voornoemd, P.F.J. van Schie, l.b. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven PLANKIER 22-26 BOSKOOP TEL 01727-2110/3410 14433 14433 =3 MEUWE BES7EL- WAGEN? aan Noorlander Beheer Nederland B.V., Van der Valk Bouman- weg 178 te Leiderdorp, voor het oprichten van 18 woningen en 8 garages aan de Gerstakker en de Boekweitakker; sportv^den Na uitvoerig overleg met de landelij ke «.overheid, en staats- en regionale overheden is onder begeleiding van Unicef het volgende hulpproject van start gegaan: Allereerst werden de 10 dorpen in dit district gevraagd om en kele bewoners af te vaardigen voor De FNV, elke vierde maandag van de maand spreekuur houdende in Het Trefpunt van 19.00-20.00 uur, had op de feestavond als spreker uitgeno digd de Hout- en Bouwbond-districts- bestuurder C. Aarsman. Hij verving zijn op het laatste moment verhin derde collega B. Visser. De zilveren FNV-draagspelden werden de vier jubilarissen opgespeld door zowel de heer Aarsman als door de eveneens aanwezige Voedingsbond-districtsbe- stuurder W. van Breemen. Ongelukkigerwijs is dit gebied rijk aan mineralen en zout en hadden proefboringen steeds zout water op geleverd. Een wetenschappelijk team van Unicef met Zweedse waterbouw kundigen nam proefmonsters van de weinige bestaande waterputten in het district. Zij toonden aan, dat onder zandsteen, drinkwater van goede kwaliteit kon worden aangeboord. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. In Zuidplas zijn voor individuele bouwers KAVELS VOOR VRIJSTAANDE WONINGEN BESCHIK BAAR. ke instellingen gaande gehouden. Bij voortduring zal de politie deze in stanties blijven benaderen en zal wor- deh gezocht naar mogelijkheden om hulpverleners in een eerder stadium zaken over te laten nemen van de po litie. De feitelijke sterkte van de groep Waddinxveen ligt weer onder de orga nieke sterkte. Door vertrek van exe cutieve ambténaren naar andere dien sten of onderdelen of door ontslag en door een geringere instroming ont stond er weer een incompleet korps. Stap voor stap tracht de politie-orga- nisatie middels cursussen en instruc ties de kennis van haar medewerkers te verruimen en het inzicht in de po- litie-taak te verbreden. treden van De Goudse Komedie met het blijspel ‘Je mag er niet mee spe len’ omvatte en een gezellig samen zijn met het duo The Five Senses. een kortdurende training in gebruik van sanitaire voorzieningen en schoon drinkwater. Tegelijkertijd startte het latrine-project, waarbij in elk dorp werd gedemonstreerd, hoe met eenvoudige middelen een effek- tieve WC gebouwd kan worden. Het wetenschappelijk team van Unicef had inmiddels in kaart gebracht waar het grootste gebrek aan drinkwater was, zodat begonnen kon worden met het machinaal boren van water putten. Wanneer drinkwater van goe de kwaliteit werd aangeboord werd de put voorzien van een eenvoudige handpomp. Tijdens de training werd ook onder wijs gegeven in het onderhouden van deze pompen. Alleen door middel van goede voorlichting via de getrain de dorpsbewoners zal de bevolking in dit gebied doordrongen raken van de noodzaak van het gebruik van la trines en schoon drinkwater. Ook na het verschaffen van de technische voorzieningen zal Unicef nog jaren in Ohaozara werkzaam blijven, zodat dit project niet zal stranden. Door de hulp van Unicef is de cholera-epide- mie van 1980 wellicht de laatste ge weest’. - aan de V.o.f. J. A. Vletter Zonen, IJsermanweg 7, alhier, voor oprichting bedrijfsgebouw ter vervanging gedeelte reeds aanwe zig bedrijfsgebouw, aan de G. van Dort Kroonweg, nabij nummer 12; dat het water dat zich verzamelt hoofdzakelijk oppervlaktewater, is, dat geen natuurlijke filtering heeft ondergaan. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Gemeenteraad Maandag 29 oktober 1984, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Verhoging belastingen, tarieven en rechten. Onderschrijven beleid zoals in Nota Werkgelegenheidsbeleid weer gegeven. Gebouwelijke integratie kleuterschool ’’Pinkeltje” met Theo Thijs- senschool (l.o.). Medewerking vervanging ontvreemde schrijfmachine Groen van Prinstererschool. Voorziening vacatures Commissie van Bestuur Samenwerkings school HAVO-Atheneum Waddinxveen. Benoeming lid commissie wijkwerk ”Waddinxvéen-Zuid”. Verkoop grond ’’Bedrijfsterrein Coenecoop” aan Centraal Beheer te Apeldoorn. Verkoop bouwgrond ’’Wijk Zuidplas” aan Fa. De Langen en Van den Berg te Bergambacht. Verkoop perceel bouwgrond ’’Wijk Zuidplas” aan M.M. Sanders te Gouda. Begrotingswijzigingen, w.o. - beschikbaarstelling aanvullend krediet.renovatie noordwestelijk veld ”Be Fair”; - beschikbaarstelling krediet aanschaf 2 brandkastjes en kasregis ter; - administratieve verwerking financiële consequenties van het om niet beschikbaarstellen van sportaccommodaties voor activiteiten schooljeugd. Collectevergunning, De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan het Nationaal Jeugd Fonds vergun ning verleend voor een collecte in de periode 29 oktober t/m 4 no vember 1984. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werkenafdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de'zgn. algemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Zesde Tochtweg 4c: het oprichten van een woonhuis. Het bouwplan ligt met ingang van 25 oktober 1984 gedurende 14 da gen, tijdens werkdagen,van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter in zage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimte lijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termij n kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijk bezwa ren worden ingediend. De vervaardiging van een beleidsplan voor de groep Waddinxveen voor de jaren 1984-1990 heeft vertraging on dervonden, doch bevindt zich thans in een afrondende fase. Intern wordt nog een verwerkt, waarna het voorontwerp van het plan spoedig aan ons college zal worden aangeboden ter bespre- WADDINXVEEN - De jaarlijkse Unicef-verkoop gaat ook weer in Waddinxveen van start. Bij een aantal W’addinxveensen zijn deze artikelen voor het Kinderfonds van de Verenig de Naties weer uitgestald en te koop. De open huizen van Unicef worden gehouden van maandag 29 oktober t/m vrijdag 2 november van 9.30 - 11.00 uur en van 14.00 - 15.00 uur bij L.A.Th. de Wolff-van der Wijn- gaart (Heggewinde 53, tel. 17818), J.P. van Banning-Stoon (Pr. Beatrix- laan 122, tel. 12413), J.W. Westra- Scholte (Heuvelhof 27, tel. 17180), E. Kientz-Pols (Heemraadweg 39, tel. 17762), J.M.M. van Leeuwen-Hou- dijk (Wikkeveld 24, tel. 12469). Wie volgende week of op de uren van die week verhinderd is, kan altijd nog terecht bij L.A.Th. de Wolff-van der Wijngaart en bij J. van Banning. Graag even een telefoontje, als men wil komen kijken. Eén van de projecten van Unicef is het drinkwaterproject in het zuidoos ten van Nigeria, het Afrikaanse land waar de in W’addinxveen wonende Kleine riviertjes worden stilstaande poelen, waarin het water gemakke- lijk verontreinigd raakt, en komen uiteindelijk droog te liggen. Diarree door verontreinigd drinkwater is dan een gevreesde ziekte, die vooral bij kinderen tot de dood kan leiden. Ook wanneer de eerste regens vallen, zijn er nog explosies van diarree, om- Burgemeester C.M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. arts H.W. Visser heeft gewerkt. De Waddinxveense tropenarts schreef ons daarover: ‘Het district Ohaozara in Z.O.-Nigeria (het vroegere Biafra) werd in de dro ge maanden van 1980 geteisterd door een cholera-epidemie, die honderden slachtoffers zou eisen, maar die uit eindelijk heeft geleid tot een inter nationaal hulpprogramma, waarin Unicef een centrale rol zou gaan spe len. In dit deel van Nigeria valt van november t/m maart geen regen. IU Ld ar o t bond-districtsbestuurder W. van Breemen, P. Troost, D. Speksnijder, P. Deurlo, H. Heller en Bouw- en Hout- bond-districtsbestuurder C. Aarsman. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Tijdens de vrij dagavond in Het Trefpunt gehouden feestavond van de Bouw- en Hout bond FNV en de Voedingsbond FNV zijn wegens 25-jarig lidmaatschap ge huldigd de heren H. Heller, P. Deurlo en D. Speksnijder (Bouw- en Hout bond) en de heer P. Troost (Voe dingsbond). Het in het zonnetje zetten van de vier zilveren leden gebeurde aan het begin van de feestavond, die verder een op- Installatie Commissie Sociaal-Cultureel Werk Op 25 oktober a.s. om 20.00 uur zal in de raadzaal van het gemeen tehuis te Waddinxveen de eerste vergadering plaatsvinden van de ex artikel 61 Commissie Sociaal-Cultureel Werk. De commissie zal worden'geïnstalleerd door wethouder M. Kraaije stein, tevens voorzitter van de commissie. In de commissie hebben verder zitting 6 onafhankelijke bevolkings- vertegenwoordigers van Waddinxveen en 6 vertegenwoordigers van instellingen uit het sociaal-cultureel werk te weten: de vereniging de Overkant, de commissie wijkwerk Waddinxveen-Zuid, de commis sie wijkwerk Bomenwijk, het Gemaal, de Boog en de Bonkelaar. De voornaamste taken van de commissie zijn: - het bevorderen van het club- en buurthuiswerk; - het adviseren van het college van burgemeester en wethouders; - het adviseren van organisaties, het coördineren van activiteiten plannen en het beheren van de gemeentelijke accommodaties. Belangrijke agendapunten zijn: Installatie van de commissie. Inleiding omtrent de huidige stand van zaken m.b.t. de herstructu rering door de voorzitter M. Kraaijestein. Verkiezing dagelijks bestuur. Regeling huishoudelijke zaken. Een ieder die belanghebbend dan wel belangstellend is, is van harte welkom als toehoorder bij deze vergadering aanwezig te zijn. voerd worden. Rond de jaarwisseling zal ook weer speciale aandacht be- steed worden aan de verkoop en de opslag van vuurwerk. aantal wijzigingen in het plan Dialoog waarna het voorontwerp het plan spoedig aan ons college Door de wet, welke de instelling re gelt van de samenwerkingsgebieden van gemeenten, is de discussie over de noodzaak van het voortbestaan van Midden-Holland beëindigd. Het provinciaal bestuur heeft het gebied dat thans door dit orgaan wordt be streken, nagenoeg ongewijzigd als re gio waarbinnen de gemeenschappelij ke regelingen dienen te worden gein- tegreerd en gebundeld, aangewezen. De aanzetten tot bundeling en inte gratie van die regelingen beginnen nu door de activiteit van Midden-Hol land ook vorm te krijgen. De rijksoverheid daarentegen verlaagt met uitzondering van 1985 de subsi die voor de regio’s aanzienlijk. Hoe wel door middel van aanwending van reserves de bijdrage van de gemeen ten per inwoner in 1985 voor de 8e maal op f 3,-- per inwoner'gehand haafd kan blijven, verwachten B. en W. de komende jaren een stijging met enige guldens per inwoner. In de meerjarenbegroting is hiermee reke ning gehouden. Dé noodzaak van hét hebben van een samenwerkingsorgaan begint zich overigens steeds meer te manifeste ren, nu uitvoering van wetten als die op de basis gezondheidsdiensten en de wet voorzieningen gezondheids zorg, slechts intergemeentelijk ter hand genomen kunnen worden. Van het milieuburo Midden-Holland maakt de gemeente Waddinxveen op contractbasis regelmatig gebruik. Door bemiddeling van Midden-Hol land zullen in 1985 aan de Henegou- werweg geluidswerende voorzienin gen aan de woningen kunnen worden aangebracht met een hoge subsidie van de rijksoverheid. Bij de beteuge ling van de kosten van de schoolbege leidingsdienst en de pressie om te geraken tot een meerjarig inhoudelijk plan bij die dienst heeft het Midden- Hollandbestuur grote invloed uitge oefend. Kavel 1 ca. 750 m2, prijs f 168.750,- excl. B.T.W. Kavel 2 ca. 600 m2, prijs 135.000,- excl. B.T.W. Kavel 3 ca. 600 m2, prijs 135.000,-excl. B.T.W. Kavel 4 ca. 560 m2, prijs 126.000,-excl. B.T.W. Kavel 6 ca. 436 m2, prijs f 98.100,-excl. B.T.W. Uittreksel uit bebouwingsvoorschriften: - bouwafstand tot de weg 5,00 m’ - bouwafstand t.o.v. onderling erfscheiding 3,00 m’ - goothoogte max. 6 m’. Voor nadere gedetailleerde gegevens kan contact opgenomen wor den met de directeur van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, tel. 01828-1443.3 Begroting 1985 gemeenschappelijk antennesysteembedrijf. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Inzake de sociale problemen waarme- de de politie wordt geconfronteerd, king in het zgn. ‘Groot Politie-over- wordt de dialoog met maatschappelij- leg’ en commissie ABZ. Uit de cijfers van de halfjaarlijkse rapportage eerste halfjaar 1984 blijkt dat de kleine criminaliteit niet verder is gestegen en dat er sprake is van een stabilisatie. Wat de oorzaak van deze stabilisatie is kan nog niet worden aangegeven. Toch zal de politie in de komende jaren aandacht moeten blij ven besteden aan inbraken, diefstal van fietsen, bromfietsen en onderde len van auto’s en vernielingen. Preventieve acties en voorlichting aan het publiek zullen deel uit blijven maken van het beleid om deze vorm van criminaliteit te bestrijden. Boven dien zijn er plannen om de helingbe strijding te activeren. In dit kader hebben wij in het begin van dit jaar het model voor een opkopersregis- ter o.g.v. de APV vastgesteld, op ba sis waarvan de politie een onderzoek kan instellen naar de herkomst van opgekochte goederen. Het aantal verkeersongevallen is bin nen het bewakingsgebied vrij stabiel gebleven. Het aantal verkeersmisdrij- ven nam niet noemenswaardig toe. In het kader van de verkeersveiligheid zullen regelmatig doelgerichte con troles gehouden worden. Deze con troles zullen zonodig ondersteund worden door de verkeersgroep van de rijkspolitie. Voor de termijn van zomer 1984 tot zomer 1985 zullen o.a. de volgende controles worden uitgevoerd: wegge drag en verlichtingscontrole van fiet sers; inrichtingseisen voor bromfiet sen (tegengaan van het opvoeren); radar-snelheidscontroles, rood-licht- controles bij de hefbrug; controle landbouwveiligheidsbesluit en alco holcontroles. Ten aanzien van bijzondere wetten zal incidenteel controle worden uit geoefend voor wat betreft het ver blijf van illigale vreemdelingen. Ook de jaarlijkse controle van houders van jachtakten en houders van bijzondere machtigingen zal begin 1985 uitge-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3