De Springplank Voor achtste Korbis een middenmoter MEER VERLIES DAN WINST maal jeugd schaaktoernooi BIJ KWIEK Spelvreugde tijdens j eugdherfsttournooi wint eigen wisselbeker Waddinxveen-zondag sterker aan de top Be Fair wint, WSE gelijk HSW houdt ’n vistocht vanuit TOOS GYMT MET GOED RESULTAAT TOOS-badminton WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Volleybalsters van Be Fair verliezen: 2-5 Bridgers besluiten presteert opnieuw goed Onfortuinlijk verlies voor Excelsior 1 uitvoering turnen eerste ronde St. Annaland Grootse In december Kwiek-tafel- tennistoernooi voor scholieren WADDINXVEEN - Op zater dag 15 december wil de Wad- dinxveense tafeltennisvereni ging Kwiek voor de boven- bouwleerlingen van alle plaat selijke basisscholen een tafel- tennistoumooi houden. De dit jaar 35 jaar oude vereniging heeft daarover inmiddels alle schoolhoofden schriftelijk be naderd. Het tournooi zal wor den gespeeld in het verenigings gebouw (Toos-soos) aan de J.W. Frisoweg. Einduitslag Jeugd i Onderlinge WSE Niet best Be Fair Opmerkelijk Waddinxveen-zo WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 31 OKTOBER 1984 r jeugd. Er werd uitsluitend en 2 meisjesgroepen. vreugde van de veertig De prijswinnaars van het door de badmintonclub Florida gehouden jeugdherfsttournooi. (Foto: Florida). WADDINXVEEN De Waddinxveense klaverjasvereniging De Springplank heeft het zaterdagmiddag in het Anne Frank-centrum voor de eerste maal gehouden eigen koppelklaverjastournooi 1984 gewonnen. Uit handen van wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek- Waagmeester kreeg deze vereniging, die met 11.713 punten met kop en schouders boven de andere 32 deelnemende klaverjasclubs uitstak, dej. Baas-wisselbeker uitgereikt. WADDINXVEEN - Waddinxveen heeft zondag de belangrijke voetbalwedstrijd in de eerste klasse van de zondagafdeling Gouda tegen het ongeslagen Nicolaas Boys met 4-0 gewonnen. De op kop staande Waddinxveners deelden dus een pak slaag uit. Be Fair klopte zaterdagmiddag in eigen huis in een matige wedstrijd Lyra met 2-0. Halverwege de wedstrijd werd al geleid met 1-0. WSE deelde de punten zondag in de vierde klasse E met Nieuwerkerk (0-0). Uitslagen - 18 pt. 3. Echtp. Van Tol 55.41/56.557(4)P i 2. Echtp. Postma 3. Echtp. Haag eniging De Springplank, elke dinsdag avond te vinden in Bar Pardon. GROEP A 1Echtp. Kuypers 62.91/56.921(6) 2. Mw. Ebens-Hr. Schutte 60.83/53.653(6) 47.91/52.981(6) GROEP C 1. Echtp. Stroot 2. Nijhof-v.Kempen 55.41/55.760(6)P 3. Dms. Gerts-v. Pinxteren 153.883(3) Beide spelers kunnen terugzien op een goede wedstrijd en scores op zeer belangrijke momenten. Het laatste woord in de eerste speelhelft was aan Truus Visser welke speelster met een bekeken doelpunt 4-7 liet aanteke nen. De volledige einduitslag is als volgt: I. De Springplank, 2. BCOP, 3. De Bonkelaar, 4. De Overkant, 5. Anne Frank-centrum-personeel, 6. De Win gerd, 7. Ijsclub Nooit Gedacht, 8. Pers. Bruwa, 9. Anne Frank-centrum- Soos, 10. Alblas, 11. Gem. Waddinx- veen, 12. Schietver. Waddinxveen, 13. Antilope, 14. Pers. Houtex, 15. Pers. Van Noort Transport, 16. SBB, 17. Assur. Verwey, 18. Argus bewa king, 19. De Paddestoel, 20. Onder Ons (AFC), 21. V.V. Waddinxveen, 22. Pers. Ver. Hogenelst, 23. De Gouwe Slobbers, 24. Be Fair-voetbal, 25. Pers. Salda, 26. De Boog, 27. West-Nederland, 28. Pers.ver. Molen- bouw, 29. WSE, 30. Pers.ver. Boers, 31. Ned. Bond v. Plattelandsvrou wen, 32. Bar Pardon, 33. Pers.ver. J. Baas. sultaat. De finale bij de meisjes 8 t/m 12 jaar werd na een toch spannende partij met 511, 114, 112 gewonnen door Martine Winkel (12). Tweede werd Danielle v. Laar (12) en de derde prijs was voor Janneke v.d. Knaap (12). Daniel Hart- wijk (11) was bij de jongens t/m 12 jaar duidelijk de sterkste. Hij won de finale met 157, 151 van Diederik Huizinga (12). Mark Jongejan (10) behaalde de derde prijs. Bij de meisjes 1318 jaar werd het tour- nooi met overmacht gewonnen door GROEP B 1. Mw. Hemminga-Hr. de Vos 50.41/59.247(4)P 57.91/57.705(2) /55.337(4)P Voor rust speelden Waddinxveen en Nicolaas Boys aantrekkelijk voetbal. Het nog zonder puntenverlies gestart- te Nic. Boys zag Waddinxvener John Speelman de van de keeper terug kaatsende bal beheerst inschieten: 1- 0. De voor de afwezige Piet Janmaat ingevallen Rein van Nieuwburg miste een unieke kans op de gelijkmaker. Tien minuten later scoorde Nico Monster 2-0, waarmee de wedstrijd een onverwachte wending kreeg. Koploper Waddinxveen drukte door via een doelpunt van Kees Zwart. Na rust verzwakte het spel aan beide WADDINXVEEN - De vijfde com- petitieweek verliep voor TOOS-bad minton opnieuw succesvol, al ging dit niet zonder slag of stoot. Allereerst kon slechts één team in de vertrouw de opsteUing aantreden. De andere vier teams moesten allen met een of zelfs twee invallers spelen. Daarnaast stuitte men op aanzienlijk meer te genstand. Van de in totaal 40 ge speelde wedstrijden werden er 17 in 3 games beslist. Afgelopen woensdag kwam het 3e team al in actie in Mijdrecht. Alhoe wel 4 van de 8 partijen in 3 games werden beslist kwam men, spelend met 3 invalsters, net iets te kort te gen het 7e team van DV Mijdrecht en verloor men helaas met 6-2. De andere vier teams speelden allen af gelopen zondag een thuiswedstrijd. Het 5e team kwam, eveneens met 2 invallers spelend, tot een verdienste lijk 4 4 gelijkspel tegen het 12e team van Eridos uit Zoetermeer. Ook het le team speelde met een invalster en wel tegen het 2e van BC Hazers- woude uit de gelijknamige gemeente. De enkelpartijen gingen volkomen ge lijk op, doch de 4 dubbelpartijen waren allen voor TOOS waardoor de 6-2 overwinning een feit was. Het 2e team kon zondag volledig aan treden tegen het 2e team van BC Don Quishuttle uit Zegveld. Zij kwamen opnieuw tot een 8-0 over winning, alhoewel niet alle partijen hen even gemakkelijk afging. Het 4e team tenslotte kwam tot een zwaar bevochten overwinning op het 4e team van BC Nieuwkoop uit deze gelijknamige plaats. Ook zij speelden met een invalster, die echter haar steentje meer dan bijdroeg. Voor de 5-3 overwinning echter een feit was, werden maar liefst 5 van de 8 par tijen in 3 games beslist. spelers ging Peter alleen door en strandde uiteindelijk op de laatste verdediger. Zaterdag speelt Be Fair de uitwed strijd tegen het Haagse Duno, aan vang 14.30 uur. WADDINXVEEN - Excelsiors eerste damteam heeft vorige week vrijdag avond een vrij onverwachte 9 7 neder laag geleden tegen het eerste team van H.D.C. uit Alphen aan den Rijn. In de ze competitie van de hoofdklasse van de damboiid MtddenHolland had hef Waddinxveense team eerder reeds een wedstrijd gewonnen en verloren. In de wedstrijd had er voor de Gouwed- orpbewoners meer ingezeten. Tegen over de winstpartijen van Dibbets en Jaap van der Eist (een leuke eindspel- winst) stonden nederlagen van Piet Swart, Tijmen den Ouden sr. en Henk den Outer. Adriaan Blom, Kees Kramp en eerste bordspeler Fred Zaadhof bereikten puntendelingen en dat betekende de kleinst mogelijke nederlaag van Excel sior tegen de Alphenaren. Slechts 8 wedstrijden werden gespeeld in de 8e ronde van Excelsiors onderlin ge damcompetitie en twee daarvan eindigden onbeslist. In de wedstrijden tussen Bertus van Eijk Jan de Heer en Kees Blonk Jan Both gaven de spelers elkaar niets toe en in deze vrijwel gelij- WADDINXVEEN - In de volleybal- competitie hebben de Be Fair-dames met 2-3 verloren van VSC. De set standen waren 9-15, 15-2, 15-6,3-15 en 9-15. Zoals dat nog in elke wedstrijd ge beurd is, liep Be Fair ook zaterdag in het begin van de wedstrijd weer tegen een zeer grote achterstand op. De 0-9 achterstand bleek te groot om nog ongedaan te maken. In de tweede set opereerde spelverdeelster Gonnie Mastenbroek als middenblokkeerster, wat het Be Fair-spel zeer ten goede kwam. Be Fair won de tweede en derde set met groot gemak, maar viel in de vierde set, met dezelfde opstel ling om onverklaarbare redenen in eens ver terug. VSC nam in één ser- vice-beurt een 0-9 voorsprong, die niet meer door Be Fair werd ingelo pen. Ook de vijfde set was weer voor de bezoekers. WADDINXVEEN - De turn kring Gouda en omstreken van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) geeft op zaterdagavond 3 no vember een grootscheepse de monstratie ter viering van haar 65-jarig bestaan. Hierin zullen alle aspecten van het turnen worden belicht zowel op de wijze zoals dat in het verleden plaats vond als in het heden wordt ten beste gegeven. Aan deze demonstraties, die in de ‘Sniep’ te Waddinxveen zul len worden uitgevoerd, nemen 750 leden van de kring deel. De organisatoren verwachten een grote toeloop omdat reeds in de voorverkoop veel kaarten worden verkocht. De avond die om 20.00 van start gaat zal worden besloten met een bal waarvoor de ‘Cle- mountes’ uit Leiden de muziek zullen verzorgen. Eventuele belangstellenden kunnen door tussenkomst van de plaatselijke gymnastiekvereniging toegangs bewijzen bestellen. WADDINXVEEN - De bridgeclub Waddinxveen heeft de zesde onder linge wedstrijd van de eerste compe- titieronde erop zitten, zodat de eind stand van deze competitieronde opgemaakt kon worden. De drie groepen worden geleid door het echt paar Kuypers (groep A) met als uit slag 62.91 en als stand 56.921 (6), door het team mevrouw Hemminga- de heer De Vos met als uitslag 50.41 en als stand 59.247 (4) en door het echtpaar Stroot (groep C) met als uit slag 55.41 en als stand 56.557 (4) P. P. betekent promotie. De wedstrijden van de tweede ronde worden gespeeld op 1, 8, 15, 29 no vember en op 6 en 12 december 1984. Op 22 november is er een vier tallen wedstrijd en op 20 december wordt de kerstdrive gespeeld. terdag voor een week in de sporthal de Springers in Gouda werden gehou den. De wedstrijden waren georga niseerd door de Turnkring Gouda en omgeving in samenwerking met de gymnastiekvereniging Velocitas uit Gouda. TOOS had zich maar liefst met 15 ploegen laten inschrijven voor de on derdelen lange mat met springen, mini-trampoline en paardesprong. De TOOS-heren behaalden met lange mat springen de eerste prijs. Was de druk dan toch te groot voor WSE? De Waddinxveners konden bij winst tegen Nieuwerkerk de eerste plaats pakken. WSE speelde echter onder de maat, er werd te gehaast en te slordig gespeeld en dat brak de ploeg behoorlijk op. De Nieuwerkerkers zaten in de eerste helft behoorlijk stevig op de bal en ze haalden WSE geheel uit het spel. Het begon aanvankelijk nog goed doordat WSE de bal goed rond speel de en men kreeg ook enkele kansen vooral via de snelle Marcel Jaspers. Maar na dat eerste kwartier begon Nieuwerkerk terug te komen en de ploeg deed dit vooral met veel inzet en vechtlust. Dat dit niet altijd volgens de regels ging was ook de uitstekend leidende scheidsrechter niet ontgaan en nadat kopgaande partijen werd tot puntende lingen besloten. Ruud van Dijk wist als eerste van de avond zijn partij winnend te beëindi gen. Door een foutzet van zijn tegen stander kon hij op vrij eenvoudige wijze naar dam combineren. In een vrij aan vallende stand van Teun Twigt raakte Gert van Mannekes het overzicht kwijt en hij liep dan ook in een van de door Teun Twigt in de stand gevlochten drei gingen. Dat leverde volle winst op voor nestor Twigt. Gerrit van der Zijden behaalde in het middenspel tegen Gerrit Heeren een schijf voordeel en hij zette schfjfwinst later om in partijwinst. In een voor hem reeds voordelige stand speelde Tijmen den Ouden jr. een sterk eindspel en daartegen had zijn tegenstander Crone geen afdoende tegenspel. Het behaalde voordeel werd door Tij men in winst om gezet. Bij precies tegenspel had Jan Borsboom in zijn partij tegen Cor Barelds mogelijk schijfwinst kunnen behalen. In een on geveer gelijkwaardige stand (11 om 11) liep eerstgenoemde in een niet al te moeilijke damzet van Cor Barelds, die enkele zetten later winst kon aanteke nen. Veel positiespel was te zien bij de partij Piet Swart Piet van Es. In de eind fase had eerstgenoemde voordeel, doch Piet van Es kon evenals voorzitter Piet Swart op dam komen. Laatstgenoemde had echter een niet te pareren vangstel- ling kunnen inbouwen en dat betekende partijwinst. Bij de jeugd ging Kwiek 1 in Bleiswijk op bezoek bij BTTV 1 en Tim Daalhof met 3, Bert Smorenburg met 2 en Bas Daalhof met 1 overwinning, zorgden dat de punten naar Waddinxveen gin gen. Ook Kwiek 2 bleef goed in de run ning door een 73 overwinning op Ilac 3, maar Kwiek 3 en 4 moesten de eer aan hun tegenstanders laten. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense korfbalvereniging Korbis heeft zich, door de uitwedstrijd tegen Vi tesse uit Barendrecht met 10-11 te winnen, nog voor de winterstop van de gevarenzone weten te verwijde ren. Hoewel er gesproken kan wor den van een nipte overwinning, was de zege onverdiend. Nagenoeg de hele wedstrijd had Kor bis een duidelijk overwicht, hetgeen zo’n tien minuten voor het einde uit mondde in een riante 6-11 voor sprong. Jammer was het daarom dat Vitesse in de slotfase nog bijna naast Korbis kon komen. Gelukkig was dat niet het geval; dat zt>u ook bepaald onverdiend zijn ge weest. Toch betekende dat wel weer een waarschuwing voor de ploeg. Nie mand kon het zich permitteren om op een bepaald moment gas terug te nemen “omdat we al ver voorstaan”. Nee, dat wordt prompt vakkundig af gestraft. Bij Vitesse betekende dat wel 4 doelpunten in 10 minuten tijds. Het begin in de korfbalwedstrijd was niet al te best, want al spoedig nam Vitesse een 2-0 voorsprong. Gewaar schuwd door dat feit, trok Korbis de teugels strak aan en gelukte het aan de tweede aanval via John Hamer en Hilde Westerduin te scoren en de stand in evenwicht te brengen (2-2). Spoedig daarna gelukte het Korbis via Truus Visser voor de eerste maal op voorsprong te komen (2-3). In deze fase bleef Vitesse nog wei in de buurt door 3-3 aan te laten tekenen, maar daarna gelukte het Korbis om definitief afstand te nemen. Verant woordelijk daarvoor waren treffers van Jan Minekus (2x) en Wim Leb- bing. WADDINXVEEN - De afdeling gymnastiek van de multisportvereni- ging TOOS heeft goede resultaten be haald bij de springwedstrijden, die za- De eerste prijzen in alle groepen werd gewonnen door leden van de dit seizoen sterk verjongde Floridaselectiegroep (de “oude“ selectiejeugd speelt reeds bij de senioren) en vooral in de groepen de Nieuwerkerkspeler Ölsthoom tot 1318 jaar is dat een bijzonder goed re- twee maal toe een te harde aktie uit voerde kon hij de kleedkamer opzoe ken. René Moons had na twintig mi nuten spelen WSE op voorsprong kunneïi zetten, hij kwam vrij voor het doel van keeper Jos Sparla maar in plaats van in goede positie zelf te schieten gaf hij de bal af aan Marcel Jaspers. Die stond echter in een on mogelijke hoek zodat zijn harde schot in het zijnet verdween. De tweede helft gaf een fanatiek Nieuwerkerk te zien. De ploeg speel de welliswaar met tien man maar pro beerde met veel inzet toch stand te houden tegen een beter WSE. Kees Mourits, meestal goed voor een doel- puntje kreeg twee kansen op rij maar zijn kopballen gingen naast. Na een half uur probeerde trainer Oppendijk met de wissels Peter Jans sens voor Pim Sluys en Jan Verbakel voor de niet fitte Peter Zaat een beslissing te forceren. Dit gaf WSE aanvallend nieuwe impulsen en de ploeg zette Nieuwerkerk volledig onder druk. Een dieptepass op de snelle Peter Janssens had de beslissing kunnen brengen, zijn keiharde schot kwam op de paal en draaide voor het doel van de gepasseerde Sparla over de achterlijn. Hierna geloofde JVSE er niét meer jn en kon Nieuwerkerk zelfs ook nog een klein slotoffensiefje beginnen. Het doel van keeper Kling bleef echter net zo schoon als het doel van keeper Sparla zodat de onbevredi gende 0-0 stand in de analen bijge schreven kon worden. Zondag 4 november speelt WSE in eigen huis tegen Schoonhoven, aan vang 14.30 uur. WADDINXVEEN Het bestuur van de hengelsportvereniging Waddinx veen HSW heeft op veler verzoek weer enkele vistrips op het zoute wa ter georganiseerd. De eerste tocht vindt plaats op zaterdag 17 novem ber vanuit St. Annaland op Tholen. Het schip, dat voor deze trip is ge charterd, is het m.s. ‘Zeelandia’, dat, met schipper Joop van Capellen aan het roer al menige Waddinxveen se hengelaar een prettige visdag heeft bezorgd. De boot is 35 meter lang, en heeft een rondom beloopbaar visdek. Er is een ruime, verwarmde kajuit aan boord, waarin de vrouw van de schipper voor een hapje en een drankje zorgt. Het schip gaat de Noordzee niet op; het is de bedoeling, dat op de Schel de wordt gevist op wijting en platvis, wellicht is er ook een enkele gul te vangen. Op basis van 20 deelnemers zal de passageprijs ca. f 20,-- bedra gen. Deelnemers kunnen zich, ‘s avonds na 19.00 uur aanmelden bij A.A. van ‘t Hof, telefoon 01828- 13954. Het m.s. ‘Zeelandia’ vaart trouwens bij goed weer elke dag uit, zodat in dividuele hengelaars zich voor andere data als bovengenoemde bij de schip per kunnen aanmelden onder tele foonnummer 01667-67281. zijden. Na een ongelukkige scrimma ge tussen Ed van Niel en de reeds ge blesseerde Kees Zwart, moest laatst genoemde met een gescheurde knie band worden afgevoerd. Uit de hier door ontstane vrije trap kon Peter Hofman de wat geflatteerde einduit slag op 4-0 bepalen. In de meer boeiende, dan hoogstaan de wedstrijd Be Fair-Lyra kreeg Erny Dieckman al in de eerste minuut een dot van een kans, maar de bal ging rakelings naast. Hoewel Be Fair - waar Ed v.d. Brink als linkerverdedi- ger de voorkeur genoot boven Arjan Blom overwegend sterker was, wist het weinig gevaar te stichten. Het spel speelde zich vooral op het middenveld af wat ditmaal Be Fairs zwakste linie was. Maar ineens, zo rond de 25 min., sloeg de vlam in de pijp. Een vlot lo pende combinatie, lopende over Erick Verkerk, René v.d. Wilk en Hans Wouter Valk bracht Valk de bal - geschonken door Massa Sport - haarscherp voor het doel. Hier stond Erny Dieckman klaar om de bal voor de doelopening terug te koppen, waarna Leon Konijn het karwei af maakte en scoorde: 1-0. Een onverwachte keiharde uithaal van Hans Wouter Valk leverde in de tweede helft keeper Van Tongeren zoveel problemen op dat hij de bal niet onder controle kon houden en spits Leon Konijn profiteerde er handig van en scoorde: 2-0. Met nog een halfuur te gaan begon Lyra uit een ander vaatje te tappen. Met lange ballen van achteren uit werd getracht de spitsen te bereiken. Deze speelwijze veroorzaakte veel pa niek in de Be Fair-verdediging. De beide vleugelverdedigers Erik Ver kerk en Ed v.d. Brink verloren enigs zins de controle over hun opponen ten. Alleen het centrale verdedigings- blok Kees Verbree en Peter Konijn bleef attent en wist van geen wijken. Maar boven dit laatste duo torende de in goede vorm verkerende Marcel Straver. Met miraculeuze reddingen voorkwam hij ‘zekere’ doelpunten, hoewel hij eenmaal Kees Verbree ter assistentie nodig had toen hijzelf ver slagen op de grond lag. Slechts één maal kreeg Be Fair nog een mogelijk heid om zelf te scoren. Aart Bos - die z’n dag niet had - speelde Peter Loef aan die stijlvol solerend de Lyraves- ting binnendrong maar in plaats van af te spelen op z’n vrijstaande mede- WADDINXVEEN Zaterdag 10 november houdt de Waddinxveense Schaakvereniging WSV in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad haar achtste jeugdschaaktoumooi, waaraan alle jeugdscha- kes en -schaaksters en club- en huisschakers kunnen meedoen. De deelnemers zullen worden ingedeeld in groepen van 6 en wel naar leeftijd en speelsterkte. De maximum-leeftijd om mee te kunnen doen is 18 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt f. 5,— per persoon en dient bij aanvang van het toumooi te worden betaald. De partijen duren maximaal 1 uur (dus een half uur per speler). Iedere speler speelt 5 partijen. De eerste ronde wordt gespeeld van 9.30- 10.30 uur, de tweede van 10.45-11.45 uur, de derde van 13.00-14.00 uur, de vierde van 14.15-15.15 uur en de vijfde en laatste ronde van 15.30-16.30 uur. Na de laatste ronde volgt de prijsuitreiking. Voor elke groep zijn twee aantrekkelijke prijzen beschikbaar. De inschrijving sluit zaterdag 3 no vember. Bij inschrijving graag speelsterkte vermelden. In verband met de overweldigende belangstelling voor het toumooi van vorig jaar en de beperkte capaciteit van de zaal verdient het aanbeveling, zich zo spoedig mogelijk op te geven. Opgave voor deelname te richten aan: L.J. Bloem, Busken Huëtlaan tel. 10094 of G.L. Torenbeek, J. v. Effenlaan 86, tel. 19006. WADDINXVEEN Voor de Waddinx veense tafeltennisvereniging Kwiek was de afgelopen week er een met meer ver lies dan winst: er werd 8x verloren, 5x gewonnen en er waren 2 gelijke spelen. Een van die gelijke spelen kwam op naam van Kwiek 1 Beslist geen onverdienstelijk resultaat, daar tegenstander Ilac 2 tot nog toe alles had gewonnen. Jammer is alleen dat Jacques Brard deze competitie niet met z’n teamgenoten op hetzelfde niveau mee kan draaien. Hij verloor weer al zijn partijen en Ronald Verboom en Wim van Wageningen moesten samen de punten aandragen. Kwiek 2 had heel veel moeite tegen NTTC 1 uit Nieuwerkerk en verloor met 64. Kwiek 3 verloor ook z’n 4e wed strijd en gezien de cijfers waarmee dit team steeds geklopt wordt, zal hun ver blijf in de 2e klasse slechts van korte duur zijn. Kwiek 4 won verdienstelijk van TTVN8 met 64, met daarbij 3 winst partijen voor Sj<*k Walraven. Ook j^Rfwrken dat het nog meetelt door Bok 2 uit Bodegraven met Het tafeltennisevenement voor scholieren is opgezet voor indi viduele spelers. Als het moge lijk is zal wel een schoolklasse- ment opgemaakt worden, zo hebben H. Bronwasser en D. Sol van de tafeltennisvereniging Kwiek ons laten weten. Voor inschrijvingen kan de jeugd te recht bij D. Sol, Sweelinckhof 9, tel. 14399. Het inschrijfgeld bedraagt f 1,50 per persoon. Het maxi- mum-aantal inschrijvingen per school wordt bepaald aan de hand van het totaal-aantal deel nemers. De eerste ronde wordt gespeeld in een meerkamp, de hoogst geplaatsten gaan door naar volgende ronden. Enige spelregelkennis, sportkleding en -schoenen zijn gewenst en zo mogelijk een eigen tafelten- nisbat. Afhankelijk van de in schrijvingen worden groepsin delingen naar leeftijd gemaakt. WADDINXVEEN De Waddinxveense badmintonclub Florida hield zaterdag in de sporthal dé Sniep het herfsttournooi voor de 1 in het enkelspel gespeeld in 2 jongens- i. Opvallend was de werkelijk zichbare spel- ig enthousiaste deelnemers. Ischela Schenkels, die pas 12 jaar oud is. De wedstrijd om de tweede en de derde prijs won Liesbeth Wijsman (15) van Miranda Vermeulen (17) met 113, 12 9 in een spannende partij. Mare Overes (13) won met 1510, 150 van Raoul Steenbergen (11) in de finale van de jongens 1318 jaar. De derde prijs was voor Johan van der Ree (15). Mar co, Raoul en natuurlijk Ischela maken ook deel uit van de Zuidhollandse selec tie, groep 1214 jaar en ook de oudere Floridajeugd weet nu waarom... Een speciale aanmoedigingsprijs kreeg Sebastiaan Hage (11), die pas 2 maan den 1 lid is en toch op de vijfde plaats eindigde in de jongste groep. Het tour nooi is vlot verlopen en dit was in ’t bij zonder te danken aan de heren Henk Colpa, Jan Overes en Arie Vermeulen. een 91 nederlaag naar huis te sturen. In de 4e klasse, waarin Kwiek met Stearns uitkomt, zorgden Kwiek 7 en 8 voor de lichtpuntjes; Kwiek 7 zegevierde met 73 over Gouda, waarbij Jos Sterke, Kees v.d. Heijden en Sjaak Oudijk elk voor 2 winstpartijen zorgden. Kwiek 8 kwam met een 91 overwinning op Bok7 uit Bodegraven terug, waarbij alleen Piet van Es een misstapje maak te. In de 5e klasse moet het van Kwiek 16 komen, dat z’n 4e achtereenvolgende zege boekte en waarbij Jan Slagt tegen zijn eerste nederlaag aanliep. De tweede speelhelft was nog maar enkele minuten oud toen de goed lei dende scheidsrechter - na 5-7 door Vitesse - een door René van Eek gescoord doelpunt goedkeurde wat de marge weer op drie punten bracht (5-8). Opmerkelijk feit was in deze wedstrijd de vele schoten van Vitesse. Korbis was daarentegen veel minder schotvaardig, maar de schoten die werden afgevuurd waren loupezuiver en dat tekende de wil van de Wad dinxveners om deze “pot” tot een goed einde te brengen. Zelfs gelukte het daarna Wim Lebbing om goed doorzettend Korbis op een riante 6-10 voorsprong te zetten. Deze twee treffers werden gescoord uit een strafworp en een doorloopbal. Toen even later Jaap Noordam uit een doorbraak 6-11 liet aantekenen dacht Korbis op rozen te zitten. Ge makkelijk - te gemakkelijk - dachten toen sommige personen deze wed strijd uit te spelen. Hoe dat nog bij na fout afliep is reeds vermeld en zal voor Korbis een duidelijke waar schuwing moeten betekenen. Nu bleef het bij 10-11derhalve toch wel een compliment voor de ploeg van trainer-coach Cees Visser. Als de komende uitwedstrijd tegen Thor in Rotterdam zaterdag winnend wordt afgesloten kan Korbis 1 met een gerust hart de dit seizoen lood zware zaalkorfbalcompetitie ingaan. Een stevige middenm^ot-positie is dan hun deel geworden, Van het koppelklaverjastoumooi 1984 bereikte BCOP de tweede plaats, KJC De Bonkelaar de derde, de speeltuinvereniging De Overkant de vierde en de medewerkers van het Anne Frank-centrum de vijfde. Op de laatste drie plaatsen kwamen de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen (31e), Bar Pardon (32e) en Per soneelsvereniging J. Baas (33e). In het persoonlijke eindklassement bezette het koppel A. de Vries en C. Montanje (De Springplank) de eerste plaats met 6.503 punten. Tweede werden mevrouw E. Beekhuizen en W. van de Water (BCOP) en derde mevrouw Zonneveld en mevrouw Belt (KJC De Bonkelaar). De Waddinxveense klaverjasvereni ging De Springplank kan terugzien op een geslaagd evenement. In de thea terzaal van het AF-centrum heerste tussen twee en zes uur een plezierige en sportieve sfeer. Het spel van de 32 kaarten werd soms zeer intensief be oefend. Een mooi succes voor de eer der dit jaar opgerichte klaverjasver- ‘Volgens mij floot die man vandaag voor het eerst. Ik heb van mijn leven nog niet zo’n slechte scheidsrechter meegemaakt’, aldus liet trainer Dou- we Oppendijk van WSE zich woe dend uit over de inderdaad niet best leidende scheidsrechter. Toch moet WSE het punt verlies ook bij zichzelf zoeken. Het ontbreekt de ploeg na melijk aan een afmaker.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 23