Waddinxveense Gouwe houden DE DERDE WERELD VERDIENT BETER ALS U DE NOVIB CATALOGUS AANVRAAGT. huizen krijgen geluidswering Provincie wil ERITREA REKENT OP U... ’t Is plezierig wandelen in ingericht Gouwebos” Fstuur mij 1 DE GRATIS NOVIB CATALOGUS Lichtobject in raadhuis Salonorkest zorgde voor feestelijke muzieksfeer Trocadero beet spits van serie af HC Waddinxveen Project Midden-Holland Collecte Florida moet hoofd buigen Punten erbij voor teams Eerste wedstrijd wintercompetitie hengelaars HSW gehandicapten: ruim 6,5 mille Loketfunctie milieuzaken wil W’veen behouden ”Ook hondenbezitters zijn enthousiast” Kosten Spoorlijn Heren Afvalstoffen Dames I I I i i i I F wereldhandel Hinderwet Zij verdienen het... Adres Woonplaats I jeen bijdrage aan leveren. Naam Deze bon uitknippen en in een envelop zenden aan: NOVIB. Antwoordnummer 1304, 2500 WB Den Haag. O Mensen uit de Derde Wereld ge bruiken hun handen lieverdanzeop te houden. Door produkten uit Derde Wereld landen te kopen geven we de mensen daar de kans om beter voor zichzelf te zorgen. Hun kans op een menswaardiger leven. Een bestaan zonder afhankelijk te zijn van, vaak incidentele, hulp. Door hun produkten te kopen steunt u hen. U vindt ze in de Novib- catalogus. Een catalogus boordevol interessante, leuke en mooie produk ten. Sieraden, kleding, gebruiksartikelen enz. Leuk om te hebben, maar ook om cadeau te geven. Over deze produkten, hun makers en hun levens omstandigheden vindt u in de catalogus meer informatie. Voor wie daar wat meer van wil weten geeft de catalogus ook een overzicht van uitgaven die de Novib zelf verzorgt. Laat de Derde Wereld ook deel uitmaken van uw wereld en bestel de catalogus. Wij bieden hem gratis aan. BRANDPUNT OP WERELDVOEDSELDAG: En daar wil ik graag r Postzegel mag wel. hoeft niet. W. het informatiegedeelte het Gouwebos beheert. NOVIB CATALOGUS F WADDINXVEEN/BOSKOOP ‘De Boskoopse en Waddinxveense bevolking heeft inmiddels gemerkt hoe plezierig het is te wandelen in het ingerichte gebied. Ook de honden en 1 housiast. Het speelmateriaal is geplaatst al juist na De Derde Wereld 1 verdient beter. 1 WOENSDAG 31 OKTOBER 1984 Het door de Waddinxveense Loes Huis in ’t Veld en de Gouwenaar Piet van Mook gemaakte lichtobject dat in bruikleen van de gemeente Waddinxveen is gekomen. (Foto: Ekko ten Cate). Postcode I WADDINXVEEN/GOUDA Dertig huizen langs de Henegouwer- weg in Waddinxveen zullen voor f 200.000.- worden voorzien van geluidwerende voorzieningen. Dit blijkt uit mededelingen van zo wel het intergemeentelijk samenwerkingsorgaan Midden-Holland als het Waddinxveense gemeentebestuur. 1—1 hun bezitters zijn ent- t O1_I was het jammer dat dit de vakantieweken plaatsvond’. Aldus begint in de toelich ting op de begroting 1985 van Waddinxveen het college van B. en over het Recreatieschap Bospark, dat WADDINXVEEN - Het salonorkest Trocadero heeft donderdag voor een week in de Raadzaal van het Waddinxveense gemeente huis de nieuwe serie kamermuziekconcerten geopend en liet daar bij met verve walsen, tango’s, marsen en passodobles door de zaal werven. f I I I 1 I 1 De derde wereld wdient beter, ah het aan om ligt] 4 C 10451 Inzake de vergroting van de ge meentelijke invloed op het contro leren van de afvalstoffen-stroom die door derden wordt verzameld, is wellicht in 1985 meer duidelijk heid te verwachten. Gemeentelijke ontvangpunten voor afgewerkte olie en ander chemisch afval behoe ven in 1985 geen nadere voorzie ningen. De dames hadden wat moeite met het op gang komen. De eerste helft gaf dan ook een rommelig beeld, «f 4—O O- I <-. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinx veen HSW haar eerste wedstrijd in de wintercompetitie. Er werd gevist in de Leidse Vaart. De vangst was goed: 21 vissers vingen 69.220 gr. vis. De eerste vijf waren: 1. P. Dorresteyn (5.400 gr), 2. H. de Haan (5.170 gr), 3. J. Verhoef (5.100 gr), 4. N. van Tol (5.060 gr) en 5. C. v.d. Wal (4.910 gr). De tweede wedstrijd in deze competi tie wordt gevist op zaterdag 3 novem ber, vertrek vanaf het N.S.-station om 6.45 uur exact. WADDINXVEEN De in Waddinx veen gehouden collecte ten bate van de Geestelijk gehandicapten, die gehou den werd in de week van 22 tot 27 okto ber 1984, heeft f. 6.568, opgebracht. 9 Jonge mensen hebben gedurende de maanden van aanleg hard gewerkt Dit schreven Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in een brief aan de Bijzondere Commissie Structuur schema Vaarwegen uit de Tweede Kamer. De Dienstcommissie van de Provinciale Waterstaat heeft zich eveneens gewend tot deze bijzondere commissie. De Dienstcommissie - een sóórt ondernemingsraad - wijst er op dat over de plannen van de regering grote onrust is ontstaan onder het Zuidhollandse vaarwegenpersoneel. WADDINXVEEN/BOSKOOP/DEN HAAG De provincie Zuid-Holland moet het feitelijk beheer blijven voe ren over de hoofdvaarwegen, die ook op dit moment in beheer bij de pro vincie zijn. Een overdracht naar het rijk - die voortvloeit uit de regerings- beslissing van het Structuurschema Vaarwegen - gaat ten koste van de regionale doelmatigheid en een ratio nele bedrijfsvoering, en brengt finan ciële en personele problemen met zich mee. Met de overdracht van het beheer van de vaarwegen en het bijbehorende personeel wil de regering de bestuur lijke verantwoordelijkheid voor het hoofdvaarwegennet en de financiële verantwoordelijkheid ervoor koppe len. Gedeputeerde Staten en de Dienstcommissie van Provinciale Wa terstaat wijzen er in hun brieven op dat via een systeem van ‘gedelegeerd Eritrea kampt met aanhoudende i droogte die twee miljoen mensen bedreigt. I Honger en oorlog putten het land lang- i zaam uit. De bevolking heeft 't zwaar te I verduren. i Toch zien de mensen met lijdzaam toe. Zij bouwen aan een nieuwe samenleving f waar man en vrouw gelijke rechten hebben, I waar onderwijs is voor iedereen, waar I medische zorg met ontbreekt. Maar de I honger dreigt. Wij kunnen iets doen voor Eritrea. Zij mogen er met onderdoor gaan. Uw steun is broodnodig. WADDINXVEEN Het eerste team van de Waddinxveense badmintonclub Florida is zondag in Zoetermeer duide lijk met 71 verslagen door het eerste te am van ZuidHolland's grootste ver- ening Eridos. Voor het enige winstpunt zorgde HermaSchwiebbe (111 112). Ronald Struys en Conny v.d. Hijden moesten na langdurige 3 sets partijen het hoofd buigenterwijl Erik de Frank rijker te verdedigend speelde om een kans te maken tegen Eridoskampioen Fred Paling. In de dubbels vielen Ro nald en Conny op met een bijzonder spannend gemengddubbel (153 158 1617) en ook het damesdubbel wist een game te winnen. Wederom wel kansen maar geen punten voor het eerste. Florida 2 wist thuis enigzins wraak te ne men door Eridos 3 met 62 te verslaan. Rogier Steenbergen bleef weer eens on geslagen, evenals Ilona Groeneveld, die in haar enkelspel in de 3e game een 28 achterstand wegwerkte. De andere en kelspelen werden verloren, maar alle dubbels keurig gewonnen, waardoor het team nu tweede staat op de ranglijst. Tegen koploper SIO6 verloor Florida 3 in Leidschendam met 35 en daar had meer in gezeteten. Florida 4 speelde 44 tegen Bios 1 (Noordwijk) en krabbelt uit de degradatiezone, maar Florida 5 en 6 moesten beide een 17 nederlaag in casseren. Florida 7 was erg blij met de eerste zege (53 op Zoeterwoude 1). Ook Florida 9 was met het gelijkspel te gen Leimuiden 2 tevreden, maar Flori da 8 verloor kansloos uit tegen Aigis 5 (08). J_L Bij de heren bleef de strijd de eerste helft open. Zowel Waddinxveen als Ommoord hadden kansen die echter onbenut bleven. Meteen in de tweede helft wist Ommoord uit een strafcor- ner te scoren (0-1). Heren 1, gestimu leerd door de achterstand, ging aan vallende spelen waarbij veel gevaar kwam van de opkomende midden velder Hans Ruiter. Eric Chrisstoffels bracht Waddinxveen weer naast Om moord door hard vanaf de cirkelrand te scoren (1-1). Heren 1 hield de rest van de wedstrijd overwicht maar moest toch genoegen nemen met 1 punt. WADDINXVEEN - De Waddinx veense hockeyers(sters) hebben zon dag in twee boeiende wedstrijden weer punten verdiend. Dames 1 van de hockeyclub Waddinxveen won met 2-0 van VCL terwijl heren 1 de punten deelde met Ommoord (1-1). 1 I I I I I in het kader van een werkgelegen- heidsverruimende maatregel en heb ben dat tot tevredenheid gedaan. Inmiddels zijn op een zelfde wijze 2 personen aangetrokken voor onder houdswerkzaamheden. I I I I I I I In een proeffase van circa één jaar zal Isoplan B.V., die ook reeds jarenlang ervaring heeft met thermische isolatie in samenwerking met de betreffende gemeente de voorbereiding en uitvoe ring verrichten. De nodige financiële middelen worden namens de gemeen te door het bestuur van Midden-Hol land bij het rijk aangevraagd. De akoestische onderzoeken en de eindcontroles worden verricht door de geluidmeetdienst Midden-Holland. Het dagelijks bestuur van het interge meentelijk samenwerkingsorgaan hoopt dat de bewoners waarop deze regeling van toepassing is, deze gele genheid en hun leefmilieu te verbete ren, zullen aangrijpen. waarbij invallend keepster Annelies Veenemans herhaaldelijk moest in grijpen om haar doel schoon te hou den. Waddinxveen wist echter wel te scoren; het was Angelique Janssens die uiteindelijk de bal langs de keep ster van VCL werkte (1-0). De tweede helft draaide dames 1 veel beter, was feller op de bal en speelde een hoger tempo waar VCL geen ant woord op had. Via een goed terugge legde bal van Ellis den Hamer kon Stephanie van Munster Waddinxveen op 2-0 brengen. Door goed verdedi gingswerk wisten de dames deze stand tot het eind te handhaven en pakten ze verdiend 2 punten. Al met al heeft het ensemble voor een spektakulaire en feestelijke ope ning van het seizoen gezorgd. Nog in 1984 zal geprobeerd worden om in samenwerking met de N.S. en voor gezamenlijke kosten de onder doorgang onder de spoorlijn te her stellen die aan de Boskoopse kant voor verbinding met het westelijk deel moet zorgen. Na realisatie zal dit een grote opluchting zijn voor de treinmachinisten omdat mensen nu vaak de spoorbaan oversteken. beheer’, een goede onderlinge afstem ming bereikt kan worden. De finan ciering zou via een van Rijkswege aangegeven beleidskader, via het Pro vinciefonds kunnen plaatsvinden. WADDINXVEEN - De opbouw van een Milieudienst Midden-Hol land, zoals voorgesteld door het In tergemeentelijk Samenwerkings orgaan Midden-Holland. verloopt nog niet zoals het Samenwerkings orgaan zich dit het afgelopen jaar voorstelde, zo staat er in de begro tingstoelichting 1985 van de ge meente Waddinxveen te lezen. Een aantal gemeenten aarzelt na melijk om uiteenlopende redenen om een contract te sluiten voor het basispakket. Ook het Waddinxvenense college heeft een zodanig contract (nog) niet afgesloten, omdat het advies terzake van de directie van de dienst Openbare Werken in deze negatief luidt. De consequenties van het uitbesteden van het basi spakket zou naar de mening van het college zijn dat bij de dienst de personeelsbezetting voor milieuza ken dient te verminderen. Hierte gen bestaat bij de dienst bezwaar, omdat de betrokken ambtenaar ook taken op ander gebied voorbe- reidt/uitvoert. Tevens acht het col lege de loketfunctie in Waddinx veen van groot belang. Wel is aan de Milieudienst bericht dat de ge meente Waddinxveen minimaal 350 manuren per jaar aan deze dienst zal uitbesteden, waarvoor op de begroting gelden zijn uitgetrok ken. In de regeringsbeslissing zijn onder meer de vaarroutes Rotterdam-Den Haag en Rotterdam-Alphen aan den Rijn aangegeven als hoofdvaarwegen, waarvan het beheer overgedragen moet worden aan het rijk. De Zuid hollandse vaarwegen in deze routes zijn het Schie- en Rijn-Schiekanaal, de Gouwe (inclusief de Julianasluis met bijbehorende werken), de Oude Rijn, de Heimanswetering en de Ou de Wetering. In totaal zijn er vijftig medewerkers van de provinciale wa terstaat direct (20 mensen) en indi rect (30 mensen) bij het beheer hier van betrokken. De kosten die voor de inrichting be groot waren, vielen mee zodat toe stemming verkregen werd van de sub- sidiënten (rijk en provincie) de reste rende en door hen gereserveerde be dragen te mogen gebruiken voor een sobere aanzet van inrichting in het westelijk deel. Het algemeen bestuur heeft naar aan leiding daarvan een krediet beschik baar gesteld ter ontwikkeling van een totaal plan voor dit gebied door de Grontmij. In 1985 zou dan met de eenvoudige inrichting van paden be gonnen kunnen worden, passend in het totaalplan. De meerjarenbegroting 1984-1990 is door het algemeen bestuur voor ken- I I wwi es PojÖKëirèi Gesubsidieerd door de rijksover heid is ook voor de gemeente Wad dinxveen de stand van zaken ten aanzien van de Hinderwetvergun ningen geïnventariseerd door het Milieubureau Midden-Holland. Het Waddinxveense beleid is er op gericht om de intensievere aanpak van de hinderwetvergunningverle- ning en de controle op basis van dit Hinderwet Uitvoerings Plan (H.U.P.) met voortvarendheid voort te zetten. Van september 1983 - september 1984 zijn 30 hinderwetvergunningen verleend. Dit is 20 minder dan ons voorne men er minstens 50/jaar te be handelen. Het aantal woningen dat in het ge bied Midden-Holland in aanmerking komt voor deze rijksregeling wordt geschat op circa 1.600. Jaarlijks wordt door de minister van VROM een bedrag van f 500.000,-- gereser veerd voor Midden-Holland. Dit be drag is toereikend voor geluidweren- de voorzieningen aan ca. 80 wonin gen. De verwachting is dan ook dat het 20 a 25 jaar zal vergen om het to tale saneringsproject in Midden-Hol land af te ronden. Inmiddels is reeds gestart met een project in Waddinxveen terwijl voor 1985 de sanering van circa 80 wonin gen in Gouda op stapel staat. Nadat de inventarisatie van alle in de regio Midden-Holland aanwezige sanerings- situaties is afgerond, zal in de loop van 1985 een meerjarenprogramma worden opgesteld. Dat deze groot scheepse saneringsoperatie nü van de grond komt, is een direct gevolg van de te verwachten inwerkingtreding van het onderdeel ‘bestaande situa- 1 Alexander Pola: 'Mensen uit de Derde Wereld geven zichzelf een eigen bestaan door produkten te maken Het is belangrijk dat wij hen steunen. Dat kan door hun produkten uit de Novib catalogus te kopen". “Grootmoedertje” en de “Dwaze Wekker” van Anderson (waarbij op geestige wijze de metronoom werd gehanteerd) kregen een uitermate verfrissende interpretatie. Met de aankondiging in het program ma dat het ensemble zowel technisch als muzikaal naar perfektie streeft was geen woord te veel gezegd. Grote bewondering verdient de primarius van het gezelschap, Ernö Olah, die zijn mede-musici tot grote bezield heid aanzette. Ook de celliste, Mo nique Bartels, gaf in sommige stuk ken prachtige staaltjes van haar kun nen. Ru van Veen, de pianist, leverde een ideale, door bescheidenheid ge sierde bijdrage: nimmer nadrukkelijk aanwezig, maar accenten gevend waar dat nodig was. Dat laatste gold ook voor de bassist, Willem van der Beek. Jouke van der Leest (aangekondigd als altviolist, maar in werkelijkheid de tweede viool bespelend) kondigde de werken op geestige wijze aan en droeg aldus in belangrijke mate bij tot de sfeer die bij een dergelijke avond hoort. Dat deed overigens ook de wijn en de kaas waarop het pu bliek in de pauze werd getrakteerd. nisgeving aangenomen. De begroting geeft een weg aan hoe een redelijke verdeling kan plaatsvinden tussen in standhouding in enkele nieuwe ont wikkelingen. Deze meerjarenbegro ting gaat uit van een slechts matig stijgende bijdrage van de beide gemeenten, boven het huidige bedrag van f 92.000,- per gemeente per jaar. Boomplantdag op 20 maart was re den om naast de voorzitter van het schap, burgemeester'J.H. Reinders, van Boskoop ook de burgemeester C.M. van der Linden van Waddinx veen uit te nodigen om samen met tientallen kinderen uit beide dorpen een boom te planten. Dat dit niet zo’n eenvoudige taak bleek, kwam door de spa met twee stelen die de heren samen moesten gebruiken. Het gedeelte bij de speeltuin kreeg door deze bomen een gezellig aanzicht. WADDINXVEEN - Dinsdag voor een week hebben de Waddinxveense Loes Huis in ’t Veld en de Gouwenaar Piet van Mook een door hen gezamenlijk vervaardigd kunstwerk in bruikleen aan de gemeente Waddinxveen overgedragen. Het werk bestaat uit een lichtobject en draagt de titel ’’Spanning en weerstand”. Drie geometrische vormen: vierkant, driehoek en cirkel zijn er in een rustgevende combinatie in samengebracht. De verlichte driehoek geeft in combinatie met de draadcon- structies van Van Mook een speciaal effect. Het werk is geplaatst in het trappenhuis van het gemeentehuis tussen de begane grond en de eerste etage. l i De geluidwerende voorzieningen in de 30 Henegouwerweg-huizen maken deel uit van een Midden-Holland-pro- ject, dat dank zij forse financiële steun van het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu nu van de grond kan komen. Midden-Holland is één van de regio’s met meer dan 100.000 inwoners ge worden waarvoor de komende jaren financiële middelen door het rijk ter beschikking worden gesteld om ge luidwerende voorzieningen aan wo ningen te treffen die in ‘stedelijk’ ge bied liggen en een geluidbelasting vanwege het wegverkeerslawaai on dervinden van meer dan 65 dB (A). De aanwijzing van Midden-Holland is mede gebaseerd op het feit dat reeds de nodige technisch-akoestische ex pertise aanwezig is om de voorberei ding en controle op de uitvoering van geluidweringsprojecten te verrichten. De akoestische kennis is gebundeld bij de geluidmeetdienst Midden-Hol land, een onderdeel van het regionaal milieubureau. Jt’ Gironummer 107 _E t.n.v. Aktie: ERITREA REKENT OP U Stichting Oecumenische Hulp Utrecht I I I I I l hes wegverkeerslawaai’ van de Wet Geluidhinder in 1985. De kosten van het aanbrengen van ge luidwerende voorzieningen in sane- ringssituaties komen ten laste van het rijk. Dit laatste geldt echter alleen indien geluidbeperkende maatregelen niet mogelijk zijn zoals het aanbren gen van een scherm of een wal of wij zigingen van de verkeersstroom. Voor bewoners van woningen waarop de regeling van toepassing is, zijn in principe geen kosten verbonden. In dien men echter bijzondere wensen heeft of er is sprake van achterstallig onderhoud dan zal ook de bewoner een (geringe) financiële bijdrage moe ten leveren. De opdracht voor de ge luidwerende projecten zal door Mid den-Holland worden gegeven. JL J L Het ensemble is gespecialiseerd in wat wel genoemd wordt “muziek uit grootmoeders tijd”: in de twintiger jaren veelvuldig te horen als “amuse mentsmuziek” in konditoreien en restaurants. Amuserend blijkt die muziek nog steeds te zijn en gespeeld op het niveau waarop de leden van Trocadero dat hebben gedaan, is het tevens een genoegen ernaar te luiste ren. Naast amuserend is het ook “emotionele” muziek: hartstochten, goed gedoseerde sentimentaliteit en geestigheid komen alle aan bod en laten de toehoorder niet onberoerd. Binnen het genre presenteerde het ensemble een grote xuriëteit. Genre stukken als “Salut d’Amour” van El gar en “L’étudiant passé” werden afgewisseld met onverwoestbare top pers als de “Peterburger Schlitten- fahrt” en “Op een Perzische markt” van Ketelby. Toch stelt deze ogenschijnlijk gemak kelijke en goed in het gehoor lig gende muziek hoge eisen aan de uit voerenden. De leden van het ensem ble bleken daar volkomen tegen op gewassen. Overbekende werken als j L J 1 I I J 1 L_1

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 17