Cursussen voor ouders en reparatie. Nieuwe commissie voor buurtcentra van start voor 1985 Dit zijn de subsidies Schade aan uw auto vereist deskundige Jeugdraad schrijft naar ambassadeurs popmuzikanten ra In november schrijven Over kernbewapening BAZAR VAN WELFARE: CDA-Ieden Installatie in het gemeentehuis Drie films Jack Nicholson Waddinxveners kunnen meedoen De Langen en Van den Berg: 10 koophuizen in wijk Zuidplas spreken over begroting ’85 aan proces tegen de staat in Bonkelaar P.C. van Beest in ”De Boog” voor vrouwen ’t Vondelparkje blikt terug en kijkt vooruit 3.8 MILLE isXu Cf Leden r -? -ZZ>. Streekmuziekschool en Muzikantencollectief Stuk Popmuzikanten Jaarlijkse week Il il *5*1 ’FOCWA, har; /V'- De nieuwe gemeentelijke commissie sociaal-cultureel werk, die wordt voorgezeten door PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein. (Foto: Sjaak Noteboom). £focwb '/,L- gelo- ;aat en. 37.586,— 3.500, — 299.700,— 8.845,— 4.325,— 9.000,— 2.772 - 2.772 2.522 - 2.522 ,- 5.700,— GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 cenmerk voor vakwerk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 31 OKTOBER 1984 •S» Leden van de jeugdgemeenteraad zetten hun handtekening onder de brief aan de ambassaseurs van Amerika en Rusland. Links Albert Bloem (VVD) en rechts Reinier Hulsman (SGP). Óp de achtergrond enkele leden van de VV D-jeugdfractie. (Foto: Frans Hielema). WADDINXVEEN Kindcrmuziek voor ouders, functioneel gita; spel en z van de Stichting Streekmuziekschool zowel muziekschoolleerlingen als andere belangstellenden kunnen worden meegedaan. WADDINXVEEN - In de op dinsdagavond 6 november in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan gaat de dit jaar opgerichte speeltuinvereni ging ‘t vondelparkje terugblik ken op het enerverende arg pen seizoen, maar men g: natuurlijk ook vooruit blikki Dat gebeurt op de dan om acht uur beginnende algemene leden vergadering. WADDINXVEEN In het gemeentehuis is vorige week geïnstal leerd de nieuwe gemeentelijke commissie sociaad-cultureel werk, die wordt voorgezeten door PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein. Vice-voorzitter is de heer W. Bosman. De commissie vervangt de planningsgroep sociaal-culturele activiteiten en is samengesteld in het kader van de reorganisatie van het plaatselijk sociaal-cultureel ■■taKL. J f november 77V. ‘/j pP f. Speeltuinverenigingen: In de laatstgehouden gemeenteraads vergadering werd besloten van de nieu we gemeentelijke commissie sociaal- cultureel werk deel uit te laten maken: Namens ’’De Bonkelaar"H.J. Smit, Nic. Beetslaan 124. mevrouw E.H.M. Breeman-Palm, de Genestetlaan 94 (plaatsvervangster) 3.500, - 43.700,— 2Ó0,— 3.300,— 3.405,— 763,— 4.157,— 1.000,- 9.000,— 11.779, — 3.000,— 540.150,— 10.920,— 17.245,— 28.250,— 10.655,— 64.779, — 2.968,— 2.500, — 2.000,— 3.000,— 2.000,— tar- synthesizertechnieken. Dat zijn de drie nieuwe cursussen 1 1 1 Waddinxveen, waaraan door Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 gustus oproepen geplaatst voor de ”be- volkingsvertegenwoordigers”. In hun aanbeveling hebben zij de voordrachten van de afzonderlijke rechtspersonen volledig overgenomen. Uit de individu ele aanmeldingen hebben B. en W. een keuze gemaakt die naar hun oordeel een zodanige verscheidenheid en kwali teit tot gevolg heeft dat het functioneren van de commissie optimaal gewaar borgd is. Namens "de Boog": B.M. van Wichen, Tesselschadelaan 142, H. Meurs, Prin ses Margrietstraat 41 (plaatsvervanger). Namens het gemaal": G.C. Schinkel, Vondellaan 198, vacature (plaatsver vanger). Namens de Commissie Wijkwerk Bo- menwijk: W.T. Hidding, Meidoorn- straat 28, vacature (plaatsvervanger). Namens de Commissie Wijkwerk Wad- dinxveen-Zuid: C.B. Boer, Neptunu- spad 14, vacature (plaatsvervanger). Namens "de Overkant": T.J.C. King- ma, Henegouwerweg 86, vacature (plaatsvervanger); Namens de "bevol king”: mevr. J.B. van den Berg-Laar- man, C. Huygenslaan 18, W. Bosman, de Genestetlaan 11, F.M.H.M. Cup pen, van Waldeck Pyrmontstraat 4, Y.C.Kinkenberg-v.d. Hoogen, Heuvel hof 16, J. Knol, Kon. Wilhelminasingel 46, L. Witte, Fortunalaan 12. Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peutersp eelzalen Sportweekcomité Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen Scouting: St. Scouting St. Victor Pieter Maritzgroep Klimopgroep “Oranjewijk “de Overkant” “de Paddestoel” “Zonnig Zuid” Koninginnedagactiviteiten (diverse instellingen) Centrale Hervormde Jeugdraad Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen Bond van Ouderen Stichting Wereldwinkel W’addinxveen Harmonievereniging “Concordia” Drumband “Cormula’s” Brassband “Voorwaarts” Toneelvereniging “Toi-Toi” Commissie Wijkwerk Bomenwijk Commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid Wijkwerk “de Overkant” Bonkelaar de Boog het gemaal Emancipatie-activiteiten Activiteiten kerngroep buitenlanders Personeelslasten kerngroep buitenlanders Uitvoering Nota Minderheden Onderhoud openbare speelterreinen Subsidie nader aan te wijzen instellingen Speeltuinvereniging ’t Vondelparkje” Hervormde Immanuëlkerk Jeugdraad vakantiewerk kinderen incidentele subsidies t.b.v. sociaal-culturele activiteiten werk. De voornaamste taken van de commis sie zijn: het bevorderen van het club- en buurthuiswerk; het adviseren van het college van Burgemeester en Wethou ders en het adviseren van organisaties, het cofdineren van activiteitenplannen en het beheren van de gemeentelijke ac commodaties. Deze zomer regelde de Waddinxveense gemeenteraad de samenstelling, be voegdheden en werkwijze van de ge meentelijke commissie sociaal-cultu reel werk, die in de plaats is gekomen van de opgedoekte gemeentelijke plan- ningsgroep sociaal-culturele activitei ten. In drie afleveringen van de gemeentelij ke rubriek in het Weekblad voor Wad dinxveen hebben B. en W. in juli en au- WADDINXVEEN In het buurtcen trum De Boog aan de C. Huygenslaan wordt zondagmiddag 4 november om 12.00 uur weer een koffieconcert gege ven. Op het programma staat ditmaal een orgelrecital door de Waddinxvener P.C. van Beest. De toegangsprijs be draagt f. 3,50 (incl. koffie). De heer Van Beest vult het koffie con cert met klassieke en moderne melo- dien. Geluisterd zal er kunnen worden naar onder meer bekende wer ken van Haendel. Mozart, negrospi rituals, mu- sicaimuziek. Russisch repertoire en Be- atlesongsen Elvis Presleymuziek. WADDINXVEEN Ook het vredes- platform Waddinxveen heeft de aan dacht van de Waddinxveners gevraagd voor een tegen de Nederlandse staat te voeren proces om te komen tot een ver bod tegen plaatsing kruisraketten“Een zeer actuele zaak, waarover ook de Waddinxveners geïnformeerd moeten zijn“, aldus H.J. Bost van de Heem- raadweg 1 “Uniek zal deze maand worden dat tien duizend Nederlandse burgers de Staat der Nederlanden dagvaarden voor een gewone rechtbank in Den Haag, tegen de plaatsing van kruisraketten in Neder land. Twee advocaten hebben in samen werking met vele andere vooraanstaan de juristen de dagvaardiging opgesteld, die gebaseerd is op het feit dat plaatsing strijdig is met internationale verdragen, internationaal volkenrecht en humani tair oorlogsrecht. De Nederlandse staat heeft veel van deze verdragen en rech ten onderschreven. “Het proces kent een serieuze en wette lijke achtergrond en is dus niet burger lijk ongehoorzaam of demonstratief. Een onafhankelijke rechter zal aan de hand van de dagvaardiging bij monde van de rechtspersoon Stichting Ver biedt de Kruisraketten, een aantal fun damentele vragen stellen aan de staat en daarna een oordeel vellen, dat in geval de staat ongelijk krijgt, plaatsing zal verbieden. “Er zijn zeer veel eisers nodig om het proces een groot draagvlak te geven. Dit draagt bovendien bij tot een zo groot mogelijke openheid. Daarnaast is procesvoering erg duur, zodat ook veel mensen nodig zijn om de financiële las ten te verminderen", aldus de heer Bost. Door zo snel mogelijk f. 35, te storten op giro 5659344 van de Stichting Verbiedt de kruisraketten te Amster dam. wordt u medeeiser en krijgt u alle informatie over het verloop van het pro- een band te gebruiken zijn. Geduren- ces.“ 1 de de hele cursus staat het spelen WADDINXVEEN The Shining. The little shop of horrors en The Border. Dat zijn de drie Jack Nicholson films die in november in het sociaalcultureel cen trum De Bonkelaar zullen worden ge draaid. Drie verschillende films die la ten zien hoe veelzijdig de acteur Jack Nicholson is. De filmvertoningen in de Bonkelaar be ginnen steeds om 20.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt vijf gulden. Op de eerste filmavond van de maand is het mogelijk een maandkaart te kopen, die voor de prijs van f.12. toegang biedt tot alle drie de films. The Shining (2 no vember), The little shop of horrors (21 november) en The Border (30 novem ber). Vrijdagavond 2 november om half ne gen de eerste rolprent van Jack Nichols on: The Shining. In de film verhuurt het echtpaar Torrance zich voor vier maan den om een enorm hotel, dat door de bi zarre weersomstandigheden alleen ’s zomers wordt gebruikt, in de gaten te houden. Terwijl buiten de sneeuw me tershoog ligt opgehoopt, beginnen zich binnen vreemde tonelen af te spelen. Zoontje Danny heeft bijzondere gaven: hij kan conversaties ontvangen die in de andere kamers, tientallen meters ver derop, worden gevoerd. Vader Torran ce begint tekenen van waanzin te verto nen. Uieindelijk weet de moeder haar dolgedraaide echtgenoot in de provisie kamer op te sluiten. Dan begint het bloedstollende verhaal pas goed. Terwille van een stroomlijning van de wederzijdse gedachtenwisseling heb ben CDA-fractievoorzitter drs. G. Blom en wethouder P.F.J. van Schie inmiddels een stuk opgesteld dat aan alle leden is verstrekt. In dit stuk wordt een beknopte informatie ver schaft over de hoofdlijnen van de be leidsvoornemens in 1985. De week voorafgaande aan de alge mene beschouwingen in de gemeente raad vindt nog het maandelijkse groot-fractieberaad van het CDA plaats. Verwacht wordt dat dan de standpuntbepaling van de CDA-frac- tie over de begroting 1985 min of meer definitief wordt bepaald. Vrijdagavond voor een week is door ‘t Vondelparkje het speeltuinseizoen afgesloten met een lampionnenop tocht door de Vondelwijk. Zo’n 150 mensen liepen achter de boerenkapel aan door de straten van de wijk. Het mooie weer zorgde er mede voor dat de optocht een succes werd. Voor de speeltuinvereniging is dus nu het moment aangebroken om terug te zien op wat er in d in de speeltuin gebeurd is en plannen te maken voor het nieuwe seizoen. De vereniging hoopt extra geld te krijgen door deel te nemen aan de collecte Jantje Beton, die tot en met 3 november wordt gehouden. Zoals bekend is de helft van de opbrengst in de straten waar de vereniging heeft gecollecteerd voor de vereniging. Het vorig jaar, toen de vereniging nog niet bestond en er van een speeltuin niet veel te bespeuren viel heeft de collecte voor ‘t Vondelparkje onge veer f 300,- opgebracht. De vereni ging heeft echter van het Nationaal Jeugdfonds, de officiële naam voor ‘Jantje Beton’, voor de inrichting van de speeltuin f 3.000,- subsidie ont vangen. Daarvoor is de klimtoren met glijbaan gekocht. WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de gemeenteraad voorgesteld de volgende Waddinxveense ve renigingen, organisaties en instellingen in 1985 te subsidiëren met de volgende bedragen: WADDINXVEEN - De Waddinx veense gemeenteraad heeft op voor stel van het college van B. en W. be sloten weer bouwgrond in de wijk Zuidplas te verkopen aan de firma De Langen en Van den Berg uit Bergam bacht. Met dit aannemingsbedrijf was name lijk overeenstemming bereikt over de verkoop van twee percelen grond gelegen in het gebied van het be stemmingsplan Wijk Zuidplas 1980 om daar 10 vrije sector-woninggen te kunnen bouwen. De grond omvat in totaal ongeveer 3.090 vierkante meter en kost f 695.250,- (exclusief b.t.w.). De twee cursussen functioneel gitaar spel en synthesizertechnieken zijn be doeld voor popmuzikanten en wor den gegeven in samenwerking met de Stichting Muzikantencollectief Waddinxveen. Wat de cursus functio neel gitaarspel betreft wordt aan de hand van praktijkvoorbeelden de rol van de begeleidingsgitaar in de pop muziek belicht. De plaats hiervan naast de bas en de drums krijgt veel aandacht. Ook wordt aandacht be steed aan het leren beheersen van ver schillende slagtechnieken, slagritmes, aan verschillende popstijlen, aan het spelen in diverse toonsoorten etc. Uiteindelijk ligt het in de bedoeling om zelf gitaarpartijen te maken die in WADDINXVEEN In de vorige week dinsdagavond gehouden derde vergade- rig van de jeugdgemeenteraad over het onderwerp Vrede en veiligheid werd onder voorzitterschap van wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) besloten zo wel aan de ambassadeur van Amerika als aan de ambassadeur van Rusland een gezamenlijk, door alle leden ondertekend, schrijven met betrekking tot de problematiek rondom de kernbewapening te doen toekomen. In deze gezamenlijke brief schrijven de 20 leden van de jeugdgemeenteraad, die afkomstig zijn uit CDA, PvdA, VVD, SGP RPF, EVP en HKV, het volgen de: Geachte ambassadeur, De hele problematiek van de kernbewapening drukt als een zware last op vele mensen, vooral jonge mensen. Jonge mensen hebben nog een heel leven voor zich en het is ons inziens onaanvaardbaar dat zij altijd onder voortdurende dreiging van een kernoorlog zullen leven. Het belangrijkste middel om die dreiging te verminderen is onderhandelen, de loop van 1984/ wij vinden het daarom zeer bedroevend dat er niet meer op hoog niveau ■nrH i« en nlannpn wordt onderhandeld over het terugdringen van de kernbewapening. Daarom verzoeken wij u uw regering te vragen al het mogelijke te doen om weer tot onderhandelingen te komen over dit verschrikkelijk belangrijke on derwerp. Wij willen deze wereld ook voor toekomstige generaties leefbaar houden. Hoogachtend, centraal; het is vooral een workshop, geen serie lezingen. Plaats: Studio Stichting Muzikantencollectief, Klei- kade 1. Tijd: woensdags van 18.30 tot 19.30 uur. 6 Lessen vanaf 9 janu ari. Kosten: f 58,-. In de popmuzikantencursus synthesi- zertechnieken wordt uitgebreid inge gaan op de eigenschappen van geluid en hoe deze vertaald kunnen worden naar synthesizers. Het leren creëren van eigen klanken op verschillende soorten synthesizers, de toepassingen van synthesizers in de pop en het le ren omgaan met randapparatuur (se- quensers, MIDI) vormen belangrijke doelen van deze cursus. Ook hier geldt dat er zoveel mogelijk vanuit de praktijk van het spelen ge werkt zal worden. Plaats: Studio Stichting Muzikantencollectief, Klei- kade 1. Tijd: maandags van 18.00 tot 19.30 uur, 6 lessen vanaf 7 januari. Kosten: f 65,—. Voor de beide cursussen voor pop musici geldt dat leden van de Stich ting Muzikantencollectief voorrang zullen hebben. Ook anderen kunnen zich aanmelden. Bij een grote aan melding zal een wachtlijst worden aangelegd. Aanmelding kan geschie den bij de muziekschool (tel. 14422). De cursus Kindermuziek voor ouders is bedoeld voor ouders van jonge kin deren. Gedurende zes lessen worden kinderliedjes die vroeger gezongen werden weer in ieders herinnering te ruggeroepen en leert men modernere liedjes gericht op de allerjongste tot en met de kleuters. De cursus wordt gegeven op zes vrij dagavonden te beginnen op vrijdag 11 januari en eindigt op vrijdag 15 februari. Inschrijving dient te geschie den bij de muziekschool (tel. 14422) aan de Zuidkade 8, tijd: vrijdags van 19.30 tot 20.30 uur. Kosten f 45,-. WADDINXVEEN - Er zijn in de maand november weer vijf momen ten dat er geschreven kan worden voor politieke gevangenen. De werk groep Waddinxveen van Amnesty In ternational, die medewerkers/sters zoekt om brieven in het Engels, Duits, Frans en Spaans te schrijven, zorgt zoals gebruikelijk voor voor beeldbrieven en luchtpostpapier tij dens de schrijfuren. Deze zijn op: Maandagmiddag 5 november vanaf 13.30 uur bij Ineke Verheul; Peuley- en 174, tel. 153 76. Woensdagavond 7 november van 18.30 - 29.30 uur in de bibliotheek aan de Jul. van Stolberglaan. Maandagavond 12 november vanaf 20.00 uur bij Bep Tetteroo, Klaver veld 9, tel. 16691. Dinsdagavond 13 november van 18.30 - 20.30 uur in de bibliotheek in het Anne Frankcentrum. Woensdagmiddag 14 november van 15.00 - 16.00 uur in de samenwer kingsschool voor HAVO/Atheneum. Alle gevangenen, waar in november voor geschreven kan worden, zijn vrouwen. En misschien kan uw brief ertoe bijdragen dat zij, zoals dat bij Julia Voznesenskaja gebeurde, beter behandeld worden of hun vrijheid terug krijgen. Zij zitten gevangen in Nalawi, Chili, Z.Afrika (‘banning order’), Syrië, Joegoslavië, Oost- Duitsland, Guatemala en Vietnam. De jaarlijkse week van de gewetensge- vangenen staat dit jaar in het teken van Vrouwen in de Gevangenis. In landen met de meest uiteenlopende regeringsvormen en ideologieën zit ten vrouwen vast. Ze speelden een rol in de oppositie tegen de regering, waren actief in een vakbond of stre den voor mensenrechten in hun land. De Pakistaanse Farkhanda Bukhari was één van hen; ze zat gevangen in Fort Lahore en werd daar gemarteld. Toen ze daarna verbannen werd zocht Amnesty contact met haar. Amnesty zorgde voor een medisch onderzoek en steunde haar pogingen om als politiek vluchteling geaccep teerd te worden. ‘Mijn familie en ik zullen nooit ver geten hoe ik geholpen ben’, zegt zij. Op duizenden kilometers afstand van Pakistan spreekt Julia Vozne senskaja in de Sovjetunie praktisch dezelfde woorden: Tedere brief of kaart aan politieke gevangenen, hun familie of aan de autoriteiten speelt een belangrijke rol in het leven van de gevangenen. Soms, in het kamp, werd ik opeens beleefd behandeld en werden in mijn nabijheid andere vrouwen niet mishandeld. Later kwam ik er bij toeval achter dat er dan een brief voor mij gearriveerd was en dat dit de reden voor de ver andering in het gedrag van het ge vangenispersoneel was’. WADDINXVEEN - Het CDA in Waddinxveen gaat in een op dinsdag avond 6 november om acht uur te houden ledenvergadering in Het Tref punt uitgebreid praten over de visie van de christen-democratische raads fractie op de onlangs uitgebrachte ontwerp begroting 1985, die volgen de maand in de gemeenteraad bespro ken zal worden. Voorgaande jaren had het CDA altijd de gewoonte na afloop van de algemene beschouwingen in de ge meenteraad een vergadering te beleg gen, waarin de raadsfractie dan verantwoording aflegde van de in de raad ingenomen standpuntbepaling over het komende gemeentelijk be leid. Om de invloed van de eigen achter ban mogelijk te vergroten heeft men nu gekozen voor een andere weg. Dat betekent dat de leden ruim voor de raadsvergadering, waarin de college voorstellen aan de orde komen, hun mening en suggesties aan de CDA- fractie kunnen voorleggen. WADDINXVEEN De vrijdag in het Anne Frank-centrum gehouden en door fysiotherapeut R. Gaykema ge opende jaarlijkse bazar van het Vrij willige Welfarewerk van het Rode Kruis heeft f. 3.800,— opgebracht. De bazar werd zeer druk bezocht en is bijzonder succesvol geweest. De prijzen van de loterij, af te halen bij mevrouw L. v.d. Boomen, J.W. Frisoweg 66 (tel. 13375), zijn ge vallen op de volgende nummers: le prijs lamp nr. 982; 2e prijs schelle- koord nr. 853; 3e prijs Römer topf nr. 930; 4e prijs tafelkleed nr. 444; 5e prijs pop op bank nr. 460; 6e prijs geborduurd paneel nr. 716; 7e prijs kindertrui nr. 890; 8e prijs beker met thee-ei nr. 990. M ré M

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 11